SJC verslaat Rouwkoop 5—2 Liverpool verloor de leiding van Manchester United Verrassende nederlaag van DOSR tegen Warmunda MAANDAG 16 JANUARI 1950 uc l.KrnSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 IJET weer was gisteren een zeer ongunstige factor voor goed voetbal en zowel spelers als aanhang van SJC kregen zeker in het begin van deze wedstrijd een zware dumper, toen Rouwkoop met een over donderend spel in het eerste kwartier, zij het op gelukkige wijze een 20 voor sprong wist te behalen. Het bleek echter spoedig, dat de Rouw- kopers in het begin teveel van hun energie hadden gevorderd, want na dien waren zij een stuk minder in het spel dan SJC, hoewel het toch nog een moeilijke opgaaf bleek te zijn om deze achterstand in te halen. De betere routine ên het grotere uithoudingsvermogen bezorgde de Noordwijkers uiteindelijk toch nog een klinkende overwinning. SJC moest spelen met een inval ler voor Hoogervorst en kreeg de taak om in de eerste helft tegen de zeer hinderlijke wind te moeten op tornen. Rouwkoop kwam, geholpen door de wind, met een overdonde rend spel direct gevaarlijk voor de SJC-veste en reeds in de derde mi nuut wisten de gasten uit een ge vaarlijke corner te scoren (01) Door dit onverwachte succes bleven de gasten fanatiek aanvallen en toen het spel 7 min. oud was wisten zij in buitenspelpositie nogmaals te doel punten welk punt echter niet werd toegekend. Dit bleek het sein voor SJC te zijn om de bakens te gaan verzettten en zo goed als geheel het spel in handen te nemen, doch ook zii scoorden in buitenspelpositie. On danks het grote overwicht bleven de gasten moedig volhouden en toen de SJC-keeper bij een tamelijk onge vaarlijke aanval de bal niet goed onder controle kon krijgen, wisten zij na 20 min. spelen de voorsprong te vergroten (02) Hiermede had den zij blijkbaar al hun kruit ver schoten, en moesten zij zich hoofd zakelijk bepalen tot stug verdedigen. In de laatste vijf minuten voor rust moesten zij echter zwichten, voor twee onhoudbare schoten van H. Groenenwoud en P. Vink, zodat de rust met gelijke stand inging (2—2). Na de thee werd het spel hoofdza kelijk op het gastendoel gehouden en na 5 mina spelen weet Harry Alke made met een keurig doelpunt SJC de leiding te geven (32). Hiermede was het pleit beslecht, want nu was TONEGIDORK.A.V.V. 1—0. Dè verhoudingen tussen de clubs zijn voldoende bekend en om deze wedstrijd een normaal verloop te doen hebben sprak zowel de voor zitter van Tonegido als van RKAVV via een geluidswagen het publiek toe on? sportief te zijn en de sterk ste partij de overwinning te gun nen De spelers hadden vooraf aan de koffietafel de afspraak gemaakt om opzettelijke hindernissen ach terwege te laten. Alles was dus koek en ei, maar vóór eventualiteiten was toch een abnormale politie macht tegenwoordig en dat gaf aan het geheel tooh een minder prettige indruk. Dat A.V.V. verloren heeft is, ge zien het spel, een grote verrassing. Vooral voor de rust heeft Tonegido heel wat te doen gehad. Na 5 mi nuten komt uit zeer vlug doorgeven de bal in het Tonegido-net. Alles ging zo overrompelend vlug in zijn werk, dat de scheidsrechter het niet kon volgen. Daarom moest hij eerst onderzoeken of alles wel ljlopte. Hij kwam' tot de conclusie, dat er bui tenspel was geweest, dus geen doel punt voor A.V.V. Maar de Leid- schendammers houden aan en drij ven de Voorburgers zo in het nauw, dat deze drie corners achter elkaar moeten maken. De bal rolde wel een keer over de lat, maar voor A.V.V. kwam toch geen goed doel punt. Maar eindelijk ging de bal naar de andere kant. De rechtsbui ten van Tonegido schiet