Prins Bernhard op Curagao Manchester en Derby County verloren ©e ziiveten MAANDAG 23 JANUARI 1950 DE LL1DSE COURANT rWFEDE BLAD - PAGINA 1 Het programma van prins Bern hard was Zaterdag weer overvol, een bezoek aan de marinebasis Parera en het militaire kamp Suffisant. In het kamp Suffisant reikte de prins na mens de koningin een vaandel uit. In een korte toespraak zei de prins, dat de landmacht der Nederlandse An tillen weliswaar niet groot in getal is, maar door haar gedrag, houding en plichtsbetrachting heeft getoond, dat de troepen het vaandel waardig zijn. De prins hoopte, dat het vaandel voorspoed, kracht en vertrouwen zou mogen geven in tijden van vrede en ook van oorlog. Gisteren heeft prins Bernhard in Willemstad een kerkdienst bijge woond. Daarna maakte hij met de gouverneur, mevrouw Peters, schout bij-nacht Willinge, zijn gevolg en het overige gezelschap, dat de pri.is steeds op zijn tochten vergezelt, een autotocht door het derde district. De gehele dag scheen de zon, zodat de prins volop gelegenheid had tot fil men. Voor vandaag staat een bezoek aan Aruba op het programma. KAPELAAN J. v. d. MEERf Vrijdagavond overleed plotseling te Amsterdam, in de leeftijd van acht en veertig jaar, de eerwaarde heer J. 'C. van der Meer, kapelaan in de parochie van de H.H. Martelaren van Gorkum (Linnaeushof) Hij had des avonds het Lof nog bijgewoond doch werd enkele uren later stervend in zijn kamer aangetroffen.. Kapelaan van der Meer werd 3 October 1902 te Aalsmeer geboren en priester gewijd in 1926. Hij werd achtereenvolgens kapelaan te Hem en Venhuizen en te Schiedam. In 1936 werd hij overgeplaatst naar Am sterdam, waar hij in de parochie van O L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen (De Posthoorn) twaalf jaar als ka pelaan werkte. In 1948 werd hij be last met het bouwen van een nieu we kerk in het Zuid-Oosten van Am sterdam en daarom verbonden aan de parochie van de H. H. Martelaren van Gorkum. De plechtige Metten worden Maan dagavond half acht gezongen. De plechtige uitvaart zal Dinsdag 24 Januari plaats vinden. Om tien uur wordt een plechtige Requiemmis op gedragen, waarna de begrafenis op het Kerkhof St. Barbara. Aetherklanken DINSDAG HILVERSUM I (301 m) 7.00—24.00 KRO 7.00 Nieuws, 7.15 Gymn., 7.45 Morgen gebed en liturgische kalender, 8.00 Nieuws, 9.35 „Lichtbaken", 10.00 Voor de kinderen, 10.40 Schoolradio, 11.00 Voor de vrouw, 11.50 Godsdienstige causerie, 12.00 Angelus, 12.30 Mede delingen, 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws en kath. nieuws, 13.20 Poli- tiekapel, 14.00 Zang en pianc^. 14.30 Trio. 15 00 Schoolradio, 16.00 Voor de zieken, 16.30 Ziekenlof, 17.00 Decla matie. 17.30 Voor de kinderen, 17.45 Regenngsuitzending, 18.00 Amuse mentsorkest en vocaal ensemble, 18.20 Soortpraatje, 18.30 Strijdkr. 