Liverpool op weg naar een nieuw record? Om de KNVB-beker België wint tenniswedstrijd van Nederland Piet Knijnenburg verongelukte op de Ronde van Zuid-Holland MAANDAG 21 NOVEMBER 1949 DE LEÏOSE COURANT TWEEDE BLAD - PAGINA 2 ^MANNEER Liverpool er a.s. Zater Wolverhampton Wanderers te ve eerste divisie zijn gevestigd. Met de op Aston Villa werd de prestatie van slagen bleef in de eerste zeventien aard. Liverpool heeft thans de leiding voorsprong op Manchester United, passeerd is en thans de tweede plaats Manchester United op de tweede plaats Manchester United sloeg Middles brough met twee doelpunten in de tweede helft, resp. van Rowley en Pearson. Dit is de zesde wedstrijd in successie, waarin de doelman van Manchester United geen enkele maal de bal uit het doel behoefde te halen. Wolverhampton blijkt wel volko men uit vorm te zijn. Nadat de com petitie werd ingezet met een reeks overwinningen werd er van de laat ste acht wedstrijden slechts één ge wonnen. De 3—2 nederlaag, welke te gen Sunderland werd 'geleden deed de Wolves op de vierde plaats belan den. Blackpool, dat een uitwedstrijd speelde tegen West Bromwich Al bion, had niet veel geluk toen de wedstrijd een kwartier voor het einde de, stand was 21 voor Black pool, wegens dikke mist door de scheidsrechter werd gestaakt. Spe lers van Blackpool protesteerden, maar de arbiter bleef bij zijn beslis sing. Eenzelfde lot onderging Derby County, dat met 10 op Newcastle voorstond, toen de scheidsrechter de zaak opgaf. De overwinning van Charlton op Highbury maakte een eind aan de reeks van 12 ongeslagen wedstrijden van Arsenal. Charlton verdiende de overwinning ten volle. De aanvallen werden voortdurend via de uiterst snelle vleugelspelers geleid, het geen talrijke gevaarlijke situaties voor het doel van Swindon oplever de. Bovendien was Sam Bartram, hongarije—zweden 5—0. Hongarije heeft gistermiddag met 50 te Boedapest van Zweden ge wonnen. De wedstrijd werd gehou den in tegenwoordigheid van 50 000 toeschouwers. Het stadion was al een week geleden uitverkocht. De Hongaren speelden een uitste kende wedstrijd en hun tea inwerk was het beste, dat hier in vele jaren gezien is Zij waren vrijwel voortdu rend in de aanval, en wanneer de Zweedse verdediging in de eerste helft niet zo goed op dreef was ge weest zou de achterstand bij de rust niet tot 20 beperkt zijn gebleven. Na de hervatting kon de achterhoe de der gasten het niet langer bol werken tegen de bliksemsnelle aan- valsstoten van de Hongaarse voor- waartsen. Alleen Nord bleef prach tig werk verrichten in de midden linie. Zijn collega's kregen echter geen vat meer op de beweeg ijke Hongaren en keeper Andersen kwam zodoende voor de moeilijkste problemen Ie staan. Toen het 3—0 stond zag het er even naar uit, dat de Zweden uit een ander vaatje zouden gaan tappen. Zij trokken eindelijk op hun beurt ten aanval en kwamen eenmaal gevaarlijk voor het Hongaarse doel. Daarmee had den ze echter al hun kruit verocho- ten en in het verdere verloop van de strijd maakte hun voorhoede niet meer de indruk van te kunnen sco ren. De Hongaarse doelpunten wer den gemaakt door Kocsis (3), Pus kas en Deak. Zeventien minuten voor tijd werd net 50, maar tot het einde toe duurden de Hongaarse stormlopen voort. Na afloop opperde het officiële Boedapest-radio de veronderstelling, dat de Zweden, winnaars van het Olympisch tournooi in Londen, „verzwakt waren