ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1949 DE LE1DSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 N,r HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden voor Geboorteaankondigingen Bioscopen Luxor. Dat een successtuk niet altijd gevolgd behoeft te worden door een filmsucces, bewijst „Jody en het hertejong". De film is er niet in geslaagd de karaktertekening in het boek weer te geven. Men blijft aan de buitenkant zonder het inner lijk te raken. Het opgelegde senti ment, waarmee kwistig gestrooid werd, vestigt hier nog eens extra de aandacht op. Het is jammer, te moeten consta teren, dat het verhaal niet veel méér is dsin een aaneenschakeling van bontgekleurde plaatjes. Er leeft in Florida een klein gezin, vader, moe der en zoon. De jongen heeft zijn zinnen gezet op een hertejong. Hij is gek op dit diertje, dat de oogst van zijn vader vernielt en daarom' doodgeschoten moet worden. De jon gen is hierover zeer ontdaan en loopt, in een uitbarsting van weer zin tegen zijn vader en moeder, van huis weg. Na enkele dagen komt hij echter weer terug. De vader consta teert dan met genoegen, dat zijn zoon „man" is geworden. De zoon kan nu ook begrijpen, waarom zijn ouders verlangden, dat het herte jong moest worden doodgeschoten. Mag het verhaal nogal eentonig zijn, zonder spanning en ondanks het „technicolor'' kleurloos, de prachtige natuur, waartegen de film werd opgenomen, geeft veel relief en vergoedt veel. De kleine Claude Jarman, die de rol van Jody speelt, Dast zich, ook wat sentimentaliteit betreft, goed aan bij Gregory Peck. Voor 14 jaar. Casino. „Gelukskinderen" vindt men overal; er zijn er meer dan men denkt. Het vinden van geluk is betrekkelijk eenvoudig, hoewel sommigen het nooit leren. Daar is nu bijv. het geval van de schilder Somerset en miss Newton. Hij zegt tegen de voorbij wandelende miss Newton: „Good luck!" Waarom'? Zo maar. En dat is het begin van won derlijke belevenis. Zij maken een reisje, zonder een bepaald doel, om dat zij bijna een prijs uit de sweep stake hebben gewonnen. En het eind is natuurlijk dat zij „good luck" hadden, na een hele serie misver standen en onverwachte ingewik keldheden. Het is een genoegelijke en grappige film; echt iets voor een vacantie. Ofschoon de film voor alle leeftijden toelaatbaar is, geloven wij niet, dat al te jeugdige toeschouwers er iets aan hebben. Trianon heeft de alleraardigste film „De onsterfelijke wals" gepro longeerd. Voor 14 jaar en ouder. Lido prolongeert „Pinocchio' eveneens. De avonturen van de le vende pon zijn aantrekkelijk. Voor alle leeftijden. Rex heeft deze week een pro gramma, dat gezien de enorme be langstelling bij de eerste vertoning bij veel Leidenaars en vooral bij de jeugdige vacantiegangers bijzon der in de smaak schijnt te vallen. Dit is overigens niet te verwonderen, aangezien de meest bekende held van het Wilde Westen zijn avontuurlijkz belevenissen laat zien in de mooie kleurenfilm „Buffalo Bill". Zoals in de meest films van dit gen re vormt ook hier de strijd tussen blanken en Indianen de hoofdschotel. Buffalo Bill, die aan de kant van de blanken staat, heeft echter oog de belangen van de tegenpartij en weet op den duur een voor allen be vredigende verhouding te scheppen. Voor het zover is, moeten er heel wat bloedige gevechten worden leverd, terwijl van zelfsprekend ook de liefdesgeschiedenis niet aan het filmmenu ontbreekt. Een aardig programma voor de lief hebbers van avontuur, mits boven 14 jaar. GEM. AANKONDIGING De Wethouder van Sociale Zaken, i heer S. Menken, is verhinderd spreekuur te houden op de Woens dagen 17, 24 en 31 Augustus. Kath. Jonge Middenstand Ver. afd. Leiden Morgen vertrek met de motorboot