Liverpool sneuvelde tegen de hekkesluiters De verdere feestviering van de KNVB MAANDAG 12 DECEMBER 1949 t/n LKIDSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA Doelman Kraak, die Nederland voor een grotere nederlaag be hoedde. In de kleedkamers In de kleedkamer der Denen, waar Karei Kaufmann assisteerde, ging het al heel rustigjes toe, net alsof men niet zo heel erg tevreden met deze magere overwinning was Ver slaggevers namen opinies van ande ren, op fluistertoon gezegd, op. Me neer Schwartz, de enige Deense offi cial, die zich in de kleedkamer be vond, was ook al niet zo opgetogen Zeker, wij hebben verdiend te win nen, maar tenslotte hebben die Hol landse mannen toch heel wat kansen gemist. En doelman Nielsen, die vol gens de heer Schwartz altijd iuit- blinkt, heeft een paar lastige ballen gehad. Onze beste spelers? Ja, Niel sen natuurliik en dan- Petersen, van zelfsprekend. en onze be'de bu'ten- spelers vielen enorm mee.Die doelver- dediger van Nederland was ook pri ma. van der Sluis was goed. stonn®r- spil Terlouw is een meester in het dekken, maar dat is dan ook aRes Lenstra een pr achtsteer maar hij miste toch wel de finishing touch en Schaan, oef, laten we over hem maar zwHgen. En in de Nederlandse kle^kamer was het ook al erg kalm. De heer Herberts, de voorzitter van de K.C.. wilde niet veel zeggen ..Het was een slechte wedstrijd", zo verklaarde hij. ,,En geen woord wil ik er verder aan toevoegen." Een antwoord overigens dat aan duidelijkheid niets te wensen over liet. Abe Lenstra was een tikje gezelli ger. „Hoor eens", zegt de Fries, ze wouen er vandaag niet in. En dat laatste schot? zo'n klein stukje", en hjj geeft het met de vingers aan, „een paar centimeters er naast" Doelverdediger Kraak gaf een ver klaring van het doelpunt. Deze luidt als volgt: toen de bal bij Lingsaa, die helemaal vrij stond terecht kwam, ben i)c een paar passen naar hem toe gekomen. Volgens miin opvatting stond ik toen in het midden van het schietvalk, maar die Deen schoot in ZUIDSLAVlë—FRANKRIJK 3—2 Te Florence, heeft Zuid Slavië in een voorronde van het tournooi om het wereldkampioenschap met 32 van Frankrijk gewonnen. Na het ver strijken van de reglementaire speel tijd was de stand 22. En de Zuid- Slaven scoorden het winnende doel punt in de verlenging. Dit was de derde ontmoeting tus sen de beide ploegen die tweemaal gelijk tegen elkaar hadden gespeeld. Zuid-Slavië heeft zich thans in de eindronde geplaatst waarvan de wed strijden in Brazilië worden gehouden- Bijna 25.000 toeschouwers zijn ge tuige geweest van deze derde en be slissende ontmoeting tussen Frankrijk en Zuid-Slavië. Overeenkomstig de reglementen zouden zo nodig verlen gingen worden gespeeld, en indien dan nog geen beslissing was verkre gen zouden de ploegen moeten loten om de zege. In het begin waren de Zuid-Slaven sterker, en na 10 minuten opende hun rechtsbuiten Michailovic de score met een voor keeper Ibrir onhoudbaar schot. De repliek liet zich niet wach ten, want de Franse rechtsbuiten Walter maakte binnen 1 min. gelijk nadat hij op z'n eentje de hele verde diging gepasseerd was (11). Tot aan de rust ging de strijd gelijk op., maar na de hervatting kwamen de Zuid-Slaven wederom aan 't woord. Een tijd lang zetten ze het Franse doel onder zware druk,, maar de afwerking der aanvallen liet te wensen en bovendien waren zij niet gelukkig. De Fransen herstelden zich en zetten op hun beurt een offensief in. Dit werd afgeslagen en de twee ploegen nielden