Schaakspel Ajax en Heerenveen besluiten de eerste helft der competitie met redelijke winstkans Gemakkelijke wedstrijden voor de kopgroep-clubs in 1 A en 1 B Zal Warmunda Z. l.C. ten val brengen het I i i i i k k k k k k k m m ii a m k m k w m s m 1 1 k k k k k IH SP I k 9 tm m Gemeenteraad van Noordwijk l.t.B. en Merenplan ZATERDAG 26 NOVEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 We staan thans voor de laatste competitiedag van November en reeds is door meer dan de helft der eerste klassers de eerste helft van het wed strijdpro gramma achter de rug. De verschillende onderbrekingen voor andere wedstrijden buiten beschouwing gelaten, kunnen we zeggen, dat het programma zeer vlot is afgewerkt en de clubs kunnen nu tegen een Sparta Blauw Wit om de leiding in West I Bezien we daarbij het afgewerkte programma, dan constateren we, dat het slechts aan twee clubs ge lukt is ongeslagen uit de strijd te komen, ja zelfs geen enkel punt te hebben verloren. Dat zijn Ajax en Heerenveen, die van begin tot ein de al hun wedstrijden hebben ge wonnen. Om de laatste wedstrijd van de eerste helft speelt Ajax mor gen tegen SW en eerst als ook deze gewonnen is, heeft Ajax haar on geslagen record gehandhaafd. Het zelfde geldt trouwens voor Heeren veen, die morgen de eerste helft be sluit met de wedstrijd tegen Frisia. 't Zou echter al heel raar moeten gaan, indien beide leiders nu deze eerste helft met enig verlies zouden besluiten. Overigens biedt het eerste klas programma ook morgen weer enkele markante wedstrijden. Zo in Afde ling I de bigmatch SpartaBlauw Wit, die met twee punten verschil in het voordeel der Rotterdammers aan de kop staan. Indien de Amster dammers erin zouden slagen te win nen, zouden beide clubs precies ge lijk staan, doch we geloven nog niet, dat de Spartanen zich in deze beslissende wedstrijd zullen laten kenne.». In West II komen twee der naaste concurrent an van Ajax tegenover elkaar te staan, nl. de Volewijckers en EDO, terwijl een derde concur rent als we tenminste nog van concurrent op zulk een afstand kun nen spreken RCH, op bezoek gaat bij HBS, waar mogelijk een puntje v?rloren zal worden. Ajax kan zich hoe langer hoe meer veilig gaan ge voelen en met een gerust hart de tweede helft ingaan. Zal UVS revanche halen op vuc? De eerste wedstrijd in de compe titie speelden de Leidse Elauwwit- ten tegen het Haagse VUC en het werd een 32 nederlaag. Morgen gaan de Leidenaars de Hagenaars in eigen hujs opzoeken en men zou geneigd zijn een nieuwe nederlaag voor de Leidenaars te verwachten. Zover behoeft het echter allerminst te komenindien de Leidenaars zich maar geheel geven. Immers, ondanks de verloren wedstrijd te gen VUC, staan de blauw-witten toch nog een punt boven de Hage naars en de kans op revanche is er dus ongetwijfeld. Maar het is ook nodig, willen de Leidenaars de strijd met CW en Unitas blijven volhou den, want ze zijn reeds twee punten bij deze clubs ten achter... Alphen en Roodenburg in de strijd om de leiding van de 3e kl. A. De strijd om de leiding in de 3e klasse A gaat nog steeds tussen Al phen en Roodenburg. Jammer on getwijfeld voor de Leidenaars; dat zij Zondag een punt moesten afstaan aan GSV, maar zij hebben altijd nog een verliespunt minder dan de Alphenaren. Doch er liggen voor beide clubs nog genoeg voetangels en klemmen, zodat er nog weinig van de afloop te zeggen is. Alphen gaat morgen naar