S)e Qeid&i&M/icm Kabinet van Sukarno Sukarno's regering samengesteld Twist over de bloemen tentoonstellingen Jlrecteor: C. AL VAN BAMERSVELD. Boofdred&ctenr: TH. WIL MER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" DINSDAG 20 DECEMBER 1949 41ste JAARGANG N. Papengracht 32» Tel. 20015, Adm. en Adv. 20S26, Abonn. 20935, Giro 103003. Abonnementsprijs f 0.32 p. w.» f 1.40 p. mnd., f 4.15 p. kwart. Franco p. p. f 4.90. - Advert.: 15 ct. p. mm. Telefoontjes f 1.50 Geheimzinnigheid I TIT een beschouwing van de „Maasbode" over de Partijraads vergadering van jl. Zaterdag: „En toch vragen we ons af, waarom nü nog zoveel „geheim" moet worden gehouden, wat toch in tamelijk ruime kring is door gedrongen." En uit een van de „Tijd": „Men overtuigt een partij niet met het achterhouden van meer feiten dan goed en nodig en ver antwoord is. Doet men het toch, dan moet men vervallen in een moeizame constructie, die de waar heid verbloemt, omdat men zich die op het ogenblik wellicht al weer veel minder dan luttele we ken geleden niet bekennen wil." Heeft men nu wefkelijk achterge houden feiten, die van wezenlijke waarde zijn voor de beoordeling van de door de K.V.P. in de Tweede Kamer gevoerde Indonesië-politiek, zodat men kan spreken van een ver bloemen van de waarheid? Welke zijn dan die feiten van zulk een betekenis? zal nu het pu bliek, en speciaal het kiezerscorps der KVP, terecht vragen. Waarom werd zoveel „geheim" ge houden? En, als dat „geheime" toch „in tamelijk ruime kring is doorge drongen", waarom vertelt de pers het dan niet? Wij zien vooralsnog niet, dat er Zaterdag zoveel is „geheim" gehou den, wat wij herhalen het van wezenlijke waarde is voor de beoor deling van de door de K.V.P. ge voerde Indonesië-politiek. Maar wat ons wèl heel duidelijk is, is: dat door zó in een sfeer van geheimzinnigheid, in een, belangstel ling of nieuwsgierigheid of achter docht oproepende, vaagheid te schrij ven er een nieuw „geheim" voor het publiek is geboren: wat bedoelen die persuitlatingen, wat is er nu toch eigenlijk aan de hand ge weest? En de behoefte zal worden opge wekt aan. een nieuwe partij raadsvergadering voor een verkla ring van de verklaring inzake de Indonesische politiek der K.V.P.- fractie. Wij zien in het heenwjjzen naar of suggereren van het bestaan van „geheimen" zonder iets van de ge heimzinnige sluier op te lichten een begin van, helaas, opnieuw „na kaarten", terwijl het nu toch wel tijd wordt, om in de toekomst te zien. Standaardisering van wapens Gelijkgeschakelde defensie van drie landen De Verenigde Staten. Engeland en Canada, hebben gisteren een plan be kendgemaakt voor standaardisering van hun wapens en militaire oplei ding. „Deze regelingen", aldus het Engelse ministerie van Buitenlandse Zaken, „zullen in geval van nood ma teriële of technische hindernissen voorkomen bij de volledige samen werking tussen de drie strijdmachten en waarborgen geven voor een zo economisch mogelijk gebruik van de gecombineerde hulpbronnen en van de gezamenlijke krachtsontplooiing". De drie landen zullen waarnemers uitwisselen ter bestudering van mili taire oefeningen, alsmede het ont wikkelen en onderzoeken van mate rieel. Deze regelingen, waarover sinds 1947 besprekingen worden gevoerd, betekenen een stap nader tot uitvoe ring van de meeromvattende regelin gen van het Atlantische Pact, die ten doel hebben de standaardisatie van de militaire uitrusting iri het gehele Noord-Atlantische gebied te bevorde ren, aldus het ministerie. De landen van de West-Europese unie hebben ten aanzien van de stan daardisatie reeds aanzienlijke vorde ringen gemaakt. Dit geldt vooral voor het luchtwapen, waar de Britse straaljagers standaardmodellen zijn geworden voor de Franse, Belgische en Nederlandse eskaders. Sommige van deze toestellen en motoren wor den op het continent gebouwd. De toestand in China Naar uit Hanoi wordt gemeld, vluchten