gjgg;&êbs 40-jarige Priesterjubilea SPORT ^lleHjacvct in Indonesië "1 nesië Wilt U iets weten? DONDERDAG 11 AUGUSTUS 1949 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 PASTOOR W. G. BUREN. Op 15 Aug. viert de Zeereerw. heer W. G. Buren, pastoor te Noor den, zijn 40-jarig priesterjubileum. Pastoor Buren is geboren de 10de Mei 1884 te Heer Hugo waard en 15 Aug. 1909 priester gewijd. Drie jaar was hij kapelaan te Obdam, daarna 17 jaar kapelaan te Amsterdam in de parochie van de H. Magdalena in de Spaarndammerstraat. In 1929 kreeg hij zijn pastorale benoeming te den Hoorn bij Delft, welke plaats na 4 jaar verwisseld werd voor Rot terdam. Na daar 10 jaar pastoor te zijn geweest in de parochie van St. Barbara (Crooswijlc) volgde Januari 1939 zijn benoeming tot pastoor van Noorden. Vooral in de oorlogsjaren hebben de parochianen hun pastoor leren kennen als een herder bij uitstek, die altijd klaar stond met woord en daad, wat, vooral in moeilijke tij den, niet hoog genoeg geschat kon worden. Het cadeau van 3 klokken, dat de jubilaris bij het priesterfeest door de parochianen werd geschon ken, is een blijk van aller waarde ring. Toen onze mooie klokken ge roofd werden, bleef er niet alleen een leegte in de toren achter, doch ook een wond in het hart van de pastoor. Deze wond is nu geheeld en wij kunnen jubelend met de klok ken het „Te Deum Laudamus" aan heffen. Op verlangen van de jubi laris zijn er geen grote festiviteiten. Doch tussen de bloemen, welke door de parochianen in de kerk zul len worden gebracht, zal op het versierde altaar om 10 uur door de jubilaris een plechtige H. Mis ge celebreerd worden, daarbij geassis teerd door de paters Zuijdervliet en Vergeer. Door het koor zal gezon gen worden de 3-stemmige feestmis van Nieland en na de H. Mis een priestercantate. Wapperende vlag gen zullen de parochie ook buiten de kerk een feestelijk aanzien geven. „Priesterglorie" van Dobbelsteen. 's Middags te 2 uur heeft een défi- plaats van de stands-, vak- en jeugdorganisaties. Te 2.30 uur een zang- en muziekhulde op het school plein en aanbieding van het geschenk door de burgemeester. Van 3.304.30 houdt de jubilaris receptie in de gymnastiek-zaal. Te 7.30 uur plechtig Danklof. Dinsdagsmiddags te 2 uur is er kin- derhulde en kinderfeest. Des avonds heeft de eerste opvoe ringplaats van „Het Prentenboek van de Rozenkrans" van Herman Diven- dal, welke opvoering Woensdag en Donderdag wordt herhaald. PASTOOR A. A. M. HEYDEMAN. Het 40-jarig priesterfeest van de zeereerw. heer A. A. M. Heydeman, pastoor te Nootdorp, zal luisterrijk worden gevierd. Op Zondagavond te 6 uur zal de jubilaris worden afge haald aan de grens der parochie in Wilsveen en door burgemeester Schölvinck worden toegesproken. In optocht, waarin alle organisaties mee- wandelen, wordt de jubilaris naar de kerk geleid. Daar wordt hij door een grote groep bruidjes opgewacht. Bij de aanvang van het Lof zal de jubi laris worden verwelkomd door ka pelaan Bensdorp. Op het Mariafeest is de Hoogmis te 10 uur, waarbij de jubilerende her der geassisteerd wordt door zijn ne ven, pastoor A. J. Knots uit Over- schie als presbyter-assistens, pater Walricus Knots O.F.M. als diaken, en pater Jacq. Boonekamp C.M. als sub diaken. Ceremoniarius is kapelaan Bensdorp. De feestpreek wordt even eens gehouden door een neef van de pastoor, pater dr. Trudo de Ruyter O.F.M. Gezongen wordt de St. Theresia-mis van Nieland en ten besluite -de cantate