RADIO EXTRA VERKOOP PIECK L.T.B.-Carnavalsfeest voor de jeugd werd een groot succes £eidse HUTSPOT Top-figuur uit illegaliteit staat terecht MEISJES BENELUX TEXTIEL Nlidza-bonnen jkudcmAltek fexü Jo0 175 17.25 VRIJDAG 10 FEBRUARI 1950 DE LEII1SE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Gisteren beschreven we reeds de morgenuren van de L.T.B.-jeugddag, die in de Stadsgehoorzaal werd ge houden. Het carnavalsfeest werd 's middags voortgezet. Eén uur precies, brak de stem van de voorzitter met kracht door en wist het geroezemoes te verstommen. Hij stelde de heer Evert Castelein met zijn band voor van 9 mannen. De grote polonaise nam een aan vang. Bijkans alles liep daarin mee en zong het hoogste lied. De zaal was te klein voor een dergelijk machtig aantal jonge mensen. De gangen en trappen moesten worden benut. In één woord het was een machtig ver toon. De burgers van Leiden gluur den door de ruiten van de Stadsge hoorzaal en een moment braken en kelen door in de zaal. De suppoost had werkelijk moeite om deze nieuwsgierige mensen buiten te hou den. De herder van de parochie in Oud Ade stond versteld van dit schouw spel en zijn gezicht was een en al lach. De kapelaan van Bodegraven vertelde enthousiast dat hij iets der gelijks nog nooit gezien had. Een uur lang had hij met ,de pastoor uit het Lageland en rector Brans vanaf het balcon de manifestatie van echte Roomse blijdschap gadegeslagen. Dan ineens was er stilte want de heer Castelein stelde de heer Henk Zoutendijk, de befaamde poppenspel man voor. Hij declameerde een zeer fijn verhaal over de schepping van Holland, geschreven door van Hoeck Hierin weet hij op beschaafde, fijn besnaarde wijze de menigte een kwartier te boeien. Doodse stilte heerste er Een pracht verhaal en een schitterende bezinning op het schep pingswerk. De stilte getuigde, dat het de jonge mensen aansprak. Direct maakte de heer Zoutendijk gebruik om de culturele waarde van een poppenspel uiteen te zetten. De gedachte van Jan Klaassen en Ka trijn is volgens hem een verkeerde gedachte. Het poppenspel biedt veel aan diepte en inhoud. Driemaal zou er een voorstelling worden gegeven in de kleine zaal waarin 250 plaatsen zijn Twee voorstellingen werden ge geven met een volle zaal en eenmaal met een half belette zaal. Hierin ligt het bewijs, dat ook een poppen spel iets moois en aantrekkelijk is. Opgevoerd werd „Peerke Custer- mans", een geschiedenis van een Vlaamse schoenmaker, die verliefd was op Annemieke van de Pastoor en dooi zijn taal in contact kwam met de duvel en St. Petrus. Intussen ver zorgde Evert Castelein het dansen, terwijl ïr de foyer door verschillende een kaa«*tje werd p.« egd nn enkeie spelletje-s werden gespeeld in de gan gen Half vijf kondigde de voorz. zijn vertrek aan. oi-r. enthousiast 'je toog dankte hij nu reeds allen die aan deze grootse dag hadden meege werkt. Een dag daarin een band ge smeed is tussen ouderen en jongeren en waarvan hij in de toekomst veel verwacht. _Nu was alles weer in de zaal ging het door met volksdansen, oude walsen, Engelse walsen enz. enz. tot kwart voor zes. Om zes uur sprak de heer van Son het slotwoord. Ondanks deze mooie dag, meende spreker allen op te wekken om nu de schouders er onder te zetten. Om nu juist in deze tijd, die toch voor ons katholieken zo'n grote tijd is, ver antwoordelijkheid te dragen Om moe dig te zijn de ontzagwekkende pro blemen aan te pakken, want moedige mensen zullen we in de toekomst meer dan ooit nodig hebben, om een wereld die in stukken is geval len. rechtvaardiger, gezonder, meer