Leiders in Westelijke eerste klassen kunnen positie verstevigen Wat zullen Alph. Boys en VVLV Zondag doen? het Schaakspel a i i a i w i i Q ijs i i ra i Het Europees biljarttournooi te Luik dyifrooi ZATERDAG 7 JANUARI 1950 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLaO - PAGINA i De weg voor Leids UVS naar het kampioenschap ligt open Het is alweer enige weken ge leden, dat het laatste volledige com petitieprogramma werd gespeeld en het wordt hoog tijd, dat de afwer king der competitie wordt voortge zet. Voor de hogere klassen is de achterstand nog niet zo groot, want in twee of drie maanden kan er, bij gunstige weersgesteldheid nog heel wat gespeeld worden. In de lagere klassen evenwel is de achterstand reeds vrij groot geworden, zodat het minstens drie a vier maanden zal duren, alvorens het einde hier in zicht is. Waarmede we maar wil len zeggen, dat er geen wedstrijd dag onbenut mag blijven. En zo gaan we morgen weer ver der met een volledig programma voor alle afdelingen, waarvan we slechts hopen, dat het volledig kan worden afgewerkt. De kopleiders in het Westen heb ben het morgen ogenschijnlijk niet zo heel moeilijk. Blauw Wit, dat nog steeds een punt voorsprong heeft op Sparta, zal zich tegen Haar lem wel kunnen handhaven, terwijl Sparta de punten op Zeeburgia kan behalen. In West II trekt Ajax naar 't Gooi en het zou ons al sterk verwonde ren, indien de Amsterdammers niet de volle buit in Hilversum1 konden behalen. De Volewijckers hebben het tegen R.C.H. in Haarlem zeker iets moeilijker, want de Racing Club bijt tot heden goed van zich af, zo dat het heus niet behoeft te ver wonderen, indien de Amsterdam mers een veer zouden laten. U.V.S. op weg naar het kampioenschap? De weg naar het kampioensohap der 2e klasse A ligt thans meer dan ooit voor U.V.S. open. De top van de ranglijst is behaald, al wordt die eerste plaats door U.V.S. dan ook nog met Unitas gedeeld. De doel- puntencijfers van beide clubs ver schillen evenwel aanmerkelijk, want de Leidenaars noteren thans 2616, de Gorcummers 2324. Daaruit valt af te leiden, dat de verdediging der Blauw Witten thans veel sterker is dan die van Unitas, zodat het verwachten is, dat de club van Wels zich in de tweede helft der compe titie moeilijker zal kunnen hand haven dan de club van Kantebeen. U.V.S. heeft de kans voor het grij pen, maar dat wil niet zeggen, dat zij er zonder inspanning van alle krachten zal komen. Integendeel, want wanneer we zeggen, dat van nu af geen wedstrijd meer mag worden verloren, dan betekent dit, dat er morgen tegen D.V.C. uit ook gewonnen moet worden. Daarop moet het gehele elftal zich instellen en met geestdrift zullen de spelers de technische capaciteiten moeten aanvullen, om tot een goed resul taat te komen. Een andere belangrijke wedstrijd voor morgen is die in Lisse tussen Lisse en Docos. De Lissenaren heb ben de laatste wedstrijden goed van zich afgebeten en we voorzien, dat de Leidenaars het morgen evenmin gemakkelijk zullen hebben. Lisse heeft nog wat goed te maken voor haar aanhang vanwege de 40 ne derlaag in Leiden, zodat zij voor een warme ontvangst zullen zorg dragen. Dccos dient in ieder geval haar beste