J ^Vs&tjawtt in Indonesië "enkt Cipyeuacuc ONZE WEEK-PUZZLE immif ae*£ie£d ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1949 DE LE1DSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 Sergt.-four. J. J. M. v. d. MEER, Roelofarendsveen, viert op 18 Sept. zijn 2e Ind. ver jaardag te Den Pasar (Bali). M. H. v. RHIJN, Huisterduinstraat 11, Noordwijk, viert 19 Sept. zijn 2e Ind. verjaardag te Batoe Ratha (Palembang). M. BOTING, R.D. 120, Hazerswoude, viert 19 Sept. zijn le Ind. verjaardag op het marine-vliegveld te Soerabaja. A. DE RIDDER, Katwijksestraat 5, Noordwijk-Binnen, ;rj aardag-te (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen). R.K. school voor prachtische kinderopvoeding Wat-is dat voor 'n school? Het is een school te Haarlem. Maar een school, die niet schools is. Een school voor vaders, moeders, jeugdleiders, verloofden voor al len, die met kinderopvoeding te ma ken hebben, of hopen er mee te ma ken zullen krijgen. Opvoeders de grootste en moei lijkste kunst moet men leren. Geen kunst waait de mens vanzelf aan. Het schijnt, dat vele menen, dat de kunst om op te voeden op deze re gel een uitzondering maakt. En: niets is minder waar. In vijf plaatsen van ons land is daarom opgericht een R.K. school voor Practische Kinderopvoeding, o.a. te Haarlem. Het vierde leerjaar begint daar Donderdagavond 22 Sept. om 20.15 in de Velserstraat 17. Mogen van deze hoogst nuttige instelling niet alleen ingezetenen van Haarlem, maar ook uit de omgeving gebruik maken. De cursisten worden niet onderwe zen in onderwijskundige aangelegen heden, want dat is stof voor onder wijskrachten. Op dertig Donderdagen krijgen zij, in lessen van anderhalf uur elk, een inzicht in datgene wat van christelije opvoeders, speciaal in het huisgezin, wordt gevraagd en dringen zij door in de diepere bete kenis van huwelijks- en gezinsleven. "Want hoevelen sluiten een huwelijk, stichten een gezin, die wel de kost weten te verdienen of kunnen naaien of koken, maar die van de opvoed kundige taak die hen wacht, net zo veel weten als van het besturen van een vliegtuig. De „leerling-opvoeders" krijgen niet een heleboel geleerde onver teerbare theorie te slikken, maar wetenschappelijk gevormde mensen vertellen in eenvoudige, voor ieder een te begrijpen woorden wat voor de practijk van iedere dag nodig is. Er zijn drie „hoofdvakken". De bekende psychologe dr. Sis Hebster behandelt in een serie lessen de meest belangrijke verschijnselen der diver se ontwikelingstrappen van het kind tot en met zijn achttiende jaar. De Amsterdamse arts vertelt in een soortgelijke serie over de belangrijk ste punten van de opvoedkundige hygiëne en Pater A. van Corstanje O.F.M. uit Brummen doceert leken- ascese of, met gewone worden, zet op uiterst practische wijze en zonder enige prekerigheid uiteen, hoe door geestelijke deugdoefening ook leken moeten streven naar de christelijke volmaaktheid. Behalve deze drie vaste docenten komen anderen in ex tra-voordrachten bijzondere onder werpen behandelen. Van hen noemen we: dr. Jos de Boer uit Den Haag. mevr. C. Boudens van Heel uit Vlaardingen en ir. E. Nicolas uit De Bilt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN W. van Greuningen f Alphens oudste inwoner, de heer W. v.' Greu ningen wonende te Aarlanderveen, is in de leeftijd van bijna 94 jaar over leden. Teraardebestelling R. Kroon. Vrijdagmiddag is onder grote belang stelling zowel van de zijde der groen - tenhandelaren als van de tuinders uit Alphen en omgeving het stoffelijk overscnot van wijlen de heer R. Kroon ter aarde besteld, op de open bare begraafplaats aan de Verlengde Aarkade. In de aula sprak de neer Staalduinen in zijn kwaliteit van pres.