Eisen die aan de echtheid van lyriek gesteld moeten worden L EI D S E El HUTSPOT RECHTZAKEN GARAGE W. BAKKER SASSENHE?MT *EL. 374 2 7 ZATERDAG 17 DECEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 Ambtsaanvaarding van prof, dr. P. Minderaa Met een inaugurele rede, getiteld „Lyriek en Leven", aanvaardde gis termiddag prof. dr. P. Minderaa, on der grote belangstelling in het Groot Auditorium, het ambt van buitenge woon hoogleraar in de Nederlandse Taal en Letterkunde aan de Rijks universiteit te Leiden. In de aanvang van zijn betoog stel de spr. zich de vraag of lyriek be trouwbaar is. Men staat er uiterst gereserveerd tegenover. Voor het antwoord is nodig dat men nagaat wat in de scheppende mens geschiedt, als zijn levenservaring en -ontroering zich cristalliseert in een gedicht. Hieop wilce spr. speciaal het licht laten scnijnen. Alle bijkomstigheden uitschake lend wees prof. Minderaa eerst op enkele karaktertrekken van de ly rische kunstenaar en van de lyriek; in de algemeen-menselijke psycolo- gie is de lyrische uiting o.m. vaak te zien als een bijzonder geval van le venscompensatie. Uitvoerig weidde spr. uit over een recente theorie omtrent de psycholo gie van de dichter, welke H. Elzen- berg, uit Torun in Polen, eens ont vouwde, waarbij drie fasen onder scheidend in de scheppende persoon lijkheid, waartegen spr. enkele be zwaren behandelde. Het ontwikkelen echter van be zwaren tegen de formulering van een ander, dwingt tot het geven van een eigen visie, welke prof. Min deraa, voorzichtig, aarzelend en over tuigd van de beperktheid en subjec tiviteit van de eigen visie, vervol gens gaf. Verondersteld wordt kinderlijke ontvankelijkheid voor indrukken er. ontroeringen, een bij zondere organisatie van de hersen en zenuwcentra, die de uiting der taal beheersen, een bijzondere rhyth- mische bewogenheid en een gevoe lig afgestemd zijn van die gebieden op elkander, een soort telepathisch contactvermogen met de rhythmische stromingen buiten het eigen lichame lijk en psychisch leven en natuur lijk diepte en eigenheid van ziele- leven. De betekenis van een gede gen en geduldig vakmanschap mag daarbij niet uit het oog ver en worden. Bijzondere aandacht vestig de spr. onder deze vooronderstellin gen op de ontvankelijkheid voor rhythmische bewogenheid. Vóór op de concluderende vraag; is er in de lyrische poëzie, en zo ja in welke mate, een element van leugen en zelfbedrog, een antwoord te ge ven, benaderde spr. eerst nog even het probleem, door te wijzen, op de Franse wijsgeer Jules de Gaultier en zijn ..Bovarysme" (Madame Bovary van Flaubert), het vermogen van de mens zich anders te zien en op te vatten, dan hij is, zonder zich de on waarheid bewust te zijn.-wat men, cru uitgedrukt, de vruchtbare mach't van onbewuste zelfbegoocheling zou kunnen noemen. Tenslotte tot de waarheidsvraag komend wilde spr., althans waar het de verhouding lyrische belijdenis- leven betreft, de vraag naar waar heid vervangen door die naar echt heid. Veel lyriek wordt dan door het oordeel „onecht" getroffen, wanneer het niets is dan een vlucht in het schoonklinkende woord, zonder een dwingende levensontroering. Echt heette spr. het werk en van de ware dichter, wanneer en voorzover hij zi'u grote of kleine, smartelijke of rijke leven heeft gewaagd, wanneer en voorzover hij, zonder forcering of constructie, zich ooenstelde voor de