S)e C<2id6e0ot4^cmt Diesel grijpt auto op onbe waakte overweg te R'dam Nieuwe serie maatregelen tegen de Kerk in Tsjecho-Slowakije Bevin over zijn buitenlands beleid Directe or: C. M VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH W1LMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" VRIJDAG 18 NOVEMBER 1949 41ste JAARGANG No. 11830 De terreur Tsjeclio-Slowakije Bur. Papeogracht 32, Telel 20015, Adm. en Advert. 20826, Abonn 20935 Abonnementsprijs 10.32 p. w., 11.40 p. mnd., 14.15 p kwart. Franco p. p. 1 4.90 - Advert.; 15 ct 'P m.m. Telefoontjes 11.50 Y „Verplicht" lidmaatschap „IK vind het verplichte lidmaat- schap van een vakorganisatie om meer dan één reden funest" aldus de heer C. W. A. van Uden in het „Katholiek Staatkundig Maan schrift" van October j.l. De heer A. C. A. de Bruijn geeft een nascnrift bij bedoeld artikel, waarin hij opmerkt, dat een ver plicht lidmaatschap der arbeiders vakbeweging niet aan de orde is, en dat, ware het aan de orde, de K.A.B. niet zou nalaten met vrijmoedigheid tödig van haar standpunt te doen blijken. Het verplichte lidmaatschap van een vakorganisatie niet aan de orde. Inderdaad, het wettelijk verplichte lidmaatschap is niet aan de orde. Maar er is toch wél zo iets aan de orde, wat er op gaat gelijken. Hoe staat het met de officiële me dezeggingschap van de niet-georga- niseerde arbeiders van het landelijk bedrijf en in de ondernemingen (hetzij van particulieren hetzij van Rijk, provmcie of gemeente)? In de ondernemingen kan men toch zeker wel zonder enig be zwaar ook de niet-georganiseerden laten meespreken. Maar is er niet een streven, reeds gesanctioneerd door de Overheid, om zelfs daar de niet-georganiseerden van alle, gere gelde en gereglementeerde, mede zeggenschap uit te sluiten? Onge twijfeld, ieder kan dat constateren. En dat is verkeerd Wij aarzelen niet het mét de schrijver in ge noemd naschrift: funest te noemen. Waarom" Wij citeren weer de heer van Uden: „Laat ik tot goed begrip van mijn standpunt tegenover de vakbeweging beginnen met te zeggen, dat ik de ongeorgani seerde arbeiders, tenzij zij door gewetensbezwaren worden weerhouden zich bij een orga- satie van vakgenoten aan te sluiten, vlakweg lummels noem. Ik heb er geen beter woord voor. Maar het verplichte lid maatschap van een vakbond, vind ik gewetensdwang van da ergste soort Het bezwaar, hier genoemd (wij hebben die zinsnede vet gedrukt), is voor ons meer dan voldoend-", dwingend, om met beslistheid het „verplichte" lidmaatschap van de vakbeweging af te keuren: er kun nen mensen zijn, die „door gewe tensbezwaren worden weerhouden, zich bij een bestaande vakorganisa tie aan te sluiten." Er zijn ook ongetwijfeld „lummels" die het niet doen uit lummelachtigheid. Maar er kunnen er zijn, en er zijn er ook, die de moed hebben de consequentie uit hun gewetensbezwaren te trekken, ook al worden ze daardoor door ve len als een soort minderwaardige lieden aangezien. En deze mensen moeten, voor zover enigszins mogelijk, in bedrijf en onderneming dezelfde rechten hebben als anderen. Een dode en twee zwaar gewonden de onbewaakte overweg bij de Scherpendrechtse kade te Rotter- dam is gisteravond een vierpersoons Citroen, waarin de 35-jarige heer C. J. van Nus, onderdirecteur van N.V. Thomsen's Havenbedrijf te Rotterdam en zijn echtgenote en de 34-jarige heer Jos. van Reeu- wijk, directeur van de Mij. voor woninginrichting P. van Reeuwijk za ten, door een dieseltrein gegrepen en ongeveer tweehonderd meter meegesleurd. De vrouw was op slag dood, de beide heren zijn zeer zwaar gewond naar het Bergweg-ziekenhuis vervoerd. Voor hun leven wordt gevreesd. De wagen kwam van het terrein van V.O.C., waar de heren leden van deze club en mevr. Van Nus naar de training waren gaan kijken. De overweg is rechtstandig en is goed verlicht, maar onbewaakt. Toen de wagen bij de