vanaf het begin van de Haarlemmer weg om 1 uur, bestemming de Kaag en Brasemermeren. De middag wordt feestelijk opgeluisterd door het mu ziekgezelschap ,The Lucky Strikes". Avondmuziek Hooglandse kerk. Het programma van de avondmuziek in de Hooglandse kerk op Maandag 15 Aug. te half 9 (organist Klaas Bartlema) vermeldt de volgende werken van J. S. Baoh: 1. Vater un- ser im Himmelreich; 2. Fantasia in G gr. t. a) trés vitement, b) grave, c) lentement; 3. Wer nur den lieben Gott lasst walten (koraal en 3 be werkingen); 4. Trio in g kl. t. (ada gio, allegro); 5. Schmücke dich, o liebe Seele; 6. Praeludium en fuga G gr. t. Volgende avondmuziek 29 Aug.. Organist; Cor Kee, improvisatie. De 37-jarige mej. v. H., wonen de Toussaintkade 15A is bij het ze men van de ramen uit de eerste ver ding gevallen. Met een hersen schudding en inwendige kneuzingen werd zij door de E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is ernstig. Zondagsdienst huisartsen. Zon dag 14 Augustus zal de dienst wor den waargenomen door dr. van Al phen, Langezaal, Postel, Veldhuizen. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Za terdag 13 Augustus 13 uur tot Za terdag 20 Augustus 8 uur waargeno men door: de Apotheek van Drie- sum, Mare 110, Tel. 20406 en de Zui- der-Apotheek, Lammenschansweg 4* Tel. 23553. Te Oegstgeest door de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, Telefoon 26274. BURGERLIJKE STAND Geboren: Emma d. van J. Strijder en G. Rietveld; Cornelis Nico z. van C. Kuijt en T. van Duijn; Johanna Clasina Jacoba d. van J. C. Verhoog en J. Kemner. Overleden: N. van Leeuwen d. 29 j.; G. Bloed, huisvr. van P. Treur, 32 j.; H. M. de Winter vr. 73 j. betekent u-tMAiplony imn jaïen (door onze luchtvaartmedewerker) Zoals verwacht kon worden is de Amerikaanse luchtvaartwereld zeer onder de indruk geraakt van de proefvlucht van het eerste passa giersvliegtuig, dat met straalmotoren gedreven wordt. „Screaming challen ge" schreef Time zelfs en inderdaad, Amerika vat deze Engelse primeur op als een drieste uitdaging. Ameri ka, het eerste en het grootste lucht- vaartland ter wereld, ziet zich hier de pas afgestoken door de nijvere Engelse vliegtuigindustrie. De inge nieurs van de De Havilland fabrie ken hebben in alle stilte het vlieg- iuig ontworpen en gebouwd. Nu de Cornet een half uur gevlogen heeft wil men nog steeds niets vertellen over de prestaties van dit bijzondere type. Toch weten wij er al wat van en dat was reeds voldoende om in Amerika sensatie te verwekken. Er bestaat immers een sterke ri valiteit tussen de Engelse en Ame rikaanse vliegtuigbouwers. In de ontwikkeling van het verkeersvlieg tuig, dat met normale benzine-moto- ren en luchtschroeven voortbewogen wordt, konden de Engelsen de con currentie niet volhouden. De Con stellation van Lockheed, de DC 6 van Douglas en de perfecte kleine maar snelle Convair van Consolida ted waren drie Amerikaanse typen, die gerust als eindproducten be schouwd mogen worden: in haar soort waren zij niet te overtreffen. De Engelsen zagen dat in en bestel den voor hun eigen luchtdiensten Amerikaans materiaal. Hun neder laag erkennend legden zij zich even wel nog meer toe op de ontwikke ling van het schroefloze vliegtuig. Een Brits ingenieur, Whittle, gaf in de oorlog zijn land de voorsprong. In het kader van de uitwisseling van industriële geheimen kregen de Amerikanen ook snel de gegevens en legen het einde van de oorlog had den beide landen voortreffelijke straaljagers in de lucht. De beste van de R.A.F. was ongetwijfeld ae Meteor van Gloster, van de U.S.A.F de Shooting Star van Lockheed. Nog steeds was Engeland evenwel zijn voorsprong niet kwijt en dat was voor een groot deel te