Leidenaars waagden zich op (te) glad ijs LEIDSE QTEWO 4 tal8n <130letter- Daverende K. R. O.-showavond Voorlichtingsavond van „St. Cosmas" WOENSDAG 1 FEBRUARI 19» DE LEfDSE COURANT PAGINA 3 Woensdag, 1 Februari. Geen vorst, geen ijs, geen sneeuw vandaag. Maar een stad, een beetje somber, vaal en bleek als een her stellende zieke. De meeste sneeuw is van de straten verdwenen. Hier en daar ploft een sneeuwkluit van de daken omlaag. En spat uiteen op de natte straat. Van de dakgoot sijpelt een straaltje. En op de Breestraat springen de mensen haastig opzij, als een auto of tram passeert, die een brede modderstraal opspuit. Wiel rijders zijn er het slachtoffer van. Maar tegen elf uur doorbrak een bleke zon het grijze wolkendek en gaf weer iets vrolijks aan het stads- aanzien. Althans vrolijker dan giste ren. Want toen was het hopeloos. Oei, eoi, wat was het glad! Auto's bleven stilstaan; wielrijders schoven zachtjes, heel zachtjes vooruit. En voetgangers hadden sokken over hun schoenen aangetrokken. De mannen van Gemeentewerken konden het gewoonweg niet bijwerken. Gister- borgen vroeg waren zij al op pad gegaan, om zand en zout op de brug gen te strooien. Later kwamen ook de straten aan de beurt, te beginnen met de hoofdstraten. Vijf auto's re den af en aan; 150 kubieke meter zand werd over en weer gestrooid. Waardoor vele Leidenaars voor uit glijden en erger werden bespaard. Al bleef het gevaarlijk om zich op straat te begeven. Zie dit plaatje maar eens. Zo zag de Douzastraat er gistermiddag uit. (Foto: N. v. d. Horst). Het kon dan ook niet uitblijven dat er ongelukken zouden gebeuren.. We denken slechts aan de 18-jarige wiel- rijdster W. H. A. uit de Madoera- straat, die om half een op de Haven fietste, slipte en viel. Juist passeerde er een vuilniswagen en die juffrouw viel daar mét haar hoofd tegen aan. Zodat de E.H.D. twee hoofdwonden moest verbinden. En haar naar het Acad. Ziekenhuis moest brengen. Maar toen het zaakje daar was op geknapt, zeiden de zusters: „Ga maar weer gauw naar huis. En kijk uit: val niet." Maar dat was gisteren. Vandaag gaat het beter. En bovendien was er feest vandaag. In de Lichtfabrieken. 'Want tegen half twalaf klom een deel van het personeel de trappen op naar de cantine, waar twee zil veren jubilarissen gehuldigd zouden worden. Even later traden de he ren G. v. d. Born, le kla§ betonwer ken en A. Lepelaar le klas bankwer ker, binnen, «gevolgd door hun fami lieleden. En nauwelijks waren zij gezeten, of wethouder D. v. d. Kwaak sprak namens het gemeentebestuur zijn waardering uit voor het werk door beide jubilarissen verricht. De j heer v. d. Born gaat het volgend jaar met pensioen; de heer Lepelaar zal J hopelijk de grote uitbreiding van de j fabriek nog geheel mee kunnen ma ken. Uit de binnenzak des wethou- j ders kwamen twee enveloppen te voorschijn. Directeur Y. Ykema wees er op hoe v. d. Born nauw verbon- den is geweest met de geschiedenis van de Lichtfabrieken in de laatste kwart eeuw. In Lepelaar prees hij naast zijn werkzaamheden vooral ook z'n activiteiten voor het perso neel, voor wie hij een goede verte genwoordiger is, als hun belangen besproken moeten worden. Adjunct directeur, ir. dr. P. Fehmers, vertel de hoe v. d. Born als vakman in dienst was getreden, terwijl Lepe- jaar als jongmaatje z'n intrede deed. ïn beiden huldigde spr. hun plichts