L E I D S E S HUTSPOT SPORT telefoontjes ZATERDAG 12 NOVEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Zaterdag, 12 November. Gistermiddag om kwart voor twee raakte de zesjarige Bertje Terhaar in het water van de Rijnsburgersingel, nabij de Warmonderbrug. Aan pu blieke belangstelling natuurlijk geen gebrek. Maar er was aanvankelijk niemand die het water in durfde. Totdat een jongeman, loodgieter Fr. v. d. Mark, kwam aanlopen, zich geen moment bedacht en onmiddel lijk in het koude water sprong. Het knaapje was al onder de brug afge dreven en de eerste duik had geen succes. De tweede keer ging het be ter en de redder bracht het reeds bewusteloze kind boven. Het werd in de Leidse Broodfabriek binnen gedragen en van droge kleren voor- zien. Tot zover het bericht. Maar de vader dolgelukkig om de goede af loop belde ons op: „Wilt u die koene redder een extra pluim op z'n hoed geven?" En of! Want daar is moed voor nodig. Om in dat koude water te duiken, bedoelen we. Er stonden al drommen mensen aan de kant, maar niemand deed wat, tot dat v. d. Mark kwam. Die deed wel wat. En verdient daarom de hulde van de dag! Het revue- en cabaret-gezelschap „De Speeldoos" geeft volgende week Zaterdag een opvoering van „In het witte paard". Dat is een vrolijk spel in drie bedrijven met zang. Dit zal geschieden in „Den Burcht". En hedenavond gaat het Chr. Man doline- en Toneelgezelschap „Sem- pre Avanti" ook een feestavond ge ven. Maar dan in de Stadsgehoorzaal. We krijgen een mandolineconcert, een toneelstuk, conferences en ac- cordeonmuziek. Dat is inderdaad bont! Er is nog meer feest. Want de heer P. Zandstra, controleur bij de H.T. M.. op de lijn Leiden—Wassenaar— Den Haag gaat a.s. Dinsdag jubile ren. Omdat hij dan 25 jaar in dienst zal zijn van de Gele Tram. Over de resultaten van de opgra vingen binnen derotonde van „Den Burcht" wordt een angstig stilzwij gen bewaard. Maar de werkzaamhe den zullen in de komende week be ëindigd worden. Wellicht kunnen we er dan iets meer van vertellen. Hoe wel het niet veel zal zijn.. Want erg verrassende vondsten schijnen niet gedaan te zijn. Enfin, even afwach ten nog. Op de Rijnsburger weg, nabij Post- hof, vond gisteravond om kwart voor negen een ernstig auto-ongeluk plaats. Mevr. K. uit Leiden, bestuur de een personenauto en slipte, om dat het wegdek glad was van de re gen. De auto kantelde om. Een 32- jarige mevrouw H., eveneens uit Leiden, die ook in de auto zat, be kwam een bekkenfractuur. De E.H. D. vervoerde het slachtoffer naar het Acad. Ziekenhuis. De auto werd zwaar beschadigd. Wie „Dr. Paul Julien" zegt, denkt aan „Kampvuren langs de evenaar". Enfin, diezelfde Paul Julien komt a.s. Woensdlagavond in de foyer van de Stadsgehoorzaal een lezing hou den. Over die kampvuren vermoe den we. Dit alles onder auspiciën van de Ned. Wet. Boekhandel, die onlangs Ina v. d. Beugel in Leiden bracht. Met die Ina hebben we ove rigens nog een appeltje te schillen. Want deze schrijf ster-journaliste moet gezegd hebben: „Wat een jour nalist is? Wel, een man die 's mor gens naar tabak ruikt en 's avonds naar jenuever" Kijk, dat nemen we niet. Zelfs niet van Ina. Vandaar dat appeltje. Maar kom, er wordt ons zo vaak iets in de schoenen geschoven. We maken er ons niet al te druk meer over. Zo bijvoorbeeld dat we giste ren niets vermeld hebben over de vergadering van de Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen. Inder daad, dat hadden we vergeten. On danks het belangrijke feit, dat de penningmeester, de heer C. Baart, een batig saldo had van 1259.54. Bovendien had de Leidse Bond 327.44 bij elkaar geschraapt voor het filmfonds van het Algemeen Verbond, dat maar liefst f 8000 no dig heeft voor het laten maken van een propaganda-film. Bovendien is K.L. DAGKALENDER. Correspondentie: Secretariaat Ver. Katholiek Leiden: Jan Lievensstr. 