„De mens en zijn arbeid" Een compromis inzake de agenda aanvaard Schumacher speelt laatste troef uit log' ZATERDAG 13 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 2 De Raad van Europa WINSTON CHURCHILL en de overige leden van de Europese consulta tieve Assemblée hebben gisteren met tegenzin een compromis aan vaard, ter oplossing van hun geschil met het comité van ministers. Het geschil had betrekking op de mogelijkheid tot uitbreiding van de agenda. Ingevolge het statuut van de Europese Raad moeten eventuele toevoegin gen binrtfn drie dagen na opening van de zitting van de Assemblée door het ministeriële comité goedgekeurd worden. Bij het compromis wordt be paald, dat de niet op de agenda voorkomende kwesties later naar de mi nisters zullen worden verwezen, indien zij door twee derde van de gede legeerden van de Assemblée worden gesteund. Het ministeriële comité moet binnen vijf dagen antwoorden. Alvorens de Assemblée begon te zou rijzen voor de agenda, en wel in beraadslagen moest zij er nota van nemen, dat het comité der ministers uiterlijk tot Zaterdag in Straatsburg bijeen kan blijven, aangezien ver schillende ministers genoodzaakt zijn te vertrekken. Dit vertrek was voor de Nederland se afgevaardigde, jhr. mr. -M. M. van der Goes van Naters, aanleiding de mening uit te spreken, dat „een vol doende representatie van het comité der ministers" te Straatsburg diende te blijven. Bovendien wilde hij toe zegging verkrijgen, dat de ministers zich voor het einde van de zitting te Straatsburg zullen verenigen. Spaak zeide, dat naar zijn mening door de thans door de ministers ge dane toezeggingen de rechten der vergadering ten volle erkend waren. De tegemoetkoming deed olie op de opgestuwde golven, doch Churchill toonde zich nog niet geheel voldaan. Ditmaal protesteerde hij tegen het feit, dat een meerderheid van twee derde nodig is om dergelijke punten aan de ministers door te zenden. Dit was evenwel, zeide Spaak, volkomen volgens het statuut. Het viel op, dat Churchill de kwes- tie-Duitsland noemde als een dergene, die wellicht in het verloop der zitting De situatie te Surakarta LEGERCOMMANDANTEN SPRAKEN MET ELKAAR De Nederlandse legercommandant, luitenant-generaal D. C. Buurman van Vreeden, die Donderdag plotse ling naar Soerakarta vertrok, heeft diezelfde dag een ontmoeting gehad met de republikeinse commandant, die de aanval op Soerakarta leidde, aldus verneemt A.P. Generaal Buurman van Vreeden verzocht de republikeinen met grote nadruk zich uit de stad terug te trekken, daar de huidige stellingen van de troepen tot incidenten zouden leiden en de bevoorrading der posten onmogelijk maakten. Het is niet be kend, wat de republikeinse comman dant hierop heeft geantwoord. In Nederlandse kringen te Bata via is men geneigd de republikeinse aanval op Surakarta te beschouwen als een poging de stad te veroveren vóórdat het bevel tot het staken van het vuren van kracht werd. Het feit, dat de republikeinen 10 Augustus te middernacht het vuren staakten, heeft echter, zo is van of ficiële zijde vernomen, een gunstige indruk gemaakt op de Nederlanders. DE TOESTAND TE SOLO Uit Solo wordt vernomen, dat op 11 Augustus om circa 18.00 uur een Nederlandse patrouille werd bescho ten uit een huis, dat getooid was met een Rode Kruis-vlag. De patrouille doorzocht het huis, waaruit een groot aantal mannen te voorschijn kwam. Bij het daarop volgende ge vecht vielen onder de aanvallers van de Nederlandse patrouille verschil lende doden. Op 12 Augustus was het in Solo