19.25 „Dit is leven", causerie, 20.00 Nieuws, 20.05 De gewone man, 20.12 Omroeporkest en solist, (in de pauze „Katholiek overleg"), 21.45 Strijk kwartet, 22.15 Cello-recital, 22.40 Godsdienstige causerie en avondge bed, 23.00 Nieuws, HILVERSUM II (415 m) 7.00 .Nieuws, 7.45 Reportage 8.00 Nieuws, 8.15 Radio ochtendblad, 8.55 Voor de vrouw, 9.00 Hersengymnas tiek, 9.30 Waterstanden, 10.15 Lichte muziek, 10.50 Voor de kinderen, 11.00 Sopraan en piano, 11.30 Voor de zieken, 12.30 Mededelingen, 12.33 orgel, 13,00 Nieuws 13.15 Reportage, Voor het platteland, 12.40 Piano en 13.20 Accordeonorkest, 14.00 Voor de vrouw, 16.30 Voor de jeugd, 17.30 Dansorkest, 18.00 Nieuws, 18.15 Pianospel, 18.30 Radio volksuniversi teit, 19.00 Voor de kinderen, 19.10 Mezzo-sopraan, klarinet, viool, alt viool en piano, 20.00 Nieuws, 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd pro- igramma, 21.30 Pianospel, 21.45 Bui tenlands overzicht, 22.00 Orgelspel, 22.30 Radio muziek journaal, 23.00 Nieuws, 23.15 Reportage, 23.20 Viool spel. REEDS EEN SLACHTOFFER VAN HET US. Te Olst bij Deventer speelden Za terdagmiddag drie knaapjes bij het ijs van een diepe kolk aan de IJsel. Zij gooiden, om het ijs te proberen, een klomp op de nog dunne ijsvloer. Twee der jongens de broertjes Har mens zakten daarbij door het ijs. Een van hen, een zevenjarige, kon zich nog aan het ijs vastklemmen en het hoofd boven water houden. De andere, een ventje van zes jaar, ver dween onder het ijs. De derde, een kameraadje der twee te water ge raakten, ging moeder Harmens waar schuwen. Het is toen nog gelukt het zevenjarige kind te redden. Toen. men zijn broertje, de andere te water ge raakte jongen, bereikte onder het ijs, was deze reeds verdronken. DODELIJK ONGELUK BIJ AFBREKEN EREPOORT. Zaterdagmorgen is in de buurt schap meer in de gemeente Den Ham bij Almelo, een tragisch onge luk met dodelijke afloop gebeurd. Bij het afbreken van de erepoort, die door de buren was opgericht bij de woning van de heer Ekkelkamp ter gelegenheid van de terugkeer van diens zoon uit Indonesië, viel de landbouwer J. Horsjan van een lad der. Hij kreeg een schedelbasisfrac- tuur. Enige uren later is de heer Horsjan aan zijn verwondingen be zweken. BRAND IN LEVENSMIDDELEN- FABRIEK TE HAARLEM Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur brak door onbekende oorzaak brand uit op de 3e verdieping van de le- vensmiddelenfabriek „Cebemetz" aan de Raamvest te Haarlem. Het tame lijk oude, vier verdiepingen hoge ge bouw ligt midden in een dichtbe volkt stadsgedeelte, waardoor de uit slaande vlammen onmiddellijk ge vaar vóór de belendende gebouwen opleverden. Het vuur vond gretig voedsel in de grote hoeveelheid ver pakkingsmateriaal en de vlammen sloegen spoedig door het dak, dat over de gehele lengte van het gebouw vernield werd. De Haarlemse brand weer pakte het vuur met veel mate riaal aan en was de brand na een uur meester. De belendende gebou wen, een meubel magazijn en een woonhuis, kregen veel waterschade. De in de beneden afdeling van de fa briek opgraven voorraden zijn voor een groot deel door het water on bruikbaar geworden. Verzekering dekt de schade. BRAND BIJ DE BRANDWEER MAAR HET BLUSSEN GING DOOR Onder de gemeente Luyksgestel heeft Zaterdagmorgen een dubbele brand gewoed. Toen de plaatselijke brandweer namelijk wilde uitrukken naar een brand in de boerderij van de familie T., ontstond waarschijnlijk door onvoorzichtigheid brand in de garage van de brandweer. De garase brandde geheel uit. Met moeite heeft men de auto met brandspuit