betrachting .Dan spraken nog ir. de Wilde en de heer Verhoeven. Waar na de heer J. J. C. Snel, als voorzit ter van de jubileumcommissie de rij van sprekers besloot, onder aanbie ding van een gouden horloge voor de heer v. d. Born en een rijwiel voor de heer Lepelaar. Beide echt genoten werden in de bloemen gezet. Er is vandaag toch wel somber nisuws. Denk eens aan de 31-jarige fabrieksarbeider M. v. d. S., wonend in de Grevenstraat, die gistermiddag om kwart over twee bij werkzaam heden in een textielfabriek een mes Vet uitschieten en in z'n rechterpols sneed De E.H.D. kwam er aan te pas. En een retourtje naar het Acad. Ziekenhuis. Ter afwisseling eerst nog even het bericht dat de Dr. van Voorthuijsen- school volgende week Woensdag de Dr. van Voorthuijsendag gaat her dénken met een ontspanningsavond in „Den Burcht", o.a. met de film „Wat doet Amsterdam voor gehan dicapte kinderen?" Dan het volgende sombere bericht. Uit dezelfde textielfabriek. Een half uur na dat ongeval gebeurde er weer iets. Toen betrof het de 26-ja- rige fabrieksarbeidster A. de G., wo nend aan de Jan van Goyenkade, die bij werkzaamheden twee vingers van haar linkerhand beknelde in een voorspinmachine. Alweer kwam dc E.H.D. En alweer ging het in galop naar het Acad. Ziekenhuis. Niet dat de sombere berichten hiermede ten einde zouden zijn. Maar eerst weer eens iets vrolijks. We denken dan aan de feestavond voor het Leids P.T.T.-personeel, Maandagavond in „Den Burcht" ge houden. De toneelgroep voerde „De verjongde professor" op en vooral in het tweede bedrijf waren de spe lers in dit blijspel goed op dreef. De half gevulde zaal, waar ook direc teur Habermehl in zat, genoot er van. Meegedeeld werd dat op 11 Maart a.s. een culturele P.T.T. dag wordt gehouden, irret medewerking van de P.T.T.-harmonie. Getracht wordt een groot toneelstuk op te voeren. En nu we dit gelezen hebben, kun nen we het volgende bericht wel verdragen. Let op. Gisteravond om kwart over elf fietste de 24-jarige J. Diks uit de Genestetstraat langs de Haarlemmertrekvaart. Plotseling hoorde hij hulpgeroep. En toen hij eens goed keek, ontdekte hij een zwemmende dame in het water. Hoe zij er toe kon komen zo'n laat en koud bad te nemen, is nog niet dui delijk. Dat moet de politie thans nog uitzoeken. Maar Diks wachtte daar niet op, hielp de juffrouw aan de kant en waarschuwde de E.H.D. Die droge kleren meebracht en de juf frouw naar het Acad. Ziekenhuis vervoerde. Het Stucadoorsbedrijf van Joh. de Best en Zoon boft maar weer. Want de Bloemendaalse aannemer Evers heeft deze firma het stucadoorswerk opgedragen van het bisschoppelijk seminarie te Warmond en van de in aanbouw zijnde pastorie aan de Kaag. En in Sassenheim wordt een moderne boerderij gebouwd door de aannemer v. d. Wiel. Die het stuca doorswerk eveneens aan Joh. .de Best en -Zoon gunde. We geloven niet dat het dikwijls voorgekomen is, dat doodgewone jongens uit een „jongensstad" zelf een film' in elkaar gezet hebben. Daarom doet het ons zo'n groot ge noegen dat de jongens van het Leid- se „Don Boscohuis" dit wel gedaan hebben. Geen documentaire, maar een echte speelfilm, die in circulatie komen zal. „De Zwarte Panter" heet het jongensverhaal, vol avontuur en griezelige spanning, geschreven door pater Bavmond van Sasse van Ys- selt O.F.M. Hii heeft het zelf ook geregisseerd. En de jongens deden als volleerde filmsterren. Nachte lijke treinovervallen, gevechten in bunkers, enz. enz. Alleen al het op nemen van deze film is eert verhaal op zich! U hoort er nog wel eens van. Maar voor vandaag vinden we hej; weer genoeg. Morgen komt er weer een dag. STADSKOK. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal exa- en Nederlands recht: de heren J. Richter te Dordrecht enJ. H. van Overbeek te Voorburg; voor het doctoraal examen Nederlands-In disch recht: Mej. Y. M. Odenthal te Leiden en de heren Tan Nie Tjong te Leiden en Lim Wan Too te Oegst- geest; voor het doctoraal examen Wis- en Natuurkunde met hoofdvak scheikunde: Mej. C. Bijleveld te Oegstgeest; voor het candidaats- examen wis- en natuurkunde (D): de heer G. E. G. Hardeman te Lei den; voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (J): de heer H. Heetveld te Delft; voor het candi daatsexamen wis- en natuurkunde (F): de heer A. P. Blok te Leiden; voor het candidaatsexamen Godge leerdheid: Mej. W. J. v. d. Pol te Voorburg; voor het voorbereidend Kerkelijk examen: de heer J. Brin kerink te Leiden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Harm z. van J. Bultema en J. S. Min. Jacoba Johanna Maria d. van J. H. M. Frentrop en W. M. van der Krogt. Janneke d. van A. van der Zeeuw en J. Stikkelorum. Beatrix Johanna Martina d. van J. M. van Vliet en E. Blonk. Jantiena Geertruida d. van G. Horstman en N. de Waal. Martina d. van J. van Driesten en G. E. de Vries. Johan na d. van J. J. van Kampen en C. M. van Vuuren. Anna Ida Maria d. van M. Bakker en F. C. Lezwijn. Willem Johannes Theodorus z. van J. T. van' der Ven en A. W Ouwerkerlc. Maria Catharina d. van D. F. van der Blom en C. Huisman. Jacabus Cornells Ma ria z. z. van J. G. van Velzen en D. Geuke. SASSENHEIM Aanbesteding. Maandag vond de besteding plaats van 17 wonin gen, welke aan de Bijweglaan tegen over de in aanbouw zijnde EVANA- fabriek gebouwd zullen worden voor rekening van de „Woningbouwver eniging „Vooruitgang". Er waren 37 inschrijvers, waarvan de heer B. Jansen uit Voorschoten met een be drag van f 159.680.de laagste was. TVDCIkl 10 vin0er syst' 0 I ITO™ blind rhytm. W I grepen p. minuut) 2-3 maanden klaar. Aanvang dagelijks KON. ERK. PITKANSCHOOL PLANTSOEN 6 TEL. 26558 Daar waren ze dan. Bekende na men als Ger de Roos, de Drie Mus ketiers, dé Marketentsters, Toby Rix, de Bietenbouwers, Boer Biet en Gait Jan Kruutmoes, die via de aether zovaak in onze oren klinken, kregen gestalte, toen gisteravond in de Stadsgehoorzaal de K.R.O. met twee complete radio-shows voor een afgeladen zaal optrad. Eu al even bekende klanken klonken ons in de oren. Dezelfde als via de radio. En toch anders. Omdat men de makers van deze muziek voor zich zag in een showsfeer, die rondweg uitste kend genoemd mag worden. Hiermede is eigenlijk het succes van deze avond al getekend. Want het was show tot en met, het hele lijvige programma door. En de mu zikale vaardigheid van het ensem ble gaf er inhoud aan. Allereerst was er het Orkest Zon der Naam var. Ger de Roos, dat be kende radio-schlagers bracht, soms gezongen door de Drie Musketiers of door de drie charmante Marke tentsters, steeds welluidend, opge wekt en beschaafd. De vrolijke noot ontbrak al evenmin. TobyRix was als „rare kostganger" goed op dreef en Dick Harris manipuleerde met z'n drie sigarenkistjes op frappante