Matige oefenwedstrijd van Ned. Bondselftal Fortuinlijke Engelse zege op Italië Nederlands elftal samengesteld DONDERDAG 1 DECEMBER 1949 DE LEIUSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 1 Ook deze strijd bracht het voorhoede- vraagstuk niet tot oplossing OEFENWEDSTRIJD, welke hêf Nederlands Bondselftal gistermid dag in het Olympisch Stadion speelde tegen de Zweedse club Djur- gaarden, heeft maar bitter weinig licht gebracht in de vraagstukken, waarover f de Technische en Keuze- Commisie zich nog steeds het hoofd breekt. Die vraagstukken betreffen dan voornamelijk de voorhoede en daarover zal ook van deze oefenwe dstrijd heel weinig iicht zijn opge- gaa71, want er kwam eenvoudig geen antwoord op de vraag wat de beste samenstelling van de Oranje-aanvalslinie zal zijn. Doelpunten in de laatste 10 minuten Eerlijk gezegd vonden we deze oefenwedstrijd van het Ned. Bonds elftal slechter dan die vóór de wed strijd NederlandBelgië tegen de Middlesex Wanderers. Voor de rust speelde dé voorhoede maar heel po vertjes. na de hervatting veel beter en geestdriftiger, maar het verras sende element ontbrak ten enen male. Alles was te doorzichtte, het samenspel werd maar steeds.binnen door geleid in plaats van over de vleugels en de heus niet zwakke verdediging der gasten kon steeds voldoende ingrijpen. Het zal duidelijk zijn, dat het niet aan de achterhoede noch aan de middenlinie beeft gelegen, dat de voorhoede niet tot doelpunten is ge komen het ene puntje tegen het einde dan uitgesloten. Of misschien tochZou het niet beter geweest zijn, indien de middenmeters mper op tie vleugels hadden geolaatst. Dat zou vooral Lenstra ging hieraan mank de linkervleugel beter be zet doen hebben. Het middenvoor-vraagstuk vooral achten we met de keuze van de Scheveninger Van Geen geenszins opgelost Deze speler mirt ten enen male nog de noodzakelijke interna tionale routine. Het spel verplaatste zich soms vliegensvlug en daar kon Van Geen niet met mee. Hij mom dan al eens 'n doelpunt maken, de taak van een midvoor bestaat ook in het verdelen van het spel en dat misten we bij hem. We geloven, dat Roosenburg in ieder geval nog meer zal presteren. Toegegeven moet worden, dat de Ned. voorhoede het niet licht had tegen de actieve Zweedse verdedi ging, doch na de rust werd zij me nigmaal in het nauw gedreven en slechts door het samentrekken van zes.... zeven spelers voor het doel wist men onheilen te voorkomen. Na de eerste helft leek het. of we het befaamde Hollandse kwartiertje zouden krijgen, doch hoe actief men ook was, het spel bevatte teveel te kortkomingen. het was te doorzichtig en slechts open aanvallen over de vleugels zouden meer succes hebben kunnén brengen. De gasten lieten technisch vaak knap werk zien. Zij beschikten bo vendien over snelle sprinters op de vleugels, die het onze verdediging dikwijls lastig genoeg wisten te ma ken. Het pleit slechts voor Everse TerlouwVan der Sluis, dat zij die stormlopen steeds hebbén kunnen weerstaan. Hoe het echter ook zij, het feit. dat ons Bondselftal van deze club uit Zweden niet heeft kunnen win nen, wijst toch voldoende on een groot tekort. Wat zou een Neder lands clubelftal in Zweden of in welk ander land klaar maken tegen een vertegenwoordigend landen- elftal? Een waardeloze voorhoede De eerste, die we voor de wed strijd van het voorlopig Nederlands elftal tegen Djurgaarden in de kof- kiekamer van het Olympisch sta dion ontmoetten, was Abe Lenstra. Hij stond een partijtje te biljarten met een Heerenveen-supporter. ,,Weet je al, dat Clavan wegens