De Wolves leiden in de Engelse League Internationaal concours hippique te Rotterdam MAANDAG 5 SEPTEMBER 1919 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Tommy Lawten weer in topvorm WOLVERHAMPTON WANDERERS is de enige club, welke nog geen punt in de competitie heeft verloren. Opmerkelijk is de overwin ning van de Wolves in de uitwedstrijd tegen het zeer sterke elftal van Blackpool. Intussen vormde deze zege de vijfde achtereenvolgende. Chesterfield, in de tweede divisie, verloor het trotse ongeslagen record en werd met flinke cijfers in een uitwedstrijd geslagen. In de eerste divisie zijn Wolver hampton Wanderers, Manchester United en Liverpool nog steeds on geslagen, in de tweede divisie is dat het geval met Westham United en Queens Park Rangers. Er zijn nog heel wat verenigingen, welke het tot nu toe niet tot een overwinning hebben kunnen bren gen, zoals Huddersfield Town en Bury. Een van de beste individuele pres taties heeft de binnenspeler van Bristol City geleverd, een zekere Eisentranger, een Duitser, die 4 doelpunten scoorde, hetgeen even eens het geval was met de rechts binnen van Sheffield Wednesday, Quigley, in de wedstrijd tegen Ches terfield. De grote wedstrijd tussen Man chester United en Manchester City werd verstoord door het feit, dat vlak voor tijd Cockburn, de Engel se international van Manchester United en Linacre, een van de voor hoedespelers van Manchester City uit het veld werden gestuurd. Bij rust leidde de City met 10. In de tweede helft kon de City echter geen stand houden tegen de snelle be weeglijke aanvalspelers van Man chester United, zodat de ontmoeting met 21 door Manchester United werd gewonnen. Het eens zo machtige Arsenal staat er wel heel povertjes voor. Het is lang niet onmogelijk, dat de club binnenkort op de transfermarkt een poging zal doen door spelersaankoop het team te versterken. Voor de der de achtereenvolgende maal leed Ar senal op eigen veld een nederlaag. Franklin speelde zijn eerste wed strijd van het seizoen voor Stoke City. Zowel Franklin als de grootste rivaal van dieze speler voor het En gelse elftal, Leuty, demonstreerden een uitstekende partij voetbal in de wedstrijd tussen Derby County, waarvoor Leuty speelt, en Stoke. De grote man van de ontmoeting was evenwel de binnenspeler van Stoke, Bowyer, die het winnende doelpunt voor zijn vereniging scoor de. Van de 7 onderste plaatsen in de eerste divisie worden er thans 3 be zet door Londense clubs, n.l. Charl ton, Fulham en Arsenal. In scherpe tegenstelling hiermee is het feit, dat in de tweede divisie 2 Londense olubs, resp. de le en 2e plaats heb- ben'bezet, n.l. Tottenham Hotspur en Westham United. Tevens bleek duidelijk, dat de vroegere middenvoor van Engeland, Tommy Lawton, 29 jaar oud, op het ogenblik weer in topvorm is en dat het lang niet onmogelijk is, dat hij weer in het elftal zal worden geko zen. Het was dank zij hem, dat Notts County wederom in de derde divisie een zege boekte en dat deze vereni ging thans aan de kop staat van de derde divisie Zuid. Lawton heeft tot nu toe 6 doelpunten van de 14 ge maakt. De uitslagen zijn: Eerste divisie: Arsenal—Liverpool 12; Birmingham CityBurnley 0—1; Blackpool— Wolv. Wanderers 12: Bolton WanderersSunderland 2lDerby County—Stoke City 23: Ever tonHudd. Town 30 Fulham—Charlton Athl. 1—2; Man- OM HET WERELDKAMPIOEN SCHAP. Het elftal van Eire speelt Donder dag a.s. tegen Finland voor het tour- nooi om het wereldkampioenschap. In het Finse elftal spelen o.a. mee Sarnola, de 32-jarige doelverdediger die ook tegen Nederland heeft ge speeld en reeds 19 maal het Finse doel heeft verdedigd en Martin, die rechtsback speelt in zijn vereniging maar reeds drie maal in het Finse elftal is uitgekomen op de rechtbui- tenplaats- EMMA WINT ZILVEREN BAL. In Rotterdam werd de finale ge speeld in het zilveren baltournooi tussen Emma en Eindhoven, welke gewonnen werd door Emma met 30 M. V. V.