rustig. Over de vorige incidenten in deze stad kan gemeld worden, dat de ma joor, die het bevel voerde over de aanvallers, verklaard heeft niets om trent de regeling van het staakt de vijandelijkheden af te weten. Hem was opgedragen de aanvallen voort te zetten tot Woensdagnacht, het geen hij had gedaan. BRAMUGLIA AFGETREDEN ALS MINNISTER? Dr. Juan Bramuglia heeft zijn ont slag ingediend als minister van Bui ten landse Zaken van Argentinië ver nam Ass. Press te Buenos Aires. Naar verluidt, zou het gehele Argentijnse kabinet zijn ontslag hebben inge diend, doch zou president Peron al leen het ontslag van vier ministers onder wie Bramuglia, hebben aan vaard. Men gelooft, dat het aftreden van Bramuglia veroorzaakt is door meningsverschillen tussen hem en tussen Argentijnse Ambassadeurs, meldt Reuter. Bramuglia werd in internationale kringen als een bekwaam diplomaat in de algemene vergadering der V. N. beschouwd. Verleden jaar leidde hij de pogingen van de kleine mogendhe den om te bemiddelen in de Berlijnse crisis tussen de Sowjet-Unie en de Westerse geallieerden. DE ZONDAGSSTAKING BEGINT WEER. Op de lijnen van Londen naar het Noord-oosten hebben 240 machinis ten en stokers besloten de „symboli sche Zondagsstaking" weer op te vat ten „wegens intimidatie van het per soneel van een trein, dat niet in een ploeg wilde werken, welke niet thuis kon slapen". DIEPE PENETRATIES IN NOORD-GRIEKENLAND Volgens het laatste communiqué van het Griekse regeringsleger wordt het'offensief in de bergstreek bij Vitsi met succes voortgezet. „Na een verrassende aanval is het leger diep op het grondgebied van de vijand doorgedrongen". verband met de Zondag te houden verkiezingen. Op Spaak's voorstel werd besloten een commissie te benoemen, die de zaken zal ordenen, waarna het advies heden door de Assemblée kan worden goedgekeurd. Geleidelijk aan beginnen zich in de Assemblée groeperingen naar politie ke richting te vormen, die zich dui delijker zullen aftekenen, zodra de Assemblée het moeilijke stadium der eerste taaie procedure-besprekingen voorby is. De Europese beweging heeft gister avond in de feestelijk uitziende stad, waar van nagenoeg elk huis een vlag waait, een grote massa-betoging ge organiseerd. Sprekers waren onder meer Churchill, Spaak en dr. Brug- mans. LUCHTBRUG KRIJGT VRIJ WEEKEIND Naar officieel te Berlijn bekend gemaakt is, heeft de luchtbrug met ingang van gisternacht twee dagen vacantie gekregen. Na deze welver diende rust zal zij Maandag worden hervat op een vüegschema van vijf dagen per week. Vliegeniers en grondpersoneel zul len de Zondag op hun gemak kunnen doorbrengen. MUSSEN STERKER DAN DE BIG-BEN Mussen, gezeten op de wijzers van de Big Ben, de beroemde klok op de Britse parlementsgebouwen, hebben deze gisteren belet bij zijn plicht om voor de BBC-nieuwsberichten van negen uur te slaan. De nieuwsberichten begonnen gis teravond voor het eerst sinds men senheugenis zonder de bekende ne gen slagen, omdat de Big Ben en kele minuten achter ging. Na het nieuws kon de omroeper meedelen, dat de mussen niet alleen door hun gewicht de wijzer hadden doen zak ken, maar zelfs binnen in het uur werk waren gekropen. HET BOERENLEVEN is een leven van hard werken. Voor de boer be staan er geen vrije dagen, want de natuur gaat door. Als het koren rijp is, worden alle arbeidskrachten ge- requireerd, want de oogst moet in zo kort mogelijke tijd binnen zijn. Terwijl de boer maait, (houdt zijn dochtertje de teugels. Eist onmiddellijke stopzetting der ontmanteling