TYBB in Haar lem, een lastige tegenstander eigen huis. De eerste wedstrijd werd door de Rijnbewoners met 20 ge wonnen. Roodenburg krijgt bezoek van Wassenaar en een nieuw gelijk spel tussen beide clubs lijkt ohs niet onmogelijk. HBCRKAW is de derde be langrijke wedstrijd voor het Leids district. We zijn ervan overtuigd, dat de club uit Leidschendam heel wat beter moet gaan spelen om ver der succes te behalen en we weten tevens zeker, dat de strijd met To- negido voor de Dambewoners zeer zwaar zal worden. Blauw Zwart kan winnen, maar LFC In de 3e klasse B krijgt Blauw Zwart bezoek van Texas en dat kun nen twee winstpunten voor de Was- senaarse club worden. De achter stand van Blauw Zwart op de leider VCS is thans vijf punten en het zal een hele toer worden de Hagenaars van de eerste plaats weg te krijgen. In de 3e klasse C ontvangt LFC het Haagse Westerkwartier, onmid dellijk dus de returnmatch van jl. Zondag. Beter dan wij weten de Leidse Kanaries wat hun in deze wedstrijd te wachten staat. Wij kun nen er geen voorspelling meer op doen. SJC-Teylingen de bigmatch van de 4e klasse A. Terwijl ASC rust heeft in de 4e klasse A wordt in Noordwijk de belangrijke wedstrijd SJCTeylin- gen gespeeld. Het puntenverschil tussen beide clubs bedraagt slechts twee in het voordeel van SJC, mits evenwel de twee achterstallige wed strijden door de Noordwijkers wor den gewonnen. En dat is op zich zelf al een hele opgave, want de clubs in deze afdeling doen niet veel voor elkaar onder. Dat zal SJC ver moedelijk ook wel in de strijd tegen Teylingen ondervinden. Voorshands geloven we nog wel aan een zege van de St. Jeroensclub, doch groot zal zij vermoedelijk niet zijn. Doers gaat bij VVSB op bezoek en bedriegen de voortekenen niet, dan kan dit een interessante strijd wor den, want in verschillende wedstrij den bewezen de Leidenaars reeds, dat z'j wel kunnen spelen, als allen z' muar ten volle geven. Een ge lijk spel behoort niet tot de onmo gelijkheden. Lisse krijgt bezoek van BSM en zo ooit, dan moeter. de Lissenaren deze wedstrijd winnen. Dan kunnen ze tevens de laatste plaats aan de Bennebroekers laten. LDWSHillegom is voor de Lei denaars en RouwkoopArchipel vermoedelijk wel voor de Voor schotenaren. In de 4e klasse B mogen we Al- phia toch zeker wel een kansje op beide punten geven tegen Zwart Blauw? In de 4e klasse C heeft DSO waar schijnlijk wel gelegenheid haai po sitie aan de kop te versterken ten koste van Gouderak, al z deze uitwedstrijd vermoedelijk niet mee vallen. Lugdunum heeft morgen rust en in de 4e klasse F zal de wedstrijd VEPBodegraven wel winst voor i de Woerdense club opleveren. DC.L.-NIEUWS Onder voorzitterschap van de heer J Stavleu werd deze week een kor te ledenvergadering gehouden. De heer van Melsen, beheerder van het clublokaal, had de vereniging een fraaie beker geschonken. Deze zal verspeeld worden onder al de leden. Er zullen drie groepen worden ge vormd. Deze beker wordt dus direct eigendom van de winnaar, dus geen wisselbeker. Tenslotte werd een ledenactie op gezet. Nieuwe leden kunnen zich van heden af weer opgeven aan A. v. d. Putten, Kraaierstraat 32. De afgebroken partij in de wed- srrijd D.C.L.D.I.O. werd remise, zodat de uitslag 1010 werd. Hier door heeft D.C.L. 7 punten behaald uit de competitie. Voorwaar geen slecht resultaat, daar voortdurend met invallers gespeeld moest wor den. De wedstrijd L.D.V. IID.C.L. II