MflTZE Vliegen ssü. ADAÜhf £V£L9nc OMSTREDEN AARDE StJicolaas voor iedereen! Een onverwachte wending OP ATOOMKRACHT Koop nooit zo maar Amerikaanse Legergoederen VAN BERKEL FILMPROGRAMMA'* VAN DEZE WEEK CASINO VOOR DE DITTE,een Mensenkind ®1 I LIDO eenOrotiike LUXOR blijft goedkoper MATZE, Morsstr.50 Banketletters Spoorhanket ÖONDERDAG 24 NOVEMBER 1949 DE LËIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 In het ministerie van buitenlandse zaken te Den Haag is vanochtend een bespreking begonnen tussen de Nederlandse ministers Stikker, van den Brink en Lieftinck, de Belgische ministers van Zeeland (buitenlandse zaken) en Liebaert (financiën) en de Luxemburgse minister Bech (buitenlandse zaken). De berichten dat de Amerikaanse reizende am- S. M. A. Schokkihg, mr A. J. Meijer merkt als ex bekwaam en scherpzin- bassadeur voor het Marshall-plan Harriman, ook aan deze conferentie zou deelnemen, zijn onjuist. Het be treft hier geen eigenlijke Benelux- conferentie, maar informele bespre kingen over verschillende aspecten van de samenwerking in Benelux- verband. Het hoofdpunt der bespre kingen betrof na te gaan welke hou ding de Benelux-landen gemeen schappelijk zullen innemen ten aan zien van de samenwerking in groter verband, namelijk met Frankrijk en Italië. Op 29 November zullen te Parijs de deskundigen der vijf landen bij een komen. Daarna vergaderen de ministers dier landen in Parijs. De besprekingen, welke heden in Den Haag werden gehouden werden bijgewoond door de regeringscom missaris in algemene dienst, dr. H. M. Hirschfeld. Met de Volendam, die onvoorziene omstandigheden voorbehouden, om streeks 28 Nov. te Rotterdam wordt verwacht, repatrieert o.a. 3-8 R.I., beter bekend onder de naam van „de Springbokken", naar het bataljons embleem, bestaande uit een oranje schild, waarop gekruist een zwarte springbok en een zilveren zwaard. De dienstplichtigen, bestemd voor dit onderdeel der 7 December-divisie. kwamen op 1 Juli 1946 te Amersfoort onder de wapenen. Op 1 October d.a. v. vertrok het bataljon met de „Slo- terdijk" naar Indonesië. KERKRAADSE POLITIE WON DE HONDERDDUIZEND. De honderdduizend van de Staats loterij is gevallen op een lot, dat in dertijd werd verkocht op het bureau van de gemeentepolitie te Kerkrade. De commissaris van de Kerkraadse politie, de hoofdinspecteur, een in specteur, een agent, drie administra tieve ambtenaren en drie ambtenaren van de vreemdelingendienst kwamen ieder in aanmerking voor een tiende deel van dit buitenkansje. BEURS: STEMMING ONVERANDERD. De beurs blijft deze week hetzelf de aspect behouden, zeer geringe handel, kleine fluctuaties en licht af brokkelende prijzen. De ontwikke ling in Indonesië is doorslaggevend en zolang deze nog als onzeker wordt beoordeeld, blijft het publiek uit de markt en is de animo zo goed als nihil. De ondertoon was niet ongun stig, doch, door de zeer trage han del bleven kleine verliezen niet uit. ATOOMBOMMEN IN ZAK FORMAAT. De „Daily Mail'' meldt, dat de Verenigde Staten een atoombom van klein kaliber hebben vervaar digd, bestemd voor gebruik tegen tanks en infanterie. Deze bom zou slechts