duizenden nationalistische soldaten over de Tonkinese grens de laatste dagen alleen reeds 30.000 man. De nationalistische militairen worden aan de grens ontwapend en in colonnes van 5.000 man naar Toenl jen gebracht, waar zij in kampen worden verzameld om vandaar op transport gesteld te worden naar Kamfa, een haven op 100 km. ten Nord Oosten van Haipong. Het is 'n verzamelceritrum ingericht. GENERAAL LI TSOENG JEN GEOPEREERD. Generaal Li Tsoeng Jen, waarne mend president van nationalistisch China, is gisteren in een ziekenhuis te New York aan de maag geope reerd. Generaal Li leed aan maag zweren. De eerste ministerlijst De eerste regering van de R.I.S. is Dinsdagochtend beëdigd De officiële lyst bevat de volgende namen: Minister-president: drs Moh. Hatta. Buitenlandse zaken: Moh. Hatta ad interim. Binnenlandse zaken: Anak Agung gde Agung. Defensie: de sultan van Djokja. Zonder portefeuille: sultan Hamid de tweede. Justitie: prof. mr. Supomo. Economische zaken: ir. Djuanda. Gezondheid: dr. Leimena. Verkeer en Waterstaat: ir H. Laoh. Financiën: mr. Sjafruddin Prawi- ranegara. SociSle Zaken: mr. Kusasin. Onderwijs: Abunaniran. Godsdienstzaken: Kiai Wachid Mas j id. Arbeid: Wilopo. Voorlichting: Mononuto. Zonder portefeuille: Rum. Het kabinet telt 5 leden uit de kringen van de B.F.O. en elf uit re publikeinse kringen. AFSCHEID DR. KOETS. Dr. Koets, chef van het kabinet van de H.V.K., heeft vandaag voor de laatste maal de pers ten paleize ontvangen voor de wekelijkse confe rentie Hij zeide vol goede hoop te zijn, dat de nieuwe regering het vrije onafhankelijke Indonesië als rechts staat zal kunnen handhaven. Dr. Koets had vertrouwen, dat er voor vele Nederlanders een taak in de Verenigde Staten van Indonesië zal zijn weggelegd, zowel in de ambte lnke als in de particuliere sector. Dr Koets hoopte, dat Indonesië een voor spoedige en welvarende toekomst als rechtsstaat zal hebben en dat Neder land daartoe een bijdrage zal kunnen leveren. Meisje vermoord bij Antwerpen Ongeveer vier weken geleden werd Joseé Janssens, een negenjarig meis je uit de Antwerpse voorstad Bor- gerhout op weg naar school aange sproken door een fietser. Getuigen hebben gezien, dat het kind op de bagagedrager ging zitten en met de onbekende wegreed. Sindsdien ont brak elk spoor van Josée. Alleen haar schooltas werd onlangs uit een vaart opgehaald. Een onderzoek waarbij zelfs een Nederlandse helderziende te pas kwam, leverde niets op. In de wandeling werd verondersteld, dat men met een familievete te doen had en dat het kind ergens verborgen werd gehouden. Dit is helaas niet het geval geweest. Het lijkje van Jo sée Janssens is Zondagochtend in het K'empische Kanaal nabij Brecht ten Noorden van Antwerpen opge vist. Het kind droeg dezelfde kleren als welke het aanhad toen het op 21 November'het ouderlijk huis ver liet. De handen waren met een dun touwtje op de rug gebonden. Uit de lijkschouwing welke door het parket in de schuur van een nabij gelegen hoeve is gehouden, is geble ken dat Josée door wurging om het leven is gekomen. GESLAAGDE NOODLANDING. Een Viking van de O.E.A., die van het Londense vliegveld Northolt naar Brussel was vertrokken, heeft Maan dag, nadat een mankement aan het landingsgestel was geconstateerd en drie uur lang boven het vliegveld Wisley in Surrey was rondgecirkeld om de benzine op te gebruiken, een geslaagde buiklanding gemaakt. Alle inzittenden, namelijk een bemanning van vier personen en zes passagiers, kwamen er geheel ongedeerd af. Het vliegtuig liep schade op aan de pro pellers. De passagiers, allen mannen, waren vol lof over het optreden van de dertigjarige stewardess Nina Page, die de drie „wachturen" in de lucht veraangenaamde door koffie schen ken en onderhoudende conversatie. ZOEKEN NAAR DE DOROS Volgens bericht van Lloyds uit New York heeft de Amerikaanse kustwacht de nasporing naar het wrak van het 921 ton metende Ne derlandse motorschip „Doros", dat verleden week door een explosie ver nield en naar men aanneemt ter hoogte van Miami is gezonken, opge geven. De kotter „Macoma" zo luidt het bericht van Lloyds verder, had een grote olievlek, die door vlieg tuigen was waargenomen, onder zocht doch geen wrak aangetrof fen. Men vermoedde, dat 11 leden van de bemanning tengevolge van de ex plosie om het leven waren gekomen. 