Gemeenteraad van Nieuwkoop DE HOED 1e Verkoopster SPAARBANK Coöperatieve Boerenleenbank VERHOOG'S Automatiek Oudejaarsavond Groot Vertelboek Walnoten en Kastanjes VRIJDAG 23 DECEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 De raad van Nieuwkoop kwam in vergadering bijeen. Aanwezig waren alle raadsleden, De brandspuit Naar aanleiding van de opmer king van de heer Stoppelenburg in zake kosten brandspuit bij de fa. Kranenburg te Culemborg en de aanbieding van een concurrerende firma hebben B. en W. hiernaar een onderzoek ingesteld. Als resultaat hiervan is de opdracht verstrekt aan de fa. Kranenburg. B. en W. stellen voor Ged. St. an dermaal te vragen het presentiegeld op 5.te bpalen. B. en W. blij ven de voorkeur geven aan de tra ditie van ochtendvergaderingen. De heer v. Dijk, veehouder al hier vraagt een bijdrage uit de gemeentekas voor de herbouw van zijn boerderij die op 2 Oct. j.l. is verbrand en welke ge spaard zou zijn gebleven indien de brandspuit terstond water had gegeven. B. en W. stellen voor op dif verzoek afwijzend te beschikken, omdat de ge meente hiervoor niet verant woordelijk kan worden gesteld. Na het verzoek van de V.V. „Nieuwkoop" is thans ook een ver zoek ontvangen van de Noordense Sportvereniging te Noorden. B. en W. hebben een onderzoek ingesteld in omliggende gemeenten, waarvan nog niet alle antwoorden zijn bin nengekomen. Ged. Staten hebben bericht ge zonden, dat het bouwvolume voor onze gemeente voor het jaar 1950 is vastgesteld op 4. B. en W. stellen voor aan particuliere aanvragen voorrang te verlenen. Gehamer. Na deze lange reeks van medede lingen vraagt de heer Stoppelenburg het woord. Hij is niet bevredigd over het antwoord inzake de aankoop van de brandspuit. Spr. blijft hameren op het verschil van 850.en heeft een bevestiging van een concurre rende firma voor zich liggen, waar in deze mededeelt, dat B. en W m°t zijn gaan kijken. En dat was juist de eis van de spreker, in de vorige vergadering gesteld en genotuleerd. Hij houdt vast aan zijn standpunt dat het dringend gewenst is om te reflecteren op een aanbieding die zoveel lager is. De heren A. van Dam, Bloos en Zwart steunen spre ker. Tot slot van de discussie ant woordt de voorzitter, dat hij deze kwestie besproken heeft op de Prov. Griffie en met de secretaris van de brandweerbond. De woningbouw. De raad is eenparig van mening dat de heer van Dijk geen recht kan laten gelden op schadeloosstelling. De heren E. H. van Dam en Bloos zijn van mening, dat er toch zeker 2 huizen aangeboden moeten wor den aan de woningbouwvereniging. Ook minder draagkrachtigen moe ten gelegenheid hebben hiervan t.z.t. een huis te bemachtigen. De voorz. meent, dat het aantal van 2 huizen voor de vereniging niets is. Dit zal nader worden bekeken. Er zijn n.l. al 3 of 4 gegadigden voor particuliere bouw. Bruggeleed. Punt 3. De brug van de Wed. van Leeuwen in de gemeentevaart. Deze brug en landhoofden, van hout ge maakt worden geregeld stukgevaren en het noordelijk landhoofd is zoda nig aangevaren, dat het niet meer bruikbaar is. B. en W. stellen voor dit brugrecht af te kopen. De eige naresse vraagt hiervoor 6000. Alleen voor vernieuwing wordt een bedrag van ff 5000.geraamd. Nie mand is er tegen en aldus wordt be sloten. Het voorstel om aan het Kon. Wilhelminafonds voor de kan-' kerbestrijding een jaarlijkse subsi