ATELIER-LEIDSTER Het Wit Gele Kruis in Leiden breidt zich steeds uit L E I D S E m HUTSPOT MEISJE Loonstaten Verzamelloonstaten ZATERDAG 28 JANUARI 1950 DE LEIÜSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA i DERDE WIJKGEBOUW WORDT IN GEBRUIK GENOMEN Nauwelijks twee maanden geleden meldden we dat het Wit-Gele Kruis in Leiden de 1.000 leden was gepas seerd. En nu is het aantal reeds tot over de 1500 gegroeid! Een verheu gende vooruitgang dus, die bewijst, dat de reorganisatie in de afgelopen zomer wel ingeslagen is. Even snel als het ledental stijgt ook het aantal activiteiten der Kruisvereniging. Enige maanden geleden werden twee zuigelingen-consultatiebureaux opgericht in de wijkgebouwen aan de Middelstegracht en Oostdwarsgracht. Nu komt er een derde bij. A.s. Don derdagmiddag zal in het geheel ge restaureerde wijkgebouw aan de le Binnenvestgracht (bij de Morsch- poort) het derde consultatiebureau om twee uur worden geopend. Door inwendige verbouwing is thans een groot, ruim en royaal wijk gebouw verkregen. Er is een grote wachtkamer, met gelegenheid tot wagenstalling, een dokterskamer en een weegkamer, alles practisch fris en modern ingericht. Vloeren, ver lichting en schilderwerk werden ver nieuwd, zodat het Wit-Gele Kruis thans trots kan zijn op dit prachtige gebouw. Reeds 80 moeders staan als regel matige bezoeksters ingeschreven. Dit aantal kan nu weer worden uitge breid door inlassing van dit derde gebouw. Met ingang van 1 Febr. a.s. zal dr. Liem, assistent van prof. Gor ter, de taak van dr. Papamatiaky overnemen, nadat de laatste zeer veel en goed werk heeft verricht in de eerste moeilnke maanden van de con- sultatiebureaux. Kleuterconsultatiebureau. Als primeur voor Leiden kan het Wit-Gele Kruis zich beroemen op het eerste officiële kleuterconsultatiebu reau. Weliswaar werd door de Kruis verenigingen dit werk zo nu en dan gedaan tijdens de zuigelingen-consul tatiebureaux, maar nog nimmer apart. Dit zal bij het Wit-Gele Kruis zeer spoedig wel"het geval zijn. De officiële opening vindt plaats op Vrij dagmiddag 3 Febr. a.s., om twee uur in het Wijkgebouw aan de le Bin nenvestgracht. Dr. v. d. Bulke, even eens assistent van prof. Gorter, zal hiervan de leiding hebben. Iedere eerste en derde Vrijdag van de maand zal van 2 tot 3 uur zitting gehouden worden aan de le Binnenvestgracht en iedere tweede en vierde Vrijdag aan de Oostdwarsgracht. Dit consultatie-bureau is bestemd voor kinderen van 1 tot 5 jaar. Het is nodig dat de kleuters onder regelma tige dokters-controle staan. Dit moet niet misverstaan worden. Het gaat er slechts om gezonde kinderen ge zond te houden, niet om zieke kin deren te behandelen. Deze worden onmiddellijk door dr. v. d. Bulke naar huisarts en eventueel via hem naar de specialist verwezen. Moedercursus. Reeds tweemaal werd door het Wit-Gele Kruis een moederscursus georganiseerd. De belangstelling hier voor was zo groot, dat besloten werd aan een derde cursus te beginnen. Deze vangt a.s. Maandagavond aan en wordt op negen achtereenvolgen de Maandagen gehouden in het ge bouw aan de le Binnenvestgracót. Door de restauratie hiervan is thans de beschikking verkregen over eigen vergaderruimte, wat uiteraard een groot voordeel is. De belangstelling voor deze derde curs" is eveneens groot. Zo groot dat de lijst is volgeboekt. Veertig moeders gaven zich op voor deze cur sus, die door zuster Kampschöer wordt gegeven. Tenslotte verzoekt het bestuur ons nog even te wijzen op de