De Vierdaagse in tropenzon Scandinavische athleten superieur a. d. Amerikanen 'V&cjaait in Indonesië DONDERDAG 28 JUli 194» DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 /^P DE TWEEDE DAG, de dag van Wychen, is het snikheet geweest. In de ochtend, toen de 55-ers reeds om 4 uur aan het hek stonden voor de start, was het zo kil, dat men best een jasje kon aantrekken. Er hing een lage mist over het land. Maar, toen de zon doorgebroken was, te gen 10 uur, stond het landschap in laaiende hitte en benijdde men de Marokkanen met hUn witte tulbanden, die zich niets van de zengende stralen aantrokken. Breedgerande hoeden deden opgeld. Tot heden 181 uitvallers In weerwil van de drukkende warmte, de dikwijls, onbeschutte we gen en het rustgevaar in Wychen, waar tientallen cafétjes lokkend openstonden, was het aantal uitvallers toch betrekkelijk gering. Op de ruim 7000 tippelaars slechts 75, wat het totaal sinds de aanvang vón de vier daagse op 181 brengt. De burgemeester van Druten, mr. de Vries, ontving een N.B.V.L.O.-de putatie in zijn gemeente en sprak de hoop uit, dat de tweede dag van de Vierdaagse, er voortaan ook een van Druten zou worden. Hier bestaat echter weinig kans op, want men wil de marsen niet overladen met te veel officiële recepties en zal zich derhalve voorlopig tot Wychen be perken. Reeds tegen 10 uur waren talrijke 40-ers en 30-ers Wychen gepasseerd, waar de Belgische militaire kapel en de Wychense harmonie op de markt concerteerden. Om 12 uur kwamen ook de lange afstand-deelnemers in drommen opzetten. De burgemeester, de heer Terwisga van Scheltinga, ontving de officiële gasten in de raadszaal van zijn historisch gemeen tehuis. Zijn welkomstwoord bleek te gelijk een afscheidsgroet te zijn: hij zal namelijk op 13 Augustus a.s., we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, zijn ambt neer leggen. Intussen marcheerde de grote ka ravaan van wandelaars monter en moedig over de geblakerde wegen. Onder de duizenden bleken twee ju bilarissen te zijn, die dit jaar voor de 25ste maal meeliepen, en wel de 76-jarige heer Dinkhuizen uit den Haag en de 53-jarige heer van der Kaa uit Elden.. De geneeskundige dienst voor de Vierdaagse, 120 helpers en helpsters van het Rode Kruis en 30 masseurs omvattend, en onder leiding staande van de doktoren Nu ver en Plantinga Sr. uit Nijmegen, bewijst de wande laars nuttige diensten. Zo werden gisteren niet minder dan 1000 voet euvels verholpen. De dienst heeft de beschikking over een hypermodern apparaat, dat snelle genezing brengt voor wonden, die ontstaan zijn door het stuklopen der voeten. Op elke post gebruikt met Philips infraphile lampen voor uitdroging van de won den. De officiële belangstelling voor de Vierdaagse blijft groot. Naar wij reeds meldden komt vice-admiraal jhr. van Holte Vrijdag naar Nijme gen. Heden zouden de schouten-bij - nacht Meyer en Schaper Nijmegen bezoeken. Verder verwacht men ook nog hoge Nederlandse, Belgische en Franse bezoekers. De marine is