~1 marsil T Tramconducteur ontdekt valse munter in Indonesië Melkhandelaar handelde in het groot in zwarte Amerikaanse effecten Marsil is veilig! ncsic keerpunt VRIJDAG 14 OCTOBER 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 De Centrale Recherche te Amster dam heeft dezer dagen in samenwer king met de Centrale voor Falsifica- tiën te Den Haag in de hoofdstad een complot ontmaskerd, dat valse zil verbons van een rijksdaalder in om loop heeft gebracht. Twee valse mun ters, een 40-jarige knecht van een papiergroothandel, een 29-jarige cartonnagewerker en drie handlan gers, allen Amsterdammers, zijn ge arresteerd. Een partij van 50 a 60.000 stuks van deze zilverbons alsmede de apparatuur voor het vervaardigen van deze zilverbons, zijn in beslag ge nomen. Honderden biljetten waren al in circulatie gebracht. Op 4 September kwam de eerste aangifte in Amsterdam. Een melkboer en een boekhouder hadden deze zil verbons ontvangen en de vervalsing opgemerkt; de recherche kon echter niet op het spoor van de valse mun ters komen. De vorige week bemerk te echter een pientere tramconduc teur, dat een persoon hem een valse zilverbon in handen wilde drukken. Hij wantrouwde deze man en onder vroeg hem en deze, zenuwachtig ge worden, sprong op het Damrak van de rijdende tram. Zowel de conduc teur als de bestuurder zetten, met be hulp van enkele passerende agenten, de achtervolging in. In het café „De Oude Brugsteeg" kon de man worden gepakt. Op de vloer onder zijn bar kruk vonden zijn achtervolgers 17 valse zilverbons en dat was natuur lijk een bezwarende omstandigheid. Op het hoofdbureau van politie legde de man allerlei leugenachtige verkla ringen af, totdat eindelijk de aap uit de mouw kwam. Hij bekende zelf een van de valse munters te zijn. Met een vriend had hij in Juni het zaakje op touw gezet, omdat zij beiden in fi nanciële moeilijkheden verkeerden. Zijn vriend werkte bij een papier groothandel, dus het papier en de offsetdurkpers waren gauw gehuurd. Een fotograaf werd ingeschakeld om het ontwerp te maken. De valsemun ters logen hem voor, dat de biljetten nodig waren voor een actie ten be hoeve van de T. B. C.-bestrijding. Dit geloofde de man, die geheel te goeder trouw was. Na de eerste arrestaties volgden de andere, bovengenoemd, als vanzelf, zelf. Aetherklanken Zaterdag HILVERSUM I 301.5 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 19.45—24.00 VARA. 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 7.33 „Oog in al". 8.00 Nieuws. 8.18 Medische causerie. 10.20 Radiofeuille ton. 10.35 Voor de arbeiders in de continubedrijven. 12.00 Metropole or kest. 12.30 Mededelingen. 12.33 Kwar tet. 12.55 Kalender. 13.00 Strijdkrach ten. 13.30 Orgelspel. 13.55 Toespraak over t.b.c.-bestrijding. 14.00 Koor zang. 14.20 Accordeonmuziek. 14.50 Streekuitzending. 16.45 Sportpraatje. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Strijdkrachten. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.45 Voor de Nederlanders in Duitsland. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Weense muziek. 20.45 Gevari eerd programma. 22.00 Dansmuziek. 22.25 „De lijmkit", hoorspel. 22.45 Strijkkwartet. 23.00 Nieuws. 23.15 Re portage. HILVERSUM II 416 m. 7.00—24.00 K.R.O. 7.00 Nieuws. 7.30 Gewijde muziek. 7.45 Morgengebed en liturgische ka lender. 8.00 Nieuws. 9.30 Watei'stan- den. 9.35 Strijdtrio. 10.00 Voor de kin deren. 11.00 Voor de zieken. 12.00 Ajigelus. 12.30 Mededelingen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kath. nieuws. 14.00 Fanfareorkest. 14.20 En gelse les. 15.25 Kroniek van letteren en kunsten. 16.00 Koorzang. 