elkaar in evenwicht totdat in de 37e minuut, uit een cor ner op het Zuid-Slavische doel de linkshalf Luciano de bal goed opving en Frankrijk een 21 voorsprong gaf. Twee minuten later was de stand weer gelijk, want de Zuid-Slaven kregen een penalty toegewezen en Michailovic gaf met een scherp schot keeper Ibrir geen schijn van kans. De laatste minuten waren zeer span nend, maar de score bleef onveran derd, zodat er twee maal een kwartier verlengd moest worden. Enkele mi nuten voor het einde scoorde Tchai- kofski met een onhoudbaar schot het winnende doelpunt. Frankrijk toch naar Rio? Kort voor de aanvang van de derde ontmoeting Z.-SlaviëFrankrijk zijn de officials vn beide bonden overeen gekomen een motie te richten aan de organisatiecommissie van het wereld kampioenschap en aan het bestuur van de Fifa. Uitgaande van het feit, dat de beide landen in een sterk be zette groep waren geplaatst, en dat de twee vorige wedstrijden onbeslist zijn geëindigd, wordt verzocht om de de verliezer van de beslissingswed strijd in een van de vier groenen op te nemen, die de eindronden van het tournooi te Rio de Janeiro zul1 en spe len. Al!e hoop voor de Fransen om naar Rio te gaan is dus no? niet ver vlogen. Maar de kans lijkt wel er klein. SCHOTSE AMATEURS—IERSE AMATEURS 2—5. In een landen wedstrijd voor ama teurs heeft Ierland Zate dag te Aber deen met 52 van Schotland ge wonnen. De ruststand was 2—^0 voor Ierland. In het Ierse team waren zo wel spelers uit het Noorden als uit Eire opgenomen. met een kort, droog schot, met de buitenkant van de linkervoet. De debutant van der Sluis was niet voor honderd percent tevreden over zich zelf. Dat dekken van die buiten man, dat heeft mij zweetdruppels ge kost. Everse zat op de bank met een groot gewichtig verband om de rech terknie. Maar gelukkig, dat de inval lersbepaling voor deze wedstrijd, wat anders was dan gewoonlijk. Over de wedstrijd schrijft het Deense blad „National Tidende". Een mooie prestatie van de Deense verdediging en een revanche voor de nederlaag in Juni. Dat ons elftal te Amsterdam het zelfs tot een overwinning heeft ge bracht, mag als een zeer goede prestatie worden beschouwd. Wij hebben dubbele reden om tevreden te zijn, daar het voor de eerste keer is, dat wij Nederland in eigen land hebben overwonnen. Het was ver standig van onze spelers, dat zij de Nederlanders het Deense tempo hebben opgelegd. Als Denemarken voetbal had ge speeld volgens hfet Nederlands re cept, dan zou de wedstrijd stellig de invloed van toevalligheden hebben ondergaan. Het tempo was echter zo laag, dat de Denen hun eigen mooie spel konden spelen, terwijl de Nederlanders daardoor er niet toe konden komen hun opgave te vervullen. En als zij een goede kans hadden, schoten zij zonder overleg. Over het geheel genomen was de wedstrijd beter dan die in Juni te Kopenhagen. Daarvan waren niet de Nederlanders de schuld. Hun samenspel was niet van dezelfde kracht als voor de oorlog en ook het schieten was sleoht. Kraak kan men geen verwijten maken. De verdediging speelde echter overdre ven veel op Terlouw, die een uit stekende spil is. Hij nam er geen genoegen mee alleen de Deense middenvoor te dekken, maar breid de zijn taak ook uit tot de binnen- spelers en zelfs tot de vleugelspe lers. De fout in de Nederlandse voorhoede school in het gebrek aan constructieve binnenspelers. De vleugelspelers warpn beter en in de eerste helft had Clavan zelfs uit- stekende momenten. ENGELAND B—NEDERLAND. Een