door het op winst berekende sportsysteem in de kapi talistische landen" aangezien zij „verscheidene van hun vooraan staande olympische spelers aan an dere clubs hadden verkocht". dag in slaagt een nederiaag tegen rmijden, zal een nieuw record in de overwinning van jL Zaterdag, 21 Arsenal, dat twee jaar geleden onge- wedstrijden van het seizoen, geëven- in de eerste divisie met 3 punten dat Arsenal en Wolverhampton ge- inneemt. de Charlton-doelman in ongenaak bare vorm. Dit was de eerste over winning van Charlton op Hughbury sedert 1936. Bobby Langton, de inter nationale linksbuiten, .die pas voor 20.000 pond sterling door Bolton Wanderers werd overgenomen, speel de een belangrijke rol in c'e 3—0 overwinning op Manchester City. De debuterende doelman van de City, de Duitser Trautmann. speelde een uitstekende wedstrijd. Aan geen der doelpunten had hij schuld. In de staart van de ranglijst bracht Bir mingham het tegen Fulham niet ver der dan een gelijk spel. In de tweede divfc'p leverde Tot tenham Hotspur een fraaie pres1 tie door Grimsby te slaan na twee maal te hebben achtergestaan. De Spurs leiden thans met 6 punten voorsprong op Huil City. Dat, ge- inspireerd door het prachtige spel, van zijn Coach Raich Carter, de uit wedstrijd tegen Luton Town met 30 won. De uitslagen luiden: Eerste divisie: ArsenalCharlton Athletic 23: Birmingham CityFul ham 11; Bolton Wanderers Manchester City 3-0; BurnleyPorts mouth 21; ChelseaEverton 32: Derby CountyNewcastle United 10 (gest.); LiverpoolAston Villa 21; Manchester UnitedMiddles- borough 20; Stoke CityHudders- field Town 00; SunderlandWol verhampton Wanderers 32; West Bromwich AlbionBlackpool 12 (gest.). Tweede divisie: BurnslevBrent ford 01; Coventry CitySheffield Wednesday 10 (gest.); Grimsby TownTottenham Hotspur 23; Leeds UnitedChesterfield 00; Lu ton TownHul1 City 03; Preston North EndLeicester City 21 Queens Park RangersBury 10 Sheffield United—Cardiff City 2—0 SouthamptonPlymouth Argyle 3-3; Swansea TownBradford 20; West Ham UnitedBlackburn Ro vers 02. R.K.A.V.V.—QUICK STEPS 3—3. In Leidschendam is de inhaal-Zon- dag besteed aan een vriendschappe lijke wedstrijd met de Hoogse 4e klasser Quick Steps. AVV had vele invallers wat bij het spel tot uitdruk king kwam. Zij waren niet op elkaar ingespeeld, waardoor Quick Steps meermalen de overhand kreeg. Na 10 minuten spelen drongen de Hage naars gevaarlijk op. De nieuwe kee per van AVV was niet hokvast en liep wat veel uit. Door de glibberig heid kwam hij bij een uitloop te val len, waardoor hem de bal ontschoot. Voor Quick Steps was dit een mooie kans, welke met een doelpunt be nut weld. Quick Steps had voor de rust de overhand en bracht de stand op 20 in haar voordeel. AVV profi teerde voor de rust nog van een fout van de Hagenaars. Een forse zet van AW had door de links-back van de Hagenaars gestu't moeten worden, doch daar hij uitgleed rolde de bal in het net (21-). Na rust pakte AVV stevig aan en toen kwam er meer leven in het spel. Uit een corner kwam via de schoen van Fr. Hakkaart het tweede doel punt voor de thuisclub (2—2). Quick Steps zette toen nog meer zeilen bij, wat een derde doelpunt voor de Ha genaars tot gevolg had (32). Deze stand werd daarna door de midvoor v. Oosten omgezet in gelijk spel 3—3 De verdere uitslagen zijn: AW 2 VUC 7 5—0; Esdo 3—AW 3 0—6; Adelaars 4—AVV 4 1-3; VVP 5— WV 5 5—0; AVV 6—Wilhelmus 0— I; Quick StepsAVV a 5—1; Gr. W. Vac.AVV b 1—0 AVV d— Nootd. Boys 8—0; AVV e—Aliveo 2—2; DHL AW f 3—1. V.V.p.Lugdunum. 