Philips Radio Speciaalzaak JAN PETERSE Burgemeester Baumann neemt afscheid van Oegstgeest STADSNIEUWS VAN NELLE'S KOFFIE VKIJDAG 30 DECEMBER 1949 DE LEIDSE COURAN l TWEEDE BLAD - PAGINA 3 Hedenmiddag te 2.30 uur kwam de Raad der gemeente Oegstgeest in bui tengewone vergadering bijeen tenein de afscheid te nemen van zijn voor zitter, burgemeester Baumann. Naast het Gemeentebestuur waren nog aanwezig de ambtenaren van de gemeente-secretarie en het gemeen- tepersoneel. De burgemeester opende de ver gadering en sprak daarna de volgen de rede uit: Partir, c'est mourir un peu. Een oud gezegde, dat ongetwijfeld bete kenisvol is, doch dat ik vandaag ze ker niet in tragische zin zal opvat ten. Ik wil de feiten bij mijn aftreden als Burgemeester zien, zoals zij in werkelijkheid zijn Ik heb in de loop der jaren als Burgemeester aan de behartiging van de belangen van 4 gemeenten mogen medewerken; een groot aantal onderwerpen in bonte verscheidenheid zijn door mij behan deld en verdedigd, honderden inge zetenen hebben zich met hun bezwa ren en moeilijkheden tot mij gewend tal van politiezaken gingen door mijn handen, terwijl het plaatselijk vereni gingsleven zoveel als maar mogelijk was door mij werd gesteund. Tot al deze zaken roept het Burgemeester schap. een ambt dat steeds mijn vol le belangstelling had en waarvoor ik gaarne al mijn krachten inspande. Ik sta thans op het punt dit ambt voor goed neer te leggen. Natuur lijk had ik gaarne nog xfrat willen blijven, maar reeds tal van jaren terug wist ik, dat als "de klok 65 jaren sloeg, het politie-uur voor de Burgemeester ingaat Als morgen avond de klok de 12 plechtige sla gen heeft doen horen en men el kander in het algemeen wederkerig een gelukkig 1950 toewenst, dan zal dit in mijn huis ook zo zijn. Mijn vrouw en mijne kinderen zul len dit verwacht ik wel mij even veelbetekenend aanzien, om dat mijn ambtelijke loopbaan als dan voor goed is beëindigd, maar mijn reactie zal zijn dat ik en zij zullen het beamen dus dat wij allen dankbaar zijn, dat wij steeds voor elkander gespaard mochten blijven en dat ik boven dien het grote voorrecht heb ge had om op de' dag van mijn huwe lijk tot Burgemeester te worden benoemd en dus bijna 38 jaren dit mooie, maar tevens verantwoorde lijke ambt, daarbij gesteund door mijn vrouw, heb mogen vervullen Dit persoonlijk eigendom wordt meegenomen. Ik heb het op prijs gesteld van de- raadsleden in een openbare vergade ring vandaag als Burgemeester af scheid te nemen. Toen ik 1 Augus tus 1946 in uw midden kwam, had ik min of meer een gevoel van beklem ming. Tegen de aanvaarding van het ambt zag ik zeker niet op; voor een niet goede samenwerking met Raad of Wethouders of voor gebrek aan onderling vertrouwen was ik geen moment bang; ik gevoelde mij ge zond en krachtig; evenmin zag ik er tegen op om in voorste gelederen te vechten, tegen de tijdens de bezet tingsjaren ingevoerde centralisatie in het bestuursrecht; dit alles was het niet, maar ik was bang dat men in mij zou zijn een kapitein, die zijn schip verloren had en feitelijk alle rechten op herplaatsing had verloren. Dienaangaande had ik niet helemaal ongelijk, want iemand gaf mij ter stond de titel van liquidatie-Burge meester. Als mijn persoonlijk eigen dom neem ik deze titel