Een documentaire Niwin-film over Leiden" R.K. leerilng of aank. ZATERDAG 17 SEPTEMBER 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 HERM. KLEIBRINK MAAKTE: Ontelbare schriftelijke en zo lang zamerhand ook mondelinge getuige nissen van militairen in en uit In donesië bewijzen hoezeer het werk van de Niwin door de jongens aldaar wordt gewaardeerd. De Kerstpakketten-acties, de ver zending der rimboekisten, dat alles is door onze militairen overzee in de hoogste graad op prijs gesteld. Dank zij de spontane offerzin en vrijgevigheid der Leidse burgerij heeft ook het plaatselijk Niwin-co- mité het zijne kunnen bijdragen tot het welslagen van het Niwin-werk. Wij herinneren in dit verband slechts aan de uitzending van 2 Leidse can- tinewagens, van een radio-installatie voor het militaire ziekenhuis Padang, later Palembang, van aanzienlijke hoeveelheden studieboeken en sport artikelen om van de vele honderden Kerstpakketten en ettelijke rimboe- kisten niet te spreken. Straks, op 3 October, doet de Ni- win, evenals de vorige jaren, tijdens de optocht weer een beroep op het medeleven der burgerij en zij is er bij voorbaat van overtuigd, dat dit beroep aller wegen weerklank zal vinden. Weerklank in de vorm van klinkende munt, welke de collecte bussen tot de rand zal vullen! Maar juist omdat de burgerij er recht op heeft te weten wat er met haar geld gebeurt, verheugt het h°t plaatselijk Niwin-comité juiist op dit ogenblik melding te kunnen maken van een nieuw blijk van activiteit, dat ongetwijfeld bij onze jongens overzee in goede aarde zal vallen, vooral bij de Leidenaars onder hen. Het comité vond n.l. de amateur cineast, onze stadgenoot Herman Kleibrink bereid een aantal films over Leiden te vervaardigen, ten dele opgenomen in natuurlijke kleu- ïen, welke tezamen een voortreffe lijk beeld geven van het Leidse le- ven-van-alle-dag. Het gegeven is heel eenvoudig: een Leids meisje schrijft haar verloofde in de Oost van haar dagelijkse wederwaardig- VROOM EN DREESMANN TOONT NIEUWE CREATIES IN HERFST- MODE. (Van een speciale medewerkster). Met de mode-show, die de N.V. Vroom en Dreesm'ann gisterenmid dag heeft gehouden werd het initia tief genomen, óók diè vrouwen ge legenheid te geven, zich op de hoog te te stellen, die slechts over een magere beurs beschikken. Dé man nequins paradeerden door de con fectie-afdeling langs hagen van nieuwsgierige bezoeksters en de cri- tische blikken van vrouwen uit de practijk, die wikken en wegen, wat zij deze winter „dóen kunnen"'. Dezelfde overwegingen overigens, die waarschijnlijk in de lunchroom opgeld deden. Daar zat men dicht opeen achter tafeltjes vol theepotten en gebak. Veel genodigden, goede klanten o.w. ook vrouwen uit de toonaangevende kringen van onze stad. Maar allen gedreven door het verlangen „nu eens iets draagbaars te zien, dat toch te betalen is". Er was veel draagbaars. En met enig overleg was het voor velen óók betaalbaar. De Franse mode koningen hebben hun ideeën over de wereld gestrooid en de Neder landse „haute couture" heeft ze op gevangen en aangepast aan het we zen van de Nederlandse vrouw. Van deze „haute couture" was het een en ander aanwezig, niet zo verfijnd als b.v. op shows van Metz Co te Scheveningen en te Amsterdam, maar „gemakkelijker" en waarschijn lijk in staat enige seizoenen mee te gaan zonder per se ouderwets te worden. Het shawl-motief b.v. wordt schaars verwerkt en dan nog zo, dat het niet direct opvalt. Weinig a-sy- metrische lijnen, slechts zelden een nauwe rok of een extravagante kraag. En de rokzoom op ongeveer 35 cm van de grond. Aardig was de collectie hoedjes, die bij japonnen en mantels getoond werd: kleine toques met veel veren en voile. Een verrassing voor de aanwezige moeders van grote doch ters beneden de 20 jaar was "de col lectie „ten-agers", japonnetjes in zes pastelkleuren en de modellen Mary, Maureen en Patricia. heden, haar rondwandelingen langs de Leidse singels en grachten hp«r bezoek aan de Zaterdagse markt, de voornaamste bezienswaardigheden, enz. De cameraman, in casu de heer Kleibrink, vergezelt haar op haar tocht en hij is er in geslaagd een unieke weergave Samen te stellen van het dagelijks leven in de Sleu telstad. Uit de aard der zaak zullen deze films het meest gewaardeerd worden door de oud-Leidenaars, maar stellig niet uitsluitend door hen. Iipmers ons stedeschoon is niet spe cifiek Leids; ook andere Hollandse steden hebben hun singels en grach ten, hun oude gebouwen, waarvan de architectuur en schoonheid niet het exclusieve monopolie zijn van de oude Sleutelstad. En zo zal de aan schouwing van deze film bij alle „jon gens overzee" de herinnering oproe pen aan het vaderland ook al zal niet bij allen die herinnering een persoonlijk karakter dragen. Alvorens de £ilms naar Indonesië worden verzonden, zal de Leidse burgerij in de gelegenheid worden gesteld er kennis van te nemert. Daartoe is a.s. Donderdagavond in de voormalige Graanbeurs een voor stelling gearrangeerd. Het ligt in de lijn der verwachtingen, dat daarvoor in de eerste plaats belangstelling zal bestaan bij hen, die militaire ver wanten in Indonesië bezitten, doch cok de talloos vele andere ingezete nen, die door hun bijdragen het werk van het plaatselijk comité mogelijk maakten, hebben er recht op in de gelegenheid te worden gesteld deze films te zien. Wij zijn er van over tuigd, dat velen van die gelegenheid een dankbaar gebruik zullen maken. Ook als documentaire van Leiden, anno 1949, hebben deze films blij vende waarde. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden ▼oor Geboorteaankondigingen GROENTIJD IS BEGONNEN. Het stadsbeeld wordt sedert enkele dagen weer beheerst door de „groe nen", die met kale hoofden, witte boorden, zwarte strikjes en een iet wat verlegen gezicht langs de straten lopen. Het zijn er dit jaar 174, die zich bij het L. S. C. hebben aange meld nl.l: theologie 3, medicijnen 60. juridische faculteit 68. litteraire facu'teit 7. philosophie 26 en ver enigde faculteiten 10. Iets minder dan vorig jaar. De Uno-protest-actie „Na het belangrijk schrijven, dat wij van Z. Eminentie Kardinaal de Jong mochten ontvangen", zo deelde de radiopriester Henri de Greeve in zijn Lichtbaken van 11 Sept mede, „zijn wij met nog meer enthou siasme en toewijding aan de slag ge" gaan. Het is voor ons allemaal inder daad een groot geluk, dat onze Kar dinaal op zulk een duidelijke wijze over onze actie heeft uitgesproken. Want dit wil immers zeggen, dat het vrije initiatief, dat door de jongeren werd overgenomen, Zijn hoge goed keuring heeft. Wij gaan dan ook met volle vaart vooruit!" •Wij willen er nog even aan herin neren, dat er morgen voor allen, die het nog niet reeds hebben gedaan, gelegenheid is, om hun handtekening te zetten onder het U.N.O.-protest. Aan deze protest-actie, waarvoor de zeereerw. heer Henri de Greeve het initiatief heeft genomen, wordt in Leiden met lofwaardige en voor beeldige activiteit medegewerkt door leden van de katholieke jeugdbewe ging. Deze houden zitting morgen: in het zaaltje Maria Gijzensteeg en op het terrein achter de dekenale kerk van 8 uur 's morgens tot 1 uur 's middags; in de Romanuszaal (achter de Hartebrugkerk, aan de Mare) van 8 uur 's morgens tot 1 uur 's middags; in de gymnastiekzaal school Pot gieterlaan na de H. Mis van 6.30 in de Leonarduskerk tot 12.30 en 'van 4 uur tot na het Lof in genoemde kerk; in de R.K. Bibliotheek, Steen- schuur. van 8.30 tot 1 uur. van 330 tot 5.30; van 6.30 tot 8.30. Zoals men kan constateren: er wordt volop gelegenheid gegeven! Hiervan zal dan ook een druk ge bruik worden gemaakt. VROLIJKE FEESTAVOND VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Het is een goede traditie geworden van het Leidse Spoorwegpersoneel om op 17 September de dag van de Spoorwegstaking in 1944 een feestavond te beleggen. Dit jaar ech ter schikte de datum niet, zodat men op de vooravond van deze herden kingsdag reeds bij elkaar kwam. Dat was gisteravond in de grote zaal van „Den Burcht", die geheel gevuld was toen de voorzitter, de heer P. M. de Joode, alle aanwezigen verwelkomde, onder andere ook de stationschef, de heer G. van Ettekoven. Daarvoor werd een minuut stilte in acht geno men, ter herdenking van de heer W. C. v. d. Mark, lid van de vereniging O.N.S., Leiden, die dezer dagen over leed en Donderdag 1.1. ter aarde be steld werd. Hierna was het woord aan het Spoorweg B.S.O. Cabaretgezelschap uit Utrecht, dat een twintig-delig programma bracht, waarin vooral zang en muziek een grote plaats in namen. Mondorgel-virtuosen brach ten reeds direct de stemming er in, die pas echt goed werd toen de „zin gende zeeman" de hele zaal aan het deinen bracht. Enkele schetsjes en een goocheldemonstratie completeer den dit aardige en eenvoudige ama teur-programma. En in plaatsen als Utrecht en Eindhoven wel? Tijdens een gisteravond in „Klein Minerva" gehouden persconferentie hebben de voorzitter en secretaris van de afdeling Leiden van de Centr. Vereniging voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel, de heren J. D. de Koning en D. Kaay, ons een uiteen zetting gegeven van de mening, wel ke er in de kring der marktkooplie den bestaat, inzake het houden van een Zaterdagavondmarkt tot half tien. Ofschoon zij het besluit der overheid, die op grond van de Win kelsluitingswet meende deze avond- markt te moeten verbieden, wensen te respecteren, sprak men ons er zijn bevreemding over uit, dat in plaatsen als Utrecht, Almelo, Eindhoven, Hel mond, Maastricht e.a. deze Zater dagavondmarkt wel is toegestaan. Met deze voorbeelden voor ons, is men er dan ook, volkomen te goeder trouw, toe overgegaan om ook hier ter stede het sluitingsuur op half tien te stellen. Toen echter bleek, dat hiertegen van de zijde der ge meentelijke overheid bezwaren be stonden. heeft men dit plan ogen blikkelijk laten varen. Momenteel worden door de Centr. Vereniging pogingen in het werk gesteld om nog tot een bevredigende oplossing te komen, waarbij men van deze zijde een tegemoetkomende houding van de desbetreffende instanties verwacht Nadrukkelijk gaf men ons nog te ver staan, dat ook de marktkooplieden er de voorkeur aan geven om om pl.m. 6 uur ..in te pakken", doch dat de moeilijkheden bij deze kleine zelf standigen een later sluitingsuur noodzakelijk maken. Bovendien wor den de exploitatie-kosten hierdoor niet verhoogd. VERGADERING VAN „ST. CHRISTOFFEL". Gisteren hield de Ned. R.K. Ver. van Handelsvertegenwoordigers „St. Christoffel" afd. Leiden haar eerste verg. van hét nieuwe winterprogram- ma. Ondanks het slechte weer was de opkomst nog nimmer zó groot ge weest! Hoewel de agenda geen spre ker vermaldde, was het feit, dat de ze avond de nieuwe geestelijk advi seur moest worden geïnstalleerd, als mede een zestal nieuwe leden hier aan niet vreemd. De voorz. opende de vergadering met een kort woordje, waarna hij de secr. de notulen liet voorlezen, welke na een kleine op merking werden goedgekeurd. De in gekomen stukken leverde nogal wat discussie op. Hierna werd pater Rutel als gees- tel. adv. geïnstalleerd. De voorz. merkte hierbij op, dat pater Rutel in het verenigingsleven nog vreemd is, maar spr. veronder stelde, dat hij bij „St. Christoffel" zich wel thuis zal gevoelen. In zijn dankwoord gaf pater Rutel de verzekering, dat hij het op prijs stelde adviseur te zijn bij de verte genwoordigers en hij gaf de verzeke ring, dat hij zijn best zou doen, om de verwachtingen