beentje voor te zetten, wil zij enig succes behalen. Teylingen komt op bezoek by LDWS. Nu deze Leid9e club van Lisse heeft verloren, ziet Teylingen ongetwijfeld haar kans schoon om ook twee punten te veroveren. W'e zijn benieuwd of dit de Sassenhei- mers gelukken zal. VVSB tenslotte gaat op bezoek bij dit wel op een Voorschotense zege zal uitdraaien. In de vierde klasse B moet Alphia de lastige uitwedstrijd tegen Maas straat spelen en we voorzien een nieuwe nederlaag voor de Rijn bewoners. Herstel voor Lugdunum mogelijk. Nu Lugdunum de eerste nederlaag te slikken heeft gekregen, mogen we verwachten, dat de spelers zullen inzien, dat men zo de verkeerde kant opgaat en hét kampioenschap zeker niet bereikt zal worden door puntenverlies. Daarom mogen we morgen tegen V.D.V., dat enige plaatsen lager op de ranglijst staat, doch slechts met drie verliespunten verschil, wel op herstel hopen door een goede overwinning. Is dit niet het geval, dan worden de kansen op het kampioenschap voor Stolwijk heel wat beter. Bodegraven zweeft in de vierde klasse F nog steeds bedenkelijk laag onder aan de ranglijst en er zal heel wat moeten gebeuren om daar van daan te komen. Of dit morgen te gen Haastrecht al zal stimuleren tot een overwinning? Dan zal er heel wat moeten gebeuren, doch we ho pen er voor Bodegraven het beste van. LEIDSE VOETBALBOND WORDT HET ZONDAG EEN VOETBALDAG? Schrijven we dit over zicht tevergeefs en is de courantenruimte hieraan besteed vandaag weggegooid? Vragen waar we Zaterdagmorgen mee zitten te kijken, zonder te willen beslissen: geen overzicht maken, want het zal Zondag toch wel niet doorgaan. Anderrijds willen we even ongaarne beweren dat de elftallen wel tussen de kalklijnen zullen verschijnen. Maar laat ons bij deze niet te beantwoorden vraag in ieder geval optimistisch blijven en hopen dat het Zondag inderdaad een voetbaldag wordt, al staan er dan, wat de drie te bespreken afdelingen betreft, geen buitengewoon belang rijke ontmoetingen te wachten. Verrassingen zijn nochtans niet uitge sloten, want na de gedwongen rust van enkele weken zou het wel eens kunnen zijn dat deze bij verschillende clubs een verrassende verande ring en goede of ten kwade gebracht heeft! Roodenburg is op de goede weg. Inderdaad, er is dit seizoen voor de Leidse derde klasser Roodenburg tot heden reden tot juiohen, want ongeslagen, zij het dan met vijf ver liespunten door gelijke spelen, heeft Roodenburg thans een nuttige voor sprong van drie punten op de naaste concurrenten Alphen en H.F.C. Mor gen krijgen de Leidenaars bezoek van H.B.C. en hoewel we de Blauw Zwarten willen waarschuwen voor overmoed, mogen we toch wel zeg gen, dat zij wederom een goede kans op beide punten zullen hebben. Alphen heeft het tegen H.F.C. heel wat lastiger, ook al wordt de wedstrijd op eigen terrein in Al phen gespeeld. We geloven, dat H.F.C. in kracht niet veel voor Roo denburg onderdoet, zodat we weer een spannende kamp in de Rijn streek kunnen verwachten.. RKAVV heeft de laatste wed strijden enkele kostbare punten we ten te veroveren en als de spelers zich hun taak bewust zijn, kunnen zij ook morgen tegen G.S.V. succes boeken. Tegen sterkere