PASTOOR J. L. SPEET Op verzoek van de jubilerende herder van Leimuiden, de zeereerw. heer J. L. Speet zal zijn 40-jarig priesterjubileum zonder uitbundig feestvertoon worden gevierd. Dit is zo geheel overeenkomstig het karak ter van de pastoor, dat de parochia nen, hoewel, ongaarne, deze wens hebben geëerbiedigd. Pastoor Speet, die, na kapelaan te zijn geweest te Heemstede, den Haag, Bloemendaal en den Haag, in 1929 benoemd werd tot pastoor te Houtrakpolder en in 1935 te Leimuiden, verbergt onder een kalm uiterlijk, een vurige werk lust en priesterlijke ijver. Hoezeer zijn arbeid door de parochianen en door de beide gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude wordt gewaar- weerd bleek nog weinig jaren gele den, toen de pastoor op 6 Juli 1947 bij zijn koperen pastoraat te Leimui den' van alle zijden werd gehuldigd. Zondagavond ongeveer 7 uur wordt de pastoor verwelkomd door (hoofd zakelijk) de jeugd. Bij het school plein wordt de jubilaris afgehaald door bruidjes, misdienaars en de jeugd en naar de pastorie geleid. De parochianen gaan dan naar de kerk, waar even later de jubilaris komt alwaar een welkomstlied gezongen wordt. Een plechtig Lof wordt gece lebreerd. Na het Lof worden geno digden, feestcomité in de pastorie verwacht, waar een parochiegeschenk wordt aangeboden. Maandagmorgen plechtige Hoogmis door de jubilaris. Hierna een zanghulde door de meis- jeszangver. „Gloria Dei". Receptie in de benedenzaal van de pastorie van 2 tot 330.. Des avonds 7 uur Lof. De kerk en omgeving wordt mooi versierd. Jammer is het, dat de ka pelaan A. Bakkum, die de feestlei der "was, sinds enkele weken ziek is en te bed ligt. MGR. DR. TH. VERHOEVEN VEERTIG JAAR PRIESTER. De directeur van het Katholiek Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te 's-Gravenhage, Mgr. Dr. Th. Verhoeven, zal Maandag 15 Augustus, de dag herdenken, dat hij veertig jaar geleden priester werd gewijd. Mgr. Verhoeven, die huis prelaat is van Z.H. de Paus, werd 11 Maart 1883 te Deventer geboren. In 1912 promoveerde hij tot Doctor in de Wijsbegeerte aan de Universi teit van Freiburg in Zwitserland. Van 1913 tot 1920 was hij als kape laan in het aartsbisdom Utrecht werkzaam. Behalve directeur van het Katho liek Centraal Bureau voor Onder wijs en Opvoeding, is Mgr. Verhoe ven tevens Curator van de Katho lieke Economische Hogeschool en van de R.K. Leergangen te Tilburg. Mgr. Verhoeven is door H.M. de Ko ningin onderscheiden als Officier in de Orde van Oranje Nassau. Op 15 Augustus bestaat gelegen heid om Mgr. Verhoeven die op het terrein van het onderwijs zulk een grote verdienste heeft per soonlijk geluk te wensen, nl. van half drie tot vier uur aan het Ka tholiek Centraal Bureau voor On derwijs en Opvoeding, Bezuiden- houtseweg 275 te 's-Gravenhage. „CENTURIO", CULTUREEL TIJDSCHRIFT VOOR KATHOLIEKE OFFICIEREN. „Centurio" is de naam van een nieuw cultureel tijdschrift, dat be stemd is voor de katholieke officie ren van het Nederlandse leger. Het blad wordt uitgegeven door de Alge mene Katholieke Officierenvereni ging in Nederland en heeft ten doel het culturele leven onder de officie ren te bevorderen, en de katholieke gedachten onder hen, die leiding moe ten geven in het militaire leven, te versterken. Fabrieksbrand in Tilburg Gisteravond omstreeks half elf is er brand ontstaan in het hoofdmaga zijn van de wollen stoffenfabriek L. E. van den Bergh, aan de St. Jozef straat te Tilburg. Tegen 2 uur hedennacht was men het vuur in zoverre meester, dat er geen gevaar meer bestond voor het overige fabieksgebouw. Het magazijn, waar wollen stoffen lagen opgeslagen, brandde geheel uit. Slechts de zwart geblakerde muren van het 35 meter lange gebouw ston den hedenmorgen nog overeind. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Het gebouw was des avonds om tien uur nog gecontroleerd door een der nachtwakers, doch deze had toen niets bemerkt. In de fabriek werd deze week de vacantieweek voor de Tilburgse industrie niet gewerkt. BEURS: RUSTIG. Er heerste over het algemeen een rustige en niet ongunstige stemming, maar toch moesten de koersen meren deels iets prijsgeven. De leiding ging hierbij uit van Kon. Olie, die 2 pet. beneden gisteren op 305H opende nog tot 304terugliep. Het slot kwam vrijwel op het laagste punt. Er viel enig aanbod te verwerken, hetgeen slechts tegen lagere koersen kon ge schieden. De belangstelling was overigens zo gering, dat er later maar weinig spo ren van herstel te bespeuren vielen. Van de internationale fondsen waren Aku, die de laatste dagen een vrij vaste stemming aan de dag hebben gelegd gisteren eenigszins in reactie. Unilever echter wist zich vrij goed te handhaven. Het teleurstellende di vidend van Buhrmann's papiergroot handel (een verlaging van lYz tot 6 pet.) was oorzaak dat de koers van 152H tot 151 terugliep. De cultuur- fondsenmarkt was slechts aan be scheiden veranderingen onderhevig. De animo was niet bijzonder groot. Het 5 pet. dividend van de Indi sche Bank was nu eerst goed bekend en veroorzaakte een koersdaling van 4 pet. Algemeen was een hoger divi dend verwacht. Op de Staatsfondsenmarkt viel een vastere tendenz voor de dollarlening Nederland waar te nemen, die op .cir ca 109 kwam. De markt sloot zeer k'alm. K. L. M. ZET BINNENLANDSE DIENSTEN STOP. Overeenkomstig de aankondiging, gedaan bij het ingaan van de zomer dienst, zal de K. L. M. haar zomer diensten op het binnenlandse lucht net met ingang van 1 September stop zetten. De voortzetting van de exploitatie gedurende de wintermaanden stuit namelijk op ernstige practische be zwaren. HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND. Het aantal aangegeven radiotoe- 'len in Nederland bedroeg op 1 - jl. 1.266.136 tegen 1.254.146 op i "'i. Op 1 Juli waren er 519.122 tenen op het rijks-radiodis- ,i ~_.net tegen 516.778 op 1 Juni. NIEUWE INDUSTRIE TE UITHOORN. Gisteren werden onder grote be langstelling, o.a. van de zijde van het departement van economische zaken en van diverse rijksbureaux, het nieuwe fabrieksgebouw en de kantoren van de N.V. Amsterdamse Kunstzijde Industrie Andex te Uit hoorn in gebruik genomen. Het be drijf werd van Amsterdam naar Uit hoor overgeplaatst. De officiële opening werd verricht door de burgemeester van Uithoorn, de heer C. M. A .Koot. Hoewel de re gering de vestiging van industrieën wenst te stimuleren, meende spr. een woord van ernstige critiek te moeten uitspreken wegens de geringe mede werking, die bij de verkrijging van bouwvolume voor arbeiderswonin gen ten behoeve van de industrie be toond wordt. Zo heeft zijn gemeente, waarin de bestaande industrieën na de oorlog in belangrijke mate moe sten uitbreiden en welke nieuwe be drijven aantrok, uitsluitend voor de industrie 10 woningen mogen bou wen uit het bouwplan 1949. VOETBAL BERTUS DE HARDER EXIT. In het stampvolle V.U.C.