-comm. van de veiling, die in korte bewoordingen de werklust en de trouw van de ontslapene memo reerde. Ds. Lambour sprak woor den van troost tot de familie, terwijl de enige zoon van de heer Kroon aan het graf dank zegde voor de grote deelneming. Jubileum. Gisteren herdacht de heer W. S. v. d. Meent het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij de 'Kleiwaren- en dakpannenfa- briek der fa. van Oordt N.V., alhier. De heer v. d. Meent, die thans pro curatiehouder is bij genoemd bedrijf, werd 's morgens door de directeur der firma, de heer W. H. van Oordt, toegesproken. Als blijk van waar dering gaf de heer van Oordt een schrijfmachine voor privé-gebruik ten geschenke. Ook een der commis sarissen sprak de jubilaris in har telijke woorden toe. Namens het kan toorpersoneel en het personeel der fabriek sprak de heer Ph. Wijdon de heer v. d. Meent. toe. Spr. bood mevr. v. d. Meent bloemen aan, terwijl de I heer v. d. Meent een bureaustoel I werd aangeboden. Geboren; Johannes z. van H. Schellingerhout en A. van der Lee- de; Leendert z. van P. van Roon en M. C. Versteeg; Gerda d. van P. C. van Gent en C. Verkade; Antonetta d. van J. W. F. Hendriks en W. de Kok; Maria Petronella Hendrica An- toinetta d. van J. J. van der Sluijs en A. M. Geraards; Ridderus Hen drik z. van J. B. Samson en F. M. Dieterich; Nicolaas Hubertus Maria z van P. Th. Mourits en J. J. Tette- roo; Willem z. van J. Koelewijn en W. Kampert: Wilhelmina Hendrika Maria d. van C. Wolswijk en E. G Lagerweij. Overleden: Pieter Mulder 71 j. BOSKOOP Excelsior recipieert. De recep tie van „Excelsior" ter gel. van haar gouden jubileum was druk en gezel lig. De zustervereeniging „Concor dia" bracht de felicitatie op haar ma nier, door het brengen van een se renade met "net volledige corps. De voorz. van „Excelsior", de heer W. Schouten, huldigde de oprichters van de jubilerende ver., van wie er nog twee in de zaal aanwezig waren, nl, de heren Binken en Pannebakker. Tevens maakte hij van de gelegen heid gebruik mede te delen, dat nieu we uniformen moeten worden aange schaft, doch dat daarvoor een bedrag van 6 a 7000 nodig is. Tenslotte wer den de twee oudse leden voor het voetlicht geroepen, nl. de heren W. Nieuwerf en T. Akerboom. Beiden ontvingen een horloge ten geschenke. Ook de heren J. Niewerf en Kees v. d. Heerik werden onderscheiden we gens hun langdurig lidmaatschap. De heer W. Nieuwerf huldigde de voorz. met zijn 30-jarig lidmaat schap. Onder een hartelijk applaus wordt nu de voorzitter op zijn beurt gehuldigd. Ter afwisseling werden door het gehele korps enkele muziek nummers ten gehore gebracht. Ver volgens werd nog het woord gevoerd door 15 sprekers, welke allen op hun manier de goede eigenschappen van de jubilaris te berde brachten, het geen gepaard ging met het aanbie den van bloemen of bloemstukken. Het was reeds laat in de avond toen ook aan dit festijn een einde kwam. Het sluitstuk van de jubileumfees ten wordt gevormd door een prome nade-concert hedenavond. OM HET Nu het na de lange droogte weer regent, waarschuwt de K.N. A.C. de