tegenstan ders hebben de Dambewoners al meerdere malen goed werk verricht, zodat we ook morgen tegen de Gou wenaars voor hen het beste hopen. Wassenaar kan van Hillinen win nen en TYBB van Tonegido. In de 3e klasse B gaat Blauw Zwart naar Loosduinen, om daar G.D.A. partij te geven. We ver wachten een nieuwe zege voor de Wassenaarse club, ook al zal het heel moeilijk blijken het sterke VCS in te halen, laat staan deze Haagse club van de eerste plaats te ver dringen. Gelukkig voor L.F.C. boekte zij in haar laatste wedstrijd eindelijk weer een overwinning, zodat alle hoop op meerdere gunstige resulta ten niet geheel verloren is. Morgen tegen de Postduiven, tegen wie in de eerste wedstrijd reeds werd ge lijk gespeeld, is er weer een kans op een zege, welke ook hard nodig is, om niet in de onderste regionen verzeild te geraken. Nieuwe overwinningskans voor A.S.C., Docos op be zoek bij Lisse. De op Tweede Kerstdag voor SJC vastgestelde inhaalwedstrijd tegen WSB kon wegens omstandigheden niet doorgaan, doch voor morgen is er weer geen wedstrijd voor de Noordwij kers vastgesteld, zodat de achterstand weer groter wordt. De Leidse Roodzwarten ontvangen het Haagse Archipel, waarvan de eerste wedstrijd met 31 werd ge wonnen. Nu de LeidenaaiT de laat ste wedstrijden zo goed op stoot zijn, verwachten we weder een overwin ning. Rouwkoop en we vermoeden, dat le Klasse A Dat leider Meerburg thuis van Morschkwartier zal winnen, lijkt ons uitermate waarschijnlijk. Uit werd met 0 door de Rijndijkbewoners gewonnen en de Leidenaars zijn nog steeds op één na hekkesluiter. Ook de overwinning van Oranje Groen op de Leidse Boys lijkt ons niet onwaar, schijnlijk. Bij de boys thuis verloren de gastheren met 5-1, zodat deze Leidse derby a.s. Zodag wel een oranje-groene zege zal worden. Min der zeker zijn we van nummer drie op de ranglijst: de Alphense Boys. Zij moeten naar Kijpwetering, dat met een wedstrijd minder slechts 4 punten minder heeft en in Alphen ter nauwernood met 4-3 verloor. Zouden de Rijpbewoners in deze af deling voor de grote verrassing van Zondag kunnen zorgen? Ter wille van de spanning in de kop zouden we het wensen, al gunnen we de Boys uiteraard graag de zege, die hun kansen op het kamoioenschap en dus op promotie-wedsrijden zou verster ken. AltiorAZL is een ontmoeting tussen zwakke broeders. En we ge loven dat de gastheren hierbij de beste papieren hebben, want de Lei denaars slaan tot dusver een droe vig figuur, door nog geen enkele punt op hun naam te hebben. FRITS DE RUYTER VERTELT. Op uitnodiging van de Leidse Ath- letiek Commissie hield de bekende athletiekcrack Frits de Ruyter in het St. Antonius Clubhuis een lezing over zijn wederwaardigheden „Kris Kras door Europa". Na een kort welkomstwoord door de voorzitter van de L.A.C. kregen wij allereerst een aangename verras sing door het optreden van de Bata- vano's, een muzikaal ensemble, dat zich zeer verdienstelijk maakte, waar na Fr. de Ruyter op zijn bekende en geestige wijze ons meenam aller eerst naar Amsterdam waar Fanny BlankersKoen door duizende huis moeders werd verwelkomd voor haar uitzonderlijke prestaties tijdens de wereldkampioenschappen waardoor