Nederlandse damesathletiek won me* 52-40 van Italië Nationale roeikampioenschappen MAANDAG^Jimim? DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 Foukje Dillema tweede Fanny 3000 toeschouwers, die de tribunes van het Feyenoord-stadion bevolkten, juichten Foukje Dillema enthousiast toe, toen zij in het laatste nummer van de landenwedstrijd tegen Italië, een achterstand van drie meter bij het laatste wisselpunt, niet alleen wist in te halen, maar de vierde loopster van de Italiaanse ploeg, mej. Toresi, op de eindstreep met nog ruim een meter sloeg. Dit feit deed ons levendig denken aan die andere be roemde 4 x 100 ,meter estafette, de olympische van Londen, toen Fanny Blankers-Koen in dezelfde omstandigheden verkeerde en er £ok in slaag de een aanvankelijke'achterstand bij het laatste wisselpunt in een royale winst om te zetten. Niet dat de uitslag van de estafette te Rotterdam nog van belang was voor de einduitslag. Immers, na de acht voorafgaan de nummers leidde de Nederlandse damesploeg al met grote voorsprong en was de wedstrijd reeds definitief gewonnen. De cijfers waren overi gens niet zo overtuigend als een jaar geleden te Rome. Toen won de Ne derlandse equipe met 56 tegen 36 punten, ditmaal werden de cijfers 52 te gen 40 punten. Zes van de negen nummers voor Nederland Van de negen nummers won Ne derland er zes, alle loopnummers en twee technische, te weten het discus werpen en het hoogspringen. De Ita liaanse dames zorgden voor drie over winningen op de andere technische nummers, het verspringen, het speer werpen en het kogelstoten. Fanny Blankers-Koen won drie nummers, de 100 meter, de 80 meter horden en het hoogspringen. Foukje Dillema, die ook voor drie nummers stond genoteerd, startte na enige we ken rust wegens een blessure, alleen op de 200 meter en in het estafette nummer en in beide nummers bewees zij haar grote klasse. De prestaties waren over het algemeen zeer be vredigend, maar records werden he laas niet verbeterd. De 11.3 sec. van Fanny mag men op de 80 meter horden zeer hoog aan- slaan. Het was veruit de beste tijd van dit seizoen en zij benaderde haar wereldrecord op 0,3 sec. Het was ove rigens het enige nummer, waarin de Hollandse dames de volle acht pun ten verzamelden, want Gerda van der Kade-Koudijs bezette de tweede plaats, na een hevig duel met de Ita liaanse Franco. Voor beide loopsters' werd 12,1 sec. genoteerd. Op de 100 meter liet Foukje Dil lema, overigens zeer verstandig, ver-, stek gaan. Fanny noteerde de voor haar matige tijd van 11,8 sec. en mej. Tagliaferri, de snelle Italiaanse sprint ster werd zo door de olympische kam pioene geïnspireerd, dat zij met 12.1 sec. slechts 0,1 sec. boven het Ita liaanse record bleef. De jeugdige Tini Quick van het Haagse Celebes werd derde, aangezien de tweede Italiaan se loopster, mej. Giando geblesseerd raakte en hinkende door de finish kwam. Dat mej. Piccini, de Italiaanse re cordhoudster, het kogelstoten zou winnen, kon van te voren reeds ge zegd worden. Een prestatie van 12.78 meter hebben wij niet vaak op een Nederlands athletiekveld gezien. Jo van Schouwen-Cramer bleef met 11.48 een meter ver achter en het was ze ker niet de beste prestatie van onze athlete in dit seizoen. Ook bij het speerwerpen vielen de Nederlandse verrichtingen niet mee. Ans Koning, die twee weken geleden bij de