die van 40toe te kennen wordt aangenomen. Het voorstel tot het doen maken van 2 laadplaatsen, uit haalplaatsen vindt eveneens aller instemming. Met de voorgestelde plaats bij het Meijepad gaat men wel accoord, maar voor de wijk van de Wed. v. Leeuwen ondervindt te genstand. Verschillende sprekers vinden de plaats bij A. Blijleven of J. Verduin beter. De heer A. van Dam vindt de laadplaatsen klein en wil i. pl. v. 15 meter maken van 25 a 30 meter, wat aller instemming heeft. De kosten worden geraamd op f 1000.per laadplaats. Omdat hier bij ook het belang van de ingelanden van de polder Nieuwkoop en Noor den gediend wordt, besluiten B. en W. om aan het bestuur van die pol der een geldelijke bijdrage voor elke laadplaats te vragen van 500 wat reeds is toegezegd. Besloten wordt de plaats voor de 2e laad plaats alsnog even aan te houden. De heer D. Pieterse pleit voor een plaats bij het Kruis te Noorden. De heer Bloos heeft bezwaar te gen het plaatsen van stalen buizen gevuld met beton tussen de aanwe zige paaltjes om de ergerlijke ver nieling van de grasberm tegen te gaan. De heren Zwart en Stoppelen burg sluiten zich hierbij aan. Het is zelfs de vraag, of dit wel mag. De heer Stoppelenburg vraagt nog het bepalen van een maximum snelheid in het dorp aangezien er volgens hem veel te hard wordt gereden. Dit wordt met de politie opgenomen. De begroting Daarna volgt de behandeling van de begroting voor het dienstjaar '50. De heer A. van Dam vraagt naar de kosten voor verlichting, water- j leiding en verwarming voor de heer Oskam, bewoner van de bovenver dieping van het gemeentehuis. Voor de beide eerste punten wordt reeds betaald, verwarming wordt gere geld. Verder wil hij de vergoeding voor de heren Slingerland en de Ko ning verviervoudigen daar f 25. veel te laag is. De heer Zwart heeft verschillende vragen met tot slot, hoe het staat met de betaling van de- gemeente aan de heer Post, wat de gemeente momenteel 487.per jaar kost. De voorz. geeft hierop een toelichting en zegt dat de heer Post nu veel kans maakt om aan het de partement te worden benoemd. Het ontginningsbeSrijf. De heer Stoppelenburg informeert naar het ontginningsbedrijf. Het vo rig jaar een verlies van 8543.27, hoe staat het er nu mee? De off. cij fers zijn nog niet bekend maar ver ondersteld wordt, dat de inkomsten de kosten 'ongeveer zullen dekken. De reserve blijkt thans f 24.000. te bedragen. Bij de rondvraag wil de heer A. van Dam de weg bij de heer v. Dijk overnemen als toegangsweg tot de nieuwe provinciale weg. Het blijkt, dat het raadslid Verhaar eigenaar hiervan is en niet onwelwillend te genover dit voorstel staat. De heer Bloos wenst, dat de func ties van doodgraver en het ophalen van het huisvuil gecombineerd wor den. Verder moet er niet veel in de wetering gebaggerd worden, aange zien onze nieuwe weg dan weer ver zakt. Hij wenst hierop in een vol gende vergadering terug te komen. Hierna sluiting. ALPHEN AAN DEN RIJN 25-jarig jubileum. De heer J. M. Verkerk, die op 14-jarige leeftijd in dienst was getreden bij de firma M. Samson, herdacht gisteren zijn 25- jarig jubileum. Temidden van de vol tallige directie en een groot deel col lega's werd hij toegesproken door de oudste directeur, de heer N. Sam- som. Spr. memoreerde hoe de jubi laris die als drukker werkzaam is de gehele ontwikkeling op technisch gebied