16.30 „De schoonheid van het Gregoriaans". 17v.OO Voor de kinderen. 18.00 Amuse mentsorkest. 19.00 Nieuws. 19.15 Ac tualiteiten. 19.25 Zang en orgel. 19.50 Commentaar uit de Benelux. 20.00 Nieuws. 20.05 „De gewone man'5. 20.15 Lichtbaken. °0.40 Sextet en so list. 21.00 Gev^» eerd programma 21.45 Puzzle. 21.55 Amusementsmu ziek. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Residentie orkest en soliste. Vermageringsmiddelen i gevaarlijk? V^acvit Fiscale recherche te Dordt achterhaalde al voor bijna twee ton Sliedrecht begint in beroering te komen door de herhaalde arrestaties van de melkhandelaar N. M., die tot ieders verbazing put uit een blijk baar onuitputtelijke bron van Ameri kaanse effecten, die kennelijk beho ren tot een van de schatten, die waar schijnlijk in de oorlog bij elkaar zijn gecollaboreerd. Ongeveer twee weken geleden maakten wij reeds melding van het feit, dat de Sliedrechtse melkhan delaar N. M. werd gearresteerd, om dat hij de leverancier bleek te zijn van een pakket Amerikanse effec ten ter waarde van ruim 80.000 gul den, dat in beslag werd genomen op twee bekende Haagse zwarte hande laars. Na verhoor werd M. weer op vrije voeten gesteld, doch, toen hij enkele dagen later te Dordrecht voor de kantonrechter moest verschijnen we gens het besturen van een auto on der invloed van sterke drank, werd hij ter zitting gearresteerd en ter be schikking gesteld van de fiscale re cherche Dordrecht, waar men op nieuw een onderzoek begon naar de herkomst van de zwarte effecten. Wegens gebrek aan bewijs werd hij opnieuw op vrije voeten gesteld, maar de rechercheurs gingen nadien al zijn gangen na. Dit had tot resultaat dat Zaterdag 1 October de Dordtse fiscale recher che de hand wist te leggen op twee Dordtse zakenlieden, die bij v. M. een portefeuille in ontvangst hadden ge nomen, met Amerikaanse effecten ter waarde van rond een ton. Don derdag werd een inval gedaan in de woning van de Sliedrechtse melk- b andelaar, welke actie een min of meer sensationeel verloop had. De melkhandelaar trachtte te vluchten, maar hij werd op het laatste ogen blik nog gepakt. Toen hij gevanke lijk in huis werd teruggevoerd, trachtte hij een rolletje van tien En gelse ponden in de gootsteen weg te moffelen. Thans verblijft de Sliedrechtenaar in voorlopige hechtenis. De Dordtse fiscale recherche stelt in samenwer king met de Haagse fiscale recherche een uitgebreid onderzoek in naar de herkomst van al deze waardepapie ren. Reeds is komen vast te staan, dat de Sliedrechtenaar slechts een tus senpersoon is in een lange keten van handlangers. Hij ontvi.ng steeds tien procent van de waarde van het ver handelde. Tot nu toe weigert hij de mensen te noemen, van wie hij de effecten ontvangt. Ook is reeds vast gesteld, dat deze Amerikaanse effec ten sedert de oorlog ondergedoken zijn geweest. Er bestaan sterke aan wijzingen omtrent de plaats van her komst. AAlg. Dagblad". LUCIFERS ZUN GEEN KINDER SPEELGOED. De laatste tijd ontstaan in de pro vincies Groningen, Friesland en Drenthe geregeld branden door dat kinderen met vuur spelen. Door dit gevaarlijke spelletje werden in 1948 in de drie noordelijke provincies 57 boerderijen een prooi der vlammen, waardoor een schade van 233.749 werd veroorzaakt. In de periode van Januari" tót" September van dit jaar werd in de gènoemde provin cies reeds voor 400.576 schade aangericht doordat kinderen met lucifers speelden. ERNSTIG AUTO-ONGELUK BIJ DEIL. Op een kruispunt onder de ge meente Deil zijn Donderdagavond omstreeks zeven uur een luxe auto bestuurd door mevrouw Voet uit Kloosterzande en een met fruit gela den vrachtauto van de firma