natio nale kampioenschappen een meter boven de 30 meter grens kwam, bleef met 27.49 meter ver beneden haar kunnen. Gerda van der Kade en Nel Vos bleven met 5.46^ en 5.44 meter bij het verspringen goed in de running, doch mej. Pierucci kwam met 5.56 meter daar royaal boven en benader de het Italiaanse record op 10 centi meter. De prestaties van de beide Ne derlandse athleten waren de beste, van haar in dit seizoen. Bij het hoogspringen kwamen Fanny Blankers-Koen en mej. Pa- mesino beiden over de 1.55 meter (bij nameting 1.51 meter) heen, doch haar pogingen om over de 1.57 meter, te komen faalden. Onze landgenote won door een minder aantal sprongen. Indrukwekkend was het lopen van Foukje op de 200 meter. Haar lopen gaf niet de indruk van soepelheid, integendeel, het deed fors en ener giek aan, maar zij liet toch maar een tijd van 24,8 sec. noteren, welke op wereldniveau ligt en veruit haar beste persoonlijke prestatie op dit nummer is. Ans Panhorst-Niessink deed een fraaie worp van 41.48 meter met de discus en bleef slechts 12 centimeters onder het Nederlands record, dat zij i het vorig jaar op 41.60 meter bracht., Ook Cor Aafjes verrichtte een goe de prestatie door een afstand van 37.64 te bereiken, haar beste presta tie van dit apizoen. De wisseltechniek van beide ploe gen op de 4 x 100 meter was niet vol maakt te noemen. Integendeel, bijna mislukte de tweede wissel van de Italiaantjes, waardoor een aanzien lijke voorsprong, door het matige lopen van Gré de Jongh op de twee de baan veroorzaakt, teloor ging en ook bij de Nederlandse dames ging het stokje niet feilloos van hand tot hand. Maar, zoals wij reeds schre- ven, Foukje Dillema wist als laatste loopster een achterstand van drie me ter door fel en energiek lopen om te' zetten in een voorsprong. De ma tige tijd van 49,2 sec. voor de Neder landse ploeg zegt voldoende over de verrichtingen van onze loopsters. Slijkhuis won 3000 Meter. Slijkhuis won een van de bijnum- mers, de 3000 meter, op fraaie wijze. Toch noteerde hij niet zijn beste tijd van het seizoen, want op de olympi sche dag deed hij over deze afstand nog enkele seconden minder. Toch iep hij dit keer zijn eigen wedstrijd, raaide rondjes, zoals zijn helpers om aan de kant voorschreven en •t daarbij Harting en Lataster ver liter zich. Het verschil bij de eind- ireep bedroeg zeker resp. 100 en 140 meter. Uitslagen bij nummers waren: 80 meter hardlopen meisjes: 1. mej. van Bree Hollandia 10.6 sec., 2. mej. v. d. Loo Olympia 48.11 sec. 800 meter hardlopen: 1. Meyborgh, Siomo, 1.59.3, 2. van Son PSV precies 2 min., 3. van Kreuningen AAV '36 2.00.4. 300 meter juniores: 1. Tas, Zwalu wen 36,8 sec., 2. Blankenstijn, Trek vogels 36,8 sec. 3000 meter hardlopen heren: 1. Slijkhuis, Trekvogels 8.26.8, 2. Har ting de Zeeuwen 8.45.4, 3. Lataster, Avan 8.54.3, 4. Verhoeks, Voorwaarts 9.03.4. Olympische estafette: 1. Vlug en Lenig, den Haag 3.36.1, 2. DOS, Rot terdam, 3. Parthnon Dordrecht. Op het programma van de Euro pese athletiekkampioenschappen, welke in Augustus 1950 te Brussel worden gehouden, staat de nieuwe damesvijf kamp vermeld. De oude vijfkamp bestond uit 100 meter, hoog springen, verspringen, kogelstoten en speerwerpen. De nieuwe vijfkamp, welke in 1950 wordt ingevoerd, heeft als onderdelen 80 meter horden, de 200 meter, hoogspringen, verspringen en het