danken aan de Rolls Royce motorenfabriek, die een straalmotor ontworpen had, welke ook de Amerikanen als su perieur aar* hun eigen producten be schouwden. Dit waren dezelfde moto ren, die de Britten onverstandiger- wijze naar Rusland exporteerden, zo dat de Rode Luchtmacht aldus in het 'bezit kwam van een prima straal motor. Toen de Engelsen op de glorie van hun Gloster bleven rusten, meende men in de luchtvaartwereld, dat ook hier de Amerikaanse industriële or ganisatie „British enterprice" be dwongen had. Totdat de Havilland met zijn Cornet kwam en toen de vorige week piloot John Cunning ham de eerste Comet over het graaf schap Hertfordshire liet vliegen, seinden de Amerikaanse correspon denten in Londen naar hun bladen, dat dit „Engelands meest ambitieuze uitdaging was van de Amerikaanse suprematie in de lucht". Oud en nieuw Waarom men zo'n drukte over deze Cornet maakt? Wel, men beseft aan de vooravond te staan van een revo lutie in de luchtvaart, waarvan de gevolgen niet zijn te overzien. Be zien wij maar eens de prestaties van de Cornet. Het toestel is ongeveer zo groot als de Douglas DC 6, die men wel als de machtigste vertegenwoor diger van de Amerikaanse vier-mo- torige passagiersvliegtuigen beschou wen mag. De Cornet kan met een snelheid van 800 km per uur over de Oceaan kruisen. Zij maakt de Oce aanreis tussen Europa en Amerika dus de helft korter. Een dergelijke fantastische tijdwinst geeft een ge heel nieuw perspectief aan de lucht vaart. De Cornet heeft vier straalmotoren van Rolls Royce. Niet de „Merlin", die de Russen thans naarstig copiëren, doch de „Ghost", die aan het vlieg tuig een stuwkracht van 10.500 paardekrachten geeft. Elke Ghost wel te verstaan, zodat de Comet in volle vlucht een vermogen van 42.000 p.k. in zijn vleugels heeft. De Dou glas DC 6, die wij ter vergelijking kiezen, heeft vier motoren van de vermaarde fabriek van Pratt Whitney en zijn krachtigste type is de Double Wasp, die „slechts" 2.100 pk. ontwikkelt, zodat de DC 6 over 8.400 pk beschikt tegenover de 42.000 pk's van de Cornet. Het bezwaar van de straalmotor is natuurlijk zijn ongehoorde honger; de Ghost drinkt per uur 650 liter brandstof (keroseen). Wanneer de Comet van Engeland naar New York vliegt moet zij niet minder dan 27.000 liter brandstof meenemen, bijna 10.000 liter meer dan een DC nodig heeft. Deze enorme hoeveelheden maken die vliegtuigen op zo'n reisje weliswaar niet op, omdat men een reserve voor zeker twee, meestal drie uur vliegen moeten meenemen, doch dit betekent tevens: minder gewicht beschikbaar voor de passagiers. Daar om kan de Cornet slechts 20 passa giers meenemen over de Oceaan te genover de ruim 40 van de DC 6. Dc vergelijking tussen beide vliegtuigen komt dus hierop neer, dat het Engel se „prijspaard" tweemaal zo snel gaat, doch dat de Amerikaan twee maal zoveel reizigers kan meenemen. Nu moet ervaren worden, wat het zwaarste weegt. Zoals dé zaken er thans voorstaan is een geringere ca paciteit van de zware vliegtuigen geen bezwaar, omdat zij zelden meer volgeboekt zijn. Dit crisisverschijn sel mag echter geen basis zijn voor de berekeningen. Wij moeten die Cornet geprojecteerd zien op een pe riode in de luchtvaart, die eerst over drie jaar actueel is. Maar over drie jaren vliegen wij zeer zeker al in schroefloze vliegtuigen. De grote Engelse verkeersmaatsohappijen heb ben al veertien Cornets besteld, in de eerste plaats voor hun luchtdiensten naar de Verenigde Staten en naar Zuid-Amerika. Juist op die oceaan trajecten is een tijdwinst van 50 op de thans bestaande dienstregeling van enorme waarde. Keroseen en benzine Men weet wellicht reeds, dat de straalmotor ook nog het grote voor deel heeft minder „brandbaar" te zijn. De brandstof is keroseen en keroseen is een „hoger kokende frac tie" dan benzine, zoals de olie-expert zal vertellen. Dit betekent dus, dat keroseen als brandstof min of meer tussen benzine en stookolie inligt, en in elk geval minder brandbaar is dan benzine. De olie-industrie heeft grote bezwaren tegen keroseen. Zij is immers geheel ingesteld op de productie van benzine en zal zich moeten overschakelen deels al thans op keroseen, waarmee aan zienlijke kapitalen gemoeid zullen zijn. Zij tracht derhalve een nieuw product te vinden, waardoor de straalmotor minder „dorstig" wordt en de benzineproductie niet al te zeer schade ondervinden zal. Bij dit onderzoek zal de luchtvaart ook ge baat kunnen zijn, want, zoals wij reeds aangaven, de straalmotor is ongetwijfeld de motor van de naaste toekomst, doch zij is nog wat kost baar in het gebruik. Met dat al hebben de Engelsen hun voorsprong duidelijk behouden. Een voorzichtige schatting van des kundigen noemen die voorsprong op de Amerikaanse industrie een van vier tot vijf jaren. De Cornet vliegt al; zij moet nu echter zorgvuldig beproefd worden. Dan kan men aan seriebouw begin nen en dat zal niet voor het einde van 1950 zijn. De Amerikanen wer ken ook hard aan een passagiers vliegtuig met straalmotoren (Lock heed is wellicht het verst hiermee gevorderd), doch inderdaad zijn zij thans een reeks van jaren ten ach ter. Wij, Europeanen moeten dit Brit se succes dan ook inderdaad wel bijzonder waarderen. HYPOTHEKEN en yoor alle andere zaken op het gebied van on roerende goederen 8ouw-an Makelaarsbedrij v.d. Drift LIJK OP STRAND BIJ VROUWEN POLDER GEVONDEN. De groepscommandant der Rijks politie te Sint Laurens deelt mede, dat in de avond van 11 Augustus om streeks acht uur op het strand te Vrouwenpolder (Walcheren) het lijk van een onbekende man is gevonden, waarvan het signalement luidt: leng te pl.m. 1.80 m., leeftijd vermoede lijk 4045 jaar, flink postuur, droeg 'n zwart-grijs gekleurde zwembroek, waaraan een dito stoffen band met dubbele koperen ring, terwijl op de linkerzijde van de zwembroek een zeilscheepje is geborduurd. Het lijk verkeerd reeds in staat van ontbin ding, neus en ogen zijn geheel inge drukt, ondérgebit tamelijk gaaf, kaal hoofdig (nog enkele blonde haren op het hoofd). Vermoedelijk heeft het lijk reeds 3 tot 4 weken in het wa ter gelegen. De groepscommandant verzoekt inlichtingen, Geef geen signaal, Houd liever in! Memorandum van comité „Pro-Palestina" WAT STAAT KATHOLIEK NEDER LAND TE DOEN? Het Comité „Pro-Palestina", heeft een memorandum aangeboden over de huidige toestand in Palestina en de Christelijke belangen in het H. Land. In dit memorandum behan delt het comité de situatie van de vluchtelingen en de godsdienstige betekenis van Palestina. Voorts gaat het memorandum diep in op de ency clieken van de H. Vader over het H. Land. In het slotwoord vragen de samen stellers zich af, wat Nederland in deze te doen staat. Op de eerste plaats, aldus luidt het antwoord, moet on der de katholieken en onder alle Christenen van ons volk het besef worden gewekt, dat de Palestijnse aangelegenheid ook de hunne is, daar deze kwestie op bijzondere wijze de belangen van de Kerk en van de Christenheid raakt. De Christenen van Nederland moeten hun deel bij dragen om de apathie, het gebrek aan belangstelling tegenover het drama in Palestina, dat op het ogenblik voor de Westerse wereld kenmerkend is, te doen beëindigen. „De tijd der Kruistochten is voor bij, maar het zou een zwaar verlies van belangstelling voor het H. Land ook voorbij was. Het Nederlandse katholicisme is altijd gekenschetst geweest door zijn pauselijke gezind heid en zijn trouw aan de