op uitstekende wijze heeft kunnen volgen. Als waardering hier voor en voor de ijver en plichtsbe trachting ontving de jubilaris een ge schenk. Ook een getuigschrift der Mij. van H. en N. werd hem uitge reikt. Namens de collega's sprak de heer J. de Geus, die de jubilaris eveneens een geschenk aanbood. Tot slot sprak de heer van Dijk, chef drukkerij, en kele waarderende woorden jegens de jubilaris en stelde in het algemeen de waarde van de arbeid in het juiste licht. Hierna dankte de jubilaris. Nieuwt telefoonnummers om te onthouden. Het is van belang om de navolgende nieuwe telefoonnum- merse welke zouden kunnen dienen tot nut van het algemeen, te ont houden: brandweer 3333; R.K. Pas torie 2410; dr. H. v. Kooten 2079; dr. J. v. Eek 2858; dr. P. Stehouwer 2170; dr. W. v. Wermeskerken 2072; dr. J. H. J. Pilon 3264; politie-bureau 3344. Zuiveringsproeven waterleiding. Tengevolge van de toeneming van de bevolking en van het waterver bruik zal binnenkort de capaciteit van het pompstation van het water leidingbedrijf moeten worden opge voerd, zomede ook die van de filters. Teneinde vast te stellen, welke fil tratie het gunstigste effect zal ge ven, zal een proeffriltreerinstallatie in gebruik worden genomen. De kosten hiervan, zomede van het ge ven van leiding en het uitbrengen van een rapport, begroot het rijksinsti tuut voor drinkwatevoorziening op f1200. Dienstauto's der gemeente. Voor gesteld wordt de beide personen- dienstauto's der gemeente, resp. merk Hillman in gebruik bij de di recteur van de water- en lichtbedrij j ven, en merk Ford van de directeur I van gemeentewerken in eigenom over te dragen aan de genoemde functionarissen. Aan eerstgenoemde zal voor dienstgebruik een jaarlijkse vergoeding worden toegekend van ƒ2000 (gebaseerd op 15.000 kilome ters) en aan de laatstgenoemde f2250 (berekend naar 18.000 km.). De wagens zijn door de A. N. W. B. getaxeerd op resp. 4675 en 2450. HOOGMADE Rectificatie. In het verslag van de IJsclubvergadering van Dinsdag j.l. zijn enkele regels weggevallen bij het vermelden van de prijswinnaars in de jaswedstrijd. De volledige uit slag is: le C. v. d. Ploeg. 2e S. v., d. Meer, 3e Th. Pouw, 4e Nic. v. Wie- ringen, 5e W. Dakkers. 6e S. v. Ley- den, 7e H. P. Zwetsloot J.z., 8. H. v. d Star, 9e J. Bax, 10e Jac. v. d. Star, lie J. Borst, 12e A. Hoogeveen, 13e A. Vreeburg, 14e J. v. Nierop. Troost prijs S. v. Leeuwen. NIEUWVEEN GEMEENTERAAD Een korte, doch niettemin belang rijke agenda werd in een vlot tem po, afgewerkt, door de voltallige raad afgewerkt. De gemeenterekening 1948 werd voorlopig vastgesteld, zomede na uitvoerige besprekingen der voor stellen van B. en W. de gemeentebe groting 1950, Uit deze behandeling lichten we de navolgende punten. a. Het ligt in de bedoeling om door gedeeltelijke demping en riolering te komen tot een betere toestand der boerensloot achter de Westelijke bebouwing der Kerkstraat. b. Zo hiertoe de nodige medewer king van het bestuur van Polder Nieuwkoop verkregen kan worden, zou de brug over de Ringvaart, ach ter de Hervormde Kerk verbreed en verlaagd worden, mogelijk dat een vaste dam, waarin doorstroom-riool aangebracht kan worden. c. Met de gemeente Leimuiden zal onderhandeld worden om voor het ophalen van huisvuilnis de hiervoor speciaal geconstrueerde vuilnisauto te huren. De ingezetenen zouden voorzien worden