-stadion heeft V.U.C. gisteravond met 31 van West-Frisia gewonnen. Rust stand 10 voor V.U.C. Aan Bertus deHarder, die als prof naar Frankrijk vertrekt, wer den bloemen en souvenirs aangebo den. Hij maakte het eerste doelpunt deze wedstrijd zijn laatste voor de Haagse vereniging. ZILVEREN BAVOBAL TOURNOOI Zondag a.s. wordt het zilveren Bavobal tournooi gehouden. Deelne mende verenigingen zijn: S.J.C als balhoudster, Lisse, Teylingen en V.V.S.B. Het programma luidt als volgt: 12 uur: LisseTeylingen; 1.15 uur V.V.S.B.—S.J.C.; 2.30 uur: Verlie zersronde; 3.45 uur Winnaarsronde. Het bestuur is er nog steeds niet geslaagd een bij terrein te vinden. Onderhandelingen zijn momenteel gaande met het kerkbestuur van de St. Victorparochie over het terrein achter het patronaat. Zo ook hierop afwijzend wordt beschikt zal de kans groot zijn, dat V.V.S.B. voor de ju nioren en apiranten slechts met een junioren-elftal zal kunnen uitkomen. De jaarvergadering zal dit jaar gehouden worden' op Donderdag 18 Aug. des avonds te 8 uur. Op de agenda staat o.m.: bestuursverkie zing, aftredend: voorzitter M. C. J. Braun en de 2e secretaris J. Heems kerk. Beiden stellen zich herkies baar. Vacature Th. Jansen. Blauw Zwart. Zondag komen in Wassenaar drie elftallen van de der de klasse V.E.S. uit Oudenbosch op bezoek. Bijzonderheden volgen nog. De junioren-elftallen van Blauw Zwart hebben in de afgelopen com petitie een goed figuur geslagen. Het A- en E-elftal eindigden op de vier de plaats, het B- en C-elftal op de tweede plaats en het D-elftal op de 3e plaats'. Het plan bestaat in de vol gende competitie met 8 junioren-elf tallen uit te komen. Daarvoor zijn echter nog enkele nieuwe junioren nodig, die zich kunnen aanmelden bij de leider van deze afdeling: Kas- straat 2. Lugdunum. Lugdunum 1 speelt a.s. Zaterdag 13 Augustus op het ter rein a. d. Zoeterw. Singel een oefen wedstrijd tegen Quick Boys 1. Aan vang 6 uur. NAT. MILITAIRE KAMPIOENSCHAPPEN. Gistermiddag werden onder grote belangstelling aan de Laan van Poot te 's Gravenhage de nationale mili taire athletiekkampioenschappen ge houden. Onder de talrijke militaire utoriteiten merkten wij op generaal H. J. Kruis, generaal-majoor G. H. C. van Dijk, de generaal der mari niers M. R. de Bruyne, generaal-ma joor M. G. van Kesteren, bevelheb ber tweede militaire gewest, gene raal-majoor J. H. Jager, bevelhebber eerste militaire gewest en kolonel H. Beenhakker, garnizoenscomman dant 's-Gravenhage. Door de vrij sterke wind bleven de prestaties beneden de verwachtingen. Generaal H. J. Kruis reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. De uitslagen luiden: 100 m.: 1. Kleyn 11.2 sec. (L.S.K.). 110 m. horden: 1. Schuiling 17 sec. (Kon .Landmacht). 200 m.: 1. Kleyn 23 sec. (L.S.K.). 400 m.: 1. Elstak 51.3 sec. (K. L.). 800 m.: 1. Rosens 1.58.9 sec. (K. L.). 1500 m.: 1. Roffel 4.09.3 sec. (K. L.). 5000 m.: 1. Jonkers 16.28.8 sec. (K.L).. Discuswerpen: 1. Pietersen 38.1 meter (Kon. Marine). Kogelstoten: 1. Pietersen 12.78 m. Speerwerpen: 1. Versteeg 51.24 m. (L.S.K.). Hinkstapsprong: 1. van Egmond 14.03 m. (Kon. Marine). Polsstokhoogspringen: 1. Verkes 3.40 meter (L.S.K.). Vèrspringen: 1. van Egmond. 