f"\R. KURT SCHUMACHER, de leider der sociaal-democraten in West- Duitsland, heeft de drie nieuwbenoemde Westerse hoge commissa rissen voor Duitsland telegrafisch verzocht de ontmanteling van Duitse industrieën onmiddellijk te doen staken. Hij verwees naar het besluit van de Amerikaanse Senaat d.d. 5 Augustus, dat machtiging geeft tot herzie ning van de lijst van te ontmantelen fabrieken. Een nieuw onderzoek van de fabrieken, aldus Schumacher, zou ongetwijfeld tot het besluit leiden, dat bijna alle op de lijst voorkomende fabrieken behouden kunnen wor den. Met dit telegram heeft Schumacher een sterke troef uitgespeeld in de strijd om de verkiezingsoverwinning. Daar de verkiezingen reeds Zondag a.s. worden gehouden, zullen de an dere party en geen tijd meer hebben om een tegenzet te doen. De socialis ten zyn zeer optimistisch wat de uit slag der verkiezingen betreft. „Wij zullen als de sterkste zelfstan dige partij uit de verkiezingen te voorschijn komen,,' voorspellen zij. DE VOORMALIGE HERMANN GOERING WERKE. Zes landen België, Engeland, Frankrijk, Noorwegen, Joegoslavië en India zullen, volgens een me dedeling van de bedrijfsleiding der voormalige ijzer- en staalfabrieken „Hermann Goering" te Salzgitter na bij Brunswijk, een deel der installa ties als herstelbetaling ontvangen. België, Engeland, Frankrijk en Joe goslavië zullen zes van de negen hoogovens ontvangen. De fabriek mag er drie behouden. Engeland zal tevens hoogovens, die op het programma stonden tegen het einde van de oor- De installatie voor de vervaardiging van staal gaat naar Engeland, Frank rijk en Joegoslavië, en de installatie dér walserijen gaan naar vijf landen: België, Engeland, Frankrijk, Noor wegen en Joegoslavië. De installaties van de hoofdwerk plaats zullen verdeeld worden onder Engeland, India en Frankrijk, welk laatste land tevens een deel van de cokesoven installatie zal ontvangen. De laadhallen gaan naar Noorwegen. Er is reeds veel ontmanteld, dat voor de verzending gereed ligt. Uitbreiding televisie in Engeland DRIE NIEUWE STATIONS. Het zal niet lang meer duren of elke Engelsman zal thuis zijn televi sie-programma kunnen volgen. De regering heeft namelijk het plan op gevat een drietal krachtige stations te bouwen, welke het totaal der En gelse televisie-uitzend-posten bin nen een jaar op vijf moeten brengen. Aldus meldt de Londense correspon dent van „Trouw". Na Amerika zal Engeland het tweede land in de we reld zijn dat deze „huis-bioscoop" op grote schaal gaat invoeren. Hoewel de kosten voor de nieuw te bouwen televisie-stations het staatsbutget met ongeveer 18 mil- Jioen gulen zal bezwaren, hoopt de regering hierdoor een export-pro duct te verkrijgen, dat op den duur zijn interest in ruime mate zal op brengen. Televisie-apparaten, die tot dusver weinig levensvatbaar waren, zullen van nu af aan „en masse" ge fabriceerd kunnen worden en door ae lagere prijzen, zowel voor binnen- als cuitenaindse markt, aantrekke lijk worden gemaakt. De verwachting is, dat de rege ringscommissie, die zich met de ont wikkeling der televisie bezighoudt, nog deze maand een verklaring over haar nieuwe plan zal afleggen. Fa brikanten van televisie-apparaten zul len dan nog juist de gelegenheid heb ben hun kostprijzen in verband met de in September te houden interna tionale radio-tentoonstelling te her zien. Volgens de tot nu toe uitgewerkte plannen zullen de stations in mid- den-Engeland, Wales en Schotland verrijzen. Terwijl op de meer afge legen plaatsen de „goedkopere" her halingsstations