16. De eerste bekerwedstrijd is door Lugdu num met grote cijfers gewonnen. Reeds dadelijk na het begin is Lug dunum sterk aanvallend en binnen 10 min. is het door Verhoeven 01. Juist in een periode van overwicht, komt uit een ongevarlijke aanval van de thuisclub toch nog de ge-ijk- maker (11). Lugdunum blijft ech ter de toon aangeven en nog voor rust is het weer Verhoeven, die raak schiet (12). Ook in de tweede helft is groen wit het meest in de aanval en coelpunten van Verhoeven, Fi- lippo (2x) en Redel brengen de eind stand op 16. A.S.C.Germinal 11. Reeds in de eerste ronde heeft ASC haar aan hang, zo die illusies mocht koesteren t.a.v. „Cup"-successen, teleurgesteld door gelijk te spelen, waardoor rood zwart van verdere deelname is uit geschakeld. Noodgedwongen kwam de Leidse ploeg met een aantal in vallers uit en, ofschoon deze het indi vidueel zeker niet slecht deden, was toch voor een groot deel het verband uit het elftal. Bovendien was het plaatsen zo onverzorgd, dat vrijwel iedere aanval strandde op de met man en macht verdedigende Rotter dammers. Slechts in het eerste ge deelte was Germinal iets sterker en slaagde zij er in De Boer eenmaal met een keurig boogschot te ver rassen. Maar toen kort daarop Brard na stevig doorzetten de gelijkmaker wist te scoren, was het met de wit- hemden gedaan. In het nu volgende gedeelte zat het A.S.C. ook niet mee. Een doelpunt werd afgekeurd, terwijl voorts rood zwart op al te duidelijke wijze een strafschop werd onthouden. In de tweede helft gaf A.S.C. vrijwel de toon aan en al mochten de Rotterdammers eens een gevaarlijke uitval ondernemen, zij mochten zich gelukkig prijzen, dat enkele rood zwarte voorwaartsen hardnekkig weigerden de opgelegde kansen te benutten. Een woord van lof overigens voor de Germinal- doelman, die steeds op zijn post was, wanneer de bal eens in de goe de richting werd gedirigeerd. Dat zal A.S.C. in de competitie beter moeten gaan doen! VoorburgAlphia 40. Alphia trok met een viertal invallers naar Voorburg teneinde het eerste elftal van die naam voor de eerste ronde van de K.N.V.B.-bekcr te gaan be kampen. Het stond bij voorbaat reeds vast, dat het een zware opgaaf zou blijken te zijn winst uit deze wed strijd te halen. Bovendien plaatste Martens het eerste doelpunt vrij kort na het begin nog langs doelman Kra mer, zodat dit al een zeer slecht be gin was voor de Alphianen. Bij de rust was de stand 20 voor de thuis club, zonder dat de gasten gevaar lijke aanvallen had kunnen opzet ten. Ook in de tweede helft was Voorburg steeds de baas en moest Alphia zich vrijwel steeds in de ver dediging plaatsen. Het gevolg hiervan was, dat Kramer veel werk kreeg en het viel dan ook niet te verwonde ren, dat hij ook in de tweede helft nog twee maal er naast greep (40). Een vijfde doelpunt werd niet meer toegekend. Dat chagrijnig gedrein van Rheumatische Pijn door al Uw lijf en leden, maakt U niet alleen humeurig en ziek, maar het ondermijnt allengs Uw hele gestel en de goede verstand houding in Uw gezin. Laat het zo ver niet komen. Begin bij de geringste aanwijzing van Rheumatische Pij nen een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen Salts. Niets minder dan een wonder, die weldadige invloed van Kruschen. Dat doen de zes mi nerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld. De aansporende wer king op de bloedzuiverende organen doer Uw bloed weer krachtig circu leren en onzuiverheden, die Uw pij nen véroorzaken, worden regelmatig en op natuurlijke wijze afgevoerd. Stel het niet uit- Begin liever van daag dan morgen Uw Kruschen-kuur. tot heil van Uw hele gestel. Kruschen is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten. uitslagen kon. ned. korfbalbond. N.