6.54 m. (Kon. Marine). Hoogspringen: 1. Keizer 1.81 m. (K.L.M.). CRICKET TOPPRESTATIE VAN SUTCLIFFE. Tijdens de wedstrijd EssexNieuw Zeeland te Southend heeft Bert Sut- cliffe met 243 de hoogste innings ge scoord, welke ooit door een lid van een Nieuwzeelands team in Engeland gehaald is. Het was tevens een per soonlijk record. Bij een tournee van de Nieuwzee- landers in 1931 had R. C. Blunt 225 runs gescoord, tot gisteren de beste prestatie van deze wedstrijdenreeks. LAWNTENNIS DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. Voor de nationale tenniskampioen schappen, welke volgende week, Maandag te beginnen op de M.E.T.S. te Scheveningen worden gespeeld is het aantal inschrijvingen groter dan vorig jaar. Uit alle klassen van het Nederlandse tennis zijn er deelne mers. De gehele touklasse is, op Krijt na (studie) present, ook bij de da mes. Een klein aantal van de sterkste spelers en paren is van het spelen der eerste ronden vrijgesteld-. Zij zijn tevens „geplaatst", nl. zodanig dat 1 en 2, enz. elkaar niet direct in hun eerste partijen kunnen onmoeten. Zij komen in de tweede afdeling eerst uit tegen de winnaars van de eerste ronden. In het heren-enkelspel is de plaat sing als volgt: Eerste kwart: Van Swol, F. Beer- nink. Tweede kwart: Wilton, Linck. Derde kwart: van Meegeren, van Dal- sum. Vierde kwart: Rinkel en Knot tenbelt. In het dames-enkelspel: eerste kwart. mevr. Roos, mej. Kiek. Twee de kwart: mej. Rollin Croquerque, mevr. Schmier. Derde kwart: mej. Hermsen, mevr. v. Berkel. Vierde kwart: mevr. Blaisse, mevr. Koop- mans. In het gemengd dubbelspel eerste kwart; mevr. Blaisse-Rinkel, mevr. Koopmans—Wiegers, tweede kwart: mevr. RoosKnottenbelt, de heer en mevr. Borren, derde kwart: mej. Rollin CroquerqueWilton, mevr. ScholtenKarsten, vierde kwart: mej. HermsenLinck, mevr. Schmier Dehnert. Herendubbelspel: Rinkelvan Swol, van DalsumKrijt of Karsten in de ene helft. Van MeegerenWil ton, LinckDehnert in de andere. Damesdubbelspel: mevr. Blaisse— mevr. Roos, mevr. Koopmansmej. Eggers, in de ene helft, mevr. van Berkelmej. Rollin Couquerque, mevr. Schmiermevr. Scholten in de andere helft. ZEILEN EENZAME ZEILTOCHT OVER ATLANTISCHE OCEAAN. Edward Allcard, een 34-jarige Londense scheepsbouwer, is in 81 dagen, geheel alleen van Gibraltar naar New York de Atlantische Oceaan overgestoken. Hij deed dit in een zeilboot van 8,85 meter leng te, voorzien van twee masten. Het vaartuigje is als jol getuigd en heeft een kleine hulpmotor, zo deelt de „World Telegram" mede. Allcard, die zonder omhaal de haven binnen kwam zeilen, ver klaarde tegenover een verslaggever, dat hij reeds lang iets dergelijks had willen doen, en dat hij slechts het avontuur zocht. „Het was een prach tig avontuur, en mijn vriendjes de haaien wisten niet hoe dicht ze op verschillende gelegenheden bij een maal waren." Ongeveer veertien dagen geleden, zo zeide hij, was hij naar voren ge gaan om een gebroken lijn te her stellen nadat hij 'het roer had vast gezet. Hij kreeg daarbij een slag van een loshangende katrol en viel bewusteloos op dek. Hoe lang hij daar gelegen had kon hij niet zeg gen, doch gelukkig was hij niet over boord gerold en had het vaartuig koers gehouden. Op een andere keer werd hij op een middag wakker en zag, dat het scheepje op het punt stond een walvis te rammen. De hulpmotor gebruikte Allcard alleen in geval van nood, aldus het blad. WATERPOLO Res. 2e klas. Voor een plaats in de reserve tweede klasse werd een wedstrijd gespeeld tussen Rotterdam 2VZC 2. De Rotterdammers won nen met 100. CHARLES WINT DOOR OPGEVEN VAN LESNEVICH. De wedstrijd te New York tussen Ezzard Charles en Gus Lesnevich is door Charles gewonnen. Na afloop van de 7e ronde deelde Lesnevich, die een zware afstraf fing had ondergaan en aan beide ogen bloedend verwond was