worden gebouwd. REPUBIEK? Het onder Britse controle staande Duitse blad „Die Welt" verklaart, dat mogelijk in Oost-Duitsland een republiek zal worden uitgeroepen voordat de Westduitse republiek tot stand komt. Het blad haalt „leidende kringen van de nationaal-democrati- sche partij" aan (partij van „Kleine Nazi's" in de Sowjet-zóne). Deze Oostduitse republiek zou een „demo cratisch volksleger" worden toege staan, dat in feite een uitbreiding zou zijn van de tegenwoordige „volkspo- litie". De bevelhebber zou dan Vin- cenz Mueller zijn, een vroegere Nazi- generaal. „Het volkscongres", dat af gelopen Mei op basis van een een partij lijst is gekozen, zou de republiek uitroepen en de verkiezing van een nationale vergadering verzoeken. Een grondwet is reeds ontworpen. De Sowjet-Unie en de Oost-Euro- pese landen zouden de nieuwe repu bliek erkennen en diplomatieke be trekkingen aanknopen, aldus „Die Welt" en de Sowjet-Unie zou de be zettingstroepen terug trekken en ad viseurs met de rang van minister aan stellen. 1 35 per dooi 25 stuks Etui 6 st. 36 ct. WERKEN SNEL EN ZEKER PRUS PER POEDER 6 CT. rm W,ij, tM.aq.ett Uw- aandacht u-ao>t DINGEN yi VAN DE DAG Ambacht en yaede n-abmanichafi moeten in eke heï&teid w-o-lden! WANNEER WIJ ONDER DE RUBRIEK „DINGEN VAN DE DAG" nu eens heel speciaal de belangstelling onzer lezers vragen voor een ac tueel vraagstuk, dan kon het niet beter treffen, wijl het nu juist gaat over de mens in zijn dagelijkse arbeid. Dat zijn „Dingen van de Dag", welke niet misverstaan kunnen worden, want ieder mens, hetzij groot of klein, wordt dagelijks bezig gehouden door de „Dingen van de Dag", d.w.z. zijn dagelijkse arbeidVelen zullen misschien met enig schou derophalen, misschien zelfs met enige minachting deze opwekking lezen, maar zij ook zullen het met ons eenszijn, dat de dagelijkse arbeid de mees te voldoening geeft in het leven. Immers, wie zal na een kortere of lan gere ziekte weer niet gaarne het dagelijkse werk beginnen? De arbeid adelt. i Het spreekwoord „Arbeid adelt" bezit gelukkig nog immer zijn volle waarde en de aibeid in het ambacht neemt daarbij wel een bijzondere plaats in. De arbeid adelt zowel de eenvoudige arbeidsman, die zijn vak verstaat als de „hoofd"-arbeider, die veel geleerdheid tentoonspreidt. Daarom mag het zeker een geluk kig initiatief genoemd worden, waar door het thans mogelijk is in Leiden een tentoonstelling te organiseren van een nationaal karakter, een am bachtstentoonstelling, waarbij het echte ambacht ten voeten uit gete kend zal worden en waardoor men meer waardering voor de vakman, meer liefde voor de arbeid en het ambacht zal kunnen opdoen. Het valt niet te ontkennen, dat zowel voor als na de ooi log is ge bleken, dat de waarderixig voor het ambacht veel te wensen overliet. Ivlen weet het: de kinderen uit de laatste tien, twintig jaar wilde men liever ;aten „leren" dan hun een ambacht aan te leren. Daarom hebben de or- genisatoren zich tot doel van deze tentoonstelling gesteld te laten zien de hoogheid van het ambacht, om al dus op te wekken een streven naar arbeidseer en gepaste arbeidsfierheid. Over het gehele, land is een gebrek aan goede ambachtskrachten te con stateren en door middel van deze ara- bachts-expcsitie wil men trachten de liefde er voor te verhogen en aldus weer te komen tot een beter product, een kwaliteitsproduct, dat Nederland weer zijn plaats op de internationale arbeidsmarkt waar deze door de verwikkelingen der laatste jaren ver loren is gegaan terug te geven en verder