-BE QUICK 4—1. In een sportief gespeelde wedstrijd hebben beide ploegen Zaterdagmid dag oo het N. B. L. O.-terrein aan de Zoeterwoudse Singel gestreden om de Z. L. C.-beker, waarbij M. V. V. door beter voorhoedespel een verdiende overwinning wist te behalen. Na enkele pittige marsen van het Muziekgezelschap de Post en het aanbieden van bloemen aan beide aanvoerders, liep M. V. V. direct hard van stapel. Men had echter niet ge rekend op de tactiek vgn Pienter c.s. en vrij spoedig liepen alle aanval len dood op de buitenspelval. Toch gelukte het M.V..V. door linksbuiten Verdonsohot en even later door P. Dreessens een 20 voorsprong te be machtigen, waarmede tevens de rust aanbrak. In de tweede helft een beter spe lend Be Quick, maar nu bleek Tap, de plaatsvervanger van Van Bun moei lijk te passeeren en kon M.V.V. zelfs uit een doorbraak door rechtsbuiten Berkhof de stand tot 3—0 opvoeren Dit was Be-Quik te bar en met felle aanvalen werd het spoedig door linksbinnen Sdhokkeribroek 31- On danks een groot Be Quick-offensief, waarbij het M.V.V.-doel meerdere malen aan doorboring ontsnapte, werd er opnieuw gedoelpunt (41). Met deze stand kwam ook het einde en zagen de talrijke toeschouwers een snelle en sportieve wedstrijd. Chester Un.Manch. City 21; MiddlesbroughPortsmouth 15; Newcastle Un.Aston Villa 32; Westbrorr/wich AlbionChelsea 11 Tweede divisie: BarnsleyShef field Un. 22; Blackburn Rovers Bury 21: BrentfordLeicester City 01; Cardiff CityTottenham Hot spur 01; Coventry CityQueens Park Rangers 00; Hull CityBrad ford 33; Leeds Un.—Swansea Town 1—2; Luton TownGrimsby Town 00: Plymouth ArgyleWest Ham Un. 03: Sheff. Wednesday Chesterfield 42; Southampton Preston North End 10. „QUO VADIS" WISSELBEKER DOOR A.V.V. GEWONNEN. De laatste en meest interessante ronde orr? de wisselbeker was giste ren de wedstrijd A.V.V.Vios uit Den Haag. A.V.V. had de meeste kracht en het mooie spel van de Leidschendammers was ditmaal zeer opvallend. Enige malen gaat de A.V.V. bal over de lat, totdat J. Hakkaart het eerste doelpunt bin nenhaalt (1—0). A.V.V. geeft mooi samenspel te zien en daardoor wordt P. Hakkaart in staat gesteld de stand op 20 te brengén. Vijf minu ten later is het wesr Piet die de bal in het net werkt (30). wat hij kort daarna herhaalt (40). Vios grijpt nu stevig aan en zij zou geslaagd zijn indien Hörters niet op het nip pertje wist te stoppen. Nog juist r de rust vergroot J. Hakkaart de stand voor A.V.V. op 50. Na de pauze is het spel niet meer zo span nend. Rechtsbuiten v. d. Sman be zorgt aan A.V.V. het zesde doelpunt en J. Hakkaart het zevende. Vios geeft echter geen bewijs, dat zij de moed opgeeft en na enige forse zet ten kan haar buitenspeler B. Bosch de eer voor zijn club redden (71). J. Hakkaart brengt de stand op 81 en daarna zorgde de Vios-keeper zelf voor een A.V.V. doelpunt (91). J- Hakkaart maakte daarna het tiental vol (101), waarna de midhalf van Vios vanaf het middenveld een ver schot lost dat wel het mooiste schot was van de middag. Het ging over allé hoofden heen recht op het doel af en zat (102). De wedstrijd D.H.C.—B.T.C. (de verliezersronde) werd gewonnen door D.H.C. met 42. De uitslag van de gehele beker-competitie was dat A.V.V. de beker een jaar als pronk stuk mag etaleren. 