daimaoon, die zich aanmeldde met het overweldigend rhythme, in uiterste concentratie gewacht heeft op het onvervangbare woord en beeld, en gezwegen heeft en niet doorgepraat, als de daimoon zich te rugtrok. Met de gebruikelijke woorden, ge richt tot H. M. de Koningin, de mi nister van Onderwijs, curatoren, pro fessoren, zijn voorganger prof. van Eyck, oud-collega's van het Zeister Lyceum, studenten en in het bijzon der tot prof. W. Asselbergs, die zich onder de vele aanwezigen bevond, eindigde prof. Mideraa zijn rede. Hierna vond een drukbezochte re ceptie plaats, waarop velen de nieu we hoogleraar, die reeds een jaar als zodanig werkzaam is, kwamen com plimenteren. LEIDSE DIERENBESCHERMING VERGADERDE. Komt er een dieren-ambulancedienst Gisteravond vergaderde in het ge bouw Steenschuur 6 de Leidse af deling van de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren, onder presi dium van iwr. dr. W. Hugenholtz. De secretaresse, mevr. Oosterwij k Dekker, deelde in het jaarverslag mede, dat het ledenaantal thans on geveer 800 bedraagt. De penning meester, dr. C. G. J. v. Alphen, meldde een batig kassaldo van 550,73 en een tegoed op de spaar bank van 4.795, Ook de propaganda-commissie bracht verslag uit. De secretaris ontvouwde daarbij de plannen voor het komende jaar. Er zal waar schijnlijk in Leiden een ambulance dienst voor verongelukte dieren worden opgericht. Hierover zullen nog nadere mededelingen volgen. Het eerste lustrum van de propa ganda-commissie zal in het a.s. voor jaar gevierd worden. De wijze waar op is nog niet bekend. Het finan cieel verslag van de commissie gaf een batig saldo aan van 284,en een spaarbanktegoed van 450, Bij de rondvraag werd uitvoerig gesproken over het afmaken van dieren, wat vaak ondeskundig en daaidoor zeer pijnlijk geschiedt. Op gemerkt werd dat het abattoir voor het afmaken een behoorlijke prijs vraagt en bovendien een briefje van de dierenarts. Een en ander maakt het voor minder welgestelden moei lijk deze weg te bewandelen, zodat men het dan zelf maar doet. Ledenvergadering Reuvens. On der voorzittersschap van Mr R. Streng werd de begroting van het jaar 1950 besproken. De financiële toestand van Reu vens baart het bestuur grote zorg. Het gebouw vraagt steeds meer aan onderhoudskosten. De sociale lasten zijn in vergelijking met de inkomsten heel hoog. De bbdragen voor boeken aanschaf en - tijdschriften-abonne menten zijn sterk gestegen. De romantacalogus is verschenen/ Het boekje bevat ruim 6000 titels. Het bestuur zag zich genoodzaakt de contributie te verhogen maar heeft daarnaast door het invoeren van knipkaart-lidmaatschappen ge poogd de lezers hierin tegemoet te komen. Jammer, dat het ledental nog niet boven de 2500 is uitgekomen, wat men toch zou verwachten van een stad als Leiden. Gepoogd wordt het ledental te verhogen door het verspreiden van een aardige folder: „Leef duizend levens". In deze vergadering werden nieu we bestuursleden gekozen, de heren cRigter, de Jager, Heybroek, de Clercq en Brilman. Zaterdag 17 December Vandaag weer een kleine Hutspot Want Stadskok kan het ook niet helpen dat er momenteel zo weinig nieuws is. Maar er is toch wel iets. Neem nu b.v. eens die heer E. A. Voskuil, Morsstraat 8, die het hele interieur van zijn maatschoenma- kersbedrijf liet verbouwen. Dat is nu allemaal piekfijn geworden. De heer Voskuil had dit laten doen om dat hij