en enig materiaal kunnen redden. De brand weer heeft ook nog huk» kunnen ver lenen bij de boerderij brand, waardoor het woonhuis gespaard bleef. DUBBEL BRAND IN LUIKSGESTEL Zaterdagmorgen heeft onder de gemeente Luiksgestel een dubele brand gewoed. Tijdens de boerde~ij- brand van de familie T.. waarvan stal en schuur tot de grond toe af brandde had ook de plaatselijke brandweer pech. Bij het ophalen van het brandweermateriaal is. waar schijnlijk tengevolge van onvoorzich tigheid met vuur, de voorraad olie en benzine in dp garage van de brand weer in vlam geraakt, waardoor de garage spoedig in hchter laaie stond en totaal uitbrandde. Met moeite heeft men de auto met brandspuit en enig materiaal kunnen redden, bij de boerderijbrand kon toen nog hulp worden verleend waardoor het woon huis van de boerderij vrijwel werd gespaard. De Eindhovense brandwee- die intussen was gealarmeerd 'be hoefde niet meer actief op te treden. DOOR LOSSCHIETENDE GIEK GEDOOD. Bij het laden van een tjalk in Die- men is Zaterdagmiddag een giek los geschoten en naar beneden gevallen in het ruim waar twee mannen met ladings werkzaamheden bezig waren. Een hunner, de 55-jarige W. de Jong uit Diemen werd door de zware balk op het hoofd getroffen. Met een sche- delbasisfractuur en een dubbele been breuk werd hij naar het onze lieve gasthuis in Amsterdam vervoerd waar hij enkele uren later overleed. De overledene was 25 jaar in dienst van de firma de Bruyn te Diemen. waarvoor hij de ladingswerkzaam heden deed. Liverpool weer aan de kop fWEE VAN DE PLOEGEN die het hoogst genoteerd stonden in de competitie om de Engelse beker, te weten Manchester United en Derby County, leden Zaterdag, een week voor de vierde cupronde, spre kende nederlagen. Derby, dat in 10 wedstrijden ongeslagen was geble ven, scheen wel verlamd door het briljante spel, waarop Sunderland het publiek vergastte, terwijl Manchester United zijn leidende plaats op de ranglijst moest afstaan, omdat het van Stoke klop kreeg. Liverpool bezet nu v/eer de eerste plaats, dankzij een overwinning op de hekken sluiter Birmingham. AUTO Door A. HRUSCHKA (Nadruk verboden) 51) Hij haalt bloedstelpend gaas te voorschijn, stopt het voorzichtig in de wonden, legt er watten op, voelt dat zij zacht, heel zacht ademt, kust haar bleek gelaat, legt de arm on der haar hoofd. En plotseling slaat zij de ogen op, _+aart hem wezenloos aan. „Moeder, lieve moeder...." sta melt hij met een stem, die dof is van ontroering en tederheid. Er vaart een trilling door Sybille von Turnwald's lichaam; eensklaps vult zich haar lege blik met leven; en begrip Haar handen tasten naar zijn gelaat, trekken het naar bene den. Mijn lieve jongen.... mijn Ul- rich! Eindelijk! Zacht als een ademtocht ^comen die woorden over haar lippen, maar om deze speelt een zalig glimlachje terwijl haar ogen weer toevallen. De zoon stromen de tranen over de wangen. Hartstochtelijk houdt hij het lichaam zijner moeder omklemd. Niet sterven, mama, lieve dierbare mame, u moogt niet sterven! Opnieuw verliest zij het bewust zijn; dat voelt Ulrich aan het tussen zijn handen zwaar zinkend hoofd. De angst jaagt hem op. Mensen haleneen dokter. Gauw