13 opvarenden, overleefden de ramp. MINDER BELASTING OP BIOSCOPEN? De wethouder van Financiën heeft in de Haagse gemeenteraad medege deeld, dat de vermakelijkheidsbelas ting voor bioscopen voor het gehele land zal worden teruggebracht tot twintig percent. Een diepgaand on derzoek van regeringswege is hier over gaande. SAMENWERKING TUSSEN NED. EN REPUB. LEGER. Tijdens een persconferentie te Su- rabaja heeft generaal-majoor Schef- felaar medegedeeld, dat in Oost-Ja- va de samenwerking tussen het Ne derlandse en het Republikeinse leger niets te wensen overlaat. De taak, die de T.N.I. wacht, noemde de generaal zeer zwaar, maar hij geeft de T.N.I een faire kans. De concentratie der Nederlandse troepen verloopt op volkomen bevre digende wijze. Dit vraagstuk was uiterst moeilijk, daar het gaat om het onderbrengen var. 25 a 30.000 Neder landse militairen waarbij nog vele vrouwen en kinderen komen. Het plan bestaat, om op de dag der souvereiniteitsoverdracht een geza menlijk défilé te houden door de K L., het K.N.I.L. en de T.N.I. De periode, waarin de Nederlandse troepen hier geen militaire taak meer zullen hebben, zal worden benut voor training voor hun eventuele taak in het kader van het Atlantische Pact Moord op twee planters te Buitenzorg De heer C. Wassenaar, administra teur van de onderneming „Tjiluar" nabij Buitenzorg en de heer T. van Bronckhorst voormalig administrateur van de onderneming „Tjioreg". die sedert korte tijd in dienst van de cul tuurmaatschappij „Tjiluar", zijn Za terdag bij een overval op de afde ling Gunung Geulis van genoemde onderneming vermoord. De heer Wassenaar was gehuwd en had twee kinderen,, de heer Bronckhorst was gehuwd doch laat geen kinderen na. OVERVAL OP ONDERNEMING IN OOST SUMATRA. De planter J. G. Hoevenaar jr. en twee ondernemingswachters van de oliepalmonderneming „Sawit Se- brang" van de Deli maatschappij zijn Zaterdagmiddag ten gevolge van een overval door een bende gedood. Ds heer Hoevenaar had f9.000 bij zich vöor het uitbetalen van lonen, welk bedrag geroofd werd. NOG EEN OVERVAL. Tussen Tjibatu en Tasikmalaja, in West-Java, is een trein ontspoord ten gevolge van het opbreken der rails, waarna de trein werd beschoten. De treinbewaking en een afdeling der T.N.I., waarvan een afdeling van 40 man zich toevallig in de trein bevond, verjoegen de beschieters. Een rem mer werd gedood, twee stokers ver mist en 6 passagiers werden gewond DE POSITIE VAN RAKOSI. Naar de Weense correspondent van „The Times" meldt, h,eeft Rakosi de Hongaarse vicenremier en mach tigste leider der Hongaarse commu nistisch partij, en maand „verlof" ge kregen. Gerö, minister van Staat, zal hem vervangen. Rakosi is reeds enige tijd niet in het openbaar gezien en in het bij zonder viel zijn afwezigheid op bij de viering van de verjaardag der bolsjewistische revolutie. Reizigers, die uit Boedapest te We nen aankomen, verklaren, dat Rako si moeilijkheden heeft bij het hand haven van zijn positie. ROVERS LATEN ZWOLSE AUTORIJDER BIJ KEULEN VERONGELUKKEN. Daarna neergeslagen en uitgeschud. De Nederlandse automobilist Van Tyll uit de Luttekestraat te Zwolle, is nabij Keulen het slachtoffer ge worden van een zeer brutale roof overval. Hij reed 's avonds half zeven op de autoweg bij Keulen in het donker met behoorlijke snelheid tegen een op de weg geplaatste versperring. Zijn auto sloeg over de kop, maar de heer Van Tyll bleef ongedeerd. Toen hij zich uit de wagen had ge werkt, kreeg hij plotseling een hevi ge