in overeenstemming van de mense lijke behoeften op te bouwen; die in staat zijn de samenleving opnieuw met schone gedachten te bevruchten; die dwars door alle hindernissen een nieuwe weg banen. Moedige vrou wen, die in staat zijn echte gezinnen te vormen, want het gezin is volgens de H. Vader de cel waaruit het Maatschappelijke leven is opgebouwd. Daarom brak spr. een lans voor vor ming, voor verdieping en bezinning in dit Heilig Jaar. Hij dankte de heren Castelein en Zoutendijk en allen die hebben mee gewerkt aan deze schitterende dag van en voor onze jongeren van het platteland, boeren, tuinders en kwe- kerszoons en dochters. Een finale werd ingezet, het Wil helmus uit volle borst gezongen en de Christelijke groet besloot een prachtige dag. OUD-HOOFDOPZICHTER G. L. DE GOEDEREN OVERLEDEN. In de nacht van Woensdag op Don derdag overleed op 78-jarige leef tijd de heer G. L. de Goederen, oud- hoofdinspecteur bij de dienst van Ge meentewerken te Leiden. Op 1 Oct. 1895 trad de heer de Goederen in gemeente-dienst als op zichter-tekenaar, werkzaam bij de nieuwbouw van „Endegeest". Op 1 BENELUX-MOEILIJKHEDEN. De bondsraad van de Belgische Boerenbond heeft zich tijdens een vergadering accoord verklaard met de algemene principes van de Bel gisch-Nederlands-Luxemburgse eco nomische unie. De raad is evenwel van oordeel, dat de verwerkelijking ervan op 1 Juli 1950 voor de Bel gische land- en tuinbouw een ramp ,«>u betekenen, waarvan de omvang Jan. 1898 volgde zijn benoeming tot te overzien is. Zolang toch in opzichter, belast met toezicht en on- i c*e verdragsluitende landen de eco- derhoud van gemeentegebouwen. In nomische productievoorwaarden niet 1931 volgde hij de heer J. A. Ver Sjt A' - hoog als hoofdopzichter op, tot 1 Jan. 1937, toen hij met pensioen de dienst verliet, na een ruim 40-jarige dienst tijd. De begrafenis is bepaald op Maan dagmiddag 1 uur op „Rhijnhof". LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het Candidaatsexa- men Nederlands Recht: de heer J. G. Muntinga te Wassenaar. JAARVERGADERING VER. VAN OUD-LEERLINGEN AMBACHTSSCHOOL. Komt er een verenigingsblad? In de Jacobazaal van ,.Den Burcht" werd gisteravond de jaarvergadering gehouden van de Vereniging van Oud-leerlingen der Ambachtsschool. Na een kort inleidend woord van de voorzitter, de heer J. P. Zwanenburg, bracht de secretaris, de heer A. van Riet het jaarverslag uit, dat getuigde van een verblijdende activiteit. Het ledental bleef stationnair en bedraagt 209. Voorts heeft de vereniging 31 donateurs. Het financieel overzicht van -de penningmeester, de heer P. Laman, meldde een batig saldo van 212.Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heren G. R. E. Kuijntjes en H. P. van Eek. De aftredende bestuursleden, de heren J. P Zwanenburg, K. van Vliet en A. van Riet. werden herkozen. Nadat was medegedeeld dat de jaarlijkse feestavond op 9 Mei in „Den Burcht" wordt gehouden, volgde nog een uit voerige bespreking over de even tuele uitgave van een eigen orgaan. Indien de mogelijkheid hiertoe aan wezig is, zal het bestuur trachten om in Juli het eerste nummer te doen verschijnen. Gedacht wodrt aan een drie-maandelijkse uitgave. Aan het einde van de vergadering heeft de heer G. v. d. Waals, die eerst kortgeleden uit het bestuur is getre den, hulde gebracht aan het bestuur voor de wijze, waarop het de vereni- gingsbelangen behartigt. Wederkerig sprak de voorzitter een woord van dank tot de heer Van der Waals, die ruim '20 jaar de vereniging als pen ningmeester heeft gediend. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Ingrid Henriëtte, d. van H. T. A. C. Versteeg en J. H. van Zijp; Jan, z. van A. M. Maasdam en D. Heuff; Maria Johanna, d. van N. van der Horst en J. P. van Loef; Neeltje, d. van R. de Leeuw en M. den Uijl; Jacobus, z. van J. A. Wak- ka en A. Beij. Ondertrouwd: W. van den Broek gesch. 37 j. en S. Cornet gesch. 24 j.; J van der Kwaak jm. 24 j. en E. Kok- kedee jd. 28 j.; J. J. Ravelli jm. 33 j. en M. G.^Poortman jd. 19 j.; K. van der Steen jm. 22 j. en M. Trouwee jd. 18 j.; J. C. Tegelaar jm. 22 j. en R. Montanje jd. 20 j.; W. Kwestroo jm. 2 6j. en J. M. van den Bosch jd. 25 j.; J. F. Raar jm. 35 j. en H. W. van Wijk jd. 24 j.; J. J. de Witte jm. 21 j. en N. ten Kete jd. 27 j.; H. Ba- relds jm. 25 j. en J van Kampenhout -gesch 22 j.; C. J. A. Braat jm. 26 j. en B. de Vogel jd. 31 j.; A. Q. van Rijsewijk gesch. 28 j. en M. C. De Koster gesch. 24 j.; J. Vroom jm. 23 j. en N. G. H. van Heeringen jd. 21 j. Overleden: A. J. van Delft zn. 24 j. Vrijdag, 10 Februari. Laat ons allereerst stilstaan bij het vertigjarig jubileum, dat de heer A. v. d. Berg vandaag viert, in dienst van N.V. Wernink's Beton Mij. Eerst begon de jubilaris op de afdeling bouwwerken, maar reeds 25 jaar werkt hij in de beton als onder baas. Baas Berg heeft dat bedrijf zien groeien in al die jaren, maar hij stelde geen prijs op een gebruikelijke huldiging. Daarom werd hij gister avond door directie en personeel hartelijk gelukgewenst. En kreeg hij de gouden medaille van de Ned. Mij. voor Handel en Nijverheid. Nu we het toch over die Ned. Mij. van Handel en Nijverheid hebben, kunnen we ook even vermelden dat de Leidse afdeling Dinsdag 21 Fe bruari gaat lunchen in „In den Ver gulden Turk". Na het dessert zal drs. de Bruyn een lezing houden over Plan-export. En hiermede zitten we al direct in de grote lijst van komende bij- genkomsten en feestelijkheden. Denkt u eens aan de opvoering van „Assepoester", die de gidsen van de St. Lydiagroep (St. Petrusparchie) a.s. Zondagmiddag om drie uur gaat geven in het St. Antonius Clubhuis. En denk dan ook nog eens aan de herhaling van het K.A.B.-Vasten- avondfeest. Conferencier Gé Heynen wandelde vanmorgen weer zo fris als een hoentje door de stad. Zodat hij Maandagavond zijn taak weer kan waarnemen. Reden waarom wij dur ven veronderstellen dat de laatste kaarten bij de bekende adressen weg zullen vliegen. In één adem kunnen we het jubi leum noemen van mevr. Stenz-Lee- ning als dirigente van de Chr. Gem. Zangvereniging „Halleluja", op Woensdag 15 Febr. a.s. in „Pniël" Middelstegracht. Ter afwisseling nu even een tra gisch bericht. Wist U het al? De 66- jarige mevr. J. H.-E., wonend in de Trompstraat, had gisteren een onge luksdag, toen zij, fietsend op de He rengracht, kwam te vallen en daar bij haar linkeronderbeen brak. Dc E.H.D. kwam er aan te pas. Om de dame naar het Acad. Ziekenhuis te brengen. En we gaan weer verder met ons programma voor de komende dagen. De muziekliefhebbers wacht nog een concert. Want het Residentie orkest komt a.s. Donderdag in Stadsgehoorzaal, onder leiding van de Franse gast-dirigent André Cluy- tens. Werken van Beethoven en Ra vel staan onder anderen op het pro gramma. Hoe hoffelijk kunnen de mensen zich toch soms gedragen! Dat vele jonge mensen in tram of trein hun plaats niet afstaan aan bejaarde mensen, weten we ondertussen wel. Maar wat vanmorgen echter in onze Universiteitsstad Leiden gebeurde Op de Stille Rijn deponeerde een rukwind de hoed van een daar wan delende dame in het water. En toen die dame aan enige daar aanwezige jongelui