Nederlandse en Belgische zege op de wereldwielerkampioenschappen Faanhof bij de amateurs Rik van Steenbergen bij de profs Kampioen Faanhof wordt beroepsrenner Slijkhuis won het duel met Reiff MAANDAG 22 AUGUSTUS 1949 Dh LEIDSK COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 HENK FAANHOF, de gelukkige winnaar van het schap der amateurs. wereldkampioen- T\E WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DE WEG, Zaterdag en Zon- dag te Kopenhagen gehouden, zijn niet slecht ingezet voor Ne derland, want op de eerste dag, de dag der amateurs, wist de Neder lander Henk Faanhof de wereldtitel in de wacht te slepen door in de sprint te winnen van de Luxemburger Kass. Daarbij werd de Ne derlander Vinken derde, hetgeen eveneens een uitstekende prestatie genoemd mag worden. Het kampioenschap der profs werd. een Belgische aangelegenheid want hier won de Belg Rik van Steenbergen vóór de Zwitser Kübler en de Italiaan Coppi. eentje gaan halen .en dat deed hij tactisch op het stukje, waarin een stijging in het parcours zat. De laat ste reserves moesten worden aan gesproken, velen hadden die niet meer, maar Faanhof bewees zijn grote vorm van de laatste tijd door met een sprong bij de vluchteling te komen. Maar nog was de strijd niet beslist. Want wie kon zeggen of Kass over sprintkwaliteiten be schikte Spoedig hadden beiden 300 meter genomen en toen was het duidelijk, dat het kampioenschap tussen hen beiden zou worden uit gevochten. Faanhof had in deze laatste ron de 50x15 opgezet en draaide toen de Luxemburger Kass nog even een tactisch lesje voor de neus, hetwelk de Beneluxpartner nog lang heugen. Zeker, beiden namen beurt de kop, maar als Faanhof kop nam gebeurde dat met een flits, zodat de Luxemburger aldoor even moest „zwemmen". Om weer bij te komen had Kass extra ener gie nodig, hetgeen natuurlijk de laatste druppels bloed uit de Lu xemburger haalde. Maar bovendien bleek deze voortreffelijke tactiek van Faanhof de psychologische knock out voor Kass te zijn. Want in de sprint werd wel fel gevochten, maar verder dan het achterwiel van Hoe Faanhof de wereldtitel veroverde Kopenhagen 20 Aug. (Van een speciale A.N.P.-verslaggever) Toen Faanhof met de ene hand van het stuur en een lengte voor sprong op de Luxemburger Kass als eerste de finish passeerde en Ne derland dus het wereldkampioen schap op de weg voor amateurs had gewonnen, zagen wij taferelen op de tribunes zoals wij die in 1947 hebben meegemaakt, toen Middel kamp te Reims wereldkampioen der professionals werd en Jefke Janssen de derde plaats bezette. De kleine Nederlandse kolonie was dol van vreugde over deze zege. die bo vendien op zulk een fraaie wijze werd behaald en waarbij wederom een derde plaats kwam, die van Hub Vinken, want de Limburger had met glans de sprint van het pe loton, dat op 200 meter achter de beide vluchtelingen had gejaagd gewonnen. Faanhof ging op de schouders van een paar enthousias te Nederlanders, de fotograïen kwa men toesnellen, de filmoperateurs lieten hun toestellen draaien, de verslaggevers stormden op Faanhof af en de overgelukkige Amsterdam mer werd tenslotte nog voor enke le microfoons gesleept om de luis teraars van diverse landen nog iets te