2 werd Vios, 3 D.H.C. en 4 B.T.C. De voorzitter van A.V.V., de'heer W. G. v. d. Meer. heeft daarna nvet een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. S.J.C. VETERANEN KAMPIOEN. Het is ondanks de warmte van gis termiddag een vinnige doch overi gens zeer faire strijd geworden, om het veteranen-kampioenschap van de L.V.B. tussen SJC-veteranen en LDWS-veteranen. beide kampioen in hun afd., op het Sportpark te Noord- wijk, waarvoor een goede belang stelling bestond. Vanaf "net begin zien wij een zeer aantrekkelijke strijd, waarbij aan weerszijde de verdedigingen uitblonken, terwijl de aanval van SJC iets gevaarlijker was dan van hun tegenstanders. Voor rust wisten geen der partijen echter te doelpunten. Na rust werd er weer flink aangepakt, waarbij SJC de toon aangaf en na een goed doorzet ten van Rietmeyer was de stand, spoedig 10, terwijl het niet lang duurde dat Ruigrok* er 20 van maakte LDWS bleef moedig vol- Hoe warm het was Voetbal met water langs de zijlijn In de tweede helft van de voetbalwedstrijd VostaUDI, die gisteren in Enschede werd ge speeld, nam de scheidsrechter een merkwaardige, doch gezien de hitte voor de spelers welko me beslissing: 20 minuten na rust floot hij af en gunde de spe lers even verkoeling bij de bak ken met water, die aan de zij lijn waren opgesteld. Nadat zij hun dorst hadden gelest en zich zelf hadden afgespoeld, werd de wedstrijd, een competitie-wed strijd voor de 2e klasse Oost, voortgezet. houden en als in het strafschopge bied een kleine overtreding wordt gemaakt, wordt door de elfmeter- schep de stand 21. Met deze stand kwamen de gasten fel opzetten en moesten de SJC-er-s alle zeilen bij zetten om stand te houden, doch als de aanvallen resoluut worden afge slagen, ontwikkeld SJC een flink of fensief en als P. Caspers door moe dig volhouden er 31 van maakt, is het feit beslecht en om zeker van de overwinning te zijn maakt Ruigrok er op originele wijze 41 van. DE ZILVEREN RIJNSTREEK BEKER OPNIEUW VOOR D.O.S. Op de Alphenterreinen werd gis teren het Zilveren Rijnstreekbeker- tournooi gehouden, waaraan elftallen van DOS, Blauw-Wit, Zeist en Al pben deel namen. DOS, dat vorig jaar ook al beslag wist te leggen op de beker, toonde zich ook dit jaar de sterkste en wist in de finale, zij het dan door strafschoppen, van Al phen te winnen. Bij deze gelegen heid is de fraaie overdekte nieuwe tribune op het Alphen-terrein offi cieus in gebruik genomen en is des te duidelijker gebleken in welk een behoefte dit mooie bolwerk voor ziet. De uitslagen luidden: Alphen Blauw Wit 10, ZeistDOS 1—9, Blauw Wit eZist 00. (B.W.) wint na strafsch.), finale AlphenDOS 22 (Dos wint na strafsch.). ARC—Alphia 4—0. Zaterdag middag werd op het ARC-terrein een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tussen de eerste elftallen van ARC en Alphia. Alphia toonde zich de mindere en ging met 40 ten on der tegen de rood-zwarten. Lisse—E.T.O. 2—1. In deze wedstrijd werd na de rust beter voetbal vertoond dan in de eerste helft. Hoewel Lisse overwegend in de meerderheid was, bleek de voor hoede niet productief te zijn, waar door steeds de achterhoede der be zoekers gelegenheid kreeg 'tijdig zich te herstellen. Na een half uur spelen, toen de stand nog 00 was, dook de E.T.O.- doelman om het leder op te vangen, doch kwam hierbij in botsing met de Lisse-voorhoedespeler Kortekaas. De Hoofddorpse doelman liep hierbij een lichte hersenschudding op; dit ongeval was in geen geval te wijten aan de Lisse-speler, welke volkomen fair speelde. Door dit ongeval werd de wedstrijd .enige tijd onderbroken, waarna begonnen werd aan de twee de helft. Er werd vooral in deze helft aan zienlijk beter gespeeld. De Lisse- aanvallen bleven talrijker en de in valler doelman weerde zich geducht. Echter kon hij niet verhinderen, dat Kortekaas na een snelle doorbraak onhoudbaar Lisse de leiding bezorg de. Hiet taaie volhouden van E.T.O. werd spoedig hierna beloond met 'n fraai doelpunt van de linksbinnen Dekker (1—1). Kort voor het einde liet de E.T.O.