langs het doel heen Heel toevallig kwam de bal tegen de schoen van een mede speler, waardoor de bal ketste en zo in het doel komt (1—0). Een twee de aanval van Tonegido wordt nog juist door Ruiterman onderschept Even na de rust begaat de rechts back van Tonegido een overtreding in het strafschopgebied. Een penal ty is het gevolg en deze werd zo slecht genomen en nog wel midden op het doel, dat keeper van Vliet van Tonegido geen moeite had de situatie te redden. Nu speelt Tone gido goed open snel, maar tegen het einde is A.V.V. weer sterk in de aanval. Toch kon zij geen wijzi ging in de stand brengen, vooral omdat al haar goede kansen hals gebracht werden door over de zijlijnen trappen door Tonegido. Dat Tonegido de overhand behield, dankt zij aan het mooie werk van keeper van Vliet. Bij A.V.V. was een van de beste snelers de spil v. Dorp. die een kwartier voor het einde uitviel, wat het spel van de Leidschendammers verzwakte. H. F. C—ROODENBURG 4—3. In een snelle wedstrijd, waarin HFC door technisch beter spel feite lijk steeds iets in de meerderheid is geweest, hebben onze stadgenoten de volle winst in Haarlem moeten laten. Het begin was al weinig hoopvol, want niet lane na het begin wist de midvoor van HFC een goed doelpunt te scoren (10), een feit dat hij even later wist te herhalen (20.) Wel gaf Roodenburg zich niet gewon nen, maar toen het zelfs 30 werd, zag het er voor onze stadgenoten vrij somber uit, ook al kon vai^ Dorp voor rust uit een strafschop een te- genpunt maken (31). Ook in de tweede helft domineerde HFC gerui me tijd en het baarde niemand ver wondering dat de stand tot 41 kon worden opgevoerd. In het laatste kwartier van de wedstrijd bleek, dat HFC iets te veel van haar krachten had gevergd waa-door Roodenburg niet voor het HFC-doel was weg te slaan. Het werd door Lens 42 en zelfs met een goed doelpunt van C. v. d. Zeeuw 43, maar ondanks grote druk van Roodenburg, hield de thuisclub stand en kon Roodenburg met lege handen huiswaarts keren. doorlopend het gastendoel in gevaar en kreeg hun verdediging harde no ten te kraken. Met man een macht werd door hen verdedigd, doch zij kregen geen schijn van kans om het gloeiende schot van C. v. d. Berg te keren (42). Het spel van de gas ten zakte hierna steeds meer af en er volgde een ware bekogeling van hun doel. In de laatste minuten wist Tom Ruigrok nog 52 in te kogelen en wij moeten getuigen, dat Rouwkoop er met deze stand genadig afkwam. HILLINEN—ALPHEN 1—0. De Hillinen-aanvoerder verkiest het eerst de krachtige wind als bond genoot, zodat de thuisclub direct al voor het Alphendoel opereert, zon der voorlopig succes te boeken, deels door te kort spel, maar in laatste instantie is het de Alphen-doe'.man Goedhart die enige prachtige staal tjes van keepers-talenten ten beste geeft. Toch proberen de Alphen- voorwaartsen met kort spel de Hil- lmen-verdediging te overrompelen en meermalen lukt hun samenspel wonderlijk goed. Na 20 minuten slaagt Hillinen er in om de leiding te nemen en het is Winkelaar die het leder in vrije po sitie toegespeeld krijgt. De Hillinen- aanvoerder lost zon geweldige ko gel op het Alphen-doel, dat Goedhart de bal niet moet hebben gezien, voor dat hij hem uit het net had gehaald (10). Vermeldenswaard is een prachtige kopbal van Freeke die ra kelings naast het doel suist. De tweede helft heeft Hillinen zich kra nig geweerd tegen de nu talrijker A.lphen-aanvallen, maar ook nu bleek de voorhoede der gasten wel over doorzetters, maar niet over schutters te beschikken. Hillinen speelde een prima tweede helft en meermalen werden, mede door het uitstekende werk der