zij niet minder dan vier gouden me dailles naar Nederland bracht. Vervolgens nam spr. zijn gehoor mee naar diverse ontmoetingen met buitenlandse athleten en de weder waardigheden daarbij ondervonden bewezen de kracht van een geselec teerde ploeg, mits op elkaar ingesteld. Niet de aparte training (echter een hoofddoel) bracht deze ploeg tot uit eindelijke resultaten, maar een hechte clubgeest gaf een stimulance tot re cordverbeteringen Alleen intensief samenwerken kan een athleet tot topprestaties brengen! Na deze causerie volgden enkele eigen opnamen van ir. Tissot van Papot over de looptraining van Fr. de Ruyter en W. Slijkhuis, alsmede de hordentraining van Fanny Blankers— Koen met als slot enkele wedstrijd- flitsen. „De Bataven". Het trainings programma voor de Bataven is in de komende week als volgt: Zondag voor de heren en A-junioren spe ciale bostraining in Duynrell te Wassenaar. Vertrek per fiets uit Lei den om 10.15 uur vanaf de Gijse- laarsbank. Maandag indoortraining in de zaal Pieterskerkhof voor de meisjes van 6 tot 7 uur en voor de jongens van 7.15 tot 8.15 uur. Maandag Bostraining voor de da mes en A-meisjes in de Leidse Hout. Gezamenlijk vertrek uit Leiden om 7 uur vanaf station. Vrijdag indoortrainingen zaal Krauwelsteeg (achter Casino- Ie Klasse B. In deze afdeling zouden we eerlijk :zegd niet weten welke club voor een verrassing zal kunnen zorgen. DOSR za] immers thuis wel baas kunnen blijven over VNA, wanneer de Veenders tenminste deze grillige Leidse ploeg, die huis op het nipper tje met 1-0 verloor, niet zullen on derschatten. Warmunda kan, met de zelfde restrictie winnen van de Lei denaars VTL. En ZLC achten we sterk genoeg om ujt van de Wet. Boys te winnen, zodat de drie leiders in deze afdeling a.s. Zondag geen groot gevaar lopen. Hun gevaar bestaat slechts uit de mogelijkheid dat WLV weer een plaatsje zal opklimmen, dus naar de ierde plaats, wanneer de Voorscho- lenaren in Sompwijk van de Stomp- wijkse Boys zullen winnen, iets wat wij overigens nog lang niet zeker achten. Op de ranglijst verschalen beide ploegen niet veel en de Boys hebben het terreinvoordeel. Maar VVLV is na de laaste wijzigingen weer een ploeg geworden, die van zich doet spreken en de Voorschote naren zullen vechten voor de over winning, menen we. St. Bernardus zal het benauwd krijgen tegen het bezoekende Kagia, al zijn de gasten minder sterk dan het vorig jaar. 2e Klasse A VNL, dat in de laatste wedstrij den wel enig succes boekte, ontvangt Zondag de strijdlustige Katwijkers van KRV, die ongetwijfeld betere papieren hebben. Maar of die in een Katwijkse overwinning wordt uit gedrukt? We wagen ons niet aan een voorspelling. HazerswoudeWOA zal een ge: lijk waardige strijd worden, met waarschijnlijk weinig krachtsverschil LDWS 2Rouwk. 