ongeveer 15 kilo wegen. Het blad zegt verder, dat deze bommen reeds in aanzien lijke hoeveelheid worden vervaar digd, zodat dadelijk bij het even tuele uitbreken van een nieuwe oorlog de gehele verdedigingslinie van West-Europa beschermd zou zyn. Weergevonden geluk Zoals altijd, als hy over iets na dacht, liep mijnheer Rink ook nu langs de paden van zijn tuin. Heel belangrijk was het echter niet, waar aan hij op dit ogenblik dacht, maar toch.... Want hij had geen lust om de Sint Nicolaasavond in eenzaam heid door te brengen. Daarom pie kerde hij er nu al heel die morgen over, waar hij wel heen zou gaan, w"ant hij voelde zich verschrikkelijk eenzaam. Getrouwd was mijnheer Rink nooit geweest. Dat betreurde hij ook aller minst. „Vrouwen zijn maar lastpos ten", zei hij. ,En dat kindergekrijs, 1?rr...." Hij woonde nu met een oude huishoudster, wier man de tuin m orde hield, en een chauffeur, die tevens huisknecht was op zijn bui ten dicht bij de stad. En zo kon hij het best uithouden, want de huis houdster was zuinig en zij kookte uitstekend. Zo zijn gezonde maag te goed doende, was mijnheer Rink 48 jaar oud geworden. Toch was in zijn leven ééns ver- iiefd geweest, en wel op Grete, een aardig Duits meisje. Hij was toen twintig, studeerde in Duitsland en kon dus nog lang niet aan trouwen denken. En toen hij klaar was en juist van plan, naar Rijnland te gaan, om Grete, die toen negentien was, te vragen zijn vrouw te wor den, hoorde hij, dat het meisje zich intussen had verloofd met een Duits ingenieur Twee dagen lang had Rink toen lopen treuren, en de der de dag nam hij zich voor, zijn le ven lang ongetrouwd te blijven. En hjj had woord gehouden! Hij dacht niet meer aan trouwen. Daar dacht hij zelfs niet aan, nu hij op zijn vil ten pantoffels door de sneeuw wan delde, alsof de tuinpaden kurkdroog waren. Hij dacht alleen aan Sinter klaasavond en waar hij dien zou doorbrengen. „Thuisblijven wil ik niet", mompelde hij. ,,In de soos is 't ook niet zo gezellig als anders. Bij neef Kees is 't erg saai. Bij de Lan- zens zijn ze zo blufferig! De Jop- pens zijn krenterigDe Reedens geven je slechte punch te drinken.. En toch blijf ik niet thuis. Maar waarheen dan?" Daar kwam hem een oude studie makker in de gedachten. „Dat ik daar niet eerder aan dacht", mom pelde hij. ,Ik ga Sinterklaas vieren bij de Kroesens! 't Is wel een eind naar het dorp bii de Duitse grens, maar met de auto Zich de handen wrijvend over het reuzen-idee slofte mijnheer Rink zijn huis binnen en belde dadelijk zijn huishoudster. Bet je, begon hij, ik ga Sinter klaas vieren in Daaldorp, bij oude vrienden! Lieve hemel, gaat u helemaal daarheen, en dan met die sneeuw! riep de oude vrouw, 't Is nogal geen eind Dan belde hij de chauffeur en toen die voor hem stond, gaf hij hem enige bevelen.,We tuffen prompt om vijf uur van hier, besloot hij. Best, mijnheer, antwoordde de man, maar u weet zeker wel, dat de grote weg nu niet bereden mag wor den, en dat we de weg door het bos moeten nemen, een omweg van minstens een half uur, en dan nog die sneeuwEnneals we ook maar enigszins pech heb ben Maar we hebben geen