bestuurders van motor rijtuigen en fietsers voor 't slip gevaar Het dunne laagje slib, dat zich in de droge tijd op het weg dek gevormd heeft en nu in mod der overgaat, veroorzaakt ge vaarlijke gladheid. De wijze van rijden moet worden aangepast aan de ge wijzigde omstandigheden, voor al moet worden opgepast voor bruusk remmen. Men moet zor gen, dat men rijdt, niet glijdt. Maar dat betekent dus ook, dat andere weggebruikers ernstig rekening dienen te houden met de gevaren, welke aan het rij den op gladde wegen verbon den zijn en door hun gedrag in het verkeer automobilisten en wielrijders niet mogen dwingen tot plotseling remmen. En wiel rijders zullen nu dubbel voor" zichtig moeten zijn bij het rij den over de gladde tramrails in de steden. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD De raad besluit voor de aanslui ting aan de waterleiding van een viertal percelen nabij Pulmet een be drag van f 75 a f100 per jaar te ga randeren indien de gemeente Rijn- saterwoude een zelfde bedrag toe zegt aan de waterleiding „De elf ge meenten" voor een tweetal wonin gen aan de Vriezenweg die ook aan gesloten zullen worden. De voorz. deelt mede, dat B. en W. van plan zijn om over te gaan tot het bestellen van 300 vuilnisemmers. De prijsopgave ligt echter 'beduidend ho- gerger dan die waarop gerekend werd. De heer Buiks zou de plaatse lijke middenstand bij levering willen inschakelen. De voorz. zegt dat be staande fabrieken in het land vuil nisemmers niet via de tussenhandel te leveren. De raad is echter met de heer I Buiks eens, zodat besloten wordt om de tussenhandel, zij het dan op korte termijn, een kans te geven. Wat lezers schrijven Nieuwveen, 13 Sept. 1949. Geachte redactie, Al laat uw toelichting op het door mij ingezonden bericht over het af branden van de boerderij van de heer Nieuwenhuizen te Zevenhoven, naar aanleiding van de gemaakte opmer kingen door de commandant van de brandweer te Noorden, in uw blad van 12 dezer, niets aan duidelijkheid te wensen over, zou ik mij als corres pondent toch graag ook zelf verant woorden,, waaruit dan, naar ik hoop, tevens zal mogen blijken, dat ik in derdaad prijs stel op een juiste be richtgeving. Aan de toelichting van de redac tie over de duur van aankomst der brandspuit heb ik niets toe te voegen. Maar over de opmerking, dat de slechte waterwinplaats oorzaak ge weest is, dat het nog een kwartier duurde eer er water gegeven kon worden, verschillen wij van mening, wat dan ook de reden is geweest waarom ik daaromtrent niet volledi ger met mijn berichtgeving was. Aan een slechte waterwinplaats langs de Nieuwveenseweg daarlangs loopt een breede tocht heb ik om die reden het allerminst gedacht. Voor mezelf nam ik de gedachten mee, dat de oorzaak daarvan moest worden toegeschreven aan het feit, dat het brandweerpersoneel ten plattelande overwegend te weinig technisch en onorganisatorisch geschoold is, het geen voor het snel inschakelen van de brandspuit toch wel gewenst is. In deze gedachten voelde ik mij nog gesterkt, wanneer door een lid van een ander brandweercorps die ter plaatse ook goed bekend is ook wordt verklaard, dat er plenty water uit die brede tocht bereik- 3Zo kom ik dus tot de conclusie, d~ bedoeld bericht juist was en dat de onvolledigheid in elk geval in het voordeel van de Noordse Brandweer is geweest. Dat de commandant van de Brand weer te Noorden