2 dunkt ons weer een overwinning te worden van de nog steeds ongeslagen leidende Voor schotenaren en Lugdunum 6Lisse 3 zal voor de Leidenaars zwaarder zijn dan voor de gastheren. WIELRENNEN DE RONDE VAN NEDERLAND Onder voorzitterschap van de heer Th. Obers en in aanwezigheid van het bestuur van de Vereniging van Supporters van de Ronde van Neder land, hield de stichting Ronde van Nederland een persconferentie. Sprekende over de plannen voor het organiseren van èen Ronde in dit jaar zeide de heer Obers: „van nu af zullen wij met grote energie trachten de Ronde te laten doorgaan. De heer Meys is belast met de tech nische leiding in samenwerking met de heer H. Schwartz en de heer W. van Steenbergen, de financiële lei ding zal berusten' bij de heer Laumen samen met de heer van der Helm, directeur van de Nederlandse mid- denstandsbank in Den Bosch en ik zal de propagandistische leiding op me nemen, samen met enkele specia listen, die ik daarvoor zal aanzoe ken. Het bestuur van de Vereniging van Supporters heeft mij gemach tigd te verklaren dat het volkomen overtuigd is van mijn integriteit en dat het in de laatste vergadering in principe heeft besloten ons als or ganiserende stichting haar volle me dewerking te verlenen. De suppor tersvereniging telt thans meer dan 10.000 leden. Het kantoor van de stichting Ronde van Nederland zal van nu af aan gevestigd zijn te Am sterdam. Vervolgens sprak de heer. Obers over de rondedata, die aan critiek onderhevig zijn geweest, omdat in Katholieke kringen ernstig bezwaar bestaat tegen het houden van een etappe op eerste Pinksterdag. „De rondedata blijven gehandhaafd", al dus spr. „nl. van 20 tot 29 Mei a.s. Op de veel omstreden eerste Pinksterdag op 28 Mei zal een kortere route wor den gereden. Als aankomstplaatsen hebben wij Amsterdam (tevens start)» Rotterdam, Utrecht en Nijmegen in gedachten. Overal zullen wielervoor- programma's worden vastgesteld en tenslotte hopen we aandacht te schenken aan athletiek" Na deze mededelingen van de heer Obers vonden uitvoerige dis cussies plaats tussen de journalisten enerzijds en de heer Obers ander zijds, in het bijzonder met betrek king tot het feit, dat de heer A. Ku- chelkorn, licentiehouder van de Ronde 1949, niet ter vergadering aanwezig was wegens gerezen moei lijkheden tussen de heren Obers en Kuchelkorn. Daarbij kwam vast te staan, dat voor 1950 nog geen licentiehouder was gekozen. Desgevraagd zeide de 'neer Obers, dat contracten met de renners ondanks het feit, dat er nog geen licentiehouder is, reeds worden afgesloten. PLATTNER WINT TE BERLIJN De uitslag van een internationale sprintwedstrijd, die te Berlijn werd gehouden, luidt: 1. Plattner (Zwit serland). 2 Scherens (België), 3 Derk- sen (Nederland). Harris, die drie uren voor de wed strijd begon, per vliegtuig arriveerde gaf in een van de series de strijd op. Swift-Combinatie. De Haarlemse Sportclub „De Kampioen" organi seert op 22 Jan. in de omgeving van Kraantje Lek een veldrit voor profs, amateurs en nieuwelingen. Ook de A.S.C. Olympia zal een dei-gelijke wedstrijd geven in de omgeving van de Bosbaan en wel op 29 Jan. Als training zal er Zondag een veldrit worden ge-houden over een afstand van 8 K.M. Start 10 uur aan de Zijl. BASKETBALL HET INTERNATIONAAL TOURNOOI TE NICE De uitslag van de vierde wed strijd van het Nederlands team in het internationaal basketballtour - nooi te Nice luidt: Finland—Neder land 41—30, ruststand 24—8. (van onze Sohaakmedewerker). Er resten ons van de stellingen uit de rubrieken van het vorige jaar enige oplossingen. Deze