beide binnenspelers aanval len opgezet, die de grootste verwar ring stichtten in het overigens solide Alphen blok. Enige >hoekschoppen brachten eveneens geen resultaat, en daar ook Alphen haar volhouden niet beloond zag met een doelpunt, bleef het 10; een uitslag die voor de Hillegommers niet onverdiend ge noemd mag worden. STOLWIJK—LUGDUNUM 1—1. In deze voor onze stadgenoten zo belangrijke kamp heeft het/^uk Groen-Wit danig in de steek gelaten. Reeds dadelijk na het begin zit Lug- dunum direct voor het vijandelijk doel, waarbij een goed genomen hoekschop door Verhoeven wordt in gekopt, maar het doelnunt wordt door de scheidsrechter afgekeurd. On danks een grote veldmeerdche^. komt het eerste succes voor de thuis club als bij een weifelen van Van Es, Oudshoorn kansloos wordt ge passeerd (10). Na rust overspeelt Lugdunum Stolwijk volkomen en sooedig is de stand door Kapaan ge lijk (11). Ondanks enkele gevaa~- 'iike uitvallen van de thuisclub waar bij Ouds'hoorn zich niet laat passe ren. blijven de aanvallen op het Stol wijk-doel zich herhalen en alleen met uiterste krachtsinsnanning weet de Stolwijk-achterhoede doelpunten te den. voorkomen. Een buitenspel doelpunt van Verhoeven wordt terecht geanu- leerd. totdat Quist vlak voor het ein de de kans van de dag krijgt, maar keihard de lat op zijn weg vindt waardoor tevens ds thuisclub een ze kere nederlaag ontgaat. V.V.S.B.LISSE 3—2. spannend geweest. Nog geen tien minuten waren er gespeeld toen en kele meters van het VVSB-doel een indirecte vrije trap voor Lisse geno men werd. Misverstand over het verdedigend opstellen was oorzaak, dat de bal tussen de benen van de VVSB-keeper door werd geschoten (01). Slechts enkele minuten la ter werd het zelfs 02, toen de Lis- se-midvoor een op het doel gescho ten bal van richting kon veranderen. WSB, dat tegen de sterke wind in speelde, nam nu het initiatief over. En het duurde niet lang of de ge vreesde v. Lieshout, die angstig door de Lisse stopperspil werd bewaakt, lapt de gehele Lisse-achterhoede aan zijn schoen en kogelde oerhard in (12). De druk op het Lisse-doel bleef aanhouden en een voorzet van Chris Braun wist Koomen handig in het doel te schieten (22). De 2e helft begon al sensationeel Vanaf het middenveld werd de bal door de VVSB-midhalf opgepikt. Deze loste bij verrassing een schot op de goal van wel 40 m. afstand, welke de Lisse keeper zo verraste, dat de bal in de rechter bovenhoek verdween (32). Nadien werd er door beide partijen hard gewerkt zonder dat er eigenlijk prima voetbal gegeven werd. Wel kreeg WSB even voor het eind nog een penalty toegewe zen, doch deze werd slecht door v. d. Berg genomen en door de Lisse- keeper gestopt. De a-reserven speelden vriend schappelijk tegen de b-reserven; re sultaat 33. FRANKRIJK—NEDERLAND. De Franse voetbalbond is begonnen met het samenstellen van de kalen der voor het seizoen 1950—'51. Er werd meegedeeld, dat er enkele wed strijden voorlopig waren vastgesteld en wel tegen Engeland te Londen, -tegen België en Nederland te Parijs. Voor wedstrijden tegen Frankrijk zijn aanvragen binnengekomen van Hon garije, Portugal, Oostenrijk en Italië. Er werd besloten om Franse A B en C-ploegen te vormen. De C-ploeg zal bestaan uit spelers van 22 jaar en jonger. Voor de B-ploeg werden besprekingen gevoerd over de data van wedstrijden tegen Zuid-Vietnam. Iiuxemburg en Griekenland. Alph. BoysAltior 22 Er is on geveer 4 min. gespeeld, als de links- ouiten van de Boys de bal goed op brengt en hard voor het doel langs schiet. De rechtsbinnen en buiten spelers trappen beiden voor open cloel over de bal en deze opgelegde