2, Leiden. Maandag 14 November 20.15 uur „De Doelen" bijeenkomst St. Adel- bertver. de heer J. A. M. Mol- kenboer spreekt over „De huidige economische situatie in West-Euro pa". Woensdag 16 November. Bijeen komst Ned. R.K. Middenstandsbond afd. Leiden - Drs. Krauwels spreekt over „Financiële Politiek". Donderdag 17 November. Bijeen komst Organisatie Commissie v. d. Ver. „Katholiek Leiden" (plaats wordt nader bekend gemaakt). R.K. Militair Tehuis. Kaderbijeen komst K.A.B. De heer Th. de Groot spreekt over „Herclassificatie der Gemeenten". Zondag 20 November 20 uur „Den Burcht". Buitenkerkelijke viering 30-jarig bestaan Kath. Bond voor het Gezin afd. Leiden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Janny Hildegonda, d. van J. Scheele en P. J. Seen; Gijsbertus, z van G. Elderbroek en J. J. Schnie- óewind; Nicolaas, z. van G. van Eg- mond en J. de Jager; Grietje Anna, d. van W. van Bork en R. IJsselstjjn; Jouke Maria, d. van L. J. E. Pohjee en M. C. Boersma; Arjen, z. van D. Soldaat en M. van der Vegt. Overleden: G. J. Kamphorst huisvr. van W. Heuvelman 67 j.; J. H. M. Se- gaar wed. van P. Engelbregt 86 j.; P. A. de Vries zn. 4 j.; A. H. Hooge- veen zn. 7 weken; K. Crama wednr. 31 j. er een onderhoud aangevraagd met het Gemeentebestuur, om de belan gen van de Leidse Volkstuinders ook in het college van B. en W. naar voren te kunnen brengen. Want die volkstuinders schijnen nogal wensen te hebben. Over tuingrond, enz. Of we nog even willen herinneren aan de reünie van oud-leerlingen van de Kath. H.B.S. Vooruit dan maar Die reünie vindt morgen plaats en begint om 10 uur met een H. Mis in de school-kapel. Het wordt dit jaar wel een zeer bijzondere dag voor de reünisten. En daarom dunkt het ons. dat er honderden zullen komen. Al thans dat zouden we leuk vinden. Want Stadskok gaat zelf ook. Hij zou morgen gewoonweg niet thuis kun nen blijven! Op 17 Nov. zal de International Students Day (internationale studen ten-dag) worden gevierd. Daar in Nederland echter het studenten-ver zet op 4 Mei herdacht wordt, is aan de datum van 17 Nov. een ander ka rakter gegeven en wordt gewijd aan het World Student Relief. In de Uni versiteitsgebouwen zal gecollecteerd worden en s avonds wordt in „Tria non" de film „Douce" van regisseur Calude Autant-Lara vertoond. Aan vang om half twaalf. Ook niet-stu- denten mogen komen kijken. En de opbrengst is bestemd voor dat World Student Relief. Ons stedelijk museum „De Laken hal" heeft weer verschillende aan winsten gekregen. Daar is b.v. een klein, doch uitermate fraai aquarel van Johannes Bosboom, voorstellend het inwendige van de Hooglandse kerk, bij. Dat werd geschonken door onze oud-stadgenoot, de heer S. J. Sala, wonend in Bergen. Voorts is aangekocht een olieverfstudie van Willem v. d. Nat en een zilveren vis- schep, die in 1772 werd vervaardigd door de Leidse goudsmid Hendrik Fortman, een juweeltje van laat-Hol- landse rococostijl. De tentoonstelling van Chris van der Windt is morgen voor het laatst geopend. De heer en mevr. ParmentierRehde hebben een zeer karakteristieke tekening van deze kunstenaar geschonken. Ook al aan ,,De Lakenhal". Morgen is het de grote dag voor de leden van de R.K. Damesgym.