slag op het hoofd, waardoor hij het bewustzijn verloor. Bijgekomen ontdekte hij, dat zijn bagage was verdwenen en dat zijn zakken wa ren leeggehaald. Zelf had hij een hersenschuuding opgelopen. Een bende rovers in de buurt van Keulen maakt van deze practijken dagwerk. Zij spannen staaldraden over de weg, of plaatsen er lege vaten of andere obstakels op. Auto mobilisten, die in deze fuik lopen, worden, bij het uitstappen, voorzo ver zij daartoe in staat zijn, neerge slagen en beroofd. De heer Van Tyll was het drie en veertigste slachtoffer in enkele maanden. De Duitse politie heeft tot nu toe tevergeefs gepogd de rovers te ach terhalen. Zij houden zich blijkbaar schuil in de bossen en het kreupel hout langs en tussen de verkeers- banen. Er zwerven hier nog veel Polen, Tsjechen en Russen rond en de Duitse autoriteiten vermoeden, dat de bende door enkelen van hen gevormd wordt. Zondagmorgen is de heer Van Tyll via Glanerbrug per auto naar zijn woning te Zwolle gebracht. VLIEGTUIG VAN DE SABENA BIJ PARIJS NEERGESTORT Zondagavond omstreeks half tien is een Dakota van de Belgische lucht vaartmaatschappij „Sabena" rqet vier passagiers en een uit vier kop pen bestaande bemanning te Aul- nay-sous-bois, even buiten Parijs, tegen een huis gevlogen en ontploft. De leden der bemanning en de pas sagiers, die bestonden uit twee Bel gen, een Amerikaan en een Egyp tenaar kwamen om het leven. Brandweerlieden dreggen naar de stoffelijke resten der slachtoffers in een vijver, waarbij het vliegtuig was terecht gekomen. KOSTWINNERSVERGOEDING WORDT VERBETERD. Het ministerie van Oorlog is bezig met de voorbereiding van een ver betering van de kostwinnersvergoe ding, zo deelde de heer F van Vliet (K.V.P.), lid van de Tweede Kamer, mede op een Zondagmiddag in Eind hoven gehouden bijeenkomst van de Centrale Raad van de Diocesane Bond van de K.A.B. De 71-jarige van L. uit Doetinchem kreeg het Zaterdagmiddag aan de stok met de petroleumventer H. H. reed met zijn paard bespannen kar retje over de weg langs de woning va nvan L., toen deze op hem afkwam en hem de toegang weigerde tot een zijweggetje, dat echter geen eigen dom is van van L. Van L. ging voor het karretje van H. staan en greep het paard bij de teugels. H. werd hierover kwaad en gaf van L. enkele klappen met zijn zweep Van L. liet het paard los en begaf zich huiswaarts waar hij on wel werd en ineenzakte. Kort daar op overleed hij. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis overgebracht. Op het lijk zal sectie worden verricht teneinde te onderzoeken of het slacht offer overleden is aan de klap. H. is door de politie gearresteerd. TWEEDE KAMER De Tweede Kamer heeft gisteren een niet zeer belangrijke dag gehad. Er was heel weinig belangstelling, ook van de leden zelf. Om half drie gistermiddag waren niet voldoende leden aanwezig om de tegen dit tijdstip uitgeschreven open bare vergadering te doen aanvangen. Toen om drie uur het quorum er nog niet was, heeft de voorzitter medege deeld, dat hij van de regering be richt had ontvangen, dat de Memorie van Antwoord in zake de Garantie- wet Nederlandse Ambtenaren in In donesië Dinsdag zou worden inge diend en dat het zijn voornemen is, het wetsontwerp Vrijdagochtend te elf uur aan de orde te stellen. Tegen half vier was het quorum bereikt en kon de vergadering een aanvang nemen. De machtigingswet Nieuw-Guinea, waarin voorzieningen worden getroffen voor de voortzet ting van het bewind over deze re sidentie, werd zonde»* beraadslaging en zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De Kamer heeft deze middag de behandeling van de begroting van Onderlijs, Kunsten en Wetenschap pen hervat. Bij de afdeling „pers" betoogde de heer Stuf kens (Arb.), dat het pers- collaboratiekapitaal zich heeft weten te handhaven en herstellen ten koste van de ex-illegale pers. Het gevoerde beleid is geenszins in overeenstem ming met de gevoelens van de meer derheid van het volk, aldus spr. De gang van zaken met de Raad van Be roep voor de Perszuivering bevredigt spr. maar weinig. Mmister Rutten meende, dat men naast de minder goede, ook de goe de dingen van de perszuivering moet zien. 