van vuilnisemmers, terwijl als tegemoet koming in een en ander, een bijdrage van f 2.50 per jaar zal geheven worden. d. De oprichting van een zgn. wijkgebouw, waarin ruimte zou zijn voor: de zuigelingenzorg; de school- artsendienst; de berging van ver- pleegmateriaal enz., werd als be langrijk erkend, doch niet urgent geacht. Er zal tevens een oplossing gevonden moeten worden voor een betere berging van het begraafma- teriaal en van gereedschappen e.d. voor het werk aan de wegen, alsme de voor betere berging van brand stoffen voor de O.L. School. Wederom een kunst-tentoon stelling. e. De raad keurde goed, dat ir Maart 1950 wederom een tentoon stelling van schilderijen- en tekenin gen in de raadszaal gehouden zal worden. Ook huisvlijt, waaronder borduur- en andere handwerken zou ditmaal tentoongesteld worden. Be langstellenden kunnen zich melden bij de gemeente-secretaris, die even als de vorige keer met de organisa tie van deze tentoonstelling is be last. f. Er komt een plan tot demping en riolering van de wegsloot lopen de voor de percelen thans bewoond door W. Stokman, L. van Vliet en Th. Hoogervorst, waardoor wegver- breding en verbetering van water afvoer ter plaatse wordt verkregen. g. Indien dit met niet al te grote kosten mogelijk is, zal de wijzer plaat van het uurwerk in de ge meentetoren, worden verlicht, ter wijl de straatverlichting in de win terperiode ontstoken zal zijn tussen des morgens half zeven en half acht uur. In dit geval zal de straatver lichting om 23 uur in plaats van 24 uur worden gedoofd. h. De Muggenlaan zal worden bestraat. De afvoer van hemelwater in de Kerkstraat die naar 's Raads oordeel verbetering behoeft, zal na der worden bezien, evenals de toe stand van de weg, liggen voor de be bouwing in de W. P. Speelmanweg. Ook Nieuwveen gaat bouwen. Dank zij de activiteit van het be stuur van de Nieuwveense bouwver eniging, in haar pogingen niet onbe langrijk gesteund doo^ de burgemees ter, is thans toewijzing ontvangen voor het bouwen van vier woningen De bouw, welke in opdracht van de bouwvereniging zal worden uitge voerd, zal reeds zeer binnenkort kun nen aanvangen, want alle voorberei dingen zijn reeds getroffen om tot de aanbesteding, welke plaatselijk zal geschieden, te kunnen ovegaan. De nieuwe woningen zullen wor den gebouwd langs de W. P. Speel manweg. HAZERSWOUDE (H. R.) Kajotters. Uitslag loterij van 't Zwaantje: 104, 527, 145, 811, 304. Prij zen worden thuis bezorgd. ROELOFARENDSVEEN BILJARTWEDSTRIJD L. TEEGELAARPIET DE LEEUW Er zijn hier reeds vele sport evenementen gezien, maar een bil jartwedstrijd zoals gisteravond in café ,,'t Noorden" is gespeeld, nog niet De heer W. van Ruiten, voorz. van de als gastvrouw fungerende vereniging, heette het bestuur van de N.B.B. afd. Leiden, de diverse deputaties van biljartverenigingen uit de omgeving en andere promi nente biljartsport-beoefenaars wel kom, in het bijzonder de burge meester van Alkemade, en natuur lijk de heren P. de Leeuw en Tee- gelaar. Spr. wenste aHisn bij deze grote wedstrijd cadre 35/2 zonder vrij middenvak en wel 600 caram boles een genoeglijke en prettige avond. Hierna werd getosst, waarbij Teegelaar de eer aan de Leeuw liet. Deze maakte de moeilijke acquit- stoot en gaf toen het woord aan Teegelaar, die deze een met elf be antwoordde. Het begin was enigszins aarzelend, totdat