verslaggever van he* A.N.B. heeft de secretaris van de F. A., sir Stanley Rous gevraagd waar de ont moeting tussen het Engels B-elftal en Nederland op 22 Februari a.s- wordt gespeeld. In geen* geval in Londen, zo luidde het antwoord. aden moeten woeden beslist De ste den Hull New Castle of Sheffield maken een redelijke kans. Afaar waar dan wel daa-over zal nog gestroken moeten worden. Van de Engelse Voetbalvelden Het feit van de dag was Liverpools eerste nederlaag in dit seizoen, nadat de ploeg in 19 wedstrijden ongeslagen was gebleven en een kans maakte om het 61 jaar oude record van Preston North End, dat in 23 wedstrij den niet geklopt werd, te evenaren, zo niet te verbeteren. Het laag ge plaatste Huddersfield. dat vechten moet om in de eerste divisie te blij ven. wierp roet in het eten. De Wolves liepen een punt in Liverpool begon goed en nam na 4 minuten de leiding. Toen voor half time werd gefloten stonden de bezoe kers met 21 voor. alhoewel Hud- dercfield zware druk uitoefende. Na de hervatting kwam de gelijkmaker Dit is een van Je mensen, die hun „eigen rollertjes" roken, alsof bet dure im port is. Inhaleren doen ze zelden. U ziet ze, genie tend, dunne rookstraaltjes uitblazen. Ook zij zeggen: Hoe je 't doet... met Mascottegaai-ie goed! uit een penalty en nu volgde een ti tanische strijd om het winnende doel punt Amper 1 minuut voor het einde scoorde Mc Kenna voor de thuisclub. Gelukkig voor Liverpool struikel den zijn naaste concurrenten even eens, met uitzondering van Wolver hampton dat het tot een gelijk spel bracht tegen Bolton. Manchester United, Arsenal en Brugley echter verspeelden beide punten in uitwed strijden Goring die gewond is ge weest. hernam zijn plaats in de Arse- nai-aanval en had al in de ee ste mi nuut succes met een zuiver schot. Tot rus* bleef de stand 10. maar in de tweede helft kwam Portsmouth sterk opzetten, en maakte twee goals, zon der dat de gunners daar iets tegen over konden stellen. In de match Fulham-Manchester United zag men twee Rowley's als aanvalsleiders: Jack, de midvoor van het Engelse elftal bij de United, en Arthur in de ploeg van Fulham. En de enige goals die de strijd besliste, zal ongetwijfeld bij Jack gemengde gevoelens te weeg hebben gebracht, want het was van zijn broe- Arthur, die aan Jezzard de kans gaf waaruit het doelpunt ontstond- Derby County sloeg voor de vierde maal in süccessie Charlton op het terrein van de Londense club dank zij prachtig werk van de inters Mor ris en Steel, die alle twee in top vorm waren Voor Eve-lon, en meer in het bij zonder voor keeper Ted Sagar, was het een K"zond°re Sa^ar speel de namelijk zijn 429e Leaguewed strijd waarmee hij het record van Elisha Scott van Liverpool evenaar de. Jammer genoeg voor Sagar werd deze p-estatie niet door een zege onderlijnd, want zyn ploeg, die in hachelijke positie verkeert, ging met 20 tegen Sunderland onder. Ever- ton bezet nu met 14 punten uit 20 wedstrijden de voor'aatste plaats. Manchester City heeft 15 munten en Stoke en Bolton hebben elk 16 pun ten Stoke met 1 wedstrijd meer ge speeld. Aan de kop is de stand: Livernool 29 uit 20, Manchester United en Wol verhampton 26 uit 20, Arsenal en Burnley 25 uit 21. Het was echt winterweer in En geland. en dit had invloed op de op- NAAR EEN VERENIGING VAN OUD-INTERNATIONALS. Ne afloop van de wedstrijd Neder landDenemarken vond er in een der restaurants van het Olympisch Stadion, op initiatief van de directie en van Hans Tetzner. zelf ook een van de