Maat uit Vlaardingen met elkaar in botsing gekomen. Beide wagens vlogen in brand. Mevrouw Voet en haar dienst bode mej. A. Willems en een jonge tje konden met moete uit de bran dende auto worden gered. Met brand wonden overdekt zijn zij naar 's-Her- togenbosch overgebracht waar de toe stand van mej. Willems zeer ernstig bleek. De inzittende van de vracht auto bleef ongedeerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat de bestuurder van de vrachtauto voorrang had moeten verlenen, doch meende nog wel te kunnen passeren. DODELIJK ONGEVAL MET ELEC- TRISCHE BOORMACHINE. Een tweetal monteurs van de coöperatieve zuivelfabriek te Older- terp maakte bij het boren van ga ten in de ijzeren platen gebruik van een electrische boormachine. De 32-jarige monteur H., uit Leeu w-arden, die juist na een periode van werkloosheid voor het eerst weer aan het werk was, kreeg hierbij de electrische stroom door zich heen. Hij viel van een trapje en zakte, toen hij even later weer wilde op staan, dood ineen. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kin deren. DE „OSLOFJORD" IN HET DOK De „Oslofjord" het nieuwe vlag- geschip van de Noorse Koopvaardij vloot, dat bij de Nederlandse Dok en Scheepsbouw Maatschappij te Am sterdam werd gebouwd, is bijna vol tooid. Het prachtige schip ligt thans in het „stenen dok5',, waar de kiel wordt geschilderd en de schroefas sen worden aangebracht. Een over zicht van het machtige schip, Wees gerust: In tegenstelling met de mening, dat een werkelijk goed vermageringsmiddel ge vaarlijke stoffen zou moeten bevatten om tot de gewenste resultaten te leiden, is Marsil een volkomen onschadelijk en toch werkzaam middel, doordat het o.a. berust op de bijzondere eigenschappen van een blaaswier (Fucus vesiculosus). Sinds jaren wordt het extract van deze plant voorgeschreven om zijn ontvet tende eigenschappen, die zonder enig schadelijk bijeffect, een zeer gunstige invloed hebben bij chronische zwaar lijvigheid en zijn gevolgen, zoals maag- en darmvervetting, benauwdheden en ademnood. De Marsil vermageringsbonbons garan deren U een gelijkmatige, niet te snelle vermagering. Dat is van groot belang, want zoals niemand in één week tjjds dik wordt, dient U bij het vermageren óók de natuurlijke weg te volgen. U moet dus een Marsil-kuur doen. Dat J. VERKLEY, Prins Hendrikstraat 96, Alphen a. d. Rijn, DE INVOER VAN NEDERLANDSE PLANTEN IN ENGELAND. De board of trade heeft bekend gem'aakt, dat de uiterste termijn voor de indiening van aanvragen om invoervergunningen voor plan ten afkomstig uit Nederland (fuch sia, klokbloemen, e.a.) die oor spronkelijk was vastgesteld op 30 September, verschoven is naar 15 November. Invoer zal moeten ge schieden tussen 1 December 1949 en' 30 April 1950. DIAMANTEN KLOOSTERFEEST PASTOOR BULTERS. Pater Aug. Bulters O.F.M. vierde Woensdag in het Franciscanerkloos ter te Venray zijn idamanten kloos- terfeest. Door de bezetters gedwongen, vér- liet pater Bulters in 1942 den Haag, waar zijn kerk en pastorie aan de Prinsessegracht tengevolge van oor logsgeweld uitbrandden. De 77-jari- ge jubilaris droeg in de Paterskerk te Venrav een H. Mis op. PIERRE BALLEDUX. De laatste tijd is er veel critiek uitgeoefend op de heer Pierre Bal- ledux, ook naar aanleiding van de faillissementsaanvrage door leden van zijn gezelschap. Het hoofdbestuur van de Neder landse Katholieke Bond van Musici en Artisten, dat gisteren te Utrecht vergaderde, nam naar aanleiding daarvan een motie aan van 'de vol gende inhoud: Het hoofdbestuur meent, dat de verdiensten, die de heer Pierre Bal ledux voor het Nederlands toneel heeft en in het