contributie. Deze wordt door een incasseerder op gehaald, waarvoor een klein bedrag aan incassokosten in rekening wordt gebracht. Hiertegen worden soms protesten gehoord. Het is echter zeer billijk dat dit geschiedt, want het in casseren kost geld en vaak gebeurt het dat een quitantie twee- of drie maal moet worden aangeboden, voor dat betaling geschiedt. Over geld gesproken. Uiteraard kosten al deze activiteiten handen vol geld. Veel meer dan de contributies kunnen opbrengen. Daarom zal zeer spoedig de gemeenteraad een ver zoek bereiken om subsidie te verle nen, zowel aan het Wit-Gele als aan het Groene Kruis die beide in be paalde gevallen samenwerken. JAARFEEST R.K. POLITIEBOND ST. MICHAëL (AFD. LEIDEN). In de gezellig versierde Jacobazaal van „den Burcht" vierde de Ned. R.K. Politiebond „St. Michaël" afd. Lei den gisterenavond haar jaarfeest. De zaal was geheel gevuld met lederr en oud-leden en hun dames, toen de voorzitter, de heer A. J. J. Linder- hof, alle aanwezigen hartelijk wel kom heette, in het bijzonder de gees telijk adviseur, Pater S. Duynstee O.F.M., het hoofdbestuurslid, de heer M. Sturkenboom, afgevaardigden van de kring Warmond en de Rijnstreek en van de Chr. Bond, terwijl later op de avond Hoofd-Inspecteur D. v. d. Wal door zijn tegenwoordigheid blijk van belangstelling gaf. De financiële positie was van die aard, dat het moeilijk was aan feestvieren te den ken, doch dank zij de leden kon deze avond toch georganiseerd worden. Spr. hoopte, dat deze avond zou bij dragen tot grotere bloei van de af deling Leiden Vervolgens kreeg Pater S. Duyn stee gelegenheid zijn eerste kennis making als nieuw geestelijk adviseur te doen. Des morgens onder de H. Mis had spr. reeds enkele gedach ten mede kunnen geven, zodat hij deze avond kort kon zijn. Spr. wees op de plichten van de politieman als handhaver van het gezag en greep daarom terug naar de geschiedenis van de heilige^ van deze dag St. Jan Nadat de voorzittervan de feest commissie enkele mededelingen had gedaan kreeg de heer M. Sturken boom, hoofdbestuurslid van St. Mi chaël, het woord. Hoewel allen bijeen waren om feest te vieren wilde hij een kort ernstig woord spreken, doch geen dissonant zijn op deze avond. Het doel van het lidmaatschap is de gees telijke en zedelijke en daarna de stoffelijke verheffing van de politie- stand. Helaas heerst dit bewustzijn niet in alle afdelingen (Leiden na tuurlijk wel!). Het Katholieke begin sel moet naar buiten worden uitge dragen en niet binnenshuis blijven. Het grootste gevaar is het opdringen van het communisme, dat alleen be streden kan worden door ons Ka tholieke leven. Daarom moeten allen zorgen innerlijk een sterke organisa tie te krijgen. Na dit meer officiële gedeelte was de avond verder gewijd aan muziek en toneel. Met muzikale gedeelte was in handen van een tweetal accor deonspelers, terwijl de afd .toneel op uitstekende wijze werd verzorgd door de „Gastspelers". Dit amateur-gezel schap, dat reeds bekendheid heeft verworven, trad ook-deze avond weer geheel belangeloos op. Met enkele een-acters voor de pauze (waaruit bleek over welke goede krachten dit gezelschap beschikt), en een klucht de pauze die de lachspieren danig in beweging bracht, werden de aan wezigen op vrolijke wijze bezig ge houden. Een gezellig samenzijn "besloot de ze geslaagde avond, waarvoor de feestcommissie hartelijk dank werd gebracht. Jubilarissen gehuldigd De eerst kortgeleden opgerichte personeelsvereniging van ..Gemeen