een enkelblessure niet kan speten, Abe?" vroegen wij hem. Ja. Abe wist het. „Maar geloof maar niet, aat de voorhoede nu zó wordt om gegooid. dat ik een binnenpteats krijg. Dat gebeurt toch niet, waar om weet ik niet" was het antwoord Van de Fries, die het nog maar steeds niet kan begrijpen, dat de Keuze-commissie hem niet eens op de plaats opstelt, welke hij ook in zijn club bezet. Lenstra kreeg gelijk. De Emma- speler Janus van der Gijp werd op NEDERLANDS BONDSELFTAL SPEELT GELIJK TEGEN DJUR- GARDEN Kraak stompt tijdens een aanval der gasten de bal tot hoekschop. V.l.n.r. Pellerson, Ter louw. Kraak en Cederborg. Op ach tergrond Timmermans. de rechtervleugel geplaatst en Abe Lenstra verhuisde naar de linksbui tenplaats. Dit was jammer niet om dat Lenstra zijn zozeer bègeerde binnenplaats niet kreeg dat lag toch niet in de lijn der verwachting maar omdat nu de vleugel Len straVan Steenbergen, die in de oefenwedstrijd te Rotterdam soms heel aardige dingen liet zien, uit elkaar werd gehaald. Mede door het feit, dat Clavan niet van de partij was, maakte dit het experiment met de nieuwe voorhoede nagenoeg waardeloos Van Steenbergen kon het, vooral in de eerste helft, niet erg met de kleine van der Gijp vinden en tus sen Lenstra en Timmermans aan de andere kant wilde het ook niet al te best vlotten. Met een matig debu terende van Geen op de midvoor- plaats hadden we zodoende een vrij zwakke aanval in het veld staan. Het verband in de voorhoede ont brak volkomen. Het Nederlands elf tal was bijna de gehele wedstrijd onbetwist de sterkste, maar in de aanval werd zó hopeloos geknoeid, dat men het niet verder bracht dan tot één doelpunt. Geen enkele maal zagen we het verrassénde open «pel de scherpe thraugpass naar de vleu gel, het wapen waarmee onze natio nale elftallen altijd de meeste suc cessen behaalden. Men bleef van be gin tot eind volharden in kort tik tak-spel, waarbij tevens geen ge bruik werd gemaakt van de ruimte. Bovendien was het plaatsen in alle linies beslist onvoldoende. Dit spelletje was een kolfje Yiaar de hand van de uitstekende Zweed se verdediging, verreweg het beste deel van het elftal. Het stopperspil- systeem werd perfect uitgevoerd en de dekking was zo mogelijk nog be ter verzorgd. Tegen dit spel kon al leen een voorhoede succes hebben, met fantasierijk spel, met onver wachte switches en lange passes. Dit ontbrak deze middag ten enenmale in de Nederlandse aanval, waardoor maar weinig gevaarlijke momenten voor het doel van Nilsson ontston den. Van Steenbergen toonde, dat hij over een goed schpt beschikt, maar verder was zijn reageren te traag, vooral wanneer het op starten aan kwam. Een speler van het type Schaap, maar, althans in de vorm van deze wedstrijd, zeker niet be ter. De Scheveninger van Geen kwam pas tegen het einde op toe ren. Hij had het, ook al door de ge ringe steun, die hij ontving, tegen de prachtig spelende Zweedse spil Karl Anders^on niet gemakkelijk, maar hij deed ook te weinig moeite los te komen. Zijn doelpunt was echter wel eên staaltje van goed doorzetten. Invaller van der Gi.ip was een sr.elle en handige rechtsbuiten, die echter te vast aan zijn lijn zit om hem beter dan van der Tuyn te kun nen noemen. Timmermans was ijve rig als altijd. Het was jammer, dat Clavan niet naast hem stond, hoe wel hij vrij en onbevangen speelde. De Hagenaar was ook de enige man, die af en toe een througpass uit deelde. De middenlinie speelde zijn ge wone spel. De Vroet en van Schijn enel zaten goed achter hun voorhoe de aan. maar deelden evenals de rest in de