naar 't kasteel. Daar legde zich een hand op zijn schouder. Halt! hier blijven! Ulrich staarde verwonderd in een hem volkomen onbekend gezicht. Hij had niemand horen aankomen, begreep nietHoe kwam die man ertoe hem vast te grijpen en beve len te willen geven? Ongeduldig wilde hij hem ter zijde duwen. Houd mij niet op. U ziet toch, dat hier op de eerst plaats hulp no dig is, dat er een dokter moet wor den gehaald. Zeker, ik zal daar onmiddellijk voor zorgen, maar u gaat mee. Was ik maar eerder gekomen, voordat u uw slachtoffer zo ver hadt! Ik?Mijnslachtoffer? O, mijn God, u gelooft dus. Ik geloof wat ik zie! Er werd op bevroren velden gespeeld De bevroren terreinen stelden ho ge eisen aan de techniek van de spe lers, maar dit was voor Sunderland geen bezwaar om prachtig voetbal te demonstreren, en dat in een ver vaarlijk tempo. Len Shackleton stichtte keer op keer grote verwar ring in de verdediging van Derby en de midvoor van Sunderland Davis, die een hattrick scoorde, maakte van alle kansen gebruik. Wanneer men dan nog weet, dat de beroemde Schot Stee] van Derby volkomen door Watson in bedwang werd ge houden wordt de grote overwinning van de thuisclub begrijpelijk. Stoke bereikte zijn tonvorm tegen Manchester United en stond tot ver in de tweede helft met 30 voor. Toch bleven de gasten goed partij geven, ook nadat hun midvoor Row ley wegens een verwonding moest uitvallen en linkshalf McGlen, die eveneens geblesseerd was, naar de vleugel verhuisde en zich daar al strompe1end nuttig probeerde te ma ken. Mitten slaafde er nog in een tegenpunt te scoren. Aston Villa kwam voor de vierde maal in veertien dagen uit tegen Middlesbrough en nam wraak voor de in de bekercompetitie geleden ne derlaag. Middlesbrough miste Man- nion en Gorden, voor wie Micky Fenton, de coach van de ploeg, en de reserve Reagan invielen De Villa was sterker over de hele linie en behaalde %pn in alle opzichten ver diende 40 zege. De enige winstpunten in een uit wedstrijd vielen ten deel aan Black pool dat met de oneven goal van Charlton won, een zeer verdienste lijke prestatie, omdat de gasten het bijna een uur lang zonder hun aan voerder en rechtshalf Johnston moes ten stellen, die aan de kant ging met een gescheurde spier van zijn linker schouder. Blackpool heeft nu even veel punten als Manchester United en beide clubs staan met een totaal Een betekenisvolle blik op Ulrich's met bloed besmeurde handen en kle ren. Maar Ulrich was nu zeer kalm ge worden. Een uitdrukking van onuitspreke lijke verachting, gepaard met trots, verbreidde zich over zijn mannelijk schoon gelaat. Ik begrijp u, zei hij. Laten wij ons haasten, want de toestand van de zwaar gekwetste duldt nu geen woor denwisselingen. De nodige ophel deringen kan ik u evengoed onder weg geven. Ulrich verwijderde zich snel in de richting van het kasteel, de andere naast hem, zonder zijn arm, die hij met ijzeren greep omspannen hield, los te laten. Ulrich bleef spreken: U vergist u, wanneer u mij voor die afschuwelijke moordaanslag houdt. Ik kwam toevallig deze kant uit, en vond mevrouw Von Turn wald bewusteloos uitgestrekt op de grond. Ik ben haar zoon Ulrich Von Turnwald, of, in