kans blijft onbenut. Ook Altior niet stil en weet enige gevaarlijke momenten te scheppen. Weer ont snapt het Altior-doel aan een door boring, en meteen is Altior wegi Over hun rechtervleugel komt een keihard schot (01). Bij een aanval van de gasten ont staat hands in het strafschopgebied. De toegestane strafschop wordt on berispelijk benut (0—2). De linksbui ten van de Boys gaat in een snelle ren op doel af en besluit met een hard schot, welke corne wordt ge werkt. Dit ontgaat de scheidsrechter Hij geeft corner en fluit voor rust. Na rust nemen de Boys het spel bijna geheel in handen en oefenen een zware druk uit op het doel der Het duurt niet lang of de Boys ver- k'einen de achterstand, door een mooi doelpunt van hun rechtsbuiten (1—2) De druk blijft aanhouden. Als de Boys een strafschop krijgen toegewe zen zet Jac. de Bruin deze in een doelpunt orp (22). De Boys blij ven aanvallen, doch met kunst en v iegwerk en veel geluk weet Altior heiligdom verder schoon te hou- Leidse BoysRijpwetering 03 Het zag er tot een kwartier voor het einde niet naar uit dat Rijuw. nog met deze cijfers zou winnen, want nadat de gastheren met wind in de rug hadden afgetrapt, waren zij niet voor het Rijpwetering-doel af te krijgen, uitgezonderd de enkele Rijpw.-aanval, die evenals de tal rijke Leidse Boys-aanvallen op niets uitliepen. Na de rust, als Rijpw. het windvoordeel heeft, zyn zij wel iets meer in de aanval, maar ook de Boys laten zich niet onbetuigd, voorlopig se Boys na een half uur zelfs een echter nog zonder resultaat. Als Leid- strafschop onbenut laat, vindt Rijpw. het blijkbaar genoeg en kort achter elkaar weten zij driemaal de Boys keeper te passeren, met welke stand het einde komt van deze niet op hoog peil staande wedstrijd (03). SJZForeholte 06. De gasthe ren forceren de le corner, welke ech ter geen succes oplevert. Direct daarna komt Foreholte goed los. Met goed combinatiespel gaat het dari steeds op de vijandelijke veste af. Een corner komt eerst tegen de paal een vrij-e schop gaat naast. Na voortdurend overwicht gelukt het Foreholte pas enkele min. voor rust via de l.-binnen de scoren (01). Na de thee doelpunt de invaller l.-bui- ten ineens uit een voorzet van rechts (02). SJZ gaat de buitenspelvnl open zetten en vele malen gaan sco ringskansen der Foreholters hier door verloren. Het duurt dan ook wel even, voordat de m.-voor bij een prachtig geleide aanval backs en kee per omspeelt en tenslotte keeper Dobbe passeert (03). Blijkbaar door deze voorsprong gaat Foreholte aan voetbalshow doen. De SJZ-achter- hoede kan steeds op tijd ingrijpen en probeert het met enige verre scho ten. Dan in het laatste kwartier le ven de F.-aanvallen weer op en suc ces blijft niet uit. De 1.-buiten schiet en en via keeper's handen (04). Een hoekschop gaat achter, maar bij de volgende corner is het weer raak (05). Nog is 't niet genoeg, want weer bij een corner zet de m.-voor de bal achter de SJZ-keeper (0—6) WarmundaD. O. S. R. 10. In een spannende wedstrijd is het War munda gelukt om revanche te ne men voor de in Roelofarendsveen geleden nederlaag daarmede tevens de spanning in 1 B terugbrengend. Reeds direct blijkt dat beide tegen standers het voornemen hebben om elkaar geen duimbreed toe te geven. Over en weer golven de aanvallen, meestal geieid over de vleugels, waar bij de verdedigingen de baas blij ven. Ook de doelverdedigers worden aan de tand gevoeld, v. d. Tang in het DOSR-doel doet het kalm. bijna flegmatiek maar o zo secuur. Rijn beek aan de andere zijde lost enige si; es stij.vo! op en vormt met de overige achterhoedespelers een hecht blok waarop menige