-H. Ie klasse: RohdaOoster kwartier 63; Westerkwartier— Koog-Zaandijk 82; Blauw Wit SVK 84; ArchipelDTV 54. Z.-H. Ie klasse: OSCRHKV 2—3. SpangenGymnasiasten 32; Het ZuidenVicus Orientis 54. 2e klasse B: ReadyUnicum 52, Spangen IIFluks 33; Het Zuiden II—DKC 6—2; De Algemene—HSV 4—1. technische dag k.n.k.b. Op Zondag 4 December wordt te Amsterdam een technische houden tussen een viertal 12-tal!en. Eerst speelt Noord-Holland tegen een ploeg bestaande uit spelers en speel sters van Oost, Noord en Zuid. ge volgd door een ontmoeting tussen Zuid-Holland en een tweede ploeg uit deze districten. Vervolgens komt Noord-Holland tegen Zuid-Holland uit en de twee twaalftallen der dis tricten. De bedoeling is om een over zicht te krijgen van het beschikbare spelersmateriaal voor het a.s. inter nationale IJSHOCKEY OM DE WEST-EUROPA-CUP. Voor de competitie om de West Europa-cup speelde HHIJC Zaterdag avond te Parijs zijn eerste wedstrijd De ontmoeting, welke ging tegen de Parijse club Racing werd met 54 door de Fransen gewonnen. De tus senstanden luidden: 32. 11, 1-1. De Zaterdagavond gespeelde wed strijd tussen Luik en de Lions de Paris eindigde in een 52 overwin ning van Luik. De tussenstanden wa ren 22, 20 10. AJ.K.—HULL VOLANTS 0—2. De Huil Volants hebben hun eer ste wedstrijd in Zweden, tegen een ploeg van A.I.K. met 20 gewonnen. Tussenstanden: 10 10 00. HANDBAL. Rooda (Voorschoten). De uit slagen van Zondag luiden: HVP 1 —Rooda 1, 1—4; HVP 2—Rooda 2, 04. Jun.: Ouick StepsRooda 32. Broekman in de Noorse bergen Kees Broekman is enige dagen ge leden van „Fjetre" vertrokken naar de met sneeuw bedekte bergen in de buurt van Hamar, waar in tegen stelling met Hamar, op het ogenblik wel ijs is. In gezelschap van de Amerikaan Solem, bekend van de Olympische winterspelen te St. Mo- ritz, en van Pettersen, de jeugdige rijder uit Oslo, heeft hij intrek ge nomen in een klein berghotel. Dezer dagen komt hij weer naar „Fjetre" terug met de bedoeling zijn lichame lijke conditie, die op het ogenblik uitstekend mag worden geno.emd, op peil te houden. In Zweden gingen geruchten, dat Broekman tezamen met enkele Amerikanen op 11 De cember te Oestersund, aan de Zweeds-Noorse grens gelegen, tegen enkele bekende Zweedse rijders en ook tegen de wereldkampioen Pajor zou rijden. Naar echter kan worden medegedeeld zijn deze geruchten vol komen uit de lucht gegrepen. Want Broekman denkt er niet aan om zo vroeg in het seizoen reeds een zwrn-c wedstrijd te gaan rijden. Wel is het de bedoeling, dat in de eerste helft van Januari, indien de K.N.S.B. met de Noorse bond tot overeenstemming komt, een wedstrijd te Hamar te or ganiseren tussen de op dat tijdstip in Noorwegen vertoevende Nederland se rijders en enkele Noorse deelne mers. Zo een wedstrijd kan van groot nut zijn om de conditie en de vorm van onze vertegenwoordigers te bepalen mede met het oog op de Europese en wereldkampioenschap pen, welke resp. te Helsinki en te Eskilstuna worden gehouden. Op 21 en 22 