geval die naam u onbekend is, Juan Andagola, eige naar van een farm in Argentinië. Dat had ik onmiddellijk gedacht. Wat? u dacht Ik heet Hirschfelder en behoor tot de criminele politie van Weneh. Ik werd hierheen gezonden om Ui- van 35 twee punten achter op de leider Liverpool. Portsmouth, de kampioen van het vorig seizoen, had weinig moeite met Huddersfield en blijft in de run ning met 34 punten. De Arsenal had Denis Compton en MacAuley weer in de gelederen, wat echter slechts een kleine versterking bleek te zijn. Op eigen terrein stellen de £runn°rs de laatste weken herhaaldelijk te- teur en ook nu konden zij het in de thuiswedstrijd tegen Bolton, een der laagst geplaatste clubs, slechts tot een draw brengen. Ook Wolver- hamoton en Burnley speelden gelijk, en dezer clubs totaliseren nu 32 pun ten, evenals Arsenal en Sunderland. Maar Arsenal heeft een wedstrijd meer gespeeld. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalBolton Wanderers 11, Aston VillaMid dlesbrough 40, BurnleyWest Bromwich Albion 00, Charlton AthleticBlackpool 12. Chelsea Fulham 00, LiverpoolB rmingham City 20, Manchester CityNew Castle United 11, Portsmouth Huddersfield Town 40, Stoke City- Manchester United 31, Sunder landDerby County 61, Wolver hampton WanderersEverton 11. Tweede divisie: BradfordBlack burn Rover 22; BuryTottenham Hotspur 12; ChesterfieldBrent ford 31; Grimsby TownWestham ton 10; Plymouth ArgyleHull United 20; Leefs UnitedSoutamo City 13; Preston Nordth EndLu ton Town 01; Queens Park Ran gersBarnsley 0—5; Sheffield Uni tedSheffield Wednesday 20; Swansea TownCoventry City 12; Leicester City- -Cardiff City 10. VOETBAL IN ENGELAND. De vorst is in Engeland geen beletsel geweest om Zaterdag het normale voetbalprogramma af te werken. Wij zien hier Hansen, de doelver- dediger van Bolton Wanderers, „uit vallen" in de eerste divisie-wed strijd tegen. Arsenal te Highbury.' WIELRENNEN VAN VLIET—BOEYEN WINNEN TE GENT. Het Nederlandse paar van Vliet Boeyen heeft gistermiddag te Gent een koppel wedstrijd over 60 km ge wonnen in 1 uur 15 min. 51 sec., waarmee een nieuw baanrecord werd gevestigd. Het oude record stond op naam van Speltevan de Meerschaut met 1 uur 16 min. 13 s. G. VOORTING WON CYCLE CROSS J. v. d. Fits werd negende. De Haarlemse Sport Club „de Kam pioen" opende het wielerseizoen 1950 met een cycle cross over 28 K.M., 7 ronden van 4 K.M., waarvan 4 K.M. gelopen moest worden. Met 120 ren ners werd direct snel gestart en al spoedig vormde er zich een kopgroep met o.a. de gebroeders Voorting, v. Roon, Andre de Korver, J. Elzening en het Swift-lid J. v. d. Fits, die nu Jac. de Groot uit de rijen der amateurs is verdwenen, diens opvol ger zal worden om de Leidse kleuren hoog te houden. Het grote peleton kwam met 200 meter achterstand door en rekte iedere ronde meer uit. In de derde ronde kwamen J. v. d. Fits en André de Korver te vallen, wat hun in het eindklassement parten zou spelen, want hoewel zij op de koplopers snel inliepen en zij P. Pe ters en K. Bijl, die hen bij hun val gepasseerd waren, weer te pakken kregen, mocht het niet gelukken de kop te bereiken. Zo ging de laatste ronde in met op kop G. Voorting, P. v. Roon