malaise van slecht plaat sen. Terlouw, die aanvankelijk last had van het gladde veld. speelde nadien stoer en betrouwbaar. Be trouwbaarder dan Everse, die. voor al in de eerste helft, nog al eens stond te „schutteren". Van der Sluis maakte een goede indruk. Zijn op stellen en ingrijpen was vaak uit stekend. Kraak had het zeer rustig. Jammer was het, dat een misgreep van hem even voor het einde de gelijkmaker voor de Zweden bete kende. Na afloop, in de kleedkamer, vertelde hij ons, dat de midvoor van Djurgaarden, Carlsson, hem, juist toen hij een kopbal van An- dersson wilde onderscheppen, even had „genomen", zodat de bal via het hoofd van de toestormende Ceder- borg precies over hem heen in het doel vloog. Als uiiblinkers bij Djurgaarden zouden wij willen noemen: doelman Nilsson, die wel verre van klem- vast was, maar vrijwel alles stopte wat er te stoppen viel. De virtuoos rechtshalf Stenman en stopperspil Karl .Andersson. Ook de backs, L Petterson en Blomqvist waren van klasse. Al met al was het een wedstrijd, die de ongeveer 35.000 toeschouwers niet veel fraais heeft geboden. Beide doelpunten kwamen in de laatste 10 minuten. Eerst was het van Geen, die goed doorliep toen Nilsson een schot van van Steenbergen niet on der controle kreeg, waarna de Sche- veningèr slechts voor het inschieten had. Het zag er naar uit, dat het hierbij zou blijven, maar vijf minu ten later lag de Zweedse gelijkmaker rchter Kraak. Het begon al te sche meren toen een der Zweedse backs hands maakte binnen het strafschop gebied. Van der Gijp plaatste zich achter de bal op de beruchte stip. maar het teder vloog tegen de paal en kon een tel later worden wegge werkt. Nog even kwam Schijvenaar Everse vervangen, maar na een mi nuut stond ook de Haarlemmer met een pijnlijke knie aan de kant. Toen floot scheidsrechter Schip per voor het einde. OM DE ENGELSE BEKER. De uitslagen van de gisteren over gespeelde cupwedstrijden zijn: AldershotWeymouth 23; Cre we AlexandraDarlington 1—0. BRIDGE De uitslagen van de laatste week gespeelde wedstrijden waren de vol gende: Hoofdklasse: Team van Egmond verliest van team Thoolen met 10 m.p. Team Braams wint van team Beyer met 48 m.p. Team mr. Koch speelt gelijk met team Vrijenhoek (3 m.p. voor Vrijenhoek). Team Van Tuyn veriiest van team D.D.S. met 8 m.p. Team Braams wint van team D.D.S met 3 m.p. Eerste klasse* Team Aukes ver liest van team van As met 5 m.p. (Team van As kampioen!) Team Goddijn verliets van team De Haan met 18 m.p. Tweede klasse: Team Bergsma wint van team mevr. Klarenbosch met 5 m.p Team Kallenberg ver iiest van team mevr. Klarenbosch met 17 m.p. Team Den Dekker wint van team Kallenberg met 15 m.p. Team Klinkenberg verltest van team Seir met 172 m.p. Team Bergsma wint van team Klinkenberg met 4 m.p. Zorgt Uw drukker voor Uw nieuwe fiets? Wij veronderstellen, dat U wel ver standiger bent en voor een rijwiel naar een vakman gaat. Maar waar koopt II Uw handschoenen dan? Toch zeker bij een handschoenen specialist, een gerenommeerde he renmodezaak. G Schoon water, Haarl.str. 79. Bert Schrier, Breestraat 152. Alb. B. Timmerman, Breestraat 90. Herm. Trossel, Hogewoerd 109. Fa. Wannée, Botermarkt 17. Jan Westen, Breestraat 147. Fa. Windsor. Gangetje 6. Jo van Eyken, Haarlemmerstraat 87 Jan van Hartevelt, Haarl.str 210. H. J. Holswilder, Nieuwe Rijn 7. A. Klaassens, Breestraat 114b. Fa. J. J. v. d Blij, Haarl.straat 11. C. H. Nolet, Haarlemmerstraat 206 H. Nolet, Botermarkt 9. Raumann Teppcma, Maarm.st. 4 Koopt in een Speciale Herenmodezaak Een ongeslagen record