kogelstoten. Het is de bedoe ling van Fanny Blankers-Koen, dat zij voor 1950 zich speciaal zal toeleg gen op de vijf onderdelen van de nieuwe vijfkamp, aangezien zij dit als een bekroning van haar athle- tiekloopbaan beschouwt. Officieus wereldrecord vijf kamp. Lena Stumpf verbeterde het we reldrecord vijf kamp dames Zaterdag en Zondag te Bremen officieus door een totaal puntenaantal te bereiken van 447. Het wereldrecord is in het bezit van Gisela Mauermeyer met 399 punten, daterend van 14 Juli 1938 te Stuttgart. Het record van Lena Stumpf zal niet erkend kunnen wor den, aangezien er geen Duitse bond is, die aangesloten is bij de I.A.A.F. De prestaties op de vijf onderdelen van Lena Stumpf waren: 100 M. 12,5 sec. (12,4 Gisela Mauer meyer). Hoogspringen 1.60 (1.56 m.). Verspringen 5.91 m. (5.62 m.). Kogelstoten 12.04 m. (13.07 m.). Speerwerpen 42.60 m. (36.90 m.). PRAAGSE UITNODIGING FANNY EN WIM. Voor internationale atletiekwed strijden, welke op 7 Augustus te Praag worden gehouden, zijn ook Fanny Blankers-Koen en Wim Slijk huis uitgenodigd. De olympische kam pioene heeft de invitatie niet aan vaard en waarschijnlijk zal ook Wim Slijkhuis van deze uitnodiging geen gebruik maken, aangezien het aantal wedstrijden in Nederland de komen de weken zeer groot is en het voor lopig onmogelijk moet worden geacht, dat Nederlandse athleten aan buiten landse wedstrijden zullen kunnen deelnemen. REIFF TEGEN SLIJKHUIS. Op 21 Augustus worden te Antwer pen internationale atletiekwedstrij den gehouden, waarbij ook een 1500 meter op het programma staat. Naar verluidt zouden Rciff en Slijkhuis op dit nummer tegen elkaar uitkomen. AMERIKANEN TE ANTWERPEN. Te Antwerpen werden internatio nale wedstrijden gehouden, waaraan Amerikanen deelnamen. De uitslagen luiden: 100 meter horden: 1. Dixon (V.S.) 14,4 sec. 100 M.: 1 Peters (V.S.) 10.6 sec. 1500 M. handicap: 1. Whitfield (V. S.) 1 min. 2.4 sec. Hoogspringen: 1. Heinzman (V.S.) 1.95 meter. 1500 M, handicap: 1. Twomey (V. S.) 3 min. 59,6 sec. Polsstokhoogspringen: 1. Richards (V.S.) 4.45 meter. 200 M.: 1. Peters (V.S.) 22.3 sec. 200 M. horden: 1. Dixon (V.S.) 24.2 sec. Speerwerpen: 1. Held (V.S.) 59.24 meter. 3000 M.: 1. Dorps (België) 8 min. 50.8 sec. 800 M. handicap: 1. Whitfield (V. S.) 1 mina 54.5 sec. Discuswerpen: 1 Gordien (V.S.) 51.42. 4 x 100 M. estafette: 1. V.S. 43 sec. Kogelstoten: 1 Fuchs (V.S.) 16.85. V.V.L.V. Gistermiddag werd op het V.V.L.V.-terrein door de jun. en adsp. een athletiekprogramma afge werkt. De uitslagen daarvan waren: Jun. 80 m hardlopen: 1. Kees Ger- rits (10.4 sec.). Balwerpen: 1. Joop Lamboo (33' meter). Vèrspringen: 1. Kees Gerrits (4.85 meter). Hoogspringen; 1. Toon v. d. Ham (1.50 m.). 800 m hardlopen: 1. Gregor Klaas- sen (2 min. 13 sec.). Adsp. 60 m hardlopen: 1. Leo v. d. Ham (8.2 sec.). Hoogspringen: 1. Leo Zonneveld (1.30 m.). Vèrspringen: 1. Piet Zonneveld (4.10 m). Balwerpen: 1. Mar tien v. d. Ham (22 m). 