bijzonder voor de bevordering van de zin voor cultu rele evenementen bij het katholiek volksdeel, moeten worden erkend. Het erkent onverkort het recht van de collega's om op elke geoorloofde wijze op te komen voor de beharti ging van hun belangen. Een onge oorloofde bestrijding van welke ar tist dan ook wordt ten sterkste af gekeurd. Het is verder van mening, dat het zogenaamde vertrouwelijke rapport inzake de gedragingen van de heer Pierre Balledux in hoge mate het karakter van een smaad schrift draagt en oncontroleerbare beschuldigingen bevat. Aan het slot van de motie wordt het vertrouwen uitgesproken, dat zowel de kerkelijke als de wereld lijke overheden zich bij het oordeel over de betekenis van het gezel schap, waarover de heer Balledux de directie voert, zullen willen be palen tot het aanleggen van boven staande maatstaven en dat zij haar verdere medewerking aan het in stand houden van de toneelgroep niet zullen onthouden. is volkomen veilig en - zoals talloze viert 15 Oct. zijn 2e Ind. verjaardag brieven van enthousiaste gebruiksters te Medan. (engebruikers!) bewijzen - voert Marsil beslist tot het gewenste resultaat. Ge bruik afwisselend Marsil rose en blauw. U krijgt dan zeker Uw jeugdig slank figuur terug! Vermageringsbonbons HV0LK0MEN VEILIG Brö/j TWEE EN EEN HALF JAAR TEGEN MILLIONAIR GEëlST. „Het recht eist, dat aan de requi- rant een hogere straf opgelegd wordt, dan die, waartoe hij in Amsterdam is veroordeeld". Aldus de procureur fiscaal bij de Bijzondere Raad van Cassatie, die tot twee en een half jaar gevangenisstraf in plaats van het reeds toegewezen éne jaar conclu deerde in de zaak van de Aerden- i o ut se millionnair P. N. Menten. Van deze straf zou afgetrokken moeten worden het voorarrest, on dergaan van 16 Mei tot 13 October 1945. De procureur-fiscaal verzocht de Cassatieraad na te gaan, of M. door het feit, dat hij met de Duitsers medewerkte, zijn nationaliteit verlo ren heeft. Zo niet, dan zou de procu reur hem enige burgerrechten ont nomen willen zien. De verdediger, mr. Kortenhorst, wilde M., die als tolk en deskundige in kunstzaken voor de Duitsers in Polen werk verrichtte en hierom door het Amsterdamse Hof tot één jaar werd veroordeeld, vrijgesproken zien. Daartoe voerde hij achttien cas satiemiddelen aan, waaruit hij con cludeerde, dat M. ten onrechte ver oordeeld was. De procureur-fiscaal in Amsterdam had eveneens cassatie aangetekend, omdat hij de straf te laag vond. Uitspraak 9 November. De 51-jarige Hendrik de Bruin, af komstig uit Aarlanderveen wes reeds in 1939 lid van de N.S.B. geworden en had uiteraard tijdens de bezet ting als zodanig zijn kans gekregen. Als W.A.-man en later als lanawach ter i eeft men in dr Rijnstreek weinig pleizier van dit heer beleefd. Integen deel. bij de politie in Bodegraven waar hij wachtmeester is geweest, trachtte hij op allerlei wijzen col lega's aan te bi-e-:gen. Een aan!a" getuigen meest uit Alphen aan den Rijn. die gisteren voor hc'. hekje van de Bijzondere Strafkamer van de ar- roiö ssementsrechtbank te s-Graven- hage, op de eerste zititngsdag van dit college, waren verschenen, had den ernstige klachten over De B.'s gedragingen. Zijn hoofdberoep had groteiciee s bestaan uit het verrich ten van huiszoekingen, waar onder het mom van het zoeken naar radio's in de regel partijen levensmiddelen, rookartikelen en ook ge id werd me de genomen. De Br. zelf verklaar'ie herhaaldelijk dit met tegezin en slechts onder dwang te hebben ge daan. Minder mooi nog had hij het er in Alphen afgebracht, waar hij een zekere J. W. Strieding door verraad in handen van de S.D. had gespeeld, waardoor deze een tijlang van zijn vrijheid is beroofd geweest. De Officier van Justitie, mr. baron van Voorst tot Voorst, zeide de in- COR HACK, Bodegraven, viert 15 Oct. zijn verjaardag in de omgeving van Batavia. M. VAN ZUNDERT, Raadhuisstraat 65, Alphen a. d. Rijn, viert 15 Oct. zijn le Ind. verjaardag te Batavia. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen). druk te hebben gekregen hier met een brutaal heerschap te doen te hebben, die in '43 bij de hulppolitie was terechtgekomen. Van enige dwang, die op hem zou zijn uitge oefend, geloofde de Officier niets, eerder blijkt dat deze man, waarvan de rapporten getuigden, dat hij een laaS> gemeen en op de voorgrond tredend persoon is geweest, steeds op eigen initatieven heeft gehandeld. Hij eiste een gevangenisstraf van veertien jaar met aftrek. De verde diger, mr. v. d. Poel, bestreed de verschillende getuigenverklaringen, waarvan sommigen maar op eigen houtje de zaak erger hadden voorge steld met het doel hier sfeer te schep pen. Voorts zeide pl. dat het verraad niet rechtstreeks van de B. was uit gegaan, doch dat hij aan een Duits soldaat, die omgang met zijn dochter had, mededelingen had gedaan. Pl. hoopte dat de rechtbank niet met de zware eis van de Officier zou mede gaan en een veel lichtere straf zou opleggen.aWoensdag 19 October a.s. zal de rechtbnk uitspraak doen. "U~ oorspronkelijke roman door MIES VAN VELSEN. 17) „Geen hoogdravende vergelijkin gen, Mark" waarschuwde ze. Blijf voor alles eerlijk, als je zo vast over tuigd bent, dat jullie niet bij elkaar passen, dat er geen harmonie is, waarom heb je het dan zover laten komen?" Verschrikt zag hij haar aan. „Om dat ik niet buiten haar kan. Mevrouw Warsage, omdat er ondanks alle ui terlijke tegenstelling een innerlijke harmonie is. Van het eerste ogen blik af, dat 'k haar ontmoette, wist 'k, dat zij de vrouw was, die me zou kunnen helpen een ander mens te worden, ik heb gevochten tegen m'n gevoelens en was vast besloten heen '3 gaan, toen het ongelooflijke ge- ?urde en zij mij verzekerde dat ze an me hield en ongelukkig zou zijn als ik m'n plan ten uitvoer bracht." Hij zweeg. „En ondanks die verzekering wil je nu toch heen gaan?5' vroeg me vrouw Warsage, „kijk eens, zover ik Gaby ken, is ze volstrekt geen ge- exalteerd meisje. Ze weet heel goed, wat ze wil en kent je omstandghe- den. Alle moeilijkheden heeft ze dap per 't hoofd geboden, waarom haar dan telkens hinderen met je twijfel? Geloof me, daar is geen enkele vrouw tegen bestand." Hij keek somber voor zich uit. „Daarom is ze ook heengegaan." In m'n hart ben ik ook ten volle over tuigd dat we bij elkaar behoren, dat 5k zonder haar ten gronde ga, maar 'k huiver, de gave die mij geboden wordt aan te nemen." „Heb je wel eens om licht gebe den?' vroeg Loek en zag hem ernsig aan. Hij knikte „Juist, toen heb ik zo sterk gevoeld, dat met haar alles goed kon worden, maar dan schrikt soms de verantwoordelijkheid me af.'5 ,Zet alle twijfel op zij en wees niet kleinmoedig. Toon je liever dank baar voor 't geluk, dat God je schenkt En als ik je een goede raad mag geven, loop dan vandaag niet rond met een gezicht of je iedereen wilt weg kijken, daarmee maak je het heel moeilijk voor Gaby.'' Ze glim lachte hem begrijpend toe. „Misschien wil ze niets meer van me weten,'' zei hij moedeloos. „Nu dan geef ik haar groot gelijk, Als je me wilt beloven niet onmiddel lijk het hazenpad te kiezen, zal ik eens gaan zien, waar ze gebleven is. „U is buitengewoon goed." zei hij dankbaar, „dat zal 'k niet licht ver geten." Loek liep de hal in en keek on derzoekend rond of ze een spoor van Gaby kon