van het door mij beoogde doel overtuigd is, is mijn welgemeende wens. J. A. v. DAM. HAZERSWOUDE Geboren: Bertha Maria Leonar- da d. van Th. L. van Son en J. M. M. van Gerwen; Leonardus Wilhelm z. van L. Laban en W. J. Huisman; Cornelis z van G. J. Rademaker en J. Schellingerhout; Maria Cornelia d van W. B. Smits en M. E. Th. Kaptein. Getrouwd: C. Hunink en M. Pe ters. Overleden: P -ternella Buitenhuis 4 jaar. RIJP WETERING Brandmelding. De brandmel ding in Rijpwetering en Oud-Ade dient in het vervolg te geschieden bij de heer Jac. van Kins, tel 254. Het vorige vermeldingsadres vervalt. ZOETERMEER Geboren: Apolonia Maria d. v. J. Bolleboom en M. Th. van Dorp; Johanna Maria Wilhelmina d. v. Th. C. H. van der Zon en J. W. M. Ne- derpelt, Johannes Cornelis Pieter z. v. P. J. de Wilde en G. van der Ha ven. Ondertrouwd: A. J. v.d. Burg 28 jr Berkel en Rodenrijs) en E. G Droogh 24 jr. D. van Elleswijk 29 jr (Wijchen) en P. Burgstad 27 jr. Getrouwd: W. Woldendorp 27 jr en N. Golverdingen 23 jr F. Hertog 26 jr (Moerkapelle) en C. H. Kerstens 23 jr: UIT DE OMGEVING HILLEGOM Geboren: z. van W. van Eist en W. Ott; z. van H. J. van Haaster en M. C. Boelé; z van A. H. van der Slikke en W. P. C. Manneke; d. van J. van der Linden en J. M. van Ro de; z. van T. van Luik en A. Koop- mans. Ondertrouwd: T. Kokkelkoren en E. C. Peters; J. Westland en B. A. Wessels; P. P. G. Rijnders en P. A. van der Zwet; J. J. P. van Lierop en I. J. C. T. Visser. Getrouwd: J, Vos en M. v. d. Vliet. Overleden: J. van Beelen m. 76 j. NOORDWIJK Postduiven ver. „Steeds Sneller". Wedvlucht met duiven vanaf Vil voorde, 146 K.M., in concours 214 dui ven, gelost te |>55. le duif 11.06.04, snelh. 1120.58 M. Uitslag: C. v. d. Berg 1, 3, 9; L. Hoek 2, A. Boot 4, A. Horizontaal: 1. lichaam deel, 4. kas teel, 7, welaan, 8. tot afscheid (afk.), 9. onbekende (afk.), 11. gem. in Gel- derl., 14. bijwoord, 15. middelbaar onderwijs (afk.), 16. duister, 18. kos teloos, 20. bewoner van Ierland, 22. afkorting voor neon, 23. land in Europa, 26. voorzetsel, 27. volksuni versiteit (afk.), 29. honend, 32. jon gensnaam (afk.), 33. schijn, voorko men, 34. votre excellence (afk.), 35. gegraven waterweg 38. net zo, 42. rund, 43. familielid, 44. oude boom tronk, 45. voorzetsel, 46. lidwoord, 47. landbouwwerktuig, 49. gem. in Gelderl., heeft jamfabrieken, 50. ont kenning. Verticaal: 1. huisdier, 2. Nederl. spoorwegen (afk.), 3. dank betui gen, 4. strook land langs de kust, 5. muzieknoot, 6. bloeiwijze, 10. ontken ning (Eng.), 12. water in Friesland, 13. driekeer, 14. als 14 hor., 15. mu zieknoot, 17. klinknageltje, 18. met de graveernaald figuren griffen, 19. voorzetsel, 21. lengtemaat, 24. kleef- middel, 25. niets, 28. stad in Duits land, 29. hoop, 30. dat is (afk.), 31. krachtig naar iets streven, 32. voor voegsel, 35. niet lang, 36. spil van een wiel, 37. water in N. Brab., 39. volgens andere (afk.), 40. bijwoord, 41. niet gesloten, 46. als 46 hor., 48. voornaamwoord. Oplossingen worden tot en met Woensdag 21 September a.s. op ons bureau verwacht. Onder de goede in zenders zullen worden verloot: een stel zilveren manchetknopen, een si garetenkoker en een portemonnaie. OPLOSSING VORIGE WEEK. Het lot wees de volgende prijswin naars aan: le prijs, een verzilverde asbak: J. G. v. d. Hulst, Rijndijk 7, Voorscho ten; 2de prijs, een verzilverde kande laar: Hans Bekkcr, Utrechtse Veer 34, Leiden. 