Alle middenstands-problemen hebben een diepere achtergrond ^Terugkerende Gemeenteraad van Oegstgeest DONDERDAG 15 DECEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 N.R.K.M., atd. Leiden, vergaderde „De wereld is vol van problemen. Dat moet nu eenmaal. Maar ze be hoeven niet zo dor te zijn. Wij zien ze echter al te veel als dorre pro blemen, omdat wij ze vaak alleen vanuit onze stand bekijken. Doch er zijn geen specifieke middenstands problemen; alle vinden hun oor sprong in een veel groter milieu, zo wel nationaal als internationaal. En willen wij voor deze problemen de goede opiossing vinden, dan is het nodig dat wij ze zien tegen de juiste achtergrond." Aldus ongeveer ving drs. Neefs gisteravond voor een niet al te groot, maar zeer aandachtig gehoor, in „In den Vergulden Turk" zijn goed ge fundeerde causerie aan. op een bij eenkomst van de Kath. Midden standsbond, afd. Leiden. Voorzitter en vice-voorzitter waren verhinderd, zodat de heer J. Pierrot welkomst woorden sprak en de spreker inleid de. Dr. Neefs vervolgde met- op te merken dat geen enkel probleem in Necferland los te denken is van de economie, welke in ons land be heerst wordt door de grote nationale schuld, het tekort aan grondstoffen, de sterke bevolkingsaanwas en het gebrek aan mogelijkheden voor jon gelui. Hierover uitweidend wees spr. op de tweespalt Sterlingbloc-Dollar- bloc. In het eerste hebben we een overschot van 700.000.000:in het laatste een nijpend tekort- De han delsbalans vertoont verheugende voor uitzichten. In Oct. 1.1. werd 88 pet. van de invoer door onze export ge dekt. Hiernaast echter is weer geen en kel economisch probleem los te den ken van de politiek. Iedere politieke richting heeft een eigen kijk op de middenstandsproblemen. Het com munisme eist. volgens de leer van Marx. een volledige uitschakeling van de middenstand; het liberalisme dreigt het geld tot een obsessie te maken. Het is voor de katholieke midden standers daarom zaak in de politieke partij, die hen als de beste wordt voorgehouden, zoveel mogelijk in vloed trachten te verkrijgen, al: tegenhanger voor het gevaar dat po litieke partüen standenpartijen drei gen te worden! Na aldus de problemen in het alge meen geplaatst te hebben in het licht, waarin zij thuishoren, oftewel zoals spreker het uitdrukte, de ap pel niet los, maar aan de boom, aan schouwd te hebben, ging drs. Neefs op enkele problemen wat dieper in en achtte ze voor de middenstand op de eerste plaats van economische aard- Het grootwinkelbedrijf ontwik kelt zich nog steeds verder; de mid denstand zal dus waar moeten maken dat ook de particuliere ondernemer economisch kan werken. Daarbij mogen de sociale factoren niet verwaarloosd worden. De mid denstand heeft als evenwicht tussen twee uitersten een belangrijke taak. Ook de fiscale en politieke aspecten hadden sprekers aandacht. In een vrij uitvoerige gedachte wisseling werd vooral op beide laat- LEIDSE UNIVERSITEIT. Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Critische en statistische onderzoe kingen betreffende de Behn-Ror- schach-test"; de heer P. van den Broek geboren te Delft en wonende aldaar. Cum laude gepromoveerd tot doc tor in de letteren en wijsbegeerte, op proefschrift getiteld „K'Ung tzu Chia Yü, the school sayings of con fucius", de heer R. P. Kramers, ge boren te Constantinopel (Turkije) en wonende te Oegstgeest. BURGERLIJKE STAND Geboren: Colomba Hendrika Maria, dr van J. T. Hogendoorn en A. A. v. Amsterdam; Johanna Agenieta, dr van M. C. de Wolf en A. L. Louw- rier; Hendrik Jan, zn van J. van Gent en I. van der Meeij; Lucius Hendrikus Dominicus Josephus, zn van J. A. Sala en F. H. van Noort; Petronella Gerhardina Hermina, dr. van P. W. Zaadnoordijk en G. H. van Gogh; Johanna dr van P. Philippo en M. J. Hamstra; Jozef Bernardus Maria, zn van C. N. van der Zwaan en G. Louwers; Jacob Cornelis, zn van P. J. Feelens en P. van der Stelt; Pieter zn van T. L. Spiering en H. M. van Dijk. Gehuwd: H. J. Zee jm en S. Groe nendijk jd; J. J. Wijnsouw gesch. en J. C. W. Dorst gesch.; C. A. Warmer dam jm en A. M. T. Vorstermans jd; J. Schreuder jm en D. Kruit jd; W. Post jm en C. E. van Riet jd; B. Kamphuis jm en P. J. Hess jd; G. de Boer jm en S. van der Kwaak jd; A. J. M. Bergers jm en P. Vijlbrief jd. Overleden: A. van Gent man 70 jr A. de Vreugd weduwe van de Jong 76 jaren. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Dec. Groente. Ro de kool 5.7011.70, savoye kool 5.9012.10, groene kool 7-5019, rode kool 515. prei 1233, kro ten 6.20, kroten gekookt 718, uien 224, peen 6.6027,sprui ten 1255, andijvie 2351, sla 1440, nero 21—30. witlof 15— 62, postelein 1013, tomaten 52 82, sla 2.309.knolselderie 2 15, peterselie 3.706.60, radijs 1.1.40, selderie 2-308.10. GOUDA, 15 Dec- KaaS. Aanvoer 150 partijen. Prijzen: le kwal. 2.55 2.58, 2e kwal. 2.50—2.54. extra kwal. tot 2.65 per kg- Handel flauw. WOERDEN, 14 Dec. Kaas. Op de "heden gehouden kaasmarkt te Woer den werden 161 partijen aangevoerd. Prijzen: le soort 2.582-63, 2e soort 2.50—2.56, zware 2.65. De handel was flauw. ste punten dieper ingegaan, waarbij terzijde ook gesproken werd over za ken als adverteren en verkoop van producten, die niet in de rechte lijn van de zaak zouden liggen. Beharti genswaardige woorden werden ge sproken over samenwerking in de middenstand, waarvan een intensie ve beoefening al heel veel moeilijk heden zou oplossen! Hartelijke dankwoorden vergezel den de spreker bij zijn vertrek. De leden boomden over enkele aange sneden punten nog wat na, totdat aan deze prettige bijeenkomst door de heer Pierrot om elf uur een tijdig einde gemaakt werd- Niet echter al vorens de leden gelegenheid gekre gen hadden, van het hun toegewe zen kleine kwantum, kaarten te ko pen voor de ..Pausavond" van Kath. Leiden op 4 Jan. a.s. BIOSCOPEN. De films van de komende week zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Ik ben een kleurling", 18 jaar. Lido: „Jeanne d'Arc", 14 jaar. Luxor: „straat der verleiding", 18 jaar. Trianon: „Moederlied", 14 jaar. Rex. „Mensenjacht", 14 jaar. BRIDGECLUB VOOR R.K. „O. O." De gisteravond gespeelde onder linge Mitshell-drive tussen de „N.W. H'ers" en een ander 16-tal van „O. O." had tot resultaat dat het 16-tal won met 15 m.p. De door de overige leden gespeel de drive had de volgende uitslag: 1. echtp. Landsbergen, 2. en 3. dames v. GelderHinnen en paar Mulder Niekerk, 4. dames v. Bergen Hene gouwenSchalks, 5. dames VisGe- nang, 6. dames Bergersv. d. Oord, 7. echtp. v. d. Elzen, 8. echtp. van Gent. Donderdag, 15 December, zelf mee. Vandaag, geachte lezers en lieve lezeressen, is het feest. Groot feest zelfs. Want U wist het reeds de heer P. Braamzeel vierde z'n veer tigjarig jubileum in dienst van de fa. van Rossum du Chattel en Dries- sen. In de