niet teleur te stel len. Hierna installeerde hij de nieuwe leden. Het punt bestuursmededelingen bracht de vak- en standsorganisato- rische aansluiting bij de K.A.B. aan de orde. Na uitvoerige discussies werd met algemene stemmen beslo ten, om te bedanken als lid van de W.M. en zich ook standsorganisato- risch aan te sluiten bij de K.A.B. Besloten werd om een voorstel in te dienen bij het hoofdbestuur, inzake het geld, indertijd door het N.A.F. gestolen, wat nu weer terug ontvan gen is. Op een vraag van een der leden, of pater Rutel bij gelegenheid een causerie zou willen houden, over zijn verblijf in Brazilië, werd de toe zegging direct gegeven. Verder wil de de adviseur ook maandelijks een paar minutenpreek houden, om aldus ook de geestelijke belangen te ver zorgen. NED. K. v. K. VOOR AMERIKA. De Kamer van Koophandel en Fa brieken te Leiden deelt bij deze me de, dat de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Amerika op Don derdag 6- October a.s. een zitdag zal houden; aanvang morgens 10 uur. De Kamer wekt belanghebbenden voor de export naar Amerika op, om van deze gelegenheid om inlichtin gen in te winnen, gebruik te maken. Pater N. Langeveld O.F.M. Abu sievelijk hebben wij gisteren bericht, dat de weleerw. pater N. Langeveld morgen om 10.15 uur een H. Mis zal opdragen in de Hartebrug-kerk ter gelegenheid van zijn 12)^-jarig pries terfeest; dit moet zijn om 9 uur. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Jaarvergadering Voor de jaarvergadering van de bridgeclub „De Sleutels" bestond van de zijde der ïeden grote belang stelling. Het bestuur werd met alge mene stemmen herkozen, met uitzon dering van de heer Epskamp, die zich niet meer beschikbaar stelde. In zijn plaats werd de heer L. v. Wingen jr. gekozen. De wedstrijdcommissie is voor dit seizoen als volgt samenge steld: A. v. Tuyn, P. de Vrind en F. Bonte. Dinsdag a.s. zal het seizoen geopend worden met een invitatie viertallen wedstrij d. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Hendrik Gerrit, zn. van D. Cederhout en G. van Egmond; Maria, dr. van N. Kralt en T. Glas bergen; Clazina, dr. van N. Kralt en T. Glasbergen; Dirk, zn. van L. Ha- zenoot en C. W. Hoger vorst; Alber- tus Hendricus, zn. van P. H. Hooge- veen en M. J. van der Geest; Chris- tina Anna Maria, dr. van H. H. M. Haverkort en A. E, van der Voort; Maria Johanna Feertruida, dr. van S. van Wijk en M. A. Koppens; Ma- rijtje Wiilempje Elisabeth, dr. van D. van Rijn en L. Guijt; Johannes Franciscus Nicolaas, zn. van C. S. Snaar en J. P. Grimbergen; Hen drik Jacobus zn. van H. J. v. Eygen en M. Onderwater; Hermanus Mei- nert zn. van S. van den Ende en P. Smit; Cornelis zn. van C. van Va- rick en J. Borsboom. Overleden: S. Vente, dr. 5 jr. C. Mevissen, huisvr. van P. J. Smeets 39 jr. Rectificatie. Bij onze vermelding van de prijswinnaars van de legpuzz- le „De Mens en zijn Arbeid" is t.a.v. de derde prijswinnaar een vergissing begaan. Hier is abusievelijk de naam van het controlerend jurylid aange zien voor die van de inzender. Deze laatste was Cocy van Evert, Ten Ca- testraat 17, alhier, die dus recht heeft op de derde prijs. Gisteravond werd in de cantine der K.N.G. een wedstijd gehouden in klaverjassen tussen de personeelsver eniging der Kon. Ned. Grofsmederij K.N.G. en die der Katwijkse Kalk zandsteenfabriek K.K.F. om de v. Herwaardenbeker, welke geschonken was door de directeur der K.N.G. en in 1948 gewonnen werd door K.N.G. Reeds na de le ronde had K.K.F. een voorsprong van ruim 1000 pnt.; de 2e ronde wierp er nog wat op en de stand was ruim 1900 punten voor. Met het begin der 3e ronde spoor den beide partijen haar spelers aan en hoewel de z.g. sterkste ploeg van K.N.G. was uitgekomen halde zij ruim 900 punten in, doch verloor toch met ruim 1000 punten. Zondagsdienst Huisartsen. A.s. Zondag zal de dienst worden waar genomen door dr. van Bockel, de Graaff, Kors, Kortmann. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 17 Sept. 13 uur tot Zaterdag 24 Sept. 8 uur waargenomen door: de Apotheek van Driesum, Mare 110 Tel. 20406; de Zuider-Apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Te Oegstgeest door: de Oegstgees- ter Apotheek, Raadhuispark 8, Tel. 26274. Bioscopen Lido. Een zeer bijzondere speel film verscheen in de R.K.O. Radiofilm serie van de jonge regisseur Ted Tetz- laff, n.l. „Het Venster", een van be gin tot einde spannend en boeiend verhaal van de belevenissen van het joch Bobby Driscoll. Hij is een jong fantast, die zijn makkers het hoofd op hol brengt, zijn ouders radeloos maakt en wiens fantastische verhalen door de politie niet au sérieux geno men worden. Ook niet wanneer ze werkelijkheid zijn. En zulks geschiedde ook toen hij verhaalde hoe hij in een nacht een moord had zien gebeuren. Tommy Woodry, zo heet de jongen in de film, kreeg Van zijn moeder zijn vader had nachtarbeid toestem ming om vanwege de hitte op het balcon te gaan slapen. Om nog meer koelte op te vangen ging hij nog een etage hoger, op het balcon van de buren; liggen slapen. Als hij in de nacht wakker wordt, ziet hij door een kier, onder het gordijn van het vertrek der buren, hoe deze een man van zijn geld beroven en daarna dood steken. Na van de eerste schrik be komen te zijn, holt hij naar zijn moe der en vertelt wat gebeurde. Maar zij beschouwt het weer als fantasie, aLs een nachtmerrie. Maar de jongen herhaalt hetgeen hij gezien heeft ook aan zijn vader en als deze hem ook niet gelooft vervolgens aan de politie. Deze moet dus wel - een on derzoek instellen, maar vindt niets verdachts. Zijn moeder brengt hem vervolgens naar de buren om Tom my zijn excuus te laten maken, maar in hun ogen leest hij de dreiging van naderend gevaar. De angst, dat zij hem uit de weg willen ruimen, neemt steeds grotere vormen aan en hij ziet dti bevestigd, wanneer men jacht op hem gaat maken. Dat geschiedt ech ter op wel zeer geraffineerde wijze, zodat de ouders van de jongen zo wel als de politie zich om de tuin laten leiden. Met de minuut neemt de spanning in deze film dan toe, steeds meer geraakt de knaap in de macht der misdadigers, maar als de nood het hoogst is, is de redding na bij. Zo ook hier en een gelukkig slot wordt het einde van deze bewogen rolprent, waarin Bobby Driscoll op voortreffelijke wijze de jongensrol vervult. Hij is pas elf jaar en speelde reeds eerder in kleurenfilms van Walt Disney. Barbara Hale en Arthur Kennedy als de ouders van de jon gen en Paul Stewart met Ruth Roma als het misdadig echtpaar, vullen zijn spel op eenvoudige, maar overtui gende wijze aan. Het fascinerend spel en de dramatische enscenering schep pen een geheel, dat tot het einde boeit, maar dat voor mensen met overspannen zenuwgestel misschien te zwaar zal blijken. Trianon L Wie de naam Danny Kaye, leest, weet eigenlijk van tc voren al wat hij op het witte doek te zien zal krijgen. Dit geldt ook voor „De roemrijke daden van Danny", waarin hij weer eens goed op dreef is en de toeschouwers van de ene lachbui in de andere jaagt. De ko miek-imitator Danny beleeft het rampzalige ogenblik dat hij opgeroe pen wordt zijn dienstplicht in he; Amerikaanse leger te gaan vervul len. Hij boft echter in zoverre dat zijn vriend met hem meegaat en als zij dan samen bovendien nog 2 aardige meisjes ontmoeten, lijkt he' helemaal een vrolijke tijd te zullen word. Niets daarvan echter. Want Danny zou Danny niet zijn als hij door z'n kolderachtige invallen ni van de ene moeilijkheid ip de ande re geraakte. Zo ziet hij op een gé- geven moment geen andere oplos sing dan zijn meisje te verstoppen onder z'n bed in de slaapzaal vaf z'n mede-soldaten. De