wijze. Met melodieën uit 1900, gees tig toegelicht door de komiek Ro land W'agter, werd het programrr/a voor de pauze besloten. In de tweede helft zagen we de meesten van het ensemble terug, zij het dan in blauwe kiel, met boeren- pet en pijp. Toen waren het de Bie tenbouwers, aangevuurd door Boer Biet (Ger de Roos), met conféren ces van Gait Jan Kruutmoes. De Marketentsters waren hier blozende boerinnetjes, die dansten en zongen. Het was alles beschaafd en vrolijk, een uitstekende propaganda voor het lichte amusement, dat geestig en fijn tegelijk kan zijn. Serieuze noot. De heer Herman, propagandist bij de K.R.O. vroeg temidden van al dit vrolijk lawaai enige minuten aandacht voor een serieuze noot. Dat was de huidige toestand van het radio-bestel in Nederland, waarin binnenkort verandering zal komen, volgens het advies van de Radio- raad niet bepaald rooskleurig voor de K.R.O. Er zijn kapers op de kust, die ons de katholieke omroep willen ontnemen, waarvoor ons volksdeel zulke grote offers heeft gebracht. Een Nationale Omroep zou een groot gevaar betekenen; de katho lieken zouden in de sacristie terug gedrongen worden. Maar de K.R.O. wil zelfstandig blijven. Want de ka tholieken willen, behalve hun uit stekende confessionele scholen, pers, verenigingen en organisaties, ook een eigen radio hebben, om onze levensbeschouwing uit te dragen. Het is dan ook de uitdrukkelijke wens van het Episcopaat, dat de katholieken hun radio in eigen hand houden. Dit streven kan iedere katholiek steunen, door abonné te worden op de K.R.O.-gids, ook de distributie- luisteraars. De 200.000 is vorige week Dinsdag gepasseerd en thans bedraagt het aantal reeds 205.000. Maar omdat er 500.000 katholieke luisterende gezinnen zijn, kan de K.R.O. voorshands nog niet tevreden zijn. Leiden heeft 3.250 katholieke gezinnen; de K.R.O. heeft in de stad 1348 abonné's, oftewel 41,4%. Dat percentage moet en zal omhoog. En alle katholieken moeten daaraan medewerken, door propaganda te maken voor onze eigen katholieke Radio-omroep, die autonoom wil blijven, in federatief verband sa menwerkend met de andere omroep verenigingen. Als de 1100 luisteraars, in de zaal aanwezig, behalve van de muzikale klanken, ook iets meegenomen heb ben van deze hulpkreet, kan pas te recht gezegd worden, dat deze avond niet alleen uitstekend geslaagd is, maar vooral ook waar het om begonnen was een goede propa ganda is geweest voor onze eigen Katholieke Radio-omroep! WASSENAAR Begrotingsallerlei. In hun Me morie van Antwoord zeggen B. en W. dat van hun kant geen voorstel len te verwachten zijn over het sa menvoegen van de autoherstelplaat- sen der politie en van gemeentewei'' ken. Verscheidene malen is door raadsleden aangedrongen op deze centralisatie uit bezuinigingsover wegingen. B. en W. hebben daarna een onderzoek over deze kwestie la ten instellen op de conclusies uit dit rapport is hun afwijzende houding gegrond. Het strand in dc zomer. De regeling van het strandleven kwam ook weer ter sprake. Enkele leden vroegen, of de werking van de verordening op het strandleven bevredigend is geweest. Een der le den wees daarbij op de vreemde si tuatie, dat op minder drukke dagen tegen overtreders procesverbaal wordt opgemaakt, terwijl op drukke dagen de naleving van de bepalin gen z.i. niet te controleren is. B. en W. antwoorden, dat de re geling