Regerings-communiqué over lonen en prijzen HUTSPOT Goede voornemens: DONDERDAG 22 DECEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA het probleem-Academisch Ziekenhuis en de sociale en financiële conse quenties, verbonden aan een geza menlijke exploitatie inzien, zal spr. zijn motie in petto houden. Vasthouden. De heer A. van Dijk (K.V.P.) hield vast aan het wenselijke van aandeel in-de-winst voor arbeidenden aan* de gemeentebedrijven. Spr vond, dat de wethouder bij de beantwoording zich te geprikkeld heeft betoond. Spr. ziet niet in, welk verschil er is tussen gemeente- en particuliere bedrijven Dat de wethouder bij eventuele door voering van spr.'s voorstel „met de portefeuille rammelde", weet spr. aan de jeugdige ervaring van de heer Menken als wethouder Spr. betreur de, dat de wethouder zich zo scherp had uitgelaten over spr.'s principiële uiteenzetting. Spr. begrijpt niet, dat op de begro ting allerlei, nuttige, uitgaven voor komen, doch van de andere kant de begroting niet meer sluitend zou zijn. indien spr.'s voorstel inzake het ver- menigvuldigingscijfer werd uitge voerd, waardoor een maatregel uit de bezettingstijd, welke een onrecht vaardige last legt op een deel der be volking, ongedaan wordt gemaakt. Tekst en uitleg van de Bijbel. De heer Van Stralen (P. v. d. A.) legde een principiële verklaring af. Ondanks dat hij aan de linkerzijde zit, weet hij zich verbonden met de rech terzijde door de fundamenten van het geloof. Spr. verschilt alleen in de praktische toepassing der christelij ke beginselen Zijn overgang naar de P. v. d. A. is voor hem een gewe- tensstrijd geweest. Het is zijn over tuiging, dat principieel gebroken moet worden met het kapitalistisch stelsel. Spr. verwacht alleen heil van het so cialisme. Zijn overgang naar de lin kerzijde, lichtte hij toe met Bijbel teksten! Namen zijn al voldoende. De heer Knetsch (Prot.) zal op dit betoog niet ingaan. Hij noemde slechts enkele namen als Talma, Slo- temaker en van Kath. zijde Aalberse om aan te geven, welke arbeid van Christelijke kant voor de verwezen lijking der sociale rechtvaardigheid is verricht. Elegant of niet elegant De heer Stolp (Prot.) was verwon derd over het voorstel-Frohwein. Spr. vond het weinig elegant, dat de heer Frohwein dit ingrijpend voor stel had ingediend zonder in de com missie van de Volkscredietbank er over te reppen. Op die grond zal spr. legen stemmen. Ook de heer Boesaard (Comm.) sprak zijn afkeuring uit over de han delwijze van de heer Frohwein. Niettemin zal spr.'s fractie het voor stel steunen (wat na de mededeling van de wethouder echter niet ge schiedde). Nog nooit meegemaakt. De heer Ten Broek (K.V.P.) heeft de huizen aan de Morsweg bekeken. Spr. heeft nog nooit meegemaakt, dat huizen gereed waren, doch de straten niet. Na de uiteenzetting van de weth. zal spr. er niet meer van zeg gen. Spr. toonde zich teleurgesteld over de vooruitzichten van de parti culiere bouw. Wethouders „in 't kort''. Weth. Van Schaik zegde toe, zijn uiterste best te zullen doen, de kleu- ter-onderwijs-subsidie in Januari in de commissie ter sprake te brengen. Zodra het financieel en technisch mogelijk is, zal worden overgegaan tot de bouw van een zwembad, al of niet overdekt. Weth. Menken ried de heer Lom- bert aan, dat zijn Argus-ogen óók zullen ontdekken, wat 't doel en het nut van verscheidene maatregelen is. Spr. heeft niet gezegd, dat er geen tekort aan ziekenhuisruimte is; al- Leen minder spanning. B. en W. kun nen vrijwel met de inhoud van de motie-Goslings meegaan. Spr. geeft dhr A. van Dijk de raad eens met „oude rotten'' te gaan praten over zijn idee van aandeel-in-de-winst. Vertrouwen in de woningbouw. Weth. Jongeleen verklaarde t.a.v. de woningbouw, dat de samenwer king met Ged. Staten prima is. Wat betreft de provinciale directie is af gesproken, dat er een maandelijkse bespreking zal worden gehouden tussen de heer Leicher en spr. Het college ziet nu met vertrouwen de toekomst van de woningbouw in Lei den toegemoet. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de gemeente nu maar vragen kan, wat zij wil. Nood woningen achtte spr. een stap terug. Wil de Raad daaraan medewerken, dan zal spr. naaar een terrein moeten uitzien. De Langebrug wordt nauw keurig gecontroleerd t.a.v. het ver keer met zware wagens. Wat de I Morsweg-bóuw aangaat: er was tijd nood. Getracht zal worden tevoren riolering enz, aan te leggen op het onlangs aangekochte bouwterrein al daar. Een slag vóór. Weth. Van der Kwaak deelde mede dat het gehele college achter de werkwijze op het ontvangers-bureau staat. Om meer dan een reden be treurt spr., dat de heer Frohwein een voorstel heeft ingediend. Er is bij het opmaken der onderhavige begroting met geen woord van ge rept. De heer Frohwein is als com missaris der bank reglementair zelf verantwoordelijk voor de vastgestel de tarieven. Ongeweten is spr. de heer Froh wein een slag voor geweest. In de e.v. vergadering der Volkscrediet bank komt een rapport Van Zan- ten-Rigter over. de administratie kosten van de bank. De nood in noodwoningen. De voorzitter zeide, dat bij de ver keersregeling op de Breestraat met de middenstand zeker rekening zal worden gehouden. Bij de bouw van noodwoningen kan men niet een soort tweede woonwagenkamp gaan stichten. Wie een noodwoning heeft, wordt natuurlijk geschrapt van de lijst der woningzoekenden. De heer Wilmer: Niet schrappen dan! De voorzitter heeft in Alkmaar onbevredigende ervaring gehad met de bouw van noodwoningen. Moties en voorstellen in stemming. De motie-Van Weizen inzake de toepassing van de Zondagswet werd verworpen met 26 tegen 8 st. Vóór stemden 2 communisten (mevr. Vijl- brief was afwezig) en van de P. v. d. A. mevr. BraggaarDe Does en de heren Lardee, SchüUer, Zunder- man, v. Weerlee en Piena. In praeadvies werden genomen de voorstellen tot stichting van een tehuis voor ouden van dagen en een badhuis (of misschien een overdekt zwembad!) in Tuinstadwijk. Het voorstel-Van Dijk-Van Oyen inzake de schoolgeldverlaging werd, wegens principiële toezeggingen van B. en W. ingetrokken. De motie-Frohwein inzake rente Volkscredietbank werd, na enige ver klaringen, instemming gebracht. Zo als de wethouder had medegedeeld is er een rapport op komst. De motie kon niet worden ingetrokken, aan gezien de voorsteller niet aanwezig was. De heer Vos stemde: „Blanco!" „Dat kan toch niet?" aldus de voorzitter. De heer Vos: „Vóór, meneer de voorzitter!" Het voorstel werd ver worpen met 322 stemmen. Vóór de heer Vos en mevr. Goudswaard. De motie-Woudstra inzake de noodwoningen werd in praeadvies genomen. Daarna kwam de begroting post- gewijze in behandeling. Bij de post E.H.D. merkte de heer Lombert op, dat als men hem dwingt gegevens te verstrekken over het vervoer van patiënten naar het Acad. Ziekenhuis, hij dat noodge dwongen op zich zal nemen. Op een opmerking van dezelfde spreker deelde weth. Jongeleen me de, dat voor afbraak van slechte hui zen geen bouw-volume dpor de Mi nister beschikbaar wordt gesteld. Bij de desbetreffende post besprak de heer Woudstra de vergoeding ad ministratie-kosten van 50 ct. per leer ling voor het bijz. onderwijs. Deze vergoeding is te laag. Weth. Van Schaik zegde onderzoek toe. Weinig sympathiek. Bij de post ter zake vond de heer Wilmer (K.V.P.) het weinig sympa thiek van het bestuur van „School- kindervoeding" het een afgevaardigde van de gemeente practisch onmoge lijk te