majoor kar dit natuurlijk niet goedvinden Z'n makkers trouwens ook niet en bewij zen dit met een enorme klap op hel arme hoofd van Danny, die daardoor met ijscompressen in bed komt tc liggen. Dan heeft hij de meest fan tastische dromen ongetwijfelc het meest imponerende deel van de ze show-film met riante balletten en de nodige onzin, van Danny Eindelijk, als hij weer beter is, wee hij alles weer go^d te maken doo een stel Japanners er tussen te ne men. Maar met dat meisje is nr niet alles in het reine. Er waren e immers twee en de vrienden strij den een wisselvallige strijd, voorda; beide hun keus geaakt hebben. J alles bij elkaar is een vrolijke film geworden in technic"1 die de lachers enkele grappige uurtjes za bezorgen. Voor volwassenen. Rex draait deze week het eer ste deel van de film",Het Tijgermeis je" dat de onheilspellende ondertitel draagt van „De kerker des doods' Het is een geschiedenis uit het oer woud, waar enkele pioniers van een oliemaatschappij worden dwars ge zeten door een troepje erfenisjager: Nu lijkt de wildernis niet bepaal* het geschikste «terrein voor erfenis jagers, maar in dit geval is het toe/, zo. De blanke koningin van een in landse stam blijkt namelijk dC dochter te zijn van een millionnaii die bij een vliegtuigongeluk om het leven is gekomen. De „oliemannen beschermen de koningin en bij ge volg worden er aan één stuk gevech ten geleverd, die niet mis zijn. Lief hebbers van een beetje gepeperd- film zullen ongetwijfeld hun hart kunnen ophalen aan de revolver- er vuistgevechten, welke plaats heb ben in de gebruikelijke omlijsting van wilde klopjachten. Voor perso nen boven achttien jaar. Luxor heeft de imponerende Poolse film „De laatste étappe" ge prolongeerd. Deze tragische film is toelaatbaar boven 18 jaar. Casino's programma is voor deze week door de K.F.C. niet toelaat baar verklaard. LAATSTE BERICHTEN ACTIVITEIT VAN STRIJD GROEPEN OP JAVA. Ten Zuiden van Buitenzorg kwam een Nederlandse patrouille 13 Sept- in botsing met een communistische strijdgroep. Tijdens de daarop vol gende gevechten werden 20 leden van de communistische groep gedood en 1 mitrailleur en 6 geweren in beslag genomen. De Nederlanders leden geen verliezen. Eerst thans is bekend geworden, dat op 11 en 12 Sept. ten Zuiden van Garut een Nederlandse patrouille in contact kwam met troepen van de Darul Islam. D Darul Islam troepen verloren 41 man, aan Nederlandse zyde werden geen verliezen geleden. In de Oosthoek werd op 15 Sept. een Nederlandse patrouille aangeval len door een bende. De leider van de bende werd gedood, een Nederlands soldaat werd gewond. MARKTBERICHTEN TER AAR, 16 Sept. Groente. kassnijbonen 4.509.40. idem stek 2-00—3.60, snijbonen 2.00—6.50. stokprincessen 4106.00, stam- princessen 4.105.20, spekbonen 2.404.20, v/itte pronkers 1.20 2.00, alles per 10 kg., tomaten A 16—24 cent, B 18—23 cent, C 16—17 cent, idem CC 1617 cent, bonken 1621 cent, alles per kg., sla I 11 16 cent, idem II 210 cent, komkom mers 8—20 cent, stek 1—7 cent, alles per stuk, prei 8—12 cent, rode kool 6—8 cent, groene kool 713 cent. witt ekool 7 cent, savoyekool 13 cent, andijvie 515 cent, bleekseldij 2 ct., waspeen 613 cent, spinazie 1423 cent, Uien 27 cent, kroten 57 cent postelein 79 cent, rabarber 1 cent alles per kg., stoofsla 40 cent per kist. bloemkool I 3151 cent, idem II 1928 cent, idem III 718 cent stek 16 cent per stuk, selderie 13 cent, bospeen 11>13 cent per bos, me loenen 3246 cent, afw. 1329 cent per stuk, Augurken: fijn I 6680 cent idem II 50 cent, afw. 32 cent, fijnbasterd I 4446 cent, idem II 27 cent alles per kg., basterd 9.20, afw. 5-30. grof I 8.80—9-20, afw. 5.70, grof II 3.20, knorrels f 5.80, afw. 1.80, fijnstippel 1.10, bom men 2.302.40, gele bommen 1.40, alles per 25 kg., aardbeien 3747 ct. per doosje, perziken 