bij mijn ver trek mede, als aandenken van een verwachte liquidatie die ik niet bracht en tevens als aandenken aan niet verwachte liquidatiën, die ik wel bracht (Hier wordt gedoeld op niet sluitende begroting, liquidatie bezet- tingsschaden en andere maatregelen). Vervolgens bracht spr. dank voor de krachtige steun en medewerking van de Raad. Ongetwijfeld mogen wij zeggen: Door eendrachtige samen werking is iwdere verbetering bereikt Vervolgens wijdde spr. enkele woorden aan de plannen, die in de eerstvolgende jaren de aandacht in hoge mate zullen vragen. Het werk is niet af. „Mijn werk is niet af", aldus spr. De woningbouw, het uitbrei dingsplan, de rioolbemaling, slechts enkele onderwerpen, alle onvoltooi de zaken, stille getuigen van een niet volbrachte taak. Over deze zaken, ge plaatst in het licht van het heden daags juridisch verward bestuurs- organisme wil spr. ietsNzeggen. Advocaat der autonomie, Ik heb de tijd gekend, dat de ge meentelijke autonomie onaantastbaar was zelfs voor ministers en dat de regering zich wel twee maal be oacht, alvorens van het haar toeko- MARKTBERICHTEN LEIDEN, 30 Dec. Vee. Aanvoer 2 fokstieren; Kalf- en melkkoeien 60, 6008,50, handel tam; Vare koeien e.a. 182, 475600, vlot; vette koeien 120, 600—900, 1.80—2.30, goed; Vaarzen 10, 37557ij, tam; Graskalveren 29, 130265, ,.602.00 willig; nuchtere kalveren 97, 3545, 1.101.30, goed; weideschapen 50, 6090, vlug; vette lammeren 675, 5070, vlug; zeugen 12; mestvarkens 379 6090; biggen 531, 3050, vrij goed; paarden 3; bokken en gei ten 19. Kaas. Goudse kaas,- le soort 241244, aantal 22, lui; Goudse kaas 2e soort 234240. DELFT, 29 Dec. Vee Aange voerd: 37 runderen, 4 graskalveren, 56 nuchtere kalveren, 72 varkens, 595 biggen, 74 schapen of lammeren, 6 geiten of bokken. Prijzen: kalf- koeien f 575725, biggen f 20—38, weide lammeren f 5060. Vlotte handel. mend vermexigmgsrecnx gepruiK xe maken. De autonomie heeft de grote staatsman Thorbecke aan de gemeen te-besturen in 1848 geschonken en zij heeft geleid tot een ontwikkeling van het gemeentelijk bestel, welke aller wege bewondering afdwong Toegege ven wordt dat in de huidige samen werking, waarin steeds nieuwe pro blemen om oplossing vragen een in grijpen'of leiding geven van de cen trale overheid in de maatschappelijke verhoudingen niet zonder meer mag worden afgewezen. Het komt ech ter op de 'wijze aan, waarop een eer- 'tijds gemeentelijke taak naar het Rijk overgaat en welke mate van me debestuur terzake tenslotte van een der gemeentelijke bestuursorganen wordt verlangd. Werd aanvankelijk de gemeente lijke autonomie met grote voorzich tigheid en met beleid aangetast hier en daar omgezet in zelfbestuur met vrij grote bevoegdheid aan de plaatselijke overheid, tijdens de be zetting, dus gedurende een tijdvak, dat ons Vaderland geen werkelijke regering alhier had, is er een amb tenaren-furie losgebroken wier enig doel was invoering van een alles dodend gecentraliseerd staats gezag. Met de resten van dit nog niet geheel uitgeroeide stelsel zult gij in de aanstaande jaren in aan raking komen. Dit beroert mij, dit maakt mij benauwd omdat ik in uw vergadering geen waarschu wend woord meer zal kunnen spre ken. Gij zit temidden van de behande ling van het uitbreidingsplan en de