maken een vergadering bij te wonen, door niet te willen ver gaderen in de avonduren. Mevr. BraggaarDe Does (P. v. d. A.) gaf in overweging, iemand te benoemen, die wel in de gelegen heid is deze dagvergaderingen* te be zoeken. Da heer D. J. van Dijk (P. v. d. A.) was het daarmede niet eens. Spreker ziet niet in, waarom het bestuur met de geuite wens geen rekening houdt. De heer Wilmer sloot zich daarbij aan. Het komt daarop neer, dat mevr. Braggaar aandringt het een arbeider onmogelijk te maken als afgevaar digde zitting te nemen. Weth. Van Schaik zal deze zaak bespreken met „Schoolkindervoe ding". Dure gez ins-zorg. Bij de gezins-zorg-subsidie wees de heer A. van Dijk (K.V.P.) er op, dat de kosten voor menig gezin te hoog zijn. Wil het college onderzoeken een regeling, dat men tegen betaling van een contributie zich verzekeren kan van hulp en tevens aan de ver plegende krachten een behoorlijk sa laris kan worden gegeven? De heer Zuiiderman (P. v. d. A.) bepleitte een renteloze lening aan de verschillende colonnes. Weth. Menken was Het met de heer Van Dijk volkomen eens. Er zou een ruimer aanvulling moeten ko men van „gezins-hulpen" tegen la ger tarief. Spr. wil de gedane sugges tie met de Kruis-verenigingen gaar ne bespreken. Ook de heer Questroo (Prot.) had enige verlangens op dit gebied. Deze zullen met de weth. worden bespro ken. Moeilijk geval. Bij post 748 kwam in behandeling een voorstel van de heren Piena en D. J. van Dijk, een einde te maken aan het verhaal van de voorschotten op lonen van gezinnen van in Duits land en Frankrijk tewerkgestelde ar beiders, alsmede voor aankoop van bedrijfskleding, schoeisel en dergelij ke (met uitzondering van die geval len, waarin redelijkerwijze terugbe-, taling verwacht mag worden). De heer Piena (P. v. d. A.) gaf een toelichting. In de meeste plaatsen is het zo, dat er eindelijk een streep onder deze zaak gezet wordt. Weth. Menken antwoordde, dat deze zaak uiterst gecompliceerd is. Wat de voorstellers willen, wordt fei telijk de laatste jaren reeds in prac- tijk gebracht. Halen we er een streep door, dan zou een niet onbelangrijk deel sjacheraars een streepje voor hebben op degenen, die stipt heb ben afbetaald. Spr. wil nog even aan zien. Er is nog ongeveer 12.000 in te halen. De heer Piena wil van zijn voor&tel uitsluiten degenen, die vrijwillig naar Duitsland zijn gegaan. Na een toelichting van de weth. werd het voorstel in praeadvies ge nomen. Ik weet het niet. De vermakelijkheidsbelasting werd ter sprake gebracht door de heer D. J. van Dijk (P. v. d. A.). Spr. achtte verlaging tot 20 pet. voor de biosco pen gewenst. Spr. wil aandrang in Den Haag uitoefenen op een spoedige landelijke verordening. Weth. Van der Kwaak zei, dat een soort gentleman-agreement tussen de gemeenten is aangegaan, dat de ge meenten afzonderlijk niet tot verla ging overgaan, in afwachting van een Rijksregeling. Is het met de biosco pen zo hopeloos als spr. de cijfers ziet, zegt hij: „Ik weet het niet". De begroting werd daarna vastge steld z.h.st. Het Ministerie van Sociale Zaken heeft een communiqué verstrekt, waaraan het volgende is ontleend: In de laatste weken is, onder leiding van de Secretaris- Generaal van het Departement van Sociale Zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, tussen de interdepartementale loon- en prijscommissie en de Stichting van den Arbeid uitvoerig overleg gepleegd over de te volgen loonpolitiek. Dit overleg heeft geleid tot een resultaat, waarmede de regering zich heeft verenigd. Overeenstemming werd bereikt op deze grondslag, dat Wel een loonsverhoging zou worden toegestaan, maar dat tege lijkertijd maatregelen tot verhoging der productie zouden moeten worden toegepast