meest bekende achter-spelers van het Nederlands elftal uit een vo rig 3 periode, een reünie plaats van oud-internationals. Het was een ge zellig samenzijn waar spelers uit de vroegste periode van onze voetbaihistorie elkaar oude sterke verhalen zaten te vertellen. Göbel, Beeuwkes. mr. Feith, Jan de Boer, Harry Denis, Puck van Heel Bas Pauwe. Kick Smit, de Bulders. Mijn- ders, Jan Vos, de Buitenwegs, ja wie eigenlijk niet. Uit de gesprekken bleek duidelijk dat men dit contact buitengewoon op prijs stelde en dat er plannen be staan om te komen tot de oprichting van een Nederlandse vereniging van oud-internationals. komst van het publiek. De meeste toeschouwers 50.758 trok de wedstrijd TottenhamSwansea. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Aston VillaBir mingham City 11; BlackpoolSto ke City 4—2: Charlton Athletic Derby County 13: Evert onSun derland 02: FulhamManchester United 10: Huddersfield TownLi verpool 32- Manchester Citv—West Bromwich Albion 11: Middles broughBurnley 41; New Castle UnitedChelsea 22: Porismouth— Arsenal 21; Wolverhampton Wan derersBolton Wanderers 11 Tweede devisie: Blacburn Rovers Oueensoark ^angers 00* Bradford Coventry City 2—2; Brentford Grimsby Town 10: BuryLeeds United 20: Ca-diff City—Preston North End 32: Chesterfip1dLuton Town 01: Hull C;tvSheffield Uni ted 04: Leicester City—Southamp ton 22: Plymouth ArygleFarnriev 22' Sh°ffie1d WednesdavWestham United 21: Tottenham Hotspur Swansea Town 31. DE BEKERWEDSTRIJDEN. Geen enkele van de 17 wedstrii- den in de tweede ronde der beker- oomoetitie bracht een verrassing. Weliswaar plaatsten sommige niet bij de Engelse League aangesloten clubs zich in de volgende ronde, maar dit gebeurde dan ten koste van andere Non-League ploegen. Zo schakelden Yeovil en Weym'outh onderscheidenlijk Gillingsham en Hereford United uit, twee ploegen van de zuideliike League. Wey mouth soeelt dit jaar voor het eerst in diezelfde League en heeft nu in 22 opeenvolgende wedstrijden geen nederlaag geleden, een prestatie waaroo heel Weymouth trots is. Wat Yeovil betreft, het vinnige ploegje „Giantkillers" van het vo rig seizoen stond na 20 minuten met De aanbieding van het huldeblijk We schreven Zaterdag reeds over de plechtige herdenking van het K.N. V.B.-jubileum in het Concertgebouw. Deze werd bes^ten met de aan bieding van een huldeblijk door de heer M. Koolhaas, voorzitter van Ajax, namens alle bij de Bond aan gesloten verenigingen. De heer Koolhaas memoreerde het tot stand komen van een commissie, met het doel gelden in te zamelen by alle verenigingen teneinde te kunnen geraken tot het aanbieden van een waardig monument, dat in overeenstemming zou zijn met de daartoe geuite wensen van het be stuur en dat zou strekken tot eer van en herinnering aan alle bondsleden, die door het oorlogsgeweld zijn ge vallen. Bij de onhulling van dit monument gaan onze gedachten terug, aldus spr., naar de ramDzalige dagen van Mei 1940, toen ook Nederland werd geroepen haar zonen te offeren voor de verdediging van zijn grondgebied Wij denken terug aar de tijden van zware beproeving, van grote, smarte lijke verliezen, aan een tijdperk van verdrukking, zoals onze geschiedenis niet gekend heeft. Maar uit een drang naar vrijheid ging ook een voelgolf van moed door bet volk van Nederland, ontstond een nieuw geboren kracht om te strijden, en werden offers gebracht, die als een lichtend voorbeeld zullen voort leven, in vele nageslachten. In dit licht moet ook de aanbieding