en J Visser op 200 M. A. Voorting en Elzening, op 100 M. A. de Korver, P. Peters. C. Bijl en J. v. d Fits. De uitslag werd tenslotte: 1. G. Voorting (Haarlem) 1 uur 8 min. 34 sec., 2. P. v. Roon (Haarlem) 3 A. Visser (Haarlem), 4. A. Voor ting (Haarlem), 5. J. Elzening (Be verwijk), 6. A. de Korver (Rotte- dam), 7. P. Peters (Haarlem), 8. C. Eijl (Dr Haag), 9. J. v. d. Fits (Oud- Ade), 10. W. Voorting (Haarlem), 11. B. v. d. Voort ('s Gravenzande), 12. Uithof (Haarlem). De Leidenaars B. Kruis en J. Slin gerland mochten van het sportieve publiek een hartelijk applaus in ont vangst nemen voor het moedig uitrij den van de wedstrijd. Jac. de Groot start in de Omloop van de Vlaamse Gewesten. Naar wij vernemen heeft Jac. de Groot een aanbieding ontvangen om deel te nemen aan de Omloop der Vlaamse Gewesten, de eerste klassie ke wegwedstrijd in 1950, waarvan de start en finish in Brussel zijn op 12 Maart. Ook voor de zware ronde van Vlaanderen, welke op 12 April aan vangt, heeft hij een contract aange boden gekregen. Daar in deze laatste wedstrijd o.a. Copni, v. Steenbergen en vele bekende Fransen starten, is dit voor de Leidenaar een mooie ge legenheid om met deze grootheden kennis te maken. Jac. de Groot heeft beide aanbiedingen aanvaard, spe- ciaal om zich in vorm te rijden voor de Ronde van Nederland, want ook voor deze wedstrijd is zijn plaats zo goed als zeker, omdat in de Ronde van Nederland de lange afstanden meetellen en de organisatoren van de Ronde zijn successen in de Bene lux 272 K.M., W.-Nederland 237 K.M., Amsterdam Arnhem Amsterdam 210 K.M. niet vergeten zijn. Wij wen sen hem veel succes. IJSHOCKEY RACING—USVOGELS 6—2. De ijshockeyploeg van de Racing club de France heeft Zaterdagavond met 62 van de Amsterdamse Ijs vogels gewonnen in een wedstrijd voor de West Europa beker. De tus senstanden waren 40, 00, 22. De stand om de West-Europa be ker is thans: H.H.Y.C. 13 11 0 2 Brussel 12 8 1 3 Luik 11 7 2 2 Racing Paris 8 6 11 Ijsvogels 12 4 3 5 Antwerpen 12 3 0 9 Lions de P. 9 117 Tilburg 10 0 0 10 TAFELTENNIS NED. KAMPIOENSCHAPPEN TE UTRECHT. Bij de Zaterdag en Zondag te Utrecht gehouden Nederlandse ta feltenniskampioenschap traden de volgende winnaars uit het strijd perk: Heerenenkelspel: Ehrlich (Polen) sloeg Richard Bergmann (Eng.). Damesenkelspel: mevr. Roland (Bel gië) sloeg mevr. de Tournay (Bel gië). Herendubbelspel: Croneryd en Larsson (Zweden) si. Mai van Hoa en Trand Gwang Nuy (Vietnam) met 26—24, 13—21, 14—21, 22—20. 21—16. Gemengddubelspel: mej. Barnes en Bergmann (Gr. Brit.) sl. de heer en mevr. Roland (België) met 2115 21—13, 11—21, 21—13. De prijs voor de beste Nederland se prestatie was voor het herendub- bel Cor dh Buy en Willy van Zoe- len. ATLC. De competitie uitsla gen der tafel tennisclub ALTC zijn: Damês 3e klasse: ALTC 1Netbal 1 4—6. Heren 3e klasse: ALTC 1Te Wer- ve 1 5—5; ALTC 2—SBS 2 9—1; Tem po 1—ALTC 3 6—4. Heren 3e klasse: Tempo 5ALTC 5 5—5. Tafeltennisclnb „Oegstgeest". Het tweede team speelde in Warmond tegen Steeds Vooruit 1, en dit bleek toch wel een te zware opgave te zijn, want de Warmonders wonnen alle partijen en behaalden zodoende een 100 zege. Het eerste