teneinde de toegestane loonsver hoging economisch verantwoord te doen zijn. Als maatregelen tot verhoging der productie bij het over leg tussen de loon- en prijscommissie en de Stichting van den Arbeid is o.a. gedacht aan ruimere toepassing van het raeerploegenstelsel, van overwerk (al of niet met betaling van overwerkpercentages) en aan een uitbreiding van de toepassing van beloning van bijzondere prestaties. Vertegen woordigers van de regering en de Stichting van de Arbeid zullen omtrent deze aangelegenheid zo spoedig mogelijk met elkaar in overleg treden om tot een verder voorberei den en uitvoeren van deze plannen te geraken, terwijl het ook wenselijk wordt geacht, dat deze onderwerpen bedrijfs- takgewijze in behandeling worden genomen. Wat betreft de loonsverhoging is overeenstemming bereikt over het toestaan van een verhoging van maximaal 5 ingaande 1 Januari 1950, van de in geld genoten lonen van alle mannelijke en vrouwelijke werknemers, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt. De kindertoeslag kan eveneens worden verhoogd met 5 zonder inachtneming van een leeftijdsgrens. Voor de mannelijke werknemers geldt bij toepassing van een loonsverhoging van 5 en bij een volledige werkweek een minimum verhoging van 2. Voor wat betreft de mannelijke werknemers beneden de leeftijd van 23 jaar zal de mogelijkheid worden geopend om, onder goedkeuring van het college van Rijksbemiddelaars, de stichting van den arbeid gehoord de jeugdlonen van het 18de jaar af tot het 23ste jaar geleidelijk opklimmend te verhogen indien en voorzover zulks in het belang der scho ling nodig is- De met ingang van 1 November 1948 tijdelijk toegekende loonbijslag van 1per week of f 4.50 per maand, zal te zamen met de hierboven genoemde loonsverhoging definitief in de loonbepalingen worden verwerkt. Het is de bedoeling der regering de positie van het over heidspersoneel afzonderlijk te regelen. De regering beveelt in overeenstemming met het gevoelen van de Stichting van den Arbeid het invoeren per bedrijf tak van de loonsverhoging krachtig aan. Het college van Rijksbemiddelaars kan een bindende beslissing nemen In verband met het feit. dat het de bedoeling der regering is de kolensubsidie af te schaffen, zal voor het lopende stook- seizoen door de regering, op een nader aan te geven wijze een compensatie van ƒ1.per persoon worden uitgekeerd. Principiële schoolt&nd- verzorging. Weth. Menken kwam daarna met %een principevoorstel tot oprichting van een stichting „Tandschoolverzor- ging". Deelneming is toegezegd van de Openbare, Herv. en Kath. scholen, terwijl de Geref. scholen er afwij zend tegenover staan. Het voorstel werd z.h.st. goedge keurd. De heer Van Weizen (Comm.) kreeg daarna gelegenheid enige vragen te stellen inzake een extra-toelage bij de Kerstdagen voor gesteunden. Weth. Menken antwoordde, dat 25 pet. van de steuntoelagen wordt ge geven, een percentage, dat in sommi ge gevallen tot 100 pet. kan stijgen, omdat geen aftrek plaats heeft van armere inkomsten. De voorz. besloot de vergadering te ruim middernacht met: ..^e'e^nc" Kerstdagen en een Zalig Uiteinde". LISSE (de Engel). De goede dief Enige dagen geleden schreven wij over de konijnenjacht in de Engel. Bij nader onderzdÊk, ble ken 14 beestjes in vreemde han den te zijn gevallen, en spoor loos verdwenen. Een van de daders las des avonds het bericht in de Leidse Courant, en dat bracht hem tot nadenken. Neen. dat had hij niet be doeld. Hij had niet geweten, dat 'n vet konijntje voor 'n arme werkman zulk een waarde had. Hij kreeg berouw en bracht z'n' buit terug. Vier gezinnen waren weer gelukkig, vooral 't grote gezin van P. v. d. Zw. Mocht (en) ook de andere da- der(s) tot dit