van dit monument gezien worden, namelijk als een herinnering aan zwaar betaalde offers, als een dank aan hen, die hun leven hebben ge geven in deze heroïsche strijd- Het monument, ontworpen en ver vaardigd door de N.V.Metaalgieterij Bosma en Florack Amsterdam, is sa mengesteld uit 5 bronzen kasten, waarin in brons gegoten voorkomen de namen van 2212 sportmakkers, die ons in dit jaren ontvielen, een in drukwekkend aantal, getuigenis ge vende, hoe ook de votbalsnort haar droeve tol ruim betaald heeft aan het geweld; haar deel heeft gedragen in de benarde tijden. Op de deur van de eerst kast wordt uitgebeeld het oorlogsmonster, dat de doelpalen vernietigde, zinnebeeld van het verbod der bezetters om de voet balsport te beoefenen, op de tweede deur het wegvoeren van onze sport makkers om in zware gevangenschaD. onder talloze martelingen en wreed heden, het leven te laten. Op de derde deur het embleem van onze jubilerende bond. Op de vierde deur de dodenakker met op de ach tergrond het eeuwige vuur. het sym bool van de vele kerkhoven, waar de talloze treurenden, hunne nabestaan den in liefde en smart herdenken en op de vijfde deur, de bevrijding, de herrijzenis der zelfstandigheid van het vaderland, tevens de getemper de vreugde, dat alle smart, alle lij den niet voor niets is geweest. Boven deze kasten is het eeuwige vuur uitgebeeld. Mijnheer de voorzitter, aldus de heer Koolhaas, ik verzoek u namens de aangesloten verenigingen dit mo nument wel te willen aanvaarden, waarbij ik de wens uitspreek, dat het een waardige plaats zal krijgen in ons bondgebouw. De heer Lotsy aanvaardde met bij zondere ontroering en met grote dankbaarheid het geschenk, dat door de heer Koolhaas namens de vereni gingen was aangeboden Spr. herinner de aan de oorlogsdagen van 1940, aan de daarop volgende bezettingsjaren, waarin, zoals zo vaak in onze ge schiedenis helden opstonden. „Zij, de mannen van het verzet geestelijk en physiek, te land ter zee en in de lucht, binnen en buiten onze gren zen, bleven hun zware taak volvoe ren. Is het wonder, dat ik. aldus de bondspresident, aan dit alles moest denken, toen dit monument ter nage dachtenis aan hen allen, die vielen, werd aangeboden Dit monument zal in de bestuurskamer de ereplaats krijgen, die het toekomt. Het is een eeuwigdurend symbool van vader landsliefde, dapperheid en eendracht Tot de nabestaanden van al deze ge vallen vrienden zou ik slechts willen zeggen: zij zijn niet dood, die in on ze harten leven. En tot u, mijnheer Koolhaas zeg ik niets, -k geef u alleen een stevige handdruk die, naar ik hoop, alles zegt." De ere-voorzitter, de heer P. Mu iier. tevens oprichter van de bond, onthulde het monument door het openen van een gordijn. Twee vlag gen, de Nederlandse en de Bondsvlag hingen bij het monument. De 18-jari ge zoon van de overieden oud-aan voerder van het Nederlands elftal. Wim Anderiessen Jr.. gekleed in het costuum van het Nederlands elftal en de even oude junior van HFC, Jan Moolcnaar, gekleed in de kleuren van de „Good Old", streken eerst de vlaggen en daarna werden deze half stok gehesen. In doodse stilte kwam de verte genwoordiger van H. M. de Koningin en Z. K. H. prins Bernhard, ritmees ter Bischoff van Heemskerck naar voren en legde een krans bij het mo nument. Achtereenvolgens brachten de delegaties van de bevriende voet balbonden van België. Denemarken, Engeland, Frankrijk. Luxemburg en Zwitserland hun hulde aan de geval lenen en legden kransen bij het mo nument. De