te trachten het piet verloren afzetgebied te behouden. Maar daar voor is thans in de eerste plaats no dig goede vakmensen te kweken en dat kan mede door deze tentoonstel ling geschieden, want naast de prac- tijk van het ambacht zelf vindt men er de theoretische opleiding ten volle in beeld gebracht. Waarom in Leiden deze tentoonstelling? Als men ons vraagt waarom deze tentoonstelling nu juist in Leiden gehouden wordt, dan zouden we kun nen antwoorden, dat dit slechts aan net gelukkig initiatief te danken is. Er is na de bevrijding overduidelijk gebleken dat het ambacht gedurende de oorlog een ontzettende knak heeft gekregen en overal kon men horen, dat het ambacht weer in ere hersteld moest worden. Leiden nu is altijd een belangrijk wetenschappelijk en cultureel cen trum gebleken, waarvan een stuwen de kracht op geheel zijn omgeving uitging. Drie en een halve eeuw ge leden kreeg Leiden zijn universiteit, product van hardnekkige vrijheids strijd maar terzelfder tijd kwam het ambacht in ere. De oude textielfa brieken zijn daarvan de sprekende getuigen en doordat daar het am bacht in hoge ere was is men geko men tot kwaliteitsproducten, ,die Lei den mede over de gehele wereld be kend hebben gemaakt. Leiden is nog steeds een industrieel centrum met een nijvere omgeving op velerlei ge bied, zodat Leiden ook voor deze tentoonstelling toonaangevend in het gehele land kan genoemd worden. Wat zal deze tentoonstelling te zien geven? Als we hier in korte trekken een beeld willen geven van de Ambachts tentoonstelling, welke van 25 Augus tus3 September zal worden gehou den in alle zalen der Stadsgehoorzaal en de daarnaast liggende scholen, dan wijzen we er allereerst op, dat deze tentoonstelling ook een inter nationaal karakter zal dragen door Belgische deelname. Dat verhoogt zeer zeker de waarde er van, want onze Zuiderburen staan voor wat be treft de handenarbeid zeker hoog aangeschreven. De kunstnijverheid van Oost-Vlaanderen, waar een bijna gelijksoortige tentoonstelling werd gehouden, zal zich uiten door een inzending kunstsmeedwerk, glaset- sen, meubelkunst en costuumgeschie- denis en -ontwerpen. Beginnend bij de grote zaal zal men allereerst de kledingindustrie in beeld zien gebracht, naast de textiel en kleermakerij en bontwerkerij, op tiek en schoenmakerij. Op het po dium zullen maquettes tentoonge steld worden van de uitbreidings plannen van Leiden zomede van het nieuw stationsemplacement en sta tionsgebouw. Via de binnenplaats naast de Stadsgehoorzaal komt men in de in het gymnastieklokaal onder gebrachte Belgische afdeling. Die binnenplaats zal in een siertuin worden herschapen door de goede zorgen van de afdeling Leiden der Kon. Mij. voor Tuinbouw- en Plant kunde die zijn sporen op dit ge bied reeds heeft verdiendin sa menwerking met de Boskoopse kwe kers en de Leidse Bloemistenvereni ging- In een vijftal lokalen van de Bree- straatschool zal de afdeling bouw kunde worden ondergebracht en zal men timmerlieden, metselaars, stu- cadoors, schilders, behangers en stof feerders aan het werk kunnen zien. Daarna gaat men via de „tuin" naar de Aalmarktschool, waar op de eer ste verdieping de lichtmetaalbedrij ven een onderkomen zullen vinden de Ambachtsschool, de Instrument makersschool (in samenwerking met het Kamerlingh Onnes Laborato rium en M.S.G.) en de instrumenten fabrieken. Op de gangen vindt men de centrale verwarmingsinstallateurs en de horloge-industrie. Beneden zijn de machinefabrieken, autobedrijven en rijwielraparateurs ondergebracht, terwijl