vroeg haar even te helpen om de hoed weer op het droge te brengen, kozen de schavuiten het hazenpadEcht flinkt! En om met die rukwinden te ein digen, vermelden we ook even, dat vanmiddag om half een een grote spiegelruit in de Burchtsteeg in dig gelen waaide. Dat was in de electri- citeitswinkel op de hoek Nieuwe RijnBurchtsteeg. Er zal vandaag nog wel het een en ander gebeuren, vermoeden we zo. Maar dat is dan goed voor de Hutspot van morgen! STADSKOK. LAATSTE BERICHTEN H.M. DE KONINGIN IN GROFSBEEK. Hedenmorgen bracht H.M. de Ko ningin een informeel bedoek aan de Nederlandse Centrale van Practische Hulp aan Alleenstaanden te Groes- beek. Nadat H.M. de Koningin het kin derhuis „Prinses Beatrix" had be zichtigd bracht zij een bezoek aan het tehuis voor mannen „De Munt- berg" en aan de werkplaats en ten slotte bezocht zij het damestehuis „Nicoline". De Koningin onderhield zich met de verpleegden en toonde grote belangstelling. Het bezoek van de Koningin duurde ongeveer an derhalf uur. GEMEENSCHAPPELIJK FRONT VAN KATHOLIEKEN EN MOHAMMEDANEN? De Egyptische gezant bij het Va- ticaan, Mohammed Taher al Omari Bey. voert te Cairo besprekingen over een overeenkomst tussen het Vaticaan en de Mohammedaanse wereld over een gemeenschappelijke verdediging van hun godsdiensten tegen het communistische materia lisme, aldus schrijft de Romeinse correspondent van de Londense „Times". De gezant zal de volgende week naar Rome terugkeren. Men ver wacht, dat hij voorstellen meeneemt voor de vorming van een gemeen schappelijk front, waarin Moham medanen en Rooms-katholieken zou den samenwerken om hun respectie ve geloof tegen de bedreigingen van de atheïsten te beschermen, aldus de correspondent gelijk zijn en anderzijds de'algeme ne richtlijnen van de land- en tuin- bouwpolitiek niet op elkaar zijn af gestemd, zal, aldus de raad, de Ne derlandse concurrentie dodend blij ken te zijn voor de Blegische land en tuinbouw. GELEERDEN UIT ZUIDPOOL GEBIED GEHAALD. Het Zuidpoolexpeditie schip „John Biscoe" heeft vanmorgen vroeg „Stonington Island" bereikt na drie dagen door zwaar pakijs te hebben geworsteld om daar zes ge leerden op te nemen, die daar twee jaar geleden aan land waren gezet. Twee vliegtuigen van de expedi tie hebben reeds vijf geleerden van het eiland gehaald, die daar drie jaar werkzaam waren geweest. HAAGSE RECHTBANK Rond 'n bakfiets Drie man ston den er in de verdachtenbank vooi één bakfiets. De koopman J. L. te Leiden had 't voertuig gehuurd <bij 'n verhuurder in Voorschoten, de koopman A. L. had zijn bemiddeling verleend om de bakfiets te verkopen, aan welke bezigheid ook de koopman F. O. uit Voorschoten een rijksdaal der had verdiend. L. had een valse naam en even vals adres opgegeven, om de bakfiets te huren. Bepaald van geprofiteerd had A. L. er niet van, want wel gerekend had hij zich gratis laten scheren, kreeg hij een doosje lucifers en een paar sigaren, volgens berekening van de verdediger, totaal voor f 5. waarde. Wat O betreft, die had voor zijn bemoeienissen f 2.50 gekregen doch de man verklaarde niets van de verduistering te hebben geweten en volkomen te goeder trouw een adres voor de verkoop van de bakfiets te hebben opgezocht. De officier pakte stevig uit tegen A L. wiens strafblad niet fraai is en waarom een jaar gevangenisstraf met aftrek preventief werd geeist. Dat vond de raadsman mr N. W. A. Brink veel te veel bij een bedrag van f 5 en, waar L. reeds 6 maanden in voorarrest zit. vroeg pl. diens on middellijke in vrijheid stelling, het geen de rechtbank weigerde. Ook voor