numeriek en kwali tatief sterk vertegenwoordigd. Noe men we vandaag de groep van 160 mariniers uit het kamp „Volkel" bij Uden, onder leiding van overste Noass, die een kranige indruk maken. De buitenlanders hebben zich ook ditmaal weer uitstekend gehouden. LEIDSCH SCHAAKGENOOTSCHAP Doordat enkele partijen wegens ziekte of uitstedigheid der deelne mers moesten worden uitgesteld is eerst thans de uitsiag van de win- terwedstrijd definitief geworden. In de 2e groep kwamen op de eer ste plaats dr. P. C. van Arkel en W. G. Demmendal ieder met 6 p.; A. E. Modderman en A. J. Rotteveel be haalden 5j^ p. M. M. Segaar 5 p., mr. A. G. de Blécourt 4y p., M. Bloem 4 p., J. v. Deventer en C. Kuilman 3 p., J. van Steetiis 2 y p. Groep 3. 1. J. Boot 5 y p., Th. v. d. Oord Jr. en A. Mulder 4 y p., D. de Jong 4 p., A. F. G. A. Zandvliet 3}4x p., (de heer Zandvliet heeft nog 1 partij te spelen en kan door deze te winnen op 4 y2 p. en dus op de 2e plaats komen), A. T. Hooftmari 3 p., J. B. Wilterdink 1 y p. en H. Hessels yx p. Groep 4. 1. P. S. Anes 6 y p., 2. P. v. d. Bosch 6 p., 3. L. H. de Jong 5y p., 4. Schors 4% p. en F. Lancel even eens 4 y p. P. A. C. D. Verstraaten 3y p. M. J. xDieben,3 p., J. M. van Rossum 2 p. en prof. de Haas y Voor de zomerwedstrijd gaven zich een 20-tal spelers op .Deze zijn verdeeld over 3 groepen, waarin naast enkele sterkere spelers die in de lagere 10-tallen uitkomen. De be doeling hiervan is de laatsten de ge legenheid te geven met sterke spe lers hun krachten te meten. Dat de ze wedstrijden geen walk-over voor de „cracks" is bewijst wel de onver wachte nederlaag van mr. J Westra tegen de jeugdige v. d. Oord, terwijl Van der Nat tegen v. d. Bosch in grote moeilijkheden geraakte en de partij pas na een langdurig eind spel in zijn voordeel kon heslissen. De tot dus verre gespeelde partijen hadden tot uitslag: Groep I: Mod dermanmr. de Jong 10; Lekker- kerkerModderman yy; mr. de JongLekkerkerker 01; L. H. d? Jongmr. de Jong 10; v. d. Oord Jr.Lekkerkerker 01; mr. Westra L. H. de Jong 10. Groep II: Segaar v. d. Oord 'Sr. y, Schors—-Segaar 01; v. d. BoschSchors yy; v .d. Oords Sr vander Nat 0—1; v. d. Oord Sr. Weyermans 01. Groep III: v. DeventerBosscha 01; BosschaDieben 10; Ver straaten—Bosscha 0—1: Anes—Bos scha 01; VerstraatenSetitief 10. Noren, Engelsen en Fransen hadden geen uitvallers. Intussen blijkt telkens, dat onge- oefenden zich niet lichtvaardig aan de Vierdaagse moeten wagen. Dit on dervond bijvoorbeeld de Groningse groep, die van haar 9 deelnemers er 5 verspeelde. De stemming in de hele karavaan blijft echter uitstekend. Heden ging de tocht de Mookse heuvels in Groesbeek tegemoet. De grote finale, de triomfantelijke bloe- menmars op de sluitingsdag (Vrij dag), belooft dit jaar een bijzonder kijkspel te worden. De St. Annastraat zal die middag voor het verkeer ge sloten zijn, ook voor de tram, terwijl de stoet verder trekt over het maje stueuze Keizer-Karelplein, dat rijk versierd wordt met groen en vlaggen. ROEIEN