ontdekken. „Ha, moeder bent u daar einde lijk." kwam Tom haar tegemoet, va der wist u ook al niet te vinden.'5 Ze klopte hem lachend op de schouder „Je moeder loopt in geen zeven slo ten tegelijk, maar zeg eens heb je Gaby soms gezien?" „Een kwartiertje geleden was ze in de tuinkamer." „En wat doen de anderen?" „Zich opknappen voor het diner, denk ik. Sommigen zijn al in de zaal.'5 „Nu dan kom ik zo." Ze ging naar de tuinkamer. Gaby stond bij het raam en keek niet op toen ze binnen kwam. Zacht lei me vrouw Warsage .haar hand op de schouder van het meisje. „Zo in de eenzaamheid?" Verschrikt hief Gaby haar be traand gezichtje op. „O, bent u het tante Loek". Opnieuw kampte ze met haar tranen „Het is zo ellendig, alles is uit, ik heb hem weg laten gaan." Een ondeugend lachje tintelde in Loek's ogen. „Groot gelijk dat je dien vlegel hebt weggestuurd. Is me dat een gezicht zetten." „Maar begrijpt u dan niet," ver dedigde Gaby hevig verontwaardigd „hoe vervelend zo'n dag voor hem is." Ze zweeg opeens wat verlegen. Mevrouw Warsage had haar arm genomen en trok haar mee. „Droog maar gauw je tranen, ik had jou verstandiger gedacht, maar alle verliefde mensen schijnen pre cies het zelfde te zijn." „Waar wilt u me heen brengen," vroeg Gaby, toen Loek de tuindeu ren opende. „Naar een rampzalige jongeling die vast overtuigd is voor eeuwig je liefde verbeurd te hebben^ „Ik was ook werkelijk heel boos op hem." Het meisje veegde de laat ste tranen weg. „Daar twijfel ik niet aan, maar dat behoort tot het verleden. Kijk eens wie daar aankomt." Op enige meters afstand' kwam Mark juist de hoek om. Zijn gezicht verbeterde, toen hij mevrouw War sage met Gaby zag. „Vriend jou heb ik juist nodig, kijk deze jonge dame eens goed aan en schaam je. Allemaal jouw went. Nu geef je elkaar maar gauw een zoen." en toen ze haar beiden vragend lachend aankeken „ja zexer voor straf in tegenwoordigheid van je oude tante." Mark sloot de blozende Gaby in zijn armen en gaf haar twee xiinken- de kussen. Toen ze opkeken was Loek verdwenen, maar ze zagen haar aan het eind van ac laan. „Ze is een schat,'5 zei Gaby met overtuiging en Mark stemde vol mondig toe. „Laten we haar inhalen," Ze zet ten het or een lopen en elk aan een arm van Loek wandelden ze naar huis. „U was zeker jaloers" plaagde Ga by. „Neen meisje, maar het duurde me te lang.'5 Warsage, die hen zag aankomen, dacht: „Het lijkt werkelijk dat Loek met die kerel sympathiseert." HOOFDSTUK X „U vergeeft me wel, dat ik tijdig naar bed ga, moeder, eerlijk ge zegd ben ik doodop." „Natuurlijk, hoe eerder hoe beter. Je kamer is heerlijk koel. Ik heb de hele middag de ramen tegen elkaar open laten staan." „Lieve zorg." hij kuste haar. „Straks kom ik wel horen of je nog wat hebben wilt." „Verwen "hem maar niet te veel," waarschuwde Warsage. „Welterus ten, kerel; Het is een geslaagde dag geweest." Met vaderlijke trots keek hij zijn zoon na. „Geen wonder dat de jongen moe is, wat heeft hij zich geweerd", zei hij tegen zijn vrouw, toen Tom ver trokken was. „Moeder kwam er niet over uit gepraat.'5 Loek glimlachte. Ze was dankbaar dat Tom het hart van de oude dame had weten te veroveren. Zelfs nu, na jaren werd zij nog slechts geduld. „Madeleine zag er slecht uit." zei ze „Ik geloof dat ze zich het huwe lijk van Gaby te vee] aantrekt." Han knikte: staarde even naden kend voor zich uit. „Het is ook wel hard. Stel je eens voor Loek, dat we dit van Trésorke hadden moeten "beleven." Ze antwoordde niet dadelijk, on gewoon zagen haar donkere ogen hem aan. „Toch zou ik evenzo gehandeld hebben." (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5