Januari wordt te Oslo een landen wedstrijd gehouden tussen Noorwegen en de Verenigde Staten waarbij de ploeg der Amerikanen zal worden samengesteld uit de dan in Noorwegen vertoevende rijders Hen ry, Solem, Worket, Fitzgerald en Lamb. PAARDENSPORT springconcours op meyendell Zaterdag werd op Meyendell een springconcours gehouden, georgani seerd door de Zuid Hollandse Jacht- vereniging de uitslagen luiden: Springconcours (individueel) 1 D. H. Pasman met „0 Xenophon" 0 fouten 57 sec. 2 J. E. A. van Vilste- ren met „Wodan" 0 fouten 60 sec, 3 en 4 ex aequo J. H. W. Pasman met „Zwarte Piet" en T. Timmer met „Mon Chérie" 0 fouten 62 sec. 5 mevr. de Hoog met „cocktail'' 0 fouten 64 sec. Springconcours (equipe) 1 Ph Harkman met „My Hope", T. Timmer met „Mon Chérie", J. E. A. van Vil- steren met „Taptoe'' 58 p 3 min 32 sec. 2 D. H. Pasman met „O Xene- phon",'j. H. W. Pasman met „Trou badour," ritmeester W. F. K. Bischoff van Heemskerck 52 p. 3 min. 29 sec. 3 mevr. de Hoog met „Radja", T. Timmer met „Cocktail" J. E. A. van Vilsteren met „Wodan 51 p. 3 min. 7 sec. Op het beslissende moment faalden Wilton en Van Meegeren Na een veelbelovende inzet van de ontmoeting tussen een ploeg van de Nederlandse Internationale Club en die van België in de tennishal van Marlot te Den Haag ging partij na partij verloren, zodat de laatste partij van de eerste avond inging met een achterstand van 23. In de Belgische ploeg ontbraken Washer en Geelhand en de Nederlander I. Rinkel. Van de 5 enkelspelen was die van de jonge van Dalsum tegen de er varen Peten wel de meest interes sante, terwijl de strijd tussen van Meegeren en Destremau het beste spel gaf, van de zijde van de laatste dan. Blijkbaar was Destremau uit op revanche voor de geleden neder- laaf te Roubaix. Hij gaf doorlopend het tempo aan, had een snelle fore hand en een verrassende backhand, die vooral sterk was in het diago naal passeren. Ook zijn netspel, hoe wel schaars, was af. Zijn vaart en lengte hielden van Meegeren achter in en maakten deze minder zeker. Van Dalsum heeft een frisse aan vallende partij gespeeld tegen Pe ten. Zijn risico's verrasten de Belg, die daardoor niet tot zijn gevaar lijke vastheid kon komen. Het was meer door zijn élan dan door zijn techniek, dat hij in drie sets won. Een mooie prestatie om deze Belg steeds weer in de verdediging te houden. Opnieuw heeft van Dalsum zich een speler getoond, in wie een belofte voor de toekomst ligt. In het dubbelspel kon hij Rinkel's afwezigheid niet vergoeden, waar door ook het spel van van Swol niet tot ontplooiing kon komen. Het lag meer aan een inzinking van het spel der Belgen dan aan eigen sterkte, dat het Nederlandse paar de tweede set won na 24. De derde set was echter weer met 60 voor de Bel gen. De uitslagen van de eerste dag luiden: Moreau slaat Lacroix 62, 26, 61; van Dalsum slaat Peten 75 36 62; D. Rinkel verl. van Wielemans 57 36; van Meegeren verl. van Destremau 26 3—6; Wil ton verl. van van den Eijnde 36, 4—6. Dubbelspel-: van Swol en van Dal sum (N.) verl. van Destremau en Brichand (B.) 36, 64, 06. Op de tweede dag is de stand van 4—2 voor de Belgen teruggebracht tot 44 en in de laatste partij sche nen de Nederlanders een kans te hebben op 54 toen zij na 55 op 40 -0 kwamen, doch Wilton en van Meegeren verloren dit spel nog, voornamelijk doordat zij de lob ver waarloosden. Zij verloren tenslotte de set met 810. Daardoor