mogen dus allereerst hier volgen. Rubriek K) Dec. Compositie W. Bahr. Wit: Ka2, pi. d3, d4; Zwart: Kb8. pi. d5. Zwart maakt remise door: 1 Ka3, 2. K. Kb3, Kb7; 3- Kc2, Kc6 enz. Wit aan zet kan winnen: 1. Kb2, Kc7; 2. Ka3, Kb7; 3- Kb3. Wanneer zwart nu 3Ka7 speelt gaat de witte koning naar de koningsvleugel en zwart komt dan te laat om wit van g5 af te houden. En speelt zwart 3Kc6 dan 4. Ka4, Kb6; 5- Kb4, Kc6; 6. Ka5 enz. 2e Stelling 10 Dec. 1949: Wit: Kf2, Dg3, Tel, Lbl, Ph4, pi. a2 b3, e3, f4, g2. Zwart: Kg7. Df6 Th5, Lb7, Pd7, pi. a7, c5, d5, f5, g6. Wit wint: 1. Dxg6t, Dxg6; 2. Pxg6. Kxg6; (op 2. Th7 om later Pd7 te dekken volgt Lxf5) 3. g4, Th2t; 4. Kgl, Te2; 5. Lxföf, K onversch. 6. Lxd7 enz. Stellingen van 17 December: I. Wit: Kgl, De4, Tfl, Pf5, Pg5. pi. c4, d3, g2 en h4; Zwart:. Kg8, Dc6, Tb2, Te8; Pe5; pi. f7, g7, h7. Wit geeft mat in 3 zetten: 1- Pe7t, Kf8 (Txe7 dan D'h7 en Dh8 mat) 2. Txf7f, Pxf7; 3. Pxh7 mat. II. Wit: Kgl. Df3, Tel, Tf7; Pg5, pi. a2, c4. e6. g2, h2. Zwart: Kg8, Db2, Ta8, Te8, Lc8, pi. a7, b7, c7. d6. g7, h6. Wit geeft mat in vier zetten: 1. Tf8f, Txf8, 2. Df7t, Txf7; 3. exf7f, Kf8; 4. Te8 mat. III. Wit: Kgl. Dh5, Tfl. Tf3. Lb2. Ld3, Pg4, pi. a2 b3, c2, d2. e3, g2. h2. Zwart: Kg8. Dd8, Ta8, Tf8, Lb7, Pg7, Pg6, pi. a6, b5, c4, d5, e6, h7. Wit geeft mat in zes zetten: 1. Ph6f Kh8; 2. Lxg7t, Kxg7; 3. Tf7f, Txf7; 4. Txfff, Kh8; 5. De5f, Pxe5; 6. Txh7 mat. Stelling Kosek, 24 Dec. 1949. Wit: Kei, Pe4, pion e7; Zwart: Khl, Le8. Wit wint: Het komt er op aan om aan loper e8 de beheersing van veld e8 te ontnemen, 1. Pe4f6, Le8g6. Gaat de loper naar b5 of e4 dan volgt Kd2c3, b4; Lc(j>: Kc5, La4; Kd6 en Pd7. Gaat de loper naar c6 dan speelt wit Kf2! en dan via e3 en d4 naar c5 met het zelfde vervolg. 2. Keifl! Wit wint een tempo, hetgeen bij de 5e zet dui delijk wordt. 2. Khlh2: 3. Kfl —f2 Kh2h3; 4. Kf2—f3. Kh3—h4; 5. ICf3f4 en nu moet de zwarte ko ning terug of met de loper te spelen dus 5- Lg6f7. Had wit direct Keif2 gespeeld, dan zou hij in deze stand aan zet zijn geweest en terug moeten gaan. 6. Kf4f5. Kh4h3: 7. Kf5g5. Kh3g3; 8. Kg5—h6 Kg3h4: 9. Kh6g7 en zwart moet met zijn loper naar h5, er volgt Pxh5 en e8D. De stelling van Steinitz: Wit: Kd7, La4, a6, b6; Zwart: Kb8, Tal. Wit wint: 1. a6a7+ (op Lc6 houdt zwart zijn toren op de a-lijn en houdt remise) Kb3b7! (niet Ka8 wegens La4c6f) 2. a7—a8Df (dit dwingt de koning raar a8 te gaan) Kb7xa8: 3. Kd7cl. Tal—clt (na Talxa4 volgt b7t. Ka7; 5. b8D. Ka6; 6. Db6+. Ka8—b8; 6. b61-7 enz. (Ka7Kc7 en b8D) En tenslotte de Oudejaarsavond- stelling. Wit: Kgl, Del, Tfl, Ld3 Pc4, Pf4, Lg3, pi. a4, b2, e4, f2, g2. h2. Zwart: Kc8, Dg5, Td8. Th8 Le6. Lf8, Pal. pi a7, b7. c7, f7, g7, h5. Mat in twaalf zetten, 1. pc4b5t. a7xb6; 2. Dclxc7f, Kc8 xc7; 3. Pf4d5t, Kc7—c6; 4. Ld3— b5f, Kc6c5; 5. b2—b4f, Kc5—d4; Tfl—dit. Dg5d2; 7. Tdlxd_2t, d3f, Kf5g5; 10. Lg3f4f, Kg5-^h4: 11. g2—g3f, Kh4h3; 12. Ld3—fl mat. TER OPLOSSING. L ffi. abcdefgh Wit aan zet, wint. Nam iedereen in 't zwemmen. De L.R.B. ging op de flesl Leidse Reddingsbrigade Kd4xe4^ï'f2—f3f, Ke4—f5; 9. Lb5_ A BCDE FG H Zwart aan zet, wint. HET WERELDKAMPIOENSCHAP DAMES TE MOSKOU. De uitslagen van de partijen van de 10e ronde luiden: Belova R.Grushkova-Belska (Tsj. SI10, Rudenko (R.)Mora (Cuba) 10, Chaude de Silans (Fr.) Larsen (Den.) 10, Benini (It.) Karff (VS) 10, Rubtsova (R.) Tranmer (Gr.B.) yy, Bykova (R) Keller (O.D.) afgebr.; Heemskerk (N.)