pech, viel mijnheer Rink bars uit. Onze kar is best, en als je nu alles nog eens na kijkt- Wel, dat zal ik dan maar da delijk doen, beloofde de chauffeur. Mijnheer Rink begon zijn reiskof fer te pakken, want natuurlijk zou hij wel bij de Kroesens logeren. Toen dit met veel zorg was geschied, wijdde hij zijn zorg aan zijn kle ding. Wel meer dan een uur had hij nodig voor het uitzoeken van een das, en toen nog een half uur voor een overhemd en daarna nog een uur om zich te scheren en het kale kruintje, dat reeds verdacht glom, met overgekamde haren te bedek ken. Haar toen hij, na een paar uren zo bezig te zijn geweest, weer be neden kwam, keek de huishoudster hem verbaasd aan. 't Is alsof hij naar een bruiloft moet, zei ze tot haar man. 't Begon reeds te schemeren, toen de auto het hek uitreed en doordat het in de auto zo heerlijk warm was, dommelde mijnheer Rink spoedig in en ontwaakte eerst, toen de stem van de chauffeur hem zeide, dat zij in Daaldorp waren, maar dat het hek van de villa van mijnheer Kroe- sen gesloten was. Ze schijnen niet thuis te zijn, want er brand geen licht. Wat nu, mijnheer? vroeg hij. Wat nu, wat nu, bromde mijn heer Rink. Vraag je dat nog? Na tuurlijk naar huis terug. Of denk je, vannacht hier te blijven? De chauffeur antwoordde niet. Hij vond het 't beste om zijn baas te laten bekoelen, hij zou de terugweg maar aanvaarden Danig uit zijn humeur en pein zende over zijn mislukten St. Nico laasavond, stapte mijnheer Rink weer in de wagen, dook weer in zijn dekkleed en vergat al indom melend zijn teleurstelling. Ja, yhij lachte zelfs in zijn slaap, hij droom de van een heerlijk souper, dat hij bijwoonde, een souper met oesters en kreeft met mayonnaise. En hij hoorde het knallen der champagne- kurken. Hè, wat gaf die laatste een knal! Door die knal schrok mijnheer Rink plotseling wakker. Rechtop zat hij in de auto, die stilstond. En toch waren ze nog niet thuis, want uit de zijvensters zag hij niets dan be sneeuwde bomen. Wat voer je uit? riep hij tot de chauffeur, die ook onzichtbaar was. Daar kwam van onder de auto Jan's stem. Een der achterbanden, mijn heer. 't Is nog al erg ook. En toen, van onder de auto te voorschijrl ko mend, ging hij voort: We moeten hulp halen in Daaldorp. We z^jn ge lukkig nog niet zo heel ver in het bos. Ik zie nog de huizen. Daar zal wel iemand wonen, die helpen wiL k Zal wel even teruglopen. Blijft u maar in de auto Droom je? riep mijnheer Rink boos. Ik blijf geen uur hier alleen in 't bos! 't Is hoogstens een half uur, stelde de chauffeur gerust, en 't is hier zo veilig als 't maar kan. Neen, dank je wel, met die woorden sprong Rink van uit de auto op 't besneeuwde bospad. Blijf jij dan maar liever hier, dan ga ik zelf wel hulp zoeken. Brommend, dat hem ook altijd alles tegenliep, sjouwde mijnheer Rink door de sneeuw 't bos uit en kwam weldra weer op de straat weg, waar enige kleine landhuisjes stonden. Bij het eerste, dat er wat armoedig uitzag en waar de ramen zonder blinden waren en de deur zonder bel, klopte hij aan. Een ten gere knaap opende de deur op een kier, en op de vraag: Is je vader thuis? Vader