gehandhaafd ENGELAND heeft gisteren op het terrein van Tottenham te Londen, zijn ongeslagen thuisrecord weren te handhaven. Ditmaal was het de Azuren Squadra, die aan Albions zegekar werd gebonden, en de uitslag 20 schijnt te duiden op een, zoal niet groot dan toch wel beslissend overwicht der Engelsen. In werkelijkheid echter geven de cijfers zeker geen zuiver beeld van de krachtsver houding in het veld en hebben de Italianen, bij voorbaai als verliezers gedoodverfd, zo uitstekend partij gegeven, dat een gelijk spel zeker niet een te ruime beloning voor hun prestaties zou zijn geweest. Met name voor rust waren zij, alles in aan merking genomen, een tikje, sterker, en verscheidene Engelse journalis ten gaven dit ook onomwonden toe. Als Italië met%en 10 voorsprong de tweede helft was ingegaan zou daar waarschijnlijk iedere toeschouwer vrede mee hebben gehad. In het laatste kwartier behaalde Albion de zege De strijd werd gevoerd op een glad, doch goed bespeelbaar veld. En er waren nog geen tien minuten verlo pen of het publiek van kenners be sefte volkomen dat hier een ploeg tegenover de Engelsen stond, die zich hoegenaamd niet van tevoren met de gedachte van een nederlaag verzoend had, maar integendeel vocht voor een overwinning, en daar ook de nodige wapens voor had In het begin zat er niet veel systeem in beide ploegen. De Engelsen leken wat verrast door het hoge tempo en het vinnige tackelen van de Italia nen en hun voorhoede viel wel aan, maar kon niet doorstoten. Zo golfde de strijd heen en weer, en nauwe lijks had de watervlugge Italiaanse keeper Moro een schot van Morten- sen gekeerd of zijn collega aan de andere kant. Williams, had al zijn talenten nodig om een gevaarlijke draaibal van de Italiaanse rechtsbin nen Lorenzi langs de paal te werken De Italianen waren van de aanvang af even gevaarlijk als hun vermaar de tegenstanders. Het Engelse deel van het publiek, en dan vormde 6/7 van het totaal, meende, dat hier wel verandering in zou komen zodra Rowley en de zij nen op toeren kwamen Maar al von den beide ploegen al gauw het juiste teamverband, zodat de strijd niet slechts spanning bracht,dhch Ook een behoorlijk technisch peil bereik te in de krachtsverhouding kwam geen wijziging. De Engelse achter hoede was goed, met keeper Wil liams zeer betrouwbaar en de rechts back Ramsey van de Spurs nog een tikje beter dan zijn collega Aston van Manchester United Ramsay leek alomtegenwoordig en hij was het. die de gevaarlijkste stormlopen der gasten brak, soms met een tikje ge luk. Ook de middenlinie deed haar plicht, zonder tot grote hoogte te stijgen. Maar de aanval bleef bene den de verwachtingen en kon slechts zeklen operingen maken in het be weeglijke en elastische verdedigings- blok van de blauwhemden. Bij de Italianen vielen de grote snelheid, de doortastendheid en het goede positie kiezen op. Amadei ont popte zich als een aanvalsleider en spelverdeler van groot formaat en hij gaf vaak haarsdierpe centers aan Carapellese en Boniperti, die op de vleugels stonden te popelen van ver langen om van leer te trekken. Hun rushes bezorgden de Engelse toe schouwers telkens hartkloppingen. Bewonderenswaardig was ook vaak het verdedigend werk van de inters en de kanthalves. Brak de Engelse voorhoede los want al haperde het daar herhaaldelijk, ze lieten zich uiteraard niet onbetuigd dan vormde zich, met de massieve backs Bertucelli en Giovannini als hoek stenen, een muur van spelers waar geen doorkomen aan was. Centers werden onderschept, individuele dribbels gefnuikt en pogingen