tewerken" hield gisteren in de ge heel bezette grote zaal van „Den Burcht" een feestavond, welke o.rn. werd bijgewoond door de wethou der A. J. Jongeleen, de directeur, ir D. Boogerd, leden van de Commissie van Openbare Werken en tal van hoofden van dienst. De voorzitter, de heer C. J. Mollevanger, zette uiteen, dat de vereniging reeds tal van pret tige contacten heeft weten te leggen en dat er ook een goede verstand houding bestaat met de personeels vereniging „Stadhuis. Met één minuut stilte werd het overlijden van de heer E. Hensbergen, die ruim 40 'jaar in gemeentedienst is geweest, herdacht. Het mannenkoor, dat zich hierna o.l.v. de heer H. J. Barentsen deed horen bracht deze avond de „premiè re" van het P.V.G.W.-lied, dat er al direct goed inging en door de aan wezigen ook later enthousiast werd meegezongen. Bij monde van de vice- voorzitter, de heer H. M. Noteboom, werden zowel de heer Barentsen als de voorzitter, de heer Mollevanger, gehuldigd voor de krachten, aan de vereniging gegeven. Als aandenken mochten zij beiden een boekwerk ontvangen. Hoewel op de eigenlijke jubileum dag daar al veel aandacht aan was besteed, had men gemeend goed te doen om de beide zilveren jubilaris sen, de heren A. Galjaard, chef van de Gem. Plantsoenendienst, en H. Wolting, ook deze avond nog eens in het zonnetje te zetten. In een zeer sympathiek toespraakje heeft ir. Boogerd beiden gehuldigd en hen ge dankt voor al hetgeen zij in het be lang van de gemeente hebben ver richt. Gelijkertijd nam spr. afscheid van de heren J. Tierolf, N. Alberts en J. H. v. d. Broek, die onlangs de ge meentedienst met pensioen hebben verlaten. Ook de heer Noteboom sprak nog een woord van dank en afscheid, waarna dit vijftal met een taart werd verrast. De toneelclub in enkele vrolijke sketches, Dick Costers Manakura Serenaders en een demonstratie ge- wichtsheffen van de heer S. Stokkel vulden verder de avond, welke werd afgewisseld met muziek van het Leids Kamerorkest o.l.v. de heer J. Trou- wee en werd besloten met een gezel lig samenzijn o.l.v. de heer A. C. v. d. Woerd. ZATERDAG 28 JANUARI. Laat ons eerlijk zijn: er was gis teren zoveel stadsnieuws, dat wij niet alles konden vermelden. Enige stukjes moesten tot vandaag blijven wachten. En we koken er nu Huts pot van. Daar was b.v. de jaarverga dering van de C. H. U. te Leiden. De secretaris meldde een ledental van 550. En een goede samenwer king met de A-R- Bij de bestuurs verkiezing konden de heren F. Ver stegen en C. H. v. d. Wijngaard hun handjes wrijven. Want zij werden herkozen. In de plaats van de heer D. Hendriks kwam de heer J Flipoo En dan was er nog Zo'n aardig badplaatsje". Dat is de Franse film „Une si jolie petite plage" van re gisseur Yves Allegret, die voor de leden van K. en O. werd vertoond. Filmtechnisch is het subliem, maar overigens is het verhaal zo doortrok ken van de Franse noodlotgedachte, dat men beklemmend het witte doek zit aan te staren. Dan het nieuws van vandaag. Eerst even ons Zaterdag»- bedelpreekje. Want er wordt morgen weer een collecte gehouden voor de R.K. Kin deruitzending. Welke instelling Stadskok buitengewone sympathie geniet. Deswege hij alle gelovigen, die morgen in de St. Lodewijkskerk gaan kerken, op het hart bindt: Neem een extra stuiver mee en gooi die in de schaal, die bij de uitgang van de kerk onder Uw neus geduwd zal worden. Morgen is het Zondag. Dan gaan we met een kopje thee eens lekker genieten van goede lectuur. Daar voor hebben we deze keer iets bij zonders. U raadt het nooit: het jaar verslag van de Leidse Brandweer. Dat is een aardig, boekje geworden, met veel lezerswaardige gegevens over 1949. Er werden 40 schoorsteen branden, 45 kleine binnenbranden. 