DOSR-aanval afstuit. Trouwens deze middag bleken de Veners hun geschut niet goed te hebben opgesteld. Enige kansen gin gen door onbesuisd schieten verlo ren en als de linksbinnen dan einde lijk raak schiet weet Rijnbeek de bal laag uit het doel te duiken. Dan zien we plots aan de andere zijde van Hulst een strak schot lossen doch keeper v. d, Tang wordt hiermede niet uit zijn evenwicht gebracht. I" de 25e minuut denken we Warmunda de leiding te zien nemen vanuit de middeniinie wordt een een pass tus sen des verdedigers geplaatst. Een korte sprint brengt Meskers vrij voor de doelmond doch zijn hard schot belandt via de lat achter het doel. Na rust zien we een getrouwe copie van de eerste helft. Over en weer golven de aanvallen, zonder dat werkelijk gevaarlijke situaties ontstaan. Eenmaal redt Rijnbeek fan tastisch als hij met ziin linkervuist de bal nog uit het doel timmert Keurig weet de achte-hoede in sa menwerking met de middenlinie het DOSR-gevaar te keren, terwijl ook de voorhoede niet werke^os toeziet en herhaaldelijk de DOSR-veste be laagd. Een kwartier is nog te spelen als een Warm. aanval vastloopt in een heftige scrimmage- Nadat de bal wellicht door 10 paar benen is aan geraakt ziet Haverkort een klein gaat je en onhoudbaar vbegt de bal in het DOSR-doel (1—0). Wat DOSR nu ook p-obeert: doelpunten blijven uit. Burnley's record nog niet in gevaar MET TROTSE RECORD van Burnley, dat in het seizoen 1920—'21 in dertig achtereenvolgende wedstrijden niet werd geslagen, is niet lan ger in gevaar. Tottenham Hotspur, dat aardig op weg was naar een se- rieuse poging het record te breken en reeds 22 wedstrijden achter elkaar in ten minste een gelijk spel beëindigde, verloor Zaterdag met 3—0 van Leeds United. »- In de eerste divisie was het ook al1 een onplezierige dag voor de leiders. Liverpool verloor van Bolton met 32, terwijl Manchester United He runners up Chelsea met 10 sloeg, zodat Manchester United de leiding van Liverpool heeft overgenomen. Beide clubs hebben thans 35 punten, maar het doelgemiddelde van Man chester (43—21) brengt deze club boven Liverpool (4729). De strijd om het kampioenschap is er wel in teressanter door geworden. De 19- jarige amateur doel verdediger van the United had ip de overwinning op Chelsea een groot aandeel. Een v'eek geleden was hij Manchesters „vierde keus" voor een plaats ond^r de lat van het eerste elftal: Zaterdag bij zijn debuut in League-voetbal werd hij de held van de dag, vooral teen hij in de laatste minuut van de wedstrijd een schot van Bentley op fantastische wijze keerde. Een doelpunt van Stanley Marten- sen in de wedstrijd tegen Aston Villa was voor Blackpool voldoende nm in de ruitning te blijven. ma~r Wolverhampton, 'dat juist tekenen vnn herstel ging vertonen, werd te Middlesborough met 20 verslagen, waardoor dp Wolves thans de zesde plaats bezetten. Ook onderaan de ranglijst vielen k'apoen Vier van de vijf staartclubs Everton. Charlton. Manchester City en Birmingham verloren. Bolton Wanderers was de enige club van deze vijf. die de volle winst behaal de. Portsmouth is een plaats geste gen door een overwinnig op Ever ton.