stichting van een rioolzuiveringsin- stallatie. Zie ik het goed, dan zal het laatste werk reeds trans voor een gedeelte tot uitvoering kunnen wor den gebracht, al zijn voor het uit breidingsplan alle besprekingen nog niet geëindigd. Kinderen in luiers Steun te allen tijde op uw eigen met zorg gekozen deskundigen, en behartig de belangen der gemeente, zoals gij ze ziet, en waarvan de fundamenten wetenschappelijk zijn gelegd, aangepast aan de plaatse lijke toestanden en behoeften die niemand beter kent dan het plaat selijk gezag zelf. 'Laat u niet in de war brengen door een nationaal plan, door streekplannen en wat voor andere plannen er nog meer zijn: het zijn kinderen, die nog in de luiers liggen en ongelukkiger wijze in omgekeerde volgorde gebo ren zijn. .Dit geboortegebrek kan nog wel verholpen worden, als ten minste de „gemeentelijke" genees kundige dienst ter hulp wordt ge roepen. Politie en brandweer-rege lingen zijn evenzeer voorbeelden van totaal verkeerd inzicht. Het gevaar waarvoor spr. wil waarschuwen is kort samengevat dit; Laat nimmer de techniek h°t bestuur overheersen. Helaas is d? enige neiging toe, maar het geva:r is reeds onderkend. Handhaaf onder alle omstandigheden de aan de ge meentebesturen toegekende rechten en bevoegdheden. Ik verlaat mijn werk aldus spr. dat in velerlei opzicht niet af is. Steeds heb ik het goede en beste gewenst, maar mijn arbeid is natuurlijk gelijk van ieder ander, vol gebreken geweest. Ik vraag u daarvoor verontschuldiging. Vervolgens sprak de burgemeester zeer vriendelijke woorden in het bijzonder tot de wethouder, de meente-secretaris en de directeur van gemeentewerken, en al liet ge- meente-personeel. Wanneer ik 's morgens in mijn werkkamer ten raadhuize kwam aldus spr. vond ik aldaar steeds, hoezeer ik er dikwijls ook de vorige dag vreemdsoortig had huisgehou den. een helderheid en een aange naam aandoende temperatuur. Aan mijn trouwe gemeentebode Jacob van der Luit breng ik voor zijn vele zorgen aan mij besteed grote dank. Ik zal nog dikwijls aan je denken Jacob. Ik waarschuw jullie voor één ding! Over de politie zei spr.: Toen het gemeentelijk politiecorps op zekere echtend werd omgezet in Rijkspoli tie heb ik het corps bij mij laten ko men en gezegd: Je, naam schijnt ge wijzigd te zijn, maar mijn bevoegd heden niet en nu waarschuw ik jul lie voor één ding en dat is voor dit. Wie ook maar in de geringste mate in mijn bestuurlijke politiebe- voegdheid treedt is nog ongelukki ger dan voorheen. Inderdaad staan jullie disciplinair niet meer onder de burgemeester, maar vergis je niet, want desondanks heb je mijn bevelen uit te voeren, waarvan het leuke nog is, dat ik als gemeente lijk bestuursorgaan geen verant woordelijkheid heb voor een rijks corps en dus ook door niemand ter verantwoording kan worden geroe pen. Mijn politiecorps heeft mijn va derlijke vermaning begrepen en het is mijn corps gebleven, ondanks het I feit, dat achter de rug van de Bur- 1 gemeester, op de gebruikelijke wijze als overal elders werd gecorrespon deerd, trachtende de burgemeester in eigen zaak te isoleren. Politiecorps van Oegstgeest, voor treffelijk geleid door adjudant Koer- ten, de ingezetenen van Oegstgeest en de burgemeester zijn trots op jullie. Jullie hebben tenminste be