onlangs het diploma B voor maatschoenmaker behaalde, uitge geven door de Nationale Federatie voor de vakopleiding in de Maat schoenmakerij en de Schoenhandel De belangstelling bij de opening was groot en de bloemstukken ga ven er een feestelijke noot aan. En de K. A- van de Dekenale Pa rochie gaat een grote inzameling houden. Daartoe werden reeds over al circulaires rondgedeeld. Mochten er parochianen zijn, die zoiets niet ontvangen hebben en toch graag mee willen doen, dan moeten zij dat even berichten aan v. d. Duynstraat 28, Alexanderstraat 27, Groensteeg 78 of Bankastraat 1. Liefst met op gave wanneer het pakket kan wor den afgehaald. Over de Leidse Spoorwegplannen valt alweer iets te vertellen. U weet al dat het verkeer morgenavond om tien uur nie' meer over de overweg mag, omdat de tweede hulpbaan, voor zover het de kruising met de trambaan betreft, moet worden verlegd. Daar kunnen die mensen geen voorbijsnellend verkeer bij gebruiken. Dat wordt daarom te gen gehouden. Hopelijk tot Maan- morgen 8 uur. Als het werk tenminste wil vlotten. Wat we dus maar zullen hopen. Op diezelfde Maandagmorgen gaat voor het eerst de trein naar Amsterdam over het eerste hulpspoor rijden, dat reeds enige tijd geleden werd aangelegd, vlak langs het oude Stationsgebouw, waar vroeger het eerste perron lag. Ja, verbaast U zich er maar over. We hebben vandaag geen stoute knaapjesbericht. We zullen maar aannemen dat de Leidse jochies gisteren allemaal heel braaf ge weest zijnMaar er is wel iets anders. En daarvan brengt Stads kok de primeur in Leiden. Het eer ste Solex-ongeval is gesignaleerd! Dat betreft de 26-jarige wielrijdster M. T. uit Rijnsburg, die gistermor gen met haar Solexrijwiel slipte op de Rijnsburgerweg, bij de Nachte gaallaan. De E.H.D. moe^t een bloe dende wonde aan het gelaat verbin den. En de juffrouw naar het Acad. Ziekenhuis brengen. Waar men de schade herstelde. En de juffrouw naar huis stuurde. Dit is wel kennelijk een week van schaapsrampen geweest! Want nauwelijks enkele dagen geleden vermeldden we dat er zes schapen door een trein overreden waren, of er komt een nieuw bericht binnen waaien dat gistermorgen om tien uur twee onbekend gebleven hon den op een stuk weiland bij het Zwarte Pad er plotseling lust in kregen een schaap aan te vallen. Zij deden dat zeer deskundig. En wel zo deskundig dat het slachtof fer moest worden afgemaakt. Leef tijd en naam van de daders zijn on bekend gebleven. Voor de politie konden zij zich niet legitimeren „Ze hadden geen persoonsbewijs meer," zeiden ze. De snoodaards. Maar ondanks alles juicht het vandaag in ons. In gedachten heb ben we vanmorgen de feestklokken uitermate feestelijk horen beieren over de goede oude Sleutelstad. Want bij de N.V. Houthandel Gebr. van Hoeken werden vanmorgen drie jubilarissen gehuldigd. Het waren de machinist F. Ramak (40 jaar) en de heren A. Barendse en Th. Nieuwenhuizen, die beiden hun zilveren feest vierden. De directeur, de heer P. J. Hoeken, sprak hen al lervriendelijkst toe en bracht drie welgevulde enveloppen mee. Van de Ned. Mij. van Nijv. en Handel wer den drie diploma's uitgereikt, bene vens de gouden draagmedaille voor de 40 jarige en twee zilveren voor de 25 jarige jubilarissen. Dan werd nog gesproken door een lid van het personeel, dat zijn collega's in alle opzichten prees en als blijk van goede verstandhouding met ge schenken