vertellen van zijn eerste indruk ken. Helaas, het volkslied hadden de Denen niet bij de hand, maar de vreugde onder de Nederlanders was er niet minder om. John Stol zei het na afloop zo uitstekend: deze fraaie zege, een wereldkampioenschap voor Hfnk Faanhof, een derde plaats voor Hub Vinken, een negende plaats voor Jan Scholten, een tiende plaats ex aequo van Woutje Wagtmans en Jan la Grouw, was voor een belang rijk deel te danken aan de voor treffelijke teamgeest, welke er on der de amateurs heerste. De Italia nen zaten elkaar gedurende de ge hele wedstrijd kwaad aan te kijken in de Frans ploeg klopte het ook geenszins, maar bij België, en ook bij de Luxemburgers ging het wat stiller toe en dus beter. Faanhof heeft zich in deze wed strijd bijzonder onderscheiden. Het was een uiterst snelle koers, hetgeen duidelijk sprak uit de gemiddelde uursnelheid, die over de gehele wedstrijd tussen de 39 en 40 km lag. Er werd telkens gedemarreerd en talloze malen in elke ronde moesten een paar vluchtelingen worden bijgehaald. Faanhof heeft hierin een groot aandeel gehad. To«n in de voorlaatste ronde alle overgebleven deelnemers weer bij een lagen en de tot nu toe onbe kende Luxemburger Kass demar reerde ging het er gevaarlijk uit- zien voor de Nederlanders, die zo'n belangrijke rol in het koor der kans- icarfdeTn Sereld- Maar| Bis m Faanhof is de Luxemburger in zijn Londen -werd hier b« de Faanhof kon de Luxemburger het toch niet brengen, zodat hij met een lengte werd geslagen. Weer had Nederland een wereldkampioen op de weg hetgeen bij de amateurs sedert 1934, toen Pellenaars te Leip zig had gewonnen, niet meer was voorgekomen. Faanhof legde de afstand van 193.6 km in 4 u 53 min 42 sec af. De strijd der profs Zondagmorgen precies om 9 uur vond de start plaats voor de strijd om het wereldkampioenschap op de weg voor professionals, die het cir cuit van Lyngby drieëndertig maal moesten afleggen, in totaal 300 km De Belgische rijders waren de eer sten aan de start. De Nederlandse rijders kwamen zeer laat aan de start en op Peters en Voorting moest zelfs gewacht worden. In to taal vertrokken 35 rijders, nl. van België, Frankrijk, Nederland, Ita lië en Zwitserland elk zes, van Lu xemburg 3 en van Oostenrijk twee. In de le ronde kreeg onze land genoot Voorting reeds bandenpech. In de tweede ronde lag het veld al spoedig uit elkaar en toen een kopgroep van 5 man waarbij zich Ollevier (België) en Henk Lakeman bevonden, doorkwamen, bleek de tijd 13 min 8 sec te zijn, aanzien lijk sneller dan in de eerste. In de 3e ronde was de slag al in volle gang. Goldschmit de Luxemburger kwam te vallen en het was zeer waarschijnlijk, dat hij de wed strijd niet verder zou kunnen voort zetten. Voor de eretribune kwam een kopgroep van 9 renners voorbij Voorting had hier aanzienlijke ach terstand en bij het ingaan van de 4e ronde staakte hij de strijd. In de 4e ronde werd er door van Steenbergen (België) en Schulte, die bij de 9 vluchtelingen behoor den, bijzonder hard aan getrokken. De tijd leverde een record op, nl 12 min 42 sec. In de 9e ronde kon men een dui delijk overzicht krijgen van de strijd In de kopgroep van negen, zat als enige Italiaan Coppi, een van de grote