is dood. Maar als u moeder wilt spreken, dan zal ik haar wel even roepen Daar kwam reeds de moeder zelf bij de deur. Komt u binnen, mijnheer, zei ze in beschaafd Duits. Die stem heb ik meer gehoord, dacht Rink. Maar waar en wanneer kon hü zich niet herinneren. Hy nam zyn bontmuts af, stamelde enige woorden van verontschuldi ging, dat hij misschien het St. Ni- colaasfeest kwam storen, en volgde haar dan naar een kleine, eenvou dig gemeubileerde kamer, waar by een tafel twee jonge meisjes zaten te borduren. Dat zijn mijn doch ters Grete en Trude. stelde de dame (want dat was zij, ondanks haar bij na armoedige kleding) de meisjes voor. En hij, die de deur opende, is mijn zoon Hans. Ik ben zelf de weduwe Hintze Een van uw dochters heet Gre te? vroeg Rink; en zijn stem klonk onvast en verbaasd keek hy naar het met die naam aangeduide meis je en naar haar moeder. Doch de weduwe, die weinig daarvan' be merkte, ging voort. Ja. Grete. Ze heet naar mjj. En Hans naar mijn man zaliger. En dan zuchtend: Die viel voor het vaderland, juist in 't laatste oorlogs jaar, toen zoveel landweermannen, vaders van gezinnen, vielen Even zweeg de vrouw. Want weer kwam het grote leed bij haar boven. Onopgemerkt aanschouwde mijn heer Rink haar nu oplettend. Ja, zij moest het zyn! Zij was Grete, die hy had willen vragen zijn vrouw te worden, toen hy nog jong was! De haren, die eens blond waren, wa ren nu wit, doch de blauwe ogen hadden hun kleur behouden; alleen waren ze doffer. Nu riep hij haar uit haar droevige stemming op: Maar dan kennen wy elkander! Ik ben Karei Rink O, ja, nu zie ik het ook! riep ze. U bent Karei, die destijds stu deerde en.... Verder kwam ze niet, maar een felle gloed overtoog haar wangen. Weldra beheerste zij zich. Ik ben erg veranderd, nietwaar, in al die jaren. De dood van mijn man heeft me niet jonger gemaakt. Dat was een ontzettend verlies voor ons. Hans zou ook ingenieur gewor den zijn, maar dat gaat nu niet, hij bezoekt nu de ambachtsschool in de stad. En de meisjes zijn beiden op een kantoor. Zuinigjes levend komen wy er wel. Nu begon ook mijnheer Rink zijn levensloop te vertellen, en hy ver telde zó druk, dat hij totaal zijn chauffeur vergat, die in 't bos bij de auto op hulp stond te wachten. Daaraan dacht hij pas, toen hij reeds een half uur op zijn* stoel zat, en aanstonds sprong hij op. 'k Moet dadelijk een paar man nen zoeken, die kunnen helpen! Waar vind ik een reparateur voor een lekke autoband? Hans bood aanstonds aan, de enige die het dorp telde, te waarschuwen en liep er op een draf heen. Een aardige flinke jongen, zei mijnheer Rink tot de weduwe. Hoe oud is hij? Hy is pas zestien geworden en hij leert zo goed mijnheer Noem me toch geen mijnheer, lachte Rink. Zeg maar gerust Karei, zoals vroeger Weer bloosde de weduwe diep en om l^aar verlegenheid te verbergen, offreerde ze een kop koffie. We vieren geen St. Nicolaas, ook al wo nen we. nu niet meer op Duits ge bied, ging ze voort. Er zijn zoveel nuttiger zaken nodig dan Daar rijpte een reuze-idee in Rink op. Hier bij Grete en haar kinderen zou hy St. Nicolaas vieren! Hij had zoveel van het