overweg kwam, moet de bestuurder, de heer Van Nus, uit de lage Citroën de dieseltrein, die om 21.19 uur van het station D.P. was vertrokken, niet hebben opgemerkt. Vlak voor de aansnellende trein kwam hij op de rails te staan, nadat het eerste stel rails reeds was gepasseerd. De trein boorde zich met de kop peling in de wagen en duwde hem' tweehonderd meter verder, voordat de bestuurder de trein tot stilstand kon brengen. Juist op de plaats waar de 36-jarige mevrouw Van Nus-Ruyssenaar zat is de trein de wagen binnen gedrongen. Aan die zijde is de Citroën dan ook geheel in elkaar gedrukt, maar ook aan de andere kant zijn de por tieren geheel verwrongen en uit de scharnieren gedrukt. Het treinverkeer op dit gedeelte van de Ceintuurbaan was enige uren gestremd. Het verkeer moest worden verlegd. In de Rotterdamse gemeenteraad was gistermiddag nog door de heer Van Doorn geklaagd over deze toe stand. Burgemeester Oud maakte de heer Van Doorn er toen attent op, dat de verantwoordelijkheid hier geheel bij de N.S. ligt en dat het „bloed van eventuele slachtoffers niet op de hoofden van B. en W. terecht zou komen". Het tragisch ongeluk van gisteravond heeft aan deze woorden wel een zeer gruwe lijke betekenis gegeven. Troepen terug voor eind 1950 De regering heeft de Tweede Ka mer meegedeeld, dat de Nederland se troepen geruime tijd voor het ein de van 1950 uit Indonesië zullen zij.i gerepatrieerd. Men heeft de beschikking over zoveel scheeps- ruimte, dat aan de aanvankelijke twijfel, of de repatriëring voor het eind van 1950 wel zou kunnen wor den voltooid, alle grond is ontno men. De volgorde van het terugroep- schema moet echter nog worden-uit gewerkt. Er zal, evenals tot dus verre, telkens worden bekend ge maakt, welke onderdelen voor te rugvaren aan de beurt zijn. RICHTLIJNEN VOOR VERZENDING VAN ACCIJNSVRIJE PAKKETTEN NAAR INDONESIë. Katholiek Thuisfront deelt ons het volgende mede: Voor een vlotte afwerking van ac cijnsvrije pakketten naar Nederland se militairen in Indonesië is het noodzakelijk de volgende richtlijnen strikt in acht te nemen Het is te vens van groot belang omdat daar door moeilijkheden met de douane vermeden worden. 1. Twee volledig ingevulde adres sen van de militair op het pakket plakken, met links onderaan de naam en het adres van de afzender. 2. Volledige inhoudsopgave in tweevoud van alle artikelen. Ook de prijs van de artikelen moet worden vermeld. 3. Zend liever geen suikergoed of chocolade. Er bestaat grote kans, dat dit gesmolten overkomt. 4. Per zeepost mag het pakket inclusief verpakking niet zwaarder zijn dan 5 kg. Het maximum-ge wicht voor luchtpost is 1 kg. 5. Daar bepaald is, dat onbestel bare pakketten aan de afzender wor den teruggezonden en deze dan de retourvracht verschuldigd is, wor den deze pakketten afgestaan aan het Rode Kruis, indien niet nadruk kelijk anders wordt gewenst. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot tel. 180990 te Den Haag. TSJECHISCHE MISSIE GAAT ER VANDOOR. De gehele Tsjechische schadever goedingscommissie in de Britse zóne van Duitsland, bestaande uit zeven personen, heeft om bescherming en politiek asyl verzocht bij de Britse autoriteiten. De missie had haar hoofdzetel in Bad Salzuflen. De leider, dr. Rozbo- ril, zeide, dat hij tot de conclusie was gekomen, dat het niet langer mogelijk was éijn regering te dienen op de post die hij bezet. Dr. Rozboril had hieraan toege voegd, dat de gehele permanente staf van zijn missie zijn standpunt deelt. Jeep door trein gegrepen BESTUURDER GEDOOD Bij Mariënheem, een overweg on geveer 3 km buiten Raalte, werd Donderdagavond een jeep door de uit Almelo naderende trein gegre pen. De jeep werd bestuurd door een burger, die bij dit ongeval op slag werd gedood. De trein, welke op weg was naar Zwolle, moest te 9.24 Raalte passeren. Zij arriveerde daar echter eerst