- ver. „Victorie". Want dan wordt in de Stadsgehoorzaal een uitvoering gegeven. De leden, behalve de klein tjes, moeten daarom morgenoch tend om half twaalf in de Gehoor zaal komen. Want dan wordt de ge nerale repetitie gehouden. Ze moe ten zorgen voor een keurig uni form. En vanzelfsprekend voor witte sokjes jen schone gym-schoenen. Bo vendien moeten ze Zondagmorgen afrekenen. En daarom hun kaarten en geld niet vergeten. Want anders loopt de boel spaak. En dat mag niet! Het verloren konijn is teruggevon den. In de tuin tussen de struiken bij de buren. Welk konijn? Wel, voor de Missie-tentoonstelling waren vele prijzen geschonken, ook kippen en konijnen. Dit pluimvee had rector Vester, in afwachting van de fancy- fair, voorlopig onderdak verleend in een ren, in de rectorale tuin. Maar een van die konijnen had de vlucht verkozen boven een wisse dood, via de fancy-fair. De zusters hadden reeds lang de hoop opgegeven het beest nog ooit terug te vinden. Tot dat de vluchteling gisteren ontdekt werd. Nu is zijn einde toch nabij. Want het stomme dier wordt a.s. Dinsdagavond verloot, op de feest avond van de A.M.A., waarop alle medewerkers aan de tentoonstell;ng van groot tot klein in het St. Antonius Clubhuis bij elkaar komen. De Ned. Kath. Ver- van Handels vertegenwoordigers, enz. „St. Chris- toffel". afd. Leiden, gaat a.s. Vrijdag avond een bijeenkomst houden. Na tuurlijk weer in „De Harmonie". De 2e bondssecretaris, de heer F. van Hest, komt spreken over „De wette lijke sanering van het Handelsverte genwoordigers-beroep". Wat ons een belangrijge lezing lijkt. Zodat het bestuur rustig op een goede opkomst kan rekenen, zoals dat de laatste tijd steeds het geval is. Midden op de Stationsweg, tegen over „Zomerzorg", op de plaats waar steeds een agent meestal tever geefs het verkeer tracht te rege len, is dezer aagen een dikke, logge, hoge paal verrezen. Voorbijgangers hebben zich afgevraagd of dit obsta kel slechts dient om de agent te be schermen. Maar dat is niet waar. Deze paal is bestemd voor de boven leiding van de tram, die straks om gelegd zal worden. Die omlegging ge schiedt zodanig, dat er een nieuw trottoir komt. waar deze paal op komt te staan. Hoe dat mogelijk is? Tja, daar vraagt U iets. Waar wij op deze Zaterdagmorgen, met een vrij weekend in het vooruitzicht, ons geen hoofdbrekens meer over maken. En de „Midza" komt terug! Dat is die vooroorlogse actie van Leids Mid denstands-zaken, die bij aankoop bonnen uitgaven, enz. A-s. Dinsdag wordt opnieuw gestart. Het geheel staat weer onder leiding van het oude bestuur aangevuld met enkele jongere krachten. Over dit alles knut U a.s. Maandag in ons blad meer lezen. Zodat we het voorlopig bij deze mededeling houden. Tot slot van deze week een sterk verhaal. Twee Leidse schonen, de 17-jarige H. P. en de 19-jarige C- S. uit Leiden dachten „laat ons eens faan dansen! in Amsterdam." Dat eden ze toen. Maar de uitgezochte gelegenheid was reeds vol, zodat het avontuurlijke tweetal in een dan cing op de Zeedijk terecht kwam. Daar ontmoetten de jongedames een zeer vriendelijke „heer", die. geheel in Sinterklaasstemming, de jongeda mes aanbood iets van de wereld te laten zien. Welnu, daar voelden ze wei wat voor. Dies werd de trein ge nomen naar Maastricht en, in het kader van de Benelux-gedachte, de grens gepasseerd. Zo ging het door heel België heen, totdat het driet'al aan de Belgisch-Franse grens arri veerde. Daar houdt voorlopig? de Beneluxgedachte op en daar al leen de „heer" over een paspoort be schikte, moest hij middelen gaan be ramen om de beide jongedames ille gaal over de grens te krijgen, want het voorlopig einddoel zou Parijs ge weest zijn. Maar toen die goed-geefse man naar zo'n middel aan het zoe ken was en de meisjes in afwachting daarvan in een Belgisch Stamineke verbleven, fluisterde de café-houd ster hen in het oor: ..Ik zou maar terug gaan als ik jullie was, want ik vertrouw het zaakje niet." Daarop belde ze de Belgische Politie op. die de twee Leidse meisjes naar Maas tricht terugbracht. Vandaar werden ze gisteren