's Avonds heeft de Tweede Kamer de behandeling der begroting van Ju stitie voortgezet. In verband met de aandrang door de heer Bachg (K.V.P bij de afd. „Rijkstucht- en Opvoedingsgestich ten" uitgeoefend om ruimer subsidie aan de verenigingen van kinderbe scherming zei de minister, dat hij verleden jaar had toegezegd te zul len nagaan of sedert 1 Januari 1948 de dagsubsidies voldoende waren. De resultaten over 1948 zijn echter nog niet binnen, zodat een oordeel nog niet mogelijk is. EERSTE KAMER Souvereiniteitsoverdracht. Onder grote belangstelling is gis teravond de Eerste Kamer begonnen met de behandeling van het wets ontwerp tot de overdracht van de souvereiniteit in Indonesië. Het ge hele kabinet, met uitzondering van prof. Wijers, die in de Tweede Kamer vertoefde bij de behandeling van de begroting van Justttie, was aanwezig Nieuwe gezichtspunten zijn niet gegeven. Prof. Anema (A.R.) verklaarde, op dezelfde gronden als zijn politieke vrienden in de Tweede Kamer, dat hij en zijn fractiegenoten zouden te genstemmen. Prof. Molenaar (V.V.D.) zeide, dat de fractie van de V.V.D. pas haar houding zal bepalen, wanneer het de bat tussen regering en Kamer heeft plaats gehad. Uit de rede van de heer Kolff (Chr. H.) was duidelijk, dat ook in de Senaat de Chr Hist verdeeld zou den zijn bij de stemming. Mr. Jonkman (P. v. d. A.) ten slot te toonde zich natuurlijk een v/arm voorstander. Zen koA>ie.ttfe „Waar bemind wordt, wordt niet geleden, of, als er geleden wordt, wordt zelfs het lijden bemind." H. Augustinus. „Bloembollencultuur" Gevraagd wordt, dat Lisse in 1953 zal sluiten IN DE ALGEMENE VERGADERING, die de Alg. Veren, voor Bloem bollencultuur gisteren in Haarlem hield, was de grote bloementen toonstelling wel het belangrijkste punt, dat aan de orde kwam. Zoals ook in 1935 wil de vereniging in 1953 een zeer groots opgezette ten toonstelling houden en daarom kwam gisteren het voorstel in bespre king, waarin het hoofdbestuur de afdelingen verzocht machtiging te ge ven om deze voor te bereiden. De afdeling Sassenheim kwam met een motie naar voren betreffende het financiële gedeelte en daarin werd verzocht eerst een vaste begroting aan de vergadering voor te leggen. Toen echter voorzitter Van Nispen beloofde, dat de voorzitters der af delingen eerst bij elkaar zouden worden geroepen, alvorens er een de finitief besluit zou vallen, deed de motie van Sassenheim niets meer terzake. De openhartige voorzitter Wij zouden dan ook voor het ove rige kunnen volstaan met te ver melden, dat het voorstel van het hoofdbestuur aangenomen werd met 293 stemmen tegen 46, als niet bij de besprekingen de bekende kwestie aan de orde gekomen was met be trekking tot „Keukenhof" te Lisse. Zoals men weet, organiseert de Stichting, die de exploitatie van „Keukenhof" op zich heeft genomen, daar een permanente tentoonstelling voor de tijd van tien jaar en een en ander heeft er toe geleid, dat men ging spreken van een controverse tussen Bloembollencultuur en de Stichting. Op de vergadering van gisteren waren het onder meer de afdelingen Castricum, Wassenaar en later Voor hout, die er bij het hoofdbestuur op aandrongen, dat zij samenwerking zouden zoeken met de Stichting in Lisse. Deze gelegenheid greep de voor zitter aan om openhartig opening van zaken te doen, zoals hij dat uitdrukte. Hij wees er op, hoe reeds in Mei van dit jaar aan het C.B.C. een crediet zou worden ge vraagd voor de komende tentoon stelling. Maar het was heel an ders uitgelopen, dan men aanvan kelijk gedacht had. Hierover zeide de voorzitter letterlijk:„Ons ver zoek is in de vergadering van de commissie voor onpersoonlijke re clame van 1 