laatste was de heer Kool haas, die namens de aangesloten ver enigingen een prachtige krans over reikte, waaraan twee rood-wit-blau- we linten waren bevestigd Op het ene lint stond „De aangesloten ver enigingen van de K.N.V.B. 1889— 1949" en op het andere „Zij zijn niet dood, die in ons hart leven". Met het „Wilt heden nu treden" en het „Wilhelmus" werd deze in drukwekkende plechtigheid gesloten. Drukbezochte receptie In het Indisch Instituut te A'dam werd Zaterdagmiddag een zeer druk bezochte receptie gehouden ter gele genheid van het 60-jarig bestaan van de Kon. Ned. Voetbalbond. Het vol tallige bestuur van de bond, met raast de bondspresident de ere-voor zitter, de heer P. Muiier, mocht ge durende een receptie welke enkele uren duurde, de gelukwensen in ont vangst nemen van tallozen in den lande, die in het verleden en heden in zeer nauwe en soms ook zeer in cidentele relatie staan tot de grootste Nederlandse sportorganisatie. In de orachtige hal stonden de bloemstuk ken in rijen geschaard en zelfs op de marmeren trappen waren de bloe men in veeltallige kleuren rijk ge- etalleerd. Daar waren mensen bijegp, die de „invoer" van het voetbal in ons land nog hebben meegemaakt, daar was de middengeneratie, zij. die de bond groot maakten en tenslotte was ook de jeugd tegenwoordig, zij het in mindere getale De felicitatie- registers werden druk getekend, het aantal sprekers was legio, degenen, die het bestuur de hand kwamen drukken, ontelbaar. Het was een mas sale receptie, zoals de voetbalsnort een ontspanning voor de jnassa is. De eerste, die aan het woord kwam, was de burgemeester van Am sterdam, mr Arn. J. d'Ailly, die in gezelschap van wethouder mr. A. de Roos de gelukwensen namens het ge meentebestuur aanbood en zijn feli citaties vergezeld liet gaan van een ri-aaie krans, die hij op de schouders van de heer Lotsy legde. Toen brak de-lawine van sprekers los en het zou ondoenlijk zijn hun toespraken ook maar in het kort weer te geven. Ko lonel C. F. Pahud de Mortanges. voorzitter van het N.O.C.. vergezeld van de bestuurleden jhr. L. J. Quar- les van Ufford. A. Sabel en mr. J van den Houten, bood een schitterend gedenkraam voor het bondsgebouw aan. De Deense voetbalbond bood bij monde van de heer E Schwartz een zilveren schaal aan. Insgeliiks deden de vice-president var de F.A., de heer E Shentall en de secretaris sir Stan ley Rous, waarbij de heer Shentall de bond roemde als een bolwerk van het amateurisme. Dr.'E. Thommen, de voorzitter van de Zwitserse voetbalbond offreerde een schitterende klok en vervolgens voerden nog het woord de heren R. W. Seeldrayers als vice-president van de F.I.F.A. en A. Valling voor de Franse voetbalbond. Ir. J. W Kips met achter zich een schare ereleden en bondridders bood namens hen een stamboek aan, waar in de namen van de erevoorzitter, de ereleden en de bondsridders uit het verleden en van die uit de toekomst zullen worden geschreven, benevens een enveloppe met inhoud als een bijdrage voor het bouwfonds. De be roemde doelverdediger van het Ne derlands elftal uit vroegere dagen. Göbel, schonk de bal, waarmede Ne derland op Houtrust 1912 voor de eerste maal (met 21) van Engeland won en waarop de namen van de spe lers, die toentertijd ons land verte genwoordigden, staan geschreven, het bruine monster, dat trouw door de keeper was bewaard. En van de rij der vele sprekers, die veelal hun gelukwensen van geschenken verge zeld lieten gaan. memoreren wij nog ae heer G. Jacquemart