300 m hardlopen: 1. Leo v. d. Ham (48 sec.). Eindklassement Jun.: 1. Gregor Klaassen (clubkampioen), 2. Kees Gerrits, 3. Toon v. d. Ham. Idem, adsp.: 1. Léo v. d. Ham (club kampioen), 2. Piet Zonneveld, 3. Martien v. d. Ham. DR. EUWE EN HET CANDID ATEN- TOURNOOI VOOR HET WERELD KAMPIOENSCHAP. Dr. M. Euwe heeft het congres van de Internationale Schaakfederatie te Parijs bijgewoond en na zijn te rugkeer heeft een redacteur van het A.N.P. hem enkele vragen gesteld ten aanzien van de op het congres genomen besluiten. Het candidatentournooi zal, zo is te Parijs besloten, in April' 1950 te Boedapest worden gehouden. Zal dr. Euwe hieraan deelnemen? Onze landgenoot liet zich daarom trent niet uositief uit. Dat zal afhan kelijk zijn van de vgrm, waarin de Nederlandse grootmeester tegen die tijd verkeert en de mogelijkheid om zich vrij te maken voor een periode van zeker een maand. Dr. Euwe keert per 1 September nl. naar de school terug. Hij zal zijn leraars functie weer gaan waarnemen en indien hij, zoals wij schreven, in goede vorm is, zal hij te zijner tijd een poging doen bij de autoriteiten om verlof voor het tournooi te krij gen. Wie er deelnemen? De komst van. de Russen Kercs, Smyslov, Bron- stein, Boleslavsky, Bondarewsky, Flohr, Kotov en Lilienthal staat vast, evenals van Szabo (Hongarije) en Stahlberg (Zweden). Nadorf (Ar gentinië) zal waarschijnlijk ook wel komen en zekerheid dat de Amerika nen Fine en Reshevsky van de par tij zullen zijn, is er niet. Met hem zelf er bij, zo deelde dr. Euwe mede, zijn het er dus 14. Mochten er spe lers af vallen dan zal men bij een oneven aantal dus 13 of 11, de Zuid- Slaviër Trifunovic toelaten en komt men beneden de tien, dan zullen in vallers volgens een bepaalde lijst worden toegelaten. Het wordt een dubbel tournooi, dus de spelers ont moeten elkaar twee keer, eenmaal met wit en de andere maal met zwart. De winnaar is gerechtigd te gen Botwinnik uit te komen in een match over 24 partijen om het we reldkampioenschap. Deze match zal natuurlijk in Rusland worden ge speeld en vangt in December 1950 aan. De bepalingen zijn zo, dat win naar van de tweekamp hij is, die het eerst 12 punt heeft verkregen. In het geval, dat beide spelers 12 pun ten veroveren blijft Botwinnik hou der van de titel. In totaal 24 grootmeesters. volgens de bepalingen van de D.E. officieel grootmeester noemen. Daar is Euwe, als een van de 14 candidaten voor de wereldtitel ook bij. Met Botwinnik zouden dit dus 15 grootmeesters zijn. Maar men is verder gegaan. Men heeft ook naar het verleden gekeken en zo mogen zich in den vervolge ook internatio naal grootmeester noemen de spe lers Bernstein, Tartakowwer, Duras, Rubinstein, Vidmar, Gruenfeld en de 84-jarige Mieses. Tenslotte comple teren de Russen Ragozin en Loewen- fish de lijst, in totaal dus 24. Eén speciale commissie zal zich be zig houden met de verdere indeling van de spelers voor de categorie ..meesters" en de categorie „candi- caat-meesters".. Vanzelfsprekend in overleg met de diverse nationale bonden. Dr. Euwe deelde tenslotte mede, dat hij voorlopig niet aan een inter- nationaaltournooi zal deelnemen. De mogelijkheid bestaat ,echter, dat hij in het jaarlijkse tournooi van Baarn- Soest zal uitkomen. DR. EUWE BLIJFT KAMPIOEN VAN NEDERLAND. Naar wij van de zijde van de K.N. S.B. vernemen heeft de heer L. Frins medegedeeld, dat hij in Sep tember niet tegen dr. M. Euwe kan spelen in de tweekamp om het per soonlijk kampioenschap van Neder land. D, K.N.S.B. heeft daarom beslo ten ,dat- dr. Euwe in het bezit blijft van de titel van kampioen van Ne derland. Prins neemt deel. aan een inter nationaal tournooi dat 26 Augustus te Trencianske Teplice (Tsjecho-Slo- wakije) aanvangt. CRICKET FREE