wonnen de Belgen de wedstrijd met 54. Tevoren had van Meegeren, die van Swol verving, omdat deze last van spit had van Brichant gewon nen in twee sets 61, 6—4. Hij speelde sneller dan Zaterdag belette door zijn lange drives, dat Brichant de netpositie kon innemen en had zelf meer dan eens een goede vol ley, vooral in het kritieke stadium van de tweede set. In het herendubbelspel hebben Moreau (de gast van de Nederlandse I.C.) en van Dalsum tegen de vroe gere Belgische Davis cup dubbel La- croit-de Borman een zeer levendi ge partij gespeeld, waarin van Dal sum goed van menige kans profi teerde welke het scherpe plaatsen van Moreau hem gaf. In drie sets won de Nederlandse I.C. combinatie. De uitslagen waren: enkelspel: van Meegeren (N) sl Brichant (B) 61, 6—4. Dubbelspel: Moreau en van Dalsum (N) sl Lacroix en de Borman (B) 36, 61, 64. Wilton en van Meegeren verloren van Peten en van der Eynde (B) 6—3, 2—6, 8—10. Drobny blijft liever in Australië Jaroslav Drobny, de uitgeweken Tsjechische tennisspeler heeft bij aankomst te Melbourne verklaard, dat hij hoopte eenmaal in de Au stralische daviscupploeg te worden opgenomen, indien hij het Austra lisch burgerschap zou kunnen ver krijgen. Met Norman Brookes, de voorzitter van de Australische Lawntennis bond, zou hij de noge- lijkheid bespreken om een betrek king in Australië te aanvaarden en zich daar te vestigen. Hij vergaar de nooit meer naar Tsjechoslowa- kije terug te willen gaan. VOETBAL. Met een hersenschudding naar het ziekenhuis ^ATERDAG werd onder grote deelname van tal van bekende motor- rijders uit ons land door de Kon. Ned. Motorrijdersvereniging een betrouwbaarheidsrit ,,de Zuid-Hollandse grensrit" gehouden. Daarbij is een onzer bekendste mo torrijders, Piet Knijnenburg uit Was senaar, het slachtoffer geworden van een aanrijding. Onder Lange Ruige Weide, nabij Woerden, wilde Knijnenburg op een vrij smalle weg de motor met zij span van de heer van Schaick uit Oudewater passeren. Daarbij slipte hij echter, waardoor hij met de zij span in botsing kwam en vervol gens tegen een boom reed. Met een hersenschudding en vrij ernstige schaafwonden werd Knij nenburg naar het ziekenhuis West einde te Den Haag overgebracht. De heer van Schaick geraakte met zijn duopassagier in de, langs de weg gelegen, wetering. Zij konden echter spoedig op het droge worden gebracht; zij liepen geen letsel op. Beide motoren werden zwaar be schadigd. Aan de start verschenen 120 mo toren en 30 auto's. De uitslagen lui- aen; 125 cc seniores: 1. van der Bron (Utrecht) op CZ 0 strafp. (tijd acce leratie-remproef 15.3 sec.); 2. Lich- tenbelt (Den- Haag) op CZ 0 strafp. (164 sec.); 3. J. W. Haaker (Bad hoevedorp) op CZ 0 strafp. (17.1 sec.); 4. Stel (Emmen) op LSE 0 strafp. (17.3 sec.). 250 cc seniores; 1. H. Veer (Bor- culo) op Jawa 0 strafp. (13.8 sec.): 2 P. H. J. Haaker (Badhoevedorp) op Jawa 0 strafp. (14 sec.); 3. Bosch (Sloten) op Jawa 0 strafp. (15 sec.); 4 Bos (de Meeren) op Jawa 0 straf- punten (15.1 sec.); 5. Lo Simons (.Rijswijk) op Jawa 0. strafp. (15.4 sec.). Boven 250 cc seniores: 1. Moeke (Heemstede) op BSA 0 strafp. (12.3 sec.); 2. Roest (Nieuwveen) op BSA 0 strafp. (12.4 sec.); 3. de Graaf (Amsterdam) op BMW 0 strafp. (13.4 sec.); 4. Olij (Waddinxveen) op Ariël 0 strafp. (13 9 sec.); 5. Zoontjes (Tilburg), op BSA 0 strafp. (14.2 sec.). Zijspanklasse: 1 van der Marei (Pijnacker) op DKW 1 strafp. (17.6 