3* grote binnenbranden, 2 kleine uit slaande branden, 1 grote uitslaande brand (Vuurwerkfabriek van Kat) en 24 buitenbranden. Geruchten van brand waren er 32, loos alarm 4 maal (o boze straatjeugd of vol wassenen?) 173 hulpverleningen zonder brand (kat in het water) In totaal is het personeel thans 36 man sterk. En wij geven ze alle zes en dertig een pluim voor hun werk in het afgelopen jaar! We hadden het zojuist over die R.K. Kinderuitzending. Wilt U eens neuzen bij de advertenties? Daar staat iets over „Jantje in Modder- stad". Lees dat eens. En doe aldus. En als we nu even vooruitzien dan gaan onze gedachten uit naar het grootse leest, dat op 7 Febr. a.s. ge vierd gaat worden in het huis Oos terstraat 18. Want daar woont een gouden echtpaar. De heer en mevr. B. Devilee-J. v. d. Pluim werden in hun echtvereniging gezegend met vier kinderen. Allemaal al lang ge trouwd. En wist U het al van de heer J. Mater? Nog niet? Wel, laat ons het U vertellen. Deze heer J. Mater was 22 jaar lang vice-voorzitter van de Vereniging voor Slechthorenden, afd. Leiden geweest. Op een dezer dagen gehouden bijeenkomst heeft hij deze functie neergelegd. Maar niet voor dat mevr. T. Kranenburg-Siemens, ere-lid, hem hartelijk had bedankt voor het vele werk, door hem voor de afdeling verricht. Er is nog meer reden. Leidenaars, om ons te verheugen. Want ir. F. K. T Beukema toe Water, een stadge noot, is benoemd tot ridder vierde klasse der Militaire Willemsorde. Waarmede wij de ir. gelukwensen. In het nieuwe clubhuis van L.F.C. werd gisteravond weer eens hevig gevochten. Daar moet U niets van denken, want het was heel vriend schappelijk. Het was vechten met kaarten. Omdat deze voetballers te gen de Buurtvereniging Haagweg een klaverjaswedstrijd speelden. L.F. C. won met klein verschil. En de eer ste persoonlijke prijs ging naar de heer Verwer, Haagwegkwartier. Morgen sluit de termijn van aan melding tot lid van de Jongensclubs in de St. Petrusparochie. Alle jon gens van 12 tot 17 jaar kunnen lid worden van clubs voor fotografie, ontspanning, postzegels, schaken, ta feltennis, toneel. Aanmelden per brief en met spoed bezorgen bij: J. P van Breukelen, Stadhouders laan 34: J. Mentink, Zoeterwoudse weg 2; H. J. J. Schrama, Koningin- nelaan 27; W. Wallaart. Garenmarkt 40; J. van Zanten, Franchimont- laan 15. Leiden is sneeuwstad geworden. Niet dat er dikke lagen sneeuw lig gen, want daar waait het te hard voor. Maar toch is er sneeuw ge vallen. En wel zoveel dat de man nen van Gemeentewerken, die yoor het zandstrooien zijn aangewezen, gisteravond pech hadden. Want die sneeuw viel uitgerekend precies op de avond dat „Gemeentewerken" 'n personeels-feestavond gaf. Daar kon den die mannen niet naar toe. Zij moesten zand strooien. On? ons, Lei denaars, voor gevaren te behoeden. Waarvoor wij hen. vooral vanwege dat misgelopen feest, van harte dankbaar zijn. En als U dan tenslotte nog wilt béloven even elders in deze krant te lezen wat er allemaal voor nieuws is over het Leidse Wit Gele Kruis, kan Stadskok met een gerust hart deze Hutspot van vandaag beëindi gen en deze week besluiten. STADSKOK. „CANADA, LAND EN VOLK" Film en lezing voor Nederland Engeland Eerst na de tweede wereldoorlog is het op ruime schaal tot ons door