3e prijs, een vulpotlood: Mien Straathof, Ridderbuurt 77, Alphen aan den Rijn. Deysselbloem 6, H. Smit 7, A. v. d. Poel 8, 11, A. Cramer 10. Geboren: Michaël M., z. van W. P. de Vreede en Kohschulte; Marinus B. F., z. van J. v. d. Meer en Land- wehr; Thomas, z. van T. Vink en Vos; Adrianus C. M., z. van C. de Haas en Tallaux; Hendrica E. M., d. van C. P. M. Meeuwenoord en Vink; Cecilia A. C., d. van C. P. v. d. Burg en Slot. Ondertrouwd: H. Hoek en M. J. Korbee; H. v. d. Slot en H. C. v. Ros- sum; T. Westerhout en T. v. Rooijen; F. H. Heijnen en C. Broekhof. Getrouwd: P. A. G. Spierings en Th. W. v. d. Ham; M. L. Groenen woud en A. Commandeur; A. v. d. Berg en A. M. Caspers; A. de Jong en T. Winnert. .Overleden: N. Deun 31 j. gem. met G. v. Rhijn. NOORDWIJKERHOUT N.K.J.B. Het nieuwe bestuur in de St. Jozef-parochie bestaat uit de volgende heren: J. v. Schie, G. Geer- lings, J. Kaptein, T. Warmerdam, N. v. Noort en H. Slobbe. VOORSCHOTEN Inbraak. Opnieuw is een nach telijke inbraak gepleegd in onze ge meente. Deze keer was het aan de Veurseweg, waar men door verbre king van een ruitje het daarachter staande radiotoestel meenam. Aetherklanken ZONDAG HILVERSUM I (301 m) 8.00 KRO, 9.30 NCRV, 12.15 KRO 17.00 IKOR, 18.30 NCRV 19.45—24.00 KRO 8.00 Nieuws, 8.25 Hoogmis 9.30 Nieuws, 11.30 Gewijde muziek, 12.15 Apologie, 12.40 Lunchconcert, 12.55 Zonnewijzer, 13.00 Nieuws, 13.20 Lunchconcert, 13.35 „Uit het boek der boeken" 14.00 Radio Philharmo- r.iseh orkest en soliste, 14,35 Kunst kroniek, 14.45 Vervolg concert, 15.30 Politieke causerie, 15.40 Pianoconcert 16.10 Reportage, 16.25 Vespers, 18.00 Voor de strijdkrachten. 19.00 Kerk koor, 19.30 Nieuws, 19.50 In 't boeck- huys, 20.05 De gewone man, 20.12 Gevarieerd programma, 22.37 Actua liteiten, 22.45 Avondgebed, 23.00 Nieuws, 23.15 Amusementsorkest. HILVERSUM II (415 m) 8.00 VARA 12.00 AVRO. 17.00 VARA 18.30 VPRO 19.00 IKOR, 20.00-24.00 AVRO 8.00 Nieuws, 8.15 Postduivenber. 8.30 „Rusten zonder roesten", cause rie, 8.40 Kinderkoor, 9.10 Postduiven- berichten, 9.15 Verzoekprogramma, 10.00 Trio, 11.15 Cabaret, 12.00 Ma- rinierstoapel, 12.40 Pianospel, 13.00 Nieuws, 13.15 Reportage, 13.25 Po pulaire muziek, 13.50 De Spoorwegen spreken, 14.30 Cabaret, 15.10 Man nenkoor, 15.30 Kamerorkest en so listen, 16.30 Sportrevue, 17.00 Da meskoor, 17.30 Mannenkoor, 17.50 Sport, 18.00 Nieuws en sportuitsla gen. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten 20.15 Orkestconcert, 21.00 Volkslied jes, 21.25 Hersengymnastiek, 21.50 Pianorecital, 22.20 „Even afrekenen heren", 22.30 Amusementsmuziek, 23.00 Nieuws MAANDAG HILVERSUM I (301 m) 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Ocht.gymn. 8.00 Nieuws, 8.15 Gewijde muziek, 9.40 Blaaskwintet met piano, 11.40 Zang en piano, 12.10 Promenadeorkest en soliste 12.30 Mededelingen, 12.33 Pro- memade-orkest, 13.00 Nieuws, 13.15 Mandoline-muziek, 14.00 Schoolradio 14.35 Klein koor, 15.20 Viool en piano 17.45 Het Rijk overzee, 18.00 Volks muziek, 18.15 Sportrubriek, 18.30 Strijdkrachten, 19.00 Nieuws, 19.30 Actualiteiten, 19.45 Landbouwrubriek, 20.00 Nieuws, 20.05 Proloog, 21.20 Causerie over Israel, 21,30 Verzoek programma, 22.15 Strijkkwartet, 22.45 Avondoverdenking, 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 m) 7.00 VARA 10.00 VPRO 10.20-24.00 VARA 7.00 Nieuws, 8.00 Nieuws, 10.00 Voor de ouden van dagen, 10.05 Mor genwijding, 10.30 Voor de vrouw, 10.45 Voor de zieken, 11.20 Cello en Piano, 12.00 Accordeonmuziek, 12.30 Mededelingen, 12.33 Voor het platte land, 13.00 Nieuws. 