-doelman een zacht schot van Wassenaar glippen (21). SpoorwegenTeylingen 1—3. De laatste week voor de competitie heeft Teylingen ook benut als oefen wedstrijd. Wij hadden gaarne een volledig Teyl. gezien doch dopr om standigheden ontbrak de spil Hoog- mans alsmede de r.-back Noorder- meer. In zijn geheel genomen was het een aardige wedstrijd, wat sa menspel betreft; echter het schieten was niet zó goed. Een aanval van Teyl. benutte de midvoor (10). Ge lijk hierop een felle aanval van Spoorwegen; de linksbuiten zet voor en de r.-binnen kogelt onhoudbaar in (11). Het 2e doelpunt voor Teyl. kwam ook van de voet van de mid voor (21). Spoorwegen zette na de rust wel in en Teyl. moet alle zeilen bijzetten. Na een kwartier kreeg Teyl. een corner toegewezen, welke keurig werd vo'orgezet en even mooi werd ingekopt (31). V.NX. Dinsdagavond worden de aspiranten om zes uur op de trai ning verwacht. De junioren en se nioren komen om zeven uur, op het terrein aan de Kersenstraat. K.R.V. Gisteren speelden twee combinaties van senioren 'n onder linge wedstrijd. Overbodig deze wedstrijd te verslaan. Alleen en dit geldt voor alle spelers houdt je ten alle tijden aan de beslissing van een scheidsrechter! De competitiewedstrijden kunnen voor het eerstezowel als voor het tweede elftal hoopvol tegemoet wor den gezien, wanneer allen, hun beste beentje (letterlijk en figuurlijk!) voorzetten. De junioren speelden tegen de A- jun. van UDO en wisten ze met 52 t.e kloppen. De adspv kampten tegen UDO b adsp. en ondanks dat ze ver loren (21), speelden ze een heel wat prettiger wedstrijd dan verle den week. KatwijkRijnsb. Boys 22. Het was een matige wedstrijd, waarin geen spannende momenten voorkwa men. Met de rust was de stand 02, doch R.B. wisten voor het einde die stand gelijk te maken (22). Alph. Boys. Het tweede en der de elftal speelden een oefenwed strijd in Bodegraven tegen Esto I en Esto II. Het derde verloor met 54. Het tweede speelde 22 gelijk. Hoe wel er soms aardig gespeeld werd, deed de warmte veel afbreuk aan het spel. Deze week is de training op Don derdagavond, waarop alle senioren verwacht worden. Na de training ko men alle senioren bij elkaar in het patronaat, waar de samenstelling der elftallen bekend gemaakt zal worden en de trainer hiet stopperspilsysteem zal bespreken. GEWICHTHEFFEN WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE SCHEVENINGEN In het circus te Schevenlngen werd i gisteravond een aanvang gemaakt met de wereldkampioenschappen gewichtheffen. Drie avonden lang zullen de beste athleten van totaal 12 landen elkaar in zes gewichtsklas sen om de wereldtitels bestrijden. De uitslagen luiden: Bantam gewicht: 1. Namdju (Iran) drukken 90, trekken 97,5 en sloten 125 totaal 312,5 kg (nieuw wereld record; 2 Mamgoub (Egypte) 80, 92.5 en 122,5 totaal 295 kg 3 De Pic-tro (Ver Staten) 100, 87.5 en 107,5 totaal 295 kg, 4 The Venet (Frankrijk) 85, 77.5 en 105 totaal 267,5 kg. Mahgoub verwierf de zilveren me daille, aangezien zijn lichaamsge wicht minder was dan dat van de Amerikaan de Pietro. Halfzwaargewicht: 1 en wereld kampioen Stanczyk (Ver. Staten) 130 127,5 en 155, totaal 412,5 kg, de Buff (Fr) 110, 120, 152,5 totaal 382,5 kg. 3 Raissi (Iran) 115, 110 140 kg totaal 365 kg, Roe (Gr. Br.) 110,105 en 135 totaal 350 kg 5 Vellamo (Finland) 97,5 110 en 135 totaal 342,5 kg, 6 Stahlecker .