kwam aandragen. Voor dit alles dankte de heer Ramak, ook namens de andere jubilarissen, recht artelijk. En als we dan nog weer even te rugkeren tot het tragische nieuws van gisteren, dan moejen we ver melden dat de 18 jarige wielrijdster E. V. uit de Moriaansteeg, gister middag om half zes op de Haarlem merstraat door een auto werd aan gereden. De schade bleef beperkt tot een flinke buil op het hoofd van de wielrijdster. Die deswege door de E.H.D.werd verbonden. Juist als we de Hutspot voor vandaag willen beëindigen breekt een heerlijk zonnetje door het som bere grijze regen-wolkendek. Een gouden gloed ligt over de stad. En het Rapenburg ziet er uit als een plaatje om te stelen. Dit alles inspi reert tot een prettig weekend. Wat U allen dan ook hartelijk wordt toegewenst door STADSKOK BURGERLIJKE STAND. Geboren: Margaretha Johanna, d. van S. van der Vegte en G. M. Bösecke; Gerardus, z. van G. Tege- laar en E. P. Swinkels; Johanna Cla- sina Maria, d. van W. J. Stokkel en A. Bavelaar; Johannes Adrianus Jo zef, z. van J. B. T. van der Kraan en G. Q. Ouwerkerk; Sonja Renate, d van N. P. van Kampen en M. M. Fuchs; Aleida Catharina Maria, d. van L. Meuwissen en A. van der Zwet; Berendina Hendrika, d. van H. Hulleman en B. S. Zeisseink; Eli sabeth Catharina. d. van C. Pennen- burg en M. Kroesemijer; Theodora Jeannette, d. van A. A. Langezaal en J G. Jonkers. Overleden: J. H. de Haan-Janssen weduwe 71 j. LAATSTE BERICHTEN POOLSE VLUCHTELINGEN IN DENEMARKEN. Een Poolse DC-3 met 16 inzitten den is Vrijdag te Roenne, op Born- holm, geland. De passagiers verklaar den uit Polen te zijn gevlucht. Zij hebben de wens te kennen gegeven als politeke vluchtelingen te worden beschouwd. Zij waren uit Lodz ver trokken, zogenaamd voor een lijn- vlucht naar Gdansk. Nadat in War schau nog twee passagiers waren op gepikt, koerste men op het Westen aan. Weggebruikers, Als ieder VEILIG loopt en rijdt, dan raakt geen mens zijn leven kwijt! Ook omzetbelasting voor postduivenhouders De bonden van postduivenhouders. die wedstrijden organiseren, zullen per 1 Januari a.s. ook kennis gaan maken met de omzetbelasting. Dit ligt althans ir. de bedoeling van het ministerie van financiën. Het ministerie is namelijk van me ning, dat de verenigingen van post duivenhouders, die wedstrijden orga niseren, waarbij dan onderling wed denschappen k vnen worden afge sloten, in het algemeen als onderne mer in de zin van het besluiit op de omzetbelasting 1940 gezien moeten worden, ^.ls gevolg hiervan zouden de concourscommissies van postdui- venbonden over de vergoeding, wel ke zij wegens „het verrichten van diensten" ontvangen, 3 pet. aan om zetbelasting moeten voldoen. Hierte gen hebben de bonden middels hun rechtsk. adviseur mr- A. Smink een ernstig protest aangetekend. Zij stel len zich op ret standpunt, dat de con courscommissie, die jaarlijks aan het begin van bet seizoen het aantal vluchten de" postduiven, meestal 28 in het geheel, vaststelt, de wedgelden gebruikt voor het uitreiken der prij zen aan de winnaars, en deze gelden dus niet gebruikt worden om de dien sten van de concourscommissie te honereren. Deze 28 vluchten vormen een ge heel, culminerend in het nationaal kampioenschap van Nederland en andere duivenkampioenschappen. Door de deelnemers wordt per vlucht „gepould" door afzonderlijke weddingen, welke poulegelden" na afloop weer voor 100 