tot schieten onmogelijk gemaakt. Tel kens weer ketste de bal van een wit been of een blauwe borst of schou der terug. De Engelsen bleven wel een heel stuk beneden de topvorm, welke zij onlangs tegen Noord-Ierland hadden getoond. Maar men speelt nu een maal niet beter dan de tegenpartij het toelaat, en d'tmaaf hadden de Engelsen te maken met een heel wat pittiger, doelbewuster en vak kundiger ploeg dan de Noord-Ieren op de been hadden kunnen brengen. Na ongeveer 25 minuten van ver woede en spannende aanvallen en tegenaanvallen kreeg de Engelse linksbuiten Froggatt een kansje. Maar hij schoot veel te hoog en bo vendien ver naast. Toen trachtte Finney van de rechtbuitenplaats Moro te verrassen met een vervaar lijke schuiver, die wel de goede rich ting had. De Italiaanse keeper, die ^werkelijk briljante dingen zien liet. was echter ook ditmaal paraat. Hij stortte zich op de bal en werkte vlot weg. Vijf minuten later werd Wil liams- op de proef gesteld met een. harde, 'lage kogel van Amadei. Ver buiten zijn bereik suisde de bal naar het doel, maar op het laatste nipper tje dook Ramsay op als redder in de nood en keerde het gevaar. In de laatste minuten voor rast speelde de strijd zich veelal op het middenter rein af, doch met talrijke uitvallen naar beide doelen. Maar het spel van de Italiaanse voorheode hoe snel en verrassend ook. was voor doel toch niet gepolijst genoeg om de kroon op het werk te zetten, en aangezien de Engelse voorwaartsen geen kans zagen om de vijandelijke verdedi ging, waarin de spil Parola zwoegde als een paard, uit haar verband te spelen, ging de rust met blanke stand in. Hiermee hadden de Engelsen ze ker niet minder gekregen dan hun toekwam, integendeel zou een 1-0 voorsprong der Italianen niemand hebben verwonderd of teleurgesteld. In de tweede helft speelde men met een wit geverniste bal, want een dunne nevel zonk neer op het veld en het zicht werd er niet beter op. Prompt ontbrandde weer een felle De voorhoede als tegen België Het Nederlands elftal, dat Zondag 11 December a.s. in het Olympisch stadion te Amsterdam tegen Denemarken speelt, is als volgt samen gesteld: KRAAK (Stormvogels) EVERSE VAN DER SLUIS (Neptunus) (B.V.V.) VAN SCHIJNDEL TER LOUW DE VROET (S.V.V.) (Sparta) (Feijenoord) LENSTRA SCHAAP ROOSENBURG TIMMERMANS CLAVAN (Heerenveen) (Gooi) (Sneek) (A.D.O.) (A.D.O.) Reserves: Saris (B.V.V.), Schijvenaar (E.D.O.), Stoffelen (Ajax) en van der Tuyn (H.D.V.S.). strijd met zoveel spannende momen ten, dat het publiek nauwelijks tijd kreeg om van al die emoties te beko men. Eerst kropen de Engelsen door het oog van een-naald toen de lis tige Crapellese een gunstige situatie bliksemsnel uit buitte en totaal on verwacht schoot. Williams was ge slagen, maar de bal draaide langs de paal over de outlijn Toen schoot Boniperb ver naast, terwijl bij een Engelse aanval de rechtsbinnen juist over kopte. De Italianen kwamen steeds beter op dreef, ze demon streerden nu prachtig voetbal en aan zekere aarzelingen en onzekerheden kon men merken, dat de Engelsen zich allesbehalve zeker van hun zaak voelden. Met name Carapellese en Boniperti stichtten verwarring in hun gelederen en de waakzaamheid van Williams, die enkele fraaie saves op fonkelend aanvalsspel der Italia nen verrichtte, mocht geen moment in waakzaamheid verslappen. Nadat de Enge'sen op hun beurt druk hadden uitgeoefend, waarbij Morten^en en de linksbinnen Pear son zich het gevaarlijkst toonden, verplaatste het spel zirh weer naar hun helft en moest Williams zich an dermaal tot het uiterste inspannen om