Teegelaar in de 5e beurt een keurige serie opbouwde, maar een gemakkelijk trekballetje deed hem toch op 85 stranden. Zo wel de Leeuw als Teegelaar toon den hun kunnen in massé en piqué, maar grootse series werden niet te zien gegeven. In de 12e beurt bracht Teegelaar met 44 de stand in zijn voordeel op 288175. De Leeuw antwoordde met 40, maar in de 15e beurt zagen wij toch een echte Leeuw aan het werk, en een minu tieus fijn opgebouwde serie met een goed uitgebuitte gunstig a oheval- positie bracht hem op 95. hetgeen Teegelaar tot een goede 56 inspi reerde. De 16e beurt bracht de Leeuw een 66 ter tafel, waarop Tee gelaar volgde met 57 en in de 17de beurt met 50. De 18e beurt dachten wij de Leeuw wel een honderdje te zullen zien produceren, maar de 74e carambole, plaatste hem op vast van rood voor de acquit-stoot, welke hij niet meer maakte. In de 23ste beurt had de Leeuw nret 25 zijn achter stand in een voorsprong van 550 te gen 484 omgezet. Maar dit bracht 'n strijdvaardige Teegelaar aan_ tafel, die in een zeer kundige serie het ..hogeschool" biljart demonstreerde, geen enkel risico' nam. en onder uiterste spanning de 100 passeerde, en zowaar kans zag de resterende 116 vol te maken, en daardoor een prachtige overwinning on de meer voudige kampioen Piet de Leeuw te behalen. De eindstand werd hierdoor ten slotte: car. brt. h s. mnv. P de Leeuw 550 23 95 23.91 L. Teegelaar 600 23 116 26.08 Aan het slot overhandigde voorz. W. van Ruiten de uitgeloofde me daille en bood bloemen aan aan me vrouw Teegelaar, alzo ook aan de heer de Leeuw, om die bij zijn thuis komst aan zijn echtgenote te kunnen overhandigen. WEERSVERWACHTING (Geldig van Vrijdagavond tot Zaterdagavond. Opgemaakt te 10 uur). NEVEL OF MIST Mistig of nevelig overwe gend droog weer met weinig wind en later enkele versprei de opklaringen. Iets kouder. RIJP WETERING L.T.B. Lezing P.B.O. Dc afde lingen Hoogmade, Oud-Ade en Rijp- wetering waren Donderdagmorgen bijeen in café Bakker, om te luiste ren naar de uiteenzetting van mr. Vermeulen, secretaris van de L.T.B. over de Publiekrechtelijke Bedrijfs organisatie. Een goede opkomst en een bekwaam spreker maken een vergadering interessant. Deze bij eenkomst is er het bewijs van. Spr. gaf eerst een kort historisch over zicht. Hij besprak liberalisme en so cialisme. Zowel in de industrie als in de landbouw werd de arbeider niet gewaardeerd. De sociale wetge ving berustte aanvankelijk op lou ter economische motieven Met waar dering sprak hij over de zeer grote kracht van de arbeidersorganisaties. Dit voorkomt staatssocialisme. De staatsinvloed is al zeer groot. Eige naar zijn brengt meer „naar" mee dan „eigen". De eigen bedrijfsge- meenschap moet orde op zaken stel len in eigen huis. In de Stichting voor de landbouw gaan werkgevers en werknelners bij elkaar zitten om de kwesties te bespreken en een ge meenschappelijk standpunt in te ne men. Dit college heeft echter alleen adviserende bevoegdheid. De P.B.O. geeft de nodige wetgevende be voegdheid, zodat men zelf beslis singen kan nemen. Uitvoering zette spreker uiteen de samenstelling en de betekenis van de Sociaal-Econo mische Raad, de Landbouwschappen en Productschappen. De heer Juffermans dankte de spreker. Na de pauze volgde het de bat. De taak van de standsorganisa ties op sociaal en economisch terrein wordt door het landbouwschap