van de Lu xemburgse voetbalbond, L. Saeys van de K.B.V.B., dr. C. Spoelder voor de leden van de bondsvergadering, com missieleden, de afdelingen, de con suls. de scheidsrechters enz. (een prachtige priizenkast vormde het ge schenk), vertegenwoordigers van H V.V. en H.F.C., de twee clubs die van de oprichting van de bond af lid zijn geweest, van de V I.V.S U. (Indone sië), van Suriname, van de Chinese voetbalbond in Indonesië en nog vele anderen. Nieuwe ereleden en bondsridders Meer dan 250 gasten had het be stuur van de 60-jarige K.N.V.B. Za terdagavond aan een maaltijd geno digd, welke in de tuinzaal van Kras- napolsky werd gehouden. Aan de hoofdtafel hadden rechts van bonds voorzitter Lotsy de heren R. W. Seel- arayers, vice-voorzitter van de F.I F.A. en P. Muiier. de ere-voorzitter plaats genomen, links van de prae- ses waren gezeten dr. J. Miedema vertegenwoordiger van de minister van O., K. en W. en kol. C. F. Pahud de Mortanges, voorzitter van het N. O.C. Behalve de buitenlandse gasten zaten alle prominenten van de Ne derlandse voetbalwereld uit verleden en heden aan, niet te vergeten een aantal overbekende oud-internatio nals. Want naast Göbel zat Beeuwkes en aan diezelfde tafel haalden kame raadschappelijk Kick Smit, Wim La- gendaal. Puck van Heer. Dolf van Kol. Bas Paauwe, Jan de Natris. Leen Vente en Frank Weis oude voetbal verhalen op. Vele sprekers voerden het woord, huldebetuigingen en dankwoorden volgden elkaar vlot op Het hoogtepunt van het diner vormde de bekendmaking van de be noeming van een aantal ereleden en bondsridders. Twee nieuwe ereleden werd de bond rijker. Harry Bockmeulen (Rucphen) een der meest bekende zuideliike officials, en het bondsbe stuurslid G. Kruvver (Zaandam) mochten de hoogste bondsonderschei- ding ontvangen. Verder werden de volgende bonds ridders benoemd' Sir Stanley Rous, secretaris van de Football Associa tion, H. Delannay, secretaris van de Franse Voetbalbond. A. J. Coucke. de K.N.V.B.-consul te Parijs, G. J Wijers van de afdeling Nijmegen. H. van Leeuwen (den Haag) van het Za terdagmiddagvoetbal, N. van Turn hout van de afdeling Haarlem, J. Hoorn (Hilversum) vele jaren lid van de commissie voor het amateurisme dr. C. Spoelder (Haarlem) de beken de paedagoog en N. Vosman (Rijs sen), secretaris van het oostelijk dis trict. 20 voor tegen Gillingham, dat ir bekerwedstrijden altijd heel goe- speelt, maar geen kans kreeg om in te lopen. Een andere Non-League club, Netherfield, leed met 6—0 de zwaarste nederlaag van de dag te gen Watford uit de zuidelijke afde ling van de derde divisie. Sommige suppqrters van Netherfield hadden jachthoorns meegebracht en maak ten een leven als een oordeel, zon der dat dit hun favorieten echter tot grootse daden kon inspireren. Bij de „kill" was het Netherfield, dat het loodje legde. .De twee con currenten uit Nottingham, de I vorest en Notss County, stonden beide met rust achter, respectie velijk tegen Stock- uort County en Rochdale. Nottingham Fo- rest kon het op eigen terrein niet bolwerken en werd uitgescha keld. Maar Notts Tommy LaWtom een reeks storm achtige aanvallen op, onder leiding van Lawton, en wist gelijk te ma ken Daarmee was Lawton echter niet tevreden en met een kopbal, zo hard dat het wel een schot leek, bezorgde hij zijn plosg de zege en een plaats in de volgende ronde. Het was een goede dag voor ieder die in Nottingham' de kleuren van de County draagt. Maar in het STANLEY MATTHEWS. Vele voetbal-experts, die aan oor deel