inzicht komen, en nog vele gezinnen gelukkig ma ken. Gedenk, wie gij ook zijt: „Ge stolen goed, gedijt niet". OEGSTGEEST Ontvangst gerepatrieerde militai ren. B. en W. waren gisteravond ten gemeentehuize gastheren van de tot nu toe uit Indonesië gerepa- triëerde Oegstgeester militairen. In de nieuwe Raadzaal waren naast deze militairen nog aanwezig deputaties van het Katholieke Thuisfront, het Protestants Interkerkelijk Thuisfront en het Thuisfront Morsch-Rijndijk. Burgemeester Baumann richtte zich allereerst tot de teruggekeerde solda ten. Wij hebben veel zorg gehad, al dus spr., die lange jaren dat ge ver van huis zijt geweest. We hebben u gemist, we hebben lang moeten wachten, doch nu zijt ge eindelijk teruggekeerd. De vreugde kan niet volkomen zijn, want twee van u zul len nimmer terugkeren, daar zij ge vallen zijn voor Koningin en Vader land. Na enige ogenblikken stilte ter herdenking van deze gevallenen ver volgde spr. met enkele hartelijke welkomstwoorden tot de soldaten, die als trouwe Nederlanders aan de lastgeving van hun regering hadden voldaan en waren uitgetrokken, niet om te gaan vechten, doch om orde en rust te handhaven, in welke taak zij zo uitnemend zijn geslaagd. Of het eigenlijke doel van hun uitzen ding geslaagd genoemd mag worden, kan gevoegelijk in het midden wor den gelaten. Waar onze soldaten echter kwamen, brachten zij maat schappelijke, geestelijke en medi sche hulp. Als blijvend aandenken aan de diensttijd in Indonesië en tevens als blijk van waardering voor de aan het vaderland bewezen diensten werd vervolgens aan iedere soldaat namens de burgerij van Oegstgeest door de burgemeester een medaille met oor konde overhandigd. Daarna werd en dronk (champagne, geschonken door bevriende zijde) uitgebracht op H. M. de Koningin. Namens het Katholiek Thuisfront sprak kolonel Steenmetser enke e woorden tot de militairen, en dankte hen voor de grr'.e waardering die zij hadden getoond voor het werk van Kath. Thuisfront. Hij wees op de be tekenis van deze ontvangst, die geen beloning wilde zijn, doch een spon tane waardering voor de unieke wij ze, waarop de Nederlandse soldaat zijn taak in Indonesië heeft uitge voerd. JBij velen zal misschien een gevoel van bitterheid opkomen, ais zij denken aan de wrange resultaten die ten koste van zoveel offers zijn behaald. Er zijn op verschillend ge bied grote blunders gemaakt, doch een groot lichtpunt was de indivi duele prestatie waartoe de Nederlan der instaat is en waarvan onze jon gens het bewijs hebben ge^ -erd. De heer G. Heeren sprak namens het Thuisfront Morsch-Rijndijk en de heer N. Heertjes namens het Prot Interkerkelijk Thuisfront. Er werd koffie geserveerd en de heer C. v. d Horst dankte namens de adoptie- commissie 3de Bat. Grenadiers de soldaten voor hun blijken van waar dering, waarop kapt. P. van Eisen namens dit Bataljon zijn hartelijke dank uitsprak voor het vele en goe de dat dit comité had verricht. Ten slotte dankte kapt. de Jong namens alle gerepatrieerde militairen het Ge meentebestuur voor deze buitenge wone ontvangst. Vergadering L.T.B. De afdelin gen Oegstgeest en Katwijk van de L.T.B. beleggen a.s. Vrijdagavond te 8 uur in het parochiehuis een geza menlijke vergadering, waar het Hoofdbestuurslid, de heer Bles, komt spreken over de Publiekrechtelijke Bedrijfsorganisatie. Alle L.T.B.