—Gresser (VS) afgebr.; Germa- nova (P.)—Langosh (Hong.) afgebr. Na de tiende ronde is de stand aan het hoofd van de ranglijst: Chaude de Silans 7 y p., Rubtsova en Belova 6y p. en 1 uitg. partij, Benini en Heemskerk 5 punten en 1 afgebr. partij. HET TOURNOOI TE HASTINGS. In de achtste ronde van het inter nationaal tournooi te Hastings maakte Euwe in een partij van 24 zetten tegen de Fransman Rossoli- mo remise. De partij Winser (G.-B. Wood (G.B.) werd door Winser ge wonnen. De Amerikaan Evans maakte remise tegen Home (G.B.). In de negende ronde heeft Euwe zijn partij tegen de Engelsman Win ser in 29 zetten gewonnen. Verdere uitslagen van de achtste ronde luiden: Fuller (G.-B Barda (Noorw. y,; Szabo (Hong.) Konig (G.-B.) 1—0. De stand na deze ronde luidt: 1. Szabo 7 punten; 2. Rossolimo 6y pnt.; 3. Euwe 5'A pnt uit 9; 4. Evans 5 pnt.; 5 en 6. Home en Fuller, ieder 4 pnt.; 7, 8 en 9. Wood, Barda en Winser, ieder 2'A pnt, (waarvan Winser uit 9); 10. Koning IK- pnt. Hedenmiddag zal de eerste ronde van het 12e Hoogovenschaaktour- nooi te Beverwijk worden gespeeld. In de samenstelling van de inter nationale groep is een wijziging ge komen. Deze groep bestaat thans uit de volgende deelnemers: Dr. M. Eu we (Amsterdam), Cortlever (Am sterdam), Henneberke (Amsterdam), van Scheltinga (Amsterdam), Don- ner (Den Haag), Kramer (Leeuwar den), Rossolimo (Frankrijk), van Seters (België), Soultanbieff (Bel gië) en Kostitsch (Zuid Slavië). Mocht de Zuid-Slaaf Kostitsch ver hinderd zijn, dan zal de Fransman Hugot zijn plaats innemen. tevredenheid. Van de Pol overwon de jonge Wafflart en gaf met een smetteloze 74 blijk, dat hij beter in vorm komt. Het merkwaar dige in deze partij was, dat 3 series van Van de Pol op 19 afbraken en drie maal op dezelfde manier. Telkens miste hij een lange trekstoot. Jammer genoeg werd het partij-gemiddelde hierdoor ongunstig beïn vloed. L.a|i I - J' een hoogste serie van 106 en eeny PgGiZ hSGTt 06 iGlQinQ gemiddelde van 42.85, het hoogste'v Van de Pol Dufetelle Reicher Van Hassel Vingerhoedt Galmiohe 203 20 300 20 300 7 89 7 300 29 278 29 73 300 17 112 54 10.15 62 15.— 106 42.85 39 12.71 66 10.34 9.58 Kindje verkouden? Dan rug, keel en borstje inwrijven met 116 17 17.64 I De stand is thans. De 300 die van Hassel op tafel to verde bestond uit 8 middelbare se ries en 1 poedel, waarmee van Has sel zijn klasse en zijn aanspraak op de titel aantoonde. Metz was na 8 beurten en een mooie 59 van Dufetelle bij een stand van 9583 niet meer te weerhouden. Oer soliede en rustig met het scher pe oog van de vakman timmerde hij een 130 op tafel, prachtig van con structie. Na deze serie bereikte Metz een stand van 22596. Met 19, 38 en 18 besloot hij feilloos deze knappe partij. Metz, die dit tournooi begon met een rheumatische aandoening in zijn onderarm is deze handicap blijkbaar prachtig te boven gekomen. De partij tussen Reicher en Gal miche ging gelijk tegen