KELLY KOMT UIT OP DE EUROPESE ROEIKAMPIOEN- SCHAPPEN. Het is thans zeker, dat Kelly, de Amerikaanse skiffeur, winnaar van de Diamond Sculls van dit jaar, op 26 en 28 Augustus op de Bosbaan aan de start zal komen voor het deelne men aan de Europese roeikampioen- schappen. ZWEMMEN VALLERY VERBETERDE EIGEN EUR. RECORD 100 M. RUGSLAG. Vallery, de Franse rugslagzwem- mer, heeft tijdens wedstrijden te Ca sablanca het Europees record 100 m. rugslag verbeterd door deze afstand af te leggen in 1 min. 4.9 sec. Het oude record stond met 1 min. 5.2 sec. eveneens op zijn naam, en werd te Marseille op 18 September 1946 ge vestigd. In de wedstrijd te Casablan ca sloeg Vallery de Olympische kam pioen Stack, die 1 min. 5 sec. no teerde. WATER VOOR DORSTIG JERU SALEM Door de bergachtige lig ging had de aanleg van een water leiding naar Jerusalem heel wat voeten in de aarde. Toch slaagde men er in het eerste deel van deze water leiding in betrekkelijk korte tijd te voltooien. Dit is voor de bevolking van groot belang; niet alleen dat er in de toekomst voldoende water zal zijn voor huishoudelijk gebruik, zelfs voor het besproeien van tuinen zal men het water (mogen gebruiken. Een in aanbouw zijnde waterreser voir tussen Jerusalem en de water bron. Slechts loopnummers korte afstanden voor de gasten WOENSDAGAVOND zijn in het'Bisletstadion te Oslo, dat tot op de laatste plaats bezet was, de we dstrijden aangevangen tussen een Scandinavische ploeg en een Amerikaans team, welke heden en morgen worden voortgezet. De weersomstandigheden waren ideaal, de tempera tuur was behagelijk, niet te heet en er stond een zwak windje. De ma rathonlopers startten geruime tijd voor de aanvang van de stadion wedstrijden voor het parcours over 42.195 km hetzelfde, dat ook tijdens de Europese kampioenschappen van 1946 was gebruikt. Scandinavische ploeg leidt met 26 pnt. voorsprong Na de eerste dag leidde de Scan dinavische ploeg (na 9 nummers) met 104 y punt tegen 78^ punt voor Amerika, een bijzonder grote voor sprong. Van de negen nummers won de Scandinavische ploeg er zes, de Amerikanen de resterende 3. n.l. de 400 meter horden, de 100 meter hardlopen (zeer overtuigend) en de 4 x 400 meter estafette. Maar in de andere nummers bewezen de Scan dinavische athleten hun grote meer derheid. Men denke aan de 1500 me ter, aan het nummer hinkstapsprong, aan het speerwerpen en aan de ma rathon, waarin de Yankees er abso luut niet aan te pas kwamen. Re cords werden er niet gebroken, wel baanrecords van het Bisletstadion, o.a. op de 4 x 400 meter estafette. Maar verscheidene topprestaties van het Europese athletiekseizoen werden op deze avond weer belangrijk ver beterd. Begonnen werd met de 400 meter horden. Het resultaat was: 1. Ault (V.S.) 51,8 sec., 2. Frazer (V.S.) 52,0 sec., 3. Larsson (Zw.) 52,9 sec., 4. Doak (V.S.) 53.4 sec., 5. Hyoekyran- tae (Finland) 55,1 sec., 6. Ylander (Zw.) 55,4 sec. 3000 meter hindernis: 1. Söeder- berg (Zweden) 9.07.6, 2. Stone (V.S.) 9.11.0, 