-ers worden dan natuurlijk verwacht. ÜEIDSE J Donderdag 22 December. Enige dagen geleden vroeg reeds een vriendelijke briefschrijver hoe Stadskok dacht over het tijdelijke éénrichting-verkeer op de Bree straat. Tja, Stadskok heeft daar zo z'p mening over. Maar hij wilde toch liever eerst nog even de kat uit de boom kijken, alvorens deze mening openbaar te maken. Druk bezig met het kijken naar die kat in de boom, wordt Stadskok opgebeld door een dame, die hem ongeveer dezelfde vraag stelt. En nu eist de politesse dat Stadskok z'n mening gaat verkon digen. Hij doet dit na eerst eens duchtig met de hand over z'n kin ge streken te hebben. Tja.... Ontegen zeggelijk is het nu rustiger op die Breestraat. Maar tenslotte is en blijft het een hoofdader van het stadsver keer. En daaraan behoeft men nu eenmaal niet de eisen te stellen waar aan een parklaan moet voldoen. Trouwens, de tram van de Breestraat af.. Dat zou een oplossing zijn Al wa ren het alleen die enorme tramstel len van en naar Den Haag maar, die logge slierten van 50 meter lang. Dat kan echter niet. Concessies enz. Maar wat dat éénrichting verkeer be treft, een feit is het dat de winkel stand op de Breestraat de dupe is. Niet doorslaggevend? Mogelijk. Maar tenslotte zijn de zakenlui toch nog steeds een van de belangrijke kurken waar onze stad op drijft. En dat mag hierbij wel eens in rekening gebracht worden. Wat die telefonerende dame be treft, deze baseerde haar bezwaar op het feit dat er geen behoorlijke pa rallel-straat in de stad is, die het verkeer uit de richting Utrecht kan opvangen. Dat wordt nu tijdelijk over Botermarkt. Vismarkt, Aal markt, Apothekersdük geleid. Maar ideaal is het niet Want, zo zegt die dame, de flauwe bocht bij de Maars- mansteeg is een zee** gevaarlijk punt, vooral voor wielrijders, die tegen wind omhoog moeten en dan wel eens een zwaaitje maken, met de kans onder een auto terecht te ko men. Trouwens, de Kippenbrug is er ook niet op gerekend. Die dame wil alzo geacht worden te hebben tegen gestemd. Tegen het éénrichting-ver keer op de Breestraat dus. Zijn er soms meer lezers(ressen) die hun me ning hierover wel eens kenbaar wil len maken? Kom maar op! En hebt U het al gehoord? De Leidse politie gaat leren zwemmen Althans de po'itiemannen onder de veertig. Althans zij, die de zwem kunst nog niet machtig zijn. Geen overbodige luxe. dunkt ons dit in onze grachtrijke Sleutelstad, waar ieder ogenblik van de dag een kind in het water valt. Met ingang van 3 Januari zullen de politiemannen iedere Dinsdag- en Donderdagmor gen van 8 tot 9 uur in „De Overdek te" spartelen. In het Organisch Chemisch Labor: torium vond dan gistermiddag ht afscheid plaats van de heer G. J Zwarts, die bijna 55 jaar lang zijn beste krachten aan het laboratorium heeft gewijd. Een heel rijtje sprekers trad naar voren. Prof. Havinga, di recteur, prof. Blanksma, oud-direc teur, prof. Seekles, namens de oud leerlingen. de heer de Graaf, namens de collega's en de heer Bruigom, die een gêschenk ten afscheid had mee gebracht. Van een toegewijde vriend, die men slechts node zag gaan, werd tenslotte door velen met een hand druk afscheid genomen. Ja, we kunnen vandaag weer te vreden zijn over het weer. Onze goe de oude Sleuteistand baadt in een gouaen glans. De straten glimmen van gladheid Maar naar Stadskok vanmorgen ter ore kwam, zijn van nacht om half vyf reeds vier vracht auto's van de gemeente uitgetrokken om zand te strooien. En de goege meente, die naai haar werk trok, be hoefde dus niet uit te glijden. Waar Stadskok de gemeentemannen dank baar voor is. De politie waarschuwt Stadskok. Niet voor hem persoonlijk. Maar voor jn lezers. Nu de duisternis vroeg invalt openbaart zich weer duidelijk het ontbreken var. brandende rode achterlichten op de rijwielen, waar door de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht. Daarom ziet de politie zich genoodzaakt extra- controle uit te oefenen en iedere misdadiger onverbiddelijk in z'n kraag te grijpen, totdat een duide lijk merkbare verbetering zal zijn ingetreden. Controleer dus voordat u opstapt, eerst