opvolger van de H. Petrus. Het gaat niet aan, dat het op dit punt een uitzondering zou maken of zou denken, dat Pa lestina een ver land is, waarvan men zich niets behoeft aan te trekken, ook al vestigt de Paus er binnen de tijd van een jaar in drie Encyclieken de aandacht op. Wij rekenen daarom op aller steun, zoluidt het memoran dum, niet slechts in woorden, maar ook in daden. Bijzondere aandacht moet ook wor den geschonken aan het propageren van de eis tot internationalisatie van de Heilige Plaatsen, in overeenstem ming met de uitdrukkelijke besluiten der Verenigde Naties en de verlan gens van de H. Vader. Het Comité „Pro Palestina" wil voorts met hulp van de katholieken van Nederland voortzetten, wat het reeds is begonnen, n.l. steun verlenen aan de vluchtelingen, vooral aan de huisgenoten van het geloof. De be doeling van deze hulp is voor alles de Christenkerk van Palestina voor uitsterven te behoeden en verder al le menselijke bijstand te verlenen, die Nederland in deze zaak kan ge ven. Het Hulpcomité „Pro Palestina" bestaat uit de volgende leden: Pastoor A. G. Smit te Soestdijk als voorzitter: prof. dr. J. van der Ploeg O.P. te Nijmegen als vice-voorzitter; pater F. Wijnhoven A.A., Boxtel als secretaris; de heer H. van der Vorst te Boxtel als penningmeester; prof. M. Jansen te Warmond voor Pers en Propaganda, als vertegenwoordiger van het bisdom Haarlem. Vertegen woordiger voor het bisdom Den Bosch is Moderator F. van der Miert drs., van Roermond prof. J. Jansen en van het bisdom Breda pastoor J. C. Dek kers te Breda. Voorts zijn aangezocht als leden van advies: Rector H. J. van Hussen van de Bisschoppelijke Hulp-actie voor Oor logsslachtoffers; de heer H. J. C. Verhoeven, directeur Katholiek Huis vestingscomité; mr. H. Sark, gede legeerde voor Nederland van de I. R.O.; drs. M. Goossens O.F.M., direc teur van de Caritas-Missie in Den Bosch on mr. A. Diepenbrock te Heemstede, secretaris Landelijke Lei ding Katholieke Actie. WEERSVERWACHTING (Geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond. Opgemaakt te 10 uur). MINDER KOEL. Droog weer met weinig be wolking en hogere temperatu ren. In het Noorden van het land zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen; elders meest zwakke wind uit uiteen- lopend^ richtingen. Het gouden priesterfeest van Mgr. Huibers Spontane hulde in Noordwijkerhout Het gouden priesterfeest van Haar- lems bisschop heeft hedenmorgen een aanloop gehad te Noordwijker hout, waar mgr. deze week in het retraitehuis doorbracht. Toen tot sluiting van de retraite in de kapel van het retraitehuis het „Te Deum" werd gezongen, begon nen de klokken van de St. Victor* kerk te luiden. De schoolkinderen van de St. Vio- torparochie ongeveer ten getale van 300 stelden zich aan de weg op, met bloemen en vlaggetjes in de hand. Mgr. verliet het retraitehuis onder het gezwaai en hoera-geroep van de kinderen Een dochtertje van de heer P. v. d. Burg bood de bisschop bloe men aan. Mgr. Huibers dankte voor de hulde en gaf zijn zegen. Stapvoets reed de auto van de Kerkweg af. Tot Piet Gijzenbrug was het dorp één vlag al vlag. De auto reed daarna door naar War mond. Na het vertrek van de bisschop trok de kinderschaar naar het Maria beeld op het Kerkplein, waar zij Ma- rialiedjes gezongen en voor de bis schop gebeden hebben en hun bloe men aan de voet van het beeld neer legden. LAATSTE BERICHTEN DODELIJK VERKEERSONGELUK. Op de weg HilversumUtrecht na bij de Hollandse Rading is gisteren avond de 42-jarige Amsterdammer A. Brusse, door onbekendheid met de verkeersituatie te Hilversum, het slachtoffer geworden van een ern stig ongeluk. De heer Brussé fietste op de noodweg, in de richting van de straatweg. Op