FORESTERSFLAMINGO'S Te Bury St. Edmunds (Suffolk) begon Zaterdag de tweedaagse wed strijd tussen de Free Foresters en het Nederlandse team de Flamingo's. De Nederlanders brachten met in de eerste innings op 215. Galolis scoorde een prachtige 122. Toen de stumpsftwerden getrokken hadden de Free Foresters 77 runs voor het ver lies van 7 wickets. DERDE TOETSWEDSTRIJD ENGELAND—NIEUW ZEELAND. Brian Close, de 18-jarige all roun der van Yorkshire, is de jongste van het Engelse team, dat Zaterdag voor de derde toets wedstrijd tegen Nieuw Zeeland, op Old Trafford bij Man chester in het veld trad. Freddie Brown, die voor de eerste maal het aanvoerderschap van de Engelse ploeg waarnam, won de toss en stuurde Nieuw Zeeland aan bat, op een wicket, dat nog nat was van de regen, aangezien het de afgelopen 36 uur onafgebroken had geplenst. Het weer voor deze eerste dag zag er echter goed uit en 30.000 toe schouwers hadden zioh verzameld rondom het veld, toen de Nieuw Zeelanders hun eerste runs maak ten. De start van de bezoekers was verre van schitterend. Tot aan de lunch had Nieuw Zeeland nvaar 83 runs bijeengeslagen voor het ver lies van 4 wickets. Nieuw Zeeland bracht er na de lunch héél wat meer van terecht. Het paar Martin Donnelly en de 21- jarige John Reid, die in een toets- wedstrijd debuteerde, redde de gas ten voor een catastrophe. Het paar slaagde er in 116 runs achter elkaar te scoren en eerst toen viel Reid leg before wicket met een score van 50 gebowled door Jackson. Het totaal voor vijf wickets werd 198 runs, met Donnelly 70 not out; toen werd de thee geserveerd. Brian Close miste kort na de her vatting een vangkans op een bal van Rabone. Dit kostte Engeland veel tijd en runs, want de goed verdedi gende batslieden van Nieuw Zeeland maakten verder geen fouten meer. Aan het eind van de eerste dag luidde de score: Nieuw Zeeland, eerste innings: to taal 276 voor 8 wickets. NADAT Zaterdagavond voorwedstrijden waren gehouden in de skif en de double sculls, zijn Zondagmiddag op de Bosbaan bij Amsterdam de nationale roeikampioenschappen onder zonnig en warm weer beëin digd. Een veertigtal ploegen van 16 verenigingen betwistten elkaar de eer op de fraaie roeibaan, die dit jaar door de F.I.S.A. is uitgekozen voor het houden van de Europese kampioenschappen op 26, 27 en 28 Augustus a.s. Njord-Acht verlengde haar kampioenstitel Juist omdat daardoor de gelegen heid groter wordt Nederlandse ploe gen aan deze kampioenschappen te laten deelnemen waren de wedstrij den van gisteren belangrijk. Eind Augustus krijgen thans enkele jon ge Nederlandse ploegen de unieke gelegenheid de zo hoog nodige wed strijd-ervaring op te doen in inter nationaal milieu. Dat de 6 Neder landse ploegen, die de Nederlandse Roeibond na afloop van de kam pioenschappen voor de komende strijd afvaardigde, alle het interna tionale peil reeds zouden hebben be reikt, dat gelooft wel niemand, maar dat bijv. de double sculls een goed figuur zullen kunnen slaan staat wel vast. Ook de Acht van Njord maakte gisteren een bijzonder goede indruk. De grootste strijd bij deze natio nale kampioenschappen werd gele verd door de skiffeurs.Van Stolk van de Maas had in de voorwed strijd teleurgesteld. Hij werd derde achter Draaier van Nautilus en de Willem ni-er Van der Meer en kwam dientengevolge niet voor de finale in aanmerking. De