(Nederland) 105, 100 en 135 totaal 340 kg. Aan het slot van deze eerste avond werden de beide Fransen The- venet (Bantam) en de Buff (Half zwaargewicht) tot kampioen van Europa uitgeroepen. ZEILEN de nationale kampioen schappen. Aan de wedstrijden om het natio nale kampioenschap, welke op 10 en 11 September en voorts op 17 en 18 September op de Westeinder Plas worden gehouden, nemen de volgen de zeilers deel: Internationale 12 M2 klasse: W. Jungschlager, Sj. Kraan, R. Kremer, F. Laagwater, J. Mooy, B. E. Ott en G. Vissere. Internationale Olympiajollenklas- se: H. Bos, J. H. H. Dijkers, P. L. P. Gerhards, mej. A. N. van Gooi, J. H. H. J. de Jong ,H. Lesage, B. Markus, Jac. F. Stap en B. Willems. Pampusklasse: P. O. Besseling, H. J. Dikkers, B. Ouwerkerk, G. N. Roe- pel Jr., J. H. C. Sieverts, KI. Spaar garen, W. M. van Staveren, A. Volleer Jr., J. N. van Walsum. 16 M2 klasse: J. Bakker Dzn., J. Bol, Nic. Both, J. P. van Dijk, G. L. van Iterson, H. Prins, H. Schmitz, J. va nder Smit, S. van der Steeg, Jac. W. Swart, M. W. Visser, H. S. de Vries. wedstrijden op de kralingse plas. Op de Kralingse Plas werden on der auspiciën van de Rotterdamsche Zeilvereniging wedstrijden gehouden De uitslagen van Zaterdag luiden: 12 Voetsjollen B: 1 Spinta, st. L. Sohoenmaecker R.Z.V-; Olympiajollen B: 1 Pine, st. Dickie van Brummelen, Aegir. Valkenklasse B: 1 Josyta, st. j. van Wijngaarden, R. Z. V. 16 M2. klasse B: 1 Marianne, st. W- Buitendijk r., IJselmonde. B. M.-klasse B: 1 Never Mind II, st. H. J Savonije, Aesgir. Regenboogklasse: 1. Beneventum m. st. J. Holand Aegir. 2 Maas, st. H. de Goederen, R. Z. V.: 3. Elf, st. H. J. M- Schrijver, R. Z. V. Vrijheidsklasse: 1- Waterrot, st. mei. A. M. van der Gidsen, De Maas: 2. Snip. st. H. Sleeuwits. Aegir; 3. Onrust, st. P. J. van der Giessen, De Mc: as. Pamovsklasse: 1- Zuiderkruis -ct. G. N- Roepel.'R. Z. V.: 2- Hillegonder, st. H. Verhey. V.Z.O.D.; 3 Viking st. J. H. Bouwman jr. Aegir. 12 M2. Sharpies: 1- Mustang, st. Si. Kraan, De Kaag. 2. ^aling st- W. van der Es, Schieland 3. Pieterr.el st. A. van der Heiiden. R.Z.V. 12 Voetsjollen A: 1. Porky, st. R. Koonmans. Aegir: 2. CoTmoran st G. de Vries Lentsch, Z.Z.V.; 3- Nellv V. st J. J. van 't Hoogerhuys. F.ZV. Olympiajollen A: 1. Zomerweelde, st. Koos de Jong, Aegir, 2. Mv Hobbv st. Joh. Dijkers. Schieland; 3 Wind veer, st. H. P- de Wit. Aegir. Valkenklasse A: 1- Josyta st. W A. de Ridder. R.Z.V.: 2. Gall O'Mine st. A. de Groot jr., Aegir: 3 Accipiter st. J. C. Lichtenauer. Aegir. 16 M2- klasse A: 1. Stern, st. A. de Hoog W. V. R.; 2. Oehoe TI s*. D van Burgh Schieland; 3. Webster st. A. de Vries. Aegir. B. M.-klasse A: 1. Skiopy 2. st. F. Mo-et. K.Z.C.2 Keep Steady II. st- C. Neleman K.Z.C.; 3. Raket. st. J. Maan. K.Z.C. De uitslagen van gisteren zijn: 12 Voetsjollen B: 1. Porku, st. H. KooDmans. Aegir. Olvmpiajol.en B: 1. Pine, st. Dickie van Brummelen. Aegir. Valkenklasse B* 1. Second Swell, st. A. Dijksman. R.Z.V. 16 M2- klasse: 1. Thetis, st. A. Heij- koop. Schieland. B.M. klasse B: 1. Zwaluw, st. C. Monster. V.Z.O.D. Vrijheidsklasse: 1. Waterrot, st. mej A. M. van der Giessen. De Maas. PamDusklasse: 1. Zuiderkruis, st. G- N. Roenel. R.Z.V. 12 M2. Sharpies: 1. Mustang, st. S. Kraan. 12 Voetsjollen A: 1- Spinta. st. Fl. Daniëls. R.Z.V.; 2. Porky, st. R. Koop- mans, Aegir. Olympiajollen A: 1. Zomerweelde, st. Koos de Jong, 2. Miistafa. st. J. Verkuylen, Aegir: 3. My Hobby, st. Joh. Dijkers. Schieland. Valkenklasse A: 1. Josyta. ^t. W. A. de Ridder. R.Z.V.: 2. Accipiter: 3. Taco, st. mevr. L. de RidderHoog- vlieg. R.Z.V. 16 M2. klasse A: 1. Sern, st. A. 1 de Hoog, W.V-R.: 2. Ideaal, st. H. Koninklijke belangstelling De Zaterdag van het vierdaagse concours hippique te Rotterdam werd ingezet met de internationale dres- suurproef St. Georges om de Rotter damse Manegeprijs. De samenstel ling van dit programma was verre van eenvoudig en moest zonder com mando