team bracht het er Vrij dagavond beter af tegen Treffers 4 en wist na spannende strijd met 64 te zegevieren. Donderdag a.s. gaat het eerste team naar Warmond en komt daar uit te gen Steeds Vooruit 2, terwijl Vrijdag het tweede team als gastheer van ALTC 4 fungeert. „Steeds Vooruit". St. V. 1 blijkt, gezien de uitslag, weinig moei te gehad te hebben met Oegstgeest 2: 100, daarentegen liet het derde team zich danig het kaas van het brood eten, slechts het korstje, in -de vorm van één tegepunt, brachten zij mee naar huis uit Wassenaar: 19. In 4 B is het nog steeds St. V. 2. dat de lakens uitdeelt, al was het dan maar op het kantje af tegen A. L. T. 5: 64, doch Sleutels 5 kwam er weer uit aan te pas, het werd 100 voor St. V. 2. Het programma luidt: A.T.C. 3—St. V. 1.. B.A.T. 2—St. V. 3, St V. 2Oegstgeest BILJARTEN DISTRICT LEIDEN N- B- B. De Competitie van het district Lei den van de Ned. Biljartbond loopt spoedig ten einde. In klasse C is Kroon (A) reeds kampioen gewor den. Verdere uitslagen luiden: Klasse D: OSL 2—DOS 3 6—2; Poort van Cleef 3BOS 1 08 (voor lopig) Plantage 2DOS 4 35; Noorden 2Kroon A 2 44. Klasse E: OSL 3—Plantage 3 6—2; Noorden 3Koort van Cleef 4 80* Kroon K 2Royal 2 08; BOS 2 Poort van Cleef 5 62. SCHAKEN Hoofdklasse Kon. Ned. Schaakbond. Het is het le tiental van het Leids Schaakgenootschap niet ge lukt de kampioensclub van Neder land, het Verenigd Amsterdams Schaakgenootschap te weerstaan.. De gasten misten Henneberke en Wolthuis. Van Leidse zijde ontbrak Van der Nat, die wegens ziekte ver hinderd was. Voor het L.S.G. zal een enigszins eervolle plaats in de eindstand nu geheel afhangen van de resterende ontmoetingen tegen de N. R. S. V., op 12 Februari en tegen de H. Chr. S. V. op 11 Maart. Het V. A. S. staat momenteel No. 1 met 4 gespeelde en gewonnen wedstrijden. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. C. B. v .d. Berg (L.S.G.)-J1!. Cortlever (V.A.S.) y2. mr. ir. J. Westra—J. T. Barendrecht 01; 3. R. H. van DijkH. S. Crabben- dam yy, 4. prof. dr. W. v. d. Woude—W. A. T. Schelfhout y—y, 5. A. A. IdemaJ, L. de Vries 01; 6. prof. dr. J. DroesteJ. Addicks 16; 7. G. BosschaG. v. Denen 10; 8. dr. P. C. van ArkelE. van Amerongen 01; 9. W. G. Demmen- dalM. Szper y; 10. Th. v. d. Oord Jr. (res.)dr. J. Janse 01. Totaal: L.S.G. 4 p.; V.A.S. 6 p. H.C.S.V. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan werden door de H. Chr. S. V. jubileumwedstrijden gehouden. Er werd deelgenomen door 82 schakers, verdeeld in 3 groe pen van 6 en 16 groepen van 4. De eindstanden in de hoofdgroe pen luiden: A. 1. Donner 4; 2. Idema 3 y3. en 4. Ruben en Moonen 2 y 5. Kroes 2 en Valstarf$. Idema (L.S. G.) won zijn partij van Donner, die zo juist het sterke Hoogoventournooi te Beverwijk, boven Euwe had ge- wonnem B. 1. Berghout 4 y; 2. Ja- cobson 4; 3. Vlagsma 2 y; 4. v. Donk 2: 5. Kreuzen ly en 6. Go- ris y. C. 1. Muzerie 4^; 2. Schellin gerhout 3; 3. Kamstra 2 y\ 4. van Dijk (L.S.G.) 2; 5. en 6. Ouwerda en De Bondt ly. L— Marbler had de auto eindelijk weer in orde gebracht. Meer dan een half uur had hij daartoe nodig gehad, maar toen vloog hij ook over de weg. Dich bij Sichelfeld suisden zij de