bevredigend is te noemen. Op drukke dagen staat het politie-per- soneel inderdaad voor een zware taak, omdat behalve op de naleving der verordening ook gelet moet den op de veiligheid van baders en zwemmers, op weggelopen kinderen en op gevonden voorwerpen. Het vergroten van de politiebezetting is op drukke dagen niet mogelijk. Steeds wordt er na gestreefd de strandindeling zo practisch mogelijk te doen zijn. Levensgevaarlijk verkeer. De levensgevaarlijke verkeerssi- tuatie op de Rijksstraatweg is een bron van voortdurende zorg van ge meenteraad en gemeentebestuur. Nog vorige maand hebben B. en W. zich tot de minister van Verkeer en Waterstaat gewend met het drin gende verzoek de zo noodzakelijke voorzieningen te treffen o.a. het aanbrengen van verkeerslichten bij Kerkehout en Lange Kerkdam. De verkeerslichten bij het Dieren park hebben voldaan aldus B. er W. Er deden zich geen ongevallen voor. Wel zullen nog enige waar schuwingsborden op de weg worden geplaatst. Het ligt in het voornemen binnenkort de controle op de ver lichting van voertuigen op de Rijks straatweg uit te voeren met behulp van politieposten, die radiografisch met elkaar in verbinding staan. Ook in het dorp worden maatre gelen getroffen om de verkeersvei ligheid te bevorderen. In gedeelten van de Langstraat en de Kerkstraat wordt één-richtingverkeer ingesteld: op sommige punten komt een par- Op de gisteravond in „De Harmo- e" gehouden voorlichtingsavond was het wel te merken, dat de weers omstandigheden niet bepaald ideaal waren. Toch deed het voorzitter E. Langezaal een genoegen, ondanks al les, nog een aantal belangstellende le den welkom te mogen heten op deze door het hoofdbestuur georganiseer de speciale avond. Na een kort openingswoord werd het woord verleend aan bondssecreta- is Th. Sturkenboom. Spr. gaf aller eerst een uiteenzetting van de gron den waarop het hoofdbestuur ge meend heeft in samenwerking met de andere personeelorganisaties, bij de Vakraad voor het Kappersbedrijf voorstellen te moeten indienen, om te komen tot een loonoptrekking voor de 3 laagste gemeenteklassen. Deze voorstellen hielden, vooral voor diegene die werkzaam zijn in ge meenten met minder dan 50.000 in woners, belangrijke verbeteringen in. Van werkgeverszijde zag men ter stond de redelijkheid der voorstel len in, doch kon alleen dan met de voorstellen accoord gaan, indien door het Directoraat voor de Prijzen de 10.000 inwonergrens voor de prijzen zou worden vrijgegeven. Verdere be sprekingen, aldus spr., met het Col lege van Rijksbem. noch met het Dir voor de Prijzen noch in dè Vakraad leverden succes op, zodat gezegd kan worden dat de zaak op 'dood spoor was gekomen. Totdat de regering eind Dec. met haar bekendmaking kwam dat zij tegen een algemene loonsver hoging met 5 pet. geen bezwaar had. Direct hierna werd de Vakraad op uitnodiging van de Bedrijfs-Unie bij eengeroepen, doch daar de werkge versorganisaties, alvorens een be slissing te nemen, eerst hun leden wilden horen, kon deze vergadering niet doorgaan. Na het bekend wor den van dit standpunt, doch voor de werkgevers bijeen kwamen, kwam het Dir. voor de Prijzen met de ta melijk onverwachte mededeling, dat alle prijzen in het kappersbedrijf wa len vrijgegeven, waardoor de situa tie nog wat moeilijker werd. Spr. schetste hierna welke moei lijkheden er door deze gang van za ken