jeugdige roeier Draaier ging in die finale het snelst van start en wist de leiding te behouden tot over de helft van de 2000 meter lange baan. Aanvanke lijk volgde van Mesdag van „Cor nells Tromp" hem goed, maar tegen de 1000 meter-lijn passeerde Neu- meier hem en 200 meter verder liet ook Van der Meer hem achter zich. Beurtelings hadden tussen de 1250 en de 1750 Neumeier en Draaier de leiding met Van der Meer constant een goede derde. Op het laatste eind voor de finish gaf echter de veel betere techniek van Neumeier de doorslag. Hoewel de Willem IU-er een lager tempo sloeg, dan de wat krampachtig en rukkend roeiende Draaier, liep Neumeier plotseling meer dan een lengte uit en bereik te de finish in een tijd van 7 min. 56.5 sec. De avond tevoren had hij de baan afgelegd in 7 min. 50 sec. zonder tegenstand, maar gisteren stond er iets meer wind en die had den de roeiers tegen. Draaiers prestatie mag niettemin genoemd worden: hij eindigde als twéede 3.4 seconden achter de nationale kam pioen. In de double sculls behaalde Neu meier zijn tweede nationale titel. Van de algemeen verwachte tegen stand van de Tritonploeg (Fuhri Snethlage en Vrolijk) kwam met uitzondering van de eerste 750 M. feitelijk weinig terecht. Rustig roei end liepen de Willem III-ers uit. Hun zege kwam geen moment meer in gevaar. Als derden eindigden in dit nummer de Willem III-Poseidon combinatie: Reiding en Logger. De Acht van Njord was de enige, die het kampioenschap van verleden jaar verlengde, zij het, dat men daarbij van een gehavende D.D.S.- ploeg minder tegenstand ondervond, dan normaal het geval zou zijn ge weest. Niet alleen zijn de D^lftena- ren eerst zeer laat in het seizoen met de training begonnen, doch zij hadden een junior in de ploeg moe ten opnemen, die nauwelijks had getraind. Ondanks de tegenwind no teerden de Leidenaren een .uitste kende tijd van 6.30.6. De DDS.-acht deed er 8 seconden langer over. Nereus stelde zijn aanhangers zo wel in de Vier zonder als de Vier met teleur door in beide nummers tweede te worden, terwijl ze favo riet waren. In de Vier Zonder wis selde de Nereusploeg tot de 1500 M. lijn stuivertje met Willem III, dat daarna echter zo'n daverende spurt inzett/e, dat Nereus bij de finish 2 lengten achterstand had én in de Vier met Stuurman bleek tot veler verbazing de eerstejaars ploeg van Njord het heft geheel in handen te hebben. Veel spanning was er in deze race niet, ieder der 4 boten lag ongeveer een lengte op haar voor ganger achter. Trouwens in geen enkele race was sprake van een werkelijk span nende finish. In de Twee met Stuur man zegevierde de Triton-ploeg, zij het dat zij zich daarbij zo had inge spannen, dat ze bij de finish van uitputting omsloeg en in het water terecht kwam en tenslotte maakte in de Twee zonder het winnende duo .van de Laak niet de indruk zich geheel te geven. Niettemin bleef Willem III vele tientallen me ters achter. Bij de damesnummers deed zich een klein incident voor, toen bij de skifrace de boot van mej. B. More- lisse van de Amstel door onbekende oorzaak kort na de start in goede positie kantelde en zij in het water terecht kwam. Onmiddellijk staakte een harer tegenstandsters, mej. C. M. van Rossem van Willem III, de strijd om haar met haar boot te hulp te komen. De drenkelinge werd tenslotte uit haar benarde positie bevrijd