grepen wat bestuurlijke politie is. Zich ten slotte weer tot de Raad wendend, zei spr.: Moge Gods zegen op uw verdere arbeid rusten, moge hij u kracht geven in de vervul ling van uw zo menigmaal zware en tevens verantwoordelijke taak. Van u en van de ingezetenen dezer gemeente neem ik in grote dankbaar heid afscheid en van u allen neem ik de meest aangename herinnerin gen mede. Mijn gedachten zullen nog menigmaal in deze raadszaal toeven. Mijnheer de waarnemend burge meester ik geef u hierbij terug de ambtsketen der gemeente, geef hem aan mijn opvolger als symbool van de waardigheid verbonden aan het bur gemeestersambt. En thans mevrouw en mijne heren, het zij met eenige moeite gezegd: IK LEG HET VOORZITTERSCHAP VAN UW RAAD BIJ DEZE NEDER. VOORHOUTS „SPEL EN KLANK" SPEELDE VOOR DE LEIDSE K.A.B. „De Vreemdeling" van Antoon Coolen opgevoerd. De eigen toneelafdeling had een zwaar stuk in studie genomen, doch was niet geheel klaar voor de to neelavond van de Leidse K.A.B.die gisteren in de Schouwburg plaats vond. En daarom was het zeer ver standig de opvoering uit te stellen en te zoeken naar een waardige plaatsvervanger Deze werd gevon den in de Voorhoutse R.K. Toneel vereniging „Spel en Klank", die in het vierdelige spel van Antoon Coo len „De Vreemdeling" reeds ver schillende malen heeft opgevoerd en het gisteren, voor de achtste maal, voor een practisch geheel volle Schouwburg bracht. Met „De Vreemdeling" hebben de Voorhouters hoog gegrepen; nochtans niet al te hoog, zoals gis teren duidelijk uitkwam. Daar Coo len meer een roman- dan een to neelschrijver is. kan het bijna niet anders dan dat zijn stuk op de eer ste plaats een verhaal werd er daarna pas spel. Met andere woor den: het stuk is een aaneenschake ling met veel, soms al te lange, dia logen en vaak weinig actie. Voeg daarbij dat het een bijna dramatisch verhaalis met personen, die een zeer sterke karakter-uitbeelding vragen, dan ligt in dit alles opge sloten, dat het spel zeer hoge eisen stelt. Hieraan hebben de speelsfers en spelers, onder regie van de heer Aad Vlasveld, voldaan. Zij voelen de bedoeling van de auteur goed aan, begrepen wat hij in de perso nen tot uitdrukking wilde brengen en lieten dit duidelijk uitkomen. Het verhaal is bekend. Een meisje dat keurig verloofd is, gaat twijfe len aan haar keuze. Dan komt een man in het spel, die een duister verleden achter zich heeft en waar voor zij liefde opvat. Zowel haar vader als haar vroegere verloofde trachten een huwelijk te voorko men, waarin zij, na dramatische conflicten, bijna in slagen. Maar uit eindelijk wint de oprechte liefde het toch van jalouzie en al te be krompen vaderliefde. Hiermede is een probleem gesteld, waarmede de wereld dagelijks kennis maakt. Moet iemand, die eens een misstap beging zijn hele leven daardoor ge brandmerkt blijven? Is het niet vol doende als hij zijn gerechtelijke straf heeft ondergaan en moet het leven daarna een nog erger boete doening zijn? Of heeft ook deze mens recht op geluk en leven? Het spel gaf op de laatste vraag een bevestigend antwoord. Wat de spelers afzonderlijk be treft werden we het meest bekoord door het eenvoudige en waarachtige spel van mei. M. Ruygrok als Agnes. Mej. J Hooymans. als moeder, sloot zich daar goed bij aan. Een zeer