pet. worden uit gekeerd. De onkosten welke de con courscommissie noodzakelijkerwijs moet maken zijn verenigingskosten, en öe vluchten zijn zodanig bepaald, dat iedere liefhebber zijn inleggeld globaal over deze 28 vluchten kan terugwinnen. De Bond van Postdui venhouders ziet dit afzonderlijk wed der. als een nevenfunctie van de vluchten. Waar de organisaties dit in handen hebben gehouden, zijn de vroegere excessen van het indivi- HAAQSE POLITIERECHTER. Een kleurig geval. Twee Noord- wijkers amuseerden zich tijdens de kermis in een blauwe auto-scooter. De exploitant van het geval lever de één van de Noord wij kers er een blauw oog b Daar was de plezier- rijder helemaal niet opgesteld en het geval gaf een hele deining op de kermis, want drie politiemannen kwamen de exploitant arresteren vanwege het feit, dat deze niet ver koos mee te gaan naar het bureau. Vanwege de mishandeling kwam de exploitant, A. K. S. uit Sittard, nu voor de Politierechter, waarbij de vóór-geschiedenis van de klap werd behandeld. S. had eerst de centen in de groene wagens opge haald, doch omdat een knecht er plotseling vandoor was gegaan, kreeg hij de klanten van de blauwe wagens er bij. *De twee betreffende Noordwijkers hadden echter reeds aan de verdwenen knecht betaald, doch niettemin kwam S. nog een keer om de centen hetgeen narig heid bracht, die uitliep op de klap, welke S. gaf. „Betalen en slaag toe krijgen," vond de Officier, die voor deze ker- mis-moraal niets voelde, en daar om drie weken gevangenisstraf eiste. Verdachte kondigde al hoger beroep aan, doch de rechter legde de gevraagde straf voorwaardelijk op. dueel wedden verdwenen. Hetgeen uit maatscnappelijk oogpunt reeds valt toe te juichen. Wordt echter iedere vlucht belast met 3 pet. omzetbelasting, dan zou dit, aldus de Bonden van Postduiven houders, wel eens de nekslag kunnen betekenen voor de wedvluchten. Hierbij moet dan nog rekening ge houden worden met het feit, dat ook omzetbelasting zal moeten worden betaald op de vrachtgelden, die de postduivenhouders moeten voldoen aan de spoorwegen en de K. L. M., zodat op iedere gulden vrachtgeld nog ruim 6 cent extra moet worden betaald, De Bonden betreuren het, dat door deze regeling de gelden, die jaarlijks aan liefdadige doeleinden ter beschikking werden gesteld, niet meer bijeen gebracht zullen kunnen worden, zo gauw bovengenoemde re geling van kracht zal worden, ter wijl dit voorts weer een terugval tot het individueel, dus oncontroleerbaar en grof wedden van vroeger zou bete kenen. De bonden zijn echter bereid het ministerie een eindweegs tege moet te komen en een omzetbelas ting a 3 pet. te betalen over ene vlucht. Als maatstaf hierbij kan dan dienen, dat 3 pet. genomen kan wor den van het totaal aantal ..gepoul- de" bedragen, gedeel-4 door 28: een belasting dus over de gemiddelde vluchtinleg. Tot op heden is van het min'sterie nog geen officiëel ant woord ontvangen of men met dit laatste voorstel accoord gaat. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 16 Dec. Groente. Rode kool 5.509.80, savoye kool 3 60 9.50, groene kool 6.7021, boeren kool 514: prei 634. kroten 6.50. kroten gekookt 615, uien 322. peen 5.50-26-, spruiten 12 —57, andijvie 1447, witlof 10 62, postelein 5—8 tomaten A 22, salade 310. knolselderie 4.60 16, nolseldene 4.6016 per 100 kg.; pieterselie 5.20. radijs f 11.70, selderie f 2.706.60 per 100 stuks- KATWIJK a. d. RIJN. 16 Dec. Groente. Waspeen I 1727, idem II 11—13. breekpeen 5.50—9.20, groene kooi 918. rode kool 7 8.10, boerenkool 1114, spruiten 3554, bloemkool I 2337, idem II 920. kroten 89. peterselie 8 308.40, uien 1222, andijvie 10—38. TER AAR, 16 Dec. Groente. To maten A> 4584 cent, idem B 7295 cent. 