door de kamprechters in een motorboot. De uitslagen luiden: Vier zonder stuurman: 1. Njord 7.4.0; 2. Nereus op 2 lengtefi; 3. Willem III: 4. Laga. Skif: Willem' HI (T. Neumeier) 7.56.5; 2. Nautilus (B. Draaier) 7.59.9; 3. Willem III (H. van der Meer) 8.2.6; 4. Corn. Tromp (H. van Mesdag) 8.13.9. Twee met stuurman: 1. Triton 8.18.9; 2. Die Leythe 8.33.9; 3. Het Spaarne 8.48.8. Vier met stuurman: 1. Njord 7.27.7; 2. Nereus 7.35.1; Laga 7.47.2; Amstel 7.58.7 Twee zonder stuurman: 1. de Laak 8.10.6; 2. Willem III 8.29.1. Double scull: 1. Willem III (Neu meier, van der Meer) 7.25.8; 2. Tri ton (Fuhri Snethlage, Vrolijk) 7.41.2 3. Willem III-Poseidon (Reiding, Logger) 7.44.5. Acht: 1. Njord 6.30.6; 2. D.D.S. 6.38.5; 3. Laga 6.42.9. Dames, dubbel vier: 1. Willem III 3.55.1; 2. de Vliet; 3. de Hunze. Skif: 1. de Maas (mej. E. E. v. d. Burg) 4.33.4; 2. D.D.S. (mej. J. T. Posthuma) 4.50. Vier met stuurvrouw: 1. Het Spaarne 4.7.0; 2. De Hoop 4.9.2; 3. Nautilus. v Dubbel twee: 1. Willem ni 4.10.2; 2. DDS-de Vliet. Acht: 1. de Vliet 3.47.8; 2. De Hoop 3.52.4; 3. Nereus. DE EUROPESE ROEIKAMPIOENSCHAPPEN Zes Nederlandse, w.o. drie Njord- ploegen Het bestuur van de Nederlandse Roeibond heeft na afloop van de nationale roeikampioenschappen Jet besluit genomen alle kampioenen van deze wedstrijden te laten deel- nèmen aan de Europese kampioen schappen, die op 26, 27 en 28 Aug. a.s. op de Bosbaan bij Amsterdam zullen worden gehouden, echter met uitzondering van de skif-kampioen Neumeier van Willem III, omdat deze roeier met zijn clubgenoot van der Meer tevens winnaar werd in de double sculls, zodat hij in de Europese kampioenschappen reeds op dit .nummer zal moeten uitkomen. Dit betekent, dat eind Augustus de volgende 6 ploegen de Neder- landsé kleuren zullen trachten hoog te houden: 1. Willem Hl in de double sculls; 2. Njord in de vier zonder stuurman 3. Triton in de twee met stuurman; 4. Njord in de vier met stuurm<an; 5. De Laak in de twee zonder stuur man; 6. Njord in de achtriemsgieken. Het besluit van het bestuur om Neumeier niet in de skif te laten uitkomen, doch wel in de double sculls is gebaseerd op het -feit, dat men d? Dubbel Twee van Willem III meer kans op succes geeft in de Europese kampioenschappen, dan de skif. Het skifnummer is n.l. interna tionaal zeer sterk bezet. Het is bijv. zeer waarschijnlijk, dat de Ameri kaan Kelly, die dit jaar de Diamond Sculls won, op de Bosbaan zal star ten. De 6 Nederlandse roeiploegen, die zullen deelnemen aan de Europese kampioenschappen, zijn als volgt samengesteld: Double scull, Willem III' H. van der Meer en T. Neumeier Oslag). Vier zonder stuurman, Njord: R. J. Gobius, G. A. J. van Olden, J. G. C. Renardel de Lavalette en M. van Swaay (slag). Twee met stuurman. Triton: B. Binnendijk, C. F. H. Kuntze (slag) en Gan Ho Siang (strmn). Vier met stuurman, Njord: H. J. Hamming, R. Giel, R. J. van Geuns, F. Ouwéhand (slag) en ,J. van Lig- tien (strmn). Twee zonder stuurman, de Laak: W. F. van der Drift en C. C. A. de Jong (slag). Achtriemsgieken, Njord: G. J. Kemperman, H. J. Druyff, R. E. H. Buss, C. M. Hoogenboom, H. Bokel- man, A. Nijhof, W. Algie, G. Dutry van Haeften (slag) en M. G. Rood (strmn). Engeland en de Europese kam pioenschappen De heer Nicholls van de British Ro wing Association verklaarde, dat het vrijwel zeker is, dat Engeland