J. L. vond de Officier een stevige straf nodig, omdat de in lichtingen welke de politie over hem gaf, niet uitblonken en verdachte weinig arbeidslust blijkt te bezitten. Tegen deze verdachte werd 8 mnd. gevangenisstraf geëist. Mr S. E. Gra- tama vroeg clementie. Tenslotte luid de eis tegen O f 15 boete of 5 dagen hechtenis en voorwaardelijk een maand gevangenisstraf met proeftijd van drie jaar. Uitspraken op 16 Febr. Eén jaar geëist Zoals gisteren gemeld, stond voor de Rotterdamse rechtbank terecht een der top-figuren van re voormali ge illegaliteit, de 41-jarige J. P. S., wiens schuilnaam „Bram" was, ver dacht van verduistering van 70 a 80.000. Men had lang geaarzeld om deze zaak te vervolgen, doch was er tenslotte toch toe overgegaan. De president van de rechtbank, mr. J. v. Volenhoven zeide bij de aan vang van de zitting: „De rechtbank weet het bijzonder verdienstelijke twerk van u geduren de de bezetting te waarderen en heeft er eerbied voor: Later heeft u echter iets gedaan, dat niet door de beugel kon. U hebt echter geduren de de bezetting een grote dosis moed getoond. Ook nu zult u moed nodig hebben om uw fouten te bekennen. Ik heb met leedwezen gezien, dat u bij het vooronderzoek verklaringen hebt afgelegd, waarop u later bent teruggekomen. Vandaag moet u de zedelijke moed hebben de dingen te vertellen, zoals ze zijn". De voormalige commandant van de B.S. te Rotterdam, van der Hoeve, vertelde, dat S. een mens met een kinderlijke natuur was. Volgens hem was S. na de bevrijding verbitterd, omdat hem geen enkel eerbewijs te beurt was gevallen. Gedurende de bezetting waren S. grote bedragen ter hand gesteld. Daarbij was geld gegeven door gewone mensen, maar ook door zwart handelaren en colla borateurs, volgens getuige „fantsoen- lijk en onfatsoenlijk geld". In 1945 is evenwel een stichting in het leven geroepen met het doel alle illegale kassen te verenigen tot één geheel. Verdachte had zijn geld even wel niet afgedragen. Volgens de ac countant bij het ministerie van Oor log bedroeg het aldus door verdach te verduisterde geld een som van ongeveer f 84.000. Verdachte S. beweerde thans, dat volgens zijn opvatting bovenge noemde stichting een particuliere in stelling was. De mensen, die hem het geld hadden gegeven, zouden het hem persoonlijk hebben gegeven, omdat zij meenden, daardoor na d oorlog gedekt te zijn. Hier werd verdachte in de red gevallen door de officier van justitie dit uitvoel: „U tapt nu uit een hee ander vaatje dan voor de politie er de rechter-commissaris. Ik waar schuw u voor de consequenties var deze houding". Hierna verklaarde mrs. S. J. Po lak, verdachte's raadsman, dat hij voor de houding van verdachte de verantwoordelijkheid op zich nam. Mr. dr. W. S. van Oosten, officier van justitie, zeide in zijn requisitoir, dat het duidelijk was, aan wie het geld toebehoorde, nl. aan de stich ting L.O.L.K.P. en dat verd. dus wederrechtelijk had gehandeld. Gezien de houding van verdachte wilde de Officeir de feiten thans ten volle laten wegen. Een verduistering van dit bedrag is geen geringe zaak, zo besloot de officier, vooral, als het om geld gaat, dat voor nagelaten be trekkingen was bestemd. Hij eiste tegen S een gevangenis straf van één jaar met aftrek, waar van zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar en onder toezichtstelling van verdachte, ter wijl 26.000.worden afgestaan aan de stichting L.O.L.K.P. Hierna werd de zitting geschorst tot Donderdag 16 Februari 's mid dags twee uur voor het pleidooi van mr. S. J. Polak en de repliek van de offiicier van justitie. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Febr. Vee. Aange voerd: 4 Fokstieren, 4 Slachtstieren, 110 Kalf- en Melkkoeien f700—1000, handel vrij goed.182 Varekoeien f4507CD.handel vrij goed; 120 Vette koeien f750—1000—f2.30— 2.50, handel vrij goed, 25 Vaarzen f 450600.handel vrij goed; 35 Pinken f 275350.handel leven dig; 281 Nuchtere kalveren f 30 55.handel levendig; 50 Weidescha- pen f80110.419 Vette lammeren l' 6080.handel vlug; 23 Zeugen, 546 Mestvarkens' f 6090.631 Big gen f 3045, handel zeer flauw, 5 Paarden, 23 Bokken en geiten f 15 45.handel matig. 10 Febr. Kaas. Goudse kaas le srt. f 193200.36 partijen, Goudse kaas 2 srt. f 188192, Leidse kaas le srt. f 190193 per 100 Kg., plus rechten; handel matig. DELFT, 9 Febr. Vee. Aanvoer: 1 paard, 32 runderen, 178 nuchtere kalveren, 301 varkens, 553 biggen, 45 schapen of lammeren, 4 geiten of bok ken. Prijzen: voor kalfkoeien van 650—750. nuchtere kalveren van 3555, lopers van 5080, biggen van 3045. schapen met lam van 170125, rundvlees per kilo 2.20 —2.30. Handel in runderen kalm. Varkens en biggen bij ruime aan voer handel stug. Logica bij het kopen van Je gaat daarheen, waar ze je de allerbeste merken naast elkaar laten horen. Niet alleen alle le kl. merken, ook alle mo dellen van ieder merk. V. d. goedkoopsten tot de duursten. Zo koop je pas ideaal, want je behoeft er verder geen stap meer voor te verzetten, je slaagt altijd. Dat kan alléén bij PELTENBURG, Breestr. 109 een betrouwbaarder adres is er niet. N.B. Behalve in huurkoop, kun je er ook met een gerust hart contant kopen. 1108# Wilt U iets weten Vraag inzake een kaartje van Oos tenrijk. Antwoord: U kunt zich het beste tot een reisbureau wenden. Vraag omtrent de nodige legitima tie bewijzen bij het passeren van de Nederlands-Belgische grens. Antwoord: Nog altijd is een gel dig Nederlands paspoort vereist. BLIKGROENTEN DOPERWTEN, uitrekende kwa liteit, Belgische import V2 blik 0.45 DOPERWTEN, zeer voordelig, groot blik 0.70 DOPERWTEN, literblik SPINAZIE, literblik ANDIJVIE, literblik0.80 WORTELTJES, literblik SPEKSNIJBONEN. literblik 0,95 SPERCIEBONEN, literblik 0.96 SPRUITJES, literblik VROOMd IIHI I SM Verkoop 3e etage _V D HOUDT DE PRIJZEN LAAG „DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS" Een boeiende levensschets van Henri Ghéon Uit het Frans vertaald door Tanulo Prijs gebrocheerd f2.25 Franco per post f2.40 UITGAVE N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT, LEIDEN Hel St- Liduina Zieken huis. Purmerend. vraagt voor direct voor het huish. werk. Br. met opgave van vorige werkkring en verlangd sa- lari onder no. 6929 bureau van dit blad. Een keur van artikelen uit Nederland en België ligt te Uwer beschikking. LAKENS SLOPEN Effen en geborduurd HANDDOEKEN THEEDOEKEN ONGEBLEEKTE BADDOEKEN Grote maat 1.45 WIT KATOEN OVERHEMDEN POPLIN SCHORTENBONT BRABANTSBONT LUIERS Altijd voordelige prijzen EN BIJ AL UW AANKOPEN HAARLEMMERSTRAAT 228 - Tricota Kousen CORSETTEN - Tricotages iid BUSTEHOUDER een keurig Jeugdvorm-model in fraaie broché, BUSTEHOUDER b ij zonder fraai Jeugdvorm-model onderhelft door stiksels versterkt, smalle ^50 maagband, JL ZIJSLUITIKG- C0RSET met rugveter, van uiterst soliede en fraaie satijnstof, flink lang model, versterkt voor pand, 3 elast. in- zetsets, 4 jarret. effen stof W5 broché Verbandgordels^^-. Onderjurk reclame-prijs ronde hals, zware qual. charmeuse, speciaal voor grote figuren, maten 50, 52, 54 Opgericht 1886 30 filialen LEIDEN: Braastraat 99-101

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3