om" 10.15. De be stuurder was zekere K., een lood gieter uit Nij verdal. SINTERKLAAS IN NEDERLAND GESIGNALEERD Officieel zal St. Nicolaas pas over twee weken in Ne derland aankomen. Maar iedereen be grijpt, dat de Sint met zijn Pieten in de luttele tijd, die hem dan nog tot zijn verjaardag rest niet met zijn in kopen kan klaar komen. Daarom is de Sint met Piet per motor-scooter (de oude heiligman gaat met zijn tijd mee!) naar Nederland gereden om alvast de cadeaux in te slaan. Hij werd onmiddellijk door de Neder landse jeugd herkend en uitbundig begroet. Ook een dienaar van Hermandad herkende de goede heilige. Plicht ging bij hem echter boven sentiment en daarom sommeerde hij Sint Nico laas te stoppen en zyn rijbewijs te tonen. ^OALS verwacht werd heeft de Tsj echische minister van Binnenlandse Zaken in een rede te Praag ver klaard, dat het de katholeike pries ters niet geoorloofd zal zijn om enig voorbehoud te maken bij het afleg gen van de eed van trouw aan de Tsjecho-Slowaakse republiek. Hij mo tiveerde deze beslissing van de Praag se regering met de bewering, dat de autoriteit van de staat niet kan toe laten, dat de eedsformule op welke wijze dan ook veranderd wordt. Al leen de door de wet gedecreteerde formule is geldend. De Tsjecho-91o waakse republiek wil, zo voegde hij er aan toe, dat men zich van de Kerk of van godsdienstige gemeenschap pen bedient om de volksdemocratie en de staat te bestrijden. „Dit zijn voor ons geen nieuwe woorden" zo merkt het belangrijk ste katholieke dagblad van Rome „II Quotidiano" in zijn commentaar hierover op, „want wij hebben ze reeds eerder gehoord van de zijde van een ander totalitair regiem. De Kerkvervo'gers zijn niet origineel in hun ideeën. De regering van Praag weet, dat zy op de gehoor zaamheid van de priesters kan reke nen zolang zij geen eisen stelt, die in tegenspraak zijn met de wetten van God en de Kerk. Wanneer zij dan ook werkelijk de godsienstige vrede wil zoals zij beweert weet zij, hoe zij zich in de toekomst moet gedragen. In het andere geval Churchill kruist de degen met hem yOOR EEN OVERVOL LAGERH UIS HEEFT BEVIN, de Engelse mi nister van Buitenlandse Zaken gisteren het debat over het buiten lands beleid van de regering geopend. Bevin wijdde beschouwingen aan de Raad van Europa, en het Duitse vraagstuk. Churchill ging na Bevin's rede onmiddellijk tot de aanval over en oefende scherpe critiek op het ontmantelingsbeleid. „Wij willen onze veiligheid ver zekerd zien", verklaarde Bevin en te Parijs is besloten het ontmanïo- lingsprogram enigszins te verzach ten, onder voorwaarde, dat op an dere punten overeenstemming wordt bereikt. Een groot aantal fa brieken zal nog ontmanteld worden en zeker de oorlogsindustrieën Be vin vond dat de bewijzen, die moes ten pleiten voor staking der demon tage in de staalindustrie niet bij zonder overtuigend waren gewe ast Het belangrijkste probleem noem de hij de toelating van Duitsland tot de raad van Europa als toege voegd lid. De Verenigde Staten als bezettende mogendheid en de As- semblée van Straatsburg waren mede betrokken bij het overleg en Bevin zeide dat de Raad in zijn volgende vergadering ongetwijfeld tot de toelating van Duitsland zou besluiten. In het kort wijdde Bevin zijn aan dacht aan economische problemen, waarbij hij het gebrek aan even wicht op financieel en economisch gebied tussen dollar- en sterlingge- bieden het meest zorgbarend achtte, daar het er toeneigde alle politieke vredespogingen te ondermijnen. De ministers van Financiën der vijf landen van de Westelijke Unie zullen spoedig bijeenkomen om de militaire uitgaven voor de gezamen lijke defesie te bespreken, deelde de minister mede. 1 Onder luid gelach voegde Bevin de communist Gallacher, die hem in terrumpeerde toe: „Als ik had te maken met het land dat gij steunt en ik zou met Stalin verschil van mening