weer in Leiden afgele verd. Ze waren ongeveer een week weg gewest, doch slechts van een meisje was aangifte van vermissing aan de Leidse Politie gedaan. Ze zeg gen echter de naam van hun vrien delijke begeleider niet te kennen. Zodat deze knaap nog steeds op vrije voeten is. Ondertussen bekiiken deze meisjes, nu weer bij Pa en Ma, de we reld vanuit Leiden. Wat wel zo ver trouwd is. En nu scheiden we er onherroe pelijk uit met koken. Tot Maandag! STADSKOK. Wat lezers schrijven Antwoord aan Ed. G. Natuurlijk weet ondergetekende niet (net zomin als de Heer of.Dame Ed. G.), hoe het drama van Ruurlo zich heeft afgespeeld. Mag Ed. G„ ondanks zijn kennis „aan vele an dere abonné's en het lezen van an dere bladen" spreken van „gloeien de verontwaardiging"? Een woord van deernis aan de achtergeblevenen zou hier beter op zijn plaats zijn geweest. En, om te schrijven over „jacht op wild" en in één adem' over „jacht op mensen", lijkt mij erg onkies. Een boswachter of eeil beambte van de politie, die op pa trouille is, moet zijn werk dan zo maar betiteld worden als „jacht op mensen"? De Hollandse politie is gelukkig géén S.S. „En natuurlijk kan hier geen sprake zijn van een vergissing, daar er niet één, doch twee personen het leven bij hebben verloren," aldus Ed. G. Moet uit de ze zin dus maar geconcludeerd wor den, dat er opzettelijk geschoten, dus moord geschied is? Kras gezegd en geschreven! Achter uw bureau heeft U deze zaak bekeken, waarom dan nog Parket, Justitie en rechter er bijgehaald? Volgens U schuldig, dus aan de paal! Het publiek moet volgens U een krachtig protest laten horen, als er „onrecht" wordt aan gedaan. Zoiets als „beeldenstorm"? Of „publiek neemt zelf het recht in handen"? U sprak toch over „Wild- West"? Laat Ed. G. eerst eens rustig na denken en deze affaire aan meer deskundige personen overlaten. Heus, in ons vrije Nederland wordt iedereen niet zomaar willekeurig gedood, zolang er één onafhanke lijke en eerlijke rechter is, die het recht handhaaft. De redactie van dit blad wordt be leefd bedankt voor de plaatsruim te. Dit artikel was niet in de cou rant gekomen, indien Ed. G. zijn adres had vermeld. TH.' DE WELDE. Inderdaad wij moeten de con clusie van het officiële onderzoek even afwachten. Wij hebben op het geval de aandacht gericht, omdat de conclusie van bedoeld onderzoek, evenals de feitelijke gronden, waar op deze conclusie berust, publiek moet worden. Naar onze mening is er werkelijk reden tot ongerustheid, ook veront waardiging en ergernis over het gemak, waarmede vaak vuurwape nen door de politie e.d. worden ge bruikt. Alleen als in het onderhavige ge val zelfverdediging het dodende ge bruik absoluut noodzakelijk maakte, is het geoorloofd geweest. Het ant woord hierop moet worden afge wacht. Red. LAATSTE BERICHTEN HERDERLIJK SCHRIJVEN AAN BELGISCHE KATHOLIEKEN. Morgen zal in alle Belgische ka tholieke kerken met betrekking tot het decreet van het H. Officie over het communisme een herderlijk schrijven worden voorgelezen van kardinaal van Roey, aartsbisschop van Mechelen, en van de bisschoppen van België. In deze herderlijke brief wordt er aan herinnerd, dat „een vol strekte onverenigbaarheid bestaat tussen het Katholieke Geloof en de materialistische wijsbegeerte van het communisme" en wordt betreurd „dat een arglistige propaganda er in slaagt onervaren lieden te bedriegen" „Daarom heeft het H. Officie het ge past geacht de schijnheiligheid van de communistische propaganda vol ledig te ontmaskeren en zodoende de gelovigen hun verantwoordelijkheid klaar te doen inzien". In de brief wordt er vervolgens de nadruk op gelegd, dat de Christe nen, die de communistische leer aan hangen, gevaar lopen in de kerke