'idem C 2653 cent, idem CC 1825 cent, idem bonken 36 cent, idem stek 412 cente idem afw. 7 18 cent, witlof I 5558 cent. idem II 3240 cent, idem stek 2430 cent glasandijvie 3045 cent. andijvie I 12 17 cent. idem afw. 25 cent, prei 1427 cent u einl420 cent, idem nep 1112 cent. spruiten 5865 ct., idem stek 12 cent, kroten 6—7 cent, groene kool 1518 cent. peen 1215 cent, sjalotten 6 cent, rode kool 7 cent. Rammenas 4 cent alles per kg., sla I 914 cent, idem II 35 cent. knolselderie 712 cent, idem afw. 3 5 cent bloemkool 13 cent alles per stuk. selderij 34 cent per bos. boe renkool 1045 cent. stoofsla 0.75 1.25. slavellen 3540 cent, alles per kist. ROELOFARENDSVEEN, 16 Dec. Groente. Tomaten 1722. krop sla I 1219, idem II f 611. stoof sla 2438, glasandijvie 2134, andijvie 14—46. bloemkool 10 46, witlof 3961, uien 611. Bloemen. Early Glory 5364 cent, Magnificense 6971 cent, Early Queen 1.40, Crown Imperial 1.60, White Sail 1.40—1.60. King of the Yellow 1.per bos, Br. Star met bol 6.per 100, Louis Germ 14 36 cent per bos, Capsicum 41 cent per pot. Jletefaantjea AANGEBODEN 2 Pakken mos 10 cent. Kerststal-bouwplaat 30 c.t. fraaie Kerststal 35 cent, besneeuwde denappels 15 ct.. Rode Kerstkandelaars met prima kaars 12 cent, 12 stuks 1.20. Papierhan del N. Paddenburg, Nieu we Riin 11. 6307 2 Verlovingsringen. Na tuurlijk ..De Goedkopere Zaak", maar betere waar. Goud- zilver- horloges. Op het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud Goud. Ie klas Reparatie Inrich ting S. v. d. Water. Haar lemmerstraat no. 185. Te lefoon 24469 2 Visitekaarten met en veloppen vanaf 2.50 per 50. Fa P. Duyverman, Middelweg 15a. hoek H. Kerkkoorsteeg. 2 Voor Jubilea. Trou wen. Verloven naar het Antiek Binnenhuis. daar zal ik wel slagen voor een geschenk van blijvende waarde, ruime keuze in apparte geschenken. Muusse. Hooigracht 59 te lefoon 23264. Leiden. 6289 2 3 Rode Kersttulpen 25 ct. Deze kunsttulpen zijn met blad, en weer van vooroorlogse kwaliteit. Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 22 December. I. V. A. Haar lemmerstraat 48, Nova. Noordeinde 43. 6305 2* Guitaar en Accordeon gratis in bruikleen aan de school. Dus laat nu di rect inschrijven als leer ling bii Muziekschool Zwaag. Onderricht op alle instrumenten. Kore- vaarstraat 5, Tel. 24358, Leiden. 4302 2 Reclame aanbieding. 1 pers. bedstel 33.80. 2 pers. bedsprei 12-80. bou- clélopers 3.20, cocoslo- pers 2.98 per meter, pri ma gobelinstoffen 130 cm. breed 2.98 per meter. Woninginrichting Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101 tel. 26602- 6320 2 Kerstgeschenken. An tieke schemerlampen 12- arms en 6-arms kronen, Thee-emmers met Ketels. Antieke wand- en staande klokken, blauwe en ge kleurde borden koperen kandelaars, wortelnoten commode. Muusse. Hooi gracht 59. telefoon 23264. 2 Kerstboomverlichting 18.75. Kerststal 6.75, Kerstlopers vanaf 10. tafel kleden 2535. crêpe 12, pakken Kerstkaarsen 65, 30 95. dozen met 12 Kerst ballen. extra zwaar 3.25 en aardewerk, zolang de voorraad strekt. Bernard Schulte, Voorhout. 