sec.); 2. Kemper (Delft) op HD 2 strafp. Automobielen: 1. van Dijk "Was senaar en Bakker (Den Deyi) met Ford 0 strafp. (14.4 sec.); 2. dr. van Beek (den Haag) met Citroën 0 strafp. (15 sec.); 3/4. ex aequo Krei- sel (Rotterdam) met Renault en Lanschot (Den Haag) met Ford 0 strafp. (15.1 sec.). De teamprijs werd gewonnen door het Jawateam (H. Veer, v?n Rijsel en P. H. J. Haaker) 0 strafp. HET IJ WINT DE HARTHOORN- BEKER. In het sportfondsenbad Oost te Amsterdam organiseerde de Amster damse zwemvereniging het IJ Zater dagavond wederom haar jaarlijl-se waterpolotournooi om de Harthoorn- beker met als deelnemers de Ko ninklijke Antwerpse Zwemclub de Nederlandse kampioen ZIAN, H Z. en P.C. en het IJ. De Harthoorn-beker was het vorig jaar definitief gewon nen door ZIAN, maar er werd ee-' nieuwe beker beschikbaar gesteld, die thans na een zeer spannende fi nale door het IJ werd gewonnen. De Amsterdammers behaalden nog een succes door in de wedstrijd tegen de Belgen met 32 te winnen én zo doende voor een jaar in het bezit te komen van de Gerard Britzbeker In de voorwedstrijden won ZIAN ter nauwernood met 54 van H.Z. en P. C., terwijl het verschil tussen het IJ en de Belgen veel gZoter was dan de 32 uitslag doet vermoeden. Om de derde plaats speelden de Antwerpe naren en H.Z. en P.C. een slechte wedstrijd. De Antwerpenaren won nen met 53. De finale was zeer spannend. Er werd fel en hard gespeeld. Eerst te gen het einde van de tweede helft ge lukte het de Amsterdammers een 31 achterstand in een 43 over winning om te zetten. De burgemees ter van Amsterdam, mr. Arn. J. d'Ailly, reikte na afloop de Hart- hoornbeker aan het IJ uit. Het programma werd aangevuld met zwemwedstrijden. Kees Kievit slaagde er niet in zijn Nederlands re cord op de 100 meter rugcrawl te ver beteren. De drie officiële tijdwaarne- mers noteerden voor hem 1 min. 8.2 sec., 1 min. 8.2 sec en 1 min. 8.3 sec zodat hij met de tijd van 1 min. 8.2 sec zijn Nederlandse record op deze afstand egaliseerde. De 100 meter borstcrawl heren was voor Rob Sin- dorf in de tijd van 1 min. 1,6 sec. Tweede werd hier Knapen van Dol fijn in 1 min. 3 sec. Hetzelfde num mer voor dames was voor Hannie Termeulen in 1 min. 10.2 sec. De belangrijkste uitslagen van de -tweede dag van de internationale wedstrijden te Wenen luiden: 200 meter vrije slag dames: 1. Gi sele Vallery (Fr.) 2 min. 46.6 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Ternes (Hong.) 1 min. 20 sec. 100 meter schoolslag heren: 1. Lu sien (Fr.) 1 min. 12.7 sec. 200 meter vrije slag heren: 1. Janj (Fr.) 2 min. 15.6 sec: 2 Georges Val lery (Fr.) 2 min. 20.2 sec. 200 meter rugslag heren: 1. Piro- ley (Fr.) 2 min. 35.7 sec.; 2. Koppel stater (Oost.) 2 min, 47.5 sec. ATHLETIEK. GOUDSE HERFSTLOOP. Aan de door de G. A. C. georga niseerde Goudse Herfstloop op de Burg. Martensingel te Gouda, die over een afstand van 3,5 km. voor seinoren en voor jun. over 1200 M. ging, hebben ook enkele Alphense athleten deel genomen. Bij de junio ren wist o.m. L. Blakenburg de zes de plaats te bezetten. L. van Deuren werd 25e. P. Hollendar werd 27e. Bij de senioren werd P. Kruit in de C. klasse uit een veld van 75 lopers 37e. H. Soaan werd als niet KNAU- lid voor de Alphense Boys in zijn groep 3de. „De Bataven". Hedenavond zijn in de zaal Pieterskerkhof de indoor- trainingen als volgt: van 6 tot 7 uur voor de meisjes en van 7.15 uur tot 8.15 uur