niet overgenomen. Deze taak wordt juist groter en belangrijker. Het onder zoek in deze organisaties wijst de weg aan de bedrijfsschap. Het is ze ker ook een wens. dat voorlichting en onderwijs in handen van de boe ren zelf komen. Dit is echter nog niet bereikbaar en zal een actiepunt zijn voor de toekomst. In de bedrijfs schap worden ook de lonen en ar beidsvoorwaarden vastgelegd. Het is echter niet de bedoeling, dat de ar beider binnen het bedrijf bemoeenis heeft Voor de industrie ligt dit an ders. Hier hebben de arbeiders be hoorlijk inzicht in de risico's. De uitnodiging tot deze bijeen komst was ook gericht aan de jon geren. Het zou zeker geen verlies geweest zijn, wanneer de toekom stige opvolgers* een morgen vrij hadden gekregen en genomen om hier aanwezig te zijn. Er werden voor de toekomst van deze jonge mensen zeer belangrijke zaken be sproken, SCHEEPSBERICHTEN FRIESLAND pass 22 Dec 14 uur Kaap Bon, KOTA INTEN pass. 22 Dec. 12 uur Guernsey, WILLEM RUYS 23 Dec van Batavia te Rot terdam. maakt de heer Geklede hoed, wol- vilt, Italiaanse import, met zijden kap gevoerd, in bruin en grijs 12.75 N.V. SPINNERIJ SWAGEMAKERS—BO- GAERTS, TILBURG, roept sollicitanten op voor haar voor de leiding in: 1) de afdeling voorbereiding; 2) de afdelingen fijnspinnerij, twemerij en spoelerij. 4822 Alleen flinke werkkrachten met ervaring ge lieven hun sollicitatie te richten aan bovenge noemd adres. 4822 haan ilthoed, met om geboorde rand, in bruin en TROON A OREES1HANN f 2* Te koop: goed onderh. i beklede wieg op wielen luiermand met babykleer tjes, her en winterjas bruin, I 1 jongensslipover leeft. 12 i Utrechtse Jaagpad no voorbij de Watertoren. 2* Dagmeisje gevraagd voor zes dagen in de week in een gezin van 3 perso nen. Aanmelden: Noord einde no 164. Roelofarends- veen. 4809 2* 6 stuks borrelglaasjes, mooi dun geblazen glas. modern model, zonder voet 6 stuks compleet 1.49. Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 1 Januari. I.V.A. Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43. 2* Meubelmaker geheel zelfstandig kunnende wer ken en.tevens bekend met ialouziewerk gevraagd. Br onder no. 6ë375 bureau v. d. blad. GEVRAAGD: (gehuwd geen beswaar). v. d. Spek en Lagas HAARLEMMERSTRAAT 93—94. Aanmelden: 's avonds tussen 78 uur. 4813 DER RAPENBURG 63 LEIDEN. Per 1 Januari 1950 wordt de RENTE van SPAARGELDEN tot het bestaande maximum van Tien duizend gulden VERHOOGD van 2.16 tot 2.40 2* Fraaie Kerstgroepen in diverse maten, fijne kleu ren tegen onze bekende, billijke prijzen. Zie onze etalages. Losse schaapjes 30 en 50 cent. Pakken Mos 10 cent. N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. 6390 21 Koop voor Kerstmis onze dozen sterrenregen. Een prachtig kamervuur werk. 10 stuks in doos, slechts 25 cent. Grote sor tering. rode en witte Kerst' boom- en tafelkaarsen. N. Paddenburg. N. Rijn 11. VOOR DE gaarne VROEGTIJDIG BESTELLEN. 4827 Na Woensdag 28 December kunnen geen bestellingen meer worden aangenomen. AUTOMATIEK 2de Kerstdag en Oudejaarsavond GEOPEND. DOEZASTRAAT 10. TELEFOON 20927 2* Jongeman biedt zich aan: le als motorherstel ler. met 5 j. practijk, moet met Juni 1950 Bovac-exa- men afleggen. In bezit van rijbewijs A en B- Leeftijd 21 jaar; 2e als chauffeur monteur. Geen hoge eisen stellend. Brieven onder no. 6379 bur. van dit blad. 2 Nieuw!! Drinkbekers met fraaie Kerstvoo-steL- lingen en rood cellophaan. om zelf te vullen met een snoepje Ook als drinkbe ker te gebruiken. Slechts 15 cent. Papierhandel N- Paddenburg. Nieuwe Riin no. 11. 