eindigde in een voorlopige 99 uit slag. 1 Partij werd afgebroken, v. d. Putten won z'n partij evenals J. Belt en J. de Vink. Ouwehand, Feitsma en Vermeulen speelden re mise, terwijl Schimmel, Lardee en Zeegers verloren. Er speelden 3 re serves mede, zodat het eindresultaat boven verwachting was. WIELRENNEN. Swift-combinatie. De derde wintertrainingsrit wordt Zondag verreden voor A. B. en C-klas. Start 9.30 uur aan de Zijl. LEIDSE VOETBALBOND Het is alweer na lange aarzeling dat wij beginnen dit overzicht te schrijven. De vorige week is het alles meegevallen, maar het ziet er thans nog niet naar uit, dat men met enige zekerheid kan zeggen: Het is morgen goed voetbalweer. Maar alla, laat ons het er op wagen; met een beetje geluk kan onze optimistische voorspelling juistheid worden. Tenslotte is het hele voetballen een kwestie van geluk; dat hebben ver schillende clubs 1.1. Zondag ondervonden. Wij zullen daar dan ook in deze voorbeschouwing, zoals altijd, rekening mee moeten houden, al zijn er deze keer weinig wedstrijden, die gelijke krachtmetingen zullen wor den. Ie klasse A. Alph. Boys ontvangt Foreholte, dat de vorige week zeer goed van ziqh afbeet en Rijpwetering op eigen grond met 41 versloeg. Maar of het de Voorhouters deze keer weer zo zal gaan? De Boys staan, dank zij de nederlaag van Oranje Groen, weer op de tweede plaats en die zullen ze willen behouden voorlo pig. Wa geven de gastheren daarom de beste papieren, al achten we Fo reholte niet kansloos. De andere leiders hebben' een vrij gemakkelijk programma. Meerburg ontvangt de hekkesluiter A.Z.L. We vragen ons slechts af met welke cijfers de leiders zullen winnen! Ook Oranje Groen krijgt het niet bijster zwaar; een uitwedstrijd te gen Morskwartier kan gewonnen worden. Rijpwetering—S.J.Z. dunkt ons een overwinning te worden van de Ripbewoners. Of zouden ze de schrik van de vorige week nog in de benen hebben? We liopen het niet voor de gastheren, want S.J.Z. kan soms raar uit de hoek komen en bewijst dit jaar beter te spelen dan in de vorige competitie. Ie klasse B. In deze afdeling zien we een be langrijke match tussen Z.L.C. en Warmunda, resp. 1 en 4 van de ranglijst. Zouden de Warmondena ren kans zien Z.L.C. een nederlaag te bezorgen? D.O.S.R., hoewel het morgen rust heeft, zou er ongetwij feld wel bij varen. Ja, eigenlijk zou een overwinning van Warmunda voor iedere club, die kampioens pretenties heeft, welkom zijn. Maar dr Leidenaars zijn thuis taai. En we geven hen daarom iets beter kansen, al zou het ons niet met stomheid slaan, indien de overwinning niet in Leiden bleef! We houden het voor lopig op een vraagteken. Kagia, dat een lelijke val maak te tegen V.V.L.V., kan zich weer herstellen door een thuisoverwin ning op de hekkesluiters Wet. Boys. Eerlijk gezegd gaan we de moed een beetje opgeven. Wat bezielt die Boys toch? Waar is hun bravour en élan van het vorig jaar gebleven? Nul punten uit zeven wedstrijden is toch wel droevig! Wat zouden we Maan dag graag een overwinning van de Boys melden! Maar of het zover ko men zal? V.V.L.V., zoals gezegd herstelde zich kranig en kan haar goede voor nemens ook morgen in goede resul taten omzetten, in de uitwedstrijd tegen V.N.A., al willen we nog niet zeggen dat de Voorschotenaren de overwinning al in hun zak hebben. Er zal voor gevochten moeten wor den, want V.N.A. is thuis lang niet altijd gemakkelijk. Maar we hebben 'goede hoop op een Voorschotense overwinning. Als er maar tweemaal vijf en veertig minuten onafgebro ken gewerkt wordt. Want V.V.L.V. kan wel. Als ze maar willen! V.T.L.