78 cent per stuk. druiven 3436 cent per half kg R'VEEN, 16 Sept- Groente. Aardbeien 1631 cent per doosje, idem 2446 cent per half pond; me loenen 1535, kropsla I 10.80 18.90, idem H 1-50—9.60 andijvie 611, bloemkool 641 per 100; kassnij'bonen 6-708.60, idem stek 3.103.70, snijbonen 3.405.10, dub. stambonen 2.905.60, spekbo nen 3.403.60, pronkbonen 1.20 1.80 per 10 kg.; Augurken: grof 8.3Q <8.60. bommen f 2 50 en stek 5.80 per 25 kg. JONGEMAN 24 jaar. werkzaam op ac countantskantoor, zoekt, wegens studie, werkkring voor halve dagen. Br. onder no. 5186 bureau van dit blad- GEVRAAGD: voor verkoop branche ma nufacturen, modeartikelen Br. met opgaaf van leeftijd onder no. 5205 bureau van dit blad. fZeCefiaontjeó AANBOD 2 Muziekschool Zwaag opent nieuwe lessen op alle instrumenten, welke in bruikleen worden ver strekt. Studie gelegenheid aan de school. Clubs spe ciale condities. Korevaar- straat 5. tel. 24358. 1382 2 Bekendmaking. Voor van Delfts Kinderwagen - reparatie, belt men 21248 op of zendt briefkaart. Spuiten, kappen overtrek ken enz. Kinderwagen aan geboden 25.Reizigers- bezoek vrijblijvend. Kin- derwagenhedrijf, Uiterste gracht 14, Leiden. 5227 2 Net kosthuis aangebo den voor heer of jonge man met huiselijk ver keer. Br. onder no. 5222 bureau van dit blad. 2 Haard, gasf., stoelen, schrijfm. Pracht haarden als nieuw, gasfornuis, stoe len, clubfauteuils. Rem- mington schrijfmachine, ba den, badgeijsers, Mechel- se meubelen, ledikanten, wascommodes. kasten, enz. Tel. 22150- Nieuwe Rijn 60 Let op nummer 60. 5226 2* Te koop aangeboden goed onderhouden hand naaimachine. Mej. Grij- sen. Levendaal 115, twee maal bellen- 5224 2 Lips Brandkast, letter slot, tafelstoelen, kinder boxen, matrassen opklap- bedden, divankleden, ledi kanten, spiralen, ameu blementen, uitschuiftafels, haarden, kachels, gordijn rails 88 cent per meter, schrijftafels. Koopjes als voor de oorlog. Pluym, Hoogewoerd 41. tel. 21266 2* „Het Ringenhuis". Spe cialiteit in trouw- en ver lovingsringen. Vanouds bekend adres voor al Uw reparatiën aan goud, zil ver en uurwerken. Inkoop goud. Vergulden en ver zilveren. Morsstraat no. 9, Tel. 24920. 2* Te koop: grote boeken kast met glazen deuren 22.50, drie 4 pitters pe troleumstellen f 10.per stuk, 3 pitter 6per stuk, 2 pitter f 5.p. stuk Heel mooi kinderledikant- je 22.50. Nog enige vloer kleden in alle prijzen. F. v. d. Pluym, Janvossen- steeg 51. 5223 2' Kachels enz. Salaman der kacheltjes 25. luxe geëmailleerde kookkachels 41.75 enz.. veevoeder ketel 125 Ltr. 35. wrin gers 28-50, wringerbox 1250, Haardkachel in prima staat 75—, wrin- gerrollen bekleden met garantie. Langezaal, Stille Rijn 7. Tel. 26545. 5218 2* Najaar en regen in aantocht. Het is daarom nu mooi de tijd om uw oude lederen jas te laten repareren of vermaken en als nieuw te spuiten. In zetten van nieuwe voe ringen enz- Inl. Tel. 24299, Lederwerk Knaap, Jan van Goijenkade 35. 5215 2 Aangeboden een partij trekbakken maat 49 x 3o x 9.5 c.m. P. Loos Hzn., Zuideinde 66, Roelofarends veen en Co van Bentcn, Veerstraat 33. Oude Wete ring, tel. 365. 1934 2 Auto te koop- Ford 4- deurs 1934, 7 pers. 4 cyl. motor in prima staat, zeer geschikt voor bestelwa gen. tel. 24887. 5217 12 Jubileum, Trouwen, Verloven, naar het Antiek Binnenhuis, daar zal ik wel slagen, voor een ge schenk van blijvende waarde. Antieke doeken tegen sterk verlaagde prij zen. Muusse, Hooigracht 59 tel. 23264, Leiden. 5178 2* Fongers Dames rijwiel, te koop. in prima staat, nog goed in de moffel met torpedo, prima licht en sloV wegens vertrek naar het buitenland van ver pleegster, laag in prijs. Adres Morsstraat 54. 5203 2 Attentie. Wii repare ren gebroken porcelein, Saksische groepen, antie ke borden, beelden, koper werk enz., schoonmaken schilderijen. Rep. lijsten. Inkoop goud en zilver. Wij verkopen kunstvoorwer pen. antiek en schilderijen. Bremmer, Haarl.straat 99, ingang Goegerritsstraat 1, telef. 