goede in zijn auto, tot zelfs bloemen toe! Kyk eens, Grete, begon hij. ik ben uitgegaan, om St. Nicolaas te vieren by iemand, die ik niet thuis trof. Mag ik dat nu hier doen? Het gelaat der weduwe betrok. Rink begreep. Geen zorg! Ik heb een gratis winkel in mijn auto! riep Rink. Tot taart en blikjes en bonbons toe. En, als de wagen hier komt brengt die alles hier! Voor het zover was gingen echter nog een paar uur om. Bont en blauw van de koude kwam Hans, die had meegeholpen, de kamer binnen. Rink gaf nu dadelyk de chauffeur zyn bevelen en nu duurde het niet jang meer of al het heerlijke stond tussen de bloemen op tafel. Neen, dat is heus te veel, riep Amerikaanse motorfabrieken ontwerpen reeds modellen (Door onze luchtvaartmedewerker). Het schynt voor de mens, die cou ranten leest en naar de radio luistert om op de hoogte te blyven met 't we reldgebeuren, dat atooomenergie een artikel is voor politici en generaals om daarmee de wereld te beheersen of te veraelen. Dat er al bijna vier jaar door een groot aantal vliegtuig motorenfabrikeen ijverig gezocht wordt naar het ontwerp van een atoommotor al derhalve menigeen verbazen. Al in het eerste gerucht makende stadium van de atoombom hebben grote fabrieken als Wright, Allison, Pratt en Whitney, Lycoming en Westinghouse hun knapste men sen aan het werk gesteld om dit machtige probleem aan te pakken. Men zag aanstonds het belang in van een gemeenschappelyke onderzoek en daarom werd de NEPA opgericht, een afkorting voor Nuclear Energy Propulsion for Aircraft. De zetel van dit lichaam werd Oak Ridge, de eer ste Amerikaanse nederzetting, wel ke thans met recht een atoomstad genoemd kan worden. De motoren specialisten zitten dus werkelijk „by het vuur" en uit hetgeen af en toe gepubliceerd wordt omtrent hun werk maken wy op, dat e rin die en kele jaren hard werken stellig wat leerzaams en constructiefs naar vo ren is gekomen. De warmte, die by atoomsplitsing vrij komt zal de energiebron moe ten worden voor de atoommotor en daarom concentreert zich alle aan dacht op de afdeling Thermodynam ca en haar leider David Poole, die kort geleden te New York verklaard heeft, dat men de theorie voor de atoommotor zoals we het „ding" in de wandeling maar zullen noemen practisch onder de knie heeft. Men heeft deze theorie nu ter hand gesteld aan de technici en de teke naren, die de eerste ontwerpen zul len maken. Het principe, waarop de motor berust kan bijna een kind be grijpen. Het hart van de motor wordt een atoom-„staaf", die warmte pro duceert. Daaromheen bevindt zich de stof, die verwarmd moet worden, bijvoorbeeld water, waarby we een moderne stoommachine krygen. Ook kan men lucht verwarmen en een compressor aanbrengen, zodat dan een nieuwe straalmotor verkregen wordt. Dit laatste systeem zal wel aangewezen zijn voor de luchtvaart. Met deze eenvoudige wetenschap is men er echter nog niet. Grote pro blemen doen zicH thans voor en het moeilijkste is wel dat van de beheer sing der energie en de afscherming tegen radio-actieve straling, welke de mens nu eenmaal moeilijk ver werken kan. De controle op de split sing, het „remmen" dus