stilstaande auto van Andagola voor bij. Deze auto stond ter zijde van de weg op een stuk weidegrond, aan de zoom van het woud. In 't voorbij gaan zag Hempel, dat mevrouw An dagola alléén er in zat. De auto was binnen verlicht; de gordijntjes wa ren niet neergelaten; de dame las in een boek. Vóór de eerste huizen van Sichel feld, bij de ingang der laan, die naar Sperber-Eck leidde, stonden groepjes mensen druk te praten; ook in de laan zelf was zulks het geval. Het was er drukker dan gewoonlijk bij volle dag. Ook op het kiezel vóór het kasteel stonden vreemde mensen: sommige gen hunner keken zwijgend op naar de vensters der eerste verdieping, ter- terwijl anderen in levendig gesprek met de bedienden waren. Hempel, die nog in de auto zat, zag dit alles en werd natuurlijk on gerust. Was er iets gebeurd? Kwam hy te laat. (Wordt vervolgd). rich Von Turnwald, of, zoals hij zich thans noemt, Juan Andagola, te ar resteren, zodra hij zich in de om trek van Sperber-Eck liet zien.. Het bevel tot aanhouding heb ik in mijn zak. Ongehoord! En waarom? Ik heb u reeds gezegd, dat louter toeval.... Dat kunt u de rechter van in structie vertellen. Door u aan te hou den, doe ik enkel mijn plicht. Andagola perste de lippen opeen en zei geen woord meer. Het was ook nutteloos met een" ondergeschikte van de criminele politie verder te redetwisten; heel spoedig zou alles vanzelf opgehelderd worden, dacht Ulrich.. Doch het smarte hem zeer, dat hij zijn teergeliefde moeder voor een ogenblik aan de zorg van vreem den moest overlaten en dat het hem onmogelijk werd gemaakt om een ander dierbaar persoon, die in de auto op hem wachtte, schrik en ontsteltenis te besparen. Zij waren intussen bijna aan het kasteel gekomen. De opzichter Fossel was de eerste persoon, die zy ont moetten. Hirschfelder bracht hem snel op de hoogte van het gebeurde, drong aan op grote voorzichtigheid by het vervoer van de gekwetste en beloofde dr Thomayer uit Sichelfeld onver wijld te zulen verwittigen. Met dat doel belde hij Sichelfeld op, liet de dokter roepen en deelde hem mede, wat er voorgevallen was. Vervolgens begaf hij zich met zijn gevangene naar het station.. De mis daad was op het grondgebied van Stiermarken gepleegd en viel dus onder de jurisdictie van de recht bank te Graz. Daarheen wilde hij Von Turnwald met de eerste trein overbrengen. Hij wantrouwde de kalmte van de gevanggene en wilde hem zo snel mogelijk in verzekerde bewaring brengen. Ulrich liet alles over zich gaan. In het bewustzijn van zijn onschuld ver spilde hij niet één gedachte aan zijn eigen lot, dat hem voor het ogen blik niet anders dan een akelige grap toescheen. Al zijn gedachten wijlden bij zijn moeder. Zou zij in het leven bMj- ven? O, als hij haar moest verliezen, thans, nu hun harten elkaar terugge vonden haden! Want dat hadden zij. Nooit zou hij de blik vergeten, die raadselachtige blik, waarmede zij hem had aange keken en die iedere seconde helder der en teerder werd. En het zachte „mijn lieve jongen, mijn Ulrichtelkens, wanneer hy daaraan dacht, kreeg hij lust om te schreien. 22 74—31 17 72—47 16 75—54 13 45—22 11 53—57 6 41—79 3 24—55 0 28—67

Leidse Courant | 1950 | | pagina 5