onheil te voorkomen. De rechts binnen Lorenzi schoot de bal een maal in de touwen, m^ar lang nadat de Schotse scheidsrechter Mow at voor ofside had gefloten. De tijd verstreek, en de score bleef blank, totdat gebeurde wat niemand verwachtte en Enge land binnen vijf minuten een 2-0 voorsprong nam. In 'de 31e mi nuut kreeg Mortensen de bal vrij, hij schoot onmiddellijk in de bovenhoek en alhoewel Moro het leer, dat van wit vuilgrijs was geworden, nog wel aanraak te kon hii het niet in zijn macht krijgen. Het was 1-0 voor Enge land. Vier minuten later trof de Italia nen een nieuwe slag toen linkshalf Wright van Wolverhampton met veel effect inschoot en keeper Moro totaal van de wijs gebracht. Verlamd van schrik zag de uitnemende Italiaanse doelman het leer in de touwen zei len. Daarmee was de strijd beslist. Want al gaven de Italianen het nog niet op. en al schoot rechtshalf Anno- vazzi van 35 meter afstand op het nippertje naast, De Engelse profs lieten zich de zege niet ontglippen en drukten de blauwhemden in de ver dediging. Engeland heeft das, ietwat gehol pen door de fortuin zijn ongeslagen thuisrecord gehandhaafd, althans voor wedstrijden tegen continentale teams. Maar de Italianen behoeven zich over hun nederlaag niet te scha men, want zij hebben uitstekend ge speeld en hun geduchte tegenstan ders het vuur na aan de schenen ge legd. De wedstrijd werd door meer dan 60.000 toeschouwers bijgewoond, van wie verscheidene honderden zich al om 9 uur 's morgens bij de hekken van het Tottenham-terrein hadden geposteerd. vewfyfifte*.-e*. IJSHOCKEY OM DE WEST EUROPA CUP. HHYCAntwerpen 92. Gisteravond werd te Den Haag de ijshockeywedstrijd HHYC Brabo (Antwerpen) gespeeld, welke in een verdiende 92 overwinning voor de Hagenaars eindigde. De tussenstan den luiden: 40, 22, 3-*0. Van Heeswij k maakte een goede rentrée. Enkele seconden nadat hij op het ijs was verschenen wist hij met een prachtig schot uit een voor zet van Andreola HHYC de leiding te geven. De Belgen kregen nu eni ge aanvalskansen, doch de Hollan ders waren aanmerkelijk sneller en het waren achtereenvolgens An dreola uit eeq scrimmage, Dinger uit een voorzet van Taconis en tot slot wederom van Heeswijk uit een pass van Andreola, die de stand op 40 brachten. De nieuwe aanwinst van HHYC. Carrey, speelde aanvankelijk in de verdediging, doch tegen- het einde van de eerste periode en ook gedu rende de tweede periode speelde hij in de aanval, waarbij hij zeer snel bleek te zijn Beide ploegen scoor den hier tweemaal. De laatste periode kenmerkte zich door vinnig spel, en niet minder dan vier Belgen, te weten Reybroeck, Lekens, Mullenders en Verstrepen, en bij de Nederlanders, Dietz, moes ten voor te zwaar body-checking voor twee minuten aan de kant. Het overwicht van de Hagenaars, vooral in techniek en snelheid was bedui dend en resulteerde in diie goals, terwijl een vierde werd afgekeurd. De stand in de competitie om de West Europacup luidt thans: Racing Parijs 6 5 0 1 10 3516 Luik 5 4 1 0 9 43—17 Brussel 5 3 1 1 7 39—25 Ijsvogels 4 0 3 1 3 16—19 HHYC 2 10 1 2 13—7 Antwerpen 5 1 0 4 2 10—32 Lions de Paris 5 0 14 1 1334 Tilburg 2 0 0 2 0 8—27 CARREY. Na de wedstrijd HHYCBrabo vroegen wjj de heer Havslaar, voor zitter van de HHYC, Bzijn mening over de nieuwe aanwinst van zijn club. /Carrey. De heer Havelaar zeide te ver wachten, dat vooral de jeugdige HH YC-spelers in de komende zware wedstrijden om de West Europacup zeer veel steun zullen hebben aan Carrey. Hij zal zich evenwel nog moeten aanpassen aan het Europese speloeil en