- De kampioenen van het vor'g seizoen nemen thans de vierde plaats in met 3 punten achterstand op de leiders. LEIDSE VOETBALBOND le klasse A. i men. De verschillen tussen de vijf Zaterdag schreven we reeds enigs- koplopers zijn thans zeer gering, aarzelen ten opzichte van zodat we nog enige spannende ont- moetingen tussen hen mogen ver wachten! In dit verband is ook be langrijk het gelijk spel van ZLC te gen de Stompw. Boys, waardoor de verhouding nog meer genivelleerd werd. Tussen haakjes: een prestatie van de Boys! V.V.L.V. won slechts ter nauwer- nood van het bezoekende St. Ber- nardus (32). Inderdaad wogen de kansen van Wet. Boys en V.N.A. te gen elkaar op. Het werd 3—3. Kagia won met 10 vari VTL, zo dat de stand niet gewijzigd werd t.o.v. deze twee clubs. zins Alph. Boys. Het is niet ongegrond gebleken, want Altior ging blij met een 22 gelijk spel naar huis. De Boys hebben nu 4 punten achter stand op de leider Meerburg, die een rustdag had. Maar we dachten dat de Leidse Boys iets betere papieren hadden dan Rijpwetering. Het is an ders uitgekomen en de Ripbewoners wonnen met 30 in Leiden. Fore holte heeft inderdaad weer eens een overwinning geboekt. S.J.Z. was met 60 het slachtoffer. Oranje Groen blijft Meerburg trouw volgen en won weer. Deze keer van A.Z.L. met 20. Daarmede wordt het vor ons lang zamerhand wel zeker dat A.Z.L. het volgend jaar een klasse lager zal spelen! 11 9 2 11 9 1 0 20 1 19 2 16 1 14 10 5 1 4 11 11 5 1 5 11 10 2 3 5 7 10 2 0 8 4 11 1 2 8 4 11 0 0 11 0 Meerburg Oranje Groen Alph. Boys Forc-holte Rijpwetering Leidse Boys Altior S. J. Z. Morschkw. A. Z. L. le klasse B: De grote verrassing vormt hier de overwinning van Warmunda op het bezoekende D. O. S .R. Weliswaar werd het slechts 10, maar toch voldoende voor de Warmondenaren om de punten aan de leiders te ont futselen. Hierdoor is de spanning in deze afdeling wel zeer sterk toegeno- 10 8 0 11 7 2 2 16 2 16 3 15 2 12 3 12 11 4 3 4 11 10 3 1 6 7 11 2 2 7 6 11 2 1 8 5 D. O. S. R. Z. L. C. Warmunda Stompw. Boys V. V. L. V. Kagia V. T. L. St. Bernardus V. N. A. Wet. Boys 2e klasse A. Tegen de verwachting in heeft K. R.V. alweer verloren; deze keer van Lugdunum 6 met 13. Ook UDO viel een beetje tegen door tegen WO A niet verder te komen dan een gelijk spel (22). Een grote verrassing was het dat de leider Rouwkoop 2 verloor. En wel met overtuigende cijfers 27 van Lisse 3. Hazerswoude haalde de eerste punt binnen, door blanco gelijk te spelen tegen L.D.W.S. 2. Rouwkoop 2 8 7 0 1 14 U. D. O. 9 6 1 2 13 Lisse 3 8 5 2 1 12 K. R. V. 11 3 3 L. D. W. S- II 8 3 3 1 V. V. O. A. 10 3 2 V. N. L. 9 2 1 Lugdunum 6 8 2 3: Hazerswoude 7 0 1 UITSLAGEN. IA: Alph. B. 1—Altior 1 2—2; AZL 1Oranje Groen 1 02: Leidse B. 1 Rijpwetering 1 03; SJZ 1Fore holte 1 06- B: Kagia 1VTL 1 10; Wete"- B, 1VN A 1 3—3; VVLV 1—St. Bern. 1 32; Warmunda 1DOSR 1 10; ZLC 1—Stompw. B. 1 1—1. IC: DOSE 2Lugdunum 4 2- Aiohen 3—UVS 5; LFC 3—Docos 2 3—0. ID- ASC 4—WSB 2 1—7; Rooden burg 4—LFC 4 0—1; Lisse 2—Lug- d"Tv-m 5 2—1. 2A: Lugdunum 6KRV 1 31 Hazerswoude 1LDWS 2 00; Rouv kooD 2Lisse 3 27; WO A 1UDO 22 2R- LFC 5—Foreholte 2 0—0; SJC 3—ASC 5 1—3. 2C.: A'tior 2—WSB 3 2—1' Oran je Groen 2—Alnhia 3 3—2; Rijpwe tering 2—UVS 7 0—3; Lugdunum 7 WLV 3 0—6. 2D.: VTL 2—Weter. B 2 1—1; Do- cos 3—ZLC 3 00; Lugdunum 8— Roodenburg 5 21. A Teylinsen 3ASC 6 20; Lis se 4Roodenburg 31. 3B: Al oh. B. 3—Roodenburg 3—0- DOSR 4—Kagia 2 4—0. Lug- durn-m 9—UVS 8 0—2. 3C.: Weter. B. 3Morschkwartie' 2 0—3; LFC 8—ASC 7 8—0. 3D.: UDO 2—Leidse Boys 3 2—0: Röpweter. 3Docos 4 04; Alphia 5 TOWS 4 6—0. 4B.: Oranje Groen 4—Lugdunum 11 3—2: UVS 9—Stompw. B. 3 0—0. 4C.: Foreholte 4Docos 5 11; Stomow. B. 4—ZLC 4 2—6; Teylingen 4--UDO 3 4—1. 4D-: KRV 2—SJZ 4 4—0; VNL 2— SJC 4 3—2. FulhamManchester City 10, Manchester UnitedChelsea 10, MidlesbroughWolverhampton Wan derers 20, Newcastle United Charlton Athletic 10, West Brom- v/ich AlbionStoke City 00. Tweede divisie; BarnsleyGrims by Town 72, Blackburn Rovers Leicester City 30, Brentford Bradford 20, Cardiff CityBury 10, Coventry CityNorth End 0—0, Hull City-Chesterfield 1—0, Leeds UnitedTottenham Hotspur 30, Luton TownQueens Park Rangers 12, Sheffield Wednesday- Plymouth Argyle 24, Southamp tonSwansea Town 1—2, Westham UnitedSheffield United 00. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalHudders- field Town 10, Birmingham City Sunderland 12, Blackpool—Aston Villa 10, Bolton WanderersLi verpool 32, Derby CountyBurn ley 11, EvertonPortsmouth 12, VVOAU-D.O. 2—2. Udo wint de tos en kiest het windvoordeel Gedurende 45 minuten lang wordt het WOA-doel onder hoge druk ge zet. Diverse kansen worden echter door,slecht schieten en door de har de wind om zeep gebracht. Hard en moedig werkend houdt de VVOA- verdediging stand en zij weet het doel voor de rust schoon te houden. Na de hervatting krijgt WOA wind mee en al spoedig weet de linksbui ten een fraaie voorzet van rechts te benutten )10). Een kwartier later is het de linksbinnen, die met een prachtig schot vlak langs de paal de paal de stand op twee nul brengt (20). UDO houdt echter moedig vol. Tot 7 minuten voor het einde blijft de stand ongewijzigd. Dan zit het WOA wat tegen, want met 2 mooie aanvallen, beide gevolgd door een mooi doelpunt, brengen de be zoekers de partijen op gelijke voet. Lugdunum 6—KRV 3—1. KRV speelt de le helft tegen de sterke wind in op het zwaai- bespeelbare terrein en Lugdunum is dan ook overwegend in de aanval, afgewisseld door KR V-aanvallen, die zowaar di rect gevaar opleverden voor de Leid se doelman. Aan de andere zijde stond keeper Castenmiller pal voor de gevaarlijke schoten, óver de KRV- achterhoede heen, gelost. Een vrije schop, even buiten het strafschopge bied wist hij op fenomenale wijze te stoppen. Maar vlak daarop moest hij toch zwichten, toen de r.-back trachtte de Lugd. r.-binnen de bal te ontfutselen, maar hij zakte weff in H* modder en Lugd. scoorde (10). Na de rust bracht de KR V-mi''vr--"- reeds spoedig de stand op 11, als hij naar links doorbreekt en met een prachtig schot in de bovenhoek de bal in de touwen jaagt. Tegen de verwachting in is het nu volkomen gedaan met de Rijnvogels en als na ongeveer 18 min. Lugdunum de stand op 21 brengt, is KRV reeds een geslagen ploeg. Tien minuten voor het einde wordt het zelfs 31, als de Lugd.-midvoor snel doorbreekt en hoewel de RKV-1. back al het mogelüke Hoet om dit gevaar te ke ren, loopt intussen de keeper ook uit zijn honk en met een tam schot rolt dan de bal in het verlaten doel. Z.L.C.Stompw. Boys 11. Stompw. Boys speelt het eerst met de wind mee. Zoals te verwachten speel de het grootste deel zich af op de ZLC-helft. Het enig doelpunt voor de rust wordt gescoord met een hard schot, wat de doelman van ZLC niet voldoende onder controle jiad, waar na de toelopende r.-binnen de bal maar voor het inzetten had (01). Aanval op aanval rolt daarna op het ZLC-doel af, maar er wordt goed verdedigd en tot troost van ZLC wei nig geschoten ondanks het windvoor deel. Na de rust had men verwacht, dat Stompw. Boys wel ingemaakt zou worden. Maar het kwam anders uit Er werd stuk verdedigd en we zagen meer aanvallen van Stompw. Boys dan ZLC voor de rust gelanceerd had Bij een uittrap van de St. Boys-doel- rian kwam de bal door de sterke wind niet zo ver als hij verwacht had. De ZLC'er die de bal opving, aar zelde niet en de bal lag in het net, vóórdat de keeper weer onder de lat stond (11). Het scheelde niet veel of Stompw. Boys had net voor het einde nog het winnende doelpunt ge maakt, doch de "door de midhalf in geschoten bal, uit moeilijke positie en zwaar gehinderd, ging rakenings naast. HazerswoudeL.D.W.S. 2 00. Om even 2 uur trapt Haz. voor de wind af, en moet de L.D.W.S.