het moment, dat hij deze wilde oversteken naderde uit de richting Hilversum met grote snel heid een luxe wagen, bestuurd door de 30-jarige kapelaan J. B. uit De Bilt. Deze remde krachtig^ doch kon niet voorkomen, dat Brussé door de bumpers werd gegrepen en 18 meter meegesleurd. Het slachtoffer liep zodanige verwondingen op, dat hij ter plaatse overleed. De auto maakte door het krachtig remmen een slag om en sloeg tegen een boom. De broer van de kapelaan werd hierbij zwaar gewond en is in de R. K. Ziekenver pleging te Hilversum opgenomen. De kapelaan kwam met de schrik vrij en de auto is zwaar beschadigd. Een negenjarig meisje stak van morgen tegen negen uur op de Ad miraal de Ruyterweg te Amsterdam plotseling op korte afstand voor een tramtrein van de N. Z. $sT. T. M. over. Het meisje werd door de motorwagen gegrepen en deerlijk verminkt en zwaar gewond naar het Wilhelmina- Gasthuis overgebracht. Bij aankomst bleek zij reeds te zijn overleden. Jletefoantjeó PERSONEEL Z R. K. Arbeider biedt zich aan voor boerenwerk, goed kunnende melken. Zo mogelijk huis disponi bel, voor direct. onver schillig waar. Br. onder no. 4776 bureau van dit blad. Z Gevraagd: nette R. K. Slagersbediende, v. g. g. v., bekend met worstma ken en slachten. Firma G. C. Scholtes en Zoon. Sluis- plein 3, Leidschendam, Z Nette R. K. Dienstbode gevraagd wegens huwelijk der tegenwoordige voor dag of dag en nacht bij C. J. Rotteveel, landbouwer, M. Z. W. Hoofdstraat 319. Sassenheim. 1006 <2? Flinke R. K. Hulp ge vraagd in de huishouding zelfstandig kunnende wer ken. niet beneden 18 jaar. Prettige werkkring met huiselijk verkeer. Liefst voor de dag. Br. onder no. 4786 bureau van dit blad. Z Net R. K. Meisje ge vraagd voor dag en nacht bij fam. N. de Jong, Ban- ke no. 11. Uithoorn, Post de Kwakel. 1039 Z Gevraagd R. K. zelfst. meisje, voor dag en nacht of dag bij A. H- Kroon, Langstraat 38, Wassenaar. Z Gevraagd een Slagers leerling. Weduwe W. Ade- ma, Veerstraat 34, Oude- Wetering. 1060 Z Winkeljuffrouw gevr. Firma H. v. d. Leeden, Levensmiddelenbedrijf, de Kempenaerstraat 55. 4731 Z R. K. Huishoudster ge vraagd van buiten de stad 'bij man alleen, tussen de 40 en 50 jaar. Br. onder no. 4780 bureau van dit blad- Z Gevraagd te Oegst geest, tegen September, net R. K. kindermeisje, leeftijd 16 a 17 jaar. voor de dag. Voldoende meer dere hulp aanwezig. Br. onder no. 4801 bur. van dit blad. AANBOD Z Antieke en Mahonie meubelen te koop ge vraagd, stoelen, ronde ta fels, gebogen antieke kast jes en bureaux. Mag be schadigd zijn. Br. onder no. 4758 bureau van dit blad. Z Volksschoenmakerij. Herenzolen en hakken 2, dames- en jongensschoe- nen 1-50, met rubberhak- ken 0.50 meer. Prima drijfriemleer ijzersterk en niet glad. P. Heijkoop, 2de Groenesteeg 37. 4779 Z Verlovingsringen. Na tuurlijk ..De Goedkopere Zaak", maar betere waar. Goud- zilver- horloges. Op het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud Goud. Ie klas Reparatie Inrich ting S. v. d. Water.' Haar lemmerstraat no. 185. Te lefoon 24469. Z Zijn uw stoelen versle ten? Wii repareren ze weer met de beste materialen en prima bekleding. Woning inrichting Henk Regeer, Haarlemmerstraat no. 105, tel. 26602. Een goede raad: Stel niet uit! 4789 Z ..Het Ringenhuis". Spe cialiteit in trouw- en ver lovingsringen. Vanouds bekend adres voor al Uw reparatiën aan goud, zil ver en uurwerken. Inkoop goud. Vergulden en ver zilveren. Morsstraat no. 9. Tel. 24920. Z Tapijten en vloerkleden Reparatie van alle soorten tapijten. Stoppage. reini ging, waarbij uw kleed niet slap wordt. Zo ge wenst in 24 uur klaar.