aan de scheidsrechter mede, dat hij niet in staat was de strijd te hervatten. Ezzard Charles behoudt dus zijn titel van wereldkampioen zwaar-» gewicht. Bij de aanvang van het gevecht in het Yankeestadion te New York, waarin 15 tot 20.000 toeschouwers zich hadden verzameld, stonden de weddenschappen 18 tegen 5 ten gun ste van Ezzard Charles. In bokskrin- gen nam men aan, dat de winnaar van dit gevecht in de aanstaande winter in Madison Square Garden zou uitkomen tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Bruce Woodcock en Lee Savold. Degene, die zege vierend uit dit duel zou voortkomen, zou dan door alle boksinstanties van ■de wereld-, als kampioen worden er kend. FERRACIN VERLIEST EUROPESE TITEL. De Italiaan Guido Ferracin, Euro pees kampioen bantamgewicht, ver loor te Barcelona zijn titel aan Spaanse kampioen Luis Romero. De Spanjaard sloeg de titelhouder in de 7e ronde k.o. in een gevecht, dat op 15 ronden was bepaald. PAARDEN NEDERLANDSE EQUIPES NAAR BELGIë. Naar het concours hippique, dat van 19 t.m. 23 Augustus te Oostende wordt gehouden, is de volgende equipe afgevaardigd: majoor J. J. L. baron van Lynden met de paarden „Tentation" en „Michou" van de heer D. H. Pasman, Den Haag. Res.- lt. J. Rijks met de paarden „Master" van de heer J. Dura te Rotterdam en „Romanichel" van de heer A. Rijks te Rotterdam. D. Geldeman met de paarden „Grey Horse" en „Ambas sadeur". M. van Loon met de paar den „St. Hubert" en „Piccolo" van de heer L. H. M. van Loon te Tilburg. Mevrouw E. van Loon-Versluys met nog twee nader te bepalen paar den. Als individuele deelnemers gaan de heren A. Timmer met het paard „Beiaard" van de heer Ph. L. Hark- man te Scheveningen en J. H. W. Pasman te Wassenaar met „Zwarte Piet" en „Cheerio".. POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht van af Ciney. Afstand 208.74 km. In concours waren 225 duiven. De eerste duif werd gecon stateerd om 9 uur 40 min. en 37 sec. en bereikte een snelheid van 1300.20 m. per minuut. De laatste prijswin nende duif werd geconstateerd om i uur 58 min. en 29 sec. en bereikte een snelheid van 1169.10 m. per mi nuut. De prijzen werden als volgt be haald: A W. Querreveld 1. 30; V. L. Pierlot 2, 14, 28, 36; K. I. Waardorp 3, 15, 20, 26; J. P. v. d. Assem 4, 6, 7, 8, 17, 25, 37, 38; A. van Rooijen 5, 21; A. van Haastrecht 9; H. H. J. van Klaveren. „De Vriendschap" (Leidschendam) De wedvlucht vanuit Ciney (Bel gië) had het volgende resultaat: Nieuwenbroek 1, 3; L. van Geijlswijk 2, 5, 21, 34; J. Linnartz 4, 19; van der Veen 6, 7, 8, 17; J. Verhagen 9, 14, 15; Cr. Davids 10, 12, 16, 20, 24, 25; A. Deegenaars 11; G. van Heiuningen 13; J. van Herwaarde 18. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop). Wedvlucht met jonge duiven van af Maastricht. Afstand 158 km. In concours 130 duiven. Gelost om 8.15 uur. Aankomst le 10.21.28 uur, snel heid 1239,5 meter per minuut, laat ste 10.38.17, snelheid 1104 meter per min. Uitslag: 1, 2, 5 J. W. Woerde; 3 J. Tijsterm an, 4, 8, 23, 24 Alb. v. Leeuwen, 6, 10 L. van Dam, 7, 16 W. Verlooij, 9 Adr. Kuyf. F. DEEGENAARS, Leiden, viex-t 11 Augustus zijn 3e Ind. ver jaardag te Batavia. HENK VAN VLIET, Noordzijde, Bodegraven, viert 12 Aug. zijn verjaai'dag omgeving van Batavia. G. VAN LOON, Loosterweg 12, Voorhout, viert 13 Aug. zijn 2e Ind, verjaardag te AlakanPandjong. Repatriërenden met de „Grote Beer" Met het troepentransportschip „Grote Beer" keren in het vader land terug: W. M. v. d. Berg, Anna Paulownastraat 3, J. E. Braakhoven, Utr. Jaagpad 54, J. J. Fakkel, Oran- jegracht 7, Kapt. H. de Geus, Ho- gewoerd 113, P. de Groot, Gasstraat 8, W. A. de Grijs, Lange Mare 67A, J. Th. van Hakvoort, Fr. v. Mieris straat 35, J. P. Janssen, G. Brand straat 28, sergt. C. Jongeleen, Groenhazengracht 15, W. de Lange, Lage Rijndijk 104. J. v. d. Linden, Nipponstraat 10, H. A. N. Rietker ken, Haven 9, L. C. W. v. d. Vorst, Zijlsingel 65, P. Kikkert, Anna van Saksenstraat 7, sergt. P. H. Klinken berg, Musschenbroekstraat 3, B. Munnik, Utr. Jaagpad 71, P. O. Mon- tagne, Os en Paardenlaan 8, W. Pi- kaar, Nieuwe Rijn 49, M. S. Pola- nen, 4e Binnenvestgracht 13, B. C. Nijland, Hyacinthenstraat 18 A, J. I. Zirkzee, Oostdwarsgracht 12, Th. W. van der Kinderen, Oude Singel 138, Th. J. J. v. der Pluym, Tromp straat 1, H. Piket, Tesselschadestr. 21A, sergt. B. F. Brouwer, Coorn- hertstraat 45, allen te Leiden. F. H. van Bohemen, Voorstraat, Noordwijk, vaandrig C. H. Elberse, Duinzichtstraat 9, Oegstgeest, P. Groenendijk, Julianastraat 42, Bos koop, sergt. L. G. de Haan, Spoor- laan 13, Voorhout, P. van Herwij nen, Vlamingstraat 5, Zoetermeer, sergt. N. de Jong, Prinsenschouw, Koudekerk, F. E. Meyer, Oude Zee weg 42, Noordwijk, J. v. d. Mey, En gelselaan 33, Voorhout, P. M. Olst- hoorn, Wilsveen, C. M. P. van Oos ten, K. Julianaweg 85, beiden te Leidschendam, W. Passchier, Bin nenweg 5, Noordwijk, P. v. d. Plas, Louwestraat 12, Katwijk, sergt- T. A. v. d. Ploeg, Kerkstraat 81, Noordwijkerhout, J. F. van Zuy- ien, Quarles van Uffordstraat 93, Noordwijk, M. J. v. d. Aardweg, Loosterweg 17. Lisse, J. L. Hoogen- boom, Oude Kerkpad D. 100, Ter Aar, M. Karens, Schenkelweg 29, Zoeterwoude, A. A. Nijveldt, Laag Boskoop 2 A, Boskoop, J. M. Oly- hoek, di". van Noortstraat 100, Stompwijk, sergt. C. Visser, Schen kelweg 35, Zoeterwoude, G. F. van oer Zwan, Spanjaardslaan 3, Leider dorp, F. J. Geurts, Herenstraat 73, Voorhout, C. J. de Jong, Ruysdael- straat 28, Alphen, P. W. van Leyden, Wijttenbachweg 3 A, Oegstgeest, W. Meijer, Rijndijk 172, Voorschoten, W. G. van Paridon, Rijnstraat 3, Kat wijk, G. W. Spruyt, Noordeinde 23, Roelofarendsveen, W. Vei-heul, Hoorn 8, Zoetermeer,. H. van der Wolf, Zuidkade 120, Boskoop, M. van Maa- nen, Noordeinde 4, Zoetermeer, J. C. Ruigrok, Zandvoortsestr. 15, Noord wijk,, J. P. Reeuwijk, Hillegom, L. L. Beens, Vinkebuui't 35, Alphen, H. Levert, Buurtweg 10, Wassenaar, C. W. Kloek, Torenlaan 17, Voorhout, J. B. Verkei'k, Herenweg 67, Alphen, Z. C. van Wetter, Hoge Rijndijk 149, Zoeterwoude. LeidenLichtenvoorde: Leiden, Alphen, Woerden. Utrecht, Zeist, Ede, Arnhem, Velp, EUecom, Doe- tinchem, Lichtenvoorde. Afstand 155 K.M. HazerswoudeHeer Hugowaard: Hazerswoude, Leiden, Sassenheim, Hillegom, Haarlem, Beverwijk, Alk maar, Oudorp, Heer Hugowaard. Af stand 85 km. BoskoopOud Valkeveen: Bos koop, Bodegraven, Woerden, Wilnis, Vinkeveen, Loenersloot, Vreeland, Kortenhoef, 's-Graveland, Bussum, Naai-den, Oud Valkeveen. Afstand 65 km. LisseElten: Lisse, Leimuiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Ede, Arnhem, Zevenaai", Elten. Afstand 145 km. Vraag inzake cursus „Tekening- lezen". Een dergelijke cursus kan m'en volgen aan de Avond-teken- school te Leiden, Paul Krugerstraat 128. Gelegenheid tot inschrijving op 12, 13 en 14 September. Vragen over verbindingen met autobussen kunnen we niet beant woorden.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2