lijke ban te worden gedaan. „Een christen mag volstrekt niets schrijven in de communistische pers, zelfs in dien het gaat om niet .leerstellige ar- tiekelen", aldus de bisschoppen, „hij heeft het recht niet zijn talent of zijn naam ten dienste te stellen van een kennelijk de Kerk vijandige pers. Een Christen mag de communistische pers niet lezen. Hij heeft het recht niet zichzelf of zijn omgeving bloot te stellen aan de door deze publica tie veroorzaakte geestelijke vergifti ging. Dit verbod geldt niet alleen voor de communistiscne pers en ge schriften doch voor alle dagbladen en alle geschriften, welke vijandig staan tegenover de godsdienst en de Kerk van Christus, van welke poli tieke gezindheid deze ook mogen zijn." VORSTVERLETREGELING. De minister van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen de vorstverletregeling voor de aan staande winter gezonden. De minis ter handhaaft het standpunt, dat een voorziening bij vorstverlet een Bij auto-besturen is stilte een dure plicht. Geheel Uw leven zij op zelf beheersing gericht, aangelegenheid is, welke het be drijfsleven aangaat en waarvoor derhalve ook door het bedrijfsleven zelf een regeling dient te worden getroffen. Ondernemingen, die bij vorst stagnatie in haar werkzaam heden vrezen, zullen dus tijdig een wachtgeldregeling moeten aanvra gen. Overeenkomstig de conclusie van de procureur- fiscaal heeft de bij zondere raad van cassatie heden we gens nietigheid der dagvaarding ver nietigd de sententie van het bijzon der gerechtshof te 's Gravenhage, waarbij J. F. C. H. te 's Gravenhage tot de doodstraf is veroordeeld, om dat hij werkzaam zou zijn geweest als Abwehr-agent en zeeman. Over wogen werd ten aanzien van deze dagvaarding, dat niet blijkt welke werkzaamheden door H. werden ver richt, noch welke gegevens hij heeft verzameld en doen verzamelen. De raad gelastte onmiddellijke in vrij heidstelling van requirant. POSTDODE DOOD AAN DE WEG GEVONDEN Gisteravond omstreeks zeven uur heeft een motorrijder op de Groen- loseweg even buiten het dorp Eiber gen de 59-jarige postbode H. J. Bie- zenbeek dood langs de weg gevonden. De man, die vlak bij de plek, waar hij werd gevonden, woonachtig is, had ernstige hoofdwonden. Vermoed wordt, dat de man door een auto is aangereden. De politie heeft de zaak in onderzoek. SCHEEPSBERICHTEH SUMATRA 11 Nov. op 70 mijl Zuid Socotra; TABTNTA 11 Nov. op 100 mijl W.Z.W. Minicoy; TALISSE, 11 Nov. op 100 mijl Zuid Socotra; TO- SARI, pass. 12 Nov. om 2 u. Gibral tar, 17 Nov. te Rotterdam verwacht, VOLENDAM, pass. 11 Nov. (11.30) Kaap Guardafui; WILLEM RUYS, Rotterdam Batavia 11 Nov. op 23.30 b. Port Said; ZUIDERKRUIS, 11 Nov. op 80 mijl Zuid van Socotra. Berichten reeds geplaatst in een onzer vorige oplagen. WEDEROM AANSLAGEN OP TREINEN IN OOST-JA VA. Vijf personen werder gedood, 4 zwaar en 4 licht gewond, toen Don derdag een goederetrein van Sura- baja naar Madiun 6 k.m. ten Westen van Modjokerto op trekbommen liep. De slachtoffers waren rem mers en clandestien op de bordessen van de goederenwagens meerijdende passagiers. 25 goederenwagens reden op elkaar en ontspoorden of kantel- ten, doch het verkeer werd niet ge staakt. In deze omgeving is ook Dinsdag een trein op een trekbom gereden. EMIGRATIE VAN DEMOBILISERENDEN IN INDONESIë NAAR AUSTRALIë. Volgens een bericht van de Austra lische radio omroep heeft de heer Ch. Eaton, de consul-generaal van Australië voorgesteld, dat er onder de soldaten van het Nederlandse le ger, die in de qomende 6 maanden in Indonesië zullen demobiliseren, propaganda zal worden gemaakt voor emigiatie naar Australië. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 11 Nov Groentenveiling. Groene kool f 10 14.90, Rode kool f 5.507.60, Gele kool f 5.908.30, Chinese kool f 6 8.Waspeen I f 620.idem II f 616.Bospeen f 1624. Breekpeen f3.908.60, Andijvie f6.60 14.90, Selderie f 5.705.80, Peterse lie f2.90—3.20, Kervel f3.70—3.80, Uien f 13—22.60, Boerekool f 11—14. Spruiten f 4158.Bloemkool II f 21—26.—, Knolselderie f 8—12.—, Kroten f 8.20—8.30, Rapen f2.80— 4.20. TER AAR 11 November Groenten Kassnijbonen 9.00 per 10 kg, To maten A 3180 ct, idem B 5280 ct, idem C 1843 ct, idem CC 1724 ct, idem Bonken 2333 ct, idem uit schot 49 ct, idem afw 39 ct, Prei 1017 ct, idem afw. 68 ct, Witlof I 4155 ct, idem II 2737 ct, idem stek 1118 ct, Andijvie 1214 ct, idem afw 59 ct, Groene kool 714 ct, Sav. kool 8—15 ct, Rode kool 610 ct Witte kool 78 ct, Waspeen 511 ct, idem stek 2 ct, Uien 1523 ct, idem nep 914 ct, idem stek 5 ct, Kroten 67 ct, Spruiten 4161 ct, Glasspinazie 2728 ct, alles per kg. Bloemkool I 1321 ct, idem II 812 ct, idem stek 5 ct. Knolselderie 10 11 ct, idem afw 3 ct alles per stuk. Boerenkool 3540 ct per kist, Selde rie 23 ct, Bospeen 611 ct alles per bos, Stoofperen: St. Remy 10 ct per kg. Gieze Wildeman 7.50 gld Kleiperen 7.50 gld per 100 kg. Hand peren 1115 ct per kg. Druiven 47 ct per y. kg ROELOFARENDSVEEN. 11 Nov. Bloemen. Louis Gem. 0,220,36, Pulling 0,180,27, Monument 0,10 0,22, Agnes Ford 0,170,26, Alston 0,06—0,12, Choco 0,03—0.09, Herco 0,100,21. Lovelines 0,040,23, Fa vorite 0,070,17, Prince Charming 0,05—0,10, Exrwcuth Pink 0,07—0,12. Am. Aanwinst 0,090,14, Favorite 0,07—0,14, Peter Pan 0,49—0,54, Trosrayonanten 0,240,50, Choco 0,28—0.54, Mont Blanc 0,42—0,51, Cydonia 0,140,29, Prince Charming 0,61—0,66, Golden Seal 0,18—0,36. Alston 0,260,52, Little America 0,36—0,70, Eikenblad 0,14—0,18, Cy clamen 0,300,52. Groenten. Tomaten A 39,00 94,00, Tomaten B 51,00—96,00, To maten C 31,0065,00, Tomaten CC 16,0034,00, Tomaten bonk 16,00 42,00, Bloemkool 8,00—27,00, Krop sla 1,50—8,50. Andijvie 7,00—12,00, Spruiten 21,0046,00, Witlof 19,00— 49,00, Knolselderij 3,0012,00. FRAAIE TIJD VAN GEERTJE WIELEMA. Te Mouscron in België vonden gis teren internationale zwemwedstrijden plaats, waaraan door Belgische Ne derlandse en Franse zwemmers wer- 'den deelgenomen De 100 meter borstcrawl dames werd door onze landgenote Geertje Wielema gewonnen in de prachtige tijd van 1 min. 7.9 sec., waarmee zij haar persoonlijk record van 16 Oc tober j.l. te Hilversum (1.08.9) met 1 sec. wist te verbeteren. De voornaamste uitslagen luiden: 200 Meter borstcraw] heren: 1. Ja- ny (Fr.) 2 min. 15 sec.; 2. Rousseau (Belg.) 2.23.8; 3. de Wit (Ned.) 2.24.3, 200 Meter schoolslag heren: 1. Kel der (Ned.) 2 min. 44.9 sec.; 2. van Overbeek (Belg.) 2.51.8; 3. Schoen makers (Belg.) 2.55.2. 200 Meter schoolslag dames: 1. To ni Hom (Ned.) 3 min. 03.5 sec.; 2. Raymonde Vergauwen (Belg.) 3.04.5; 3. Joke Kreuning (Ned 3.07. 100 Meter borstcrawl dames: 1. Geertje Wielema (Ned.) 1 min. 7.9 sec.; 2. mej. Delmas (Fr.) 1.11; 3. An- niet Veldhuyzen (Ned.) 1.12. 100 Meter rugslag heren: 1. An- thoon (Belg.) 1 min. 12.7 sec.; 2. Arons (Ned.) 1.13.3; 3. Marechal (Fr.) 1.17.5. 100 Meter borstcrawl heren: 1. Ja- ny (Fr.) 59 sec.; 2. van Damme (Belg.) 1.03.8 ;3. Rousseau (Belg.) 1.03.9; 4. de Wit (Ned.) 1.06. 3 x 100 Meter wisselslag estafette dames: 1. Robben, Hilversum, (Geer tje Wielema, Tonny Hom en Annie Veldhuyzen) 3 min. 52 sec.; 2. Stade Francais (Fr.) 4.06r 3. A.Z.C. (Belg.) 4.12.6. 