—St. Ber nardus kan een overwinning voor de Leidenaars worden. 2e klasse A. We zien er Hazerswoude niet di- .rect voor aan om de leider Rouw koop 2 ten val te brengen in Hazers woude. De gastheren behoren im mers tot de drie clubs, die nog nul punten hebben. En daar U.D.O. vrijaf heeft, kunnen we slechts een verder uitlopen van de Voorscho tense reserves verwachten. V-.V.O.A. V.N.L. lijkt ons niet waarschijn lijk een overwinning voor de Leide naars te worden, al zijn de Oud Adese tegenstanders dan niet zo sterk. Maar mogelijk zit er een ge lijke*. _1 in het vat! Als V.N.L. maar eens wat „ausdauer" kon opbrengen, om ook in de tweede helft partij te geven. Want het gemis aan tempo na de rust is de grote fout van deze jonge club! We wijzen er nogmaals op dat be richten over te spelen wedsirijden, aanvangs- en vertrekuren, enz. enz,, steeds op Vrijdagmorgen vóór 10 uur in ons bezit moeten zijn. In ons blad van Zaterdag kunnen wij deze tot onze grote spijt niet meer plaatsen. Ook het doorgeven van verslagen vau het eerste elftal en uitslagen var alle wedstrijden in de L.V.B. laat bij sommige clubs iets te wen sen over. Voor een goede service on zerzijds is het nodig dat wij dit alles Maandagmorgen tijdig in ons bezit hebb 1. Willen de secretarissen en sportverslaggevers hier s.v.p. wat meer aandacht aan besteden? Het is mede in het belang van hun eigen leden en supporters! (Sport-red.) Correspondentie: Alle gestaakte wedstrijden van de regen-Zondag op 13 November zijn ongeldig ver klaard. BILJARTEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERL. HOOFDKLASSE CADRE 7 1/2. Voor de tweede maal in een jaar zal te Amsterdam van 1 tot en met 4 December het Nederlands kam pioenschap hoofdklasse cadre 7J4 worden verspeeld. Op Donderdag 1 Dec. wordt be gonnen met de partijen: de Leeuw (Amsterdam)S weering (Amster dam); Kruythof (Rotterdam)de Ruyter (Waalwijk); Metz (Den HaagEichelshcim Rotterdam van de Pol (Rotterdam)Kobus (Haarlem). Het tournooi wordt georganiseerd door de Amsterdamse Biljartvereni ging „Het Ey". BILJARTKAMPIOENSCHAP VAN SASSENHEIM. Het jaarlijkse biljartkampioen schap van Sassenheim heeft weder om een aanvang genomen. Verras send was de onverwachte nederlaag van P. Duivenvoorde tegen H. Schoo. De titelhouder zal het dit jaar wel bijzonder zwaar krijgen, temeer daar Diedericks thans in uitstekende vorm is. De stand luidt nu: J. Diedericks J. v. Reisen P. Duivenvoorde H. Schoo P. Alblas P. Keek Chr. Homan C v. d. Voort G. Haver D. Zoet B. Duchateau H. Hoogkamer gsp.gw.verl.pnt. 4 4—8 3 NEDERLAAGWEDSTRIJDEN „LUTO" LISSE. In het clublokaal van „Luto" werd de twee wedstrijd van het „Luto- tcurnooi" gespeeld tussen Luto I en Vios I. Het viertal van Luto speel de :en slechte wedstrijd, daar alle spelers beduidend onder hun gemid delde speelden. Vios had dan ook niet veel moeite om alle partijen te winnen. Faas boekte de grootste winst door in 16 beurten tegen Deg- ger de partij te beëindigen; zijn laatste serie bedroeg 105 carb. In totaal behaalde Vios een voorsprong van 230 carb., door welk resultaat de bezoekers zo goed als zeker de uitgeloofde Beker gewonnen. De uitslagen waren: C- C. Degger, (L) C. Faas (V) E. Elfering (L) J. Diedericks A. Elfering (L) A. v. Diemen pnt. brt. hs. gem. 99 16 21 6.01 250 16 105 15.60 133 26 24 5.11 150 26 41 5.76 165 38 22 4.34 200 38 66 5.26 C. v. d. Voort (L) 123 43 16 2.90 W. v. Gerven 150 43 19 3.48 Vios I 750 carb. Luto I 520 carb, TAFELTENNIS „Tempo"' (Wassenaar). Het le Tempo-team is ook na de wedstrijd tegen A.T.T.C. I ongeslagen geble ven, deze wedstrijd eindigde nl. in een 100 overwinning voor de Was- senaarders. Tempo 5 en 7 wonnen ook hun wedstrijden tegen resp. Match 2 en Oegstgeest 2, met de cijfers 91 en 82. Het 2e. 3e, 4e en le Damesteam van Tempo zijn allen tot heden toe nog ongeslagen in de lopende com petitie. Op Dinsdag 29 Nov. speelt het le Herenteam tegen Sleutels 4, een be langrijke ontmoeting van 2 teams die beide aan de kop liggen, in de 3e klasse Heren. Tempo 3 krijgt op 30 Nov. B.A.T. 2 op bezoek. Tempo 5 ontvangt op die datum Treffers 4. Op 1 Dec. wordt in .Warmond de wedstrijd St. Vooruit 3Tempo 7 gespeeld. „Steeds Vooruit". Dolfijn ni Steeds V. 1 19. Het tweede term heeft zich op de eerste plaats weten te handhaven door een kleine, maar zeer nuttige zege op A.T.T.C. II. In deze zeer spannende wedstrijd is ge bleken, dat de rivaliteit tussen Al phen en Warmond nog steeds even groot is. Het derde stelde ietwat te leur door met 9—1 van Match II te verliezen. Programma: 1 Dec.: St. V. 1ALTC IV; 28 Nov. Match 3—St. V. II; 1 Dec. St. V. UTOegstgeest II. (Van onze schaakmedewerker) De wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van de LSB vertonen wat de thans aan de gang zijnde vóór wedstrijden betreft een onge veer gelijk beeld als de vóórwedstrij den in de eerste jaren van deze kam pioenschappen. De inschrijving stond toen open voor iedere liefhebber en behalve bij al te grote aangifte, werd ieder toegelaten. De deelnemers wer den in groepen ingedeeld en in iede re groep werden één of meer erkend sterke spelers geplaatst, die hun meerderheid over de anderen moes- tenbewijzen om zo in de finale te komen. Men zag in deze voor-wedstrijden dan ook heel vaak demonstraties van één ot meer klasse verschil. Nu dit jaar vrijwel alle sterke spelers van LSG op ctit tournooi ontbreken heeft het bestuur besloten in de hoofd afdeling ook zwakkeren toe te laten. Of dit juist is of niet is een andere kwestie, waar we thans niet op wil len ingaan. Wel moge hier een par tij volgen waarin duidelijk uitkomt, dat hier niet twee gelijkwaardige te genstanders elkaar bestrijden. Deze partij werd in de thans aan de gang zijnde wedstrijden gespeeld Om begrijpelijke redenen laten we liever de namen der spelers weg. 1 d2-d4, Pg8-f6 (Indisch) 2 c2-c4, g7-g6, 3 Pbl-c3, d7-d5 (De Grünfeld variant. De opzet is meer kansrijke actie voor zwart dan bij het gewone Konings-Indisch). 4 e2-e3 (een vei lige voortzetting weliswaar, maar met het bezwaar dat Lel ingesloten wordt Lf8-g7, 5 Lfl-d3 (Veel scherper en meer in de lijn is Db3!) 5 0-0, 6 f2- f3 (een poging om tot e3-e4 te ko men, zoals in de Samink variant) c7-c6. 7 a2-a3 (vrij onduidelijk en tempoverlies.) Tf8-e8; 8 Pgl-e2. Ja als wit zo lang wacht kost het zwart geen moeite tot het beviüjdende e7-e5 te komen. We zien dat dit de gron den van deze opening niet kent. Zwart neemt het initiatief. 8 e7-e5! 9 d4xe5 Deze zet is al fataal maar na 9 0-0, exd4 of zelfs e5-e4 was het ok niet leuk meer. 9 Te8xe5; 10 0-0, Pb8 d7 11 c4xd5 (Als je minder staat moet men trachten verwikke lingen te scheppen, maar dit is juist vereenvoudiging, die zwart te stade komt) Pf6 X d5. 