de Bond van Smedenpatroons op de binnenplaats demonstraties zal geven in smeden, gieten en lassen. Terugkomend in de Stadsgehoor zaal treft men in de receptiekamers de bloemisten en bloembinders. Wan delend achter het podium om komt men in de Stemkamer, waar de gra fische industrie een onderdak zal vinden. Een complete zetterij en drukkerij, benevens ook een foto grafische afdeling zullen hier de duizenden bezoekers aanlokken. In de vestibule aan de Breestraat vindt men Katwijk met maquettes van de nog steeds niet verwezenlijk te havenplannen en van de visserij. Op kleine schaal zal men zelfs de haringvangst gedemonstreerd zien. Verder is er een afdeling Beroeps keuze in samenwerking met het Leids Psychotechnisch Instituut. Boven is de koffiekamer ditmaal zelfs gerequireerd voor de tentoon stelling. Daar en op de ronde gang met de kleine zaal zijn de gas- en waterinstallateurs, electriciteits- en radioinstallateurs geherbergd. Men zal er zelfs een miniatuurgasfabriek in werking zien. In de foyer zal de ambachtskunst een plaats vinden: zilversmeden, ju weliers, pottenbakkers, wevers, meu belmakers en siersmeedkunstenaars zullen er van hun kunnen blijk ge ven. Het balcon zal als restauratie wor den ingericht, terwijl er voorts in het Waaggebouw ruimte is gereser veerd voor de voedings- en genotmid- delenbedrijven. Hier zal men ook de Rijksluchtvaartschool en de K.L.M. vertegenwoordigd zien. En wat eigenlijk het belangrijkste is bij dit vele bezienswaardige? Men zal op elke afdeling het onderwijs kunnen zien geweven door het vak, waar het bij behoort. Men zal de leerlingenopleiding kunnen zien, de vakman in zijn werk, het ontstaan tenslotte van het kwaliteitsproduct- Schreven wij teveel, toen wij in een eerste beschouwing over deze tentoonstelling, ettelijke weken geleden beweerden, dat dit een grootse tentoonstelling zou worden? Daar moest veel werk verzet worden. Is het wonder, dat aan de organisa tie van een dergelijke tentoonstel ling ontzettend veel nauwgezet werk is voorafgegaan? Meer dan een jaar lang is men bezig geweest met het ontwerpen van de plannen en de uitvoering daarvan is thans in volle gang. Reeds nu mag het tentoonstel lingscomité o.l.v. de heer D. L. Land man als voorzitter een woord van hulde gebracht worden. Gelukkig heeft men allerwege bewijzen van sympathie voor dit grootse werk on dervonden. Gemeente, provincie. Ka mer van Koophandel, Hoofdgroep Ambacht, alle vakonderwijsinstitu ten, industrie en particulieren uit Leiden en diverse omliggende ge meenten droegen een steentje bij om de plannen te verwezenlijken. Z.Exc. Minister A. Joekes treedt als be schermheer op, de Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. L. A, Kesper, aanvaardde het erevoorzit- terscha'p, kortom van alle zijden werd geholpen om deze mooie opzet te doen slagen. Op Donderdag 25 Augustus, des morgens te half twaalf zal de offi ciële opening der tentoonstelling door minister Joekes plaats hebben. Deze zal geschieden in de Burgerzaal ten stad huize, aangezien de gemeente als gastvrouwe voor de vele autori teiten, die verwacht worden zal op treden. De tentoonstelling zal tegen een prijs van 1.