worden voorgereden, hetgeen een extra inspanning van de deel nemers vereiste. Over het algemeen viel een verblijdende vooruitgang te, bespeuren. De moeilijkheden van de eerste na-oorlogse jaren, te weinig verzameling, niet voldoende accen tueren der gangen, te weinig en on juiste stelling en buiging, waren grotendeelsverdwenen. Een zeer opvallende verrichting gaf de all round ruiter Capt. H. Baron von Flixen-Finecke (Zweden) op Master Rufus. Prins Bernhard was er uitstekend in, gaf een gave vertoning met Rex, maar de fraaie schimmel is nog niet lang genoeg in training, om geheel onberispelijk af te werken. Verheu gend was de zeer nette dressuur, die Max van Loon vertoonde met St. Hubert. Deze jongsten der Neder landse dressuurruiters paste volko men in het gezelschap. Mej. ten Bos, altijd uitstekend, zagen we wel eens beter, levendiger. Mad. Györfi uit Brussel, die twee paarden vertoonde, gaf pijnlijk nauwkeurig het gevraag de nummer, de paarden waren zeer gehoorzaam maar het geheel zou ho ger worden aangeslagen, als het ver toonde wat levendiger was geweest. Koningin Juliana, prinses Beatrix en prinses Armgard gaven 's mid dags blijk van haar belangstelling voor het eveneens zeer zware jacht- springconcours om de Grote Prijs van de stad Rotterdam. Lang zag het er naar uit dat geen dér ruiters erin zou slagen zonder fouten over de vele hindernissen, die bestonden uit o.a. enkele en dubbele slagbomen, hekken, Franse en Ierese wal, sloten enz., te komen. Eindelijk volbracht de Zwitserse majoor Mettler op Dag- mar dit kunststukje in 97 sec. van de Franse favorieten kon niemand deze prestatie evenaren, zomin als een der leden van de Zweedse ploeg (een uitstekende equipe, die slechts zelden in het buitenland verschijnt) men dacht de Zwitser reeds winnaar, toen de Engelse majoor Starkey op Cascade, als een der laatste deelne mers gestart, in 96 sec. het parcours eveneens foutloos aflegde, hetgeen een barrage noodzakelijk maakte. Maj. Mettler maakte in een snelle rit een foutje, dat hem op vier straf- punten kwam te staan, zodat majoor Starkey niet scherp op tijd behoefde te rijden. Hierdoor geholpen, kon hij ook thans weer de voor de barrage uitgezette hindernissen foutloos ne men, waardoor hij zich van de eer ste plaats verzekerde. Een uitste kend figuur in dit vermaarde gezel schap sloeg onze landgenoot luit. J. Rijks, die met 4 straf punten in de zeer snelle tijd van 91 4/5 sec. op Master dit parcours rond kwam. Hij deelde de derde prijs met de Zweed luit Aaby-Ericsson op Aladdin en Jo-e Hoffmann op Orval uit Brussel en liet hiermee de meest bekende Europese ruiters achter zich. Van de vele obstakels had men er zestien gehandhaafd voor het spring concours a l'Americaine om de prijs van de Maas. Bij deze wedstrijd moet het parcours beëindigd worden bij de eerste fout. Die ruiter of paard maken. De meeste deelnemers wer den bij de eerste vijf hindernissen al uitgebeld, doch lieut Cubitt op Pa scha, baron van Blixen Finecke op Jubal. Neve de Mevergnies uit Gent op O'rus en major Mettler bleven zonder fouten. De laatste ruiter reed wel zeer goed en eens te meer kwa men hier de kwaliteiten van de Zweedse baron tot haar recht. Luit. de la Sayette hield de Franse eer hoog met 14 goede sprongen, hetgeen nog altijd het dubbele aantal bete kende van zijn landgenoot capt, Fresson. Prins Bernhard was op Agenda de best geplaatste Nederlan der, tezamen met Roders jr. op Las- sy.. Zes goede sprongen bleken in dit concours nog altijd tot de uitsteken de prestaties te behoren. Veel bijval oogstten deze middag de eenspanners om de prijs van de tuigpaarden en de landelijke rijver- eniging „De Venneperruiters" uit Nieuw Vennep, die met 24 