sterk, soms al te sterk, spel speelde de heer Aad Vlasveld als vreemdeling en hij vond in zijn dramatische hoogtepunten 'n waar-; dige tegenspeler in de heer L. van Zanten, als vader. Meester Bosch werd overtuigend gespeeld door de heer G. Oostdam. De beide jongens, G. Peters en H. Warmerhoven, had den slechts het bezwaar iets te oud te zijn. doch gaven een goede type ring. Dit alles gezien door de bril waardoor men amateurs dient te be oordelen. De heer J. A M. van Oven. voor zitter, nam aan het einde het ap- olaus van het zeer dankbare publiek tot maatstaf van zijn dank aan de speelsters die bloemen ontvingen) en de spelers. P. MASUREL OVERLEDEN. In de ouderdom van 93 jaar over leed Woensdag in het Geref. Rust huis aan de Hooigracht de heer P. Masurel, die in het prot. chr. ver enigingsleven een zeer belangrijke plaats heeft ingenomen Vele jaren was hij ouderling der Ned. Herv. Gemeente, ere-voorzitter van Patri monium, bestuurslid van de A.R. Kiesvereniging en van de Chr. Oran jever., maar voor alles de geestelij ke vader van de C. J. V. Prediker 12 la. Hij nam het intiatief tot het bou wen van dit eigen gebouw, was ja renlang voorzitter en ere-voorzit ter en gaf steeds als een vriendelijke vader zijn waardevolle adviezen aan deze jeugdbeweging, die hij met hart en ziel liefhad. In zijn particuliere leven was de overledene jarenlang werkzaam in de kleermakerij van de fa. A. Jonk mans en Zn. De begrafenis zal Maan dag a.s. om half een plaats vinden op „Rhijnhof". PRIESTERSTUDENTENCLUB „ST. FRANCISCUS". Ouders en Donateurs! Nogmaals vestigen wij de aandacht op de feestavond, die hedenavond wordt gehouden om 8 uur in het St. Antoniusclubhuis aan de Mare. Wij rekenen op Uw aller komst! Het bestuur. LAATSTE BERICHTEN MINISTER VAN MAARSEVEEN IN TWEEDE HELFT VAN JANUARI NAAR INDONESIë Naar het ANP verneemt zal de minister voor Uniezaken en Over zeese rijksdelen, mr van Maarseveen in de tweede helft van Januari een reis naar Indonesië ondernemen. Met hem zal de staatssecretaris van marine, schout bij nacht Moorman, vertrekken en wellicht ook de staatssecretaris van oorlog, mr Foc- kema Andreae. De reis van minister van Maarse veen zal een algemeen oriënterend karakter dragen. OFFICIER VAN JUSTITIE EIST OPNIEUW VIJF EN EEN HALVE MAAND TEGLN OUD-BURGE MEESTER VAN DEN HAAG. De Officier van Justitie eiste voor de Haagsse economische politierech ter hedenmorgen opnieuw vijf en een halve maand gevangenisstraf tegen mr. W. A. J. Visser, oud-burge meester van Den Haag, wegens over tredingen van het deviezenbesluit. Een week geleden besloot de poli tierechter deze zaak aan te houden om in niet-openbare zitting een aan tal getuigen te horer». Dit verhoor hield verband met de besteding van een bedrag aan Zwitserse francs, dat voor charitatieve doeleinden zou zijn gebruikt. Tijdens een korte openbare zitting verklaarde de Officier dat zijns in ziens geen nieuwe aspecten uit de verhoren w^ren voortgekomen. Hij bleef bij zijn oorspronkelijke eis. Uitspraak 4 Jan. 1950. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jacobus, z. van H. Spies en J W. de Tombe, Theo Gerard, z. van A. H. Baal en A. H. de Vries, Nicolaas Jacob, z. van C. L. van der Wilk en G. Koetje, Gerrit Jacobus, z. van A. H. Jagers en M. de Bruijn, Annemhke, d. van H B. van Wijk en D. S. van Lonkhuyzen, Frances Jacoba, d. van F. J. van Dam en C. E. Pfeiffer, Lambertus, z. van C. Prins en M. C. Broers, Adrianus Simon Maria, z van B. Pleij en P. A. van Egmond, Johannes Jan, z. van J Freeke en H. M. van Oosten, Michael Louis Christiaan, z. van W. de Geus en M. E. Hartevelt. Overleden- F. M. Flamand, zoon, 1 jaar; E. van Leeuwen, hsvr. van J. den Ouden, 80 j.; J. de Vrind, wednr, 82 j.; W. F. de Wolf, man, 71 j., P. Masurel, wednr, 93 j.; J. van Wenum, zoon, 2 jaar. Ondertrouwd: A. de Geus jm 30 j. en H. C. A. de Does jjd 26 j.; J. Preclaw jm 32 j. en H. B. Pajak jd 19 j.; P. Vreeken jm 26 j. en M. van Egmond jd 26 j.; A. W. Dekker jm 27 j. en M Woltjer jd 30 j.; J. van Alewijk jm' 25 j. en C. W. Sand- berg jd 22 j.; G. van Empel gesch. 40 j en M. S. Daenen jd 26 j.; P. de Koning jm 26 j. en M. C. H. van der Meel jd 27 j.F. N. de Veij jm 39 j. en A. A. E. Goos jd 30 j.; S. Wielogroch jm 35 j. en N. Domburg gesch. 25 jaar. t FRANS—VIETNAMESE OVEREENKOMST GETEKEND. Leon Pignon, de Franse Hoge Commissaris in Indo-China, en Bao Dai, het hoofd van de nieuwe Viet namese staat, hebben vandaag te Saigon de overeenkomst getekend, waardoor het FransVietnamese verdrag van 8 Maart 1949 in wer king treedt en Vietnam binnen de Franse Unie onafhankelijk wordt. Het is bijna drie jaar geleden, dat de- gevechten tussen de Fransen en Vietnamese nationalisten uitbraken. De nieuwe staat Vietnam omvat de provincies Tonkin, Annam en Cochin China, de rijstschuur van het schiereiland nvet de grote haven Saigon. De provincie Laos kreeg in Juli jl. de status van onafhankelijke staat binnen de Franse Unie en in November werd aan de staat Cam bodja autonomie verleend. Hoewel deze staten dus niet bij Vietnam be horen, zullen zij met dat land op monetair gebied een eenheid vor men. MIDDEL TEGEN KINKHOEST. In een rapport, verschenen in het „Journal of the American Ascocia- tion", deelt een groep Boliviaanse artsen mede, dat chloromycetine, een antibioticum, voor een snelle en af doende behandeling van kinkhoest wordt aangewend. In zeven ernstige gevallen werden tijdens een epidemie proeven geno men te Cochamamba (Bolivia) De art sen verklaren dat na een behandeling van twee dagen de koorts verdwenen was en dat de hoest na vier dagen had opgehouden. LOONSVERHOGING IN HET HAVENBEDRIJF. Tussen de scheepvaartvereniging en de in de Unie-verkeer samenwer kende transportarbeidersbonden is na gepleegd overleg overeenstemming bereikt over het verlenen van een verhoging van vijf procent op de thans in het havenbedrijf geldende lonen. De verhoging wordt van kracht met ingang van 1 Januari a.s. WEGENWACHTEN WAARSCHUWEN TEGEN GLADHEID In de nog komende wintermaanden zullen de A. N. W. B.-wegenwachten het verkeer langs hun routes weer waarschuwen tegen plotseling opko mende gladheid. Zij bevestigen daartoe rode wim pels met het opschrift „glad" aan bo men en palen langs de weg. Na be ëindiging van het slipgevaar worden de wimpels weer door de „gele rij der" opgehaald. Er zullen zoveel mogelijk wegge deelten in dit waarschuwingsysteem worden opgenomen, hetgeen echter niet betekent, dat een weg waarlangs geen wimpels voorkomen, niet glad kan zijn. Daar de dienst van de wegenwacht 's avonds te zes uur eindigt, zullen aangebrachte „gladwimpels", indien de gladheid op het desbetreffende weggedeelte dan nog voortduurt, eerst des morgens wordt ingehaald. Onze lieve Heer heeft van ons weggenomen onze enigste lieveling TOOTJE in de aanvallige leef- tiid van 10 Y, maand. J- M. Kraan G. M. Kraan Bontekoe Koudekerk. 