krijgen, zou hij mij zonder meer de woestijn insturen, evenals Tito." CRITIEK VAN CHURCHILL. Churchill hekelde Bevin op felle wijze. Sommige van Bevins fouten hebben heilzame resultaten gehad, zeide hij Ik geloof, dat wij het aan hem danken, dat de huidige West- Duitse regering rechts getint is. En men zegt, dat zijn rede over de ont manteling, indertijd de Duitse socia listen in de kort daarop gevolgde verkiezingen, één millioen stemmen gekost heeft. Glimlachend voegde Churchill er aan toe: „Ik zou het helemaal niet erg vinden, als iedere redevoering die hij hier hield, het zelfde resultaat zou hebben." Churchill hield Bevin voor, dat het wel eens zijn zwanenzang weest kon zijn als minister. Ook heeft Churchill zich ironisch uitgelaten over het feit, dat Enge land wel een ambassadeur in Mos kou maar niet in Madrid had. „De Spanjaard heeft een veel gelukkiger en beter leven dan de Rus of Pool of Tsjechoslowaak", aldus Chur chill. „Ik geloof niet dat 10 leden van dit Huis, als zij voor de keus gesteld zouden worden om vijf jaar in het Spanje van Franco te leven of vijf jaar in de Sowjet-Unie niet hun koffers zouden pakken voor het zuiden." zal zij de rechtbanken en gevange nissen in gebruik moeten nemen want de geestelijkheid kent met alle eerbied voor de plichten tegen over de staat bovendien nog haar plichten tegenover God." In dezelfde rede kondigde de nister tevens een wyziging aan in de huwelijkswetgeving. Deze treedt met 1 Januari 1950 in werking. Vol gens deze wetgeving is slechts het voor de burgerlijke standgesloten huwelijk rechtsgeldig. Men is daar na nog wel vrij voor de Kerk te trouwen. Bovendien wordt het tot op heden nog bestaande onderscheid tussen echtscheiding en scheiding van tafel en bed opgeheven. Echtscheiding is voortaan zonder meer mogelijk, wan neer de echtelijke band geen reden van bestaan meer heeft, dat betekent, niet meer aan zijn doel beantwoordt. Door deze maatregel wordt de hu welijkswetgeving in Tsjecho-Slowa kije tot een getrouwe copie ge maakt van de Sovjet-Russische wet geving. De Tsj echo-Slo waakse regering heeft eveneens maatregelen aange kondigd waardoor het ministerie van Justitie, dat onder leiding staat van Cepicka, steeds meer bevoegd heden krijgt ove. de Kerk en Haar activiteit. Voortaan zal het ministe rie bevoegd zijn om toezicht uit tc oefenen op de werken van liefdadig heid der Kerken en op godsdienstige groepen. Zij zal er verder over wa ken, dat het godsdienstig leven zich in de geest van de grondwet ont wikkelt. Het ministerie controleert de publicatie van het officiële staats blad voor de geestelijkeheid. alsme de de publicatie van alle inlichtin gen en bekendmakingen, die betrek king hebben op het godsdienstig le ven. Ook het godsdienstonderricht komt rechtstreeks onder toezicht van Cepicka. Hij moet zijn goedkeu ring hechten aan de leerp'annen en aan de voor het godsdienstonder wijs gebruikte leerboeken. Ook het onderhoud van de kloosters en van andere godsdienstige instellingen komt onder de competentie van het Ministerie van Justitie. De regering heeft bovendien 19 actie-comité's in het leven geroepen die over het gehele land verspreid zijn. Deze comité's hebben tot taak tt controleren hoe de geestelijkheid op haar taak wordt voorbereid en welke politieke opleiding zij krijgt Deze comité's controleren tevens de activiteit der Kerken. Uit deze nieu we serie van maatregelen blijkt toch wel overduidelijk, hoe de rode rege ring van Praag denkt over de door haar „zo vurig gewenste vredelie vende betrekkingen met de Kerk". Men behoeft werkelijk niet politiek geschoold te zijn om in deze maatre gelen haat te lezen, die de marionet ten van Moskou koesteren tegen alles Uit opportuniteitsredenen willen zij nog niet tot totale vernietiging, al- wat maar naar godsdienst zweemt, thans tot een poging daartoe, over gaan, doch