gedrongen, dat Canada niet een land is, alleen bewoond door Indianen en Eskimo's, maar dat ihet een natie is, die spoedig zeer belangrijk zal zijn in de rij der volken. Over dit belang rijke gedeelte van de wereld sprak gisteravond in het Oosters Instituut mej. Louise Bakker van de Canadese legatie. Zij deed dit op uitnodiging van de afd. Leiden van het genoot schap NederlandEngeland. Om te beginnen gaf mej. Bakker haar toehoorders een aardrijkskundig overzicht van Canada, dat een op pervlakte van ongeveer tien millioen vierkante kilometer heeft. Daarop le ven, volgens de laatste tellingen, dertien millioen mensen. Zij zijn sa mengesteld uit een dertigtal natio naliteiten, en mej. Bakker noemde het een mooi voorbeeld van samen werking. dat zij allen voor hun nieu we vaderland werken. In de tweede plaats bepaalde de inleidster de gedachten bij de ge schiedenis. Eerst vestigden zich Fransen in Canada, maar in 1763 moest Frankrijk het aan Engeland afstaan. Nu is het nog steeds een dominion van het Verenigd Konink rijk. Dat was aanleiding, om in gro ve trekken de staatsinrichting te be handelen, waarna spreekster over de Canadezen zelf sprak. De naam van de hoofdstad, Ottawa, heeft een Nederlanders een bijzondere klank. Daar komen alle draden tezamen, van daaruit wordt de snel groeiende staat geregeerd. Mej. Bakker ver- lelde van een plan,, dat bestond, om een deel van de stad af te breken, om behoorlijke regeringsgebouwen te kunnen laten verrijzen. Als aar dige bijzonderheid zij vermeld, dat Ottawa de enige stad is met een overschot aan vrouwen. Nog nooit zag ik, aldus mej. Bakker, meer vrouwelijk schoon, dan in Ottawa, wanneer om vijf uur de kantoren ieegstromen. Na de pauze werden vier films vertoond. De eerste liet ons land en volk van Canada zien, de tweede gaf een indruk van de jongste Ca nadese provincie, New Foundland. Er was een film over de vervaardi ging van kaarten van het onmete lijke land, door de Canadese lucht macht, en ten slotte een over ski. Daaruit bleek wel, dat deze sport door bijzonder veel mensen wordt beoefend. Dr. A. A. Prins, de voorzitter die ook geopend had, dankte mej. Bak ker voor haar onderhoudende en leerzame lezing. HET KARPERSPERSONEEL, DE 5 EN NOG IETS Van de zijde van „St. Cosmas" schrijft men ons; Dinsdag 31 Januari komt iemand die alles op het gebied van rechten en plichten van het kappers- personeel afweet in ..De Harmonie" aan de Breestraat vertellen hoe of op het ogenblik de situatie precies is. Hoe of het staat met de groten deels sterk gewijzigde lonen, met de provisie, de registratie, kortom met al die kwesties waar kappersbedien den mee te maken hebben. Geen vergadering, maar gewoon een avond waarop de heer Th. Sturkeboom uit Utrecht komt vertellen wat men moet weten en men alles waagt cmtrent die zaken die nog niet ge heel duidelijk mochten zijn. Naast de Leidse collega's wordt ook voor al het buiten Leiden wonende kap- perspersoneel verwacht. K. L. DAGKALENDER. Correspondentie: Secretariaat Ver. „Katholiek Leiden", Jan Lievens- straat 2. Leiden, tel. 22761. Dinsdag, 31 Januri: 20 uur Pieters kerkgracht 1, Jongeren-Orgafiisatie in de KVP afd. Leiden, Mr. Frans van Dieren spreekt over: „Werkgelegen heid in Nederland". Donderdag 2 Februari: 20.15 uur „In den Vergulden Turk", NRKM. afd. Leiden, de heer Jan Bakker bespreekt dc P. B- O. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Margreet Alice, d. van C. Both en A. A. Geijsn.an; Gerda Adriana, d. van J. L. Noordermeer en A. Oudshoorn; Belia Theodora, d. van A. Smit en G. H. Nas; Eddy, z. van J. H. van Evert en J. J. Floris- son; Albert Luit, z. van C. L. de Groot en P. N. van Dukit: Thea, d. van I. Boon en C J. E. i^apaan. Overleden: M. van den Oudenaller dr. 28 j. Huisartsen. De Zondagsdienst der huisartsen wordt a.s. Zondag 29 Januari waargenomen door de dok toren: van Backel, de Graaff. Lange- zaal, Postel en Veldhuizen. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 28 Jan. 13 uur tot Zaterdag 4 Febr. 8 uur waargenomen door: de Apotheek Duyster. Nieuwe Rijn 18, tel. 20523; en de Doeza-Apotheek Doezastraat 31, tela 20313. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. LAATSTE BERICHTEN PASUNDAN NADERT ZIJN EINDE Het militaire gezag heeft de ver antwoordelijkheid voor het bestuur in het regentschap Garut na een be sluit van de Regentschapsraad over genomen. De ambtenaren van het Regentschap hebben in een verga dering de resolutie voor teruggave van de Negara Pasundan aan de Republiek Indonsie gesteund en be sloten de onderscheidingstekens, standaards en stempel van de Ne gara Pasundan niet langer te ge bruiken. gevraagd in klein gezin van 84 uur. Mevr. Ouwer- kerk. Nieuwe Riin 40. Zondag 29 Januari a.s. DANSEN in Café HET NOORDEN Langeweg 1 ROELOFARENDSVEEN Aanvang 7.30 uur VRIJ ENTREE. Toegang uitsluitend R. K- 754 A. LUDLAGE. AANGEBODEN: KWEKERIJ TE AALSESEER DUBBEL WOONHUIS 74 aren land en 500 M2 kas met sierteeltvergunning. Een van de woningen komt vrij. Te bevragen: P. A. Hoogervorst. Óostkanaal- weg 69. Ter Aar. 775 Bericht van Inzet Vrijdag 3 Febr. a.s., 's av. 7 uur in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van Not. B. H- STUMPEL aldaar, AFSLAG van: Het Herenhuis (Centr. verw.) met erf en tuin aan de Koninginnelaan 10 te Oegstgeest, groot 5.12 A. In bod op slechts 9500. BELANGRIJKE HOUTVEILINGEN Not LOHMAN te Oude Wetering zal partijen PRACHTIG HOUT ais- Amer. greenen en eiken planken, spijkervrij en mooi gaaf. in lengte van 4 to 5 meter alsmede mooie duims schalen van o.^?veer 5 meter in het enbaar verkopen: te Rijpwetering op Dinsdag 31 Jan. 1950, v.m. 10 uur od het terrein van de heer M. ZOETEMELK te Roe- lofarendsveen op Woens dag 1 Febr. 1950, voorm. 10 uur op het terrein van de heer A. LUDLAGE. Terstond gewaagd een HALFWAS BAKKERSKNECHT OF LEERLING R.K.. bii A. W. Meijer. Biood-, Koek- en Ban ketbakkerij. Zuideinde 7 Roelofarendsveen. Adverteert in dit blad Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te 's-Gravenhage d-d. 19 Ja nuari 1950 is uitgesproken het faillissement van J. Kasteleyn, wonende te Lisse aan de Broekweg no. 16. met benoeming van Mr. J J. M. Braun tot Rechter commissaris en van Mr. Hermina Muller, Rapen- bu-g 55. Leiden, tot Cura- tr;ce. AMBACHTSSCHOOL te LEIDEN Inschrijving van nieuwe leerlingen De inschrijving van nieuwe leerlingen voor de vakken: timmeren,-meubelmaken, schilderen, machinebankwer ker fijnbankwerken, electrotechniek en auto- en mo- tornerstellen, is geopend. Als leerling worden toegelaten, zij. die de zes klassen van de lagere school hebben doorlopen en tenminste 12 jaar en 8 mnd. oud zijn. Indien zii 12 jaar, doch nog geen 12 jaar en 3 mnd oud .zjjn, moeten zij een bewijs overleggen dat zij het 7e leerjaar aan een lagere school met vrucht hebben doorlopen. De lessen vangen aan op Maandag 3 April 1950. Voor onvermogenden geschiedt de plaatsing kosteloos en kan zo nodig een toelage als loonderving worden verstrekt. De Directeur