voor de jongens tot 17 jaar Voor de dames en heren blijft de training voorlopig op Vrijdag, doen de kans bestaat, dat het deze week niet in de Krauwelsteeg zal zijn. Komt er verandering, dan zal het nog tijdig in de Leidse Courant worden bekend gemaakt. Voor de pakketten, die voor Kerst mis aan de Bataven in Indonesië zul len worden gezonden, kan iedereen financieel bijdragen. Bataven moeten dan hun gaven op de trainingen van deze week meebregen. WIELRENNEN DE WERELDKAMPIOENSCHAP PEN 1951 Op de jaarvergadering van de Britse Wielerbond werd besloten de organisatie van de wereldkampioen voor 1951 aan te vragen. int. wedstrijden te antwerpen In het Antwerpse sportpaleis wer den Zaterdagavond internationale wielerwedstrijden gehouden. De be langrijkste uitslagen luiden: Koppelwedstrijd voor amateurs over 25 km: 1 Ceunen-Enghels (Belg) 31 min. 12.4 sec., 2 SeverijnsDelin (Belg.) 3 Van de VeldeNeijt (Belg 7 HijzelendoornVinken (Ned) 11 WagtmansVan Elshout (Ned.) Wedstrijd achter tendems voor profs 15 km) Eindklassement: 1 Ockers 4 pnt 2 Van Vliet 5 pnt, 3 van Steenber gen 9 pnt BILJ/ytTEN finalisten eerste klasse driebanden Uit de voor wedstrijden voor het kampioenschap van Nederland eer ste klasse driebanden hebben zich voor de finale, die van 8 t. m. 11 December a.s. wordt georganiseerd door de b.v. „Rotterdam", de vol gende spelers geplaatst: L. van Bommel (Tilburg), W. van Braam (Amsterdam), dr M. J. Kok (persoonlijk lid van de N.B.B., Zed- dam), P. Kruythof (Barendregt) A. de Leyster (Den Haag) Jacob Swee ring (Amsterdam) en A. G. Tour nier (Rotterdam). broer kampioen 2e klasse groot biljart 3 banden De Amsterdammer Broer heeft in café Dubois te Amsterdam, waar de biljartclub Victoria het kampioen schap 2e klasse groot biljart 3 ban den organiseerde, dankzij een beter algemeen moyenne de titel voor de neus van zijn stadgenoot de Werker weggekaapt. Beiden behaalden 10 pnt maar alleen de kampioen promoveert naar de eerste klasse, omdat hij pre cies het daartoe vereiste gemiddelde van 0.501 behaalde. De eindstand is: Broer 10 266 530 5 0.501 de Werker 10 268 549 6 0.488 Thijssen 8 255 646 4 0.394 de Jong 6 261 577 6 0.452 Van Dillen 6 235 554 5 0.424 Swaalep 6 221 600 5 0.368 Schut 6 231 629 4 0.367 Waalboer 4 264 583 6 0.452 DISTRICT LEIDEN NED. BILJART BOND Competitie-uitslagen De uitslagen van de in de afge lopen week gespeelde competitie wedstrijden luiden: Klasse C DOS 1Plantage 1 42 (voorlopig), O.S.L. 1Noorden 1 26 Prt v. Cleef 2Kroon A 1 26, Royal IDOS 2 06 (voorlopig) Klasse D: DOS 4Plantage 2 62, BOS 1—Prt v. Cleef 3 6—2 DOS 3— OSL 2 53, Kroon A2Noorden 2 8—0. Klasse E: Prt v. Cleef 4Noorden 3 44, Plantage 3OSL 3 62, Royaal 2Kroon K 2 44, Prt v. Cleef 5BOS 2 51 (voorlopig) GABRIELS GESLAGEN In het tournooi om het Belgisch kampioenschap verloor René Ga- briëls, die er volkomen uit was. Hij had na 14 beurten nog maar 67 ca- ramb. gescoord. Vervest maakte de 400 vol in 22 beurten, hoogste serie 112, gemiddelde van 18.18. Gabriels bracht het tot 233 en een hoogste serie van 105. Van Hassel won in 15 beurten van René Vingerhoedt, die op 288 bleef staan met een hoogste serie van 87. Van Hassel scoorde vliegensvlug in de elfde beurt een serie van 104, welke hij door nuttige series van 33, 23, 67 en een slotserie van 54 liet volgen. Het gemiddeld^ van van Hassel bedroeg 26.66

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6