beperken zij zich tot de langzame verstikkingsdood. Tito en de Donau DEELNEMING AAN SOVJET CONFERENTIE GEEN SUCCES. De deelneming van de Joegosla vische vertegenwoordiger aan de zojuist gehouden Donau-conferen- tie in de Romeense havenstad Ga- latz heeft, zoals te verwachten was tot geen enkel practisch resultaat geleid. Het gemeenschappelijkfront der Kominform-staten tegenover de aan Moskou onttrouw geworden „verrader" Tito beheerste de confe rentie geheel en maakte al haar werkzaamheden feitelijk onvrucht baar. De afgevaardigde der Joego slavische regering protesteerde te vergeefs tegen het feit, dat een land als Tsjechoslowakije in het bestuur der Donau-commissie werd gekozen, dat helemaai niet aan de eigenlijke Donau ligt, terwijl zijn eigen land gepasseerd werd, ofschoon het toch het belangrijkste deel van de mid denloop controleert. Bovendien ver zette hij zich in opdracht van maar schalk Tito fel tegen de alles over heersende invloed, die door de Do nau-commissie aan Moskou werd toegekend, terwijl de Sovjet-Unie in werkelijkheid in het Donaugebied geen rechtstreekse belangen behoort te hebben. Alle door de Joegoslavi sche vertegenwoordiger ingediende voorstellen werden door de overige leden der commissie, die immers al le satelliet-staten van Moskou zijn, eenvoudig afgestemd. Het is dan ook geen wonder, dat in politieke kringen van de Joego slavische hoofdstad reeds openlijk wordt gesproken over de mogelijk heid, dat maarschalk Tito uit de Donau-commissie zal treden. Inmid dels hebben, naar hier verluidt, ook de Westelijke mogendheden bij de deelstaten der communistische Do nau-commissie betoogd, dat zij de ze commissie en haar besluiten niet kunnen erkennen. Zij staan op het standpunt, dat de vroegere, bij in ternationaal verdrag vastgelegde Donau-Conventie nog steeds van kracht is. Superforten in botsing 9 DODEN, 8 VERMISTEN. Twee B 29-Superforten van de Amerikaanse luchtmacht, die met een aantal andere Superforten een oefen- vlucht boven Californië maakten, zijn in een zware mist bij Stockton, 145 km. ten Oosten van San Francisco, met elkaar in botsing gekomen en neergestort. Negen leden van de in totaal uit 21 personen bestaande be manningen zijn dood in de wrakstuk ken van de toestellen gevonden. Acht inzittenden worden vermist; van de overige vier is bekend, dat zij in le ven zijn. Een der Superforten, die op een hoogte van meer dan achtduizend meter tegen elkaar schijnen te zijn gevlogen, is op het Kings-eiland en het andere op het enkele kilome ters verder gelegen McDonald-eiland terecht gekomen, dat eveneens in de delta van de San Joaquin-rivier ligt De piloot van een der B 29's, een luitenant-vlieger, die zich met zijn parachute had gered, wist, hoewel gewond, een boerderij te bereiken en om hulp te vragen. Hij was geheel versuft en stamelde steeds: „Er is een botsing geweest Eén ander vlieg tuig is recht op mij ingevlogen." Tachtig toestellen van de Ameri kaanse luchtmacht en twee Britse fregatten hebben de gehele dag te vergeefs gezocht naar een B 29, die Woensdag by de Bermuda-eilanden een noodlanding heeft gemaakt. Voor de 20 inzittenden van het toestel, waarbij zich een aantal hoge lucht machtofficieren bevinden, wordt het ergste gevreesd. Een katholiek rechter en de echtscheiding Pater mr. P. Huysing S.J. heeft voor het K.N.P. volgend artikel ge schreven in verband met de vele ver keerde conclusies, die werden getrok ken uit de rede van Z.H. de Paus tot de katholieke juristen van Italië. De Paus heeft Zondag 6 November een toespraak tot de Italiaanse juris ten gehouden. Hij heeft daarin o.a. gezegd, dat een rechter geen echt- scheidingsvonnis mag uitspreken, tenzij hij daar zeer ernstige redenen voor heeft. De woorden van de Paus zijn door sommigen verkeerd opge vat. Men heeft zelfs wel gedacht, dat Hij „dus" gezegd had, dat echtschei ding om