6390 2 Nieuwjaarskaarten. Prentbriefkaarten (vanaf 3 cent. 4 voor 10 cent) 5 7 V, en 10 cent. Onze collectie bestaat uit enige duizen den Nieuwjaarsboekjes. Holl. en Eng. tekst met envelop 10. 15, 20 en 35 ct. Nieuwjaarskaartjes en envel. met landschappen 5. 8 10 en 12 cent. H. H. Winkeliers korting! A. A. Verhoog, Papierhandel, Haarlemmerstraat 29. tel. 22197. 6392 2" De echte gladde witte Gouda Kerstkaarsjes in de bekende blauwe pak ken. 36 stuks in pak. Drui pen niet af. Winkelprijs 1.10 per pak. Met inle vering van deze adverten tie v. ƒ0.79. I.V.A. Haar lemmerstraat 48. Nova. Noordeinde 43. 6382 2* Voor de Visserij voor radig: katoen, fuikenzijde, fuiken-nylon. fuikenlijn tjes. rotting, cachou. net- ten-naalden. baggernetten- touw. Tanoly palinghaken, palingfuiken kleine geb» ben en kruisnetten. scha kels enz. Voor visserij-ar tikelen: L. J. den Holder, Janvossensteeg 7577. te lefoon 26901. 6373 2* Net R. K. Meisje b. z. a voor 4 dagen in de week ais hulp in de huishouding of werkster. Br. onder no. 6386 bur. van dit blad. 2 Op Kerstfeest wilt U natuurlijk iets heerlijks drinken. Probeert eens Franchimons dranken want Franchimons heerlijke drank in de mond. stem ming gezellig en U blijft gezond. Punch Bessenrood Warme Bisschop. 6380 2* Kerstballen!! Profiteer van onze speciale reclame aanbieding. Twaalf grote giasballen. in diverse kleuren en modellen, prachtdoos voor slechts 2.38. Prachtige grote glaspieken. met reflex, 75 ct. N. Paddenburg. Nieuwe Riin 11- 6390 2* U weet ook, dat de kwaliteit van Franchi mons dranken zo best is. Prima genevers geurige punch en bisschopwijn, fijne Cognac en Citroen, smaakvolle likeuren, heer lijke Advocaat, enz. Ons vertrouwd adres: Haarlem merstraat 204. 6381 2* Kerstaanbieding. Prima heren- en jongenswinter jassen. jekkers, kamgaren costuums. broeken en losse colbertjasjes. Alles tegen sterk verlaagde prijzen. Doet nu uw voordeel. L. Groenewegen L. Raam- steeg 5. Leiden tel. 23759. 2 Luxe Lederwaren. Schooltassen. Schoolétui's met en zonder ritsen, bril- étui's met rits. Sigarenko kers. Sigarettenkokers. Da mes- en Herenportefeuilles Portemonnaiesw diverse soorten Reiskoffers. Reis tassen, Zeemlappen vanaf 3.50. Van Wijk. Telef. 21788. Haarlemmerstraat co. 161. 6376 Een boek voor de Kerstvacantie I voor het Katholiek Gezin samengesteld door TOM BOUWS Een verzameling verhalen, tekeningen, avon turen en versjes, waarmee grote en kleine kin deren zich urenlang zuilen bezighouden, 7.90. Boekhandel Breeitroat 123 „De Sleutelstad' Leiden Bovendien de fijnste soorten handperen die er groeien als: Doyenné du Comicc Beurré d'Anjou Louise Bonne. Tevens ruime sortering van de beste: Spaanse Sinaasappelen Manderijnen Crape Telefoon: Leidse Groenteveiling Telefoon: Huis E. M SCHREUDER. <2 Glazen Kerstballen 10, 15 en 20. Mos 12, Kerstlo pers 11. kaarsen 55. 65 en 80 cent per pak. Poolse sterretjes 25 cent per doos bii de Volle Neef. Dief- steeg 19. 6374 Adverteert in De Leidse Courant LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt 10 ct. VERZAMELLOONSTATEN Verkrijgbaar 12 ct. per stuk N.V. Oe Leidsche Courant - Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3