der school zal op WOENSDAG 8 FE BRUARI 1950, des namiddags om 3 uur in één der lokalen van de school, een causerie houden over de opleiding aan de Ambachtsschool- Ouders en belangstellenden worden met de a.s- leer lingen uitgenodigd aanwezig te zijn. Nadere inlichtingen verstrekt üe Directeur, Haagweg 4, Leiden. HET BESTUUR. Ter assistentie van de Directie van een in de Bloembollenstreek gevestigde confectie-onderne- ming wordt gevraagd een Sollicitanten moeten op de hoogte zijn van tricotage- en dames-onderkleding. Sollicitaties aan de Directeur van het Arbeids bureau Lisse, danwel onder no. 745 aan het bureau van dit blad. Notaris A. H. DOUER te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 3 en 10 Fe bruari 1950, 's avonds 7 u. in het Notarishuis te Lei den. bij inzet en afslag publiek te verkopen on der Leiden: 1- Herenhuis met grote tuin en achteruitgang Haagweg 38. groot 370 cA. geheel ontruimd, voor zover niet onderverhuurd te aanvaarden uiterlijk 1 Maart a.s. 2. Herenhuis Steenschuur 8 groot 128 c.a., verhuurd voor 40.per maand. 3. Burgerwoonhuis Roemer Visscherstraat 21, groot 101 c-a. Verhuurd voor 5.50 per week. 4. Huis met afz. bovenwo ning schuurtje en tuin Riin- en Sc/hiekade 76 76a, groot 204 c.A. Ver huurd beneden voor 4.50 boven f 4-75 per week., 5. Woonhuis Waardgracht 9, grojt 53 c.A. Verhuurd voor 4.35 per week. 6. Woonhuis Geeregracht 20. groot 60 c.A. Verhuurd voor 4.25 per week- Grond- en straatbel, per jaar resp. pl.m. perc. 1 68.— en 23.70: 2. f 72-25 en 25 26: 3. f 30.60 en 10.74: 4. 30.60 en f 10.74 5. 15-30 cn f 5.28: 6. 13.60 en 4.68. Eezichtising 31 Januari. 2. 7 en 9 Febr. a-s. van 24 uur nam. 571 Aanv. verhuurde perc. met huurgenot als gebruikelijk na toewijzing. Betaling 10 Maart 1950. Inl. verstrekt gen. Notaris. (NIEUW MODEL) 5 ct. per Btuk 12 ct. per stuk Verkrijgbaar N.V.De Leidsche Courant PAPENGrACHT 32-34 fletefaantjeó AANGEBODEN 2 Guitaar en Accordeon gratis in bruikleen aan de school. Dus laat U nu di rect inschrijven als leer ling bii Muziekschool Zwaag. Onderricht op alle instrumenten. v' vaarstraat 5. Tel. 24358. Leiden. 2* Eerste Hypotheek, be schikbaar 15 a 18 dui.zend gulden op boerderij of iets dergelijks. Br. onder no- 6726 bureau van dit blad. 2* Koopjes vindt u in on ze opruiming van meube len en woningtextiel o.a. 4 clubfauteuils 298.old finish theemeubels 33.57. enz. te veel om op te noe men. Eerst kijken bij Henk Regeer. Woninginrichting. Haarlemmerstraat 105 en 101. Tel. 26602. 6687 2* Aangeboden Opel ,.Ka- det". kleine zuinig 4-oers wagen, type 39. Prijs 1450.Deskundig on derzoek toegestaan. Tel- 21280. Leiden. 748 2* Bewaar dit adres voor het reparen van uw stoe len laat ons uw bedden repareren met volle ga rantie. Woninginrichting Iïenk Regeer. Haarlem merstraat 105 en 101. Telef 26602. Aangesloten bii fi- nancierings Instituut Rijn land. 6686 winterjassen vanaf 5 tot en met 10 p. stuk; 2 fau teuils 12.50 dienstbode kastje 12 50. pracht pla- kastje 12.50, pracht pate- phoon met platen. goed spelend 15. klein godin fornuisje 12.50. nog schaatsen vanaf 50 cent per paar. F. v. d. Pluym Janvossensteeg 51. 6766 2* Aangeboden een in prima staat verkerende spiegel 230 x 60 cm. en marmerblad met opstand 260 x 50 cm., een laden- kast met 30 laadjes en kastje. Alles apart ie koop Wed. P. C. de Zwart, Floris Schoutenstraat 61. Tel. 7600. 