directiekamer werd hij hedenmorgen ontvangen en toege sproken door de heer J. Driessen, die de jubilaris naast een geschenk ook het certificaat van de Ned. Mij. van Nijv. en Handel overhandigde. Chef S. Flamman sprak hartelijke woor den en bood een persoonlijk geschenk aan. Voor dit alles dankte de heer Braamzeel recht hartelijk. Laat ons toch niet mopperen over het slechte griepweer, over de natte zakdoeken, zieke mensen en kuchen de kennissen. Dit alles maakt de mens slechts pessimistisch. En dat willen wij per se niet! Kijk liever naar de prettige dingen. En denk dan eens aan de heer B. H. de Wilde, Sta ringkade 42, die thans met een fiere onderscheiding op z'n borst prijkt. Hij kreeg namelijk de Bronzen Leeuw, verdiend wegens zijn dapper on+reden tijdens de Meidagen van ir*D op het vliegveld Ypenburg. Wij kunnen slechts zeggen: Beter laat dan nooit. En: van harte, mijnheer de Wilde. De leden van de Ned. Mij. van Nijv. en Handel in Leiden hebben nog het prettige vooruitzicht op een lunch in „Het Gulden Vlies", welke op Don derdag 22 Dec. a.s. wordt gehouden om twaalf uur. Als de heren eenmaal aan het fruit toe zullen zijn, zal prof. Tinbergen opstaan en spreken over „Heeft Nederland nog een toe komst?" Maar nu valt over ons vandaag zo zonnige humeur weer een schaduw. Het betreft ons bijna dagelijkse knaapjesbericht. Er zijn namelijk een paar jongens geweest, die er gister middag kennelijk plezier in hadden om op de Hoge Rijndijk een steen te gooien door een ruit van een auto bus. Daar kon die ruit niet tegen. Doch eigenlijk kunnen we het deze knapen niet helemaal aanrekenen. Want welk voorbeeld krijgen ze van de ouderen? Stel u voor, vannacht om klokslag 12 upr, wanneer ieder niet werkend ordeteliik mens op bed, althans thuis, behoort te zijn, kreeg plotseling een onbekend gebleven man het luminieuse idee om een winkelruit in het pand Hooglandse Kerksteeg 10 aan digge len te gooien! Er wanneer we zoiets horen, verbazen we ons niet meer over de jeugdige baldadigheid. Neen. maar dan die Leidse K. J M. V. Die hield gisteravond onder geweldige opkomst in „De Harmo nie" haar jaarvergadering. Voorzit ter Frits Castelefn en secretaris Henk Vrouwenvelder traden af. Hun plaat sen werden bezet door D. van Tie nen en W. Hartwijk. De penning meester gaf een optimistisch verslag Aalmoezenier E. Spruyt O.F.M. had nog het een en ander te zeggen. Op de eerste plaats dank aan de afgetre den bestuursleden. En dan een com pliment aan de kleine groep jonge mannen, welke tot een grote nuttige vereniging is uitgegroeid. Daarom spoorde hij alle R.K. jangemannen die er voor in aanmerking komen, aan. lid te worden van de Leidse K. J. M. V. Zij kunnen zich melden aan het secretariaat: Burchtsteeg 4. Nu hebben we "Maandag 1.1. een enorme blunder gemaakt. Want toen vermeldden we dat de heer B. Veld- huyzen en natuurlijk ook z'n vrouw binnenkort vijftig jaar ge trouwd zal zijn. De gouden bruide gom, schreven we, werkte ruim een halve eeuw bij de Hollandse Con structiewerkplaatsen. Daar zit 'm de kneep. Want dat is niet waar. Hij werkte eerst 21 jaar bij de Construc tiewerkplaatsen van Egmond en daarna 30 jaar bij de Hollandse. Zo moet het zijn. En niet anders. En om het nu weer eens over iets anders te hebben, wijzen we alvast op de tentoonstelling van religieuse kunst, die van 23 Dec. tot 7 Jan. a.s. wordt gehouden in de verwarmde