leden carroussel reden onder leiding van de heer A. de Munnik en opgeluis terd door het trompettercorps uit de Gelderse vallei. frankrijk wint de landen- prijs. De landen wedstrijd, welke gister middag in het kader van het inter nationaal concours hippique werd gehouden, is gewonnen door Frank rijk met in totaal 20 fouten. Tweede werd de Nederlandse equipe met 38 fouten, Zweden werd derde met 55' 1/4 fout en vierde werd Engeland met 84 1/2 fout. courses te duindigt. De uitslagen van de gehouden draverijen te Duindigt Tuiden: I. Paulina-prijs. Afstand 2100 m. Prijzendraverij voor 3-jarige paar- den: 1. Nellie Gregor (A. T. v. d. Veen) 3.15.2, km 1.31.2; 2. Nice the Saint (T. A. v. d. Veen) 3.17, km 1.34.7; 3. Napoleon (H. B. v. d. Veij) 3.17.2, km 1.34.8. Toto winnend: 7,90 (stal), plaats 3,40, 7,70, 6,—. II. Prirr/e Rose-prijs. Afst. 2100 m. Voor paarden van 4 jaar en ouder die nog geen 1.000.— hebben ge wonnen: 1. Marijke (A. B. v. Veen) 3.13, 'km 1.31; 2. Marum's Gregor (T. A. v. d. Veen) 3.31.1, km 1.30.3; 3. Max van Bongershof (L. Ensing) 3.13.8, km 1.34.1. Toto winnend: 56,40; plaats ƒ8,40 6,10, 3,40. III. Papyrus-prijs. Afstand 2500 m. Voor paarden die 1.000,doch nog geen 5.000,hebben gewonnen. 1. Louise de la Maire B (Th. Pon sen) 3.44.8, km 1.29.2; 2. Lord Heny (J. de Vlieger) 3.45. km 1.30; 3. mr. Fried (B. U. de Jong) 3.48, km 1.30.5 Toto winnend: 4-,20; plaats: 1,10, 1.10 gek. 5,10. IV. Parquita-prijs. Afst. 2120 m. Intern, voor paarden die f 3.500, of meer hebben gewonnen. 1. Jopie the Saint (A. T. v. d. Veen) 3.06.4, km 1.27.9; 2. Juliana Lee (H. de Vries) 3.07.2, km 1.27.5; 3. Impor teur (T. A. v. d. Veen) 3.07.4, km 1.28.4. Toto winnend: 1.90, plaats 1.50. 2.20. gek. 8,—. V. Het zilveren Schild-prijs. Afst. 2600 m. Ren. Voor paarden van 4 iaar en ouder. Voor amateurrijders. 1. Qualla (A. E. Selens) tijd 2.58.6; 2. Majesto (J. A. M. Dekkers); Missive (G. C. Dekkers). Toto winnend: 2.30, plaats 1.20, 1.30, gek. 3.40. VI. Panorama-prijs. Afst. 1200 M. Voor 2-jar. Ned. Maidens, zomede voor 3-jar. en oudere Ned. paarden 1. Fair play (W. Kampers) tijd 1.18.6 2. Taxiol (A. W. v. Dijk); 3. Zephyr (L. Rance). Toto winnend: 10.60; plaats 3,20, 3,60, 2,20. gek. 32,80. i Molenaar, K.Z.C.; 3. Webster, »st. A. de Vries, Aegir. De Harry Broeders-beker werd voor de tweede maal gewonnen door Floor Daniëls met Spinta, de 16 M2 Nieuwsbladbeker kwam definitief in het bezit van H. Molenaar, K.Z.C. met „Ideaal". kampioenswedstrijden n. n. w. b. Gisteren werden de kampioenswed strijden der Noord Nederlandse Wa tersportbond onder zeer mooi zeil- weer beëindigd. Over beide dagen werden vijf wedstrijden gezeild, waar bij R. Mulder, Langweer, in de Val kenklasse steeds als nummer een door de finish ging. De verdere uit slagen volgens Olympische telling luiden: 30 M2. klasse: kampioen „Carmen st. H. Geveke, Leeuwarden 3317 p. 22 M2. klasse: 1. Stormvogel, st- J. Wiermsa, Leeuwarden 3889 p. Valkenklasse: 1. Rirette, st. R- Mulder, Langweer 3437 p. 16 }Ï2. klasse: 1. Whirlwind, st. K. Helder, Paterswolde 3687 p. Regenbogen: 1- Algri, sta. J. Alber- da, Sneek, 3942 punten. internationale wedstrijden voor militairen Athleten van acht landen namen deel aan de internationale wedstrij den voor militairen, welke het week einde te Bordeaux werden gehouden. Na een défilé voor generaal de Lat- tre de Tassigny werd een minuut stilte in acht genomen ter herdenking van de doden, slachtoffers van de grote branden in Zuid-Frankrijk. De resultaten van de eerste dag luiden: 100 m le serie: 1 Lamg (Gr Br.) 10.7 sec, 2 Saat 11.2 sec., 2e serie 1 Reach (Gr. Br.) 10.7 sec. 3e serie 1. Kleyn 10.8 sec. 2 Rouhier (Fr) 400 m le serie: 1 Soetewey (B) 50.6 sec. 2 Elstak 51,5 sec, 3 Gustaffsson (Zweden) 52.1 sec; 2e serie 1 Alvenik (Zweden) 50.4 sec, Vijfde in deze serie werd Schaly 3e serie 1. La Saffre 51.7 sec. 200 m le serie 1 Cooke (Gr. Br.) 22.3 sec. 2 Klein; 2e serie 1 Gavillon (Fr.) 22.8 sec.; 3e serie: 1 Laing (Gr. Br.) 21.6 sec, 2 Deroy (B) 22.9 sec, 3. Prins. De nrs 1 en 2 van elke serie wer den in de eindstrijd geplaatst 1500 meter eindstrijd: 1 Gorgul (Turkije) 4.0.4, 2 Wislen (Gr. Br.) 4.0.8 sec. 3 Mikkelsen (Den.) 4 Roffel. 