zeer gewichtige motieven soms geoorloofd zou zijn. We geven daarom korb de bedoe ling van de Paus weer. Hij heeft in Zijn toespraak niets nieuws bepaald, maar eenvoudig de vaststaande ka tholieke leer uiteengezet. Wanneer een huwelijk eenmaal geldig is gesloten, dan kan de staat het in geen enkel geval meer ont binden, ook niet als beide partijen niet-katholiek zijn en zelfs niet-ge- doopt zijn. Wanneer dp wet de rech ter oplegt in bepaalde gevallen een huwelijk te ontbinden, dan legt ze hem iets op wat hij niet kan doen. Al spreekt hij tien keer de ontbin ding uit, het huwelijk blijft bestaan. Hij doet dus feitelijk niets. Dat be tekent echter allerminst, dat hij ge rust echtscheidingsvonnissen kan vel len. Want dat kan zeer nadelige ge volgen hebben. Vooreerst zouden veel mensen kunnen gaan denken, dat hij het met de wet eens is en zelfs, dat de staat werkelijk de macht heeft hun huwelijk te ontbinden en dat ze opnieuw met een ander mogen trouwen. Bovendien verschaft de rechter in ieder geval de mensen zo al niet voor hun geweten, dan toch wel voor de wet, de gelegenheid om een tweede huwelijk te sluiten. Daar om mag de rechter aan zo een wet niet medewerken en hoort hij te weigeren zo een uitspraak te doen, want anders is hij mede aansprake lijk voor de gevolgen. Het kan echter zijn, dat die wei gering nóg nadeliger gevolgen heeft dan zijn uitspraak en in dat geval kan hij er noodgedwongen toe over gaan. Tot zover de bedoeling van de woorden van de Paus. Wanneer men dit toepast op ons land dan blijkt vanzelf, dat aan de gangbare opvat ting en practijk van goede katholie ke rechters niets hoeft te worden veranderd. Immers:' wanneer zij zouden weigeren echtscheidingsvon nissen uit te spreken dan zou dit practisch tot gevolg hebben, dat zij hun ontslag moesten nemen. Wan neer ze het niet weigeren, dan weet toch iedereen, dat ze overtuigd zijn, dat ze huwelijken niet kunnen ont binden. Ook de niet-katholieken in Nederland weten heel goed, kunnen het althans weten, hoe zij daarover denken, Bovendien: ze zouden met hun wei gering toch niet bereiken, dat echt scheiding in onze wet wordt afge schaft. Neemt men dit alles in aan merking, dan is het heel duidelijk, dat de katholieke rechter veel beier doet zich aan de wet te houden, maar wel tracht, voorzover het tenminste practisch mogelijk is, van de wette lijke middelen gebruik te maken om partijen van echtscheiding af te hou den. Het was te verwachten In de WD (de vroegere liberale partij) heeft men heel scherp ge ageerd tegen de Indonesische poli tiek van het vorig Kabinet. En., in dit Kabinet met de in vloedrijke WD-minister Stikker is er niets veranderd in die politiek, in de zin, als de VVD wenste. Inte gendeel zouden wij zelfs kunnen zeggen. Dit blykt nu enkele bekende per sonen in den lande te hebben ge bracht tot een oproep om te komen tot de stichting van een liberale partij tot krachtiger beleid ten aan zien van Indonesië enz. De ondertekenaars van deze op roep zijn: mr E. H. von Baumhauer te Amsterdam en A. H. van Beek te Enschedé beiden in hun kwaliteit van medeleiders in de oppositie in de VVD, dr Feuilleteau de Bruin, Den Haag, B. J. ter Kuile, Enschedé en N. H. ter Kuile, Enschedé,, dr A. van Schelven, Den Haag, J. Kalff, bur gemeester van Heiloo, prof. dr. J. Clay, Amsterdam, ir A. Ruys, Bilt- hoven, jhr B. C. C. M. M. v. Suchte- len, Oegstgeest, ir J. T. Duyvis, Am- stredam, J. B. Hugenholtz, Bentveld mr W. P. Kessler, Amsterdam, gene raal Winkelman, Soesterberg, mr P. J. Prinsen Geerlings, Haarlem, J. v. Holten, Aerdenhout, G. L. Tichel man en N. Sybrandy. Rijswijk, P. v. d. Arend Rotterdam, luit.-generaal A. J. v. Tricht, Den Haag, Van de Lande, Deventer en Jack Dekker, Alkmaar. £zn koJüizttje. Duizenden verstrooiingen geven nog geen schaduw van geluk.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1