3. Elvland (Zw.) 9.190, 4. Hagstroem (Zw.) 9.25.8, 5. Efan (V.S.) 9.37.8. Voor de 1500 meter van deze steeple werd de goede tijd van 4 min. 29 sec. genoteerd, waarbij vijf van de zes lopers nog bijeen waren, alleen de Amerikaan Ross was afge zakt. Aan de kop namen de lopers om de beurt de leiding, doch ten slotte waren het alleen Soederberg en Stone, die het tempo konden vol houden. De tijd van Stone was bui tengewoon fraai, want in dit sei zoen had hij het nog niet verder ge bracht dan 9 min. 31 sec. Zijn lopen was in zoverre een verrassing, dat de Scandinaviërs vast gerekend hadden op de eerste en tweede plaats. Een grote verrassing leverde het hoogspringen op, immers de drie Amerikaanse athleten, die allen goed zijn voor meer dan 2 meter, bleven onder die grens en de Zweed Ah- man, die dit seizoen 1.96 meter had genoteerd, bracht het nu tot een zege met een sprong van 1.98 meter. Hoogspringen:' 1. Ahman (Zw.) 1.98 m., 2. Phillips (V.S.) 1.95 m., 3. Heintzman (V.S.) 1.95 m., 4. en 5. Mondschein (V.S.) en Paulson (Noorw.) beiden 1.95 m., 6. Widen- lelft (Zw.) 1.90 m. De marathon Aan de Marathon namen behalve de drie Scandinavische vertegen woordigers en de beide Amerikanen John Kelly en Louis White de Noor Systad en de Deen Larsen, buiten mededinging, deel. De Scandinaviërs namen onmiddellijk de leiding en na 7 km, welke in 25 min. 50 sec. wer den gelopen, lagen Oestling en Lean- dersson, de beide Zweden op kop. Op de tweede plaats lag Larsen, ge volgd door Jung en Systad. De Ame rikanen waren toen al een halve mi nuut achter. Na 17 km bij het plaats je Sandvika hadden de drie Scandi naviërs de leiding gevolgd door Sy stad op een halve minuut en Larsen op 1 minuut. Op de laatste 14 km bleek Systad, onder jubel van het talrijke publiek aan de kant van de weg, over een fabelachtige finish te beschikken. Hij passeerde alle lo pers, met uitzondering van Lean- dersson, die inmiddels aan de kop de leiding had genomen. Systad kwam als tweede het Bisletstadion binnen, wel een bewijs, dat de keuze voor dit marathonnummer, voor wat de Scandinavische ploeg betreft, niet geheel juist mocht worden genoemd. De uitslag luidt: 1. Leandersson (Zw.) 2 uur 37 minuten 25 sec., 2. Oestling (Zw.) 2.42.34, 3. Jung (Fin land) 2.43.22, 4. Kellv (V.S.) 2.5511, 5. White (V.S.) 3.18.31, Dat Amerika nu, een jaar na de olympische spelen van Londen, al weer over nieuwe sprinters beschikt, bleek deze Woensdagavond in het Bislettstadion zeer duidelijk. De 21- jarige sprinter, de neger Audy Stan- 1 field won de 100 meter in 10.3 sec. met Charles Peters op de tweede plaats en Harrison Dillard, de olym pische kampioen als derde. Daarach ter kwamen de Scandinaviërs met goede tijden, maar toch bestond er een klasse verschil tussen de Ame rikanen en de Europeanen. De uit slag luidde: 100 meter: Standfield (V.S.) 10.3 sec.,, 2. Peters (V.S.), 3. Dillard (V. S.) beiden 10.4 sec., 4. Thorv\aldsen (IJsland) 10.8 sec., 5. Block (Zwe den) 10.9 sec., 6. Johanse (Noorwe gen) 