12 Pc3xd5? (pro beer toch nog e3-e4) Te5xd5; 13 e3- e4 (Nu, maar nu is het heel anders Nu kan de toren op betere Dlaats komen.) Td5-d6; 14 Ddl-c2 (Wat een hopeloze zaak. Er dreigde zowel Pe5 (c5) als Db6f en Lxb2) 14 Pd7-e5. 15 Ld3-c4, Dd8-b6f16 Kgl-hl, Pe5x c4, 17 Dc2xc4, Lc8-e6; 18 Dc4-c2, Le6-b3, 19 Dc2 bl, Ta8-d8, 20 h2-h3, Td6-dl. 21 TflXdl Td8xdlt, 22 Khl -h2, Db6-f2, 23 Pe2-f4, Lg7-e5 en wit zag van verder tegengespartel af. Men beschouwe de zwarte combina tie beginnende bij zet 14 Pe5 en ein digend bij de totale omklemming aan het slot in tegenstelling tot wits onmacht om van het begin af iets uit te richten. Hier is geen kwestie van een gelijkwaardig duel. Zwart heeft gedaan wat hij wilde en de witte stelling onder de voet gelopen. Het voordeel van deze ontmoetin gen is, dat de zwakkere leei;t. Het gevaar ervan is een verslapping van het spelpeil der sterkeren. Ter oplossing - WW, A BCDE FG H Wit aan zet, wint. A BCDE FG H Oplossingen: (H. Rinck) 1 Pc2f, Ka2!; 2 c7, Tb8; 3 cxb8L en wint. opcxb8 D of T is het pat. (J. Nielsen): 1 Kb5, Th8, 2 Ka6, Kc6, 3 Ka7, Tg8, 4 c8Df, Txc8, 5 b7, Tc7, 6 Ka8, Tb7 pat. Vrijdagavond vergaderde de vol tallige Raad van Noordwijk. Ingekomen was een schrijven van de bewoners van de Q. v. Ufford- straat, voorzien van 87 handtekenin gen, waarin zij herziening vragen van het raadsbesluit, waarbij deze straat geprojecteerd zal worden met 2 rijbanen van 5 m. breed met in het midden een plantsoen. Genoemde be woners gaven de voorkeur aan één brede rijweg en aan weerszijde een fietspad. De heei Rippe was er een voorstander van, dat de raad in zijn huidige samenstelline, dit plan nog maals zou bespreken, waarbij de he ren Vedelaar en Jongelie zich aan sloten. B. en W. zagen geen enkel perspectief om op het-genomen be sluit terug te komen, eerstens was het college in het algemeen tegen fietspaden in de bebouwde kom, ter wijl 2 banen van 5 M. breed met één richtingsverkeer zeker voldoeen'de zouden zijn voor het verkeer, en het plantsoen in het midden zal het as pect van deze straat zeker verhogen en veel bijdragen tot de verfraaiing van de badplaats. Na deze toelichting werd dit schrijven voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een crediet in rekening-courant voor 1950 aan te gaan van ƒ509.000 voor de gewone uitgaven en ƒ250.000 voor de kapi taals-uitgaven; tevens zal met g.n instelling een kasgeldlening worden aangegaan tot een maximum van 1 millioen gulden in verband met de voorgestelde kapitaalwerken .zoals de bouw van de Finse school, de uit breiding van de aigemene begraaf plaats, de wijziging van de Q. v. Uf- fordstraat, de verbetering van de Schiestraat en andere werken. De als terras gebruikte grond voor het hotel „Het Hof van Holland" werd wederom verhuurd aan de heer Oehl voor de prijs van ƒ40.per' jaar. Bij het voorstel tot voorlopige goedkeuring van het plan tot ont eigening van gronden tussen Gooweg en van Panhuijsstraat ter uitvoering uitbreidingsplan voor woningbouw, merkte de heer v. Rhijn op, dat hier mede weer goede cultuurgronden gemoeid zijn. Spr. vroeg de medewer king van B. en W. om in de toe komst, waar dit mogelijk is, zo wei nig mogelijk cultuurgronden aan hun doel te onttrekken. Met deze wens zullen B. en W. zeker rekening hou den. Stichting gem. grondbedrijf overwogen. De heer