van de ket tingreactie, geschiedt door grafietsta- ven in de atoombuis te steken, die de rondvliegende, nog niet gesplit ste deeltjes a.h.w. kunnen vasthou den en aldus de reactie vertragen. De de weduwe uit. Rink lachte. Heb ik nu geen heerlijke Sinterklaasavond? Als ik u niet gevonden had, zat ik nu een zaam in mijn ledige woning. Want ik ben eenzaam, heel eenzaam. En toen fluisterend tot de weduwe: - Misschien echter breekt er een tijd aan, dat ook dit anders wordt En toen het wederom Sinter klaasavond was geworden, was mijn heer Rink van een mopperende vrijgezel veranderd in een vrolijke echtgenoot. Hij was nu ook niet meer eenzaam, hij had nu een gezellig thuis en vierde alle feestdagen aan eigen haard met Grete en de drie kinderen, die hem vader" noem den! bescheming van de mens kan men op het ogenblik alleen nog vinden door het aanbrengen van zware platen en dat wordt moeilijk voor een vlieg tuig. Men heeft berekend, dat voor een atoommotor van 25.000 pk. een afpantsering van 50 ton nodig is. De vliegtuigbouwers hebben dus de op dracht gekregen om voor de atoom- motor een vliegtuig te maken, dat zo zwaar is als de grootste, thans gebruikte bommenwerper en dat is de geruchtmakende B-36 van de U..S. Airforce. Wij weten dan meteen reeds, dat de eerste atoomvliegtui gen zeer groot moeten zyn en dus zeker bommenwerpers worden. En dit is een bedenkelijke wetenschap! SCHEEPSBERICHTEN. ALICINEUS, pass. 23 Nov. Fi nisterre; KOT A INTEN, 24 Nov. te Batavia v. Rotterdam; MAPIA 23 Nov. te Suez; ORANJE, 23 Nov. Malta; SLAMAT, 23 Nov. van Sema- rang n. Batavia; TABINTA. 23 Nov. p. Malta v. Port Said; TERN ATE, 23 Nov. Kaap St. Vin vent n. Marseille; ZUIDERKRUIS, 23 Nov. v. Surabaja n. Batavia. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 23 Nov. Groente. Per 10U kg.: rode kool 5-8010—, sa/oye kool 6.407.30, groene kool 5.80 18-80, boerenkool 511, prei 8 22, kroten 66.50, kroten ge kookt 817, uien 520, peen 13 —25, spruiten 1275. andyvie 6 28, sla 18—38. Nero 12—35. drui ven 90, witloof 1418, poste.ein 911, spinazie 6566, Tomaten 1266, per 1C0 stuks; bloemkool 1026, salade f 420, knolselderie 3.90; per 100 bos: pieterselie 3.10 3 90, selderie 2.105.40, peen 6 tot 21.— GOUDA, 24 Nov. Kaas. Aanvoer: 206 partyen. Prijzen: le kw. 2.50 2.35, 2e kwal. 2.462.49, extra 2.54 2.57, extra zware 2.62 per kg. Handel flauw. TER AAR, 23 Nov. Groente. Tomaten A 30454 cent, idem B 51 72 cent idem C 1337 cent, idem CC 518 cent, idem bonken 842 cent. idem uitschot 27 cent, andijvie 16 27 cent, idem afw. 813 cent, wit lof I 4154 cent, idem II 2339 cent idem stek 1122 cent, kroten 26 cent, rode kool 68 cent, gele kool 11 cent, groene kool 15—20 cent. Sav. kool 1011 cent, Chin, kool 48 cent, prei 1421 cent, idem af. 6—10 cent, spruiten 4761 cent, idem stek 13 cent, uien 1519 cent, idem nep 911 cent, rammanas 10 cent, was- peen 611 cent, alles per kg., sla 59 cent, bloemkool 35 cent, idem stek 28 cent, knolselderie 915 ct.. alles per stuk, Boerenkool 7590 ct. per kist, bospeen 9—18 per bos. drui ven 66 cent per half kg., peren 13 cent per kg. ROELOFAREDSVEEN. 