Juli eenvoudig niet in behandeling genomen of ter tafel gebracht. Naar mij mondeling is medegedeeld, omdat men er niet veel voor voelde, waar Lisse reeds iets ging ondernemen. Door deze handelswijze is het ook het C.B.C. onmogelijk gemaakt onze aanvra ge op haar vergadering te behan delen en daarover te beslissen. Het gaat toch wel wat erg ver als aanvragen van de algemene vakvereniging zo eenzijdig en par tijdig worden gesaboteerd". Voorzitter Van Nispen meende er verder op te moeten wijzen, dat de organisatoren van Keukenhof wis ten, dat de Algemene Vereniging een grote tentoonstelling aan het voorbereiden was. Daar waren na tuurlijk nog meer grieven, maar dat alles was vöor het hoofdbestuur geen aanleiding om geen contact op te nemen met de organisatoren van „Keukenhof". Het hoofdbestuur wilde in alles zijn medewerking ge ven, ook op financieel terrein, als de Stichting maar bereid was de tentoonstelling op de „Keukenhof" in 1953 te sluiten en het jaar daarop weer voort te gaan. De bemiddelen de persoon was daar de heer Van Waveren, maar alle pogingen om tot overeenstemming te komen misluk ten. Een volgend compromis-voor stel van de heer Van Waveren werd eveneens door de Stichting als on aanvaardbaar gekwalificeerd. De voorzitter betreurde uiteraard deze gang van zaken, maar met stel ligheid zeide hij ervan overtuigd te zijn, dat er in naaste toekomst wel licht nog iets te bereiken zou zijn. Hij deed tenslotte dan ook een harts tochtelijk beroep op de Stichting om alsnog een basis van overeenstem ming te vinden. „Laten wij toch niet verder gaan", zo zeide hij, „met ver snippering van krachten, die het bollenvak ten onder zal brengen. Laten de organisatoren van Keuken hof de eervolle plaatsen innemen, die ik gaarne bij de organisatie van de tentoonstelling voor hen open houd. Het zal voor hen wellicht een offer betekenen, maar slechts met offers kan men waarlijk zeggen „ik dien", namelijk het dienen van het algemeen vakbelang". De heer Lefeber van de afdeling Lisse gaf daarna ook een uiteenzet ting van alles wat gebeurd was, maar hij opende toch nog een zon nig perspectief, toen hij verklaarde, dat ook de Stichting in Lisse nog al tijd vertrouwen had in een geluk kige oplossing. De commissie van bijstand in het BVS De agenda vermeldde overigens nog een ander voorstel van het hoofdbestuur. Hierin werd de ver gadering verzocht de motie aan te nemen met betrekking tot de posi tie van de leden van de Commissie van Bijstand in het BVS. Deze kwam in het kort hierop neer, dat de mi nister ter kennis zou worden ge bracht dat de leden van die com missie door het overgrote deel der vakgenoten niet representabel zou den worden geacht. Dat het niet om bepaalde personen ging, verzekerde daarna de voorzitter nog eens met nadruk Het grote bezwaar was 'm alleen hierin gelegen, dat men het systeem onjuist achtte, waarop de commissie is opgebouwd. Met 283 vóór en 56 stemmen tegen werd het voorstel aangenomen. Het voorstel van de afdeling Lisse tot reorganisatie van de Algemene Vereniging, leverde de verklaring van de voorzitter op, dat het hoofd bestuur zal onderzoeken, hoe een en ander gereoganiseerd zou kunnen worden. Dit onderzoek moest men dan echter zeer algemeen zien. Ver reweg het grootste gedeelte der af gevaardigden verklaarde zich daar mede accoord. Op het voorstel van de afdeling Anna Paulowna inzake een even tuele aparte afdelingscontributie had het hoofdbestuur afwijzend ge adviseerd. De vergadering steunde dat advies en het voorstel werd ver worpen. De afdeling Grootebroek had nog een voorstel over gladio len, maar dat zal pas op de volgen de vergadering aan bod komen. De begroting voor het verenigingsjaar 1950 vormde het sluitstuk van de vergadering, waarin de heren Jac, de Vroomen uit Lisse en A. J. van der Meer uit Noordwijk in het hoofdbestuur benoemd werden.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1