Vogelaar wees op het nut en de noodzaak, nu de gemeente zo zachtjes aan groot-grondbezitter is geworden, een gemeentelijk grondbe drijf te stichten. B. en W. waren eveneens overtuigd, dat een grond bedrijf noodzakelijk is en zullen ze ker met voorstellen dienaangaande komen. In het onteigeningsvoorstel wijzen B. en W. er nog op, dat gedurende de gehele procedure vrijwillige aan- en verkoop openstaat, waarna het voorstel z.h.s. werd aangenomen Waar het in het voornemen ligt op korte termijn woningen te doen bou wen op de bouwgronden aan de De Ruijterstraat werd aan de architect Joh. de Kleer opdracht gegeven, de voorbereidingen voor deze bouw uit te werken. Doordat de Vleeskeuringsdienst kring Katwijk de laatste twee jaren met een flink verlies heeft gewerkt, werd het voorstel tot herziening der keurlonen aanvaard. Het adres van de heer C. Plug inzake erf-afschei- ding van zijn huis op de hoek Golf- wegSchafferstraat waarmede aan kosten gepaard gaan 2770.werd aangenomen. Aan de Wed. Caspers- v. Gijlswijk werd halfwezengeld toe gekend voor haar negen minderjari ge kinderen. Tot herstel van de ge vel huis Bronckhorststraat 57 werd besloten, Rijk en Provincie zullen hiertoe bijdragen 55 pet., de eige naar 25 pet. en de gemeente de res terende 20 pet oftewel 600.In verband hiermede vroeg de heer Wenckebach, of er een lijst van mo numenten in deze gemeente bestond, waarop de voorz. bevestigend ant woordde en tevens mededeelde, dat de raad binnen afzienbare tijd een voorstel betreffende monumenten zorg zal bereiken. Het voorstel verlichting van de Koningin Wilhelmina-boulevard en de nieuwe straten werd tot de vol gende vergadering aangehouden. Goedgekeurd werd, dat in het Gast huis ter verpleging zullen worde:, opgenomen Johanna B. Nijenhuis. Dirkje Hoek en Piet Smit. Het laatste punt der agenda: bouw van een cadaverhuisje, hetwelk be groot wordt op ƒ1150.kon even eens de goedkeuring van de raad weg dragen. De waterleiding in het badseizoen. Bij de rondvraag wees de heei Passchier op de onvoldoende capaci teit dér waterleiding tijdens het bad seizoen, hetwelk voor onze badplaats geen reclame is. Spr. drong er bij B en W. op aan, dit hiaat voor het vol gende seizoen op te lossen. Het col lege van B. en W. had bereids advies ingewonnen bij het Rijksbureau voor drinkwatervoorziening Dit advies is thans ingekomen. Dienaangaande wees wethouder v. Leeuwen er op. dat, wil men een afdoende oplossing bewerkstelligen, men allereerst reke ning moet houden met de huidige materialen-positie en de zeer hoge kosten, welke begroot worden op /4 a ƒ500.000. Het rapport van het Rijksbureau zal t.z.t. de leden van de raad worden aangeboden. De hobbels. Op de vraag van de heer Monye wanneer men zal beginnen met de verbetering van de'Schiestraat, werd medegedeeld dat begin 1950 hiermede zal worden aangevangen. De heer v. Rhijn wees op de noodzaak hulp te verlenen aan noodlijdende kleine kwekers. Spr. vroeg, of het moge lijk is, dat de twee-maandelijkse kwi - tanties der gem. instellingen elke maand worden aangeboden. Geant woord werd dat aan enkele kleine kwekers reeds steun is verleend; maandelijkse aanbieding der kwi tanties zal worden overwogen. Aan de armlastigen van de ge meente zal, evenals vorig jaar, een Kerstgave worden verstrekt. Dit in antwoord op de vraag van de heer Mesker. Op de vraag van de heer Vogelaar, hoe in de toekomst de sportvelden