22791. 2 't Antiek Binnenhuis, voorradig antieke ronde tafel, kist als dressoir ge maakt, commode, ladekast je. eiken dressoir, sche merlampen. wandlusters. electrische kronen, kristal- leen kroon. wandkastje, ruime keuze koper. Muusse Hooigracht 59, tel. 23264. 2 Kachels, Haarden ien haardkachels, gebr. doch in goede staat. Verkrijgbaar bij G. a. a. Nouwens Rhijngeesterstraatweg 94, Oegstgeest. Tel. 20338. 2 Verlovingsringen. Na tuurlijk „De Goedkopere Zaak", maar betere waar. Goud- zilver- horloges. Od het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud Goud. Ie klas Reparatie Inrich ting S. v. d. Water. Haar lemmerstraat no. 185. Te lefoon 24469. 2 De oudjes doen het nog prima. Auto's zonder chauf feur 5 of ruime 7 pers.: 4 of 8 cyl. Ford's, ver zorgd en goed onderhou den, materiaal verz. W-A. (3c) a 100 000 per ge beurtenis v.a. 10 p. dag. 12 c. per km. Garage D. Visser. Haagweg 52. Esso Station. Altijd goed! Sinds 1928. 2 Kleine zit-slaapkamer aangeboden voor Dame of Heer, b. b. h. h. Br. on der no. 5219 bureau van dit blad. 2* Volksschoenmakerij 2e Groenesteeg 27, Heren zolen en hakken 2da mes en jongensschoenen 1.50, met rubberhakken 0.50 meer. Prima drijf- riemleer, ijzersterk en niet glad. Aanbevelend. P. B. Heijkoop. 5214 2* Te koop, een in goede staat zijnde schrijfmachi ne merk „Monarch". Adres W. de Zwijgerlaan 36, Oegstgeest. 5197 2* Perz. kleden. Repara tie van alle soorten tapijten Reiniging waarbij de oor spronkelijke kleuren weer terugkomen. Stoppage. mot werend maken. Atelier ..Marokko", Buitenrust straat 8a, Tel. 23708. 5212 2* 1 spel Speelkaarten 59 ,ct. Buitenlandse Import, 53 stuks, ronde gouden hoe ken, pracht kwaliteit. Met inllevering van deze ad vertentie. Geldig tot 24 Sept. I-V.A. Haarlemmer straat 48. Nova, Noordein de 43, Leiden. 5202 2 Muziekonderwijs. Ge legenheid tot aanmelding voor grondig piano en ac cordeon onderwijs (piano klavier) Verzekerd succes. W. de- Kinderen, musicus. Oude Singel 138, Leiden. GEVRAAGD 2" Brei- en stopwerk ge vraagd- Er. onder no. 2020 bureau van dit blad. 2 Handnaaimachine. Te koop gevraagd door par ticulier een in goede staat zijnde handnaaimachine. Br met prijsopgaaf onder no. 5213 bur. van dit blad. 21 Nette Heer b. b. h. h. zoekt nette zit-slaapkamer met pension. Weekend af wezig. Br. onder no. 5204 bureau van dit blad. PERSONEEL 2 Gevraagd R. K. Boeren dochter of dienstbode, Goed met kaasmakerij op de hoogte. Tegen flink loon goede behandeling verze kerd. Br. onder no. 5125 bureau van dit blad. 2 Jongeman b- z. a. om in het groente- en fruit- bedriif opgeleid te wor den. Br. aan Van der Pijl agent te Langeraar. 2021 voor N. O-, Rapenburg 131 een net meisje, zelf standig kunnende werken. Aanmelden 's avonds tus sen 6 en 7 uur of 's mor gens. 5216 2* Twee nette jonge vrou wen zoeken thuiswerk, on verschillig wat. Br. onder no. 2035 aan agent L. Crt. G. Wassenaar, Pickéstraat 1, Noordv/ijk. 2* Machinefabriek hier ter stede vraagt prima bankwerkers. Br. onder no 1990 bureau van dit blad. TE PUUR 2* Te huur 400 r.r. teel grond. 70 r.r. direct te aan vaarden, te Noordwijker- hout. Br. agent J. J. Kroon Havenstraat 46, Noordwij- kerhout. DIVERSEN 2* Accordeon en Fiano- schóol. Guitaar. Mando line, Dwarsfluit, Solozang enz, Voor serieus muziek- beoefenen, (volwassenen en kinderen), het adres: Muziekinstituut Van Wouw Rapenburg 1. telef. 20458. Prima referentiën- (Les- duur: een geheel uur). 2* Pijnlijke voeten? Wat een opluchting verzorgd door med. gedipl- voet- kundige! Volledige behan deling 1.25. Bj U thuis 1.50. Bij abonnement (10 x) resp. 10.en 12.50. J. M. Heijn Jr., Haagweg 216, Tel. 2Ö554.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3