Boerhaavezaal, door het Leids Kunstcentrum. Burgemeester van Kinschot zal de tentoonstelling ope nen. En het Toonkunstorkest o.l.v. Henk Geirnaart zal muzikale opluis tering verschaffen. U kent allemaal Hans Kaart wel. Deze artist, die door de tropen zwalkt en onlangs een nieuwe kraai kreeg, ter vervanging van z'n overleden Gerrit, vertoeft momenteel te Garut (West-Java). Daar heeft Hans twee toffe jongens ontmoet, die met hem mee willen trekken. Een er van is de militair Jos Bik uit Leiden. Overi gens denkt Hans er zo langzamer hand over om naar huis terug te ke- 1, Dan komt Jos natuurlijk van- Mooie en dikwijls versmade Nener- landse liederen zullen hedenavond in de grote zaal van „De Burcht" klinken. Want K. en O. organiseert een gezellige samenzangavond. Het K. en O.-zangkoor zal medewerking verlenen. Tilly Stenz-Leening zal aan de vleugel zitten (en spelen na tuurlijk) Soli, vierstemmige- en Kerstliederen zullen ten beste gege ven worden. Dan rest ons ten slotte nog de le den van de Kath. Korfbalvereniging er op te wijzen, dat de indoortrai- n:ng voorlopig is vastgesteld op Vrij dagavond 8 uur in de gymazaal van de R.K. Jongensschool aan het Ra penburg En of de leden morgen avond beslist allemaal willen komen. Wanf laten ze toch a.u.b. niet denken dat Fluks 2, die a.s. Zondag als te genpartij fungeert, van plan is om die Leidenaars een overwinning ca deau te doen Daar moet eerst eens flink getraind worden. Dan is er Zon dag misschien succes te behalen. En daarom: morgenavond allemaal naar het Rapenburg. Dit alles heeft Stadskok zodanig aangegrepen, dat hij niet in staat is nog meer nieuws te leveren. Tot morgen maar weer. STADSKOK. LAATSTE BERICHTEN De ramp met de „Doros" NAMEN DER DODEN EN VERMISTEN Bij de ramp van de „Doros" zijn de volgende opvarenden om het leven gekomen: J. C. Kroon uit Haarlem, gezag- voeder; J. de Jong. Amsterdam, eer ste stuurman; N. R. H. Schinkel, Zuid-Laren, stuurmansleerling; T. W. Kiffers, Zwolle, electricien. De eerste machinist Helmers, die eveneens door de „Sparrows Point" aan boord werd genomen, kon we gens zijn overspannen toestand nog niet gehoord worden. Van de volgende opvarenden is niets meer vernomen: J. J. Lits, Am sterdam, 2e stuurman: J. Pijpenseel, Eindhoven, 3e stuurman; A. C. Jon ker, IJmuiden, 2e machinist; L. Goud smit, Amsterdam, 3e machinist; G Bakker, Amsterdam, hofmeester. Hoewel de hoop klein is, dat deze opvarenden nog in leven zijn, wor den de nasporingen naar hen voort gezet. De namen van de vijf overle den, die door de „Williamsburg" aan boord zijn genomen, ziin: L. L. Cas- tel, koksmaat; W. A. Skippinga, ma troos; C. Durham, olieman; F. P. Mis- sick, dekjongen. Deze vijf overlevenden zijn allen uit West-Indië afkomstig. De kok van de „Doros", P. H. van de Bruyn Roosenburg. is overleden in de sloep, waarin zich deze vijf op varenden bevonden en moest over boord gezet worden. Ook bij was af komstig uit West-Indië. TOEKOMSTIGE VERHOUDING MET INDONESIë Gistermiddag heeft oud-minister P. Kerstens voor de Eindhovense kring van de R.K. Werkgeversvereniging een causerie gehouden waarin hij zijn visie gaf op de toekomstige ver houding NederlandIndonesië. De heer Kerstens zette uiteen, dat thans in de Westerse wereld de over tuiging heerst, dat het economisch herstel van West-Europa alleen mo gelijk is door een innig contact der Westerse mogendheden onderling, maar