favorieten, die al in de eer ste 50 km gedwongen was geweest mee te gaan. Hij reed nu alleen, zonder knechten. Bij hem waren een zeer sterk driemanschap der Bel gen, van Steenbergen, Impanis en Ollevier, een tweetal Zwitsers Kub- ler en schaer, De Luxemburger Diedrich, de Fransman Diot en als enige Nederlander, Gerrit Schulte. .In de tweede groep van 17 man, probeerden de overige Belgen, Schotte Ramon en Ockers het tem po af te stoppen, hetgeen uit tac tische overwegingen volkomen be grijpelijk was. De tijd van de 9e ronde was 13 min 36 sec, met op 53 sec Kubler en Mougica en op 1 min. 44 het pelo(pn. Na de 10e ronde welke door de negen leiders werd afgelegd in 13 min. 48 sec bleken Kubler en Mou gica door het peloton van 17 te zijn ingehaald. Henk Lakeman bleek een defec te derailleur te hebben gehad waar door hij de strijd enige ronden eer der had moeten staken. De 21e ronde werd afgelegd in 15 min 31 sec, maar toen was het ook uit met de rust. Bij de volgen de ronde, werd het tempo verscherpt en juist toen kreeg de Belg Olle vier een lekke band, waardoor hij een aanzienlijke achterstand op de groep verkreeg. Schulte, Coppi en van Steenbergen kwamen als eer ste de, eretribune voorbij met 10 HENK FAANHOF! Wij zien hem hier als eerste over de eindstreep werd gerukt door het felle jagen van enkele Fransen. De tijd was 13 min 58 sec en de Italiaan Pezzi en de Bwitser Guyot staakten de strijd. In de 27e ronde ging de tijd weer boven de veertien minuten uit, maar niettemin werd de voorsprong van de beide Zwitsers, Coppi, van Steenbergen en Schulte op het 'pe loton steeds groter. De voorsprong bedroeg 2 min 1 sec. Er waren nog 22 rennners in de koers. In de 30e ronde splitste de kop groep van 5 leiders zich. Van Steenbergen ging er met Coppi en Kubler vandoor, op tien seconden gevolgd door Schulte en de tweede Zwitser Stettler. Na de 30e ronde, welke in 12 min 24 sec was afgelegd, kwamen van Steenbergen, Coppi en Kubler al leen door. De Zwitser Stettler had moeten lossen en passeerde met 22 sec achterstand, terwijl Schulte het wiel van Stettler niet had kunnen houden en op dat moment reeds sec. achterstand boekte. De uitslag werd tenslotte: 1. Van Steenbergen (B) 7 uur 34 min. 44 sec., 2 Kubler (Zwits) z.t. 3 Coppi (It) z.t. 4 Schotte (B) 7.37. 5 Schulte (Ned.) 7.38.09 6. Stetttler (Zwits) 7.38.12, 7 Diedriech (Lux) 7.38.15, 8 Danguillaume (Fr) 7.39.02 9 Magni (It) 10 Diot (Fr), 11 Idee (Fr) 12 Van Est (Ned.) 20 Jansen (Ned) allen z.t. INTERVIEW MET RIK VAN STEENBERGEN. Meer dan 300 meter voor de eind streep had Rik van Steenbergen de sprint ingezet en met twee lengten voorsprong op Kübler en Coppi ging de Belg zegevierend over de eind streep. Juichend stond de menigte naar de prachtige finale van dit we reldkampioenschap te kijken, en thousiast werd van Steenbergen da delijk door honderden supporters omringd en met moeite kon hij zich een weg banen naar het podium voor de eretribune. Daar stond d( president van de U.C.I., Achille Joi- nard, kl'aar met de regenboogtrui. Schotte, Ockers en Ramon sloegen de armen om de nieuwe wereldkam pioen, die zijn makkers bedankte voor de schitterende hulp, welke zij hem in deze rit hadden verleend. En de