13.15 Kalender 13.20 Orgelspel, 14.00 Pianospel, 15.10 „Meneer Sampson", hoorspel, 16.00 „Billy Budd", opera, 17.30 Orgel-en semble, 18.00 Nieuws, 18.45 Parle mentair overzicht. 19.20 Causerie over staatspensionnering, 19.35 Man-" nenzangvereniging, 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten, 20.15 Sextet, 20.50 De Ducdalf, 21.20 Cabaret, 21.40 Rede door Koos Vorrink, 23.00 Nieuws. EEH VROLIJKE ROMAN DOOR P. G. WODEHOUSE Vertaald door Jean H. P. Jacobs „Ja, dat is waarachtig zo", zei ze terwijl zij zich toen naar de man met de baard keerde, „en dat struikgewas zal ook wel vals zijn, als je het goed bekijkt!" Zij rukte even aan de baard en hield hem inderdaad in de han den, een gladde, vierkante kin bleef er achter. En als dat geen pruik is heb je morgen hoofdpijn", vervolgde juffrouw Trimble, terwijl zij met haar handen aan de warrige haardos rukte. „Zie je wel! Nou geef me die bril nog. Toen bekeek Zij van op een afstand het werk barer handen". „Nou, man", zei ze, „dom ben je ook. Je zag er veel knapper uit met die dingen voor je gezicht. Kent iemand die man!" „Het is Mitchell", zei mevrouw Pett, de gymnastiek-leraar van mijn man." Juffrouw Trimble keerde zich om en terwijl zij naar Jimmy toeging klopte zij die met de revolver op de borst. „Zeg, dat wordt interessant! Dat verklaart, mannetje, hoe jij toeval liger wijze beneden verzeild geraak te, toen die andere boef met de brandkast bezigwas. Het komt mij voor, dat jij iets met die twee daar uitstaande hebt." Voor Jimmy brak een van de moeilijkste ogenlblikken van zijn leven aan. Het scheen nu immers niet langer meer mogelijk zijn ware indentiteit voor Annie te verbergen. Hij wilde juist iets zeggen, toen An nie tussen beiden kwam. „Tante Nesta," zei ze, „ik. mag dat niet langer zo door laten gaan. Jer ry Mitchell treft gern schuld. Ik heb hem "opgedragen Ogden te ontvoe ren!" Het werd akelig stil. Mevrouw Pett lachte zenuwachtig. „Ik geloof, dat je beter deed, met maar te gaan, kind. Het heeft je alle maal zo erg aangegrepenwer kelijk je bent niet je zelf!" „Maar het is waar! Ik heb het hem opgedragen, is het niet zo, Jerry"? „Zeg eris!" Juffrouw Trimble leg de Jerry met een gebaar het zwijgen op. „U moest werkelijk maar liever naar bed gaan, zoals uw tante zegt. U zegt, die kerel opgedragen te heb ben, de jongen te ontvoeren. Best, maar wat zegt u dan van Skinner? Hebt u die daar ook opdracht toe ge geven?" „Ik ik begon Annie ver ward. Het was haar volmaakt onver gelijk, de aanwezigheid van Skinner te verantwoorden, en het viel haar dus niet gemakkelijk, haar verkla ring te beëindigen. Jimmy kwam haar te hulp. Hij dacht er liever niet aan, hoe Annie het nieuws zou opnemen, maar om haar zelfswil moest hij nu spreken. Men had iemand met een stenen hart moeten zijn, om het stomme smeken van meneer Crocker's vol vet-verf gesmeerde gelaat, langer te kunnen weerstaan. Meneer Crocker was ge wend aan regie en hij zou geen woord gezegd hebben vóór hij van Jimmy een teken had gekregen, al moest hij er een nacht voor in de ge vangenis zitten: maar hij hoopte toch maar, dat Jimmy iets zou zeg gen. „Het is heel eenvoudig", zei Jim my, met een poging om er heel luch tig over te praten, wat