vooral door nauw en innig con tact met hun overzeese, al dan niet oud-koloniale relaties. Voor Neder land is dit zeer urgent, wil het niet afdalen tot het peil van een onbete kenende partner. Amsterdam zou als handelsmetropool ten ondergang ge doemd zijn. als het handelsverkeer met Indonesië zou ophouden. Als Ne derland zijn nieuwe taak begrijpt, valt dit gevaar volgens spreker ech ter niet te duchten. De strategische positie van Indonesië brengt mee, dat de Verenigde Staten graag zullen zien, dat Nederland aan de opbouw van Indonesië zijn beste krachten blijft geven. Spreker was ten opzichte van de mogelijkheden voor Neder land in verband met Nieuw-Guinea zeer optimistisch. De benoeming van dr. H. M. Hirschfeld achtte hij zeer gelukkig. DE ZAAK VAN DE HAAGSE BURGEMEESTER Ex-Secretaris staat terecht Gisterochtend stond drs. W. B. te recht voor de Economische Politie rechter te 's-Gravenhage wegens drie overtredingen van de deviezenvoor- schriften. In de middag-zitting eiste de Offi cier van justitie een vrijheidsstraf met aftrek, gelijk aan het voorar rest, dat vijf en een halve maand heeft geduurd. „Het is mij niet mogelijk verdach te een gevangenisstraf te besparen. In het belang van de Nederlandse rechtspleging voel ik mij gedwon gen deze straf te vragen. Ik verzoek u daarom, mijnheer de politierechter, verdachte te willen veroordelen tot zes maanden gevangenisstraf, ook al zijn de overtredingen door hem ge pleegd geringer dan die van Bos. Om te voorkomen, dat verdachte zich door vlucht aan deze straf zal ont trekken, moge ik u verzoeken direct inhechtenisneming te gelasten. Mr. Visser is al te lang in vrijheid ge weest." Op deze wijze heeft de Offi cier van Justitie zijn eis geformu leerd tegen de vroegere burgemeester van den Haag, mr. W. A. J. Visser. De politierechter, mr. M. R. Rinkel, heeft, na kort beraad, het verzoek tot onmiddellijke inhechtenisneming afgewezen. DE HAAGSE BURGEMEESTERS BENOEMING. De federatie Den Haag van de Partij van de Arbeid, gisteravond in vergadering bijeen, sprak haar ern stige ontstemming uit over het feit, dat bij de benoeming van een bur gemeester van Den Haag geen re kening is gehouden met de politieke samenstelling van de bevolking en dat blijkbaar welbewust niet tot be noeming van een lid van de Partij van de Arbeid in genoemde functie is overgegaan, ondanks het feit, dat deze partij over voor dit ambt ge schikte candidaten beschikt. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). WISSELEND BEWOLKT. Matige en in de kuststreken aanvankelijk nog krachtige wind uit Westelijke richtingen. Zwaar bewolkt met opklaringen en en kele buien. Voornamelijk in de Noordwestelijke helft van het land iets zachter. miCdaiïen Gisterenavond kwam de Raad van Oegstgeest bijeen. Afwezig: mevr Kramers. Voortgezet werd de behandeling der Gemeente-begroting. Dc Oranjevereniging. Bij volgn. 482 stelde de voorz. voor mas vond de gesties der Oranje-Ver. te verhogen tot 1500 gezien de uit breiding van het aantal schoolkinde ren. De heer den Ouden kon zich hier mede verenigen. De heer Simon Tho mas vond de gesties der Oronje-Ver. niet altijd vertrouwen gevend en vraagt, of de gemeente de tekorten moet aanzuiveren. Spr acht een sub sidie van 1000 voldoende. Dit is on geveer 50 cent per kind. De Raad kon zich met deze zienswijze vereni gen. De heer Kerkhof vraagt, of het geven van subsidie aan de