30 Dec. '49. Lagewaard. 4982 De Engelenmis zal plaats hebben a.s. Dins dag 8.30 uur in de pa rochiekerk van de H. Michaël te Hazerswou- de-Riindijk. ontving zojuist als enige in Leiden het nieuwste radio-apparaat type S 242 U met Lange- Korte en Ultra Korte golf en een buitengewone geluidskwaliteit. Prijs 155.00. DIT ALLEEN BIEDT U de Fa. Wed. J. P. van Berge Henegouwen Zn de Firma, die U 100 service geeft. AALMARKT 12 TELEFOON 21782 HOOFDAGENT SIERA RADIO. GEVRAAGD EEN NET WINKELMEISJE voor Dond., Vrijd. en Za- teidag. Melkhandel 4973 C. ROELOFFS Haven 21 Leiden. HALLO HALLO 75 ct 65 ct Hier is DE WOLF en die geeft het weer CADEAU. ALLES PER 5 POND De beste stoofperen Louwtjes of winter- jannen 35 ct Mooie gave moes- anpelen 35 ct Mooie gr. zoete stoof appelen 35 ct Mooie gave Goudrei- netten 50 ct Fxt-a mooie steraop.- 50 ct De mooiste grote Bel lefleuren Mooie Notarisappelen, handappels Mooie Citroenen 5 st. 45 ct Verder alle soorten Groen ten tegen marktprijs. Wilt u goed en goedkoop konen dan moet U DE WOLF niet voorbij lo pen. 4975 Beleefd aanbev. GEBR DE WOLF Tevens wensen wij al on ze cliëntèle. Vrienden, kennissen en vijanden een goed uiteinde en een voor spoedig 1950. MEVROUW onze stand plaats is Zaterdag op de markt Nieuwstraat op het plein van de Hoog landse Kerk hoek Mid delweg. Het dwergen paar zit wat weemoedig. Maar toch gezellig bij elkaar, 't Is bijna middernacht en spoedig Begint er dus een gloednieuw jaar! R. K. KERKBESTUUR ST. JOSEPH te Noordwiikerhout. 4V2 LENING 1916 Uitgeloot zijn: de num mers B. 5. 6. 34. 40 88. 98. 103, 109, 171, 175 a 500.—. 4974 Betaalbaar per 2 Jan. 1950 bil de Twentsche Bank N.V., te Lisse en Noord wiikerhout. 4974 De klok slaat twaalf! Een traan wegpinkend. Zorgen zij voor een goed begin: Zij gaan VAN NELLE'S KOFFIE drinkend. Het Oudjaar uit, het Nieuwjaar in! 'Zo'n Oudejaarsavond is een wonderlijke menge ling vnn weemoed en gezelligheidTot dit laatste draagt een geurig kopje koffie veel by. Gelukkig niet èlléén op Oudejaarsavond Maak het Uw huisgenoten elke avond gezellig thuis door zc te verrassen met een pittig bakje koffie. Dat brengt warmte en sfeer in Uw huis kamer. Van Nellc wenst U een genoeglijke Oudejaars avond en veel voorspoed in het komende jaar. VOOR GEUR EN SMAAK TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1 1.50 u'tsluitend tegen contante betaling Banketbakkerij - Kokerij RAADHUISSTRAAT 242 TELEFOON 2919 ALPHEN AAN DEN RIJN. VOOR OUDE JAAR: diverse soorten zoutjes, saucijzenbroodjes, croquetten, salade's, enz. enz. GEVRAAGD EEN AANKOMEND BAKKERSBEOIENDE J. M. Hoogeveen Geversstr. 49, Oegstgeest. Tel. 21038. 4970 KINDERWAGENS DE NIEUWSTE DE BESTE DE MOOISTE Reeds vanaf 89.50 NATUURLIJK. ÏMATLIÈHUIS] bvuUU I60KS\ TEL-g5W.-2S.81 Abonneert U op het Parochieblad per Jaar. f4.50 per kwartaal f 1.20 per maand f 0.40 Bureau: Papengracht 32, Lelden Telefoon 20935

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3