ontroering over dit schone kam pioenschap werd hem te machtig, nerveus trok het gezicht van de uit Mechelen weg, de tranen konden nauwelijks bedwongen worden. Op de schouders van de ploegleden ging van Steenbergen omhoog. De Bra- bangonne weerklonk en de Belg had zijn naam geschreven op de lijst der wereldkampioenen op de wsg. Later, veel later, toen de fotogra fen, de filmoperateurs en de radio reporters 'hun werk hadden gedaan, sec voorsprong op de andere ren- hebben wij van Steenbergen gespro- ners. In de volgende ronde werd fel gejaagd en herhaaldelijk tracht ten verschillende renners er tus sen uit të springen. Op een gege ven ogenblik lagen Schulte, Coppi, Stettler, Kubler en van Steenber gen met niet minder dan 250 meter voorsprong alleen aan de kop. Na de 26e ronde kwamen de vijf leiders met Coppi voorop door, met een voorsprong van ongeveer 1 min 50 sec op het peloton, dat uit elkaar ken over dit kampioenschap. Hoe hij het kampioenschap had veroverd? Met zijn vijven waren wij weg, maar Schulte, die pas hersteld was van een blessure, kon tenslotte niet meekomen en ook Stettler moest lossen. Het driemanschap van Fausto Coppi, Ferdi Kübler en mij bleef dus over. We kennen elkaar door en door. Coppi wist, dat ik de sterkste zou zijn in de sprint, dus wat deed hij? Wel vijf maal demarreerde hij KOPENHAGEN. 20 Aug. (Van een speciale A. N. P.-verslaggever) Het was Zaterdagavond feest in Klampenborg. Daar in het prachtige Bellevue- hotel, recipieerde het ge meentebestuur van Gentof- te. U- C. I.-officials en Deense organisatoren wa ren er tezamen gekomen. En toen het feest al enige t'jd aan de gang was. kwa men daar de Nederlandse chef d'equipe Max Koot en het lid van de sportcom- misse der N.-W. U.. John Stol aanzetten met de spik splinternieuwe wereldkam pioen, Henk Faanhof. keu rig gekleed in zijn blauw olympisch jasje van Lon den en Hub Vinken, nu mero, drie op de weg. Over de Otympische Spelen gesproken, daar had FaanhoF deze dag het meest aan gedacht. Toen was hij door pech overval len en werd door een lekke band uitgeschakeld, toen hij zo schitterend in de koers lag. Voor hem was dit wereldkampioen schap een revanche van Londen. En Faanhof is in die op zet uitnemend geslaagd. Maar Faanhof had nog meer te vertellen, toen wij met hem nog eens het ge hele koersverloop doorna- ravitaillering gemaakt. Mensen op de weg. tussen de verzorgers door en dan is het geen wonder, dat er ongelukken gebeuren, waarvan Woutje Wagt mans dit keer het slacht offer is geworden. En ook de strikjes van de zakken zijn te lang. waardoor het zakje zo ge makkelijk tussen de wielen terecht kan komen. Neen, ik moest niets van dat ra vitailleren hebben, ik had al mijn eten van te voren pioenschap won. Maar dit seizoen was ik op dreef- Of niet soms? Twaalf over winningen, waarvan elf in Nederland en vandaa? mijn dertiende zege. het wereldkampioenschap. En wat ga je nu doen? Nog enkele maanden blijf ik amateur en dan word ik definitief profes sional. Ik heb vele jaren als amateur gereden, nog voo.r de oorlog en ik ge loof, dat deze stap nu wel verantwoord is. Dit wereldkampioenschap was voor hem een revanche voor Londen meegenomen teneinde elk risico uit te