toneelver. „Kunst en Genoegen" geen precedent schept, daar in deze gemeente nog een dergelijke vereniging is opge richt. De voorz. zegt, dat deze subsidie verleden jaar door de Raad reeds is toegekend. Bij de post subsidie aan Jeugd verenigingen informeert de heer Blomsma, welke verenigingen deze subsidie hebben ontvangen. Weth. Dysselbloem zegt met ver schillende verenigingen besprekin gen te hebben gehad. Spr. vertrouwt, dat vóór 31 December de verdeling is geregeld. Alleen die verenigingen komen in aanmerking, welke Rijks subsidie genieten of zijn aangesloten bij een landelijke organisatie. De gezinszorg. Bij volgnummer 505, kosten ter be vordering van de gezinsverzorging, wijst de heer Oosterom op het ver zoek van de commissie voor gezins zorg voor alle gezindten, om een sub sidie van f 1300. Spr. ging voorts na der in op het nut van deze instelling. B. en W. stellen voor 1000 subsidie te verlenen. Weth. Dysselbloem prijst de initia tiefnemers van de gezinsverzorging, doch wijst er op, dat soms gezinszorg gegeven wordt waar deze niet nod-'g is en wegblijft waar ze nodig is. Con trole is dus nodig. Daar waar gezins zorg wordt gebracht, moet deze ook aan de eisen voldoen. De subsidie van f 1000 is gebaseerd op hetgeen de ge zinsverzorging waard is en getoetst na drie maanden werken. Wanneer deze commissie langer practisch heet! gewerkt kan alsdan op grond van de eisen, die aan de hand van de richt lijnen van de Minister van Sociale Zaken worden gesteld, de subsidie worden verhoogd. Spr. adviseert aar- neming van het voorstel van B. en W Na repliek van de heer Oosterom wordt aldus besloten. Vervolgens kwamen in behandeling enkele ingekomen verzoeken om subsidie: aan de A.N.W B. wordt f 10 toegekend, Vereniging „Koningin Wilhelminafonds 25. Maatschappelijk werk in Zieken huizen te Leiden 100. De begroting werd daarna met alg. st. goedgekeurd. Hierna werd over gegaan tot behandeling der agenda: Dank aan de heer Van Egmond. Aan burgemeester Baumann werd op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als ambtenaar van de Burger lijke Stand; idem aan de heer T- van Egmond als lid van het Burgerlijk Armbe stuur onder dankbetuiging voor het vele dat de heer van Egmond als zo danig voor de gemeente heeft gedaan Dit was voor de voorzitter aanlei ding de heer Van Egmond ook dank te brengen voor hetgeen hij als raads lid en wethouder voor de gemeente vele jaren deed. Tot lid van het B. A. wordt be noemd mevr. M- v. d. Bos—Buurman. Bij de vaststelling salarissen vak onderwijzer lich. oefening zou de heer van Beek de door Ged. Staten toegestane maxima willen handhaven In gelijke geest spreken de heren Kerkhof en Blomsma. Weth. de Neef moet dit ontraden en meent dat men het karakter van het besluit overschat. Conform het voorstel van B. en W. wordt beslo ten- Voorstel B. en W. tot vaststelling van een pensioen aan twee gemeente arbeiders. die per 1 Jan. a.s. de ge meentedienst wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd gaan verla ten. Het betreft hier losse arbeiders. Wanneer deze arbeiders in vaste dienst der gemeente geweest waren, zou het ten laste van het Alg. Bur gerpensioenfonds uitgekeerde pen sioen pl.m. 6 per week hoger zijn, dan hetgeen zij thans aan ouderdoms rente (incl. uitkering Noodwet-ouder domsvoorziening) zullen ontvangen. B. en W. achten het billijk dat aan deze arbeiders, mede gelet op