23 Nov. Groente. Tomaten A 1849, idem B 2956. idem C 826, idem bonken 1629. kropsla I 6.80— 13-70, idem II 2.307.70, stoofsla 1014, andijvie 715, glasandy- Vie 2025 bloemkool 836, uien 16—24, rode kool 7, Sav. kool 7. boerenkool 14, witlof 1655 per 100 stuks. Bloemen. Herco 917 cent, Pres. de Lange 68 cent, Agnés Ford 12 21 cent, Favorite 1016 cent, Lo- velines 68 cent. Kaufman 5—9 ct.. Louis Germ 2030 cent, Monument 1214 cent per stuk. Herco 1643 cent, Jozef 2027'cent, v. Elzen 40 49 cent, Little America 2554 cent. Prince Charming 2140 cent, Choco 832 cent per bos. KLINIEK G.WOLFSLAG zmeESF» GRATIS graveren wij Uw naam HELP ONS ergens een Vulpen. Er is toch in Leiden een Vul penkliniek waar nu ruim 2000 Vulpennen op U liggen te wachten. En allemaal bekende merken: Caw, Imperial - Union - Osmia - Hovi, Swan, Soennecken. Nefa Moor - Espero, Aurora (met Gold Cap) etc. 4025 Grote sortering 4 kleurenpotloden, Vulpenpot loden van 1.10 tot 20.25. Lederen Vulpen-étuis, Lederen Schrijfmappen met ritssluiting. Succes Agenda's. en koop zo mogelijk 's ochtends. ADVERTEERT IN DE LEIDSE COURANT OIIOIIOIIOIIonoitOIIOIIOIIOIIOMOItOIIOIIOMOMOIIOCIO WIJ ONTVINGEN WEDEROM EEN NIEUWE COLLECTIE w.o.: Battle Dress 7.50—10.—; werkbroeken 7.50; Officiersbroeken 14. Camouflage Regenjassen 5.50; Lange Dienst jas sen 16, 20.en 25.nieuwe Wollen Marine handschoenen 2.75; Motorhandschoenen 12.50; Lederen Legerwanten 5.50, 6.50, 8-50; werk handschoenen Navy Union 3.90; Navy extra 4.50; Dienstschoenen 5.50; Slipovers 1.75; zware kampdekens 13-50. Verder hebben wij Oliepakken, dubbele fietstassen 9.90; Zijtassen, Koppelriemen, Baretten, Tropenpetjes Wollen Sokken, Rubber Kussens 8.5013.50. Jeep jekkers, Parachutistenjasjes, Tropenjasjes enz. enz. HAARLEMMERSTRAAT 289. 4016 UIEF. 24919 KLGIl jtstrid en Rjaciie ■ftennuiq Jensen 3. V Pcenqen U neqmnalsslechts èèt\ u/eelt mM' 10VA MAES en RASMUS OTTESEN DAG. 2.30-7-9.15 u. ZONDAG 2.30-4.45-7-9.15 en RASMUS OTTESEN DAG. 2.30-7-9.15 u. ZONDAG 2.30-4.45-7-9.15 u._ I F" B I f* Saterdag-, Zondag- en Woensdagmiddag 2.30 uur (a.s.) JLUUUi een 9peciaal JeugdprogrammaAVONTUREN VAN PETER JOE STEWART GRANGER - JEAN SIMMONS In Reqie (ADAM en EVEL YNE harold French ZATERD. en ZONDAG 2.30-4.45-7-9.15 u. OVER DAG. 2.30 - 7 - 9.15 u. HET OPWINDENDSTE SCHOUWSPEL SINDS "CONE WITH THE WIND" SUSAN HAYWARD VAN HE FUN TEiEF. 11239 BORIS KARLOFF UNIVERSAL-INTERN. 1/1 WALTER WANGER S -NOVA-FILM- w- M m pvM| tf"'r Geo,>CBmarchallZATERD. en ZONDAG 2.30-4.45-7-915 u. DAG. 2.30 - 7 - 9.15 u. "CONE WITH THE WIND" De leeftijdsgrenzen, In de edvertenties aangegeven, zijn niet die ven deXeth. Film Centrale, welke men elders aantreft- 50 Morsstraat PINDA'S pracht kwal. p 100 gr. 25 ct geurige thee p. 100 gr. 60 ct Riist p. 500 gr. 44 ct gebroken rijst p. kg. 55 ct br. bonen p. 500 gr. 39 ct Hagelslag p. 200 gr. 25 ct Speculaas p. 250 gr. 35 ct Frou Frou p. 100 gr. 25 ct Tum-tum per 150 gr. 25 ct Caramels per 100 gr. 20 ct Krenten, Rozijnen, gem. Fruit, Perziken en Abri kozen verkrijgbaar 400 gr.), in doos verpakt i\. 1. 100 gr. 25 c

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7