zijn dat Stanley Matthews mo menteel nog steeds de beste Engelse rechtsbuiten is, dringen er steeds weer op aan, dat men hem zijn plaats in het nationale elftal zal te~ugge- ven. De thans 34-jarige Matthews mag dan niet meer zo snel zijn als in zijn glorietijd hij is nog altijd „de koning der dribbelaars" en vol gens velen zeer zeker de beste Engel se rechtsbuiten. Het is werkelijk merkwaardig dat de man met de magische voeten zijn techniek weet te handhaven. Elk verdediger, die wel eens tegenover hem heeft ge staan, kan-dit getuigen. Dat Matthews goed is geweest als de beste van alle buitenspelers, die ooit voor Engeland moeten hebben gespeeld, wo~dt niet betwist. Het gaat er echter om. hoe goed hij nu is, of hij ook thans nog de beste is van alle beshikbare rechtsbuitens. Als Matthews niet meegaat naar Rio de Janeiro, zal dit alleen prettig zijn voor spelers, die anders hadden moeten proberen hem in bedwang te houden, Maar het pu bliek zal hem missen en Engeland eveneens. Want zonder Matthews zal het wellicht niet gemakkelijk zijn de Rimet beker voor Engeland te veroveren- AUTOMOBILISME Ralley-rijders bijeen te Scheveningen. Zaterdagmiddag kwamen ingevol ge een oproep van de Kon. Ned. Automobielclub verscheidene Neder landse deelnemers aan de a.s. sterrit van Monte Carlo bijeen in Hotel „Kurhaus", te Scheveningen, waar men de gastvrijheid van de directie genoot Nadat van de zijde van de KNAC mededelingen waren gedaan over de faciliteiten, welke zij ten behoeve van de rallye-rijders had verkregen werd een geanimeerde gedachten- wisseling gevoerd over allerlei re glementaire en practische problemen die zich bij het deelnemen aan dit belangrijk sportevenement steeds voordoen. TAFELTENNIS R.K.L.T.V. „De Sleutels". De uitslagen der competitie-wedstrij den luiden: Heren: Sleutels 1Bat- swingers 4 55; Sleutels 2—DETAS 3 opgeschort naar Maandag 11 Dec. te Delft; Effect 1Sleutels 3 6;4, Sleutels 5ALTC 5 46) Sleutels 6 AVA 2 10—0, DTS 4—Sleutels 8 9—1. Dames: Batswingers 1Sleutels 1 55, Cebusta 1Sleutels 2 55. Het competitie-programma voor a.s. week luidt: Heren le klasse: DETAS 2—Sleutels 1 te Delft da tum wordt nader vastgesteld; Heren 2e kl. Sleutels 2—DETAS 3 Maan dag 12 Dec. te Delft (op Delft's verzoek; DHC 1—Sleutels 2 Zater dag 17 Dec. te Delft. Heren 3e kl. ATTC 1—Sleutels 4 Dinsdag 13 Dec. Alphen a.d. Rijn. Heren 4e kl. Tempo 5—Sleutels 5 Woensdag 14 Dec. Wassenaar. Heren 4e kl. Sleutels 7Jagers 4 Zaterdag 17 Dec. Sleutelslok; des middags 5 uur. Heren 4e kl. Sleutels 8Jagers 3 idem Sleutels 7. Dames 3e kl. Sleutels 2Netbal 1 Dinsdag 13 Dec. Sleutelslok; des avonds 7.30 uur. Dames 4e kl. Sleutels 4BAT 1 idem Sleutels 2 dames. SLEUTELSKERSTTO URNOOI OP ZONDAG AANSTAANDE. In verband met de te verwachten grote belangstelling voor het Sleu tels Kerst Tournooi 1949 (alleen deelname voor leden van de Sleu tels!) op Zondag a.s. zal dit tour nooi aanvangen om 12.00 precies. Zij, die zich alsnog willen laten in schrijven, dienen dit vóór Vrijdag a.s. te doen, daar anders de moge lijkheid bestaat niet meer als deel nemer te kunnen worden ingedeeld. De toegang tot dit tournooi voor be langstellenden is geheel kosteloos en eer ieder is van harte welkom. Massakamp met Netbal. De tweede helft van de massakamp te gen de Haagse vereniging Netbal zal plaats vinden op Donderdag 22 December te Den Haag. De op te stellen spelers zullen Donderdag a.s. worden bekend gemaakt

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6