even of uw achterlicht wel brandt. En kijk dan ook even naar uw voorlamp. Die moet schuin, voorwaarts naar beneden gericht zijn, om tegenliggers niet te verblin den. Wie dus onvrijwillig tijdelijk verblijf in de Zonneveldstraat niet op prijs stelt, weet wat hij moet doen! En dan tenslotte trok de Kon. Ned. M. voor Tuinbouw en Plantkunde zich niets van de aanwezigheid van V'illy Corsari in „Het Gulden Vlies" aan. Doodnuchter betraden de leden gisteravond een andere zaal en be gonnen fiks te vergaderen. Voorzit- ie: Joh. Jonker opende, huishoudelij ke zaken werden afgewikkeld. En verschillende diploma's, o.a. behaald op de Jubelflora in 1948 (U weet nog wel: in en om de Stadsgehoor zaal) werden uitgereikt aan de fir ma's gebr. de Ruyter. Gebr. van Egmond en G. Lubbe en Zonen te Oegstgeest, fa. J. G. Ballego en Zn., C. F. Hemerik, J. H. Smit, C. Kriest, J Buurman en Zn., C. Hosman, fa. R.'cmens, de Ver. van Bloemistwin- kebers en de afdeling Leiden van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde allen te Leiden, en de heer L! v. d. Sijijs te Leiderdorp. Welke heren allemaal gefeliciteerd worden door STADSKOK. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 21 Dec. Groenten. rode kool 5.9011.70, sav. kool 10.60 12.50, groene kool 8.0020.50, boe renkool 13.0018.00, prei 8.0027.00, kroten gek. 6.0014.00, uien 6.00 23 00, peen 6.0028.00, spruiten 12.00—52.00, andijvie 19.00—62.00, sla 76.00—84.00, witlof 26.00—63.00, postelein 3.0012.00, tomaten A 24.00, salade 14.0022.00, knolselde- ne 3.8013.00, pieterselie 6.609.00, radijs 1.20—1.30, selderie 5.70—10.20, alles per 100 kg. GOUDA. 232 Dec. Kaas. Aan voer 119 partijen eerste kwaliteit met rijksmerk 2.422.47, tweede kwa liteit met rijksmerk 2.382.41. Extra zware kwailteit tot 2.54. Han del flauw. MAR. M. ROZIER Javastraat 74. wenst vanuit Indonesië Familie. Vrienden en Ken nissen een Zalig Kerst feest en Nieuwjaar. 6377 Adverteert in De Leidse Courant MET KERSTMIS, OUDE JAAR EN IN HET NIEUWE JAAR 1950. Uw wijnen en gedistilleerd besteld bij: OUDE* GENE :VER DE GRAAF RUM-PUNCH 38 Per nes per liter J 5- LEIDEN 6.70 SLIJTERIJ-WIJNHANDEL LAGE RIJNDIJK 2 en 4 TELEFOON 20356. Wij bezorgen te Leiden, Oegstgeest en Omstreken. Amerikaanse Ledergoederen WIJ ONTVINGEN DEZE WEEK WEDEROM: eerste soort wollen Legerbroeken zonder enige reparatie 10.50 Marine jassen, le soort 25. Marine jekkers met dubbele rug 24.50 Sportjacks met bontkraag, dubb. gevoerd 26 50 Amerikaanse dubbeltex sportjasjes 36.50 Linnen officiersjasjes, met. 4 opgestikte zakken beige kleur 9.50 VERDER HEBBEN WIJ: originele Canvas- jassen, Oliepakken Camouflage jassen, lin nen Werkjasjes, Zijtassen, Rugzakken, Mo torkussens, Vlaggen, prima Werkschoenen met nieuwe zolen c-n hakken 7.50. Motor handschoenen. Motorwanten, Werkhand schoenen, wollen Handschoenen (nieuw), enz UW ADRES VOOR KEURIG GEDRAGEN BURGERKLEDING IS: VAN BcRKEL PELIKAANSTRAAT 25. Wij kunnen U bieden: Winterjassen vanaf 16.5045.— Demi's, vanaf 19.50—29.50 Sportcolberts 12.50, 14.50 en 17.50 Kamgaren colberts 17.50 Regenjassen, gegarandeerd waterdicht 22 50 en 24.50 Wollen binnenvoeringen in elke jas te bevestigen 17.50 Al onze kleding verkeert in prima staat en is chemisch gereinigd. VAN eERKEL Haarlemmerstraat 289, Pelikaanstraat 25 INKOOP EN VERKOOP. ONDERGETEKENDEN BERICHTEN hiermede dat hun kantoren op Zaterdag 24 December a.s. en op Zaterdag 31 December a.s. de gehele dag gesloten zullen zijn. ALPHENSCHE BANK N.V. COöP. BOERENLEENBANK EFFECT. EN EN INCASSOBANK N.V. BERN. KNAAPEN NED. MIDDENSTANDSBANK N.V. KANTOOR ALPHEN a. d RIJN ROTTE RDAMSCHE BANK N.V. KANTOOR ALPHEN a. d. RIJN 4799

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3