(leden van organisa ties kunnen vooraf tegen de helft van de prijs entée bekomen) dage lijks geopend zijn van 1.305.30 en 's avonds van 71 uur. Op Vriidag 26, Zaterdag 27 Augustus en Vrij dag 2 September bovendien 's mor gens van 1012 uur. Op Zondag is de tentoonstelling gesloten. Aangezien deze tentoonstelling van groot nut voor de jeugd geacht moet worden, omdat van hen de lust naar het ambacht verwacht moet worden, zal er op grote schaal schoolbezoek worden gehouden. Wij hopen, dat dit exposé voor al len, die het lezen aanleiding moge zijn nu reeds het besluit te nemen: die tentoonstelling moet ik zien! STADSNIEUWS EEN KATHOLIEKE AVONDMULO TE LEIDEN Het vorig jaar werd in onze stad begonnen met een avondmulo voor katholieken. Het lijkt ons dienstig over deze school nog een en ander onder de kennis van de lezers van de Leidse Courant te brengen. De school stelt zich op de eerste plaats ten doel, hun, die niet in aan merking komen een dag-ulo te bezoe ken, de gelegenheid te geven het Mulo-diploma te behalen. De R.K. Mulo vereniging, die het examen voor dit diploma organi seert, heeft bepaald, dat candidaten, die niet via een dag-ulo examen doen, 18 jaar moeten zijn op 1 Ja nuari van hun examenjaar. Deze regeling geldt niet voor: le. Gezakte examencandidaten van dagscholen. Deze moeten echter in het bezit zijn van een schriftelijke verklaring van het hoofd van de dagschool, dat deze geen bezwaar heeft tegen plaatsing op de avond mulo. 2e. Candidaten, die de 3e klas van een H.B.S. hebben doorlopen. 3e. Candidaten, die een betrek king hebben bij de P.T.T., N.S., K. L.M. of soortgelijke instellingen met een verklaring van de directeur, dat het Mulo-diploma voor hun betrek king of verhoging nodig is. Leerlingen, die in hun avonduren het Mulodiploma willen' verwerven, moeten behoorlijk kunnen stude ren en over een flinke dosis werk kracht beschikken. Om in de aan- vangsklas te worden toegelaten, is het voldoende, dat men de lagere school goed heeft doorlopen. Nadere inlichtingen worden ver strekt op de volgende adressen: Leiden, Apothekersdijk 25, Tele foon 24644. Oegstgeest Regentesselaan 31, Te lefoon 24401. ST. LEONARDUS-PAROCHIE. Opening-Triduum. Wij herinneren er hier nog even aan, dat in verband met het Triduum bij gelegenheid van het Gouden Priester-jubilé van onze Bisschop, mgr. Huibers, heden, Zaterdag de opening wordt gehouden met 'n plechtig Lof om 7 uur. Wij durven vertrouwen op de aanwezigheid van vele parochianen w.o. ook vele koor zangers. Gelegenheid om te biechten vanaf 4 uur tot het Lof en na 't Lof tot half 9. De algemene parochiale H. Com munie tot intentie van de Bisschop wordt gehouden a.s. Maandag, op de grote feestdag. Voor de kinderen op die dag onder de H. Mis van half 9. GOED NIEUWS Goed nieuws is altijd welkom. De Stichting voor Katholieke Sociale Jeugdzorg zorgt ook hier dit jaar weer voor in de vorm van de „Rijnpost", het nieuwsblad van het Leidse S. F. L. Zondag 14 Augustus a.s. zal dit blad aan de uitgang van alle kerken te koop worden aangeboden tegen de prijs van f 0.25. En dat de opbrengst ten -goede komt aan het zomerkamp van de jongens is dubbel goed nieuws!! VIJFTIGJARIG HUWELIJKSFEEST. Zondag 21 Augustus a.s. zal het echtpaar A. van AmsterdamEist- geest de dag herdenken, waarop het voor 50 jaar in de echt verbonden werd. De bruid, geboren 7 Jan. 1874 zowel als de bruidegom, geboren 17 Dec. 1871, zijn beiden nog goed ge zond. Hun huwelijk bleef kinderloos. Het gouden echtpaar, dat woont in de de la Reijstraat 26, alhier, zal het op die dag niet aan belangstelling ont breken. K.L.-DAGKALENDER. Correspondentie: Secretariaat Ver. „Katholiek-Leiden", Jan Lievens- straat 2, Leiden, telefoon 22761. Donderdag 18 Augustus: 20 uur, Café Restaurant Royal" (Doeza- straat) R.K. Harmoniekapel con tactavond met de directeur.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2