de bij de gemeente doorgebrachte diensttijd een aanvullende pensioenuitkering wordt verstrekt a 6.per week. Goedgekeurd. De voorgestelde verhogingen in de legesverordening worden na op merking van vele leden, gehal veerd. De straatbelasting-verordening wordt opnieuw vastgesteld; nadat de heer Blomsma nog een poging deed om deze te heffen naar de huurwaarde en dan progressief. Een verboden pad achter de Sumatrastraat. B. en W. stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de bewoners van de Sumatrastraat tot demping van de achter hun woningen gelegen sloot. B. en W. delen mede, dat door de bewoners der genoemde straat de sloot als stortplaats voor vuil wordt gebruikt. De mede-eigenaar was niet bereid gezamenlijk tot demping en plaatsing van een afscheiding over te gaan B .en W. kunnen dit begrij pen, omdat het niet denkbeeldig is, dat de jeugd het aangrenzende wei land na demping als speelplaats zou gaan gebruiken en overtollig tuin- vuil op het weiland zou komen. Het bedoelde pad in eigendom der ge meente en nimmer is recht van uit weg gegeven. 'De sloot is geen bastion voor rat ten zeggen B. en W. en stellen voor het gebruik van 't pad te verbieden. Deze mening is ook de commissie van openbare werken toegedaan. De heer Blansjaar wijst er op, dat een achteruitgang voor deze men sen noodzakelijk is. Spr. kan zich met het voorstel van B. en W. niet ver enigen. De heer v. Nieuwkoop zou de strook, grond aan de eigenaresse willen overdoen, doch de voorzitter betoogt, dat deze de strook grond niet meer kan aanvaarden, onder geen en kel bed:ng. De heer Blosma meent dat juist voor deze woningen een ach teruitgang niet kan worden gemist. De heer Simon Thomas kan zich met het voorste'- van B. en W. wel verenigen,. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Tegen de heren Blomsma en Blansjaar. Voor herbebossing van het bos „Oud Poelgeest" gaf de Raad een crediet van 28479. Dit bedrag wordt als bezettingsschade aangemerkt door het Rijk. De rondvraag leverde niets op. Doch de heer De Gruyter, die bij het a.s. officieële afscheid van Burge meester Bauman niet tegenwoordig kan zijn; bracht lof aan de vertrek kende burgemeester voor de prett'ge en aangename samenwerkng. De voorz iter dankte voor 't gesprokene Vermelden we nog, dat eer. ver- „Oegstgcest" en de R.K. Voetbalver. U.D.O. om het beschikbaar steil: van alg sportvelden in handen werd gesteld ven B en W om praeadvies. HAZERSWOUDE (H. R.) AANBESTEDING. Hedenmorgen werd aanbesteed het bouwen van een montagehal voor de Machinefabr. Gebr. de Jong. Het werk was begroot op 56.889.De hoogste inschrijver was de fa. de Wijs uit Den Haag met een bedrag van f 66.600.De drie laagste inschrij vers waren Strijk, Rijpwetering 37.900; Oosterom, Leiderdorp f 49.700; Groen en Bregman, Benthui zen ƒ50.223. NIEUWKOOP Sluiting Winkelweek. De win kelweek in Nieuwkoop en Noorden is een enorm succes geweest. Dit me moreerde de voorz. van hét winkel week-comité, de heer van Wijk, op de grote middenstands-bijeenkomst, wel ke gehouden werd in het „Sportho tel" de Koker. Van alle zijden had spr. ondervonden, dat alle deelne mers vol lof waren. Hij hoopte ech ter, dat de thans vertoonde samen werking zou continueren en zich niet uitsluitend zou beperken tot de af gelopen winkelweek-actie. Iedere middenstander moet als lid van zijn eigen organisatie samen blijven wer ken, ten einde