11 sec. Finse speerwerpers Een dubbele zege voor de Scandi naviërs, in casu de Finnen leverde het speerwejTien op. De beste Euro pese prestatie van dit seizoen lever de Rautavaraa met 72.55 meter. Hij was de enige die boven de 70 meter uitkwam. Zijn landgenoot Tyytiaei- nen, een discipel van Matti Jaervi- nen bleef 11 centimeter beneden die grens. De Amerikanen moesten het in dit nummer volkomen tegen de Scandinaviërs afleggen. Het resul taat was: 1. Rautavaraa (Finland) 72.55 me ter, 2. Hyytiaeinen (Finland) 69.89 m., 3. Daleflod (Zweden) 69.45 m., 4. Pickerts (V.S.) 67.34 m., 5. Held (V.S.) 66.69 m., 6. Young (V.S.) 61.89 m. Dat de 1500 meter voor de Zwe den zou zijn kon een elkeen van te voren op zijn vingers hebben nage teld. Lennart Strand werd eerste in de uitstekende tijd van 3 min. 49 sec. met zijn rivaal Eriksson als tweede (0.2 sec. verschil) en met 0,4 sec. verschil daarachter de derde Zweed Aberg, die zo'n uitstekende indruk had gemaakt op de olympi sche dag te Amsterdam. En evenals bij het speerwerpen kwamen de drie Amerikanen pas achter de drie Scan dinaviërs. De tactiek van de Zweden was duidelijk. In de eerste ronden gaven zij het tempo aan, zij begon nen niet al te snel, maar toch zo, dat de tegenstanders onmiddellijk in de achterhoede geraakten. De 800 me ter gingen op in 2 min. 5 sec., nadat de eerste vierhonderd meter in 62 sec. waren afgelegd. De Amerikaan Twomey volgde goed. Vervolgens werd het tempo verhoogd, Ericsson nam de leiding maar spoedig werd hij van deze plaats verdrongen door Lennart Strand. TensEotte moest Aberg nog vechten voor de derde plaats tegen Twomey, welk duel hij glansrijk won. Het resultaat was: 1. Lennart Strand (Zw.) 3.49.0, 2. Eriks son (Zw.) 3.49.2: 3. Aberg (Zw.) 3.49.6, 4. Twomey (V.S.) 3.51.6, 5. Robinson (V.S.) 4.01.4, 6. Mc Guire (V.S.) 4.03.8. Scandinavische suprematie En ook in het nummer hink-stap- sprong hadden de Amerikanen niets te vertellen. Arne Ahman won deze avond voor de tweede maal een eer ste prijs, toen hij een afstand van 15.33 meter bereikte, de beste pres tatie in dit seizoen van de gehele wereld. Alle drie Scandinaviërs kwamen over de 15 meter, de Ame rikanen bleven er onder. Het resul taat: Hinkstapsprong; 1. Ahman (Zw.) 15.33 pi., 2. Mober (Zw.) 15.10 m., 3. Rautio (Finland) 15.06 m., 4. Al bans (V.S.) 14.92 m., 5. Koutonen (V.S.) 14.84 m., 6. Bryan (V.S.) 14.67 m. Het resultaat van de estafette 4 x 400 meter was: 1. Ver. Staten 3 min. 11.4 sec., 2. Scandinavië 3.19.4. NEDERLANDSE PLOEG TEGEN BELGIë. De Nederlandse athletiekploeg welke 21 Augustus te Antwerpen te gen België uitkomt, is als volgt sa mengesteld; 100 m.i J. Klein (Vlug en Lenig), B. Holst (AVG 1926). 200 m.: G. Scholten (AV 1923), J. Lammers (AV 1945). 400 m.: H. de Kroon (AAC), C. J. E. Mahieu (Vlug en Lenig). 800 m.: A. Kist (GAC), K. Knop (DOS). 1500 m.: W. F. Slijkhuis (Trekvo gels), H. Harting (de Zeeuwen). 5000 m.: J. Lataster (AVON), W. J. Groen (AV 1923). 