echter niet lukte onder juffrouw Trimble's ver schrikkelijke blik. „Heel eenvoudig! Ik ben werkelijk Jimmy Crocker, weet u". Hij vermeed het, Annie aan te kijken. „Ik begrijp niet, waarom u al die herrie maakt." „Waarom zat u dan in een com plot om de jongen te ontvoeren?" O, dat, natuurlijk ha, ha dat schijnt op het eerste gezicht wel eni ge verkaring nodig te hebben „Dat geef je dus toe?" „Jawel. Inderdaad had ik het idee om Ogden te laten ontvoeren of het zelf te doen. „Ik wilde hem naar een honden hospitaal sturen, als u me goed be grijpt," poogde Jimmy uit te leggen. Hij lachte 'beminnelijk, maar zag voorzichtig daarvan af, toen hij juffrouw Trimble's blik ontmoette. Hij veegde zijn voorhoofd even af met een zakdoek. Het verbaasde hem, dat de meest eenvoudige verklarin gen zo lastig af te leggen zijn. „Vóór ik verder ga, moet ik nog iets zeg gen: Skinner, daar is mijn vader." Mevrouw Pett onstelde hevig. „Skinner was de butler van mijn zuster in Londen." „In zekere zin," zei Jimmy, „is dat juist. Het is nogal een lange geschie denis. U moet dan weten Juffrouw Trimble riep ongeduldig. „Ik heb van mijn leven zo'n bende babbelkousen niet gezien. Ik ben be nieuwd, wat u daarmee denkt te be reiken. Zeg eris", zij wees op me neer Crocker, „die man zoeken ze in Engeland voor het een of ander feit. We hebben zijn portret gekre gen op kantoor. Misschien ging hij er met de zilveren lepels van door., weet ik veel. Zeg" zij richtte haar ander oog op een van de genieën, „het wordt tijd, dat jij je eens nut tig maakt. Ga Hotel Astorbil op bellen. Daar is een dame, die ge- informeerd heeft naar die eend. Ze gaven de boodschap aan ons, zij moest ieder uur van de dag of nacht opgebeld worden, als hij gevonden werd. Bel haar dus op en zeg, dat zij onmiddellijk met een taxi hier naar toe komt, om hem te identifi ceren, hm!" Het genie bleef bij de deur even staan. „Naar wie moet ik vragen?" „Mevrouw Crocker," snauwde juf frouw Trimble, „Mevrouw Bingley Crocker. Zeg haar, dat we de kerel hebben, die zij zoekt." Het genie knikte en trad achteruit de deur uit. Toen klonk er plotse ling 'n angstig gehuil van op de gang „Pardon!" zei het genie. „Kun je niet zien waar je loopt?" „Het spijt met erg...." „Brrh!" Meneer Pett kwam het vertrek binnen, hinkend op een been. Eén voet, met een pantoffel bekleed, hield hij in zijn hand en scheen die te mas seren. Het was duidelijk, dat de ge woonlijk vriendelijke en aardige man in een slecht heumeur was. Hij keek het gezelschap in stomme verbazing aan. „Wat gebeurt er hier voor de dui vel?" vroeg hij. „Ik heb het zo lang volgehouden, als ik kon, maar een mens kan geen oog dicht doen, met al dat lawaai!" „Wef! Wef! Wef! Wrwrwr..èf" viel Aida uit vanaf mevrouw Pett's armen. Meneer Pett schrok zichtbaar. „Vermoord die hond! Trap hem weg! Doe hem iets!" Mevrouw Pett keek haar man stom aan. Zo had zij* hem nog nooit gezien Het leek wel, alsof een konijn zich plotseling tegen haar gekeerd had. Deze sensatie, gevoegd bij al de ove rige van die nacht, deed haar zon derling zwak worden. Zij had in haar huwelijksleven niet geweten, wat vrees was. Zij was volkomen opge wassen geweest tegen wijlen meneer Ford; en de zachtzinnige meneer Pett was niets voor haar geweest. Maar nu werd zij bang voor hem. Deze nieuwe Peter maakte indruk op haar. (wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7