gezamenlijk de moei lijkheden en zware lasten welke op bet middenstandsbedrijf drukken, het hoofd te bieden. Daarna had de verloting plaats. De trekking werd verricht door de opperwachtmeester der marechaussee. De resultaten worden spoedig gepubliceerd. Er zijn 190 prijzen, waaronder voor ƒ400 aan waardebonnen. Tenslotte roemde de heer J, Klein nog speciaal de heer van Wijk voor zijn initiatief. Daarna bleven de aanwezigen, waaronder ook burgemeester van der Weyden met echtgenote, nog enige tijd gezellig bijeen. Met het troepentransportschip „Si- bajak", dat 30 Dec. a.s .te Rotterdam wordt verwacht, keren de volgende militairen naar huis terug. LEIDEN. H. Mulder, Roemer Visserstr. 18a, D. C. Sermondt, Wasstraat 24, J. H. Smits, Hartmanstr. 24, C- J. Later- veer, Rijndijkstr. 72, N. G. Mank, Levendaal 43, L. J. L. Beyer, Ha- verstr. 70, P. Dubbeldeman, Druk- kerstr. 26, C. Sperlier, Waardgracht 103, W. F Vermond, v. d. Helmstr- 8, Ni Sippelv. Blijdenstein, Maredijk 117. ALPHEN. C. J. Waardenburg, Hoofdstr. 12, C. Geerlof. Woubrugsestr. 25, A. J. v. Gils, Concordiastr. 24, A. Vianen, Raadhuisstr. 204, M. W. de Leeuw, Toussaintstr. 6, G. v. KrimpenVer hagen, Corn. v. Vlamingstr. 13, A. v. d. Vliet, Hoorn 69C. AARLANDERVEEN. P. A. Leliveld, Noordeinde 67, P. v. d. Bijl, Kerkvaarsweg 35. BERKEL. J. Kindt, Rodenrijseweg 307. BODEGRAVEN. H. v. Pol, Wilhelminastraat 83. BENTHUIZEN. A. Blijleven, Dorpsstr. 166. HILLEGOM. L. Frederiks. Haven 126, C. v. Lierop, Hofstr. 41, H. H. Visser, Am- bachtstr. 11, J. Huisman, Talmastr. 36. HOOGMADE. L. J. Lie verse, Boohave 5. HAZERSWOUDE. Th. J. Boere, Dorpstraat 93. KATWIJK. J. v. d. Bent, Ten Brittenstr. 50, D. v. Duyn, Louwerstr. 39F. KOUDEKERK. W. P. v. Wetten. Koudekerk no. 73. LEIDSCHENDAM. H. A. G. van Wensveen, Veurse- straatweg 160. LISSE. F. L. J. M. Haase, Achterweg 42, A. C. Faas, Vreeswijk 41, N. A. v. d. Poel, Emmastr 26. NOORDWUKERHOUT. A. H. v. Nobelen, Herenweg 148d, C. H. Braun, 's-Gravendamseweg 43, C. Kleinveld, Herenweg 218. NOORDWIJK. W. J. Th. Ruigrok, H. Geestweg 2, P. Th. Weyers, Katwijksestr. 21, W. H. de Haas, v. Leeuwenstr. 5. NIEUWKOOP. C. Kwakkenbos, Dorpsstr. 320. NIEUW-VENNEP. D. v. Tol. HiUegommerdyk 26. OEGSTGEEST. J. J. v. d. Vijver, Dorpsstr. 45. PIJNACKER. A. M. Ruygt, Vlielandseweg 43. ROELOFARENDSVEEN. G. Th. Wesseiman, Zuideinde 25. RIJNSBURG. A. J. van Delft, Heereweg 6. VOORSCHOTEN. G. T. E. Hoofdman, Oranjekade 65. WARMOND. W. de Vos, Bijleveldlaan 6E. WASSENAAR. K. Woudsma, Rozensteinstr. 83, C. Jongeneel, Chr. de Wetstraat 11, A. H. v. d. Baselaar, Paul Krugerstr. 15. WOERDEN. A. K. Hage, Leidsestr. 27, W. J. van Rooyen, Wagenstr. 20, J. A. Hougar- dy de Brouwstr. 30, A. Smaling, Rijnkade 101. WOUBRUGGE. W. de Blanken, v. Hemessenstr. 54. ZOETERMEER. J. v. Buy tenen, Dorpsstr. 113. ZOETERWOUDE. J. C. Hockx, Hoge Rijndijk 197, L. G. Hartevelt, Hoge Rijndijk 313, Chr. J. Stikkelman, Ommedijkseweg 1. ZEVENHOVEN. J- H. Vonk, Zevenhoven no. 90. VOORSCHOTEN Geboren: Hendrika C., d. van P- Grootendorst en W. van Rooyen; Anneke M-, d. van Gè van den Ejjk en A. van den Haak; geboren te Lei den: Adriana M. P. C. d. van N. J. H. Eerg en van P. M. F. J. van Kop pen. Gehuwd: J. P. Ruijgrok 26 jaar en M. J. E. Lingerak 26 jaar. Overleden: Maria C. Koopman, 2 jaar d. van J. M. Koopman en M. Hudges,

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3