110 m. horden: G. van der Hoeven (Lycurgus), Jan Zwaan (AAC). 400 m. horden: J. Bak els (AAC), L. Woldendorp (Nurmi). Verspringen: M. Naaktgeboren (AA DFC), A. A. Leeuwenhoek (Vlug en Lenig). Hoogspringen: R. Vernie (Celebes) A. Keizer (AV 1923). Hinkstapsprong: H. M. van Eg- mond (DEM), R. Vernie (Celebes) of W. J. Schilpzand (AV 1934). Polshoog: C. Lamoree (Haarlem), A. Gieske (de Bataven). Speerwerpen: N. B. Lutkeveld (APGS), L. Dammers (AV 1923). Discuswerpen: C. Postma (Suomi). A. G. J. de Bruyn (VL en Lenig). Kogelstoten: A. G. J. de Bruyn (Vlug en Lenig), L. Derichs (Swift). 4 x 200 m. estafette: J. Klein (VI. en Lenig), Jo Zwaan (AAC). Lammers (AV 1945), G. Scholten (AV 1923). TAFELTENNIS „Bat". Het eerste team speelde tegen KNG L Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, maar reeds spoedig toonde Bat zich de sterkste. Alleen Volkers KNG was tegen de Bat-spe lers opgewassen. P. Brohm, K. v. d. Wiel en J- Meerbeek wonnen ieder twee wedstrijden, terwijl ook het dubbelspel door Bat in een overwin ning werd omgezet. De eindstand was dugs 73 voor Bat. Zaterdagavond speelt Bat. H in eigen zaal tegen KNG II. Aanvang 8 uur. Weggebruikers, Als ieder VEILIG loopt en rijdt, dan raakt geen mens zijn leven kwijt! Die zwarte vlek moet weg! AUTOMOBILISME DE GROTE PRIJS VAN ZANDVOORT. Aan de lijst van deelnemers aan de Zondag a.s. te Zandvoort te hou den races om de Grote Prijs van deze badplaats, georganiseerd door de K.N.A.C., die reeds de namen bevat van vrijwel alle coureurs, die een rol van betekenis hebben vervuld in de grote wedstrijden van dit seizoen, kan te elfder ure nog een nieuwe naam worden toegevoegd. Het is de bekende Franse coureur Sommer, een der beste en bekendste rijders uit het Franse kamp, die door zijn grote er varing een bijzondere aanwinst vormt voor het veld, dat Zondag zal rijden. Een bijzonderheid, die de aantrekke lijkheid van zijn deelneming nog ver groot, is het feit, dat hij zal starten met een der befaamde Simea-Cordi- ni's, een 1,5 liter racewagen zonder compressor.compressor, die het reeds verschillende malen met succes te gen de compressor renwagens heeft opgenomen. Voor een circuit als dat te Zandvoort met zijn vele bochten en hellingen, is deze Simca-Gordini juist uitermate geschikt, en met be langstelling zien de insiders dan ook de tijden tegemoet, die Sommer bij de training zal maken. Die training, welke ook voor het publiek op de tribunes toegankelijk is, vindt Vrijdag van 2 tot 6 uur en Zaterdag van 9 tot 12 en van 2 tot uur plaats. ETANCELIN EN ROSIER NIET NAAR ZANDVOORT. Volgens een mededeling van de zij de van de Talbotfabrieken zullen Etancelin-en Rosier, de winnaar van de Grote Prijs van België, niet deel nemen aan de Grote Prijs van Zand voort, welke Zondag 31 Juli op het circuit te Zandvoort wordt gehou den. CIRCUIT VAN ZANDVOORT J. W. VAN DIJK, Noordwijk, viert vandaag zijn 2e Ind. verjaar dag te Semarang. NICO HAVIK, Dr. v. Noortstraat 5, Slompwijk, viert 29 Juli zijn 3e Ind. verjaardag te Labuan. WIELRENNEN BELGISCHE RENNERS VOOR KOPENHAGEN AANGEWEZEN. De Belgische wielerbond zal de volgende renners naar de wereld kampioenschappen te Kopenhagen afvaardigen: Profs weg: Schotte, Ollevier, Du- pont, Impanis, Ockers, Van Steenber gen: reserves: Declecq, Keteleer, Lam brecht, Peeters, Ramon, Sterckx. 