elkaar op, doch in de 20e beurt greep Galmiche zijn kans en maakte met 62 de 300 vol. In de avondpartijen was v. d. Pol theater) voor de dames vap 6.30 totlin uitstekende vorm tegen Dufe- 7.30 uur en voor de heren van 7.30 telle. In zeven beurten roffelde hij tot 8.30 uur. I de 300 caramboles bij elkaar met Dufetelle Metz Vingerhoedt d. Pol Hassel gemiddelde tot dusver in dit tour- Galmiche nooi. De Rotterdammer scheen zijn p>ejcher vorm te hebben hervonden. Intussen verraste de Oostenrijker Reicher de Belg v Hassel door deze te kloppen met 300278. De Belg behaalde een gemiddelde van 9.58. De twee laatste avondpartijen wa ren voor Vingerhoedt en Metz. 't Waren middelmatige overwinnin gen. De Belg won van Galmiche met 300116, terwijl Metz meer moeite had met Wafflart dan men zou ver wacht hebben. Hij won met 300 206. Intussen werd Metz door deze zege tournooileider, want hij won tot dusver alle vier partijen, terwijl hij pnt. pnt. brt. h.s. gem. 8 1200 67 130 17.91 6 1095 50 113 21.90 6 1179 68 113 17.35 6 1178 68 130 17.32 4 897 81 62 1107 2 912 74 78 12.32 0 835 70 85 11.93 0 640 58 59 11.04 Drei Pott. 3Rijnegom 3; De Hoek 2 't Zuid 3; Morschpoort 5De Heul 2; Spoortje 3SDO 2. 6e klas libte Maandag 9 Jan.: Flo ra 1TOP 4. Dinsdag 10 Jan.: TOG 6Morschpoort 6. Woensdag 11 Jan.: Vierkantje 2De Valk 2. 7e klas libre Maandag 9 Jan.: Ca- 119 179* rabole 5—Vierkantje 3. De Valk 3— *1?? De Heul 3. Dinsdag 10 Jan.: Morsch poort 7Spoortje 4. 8e klas libre Vrijdag 13 Jan.: Morschpoort 9Morschpoort 8; UVS 4Royal 3; Rijnegom 4't Zuid 5; EMM 2—SDO 3. LEIDSE BILJARTBOND. Het programma voor de Leidse Bil jartbond van 9 tot 14 Januari luidt: le klas cadre: Woensdag 11 Jan.: TOG 2TOG 1; Spijkerbak 2Spij- kerbak 1. Carambole 2Carambole 1. 2e klas cadre Maandag 9 Jan.: Morschpoort 1Spoortje 1; TOG 3 SDO 1; Royal 1Rijnegom 1; UVS 1 Morschpoort 2. le klas libre Maandag 9 Jan.: DVH op de tweede plaats staat wat het TOF* 2; t Zuid 1 Spijkerbak 3; gemiddelde betreft. Daarin wordtMorschpoort 3Royal 2.^ hij overtroffen door de Belg Vin- 2p Dinsdat* l gerhoedt. De uitslagen zijn: Van Hassel 300 9 92 33.33 Vingerhoedt 195 9 52 21.66 Van de Pol 300 21 74 14.28 Wafflart 198 21 40 9.42 Metz 300 12 130 25.— Dufetelle 106 12 59 8.83 2e klas libre Dinsdag 10 Jan.: TOP 3Spoortje 2. UVS 2De Heul 1; Drei Pott. 1Vierkantje 1. 3e klas libre Dinsdag 10 Jan: Spij kerbak 4DOH 1. Donderdag 12 Jan.: De Hoek 1Rijnegom 2; TOG 5 —De Valk 1. 4e klas libre Donderdag 12 Jan.: DVH 2—EMM 1; OG 1—Morschpoort 4; Carambole 4—Spijkerbak 5. 5e klas libre Woensdag 11 Jan De return-wedstrijd Flora 2 Noordwijk en Excelsior 2 Lisse ein digde in een fraaie overwinning voor de Lissenaren, door welk resul taat de Lissenaren van de derde plaats naar de eerste plaats zijn ge stegen in de 2e klasse B.B.B. Er moeten echter nog vijf wei strijden gespeeld worden: Concordia 1 en Luto 2 zijn nog ernstige kampioens- candidaten. De uitslagen waren: C. J. Slootbeek Exc. 150 43 19 3.48 J. v .d. List Flora 134 43 20 3.11 G .v. Eyck Jer. Koelewijn B. Duivenvoorde N. N Th. Duivenvoorde C v. Dam 150 54 17 2.77 150 54 10 2.77 125 30 20 4.16 66 30 8 2.20

Leidse Courant | 1950 | | pagina 6