4x100 meter estafette: le serie 1. Gra Brittannië 42,8 sec, 2 Frankrijk 43 sec. 3 Denemarken, 4 België; 2e se rie: 1 Nederland 43.6 sec. 2 Zweden 43.7 sec, 3 Turkije. Zondagmiddag werden de eind strijden gehouden van de internatio nale athletiekontmoeting voor mili tairen. Het aantal toeschouwers was_ zeer groot. Het weer was voor athle- tiek bijzonder mooi, maar een sterke wind hinderde de athleten aanzien lijk. De resultaten waren: 110 rn horden: 1 Finlay (Gr. Br.) 15.1 sec, 2 Westman (Zweden) 15.4 sec. Kogelslingeren: 1 Roidy (Gr. Br.) 47.84 meter. 100 meter: 1 Laing (Gr. Br.) 10.5 sec. Nieuw militair record. Oud re cord Lammers Nederland met 10.6 sec) 2 Kleyn 10.7 sec. 3 Saat 10.9 sec 4 Rouhier (Fr.) 11.1 sec. 400 meter: 1 Alvenick (Zweden) 49.6 sec, 2 Soetewey (België) 50.3 sec als zesde eindigde Elstak 52 sec. 800 meter (Zweden) 1.55.5 2 Dove Gr. Br.) 1.56.5, 3 Bellegarde (Fr) 1.57.4, 4 Rosens 1.58.1 5 Skourup (Den.) 1.58.3 Discuswerpen: 1: Tosi (It.) 51.97 ra. Nieuw militair record. Oud record Kintzinger België met 43.26 m., 4. Postma 38.67 m. 3000 meter steeple: 1. Abdallah (Fr.) 9 min. 29.7 sec., 2. Dislay (Gr. Britt.) 9.39.5, 3. Hansen (Den.) 9.47.9, 4. Govers 10.1.7. 200 m.: 1. Laing (Gr. Britt.) 21.7 sec., 2. Kleyn 22.3 sec., 3. Deroy (Bel gië) 22.9 sec. Kogelstoten: 1. Savidge (Gr. Britt.) 15.01 m., 2. Pallaud (Fr.) 13.65 m., 5. Pietersen 12.48 m. 4 x 100 m. estafette: 1. Fr. 43.1 sec., 2. Groot Brittannië 43.1 sec., 3. Nederland 44 sec. met Saat, van Leeuwen, Prins en Kleyn; 4. Zweden 441.1 sec. 5. Turkije, 6. Denemarken. 4 x 400 meter estafette: 1. Zweden 3 min. 23.4 sec., 2. Frankrijk 3 min. 23.5 sec., 3. België 3 min. 24 sec., 4. Groot Brittannië 3 min. 28.9 sec., 5. Nederland, 6. Denemarken. Hinkstapsprong: 1. Roujé (Fr.) 14.27 m.. 2. van Egmond 14.22 m., 3. Wells (Gr. Br.) 14 m. Het wielrenneen Op de baan te Bordeaux werden voorts wielerwedstrijden gehouden, waarbij in het sprintnummer Ver- deun (Fr.) van de Schacht (België) won en Darrigade (Fr) van Bezamat (Fr). In de achtervolging voor tan dems wonnen in de serie de Belgen Malongrau en Labus van Danguil- leaume en Lemaitre (Fr) met 5.21.2 en 5.24.2 Verdeun (Frankrijk) won het sprintnummer van de militaire wed strijd met Darrigade (Fr.) als twee de. De achtervolging werd eveneens door Frankrijk gewonnen met 5 min. 11.8 sec. over de 5 km. en de ploeg BezamatFerrage .tweede werd Bel gië met 5 min. 13.4 sec. TAFELTENNIS r.k.l.t.V. b.a.t. Zaterdag jl. speelde BAT in een groot tournooi, hetwelk georganiseerd werd door de pasqp,gerichte vereniging ATC uit Aalsmeer. K. v. d. Wiel, die in zeer goede vorm verkeerde, was genood zaakt zich, met de finale in het zicht terug te trekken, om zodoende de laatste bus naar Leiden te kunnen halen. De trainingsdagen ondergaan een kleine wijziging. Er wordt nu Woens dag; Vrijdag. Zaterdag- en Zondag avond getraind. De training vindt plaats in de zaal van de R.K. U.L.O. aan het Vrouwenkerkhof. Opening zaal 7.30 uur. Zowel bij de dames als heren afdeling kunnen nog enige leden ge plaatst worden. Aanmeldingen op de trainingsavonden aan de zaal of bij K. van der Wiel, Nieuwe Rijn 62

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6