ontstonden en zette uiteen tot welke stappen de Bedrijfs-Unie is overgegaan, nadat gebleken was dat men van werkgeverszijde ondanks het vrij komen der prijzen niet meer geheel accoord wilde gaan met de bovenvermelde loonoptrekkingen. Diverse hierna volgende besprekin gen hebben geleid tot het resultaat, dat inmiddels een beslissing van het College van Rijksbem. is vastgelegd in de reeds bestaande loon- en ar beidsovereenkomst. Spr. weidde ver volgens- uit over de nu geldende lo nen en duidelijk bleek hieruit dat werkelijk sprake is van ingrijpende veranderingen. Waren er b.v. voor heen door het stelsel van gemeente- klasseh verschillen van 7 per week, deze zijn nu teruggebracht tot een maximum van 3.—. Door een uitge breidere omschrijving van de werk nemerspositie is het wel zeer nood zakelijk dat zij ernaar streven om hun vakbekwaamheid zo snel moge lijk op te voeren! Na nog enige aan dacht geschonken te hebben aan de minimum-tarieven, besloot spr. met de aanwezigen op te wekken er ook zelf voor te zorgen dat deze sinds 16 Januari van kracht zijnde regeling niet alleen naar de letter maar ook naar de geest beleefd zal worden. keerverbod of een eenzijdig stop verbod. De straatverlichting. Wat de straatverlichting betreft: alle lantaarns zijn sinds begin 1949 weer in bedrijf met dien verstande, dat de 50-wattlamp die voor de oor log gebruikelijk was vervangen is door een 60-watt-lamp; op belang rijke wegen zelfs door 100 of 200 watt-lampen. Verder is een groot aantal armaturen vervangen door moderne armaturen, terwijl tenslot te de verlichting van verschillende wegen en kruispunten reeds is ver beterd. Op de begroting is een be drag van f 32.000 uitgetrokken voor de verbetering van enige belangrijke doorgangswegen. Daarover is over leg gepleegd met de N.V.Philips. Datzelfde is .gebeurd over het t.z.t. aanbrengen van een moderne ver lichting in de Langstraat, waardoor de aantrekkelijkheid van de winkel straat verhoogd zal worden. Paard op hol op Ruigelaan. Toen op de Ruigelaan een band sprong sloeg een voor een wagen bespannen paard op hol. De wagen- voerder v. S. wist zich door van de wagen te springen in veiligheid te brengen ten koste van enige schaaf wonden. Het paard liep met de wagen achter zich aan via de Oostdorperweg de Schoolstraat in, botste tegen een bestelauto uit Zoe- termeer waarvan de bumper en de •koplamp werden beschadigd Daar na sloeg het paard linksaf de Lang straat in en raakte de daar gepar keerde bestelauto van de fa. Vos, ook deze auto werd licht beschadigd Op de Achterweg werd eindelijk het gespan tot stilstand gebracht door een onbekend gebleven burger. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De Nieuwe Zijds Voorburgwal te Amsterdam in sneeuwtooi, met links op de achtergrond de Nieuwe Kerk en rechts op de achtergrond het hoofdpostkantoor. LAATSTE BERICHTEN De dooi zet door Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede: De depressies, die zich gisteren van de Britse eilanden en de Golf van Biscaye over het vasteland van West-Europa en het Noordzeegebied begonnen uit te breiden, zijn er in geslaagd de vorst tot over onze gren zen terug te dringen. Dit ging ge paard met allerhande onaangename weersverschijnselen, waarbij vooral de lang aanhoudende regenval bij temperaturen onder nul grote over last veroorzaakte. Woensdagmorgen om ongeveer acht