'Amateurs: weg: De Laethouwer, Devos, Raphael, Glorieux, Lefevre, Vermotte, Zagers; reserves: Serin, Borcy, Ceunen, Derjjcke, Hendrickx, Loomans. Sprint-profs: Pauwels, Scherens, Van Looveren; reserve: Goselin. Sprint amateurs: Van de Velde, N'i- hant, Deschacht; reserve Van Hoven. Achtervolging profs: Jomaux, Adri- aenssens; reserves: De Beukelaere, De Backer. Achtervolging amateurs: Raphel Glorieux, Gabriel Glorieux; reserves: Vergauwen en Van Rompaye. Stayers: Lelliaert, Micheaux en Meuleman; reserve: Clautier. De Franse Profploeg. De Franse profploeg is als volgt samengesteld: Wegwedstrijd: Moujica, Idee, Robic Caput. Danguilaume en de kampioen van Frankrijk, Rey; reserves: Diot, Teisseire, Dussault, Cogan, Chapatte en Quentin. Stay er-wedstrijd: Lesueur, Lambo- ley, Bertherp; reserve: Fournier. Sprint: Gerardin, Sennftleben, Iacoponelli. Achtervolging: Piel, Le Nizerhy; reserves: Carara, Landrieux, PAARDENSPORT COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de gisteren op Duindigt gehouden courses luiden: Kara bin-prijs, le afd.: 1. Lexing ton (liep buiten weddenschap) (J. de Vlieger) 3.17.6 (1.35.9); ,2. Messidor II (W. H. Geersen); 3. Nanda (E. Leeuwenkamp); 4. Nijlreiger S. (B. U. de Jong). Toto: (Messidor II): ƒ2.40; pl. 1.40, 2.10, 2.90. Karabin-prijs. 2e afdeling: 1. Nico Maire (L. Ensing) 3.18.7 (1.35.6); 2. Norton Williams (P. A. Strooper); 3. My Boy (J. M. v. d. Berg). Toto: w. ƒ2.10; ul. ƒ1.20, ƒ17.70, ƒ2.—; ge koppeld 8.70. Jonkerprijs; 1. Overste V. Fresena (G. W. v. d. Veen) 2.02.2 (1.34); 2. Onderduiker G. (W. H. Geersen); 3. Oranje J. (J. v. Leeuwen Jr.); 4. Omar Spencer (M. Vergay); 5. O. Lapize II (H. C. ten Hagen). Toto: w. ƒ36.30; pl. ƒ3.90, ƒ3.60, ƒ1.50, 6.30; gekopp. 18.80. Joffer-prijs: 1. O'Nelly Zora (J. Wagenaar) 2.05 (1.36.1); 2. Otella (J. de Vlieger); 3. Bonni (H. B. v. d. Veen); 4. Ortolaan S (W. H. Geer sen); 5. Odyllia O (K. Kramer). Toto: w. ƒ1.50, pl. ƒ1.20, ƒ1.70; ge koppeld 6.60. Koh-i-Noor-prijs. le afd.: 1. Ma dame B .(W. H. Geersen) 3.05.2 (1.27.4); 2. Lion (J. de Vlieger); 3. Mac Kinley (H. C. ten Hagen). Toto: w. ƒ1.60; pl. ƒ1.40, ƒ2.90, ƒ6.80). Koh-i-Noor-prijs, 2e afd.: 1. Fellow (K. Kramer) 3.06.6 (1.26.4); 2. Lady Zora (J. Wagenaar); 3. Lee Axkit (W. H. Geersen). Toto: w. ƒ20.70, pl. ƒ2.00, ƒ1.30, ƒ1.30. Karachi-prijs: 1. Missive (L. Ran- ce) 2.14.4; 2. Rosette II (F. Delbras- sine); 3. Taragas (J. v. d. Loo). Toto: w. 2.pl. 1,10, 1.gekoppeld 1.90. Kabalo-prijs: 1. Robespierre (J. C. Pex) 1.13; 2. Marjoletta (A. W. van Dijk); 3. Typhoon (J- v. Yperen). Toto :w. ƒ2.10; pl. ƒ1.10, ƒ1.20; ge koppeld 1.50. Totale omzet: ƒ42.829.50.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5