zullen worden beheerd, zegde B. en W. toe hierover met voorstellen te zullen komen. Hierna volgde sluiting. WARMOND Het was 'n drukke vergadering, die door de heer P. F. Vergeer geopend werd. In zijn welkomstwoord deed hy enkele verblijdende mededelin gen n.l. dat eindelijk de langver wachte vergunning tot het bouwen van een school in Warmond, was binnengekomen en voorts, dat het mogelijk zal zijn, dat er in Mei 1950 een Lagere Landbouwschool te Lei den zal worden geopend. Hij deed een beroep op de aanwezigen, hun daarvoor in aanmerking komende kinderen naar deze school te zenden. De nieuwe g.a. kap. A. Nijs, werd geïnstalleerd. De spreker van deze avond, de heer Th. Verhoef, hield een bespre king over de Coöp. In- en Verkoop vereniging van granen en kunstmest. Op een vraag, of het mogelijk was, dat de L.T.B. afd. Warmond in zijn geheel, als vereniging dus, als lid/ deelnerr/cr kon toetreden, antwoord de spr., dat dit gezien het benodigde kapitaal, dat een coöperatie nu een maal vereist, niet mogelijk was. Im mers, de L.T.B. telt plm. 155 afde lingen. De entrée-som, die gestort dient te worden bedraagt 50,per ingeschrevene. Indien nu de afd. als afd. deelnemer/lid worden, dan be draagt de totale inlegsom slechts 7750,—Naar schatting zal er no dig zijn 3.000.000,Stelt men het omzetcijfer op 3, hetgeen niet te hoog geacht mag worden, dan kan een leek begrijpen, dat de oplossing hierin gelegen is, dat de leden indi vidueel als lid kunnen toetreden, waardoor het benodigde geld kan worden verkregen. Als afgev. naar de Vakgroepverga dering Kwekers, werden benoemd de heren W'. J. van Noort, J. P. v. d. Hulst en Ant. v. Moorsel; voor de vakgroep veehouders de heren P. F. Vergeer, A. Overes en J. van Rijn. Alvorens tot de rondvraag over te gaan, wilde de voorzitter het nu zo urgente punt betreffende de zand- zuighonger van de stad Leiden ter tafel brengen. Indien de plannen, die nu bekend zijn geworden door de publicatie in de courant, doorgang zouden vinden, dan zullen verschillende leden econo misch met de ondergang bedreigd worden. Hij deelde mede, dat het bestuur van de afd. Warmond, alle middelen in het werk zal stellen, om deze snode plannen te verijdelen. Hij stelde de vergadering daarom voor. om een protest-schrijven samen te stellen en dit te richten aan het hoofdbestuur van de Boerenvak- groep, welk bestuur a.s. Maandag in Haarlem vergadert. Besloten werd om met medewer king van de pl. Bureauhouder, de heer Bakker, met de heer Huibers, van de Voorlichtingsdienst, de be trokken veehouders en het afdelings bestuur, een bijeenkomst tc beleg gen, waarop deze protestbrief zal worden samengesteld. Er zal niet ge schroomd worden, om alle middelen te baat te nemen, die tot voorkoming van deze plannen kunnen leiden. De voorz. van de Boerenvakgroep, de heer v. d. Weyden, heeft verklaard, dat het hoofdbestuur van deze vak groep er gaarne zijn schouders onder zal zetten. Met deze verklaring kun nen wij niet anders dan verheugd zijn, aldus de voorzitter, omdat wij allen de heer v. d. Weyden kennen als een man, die de grond liefheeft en die als geen ander weet, hoe moeilijk het is, om goede cultuur gronden te bekomen. Dat deze beslissing niet zonder enig commentaar genomen werd, be hoeft geen betoog en het was d/fi ook reeds vrij laat toen de voorzitter deze belangrijke vergadering sloot.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7