*Ate- lier „Marokko". Buiten ruststraat 8a, Tel. 23708. Z Uw matrassen versle ten? Wij repareren ze weer; overtrekken, opma ken. bijvullen, prima Ja- vakapok en tijken. Laat ons van uw zwaar veren- bed een 3-delig matrasstel maken. Woninginrichting Henk Regeer, Haarlem merstraat 105. tel. 26602. Z Radio, bureaux, schrijf machine enz. Pracht radio toestel, bureaux, schrijfm-, ledikanten, kapokmatras sen brandkast, baden, bad- geijsers. lederen clubfau teuils. linnenkasten, boe kenkasten enz. Inkoop en Verkoop. Nieuwe Rijn 60. Let op no. 60. Tel. 22il50. Z Te koop aangeboden een electr. karn met ijzer raam en motor 1 y, p.k., karnvermogen 160 liter en melkontromer. merk Bal tic 340 liter per uur. H. J. Vaneman, Zuidweg 35 Rijp wetering, 1041 Z Eiken houten wastob- be's 8.50, stampkuipen, voerkuipen, Regentonnen 160300 Ltr. inhoud, stam pers. Jac. Bontje. Nieuwe Wetering tel. 388. 4761 •P* Te koop: zwaar eiken old finish ligstoel met kussens 25, mahonie houten huistafel 15. 2 grote vloerkleden iets beschadigd 15 per stuk. F. v. d. Pluym, Jan vossen- steeg 51. 4796 Z Jonge Duitse Herders te koop met stamboom M. Ingrid van Diezeoever, V. Rando van Lingestroom, 'Rijn- en Schiekade 110 Leiden. 4783 Z Te koop: een grote partij moderne meubels, stoelen. tafels. (kasten, schrijfbureau's. stalen meu beien enz., tegen zeer lage prijzen. A. van der Pauw Kraan, Hoogmade tel. 283, Z Rijwielen. Enige ge bruikte dames- en heren rijwielen, zoals Gazelle en Fongers enz. Ook met 3 versnell. naaf en trommel- rem, met garantie. P. Erades, Rijwielhandel. Diefsteeg 15. 4799 Z Meisjes - Damesrijwiel. Mooi cegelijk meisjesrij wiel f 67.50 en f 85.—. Da mesrijwiel 47.50 en 75. Damesrijwiel z. g. a. n. met chroomvelgen 85. Wringers nieuw 27.50, wasketels, wasteilen, di- maten. Langezaal, Stille Rijn 7, tel. 26545. Z Prima doos sclioencré- me met echte fiber in- smeerborstel. samen 25 ct.. Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 20 Augustus IVA, Haarlem merstraat 48, NOVA, Noordeinde 43. Leiden. Z Koopjes halen. Aange kocht grote partij ledikan ten. divanbedden, opklap- bedden. spiralen, alles met gezondheidsmatrassen, schuiftafels groot en klein, eiken en old finish, met balpoten. ameublementen, kachels, haarden. Pluym, Hoogewoerd 41. 4794 GEVRAAGD Z Gevraagd een nette zit (en) slaapkamer door studente, met of zonder pension, stromend water, etc. Br. te richten de Laat de Kanterstraat no. 13, Leiden. Z Gevraagd een gebruikte doch in goede staat zijnde brandkast of Muis met soliede afsluiting, prijs en maat s. v. p. opgeven. Br. onder no. 1046 bureau van dit blad. TE KUUR Z Kamers te huur voor drie R.K. damesstudenten, zitk., grote en kleine slaapkamer. Eventueel Voor 2 damesscudenten. 2 gem. kamers. Alle comfort voorzien. Direct te aan vaarden Korevaarstr. Ha. DIVERSEN Z Huwelijk. Nette R. K. Jongeman, leeftijd 32 jaar, zoekt kennismaking met dito meisje, bemiddeling van H.H. Geestelijken, gaarne gewenst. Br. onder no. 1057 bur. van dit blad. Z Verloren op Maandag 8 Augustus jl. herenpols horloge. zwarte wijzer plaat, zwart leren bandje. Tegen beloning terug te bezorgen. Kam. Onneslaan 3, Leiden. 4788 2T Vrij Auto rijden op 14 en 28 Augustus. Auto's zon der chauffeur 5 of ruime 7 persoons vanaf 10 p.d. 12 cent per km. Benzine gereduceerde prijzen. Be spreek vroegtijdig aan de Garage D. Visser. Haag- weg 52. Sinds 1929 altiid goed. 4800 Z Het Kantoor van Th. J. van der Heijden, rechts kundig adviseur en ge meente-deurwaarder. Hoge Rijndijk 105-105a te Lei den. zal wegens vacantie gesloten zijn van 20 tot 29 Augustus a.s. 866 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 30 woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1.5ft uitsluitend tegen eoetaats betaling

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3