schakelen. Voelde je dat je kon winnen, vroegen wij de nieuwe wereldkampioen. Waarachtig wel. zei de 26- jarige Amsterdammer U weet, dat in in de oorlog in verscheidene concentratie kampen heb gezeten en dat ik na de bevrijding maar langzaam op dreef kwam. Slechts eenmaal heb in een kampioenschap van 1(.r Nederland behaald, in 1948 men. Diezelfde fout als in toen ik op de stadionbaan vjjftig kilometerkam- Hub Vinken was niet over zich zelf te spreken. Ik heb in een koers nog nooit zoveel afgezien als ditmaal. Ik zat maar star voor mij uit te kijken, ik wist soms niet eens wat er gebeurde en dat ik nog zo spurten kon en de der de plaats bezetten, geloof me, ik begrijp het zelf niet. Ook hij wordt binnen niet al të lange tijd be roepsrenner. Wat de an dere deelnemers betreft, V/out Wagtmans, de Neder landse kampioen, kwam door verkeerd aangeven van het ravitailleringszak- je zo lelijk te vallen, dat zfin fiets op twee plaatsen brak. De schrik zit nog in mijn benen, vertelde Wagt mans ons en ik durfde eigenlijk niet meer te de marreren, zo'n schok heeft die val me gegeven. Ge lukkig kon ik onmiddellijk op een reservefiets vertrek ken al deed mijn rechter- elleboog wel pijn door de zware schaafwonden. En na 3 of 4 kilometer had ik de staart al weer te pak ken en later ben ik met nog acht renners er nog eens tussen uitgetrokken. Ook de. Eindhovenaar Dekkers was slachtoffer geworden van een ravita'ii- leringszakje. Hij was bij het aannemen daarvan te gen een verzorger aange reden en gevallen, waarbij hij enkele schaafwonden opliep, die nogal pijnlijk waren. Inmiddels had hij zoveel tijd verloren, dat een achtervolging nutte loos leek, zodat hij ge dwongen v/as de strijd te staken. Jan Nolten zei na afloop niet veel en ook La Gi'ouw zat er een beetje stil bij. Maar beiden hadden voor treffelijk gereden en veel er toe bijgedragen, dat Faanhof en Vinken met de eerste en derde prijs gin gen strijken. in de laatste ronde, speciaal tegen de lichte hellingen op. Ik geloof, dat hij 50 bij 14 had opstaan. Maar hij kon mij en ook de Zwitser niet los sen. To«-> nvoest dus de sprint be slissen. Ik wist niet of Kübler nog fris was. Voor de veiligheid begon ik maar op grote afstand te spurten, ik vloog naar de finish en het ging zo hard, dat ik niet heb kunnen om kijken hoe het met de concurrenten stond. Had gij dit resultaat verwacht, vroegen wij verder. Daar zal ik iets schoons van ver tellen, was het antwoord. Vanmor gen bij het vertrek zegt Kübler te gen mij: ik heb vannacht gedroomd, dat gij, Rik kampioen zoudt worden en ik tweede. Die droom van Kübler is dus precies uitgekomen. En al mijn dank, zo besloot van Steenbergen, ging uit naar mijn makkers, die zo onzelfzuchtig heb ben gereden en mij daardoor in staat hebben gesteld de overwinning te behalen. Heden keert van Steenbergen per vliegtuig naar België terug, waar hem eeh grootse huldiging wacht. BAKKER EN SPRONK VANDAAG ACHTER DE MOTOREN De indeling van de drie series voor de 10 km achter grote moto ren luidt: le serie: Lamboley (Frankrijk), Leiaert (België), Bakker (Neder land) Kraus (Luxemburg), Schma- derer Oostenrij k 2e serie:Lesueur (Frankrijk), Fro- sio (Italië) Michaux (België). De Best (Nederland), Lohmueller (Zw.) 3e serie: Pronk (Ned.) Besson (Zwits), Meuleman (België) Be- thery (Frankrijk). Uit elke serie komt de winnaar onmiddellijk in de finale. De overi ge stayers rijden twee repechages, van elke repechage komt de win naar eveneens in de eindstrijd. In totaal komen dus in de finale vijf stayers uit. De eerste en derde serie worden vandaag verreden, de tweede serie morgen. ACHTERVOLGING AMATEURS De indeling voor de elf series van de achtervolging van de ama teurs over 4 km, die vanmorgen worden gereden, is als volgt: le serie: Messina (Italië), Ituarte (Venezuela). 2e Dupont (Frankrijk) Diaz (Venezuela); 3e Andersen (Denemarken), Raushl (Oostenrijk) 4e Raphael Glorieux (België), Ka- sam (India); 5e Mueller (Zwitser land), Vqsely Ts.Sl.) 6e Cart- wright (Engeland), Joergensen (De nemarken); 7e: Kunst (Nederland) Kuusinen (Finland); 8e Cihlar (Ts. Slowakije), Feil Engeland); 9e Patterson (Australië) Gabriel Glo rieux (België); 10e Gandini (Italië) Reynolds (Australië 11e Challeau (Frankrijk); Reiser (Zwitserland); walkover: Sheldon (Ver Staten). Aan de achtervolging voor de professionals zullen in totaal veer tien renners deelnemen, nl. de Bel gen Adriaensen en De Beukelaer; de Denen Nielsen en Pedersen, de Fransen Piel en Le Nizerhy, de Ita lianen Coppi en Benfenati, de Lu xemburger Gillen, de Zwitsers Ko- blet en Schaer, de Oostenrijker Pohnetal alsmede de Nederlanders Van Est en Van Beek. De serit-in- aeling vindt later plaats. DE REVANCHE DER WERELD KAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM. Reeds twee dagen na de wereld kampioenschappen op de baan zul len in het stadion te Amsterdam de revanches worden gereden. Het pro gramma voor deze wedstrijden van 30 Augustus is nog niet definitief vastgesteld, maar men mag rekenen op een stayers wedstrijd, een sprint- num'mer en een achtervolging, waar bij Coppi dan tegen Schulte rijdt. Het ligt voorts in de bedoeling de wereldkampioen Henk Faanhof op die avond in het stadion te hul digen. Faanhof ontving in Kopenha gen reeds talrijke telegrammen uit Nederland, waarin hij geluk gewenst werd met de kampioenstitel. Het be stuur van zijn vereniging, het Am sterdamse Olympia belde hem te Ko penhagen op om hem te feliciteren. De Olympische kampioen met 2.2 sec. geklopt JEJET GROTE DUEL tussen Slijkhuis, onze nationale kampioen op de 1500 Meter en de Belgische Olympische kampioen Gaston Reiff, dat met zoveel spanning, zowel van Nederlandse als van Belgische zijde werd tegemoet gezien, is gistermiddag tijdens de landen wedstrijd België Nederland te Antwerpen gehouden. Slijkhuis boekte een even fraaie als voor velen verrassende zege door de Belg Reiff, die zeer belust was op deze strijd, op overtuigende wijze te kloppen. MJKHUIS, DIE GASTON REIFF VERSLOEG Nieuw Ned. record van Slijkhuis, 0.8 sec. van het wereldrecord af Nederland won landenwed- strijd met 2 p. verschil Slijkhuis won deze 1500 meter in 3 min. 43.8 sec. Deze tijd betekent een nieuw Nederlands record. Met liefst 5.8 sec. verbeterde Slijkhuis zijn Nederlands record, dat sedert 7 September van het vorig jaar (Leu ven) met 3 m)in. 49.6 sec. gevestigd werd. Slijkhuis bleef slechts 0.8 sec. onder het wereldrecord, dat