3 x 100 Meter wisselslag estafette heren: 1. A.Z.C. (Belg.) 3 min. 36 sec.; 2. Robben,Hilversum, 3.37.3; 3. E. N. Tourcoing (Fr.) 3.46. Offic. Publicatie HERBEVOORRADING DETAILLISTEN MET KOFFIE. Het bedrijfschap voor granen, zaden en peul vruchten te 's-Gravenhage, dat de officiële medede lingen over de koffierant- soenering van het C.D.K. overneemt, deelt over de herbevoorrading van de taillisten met koffie mede. dat de detaillisten de kof fiebonnen voortaan recht streeks moeten inleveren bij hun leveranciers (gros sier of brander). Inwisse ling tegen toewijzingen zal dus niet meer plaats hebben. Grossiers moeten de bonnen doorzenden aan een brander. Met na druk wordt erop gewezen, dat de bonnen door de de taillisten op opplakvellen moeten worden geplakt aaneezien grossiers en koffiebranders geen onop- geplakte bonnen mogen accepteren. Opplakvellen zijn noe verkrijgbaar bij de distributiediensten tot 26 November a s. De bran ders moeten de ontvangen op vellen geplakte bonnen toezenden aan het bedrijf schap voor granen zaden en neulvruchten welk be drijfschap hun hierover nog nadere mededelingen zal doen. Het bovenstaande geldt niet voor de koffiecououre C 1132. Deze toewijzing kan door de branders bij de plaatselijke distributie diensten ingeleverd wor den tot uiterlijk '26 No vembers., na die datum moet opzenden aan het bedrijfschap geschieden. De detaillisten en grossiers zullen bij inleverng van de koffiebon no. 386 alge meen worden herhevoor- raad door de koffiebran ders met een hoeveelheid, welke twee en een half maal zo groot is als de vantsoenwaarde der inge leverde consumrotenbon- nen. De eerstvolgende kof fiebon zal nl. voor acht we ken en dus voor een dub bele hoeveelheid gelden, waarbij tevens een kleine verruiming van de werk- voorraad aan detaillisten •''ordt toe"ectaan. 3719 worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1 1.50 uitsluitend tegen contante betaling. fZeCefaantjeó AANGEBODEN 3? Aangeboden mooie zit kamer, gedeelte gem. en cabinet met vaste watafel. zonder pension, voor een rustig iemand. Br. onder no. 5879 bureau van dit blad. 2* Aangeboden Den Haag ruime 1ste etage. Kon Emmakade (bij Gr. Her- toginnelaan.) Telef- aanw. Gevr. woongelegenheid v. 2 a 3 pers. te Oegstgeest of Leiden, voor nu of la ter. Br. onder no. 1971 aan Rijnland advertentie bur. Leiden. 3675 2' Attentie. Wij repare ren gebroken porcelein, Saksische groepen, antie ke borden beelden, koper werk enz.. schoonmaken schilderijen. Rep. lijsten. Inkoop goud en zilver. Wij verkopen kunstvoorwer pen. antiek en schilderijen. Bremmer. HaarLstraat 99, ingang Goegerritsstraat 1. telef. 22791. 2 Verlovingsringen. Na tuurlijk .De Goedkopere Zaak", maar betere waar. Goud- zilver- horloges. Op het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud Goud. Ie klas Reparatie Inrich ting S. v. d. Water. Haar lemmerstraat no. 185. Te lefoon 24469. 2 Accordeon gratis in bruikleen aan de school. Dus laat U nu direct in schrijven als leerling bij Muziekschool Zwaag. On derricht op alle instru menten. Korevaarstraat 5, Tel. 24358, Leiden. 2 Juist nu is het de tijd om Uw stoelen eens gron dig te laten repareren of opnieuw overtrekken. Is uw bed versleten? Wij overtrekken weer mét prima tijken. Woningin richting Henk Regeer. Haarlemmerstraat no 105 tel- 26602 5792 2" Bouvier te koop. drie maanden oud a 15.p. stuk. Teylingerlaan 67. te Sassenheim. 5896 2 Lak- en Chroomwerk verzorgen wij voor U eer ste klas. Chroomwerk in eigen slijperij geslepen bin nen een week retour. Fir ma Alt. Mare 112. Leiden. 2 Auto- en motorrijder. Beenpijpen. Gezicht- en verblindingsschern;en. Mo tor- (anti-verblinding), ias- en slijpbrillen. Spons- gummi in diverse dikten. Poetslappen en -katoen. Poetsolle en was. Firma A. Alt. Mare 112. Leiden. 2 Water in uw bed, dan gauw mgt Uw bedkruikstop naar Alt. die maakt er een nieuwe pakking in. Twee cent per m.m. Klaar ter wijl wacht. Fa. A. Alt, Mare 112. Leiden. 