aan het „soft-play". Als voorbeeld hoe het niet moet noem de de heer Havelaar de wedstrijd tussen HHYC en Racing club de France, vorig jaar te Parijs gespeeld. De Racing club bestond toen voor namelijk uit Canadezen, die dermate ruw speelden, dat de HHYC-spelers het eerste kwartier niet tot de aan val kwamen. Carrey was topscorer in Schot land, het tvpe van een speler, die het spel door en door kent. Ongetwijfeld is hij een stevige speler, maar hij moet hier nog laten zien wat hij kan. In de wedstrijd van gisteravond tegen de Antwerpe naren, konden zijn kwaliteiten slechts enkele malen naar. voren ko men. Hij mbet eerst nog volkomen acclimatiseren. Men wil Carrey in de zware wedstrijden laten uitkopien. Hiernaast zal HHYC hsitf ook als trainer evageren, Andreola zal onder alle omstandigheden de coach van HHYC blijven. PAARDENSPORT VERGADERING STICHTING NED. DRAF- EN RENSPORT. Duindigt ook op weekdagen. Op initiatief en onder leiding van de stichting Nederlandse Draf- en Rensport werd een contactbijeen komst gehouden, waaraan door be langhebbenden uit alle kringen der draf- en renwereld werd deelgeno men. De voorzitter, de heer J. H. W. Pas man, deed verschillende belangrijke mededelingen inzake het a.s. sei zoen. Hij bracht o.m. ter kennis, dat het seizoen 1950 reeds op 26 Maart zal worden geopend. Het aantal cour ses zal belangrijk groter worden dan in 1940 als de plannen om op Duin digt op weekdagen draverijen te houden, doorgang vinden. In het al gemeen werd de verwachting uitge sproken, dat het komende seizoen de belangstelling voor het draf- en ren- wezen zal stijgen, vooral wanneer de accomodatie voor het publiek op de verschillende banen zal worden verbeterd. Ook kwam de wens naar voren om overal weer een tweede rang in te stellen. Op financieel gebied kwam de verheugende mededeling, dat de schulden van hei oude centraal be stuur tot en met 31 Dec. 1945 in de maand Januari 1950 voor 60 pet. zul len worden, uitbetaald en in de loop van dat jaar voor de overige 40 pet. Van de zijde der zuidelijke vereni gingen werd een ernstig beroep ge daan op de eigenaren om de banen in Limburg en Brabant niet te ver geten. Hierop aansluitende brachten verschillende fokkers de mogelijk heid naar voren om het Zuiden als nieuw afzetgebied voor hun produc ten te ontwikkelen. Ook de werkwijze van de totalisa- tor was een punt van uitvoerige ge dachten wisseling en in het algemeen was men van oordeel, dat het uit gangspunt „de toto is er ten dienste van de paardensport" door de ex- ploitante van de totalisator niet ten volle werd beseft. BILJARTEN Leidse Biljartbond. De uitsla gen van de comp. wedstrijden voor de L.B.B. luiden: le klas cadre: T.O.G. 1Spijker- bak 1 2—4; Spijkerbak 2—T.O.P. 1 4—2. 2e klas cadre: U.V.S. 1—S.D.O. 1 24; Royal 1Morschpoort 1 24; Morschpoort 2Spoortje 1 60. le klas libre: T.O.P. 2Spijkerbak 3 62: 't Zuid 1Carambole 3 62. 2e klas libre: Spoortje 2De Heul 1 26; T.O.P. 3Vierkantje 1 44. U.V.S. 2—T.O.G. 4 6—2. 3e klas libre: 't Zuid 2De Valk 1 35; T.O.G. 5Rijnegom 2 44; Spijkerbak 4De Hoek 1 35. 4e klas libre: Drei Pott. 2Spij kerbak 5 44; O.G. 1E.M.M. 1 4 4. 5e klas libre: Spoortje 3De Heul 2 26; Morschpoort 5Rijnegom 3 6—2; De Hoek 2—S.D.O. 2 4—4; Drei Pott. 3't Zuid 3 0. 6e klas libre: Flora 1De Valk 2 8—0: T.O.G. 6—T.O.P. 4 5—3; U.V.S. 3Morschpoort 6 62. 7e klas libre: Morschpoort 7't Zuid 4 44; Vierkantje 3Spoortje 4 2—6. 8e klas libre: E.M.M. 2't Zuid 5 44; U.V.S. 4Morschpoort 9 44; Morschpoort 8—S.D.O. 3 62.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6