-keeper al direct ingrijpen. Geïaund door de wind wordt bijna steeds op de L.D. W. S. helft gespeeld,e doch de ach terhoede keert alles. Enkele zekere kansen worden hopeloos om zeep gebracht, met wild naast en over schieten. De enkele spelle on verwachte doorbraken van LDWS- linksbuiten mochten ook voor hen geen succes boeken. Iedereen dacht na de rust: nu zal er wel een doel- nuntenregen komen, doch ondanks tegenwind blijft Haz. 't meest in de aanval doch 't juiste gat wordt maar niet gevonden. LDWS werkt ook enorm: doch vrouwe fortuna is niet op haar hand. Tot tweemaal toe brengt de bovenlat re: ding. Als 't einde wordt aangekondigd is de stand nog steeds zoals werd begon nen en boekte Haz. haar eei'ste punt in de competitie. Vriedsch.: Haz. Jun.-ABernar dus B 32. Nic. Boys 2— N.S.V. L Bin nen tien minuten wordt de NSV-kee- per kansloos gecasseerd door het goede schot van Wim van Diemen (10). Kort daarop werd een gevaar lijke schuiver van Wim van Fiik uit stekend gestopt door de NSV-keeoer en deze heeft dan geluk, wanneer hij, na uit het doel te zijn gelopen, de bal precies in handen gesoeeld krijgt. Na rust laten de gasten zien, dat zij de wind mee hebben en al gauw wordt keeper de Groot door een hard cchot op kniehoogte verrast (11). De penning om het winnende doel punt stijgt. De boys slagen er in na een inzinking het winnende doelpunt te maken (21). De heer A. J. van Trigt, welke met goedvinden der bei de elftallen, zo soortief was. de niet opgekomen scheidsrechter te vervan gen, had geen moeilijke taak en leid de uitstekend. Groot-AmmersNieuwkoop 24. Reeds bii de aanvang bleek Nieuwkoop sterker te zijn en S. de Rooii wist dit in een doelount uit te drukken (01). Spoedig daarna bracht G. de Rooij het op 02. Na een half uur spelen wist Groot-Am- mers de stand op 12 te brengen door een misverstand in Nieuwkoop's achterhoede. Kort hierna wist Groot- Ammers gelijk te maken (22), waarmede de rust in ging. Na de rust kwam Groot-Ammers opzetten, maar dank zij het uitstekende werk van Nieuwskoop's keeper bleven doelpun ten uit. Hierna scoorde S. de Rooij Nieuwkoop's derde doelpunt (23) en ten slotte bracht de jeugdige Se- gaar met een mooi doelpunt de stand op 24. De verdere uitslagen zijn: Nieuw koop 2 rust; Nieuwkoop 3NSV 2 5—6. Haastrecht 2—G.D.S. 5—1. Op een zwaar te bespelen veld mislukt de eerste aanval van G.D.S. Dan komt Haastrecht overdonderend op zetten, en al spoedig is de stand 10. Wanneer de G.D.S.-verdedi- ging blijft staan voor buitenspel, maakt Haastrecht er 20 van, aan gezien de scheidsrechter laat door spelen. Bij een der volgende aan vallen heeft de G.D.S. verdediging nog niets geleerd en op dezelfde wij ze ontstaat het der;e doelpunt (3-0). Dan werkt G.D.S. zich los, doch heeft geen kans bij de stoere Haastrecht verdediging. Haastrecht doet het be ter en weet een vierde doelpunt te maken. Na de rust heeft G.D.S. een wijijziging in de opstelling aange bracht hetgeen een verbetering blijkt te zijn. Haastrecht wordt nu geheel oo eigen helft teruggedrongen, doch met een veilige 4—0 voorsprong, speelt zij rustig en technisch iets beter dan G.D.S. verder. Haastrecht weet nog eenmaal het G.D.S.-doel te vinden. Bij G.D.S. wil het niet meer lukken, totdat kort voor het einde de rechtsbuiten met een fraai schot de traditionel eer weet te redden (5—1). G.D.S. 2Gouderak 3 31; G.D.S. 3Vep 3 1—3; W.S.E. 2—G.D.S. 4 1—0. N. S. V. De uitslagen zijn: Nic. Boys 2NSV 21: Nieuwkoop 3 NSV n 6—5; NSV III—RVC III 6—1. Aan vele vaarten, menig gracht De L.R B reeds redding brachtl Leidse Reddingsbrigade

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6