767 2* Aquarium luchtpompjes veel lucht gevend 16.50. uiistromers, luchtslang. siangklemmen. T-stukjes. luchtkranen. filterbakken. filterhevels, vangklokken. U-buisstaven. petroleum- branders. pekelverwarming thermometers voederglaas jes etc. L. J- den Holder. Janvossensteeg 75—77 tel no. 26901. 6753 PERSONEEL 2* Meisje. Gevraagd in ge zin van twee personen be schaafde juffrouw of meis je voor de dag- Br. onder no. 6745 bureau van dit blad. 2 Met 1 Mei gevraagd een R. K. Dienstbode bij P. C. den Hollander. Zijl- dijk 21. Leiderdorp. 6760 2 Te koop: Electr. Was machine. waarvan motor half jaar oud. prijs 60 P. Jos. den Boer. Kerkl. 49. Sassenheim. 6769 2 Frisse slaapkamer aan geboden voor student, vrou welijke. Br. onder no. 6762 bureau van dit blad. 2* Heren!! Hoe is het met uw oude hoed? Wij maken deze weer keurig in orde. Keren modeleren, nieuw lint en leer. ..Hetro" Hoe- denrep. Inrichting Hooge- vvoerd 109. Korevaarstr. 5. *2 Gasforn.. stoelen, kro nen. geiisers. prima wer kende. bad en keukengeii- sers. baden, stoelen, tafels, haarden, kachels, wascom- modes. brandkasten. ko peren kaarsenkronen wandlusters beeldjes voor Friese klokken. Nieuwe Riin 60 bii Hooigracht, te lefoon 22150. 6773 W0NINGRUIL 2 Woningruil. Aangebo den ben. woning Magd. Moonstraat voor en en ach terkamer. alcoof. uitbouw, gang. keuken, plaatsje en tuintje, 5— per week. Gevr. een heel of boven- huisje a 44.50 per week Br. Onder no. 6759 bureau van dit blad. 2 Woningruil: Voorburg- Leiden. Aangeboden vrije woning. 4 kamers, suite, vaste wastafels keuken, veel bergruimte, balcon. Huur 28.per maand. Gevraagd dito woning te Leiden, liefst omgeving Tuinstadwiik. Brieven van Halewijnlaan 175. Voor burg. 6749 2 Gevraagd aankomende Boerenknecht R. K. per 1 Mei. goed kunnende mel ken bij N. H. Berg Wei- poortseweg 96. Zoeter- v/oude. 6761 2 Gaarne zag ik mij ge plaatst. 't liefst als Dok tersassistente of tandarts- assistente in Leiden, direct te aanvaarden. Br. onder r.o. 6765 bureau van dit blad. 2 Net meisje gevraagd voor winkelwerk en huis- hcaiding. G. J. Schouten. Banketbakkerij. Roelof- ai endsveen. 6768 2 Gevraagd: machine bankwerker, autogeen- en EiectTisch Lasser. Lake- man. Voorhout. 765 2 Meisje gevraagd v. g. g. v.. van 8 tot 5 uur. Aan melden Hooigracht 24. Na 5 uur. 2 Gevraagd per 1 Maart een flinke jongen. Frans Huitst Herenstraat 20, te Voorhout. 766 2 Net Meisje, 20 jaar. b. z, a.. 4 middagen per week Ma. Di., Wo. Do-; tevens 'o ei, haak- en stopwerk gevraagd. Br. agent Sik- kir.g Dorpsstrata 8. War mond onder no. 6767. 2 Wegens ziekte zo spoe dig mogelijk gevraagd een meisje voor dag en nacht Liefst aanmelden Maan dagavond. Breestraat 87. DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van Cle mens Hofbauer voor ver kregen gunsten door een Noveen. 756 2 Openlijk dank aan God voor verkregen gunst, door de voorspraak van de H. Antonius. H. Tere- sia H. Maagd. Moeder van Altijddurende Bijstand. H Josef. C. V. 769 2 Prijsjassen om carbo- nade enz. a.s. Woensdag 8 uur. in Café ..Ds Vriend schap". Miening 25. Zoe- terwoude 6764 2 Liefhebbers van het Damspel. Wie op een pret- t.ge manier dammen wil leren, komt 's Woensdag avonds 8 uur in de mu ziekschool Toonkunst Ra penburg 22. Damv. ..De Sleutels'. 6718 2 Prijsjassen en Biljarten om carbonade Dinsdag avond café den Hollander. Zoeterwoude. 6746 „DE HEILIGE PASTOOR VAN ARS" Een boeiende levensschets van Henri Ghéon Uit het Frans vertaald door Tanulo Prijs gebrocheerd f2.25 Franco per post f2.40 UITGAVE N.V. DE LEIDSCHE COURANT PAPENGRACHT, LEIDEN

Leidse Courant | 1950 | | pagina 3