uur was in het gehele land de temperatuur tot boven het vriespunt gestegen. Inmiddels naderde over Spanje en Portugal een zwakke rug van hoge luchtdruk, die zich nu over ons land heeft uitgebreid. Deze wordt gevolgd door een nieuwe zeer diepe depressie op de Oceaan, waarvan het centrum met een luchtdrukwaar- de van iets minder dan 950 millibaar (bijna 710 millimeter) ligt op onge veer 1.000 km. ten Zuid-Westen van IJsland. Het frontensysteem van de ze depressie trok met grote snelheid in de richting van de Golf van Bis caye en de Brits' eilanden, verge zeld van een uitgebreide regenzone en stormachtige winden. Deze de pressie stuwt, opnieuw grote hoe veelheden zachte Oceanische lucht in de richting van het vasteland. Ook ons land zal onder invloed van dit depressiegebied komen. Het ziet er naar uit, dat de de pressie-activiteit nu enkele dagen de overhand zal hebben op het weer in West-Europa. Dit betekent, dat de kans op een terugkeer van de vorst momenteel zeer klein is geworden. IN HET NOORDEN ZIJN DE WEGEN NOG STEEDS GLAD. De plotselinge verandering van het weer heeft in de Noordelijke pro vincies niet alleen gisteravond het wegverkeer volkomen lam gelegd. Ook gedurende de nacht en heden morgen waren de wegen nog onbe gaanbaar. Alleen daar, waar men zand gestrooid had, waagden zich par ticuliere auto's op de weg. De Ne derlandse Tramweg Mij. de E.S.A., de Zuid-Westhoek en andere bus maatschappijen hebben pas om 12 uur hedenmiddag hun diensten hervat. HET „GEHEIMZINNIGE" VERGIFTIGINGSGEVAL. Het geheimzinnige vergiftigingsge- val, dat in verband zou staan met het geval Schallenberg (zie pag. 2 van dit nummer) is waarschijnlijk niet zo sensationeel als aanvanke lijk gedacht wérd. De kleermaker W. kwam gisteravond een café aan de Naaldwijksestraat te Den Haag binnen en daed wat vreemd. Daar men meende, dat hij dronken was, gaf men hem een kop koffie, waar op de man begon over te geven. Hij vertelde aan de aanwezigen, dat hij op eigen gelegenheid een on derzoek in de zaak Schallenberg had ingesteld. Hij zou de zaak bijna „rond" hebben. Door deze omstan digheid rees bij de cafébezoekers het vermoeden, dat W. hét slachtoffer zou zijn geworden van zijn onder zoek. Daarop werden de geneeskun dige dienst en de recherche gewaar schuwd. Bij het onderzoek is komen vast te staan, zo vernemen wij van de politie, dat W. gisteravond in ver scheidene café's borrels heeft ge dronken en vele warme worstjes heeft genuttigd. Vandaag was zijn toestand volko men normaal. Van een vergiftiging is niets gebleken. Voor alle zeker heid wordt het braaksel nog onder zocht. In politiekringen staat men overi gens nogal sceptisch tegenover het „speurderswerk" van W. SCHEEPSBERICHTEN DORSETSHIRE, Djakarta-A'dam 31 Jan. 800 mijl O.Z.O. Guardafui; EMPIRE BRENT, Djakarta-A'dam 31 Jan. 140 mijl zuid. Colombo; KOTA AGOENG, Djakarta-R'dam pas. 31 Jan. 16 uur Kp. Bon; MAPIA, A'dam- Java 31 Jan. te Colombo; MODJO- KERTO, R'dam-Java pas. 31 Jan. 12 uur Point de Galle; ORANJE, A'dam- Djakarta 31 Jan. van Singapore; SI- BAJAK, R'dam-Djakarta 31 Jan. in Rode Zee til. van Djeddah; ZUIDER KRUIS. Djakarta-R'dam, 31 Jan. 585 mijl Z.O. Dondrahead. MARKTBERICHTEN WOERDEN, 1 Febr. Kaas. Aan voer 55 partijen. Prijzen: le soort 2.022.08 en 2e soort 1.942.00. per kg. Handel traag.

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3