met 3 min. 43 sec. op naam staat van de Zweden Gunder Haegg en Lennart Strand. De tijd van Reiff bedroeg 3 min. 46 sec., hetgeen een nieuw Belgisch record betekent. Harting (Nederland) werd derde met 3 min. 59 sec. De Belg Langenus plaatste zich vierde. De overige uitslagen luiden: 100 m horden: 1. Braeckman (B.) 15.3 sec.; 2. Van de Zijpe (B.) 15.4 sec.; 3. Van der hoeven (N.) 15.7 s.; 4. Zwaan (N.) 16.3 sec. 100 m: 1. Linssen (B.) 11 sec.; 2. Vercruysse (B.) 11.1 sec.; 3. Kleyn (N) 11.3 sec.; 4. Holst (N.) 11.4 sec. 800 m: 1. Rosier (B.) 1.52.8; 2. De Kroon (N.) 1.52.9 (beste pers. presta tie); 3. Brys (B.) 1.55.1; 4. Knop (N.) 1.58.6. Kogelstoten: 1. Verhas (B) 14.26 m; 2. Kintzinger (B) 14.16 m; 3. De Bruyn (N) 14 m; 4. Derichs (N) 13.60 meter. De stand na deze 5 nummers luidt: België 35 punten, Nederland 20 pnt 400 m: 1. Nusse (N) 49.9 sec. Gouden medaille van verdienste voor Gaston Reiff Gaston Reiff, wereldrecord houder o.p de 2000 en de 3000 meter, en olympisch kampioen 1948 op de 5000 meter, is ont vangen door de Minister van openbare gezondheid de heer van Glabbeke, die hem uit naam van de prins-regent de gouden medaille van sportieve verdien ste heeft overhandigd. Dit is de eerste maal, dat deze onderscheiding in België is uit gereikt. (beste pers. prestatie); 2. Soetewey (B) 50 sec.; 3. Mahieu (N) 50.9 s.; 4. Vamdevelde (B) 52.5 sec. Hoogspringen: 1. Delelienne (B) 1.85 m; 2. Keyzer (N) 1.80 (beste pers. prestatie); 3. Van der Werf (N) 1.80 m; 4. Herssens (B) 1.70 rrc. 200 m: 1. Linssen (B) 21.8 sec. 2. Scholten (N) 22 sec. (beste pers. prestatie); 3. Lammers (N) 22.4 sec.; 4. Deams (B) 22.6 sec. Hink stap sprong: 1. Van Egmond (N) 13.72 m; 2. Schilpzandt (N) 13.70 m; 3. Denis (B) 13.27 m; 4. Bodart (B) 12.83 meter. 5000 m: 1. Theys (B) 14 min. 51.8 sec.; 2. Everart (B) 14.54.8; 3. La- taster (N) 15.18.0 (beste pers. pres tatie); 4. Groen (N) 16.12.6. Speerwerpen: 1. Dammers (Ned.) 56.04 m; 2. Lutkevelt (N) 53.35 m; 3. Dayer (B) 52.93 m; 4. van Eycken (B) 48.69 meter. Polsstokhoogspringen: 1. Lamoree (N) 3.70 m; 2. Gieskens (N) 3.50 nr; 3. Degens (B) 3.30 m; 4. Swergoski (B) niet geklasseerd. 400 m horden: 1. Dits (B) 56.5 s.; 2. Waldendorp (N) 56.8 sec.; 3. De- try (B) 56.9 sec.; 4. Bakels (Ned.) 57.1 sec. Verspringen: 1. Wessels (N) 7.09 m (beste pers. prestatie); 2. Naakt geboren (N) 7.07 m; 3. Libert (B.) 6.72 m; 4. Bodson (B) 6.34 m. Discuswerpen: 1. Kintziger (B.) 43.11 m; J2. De Bruyn (N) 42.41 m; 3. Postrna (N) 41.65 m; 4. Merter» (B) 40.71 m. 4 x 200 m estafette: 1. Nederland (Holst, Lammers. Zwaan en Kleyn) 1 min. 27.6: 2. België (Peters, van Goethem, Wilmot en Lissen) 1.29.0. Eindklassement: Nederland 89 p.; België 87 punten. ZATOPEK HEEFT HET TE DRUK Het mbilitaire comité van de So- kal Federatie te Praaag heeft beslist, dat Zatopek voortaan aan geen en kele wedstrend meer mag deelnomen zonder daarvoor eerst vergunning te hebben gekregen. Als reden wordt opgegeven, dat de al te talrijke uk- nodigingen zowel als het lopen voor filmopnamen Zatopek verhinderen zijn militaire plichten naar bohoren te vervullen en tevens zijn sportieve training in de weg staan.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5