5893 2 Jonge Hennen, Prima gezonde jonge hennen aan geboden. v. d. Valk Bou- manweg 18. Leiderdorp. 2 Auto te koop: Austin Seven '33'34. zeer zuinig wagentje. Br. onder no. 5904 bur. van dit blad. 2 Haarden, stoelen, brand kasten, kachels, w.o. open haarden, pracht stoeien, badgieijsers., gashaarden, radiators, koperen kronen, buffetten. divanbedden, ciubfauteuls. orgel, glazen vitrine. Inkoop. Verkoop. Nieuwe Ri.jn 60. bij hoek Hooigracht, tel. 2150. 5908 2 Te koop mooi wit emaille fornuis 15. vijf mooie huisstoelen 20 uitschuiftafel 10.3- pitter petroleumstel Hal- Ier 7.50. mantelkachel met binnenpot 10.F. v. d. Pluym, Janvossen- steeg 51. 5906 2 Perz. kleden. Reparatie van alle soorten tapijten- Stoppa ge en reinigen. Mot- werend maken. Inkoop. Vrijblijvend alle inlichtin gen. Atelier „Marokko", Buitenruststraat 8a. Tel. 23708. Leiden. 5891 2 Wilt U goedkoop tim meren? Voor meer dan de helft goedkoper timmert U met prima bekantrechts duims schalen van circa 5 meter lengte van Houthan del J. C. Strenger. Post adres; Woonark „Alia". Morssingel, Leiden. 5869 2 Ook U kunt profiteren van onze voordelige aan biedingen. Bouclé ganglo pers 50 cm. breed 2.96 per meter coooslopers 50 cm. breed 2.98 70 cm. breed 3.94. uitschuifta- fels 38.75. rookfauteuils met moouette kussens 49.80. Woninginrichting Henk Regeer. Haarlem merstraat 105 tel. 26602. *2* Ter overname aange boden Satijn damast witte Bruidsjapon, 1 keer gebr. Chem. gereinigd. Zeer apart model 1V, meter sleep, bovenw. 92. 1. 150 cm. Aan hetzelfde adres een witte bruidjesjurk v. meisje van 56 j., z. g. a. n. Br. onder no. 5901 bur. van dit blad. 2 Aangeboden: in prima staat geheel bekleed wieg- ledikantje met kap, box met vloer en kinderstoel, in een koop 60., alles zo goed als nieuw. D. Tit, Papelaan 156a. Voorscho ten. 5903 2 Mica, Mica. Wij heb ben weer voorradig! mica in alle maten. Tevens alle soorten Haard- en kachel onderdelen, kolenkitten, kachelplaten enz. Zelfde adres koopt hele en ge deelten inboedels. Pluym, Hogewoerd 41 tel. 21266. PERSONEEL 2 Flinke Slagersknecht gevraagd, enigszins met het vak bekend. H. J. Stra- ver, Hazerswoude Rijndijk 362. 3640 2 Er biedt zich aan een Leerling-Baklaer. Br. aan H. van Vliet. Dorpsstraat 67, Hazerswoude. 3687 2 Net R. K. Meisje b. z. a. leeft. 19 jaar voor de dag of d. en n. met huiselijk verkeer, als hulp in de huish.. v. g. g. v. Telefoon K 1713—367 of br. onder no. 5900 bur. van dit blad. 2 Metaaldraaiers gevr. met volledige vakkennis. Motorenfabriek G. den Heeten Co.. Utrechtse Veer 18. Leiden. 5899 2 Leerl. Metaaldraaiers, dipl. A. B. S.. kunnen ge plaatst worden bij Moto renfabriek G. den Heeten Co-, Utrechtse Veer 18. *2* Flink meisje gevraagd in gezin met 2 schoolgaan de kinderen, zelfst. kun nende werken. Mevrouw B. Veldhuyzen van Zanten Rijksstraatweg no. 46. Ben- nebroek. 3695 2 Naaister gevraagd. R. K. Naaister voor vert stellen en maken van ja ponnen aan huis. Naaima chine aanwezig. Onder na der overeen te komen voorwaarden. Br. onder no. 5905 bureau van dit blad. 2* R. K. Meisje biedt zich aan voor 2 a 3 dagen per week. ook als hulp ver koopster. Br- onder no. 3714 aan agent L. Crt. G. Wassenaar. Pickéstraat 1. Noord wijk. 2* Hulp in de huishouding gevraagd v. d. en n. Huise lijk verkeer. Coster, van der Waalsstraat 56. 3712 2* Welk meisje wil ko men helpen in. gezin met kindeken voor d. en n. Huiselijk verkeer, goed loon. Br. onder no. 3713 bureau van dit blad. 2* Net Meisje gevraagd voor dag en nacht met hui selijk verkeer. Mevrouw v. a. Meer. de Kempenaer- straat 4. Oegstgeest. 5892 2* R. K. Werkster biedt zich aan voor 2 dagen in de week. Br. aan agent van L Crt. te Hoogmade onder no. 3698.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3