6317 2* Rashonden, Chow- chow met stamboom Mal- thesertje. zeer klein pin- chertje. Prima kanaries, kooien, poppen. sierdui- ven. jonge hennen, lijnen, kattenbakken, duivenman- den, hengelsportartikelen, kanaries en Rashonden ge vraagd. Teunissen. Leven daal 28. tel. 22053. Leiden. AGENTEN VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN vanaf heden FA. DEVILEE-REIZEVOORT LE.D^a2wT£42!817 2 Onze Kerstman met koffer, welke U zelf met een snoepje kunt vullen, mag in geen enkel gezin, waar kleine kleuters ziin, met Kerstmis ontbreken. Slechts 20 ct. Papierhandel N. Paddenburg, Nieuwe Riin 11. 6307 2 Laat nu uw stoelen en oedden repareren, maar dan door Woninginrich ting Henk Regeer. Haar lemmerstraat 105 en 101, telefoon 26602. prima be kleding en tiiken, popu laire prijzen en spoedig terug- 6304 2 Sneeuw voor de Kerst stal. de voet van de Kerst boom, sneeuwvelden, sneeuwvlokken en ijspe gels. 40 x 100 cm., met pakje sneeuw-diamantine. compleet slechts 50 cent. Papierhandel N. Padden burg N. Riin 11- 6307 2* Damesmantels. Nog en kele nieuwe mantels in verschillende maat en kleur, prijzen vanaf 15. Grote Kerststal met beel den groep electr. ver licht 25-Pieterse. Wa tertje. Tels. 290. Zoeter- woude. 6315 2 Ameub., hard. draai bank enz. Pracht ameuble ment, haarden, kachels le dikanten. stoelen, fauteuils metaaldraaibank, badgeii- sers. gasfornuis, kolenfor- nuis. koperen kronen an tieke halkist schrijfma chines enz. Nieuwe Rijn 60 bij hoek Hooigracht. Te lefoon 22150. 6316 2 Spoed. Aangeboden zwarte piano, tevens aan hetzelfde adres een Seal- Bontmantel. Te bevragen: Plantsoen 47. heden Zater dagavond 6—8.30 uur. on derste bel. 6311 2 Beertjes Honing brengt gezondheid in uw woning! Ruwe natuurhoning uit stekend tegen verkoudheid hoest, asthma, bronchitis, maag en hartkwalen, ponds pot 1.80. Gratis thuisbe zorgd. Honinghandel Ligt- hart. Terv/eeweg no. 84, Oegstgeest, tel. 25610. 2 Aangeboden kleine trap naaimachine met garantie, prijs 45.Rijnsburger weg 29B. Leiden. 6308 DIVERSEN 2 Gevonden: Blauwe Overall met gereedschap. Tegen advertentiekosten te rug te bekomen bij P. On derwater. Miening 11. te Zoeterwoude. 6324 2 Verloren Zondag j.l. 'n zilveren armband, omge ving Noordwykerhout, Voorhout, Lisse, De Kaag. Zendt bericht tegen belo ning aan A. D. Kerkstraat 82, Noordv/ijkerhout. TE HUUR 2 Te huur flinke ruimte voor alle doeleinden ge schikt 12 bii 5 M.. nieuw, aan brede verkeersweg, binnenstad). Zij die een kleinere ruimte ontrui men. hetwelk bewoonbaar gemaakt kan worden, gaan voor. Br. onder no. 6309 bureau van dit blad. PERSONEEL 2 Biedt zich aan Steno- T.y piste. reeds zodanig werkzaam. Br. onder no. 6297 bureau van dit blad. 2 Nette halfwas Brood bakker gevraagd v. g. g. v. R. L. Kallenberg, Hansen straat 91. 6318 2 Wijk- en winkelbedien de biedt zich aan, goede getuigen voor vast werk. Br. aan A. Hoogervorst agent L. Crt. onder no. Voorhout. 2 Gevraagd van Maan dag tot Zaterdag een de gelijk kosthuis voor nette jongeman. 26 jaar. Zich te vervoegen bij Bernard Schulte, Voorhout. 2 R. K- Meisje b. z. a. voor 3 dagen per week. leeftijd 18 jaar. voor Roe- iofarendsveen en omge ving. Spoorstraat no. 32. Roelofarendsveen, 2 R. K. Meisje biedt zich aan 20 jaar als h. in de h.h., voor d. en nacht, in Leiden of directe omgeving Br. onder no. 6312 bureau van dit blad.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3