enke le ploegen naar de Europese roei kampioenschappen zal zenden. Hij meende, dat de Ongestuurde Twee, die de Silver Goblets te Henley won A. S. F. Bucher en T. H. .Christie naar Amsterdam zou gaan, evenals de Double Scull. Burnell en Bushnell Olympische kampioenen, terwijl er verder een Ongestuurde Vier zal worden afgevaardigd. HERCULES—L.C.C. L.C.C. wint met 7 wickets. Her cules scoorde in haar innings 109 runs. Meer dan de helft hiervan had Dix (59) voor zijn rekening geno men en verder kwam alleen Wolters in de dubbele cijfers. A. van Es 5-42, J. Hopp 1-25, F. van Es 4-34. L.C.C. batte hierna zo goed, dat Metsch op een totaal van 117 voor het verlies van slechts 3 wickets kon sluiten. P. Kantebeen met een zeer mooie 52 not out was topscorer. A. Kantebeen 37, J. Hopp 12 not out en Metsch 10. Natuurlijk waren de bowling cij fers van Hercules niet fraai: Goet- hart 2-26, Derks 1-26, Dix 0-42, v. Sasse v. IJselt 0-14. TAFELTENNIS LEIDSCHE L.T.C. I—HET SPIEGHEL III 5—5. De oude Leidsche L.T.C. heeft haar eerste promotie-wedstrijd na harde strijd gewonnen en Zondag a.s. komt Ready 1 uit Maastricht naar Leiden voor de beslissende kamp om een plaats in de eerste klasse. De uitslagen tegen Het Spieghel 3 uit Bussum waren: J. NoordmanA. v. Putten 63, 63; H. RingroseW. Duys 63, 63; L. ZandvlietA. Lubbers 75, 26, 36; mevr. B. de Gruyter —mej. mr. v. Esveld 46, 06; mej. A. Moolenburghmevr. N. Tauw 63, 16, 57; mevr. de Gruyter en J. Noordmanmevr. Tauw en A. v. Putten 75, 61; mej. A. Moolenburgh en H. Ringrose— mej. mr. v. Esveld en A. Lubbers 46, 06; J. Noordman en H. Ring roseA. v. Putten en W. Duys 6—4, 62; dr. H. v. Swaay en L. Zand vlietH. Langeveld en A. Lubbers 1311, 62; mevr. de Gruyter en mej. A. Moolenburgh—mevr. N. Tauw en mej. mr./v. Esveld 63, 16, 06. De stand was daarmede 55, maar Leiden won 13 sets en Het Spieghel III in totaal 10. VOETBAL JULES RIMET NIET HERKOZEN. Onder voorzitterschap van Jules Rimet kwam de Federale Raad van de Franse Voetbalbond te Parijs bij een. Een derde gedeelte van het fe derale bureau moest worden ver nieuwd. Bij de stemmingen bleek, dat Jules Rimet, die aftredend was, doch herkiesbaar, niet het vereiste aantal stemmen heeft kunnen halen, weshalve hij uit de Federale Raad van de Franse Voetbalbond is ver dwenen. In de plaats van Rimet werd gekozen de president van de Parijse Liga, de heer Lafarge. PRIJSUITREIKING VAN L.D.W.S.- SERIE WEDSTRIJDEN. Aan 'de vier hoogst geplaatsten in de L.D.W.S.-seriewedstrijden werden Zaterdagavond in de „Harmonie'1 de prijzen uitgereikt, met vele harte lijke woorden van de voorzitter, de heer Th. W. v. d.' Klugt. L.F.C. dat met 3—1 van D.H.C. won, behaalde de eerste prijs, in de vorm van een zilveren bal. D.H.C. kreeg' een beker. De derde prijs was voor L.D.W.S., een kleine zilveren bal, na een 42 overwinning op U.V.S. De laatsten tenslotte kregen als vierde prijs een beker. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT. Be uitslagen van de Zaterdag ge houden draverijen en rennen te Duindigt luiden: Jupiter-prijs, Afstand 2100 M. voor paarden, welke nog geen ƒ500 heb ben gewonnen (le afdeling). 1. Leo- nidas Scott (A. B. v. d. Veen) tijd 3.17.08, km tijd 1.43.2. 2. Nicolette (H. C .ten Hagen) tijd 3.23.4, km.- tgd 1.38.7. 3. Meintje V (N. de Vries) tijd 3.24, km.-tijd 1.39. Toto winnend: ƒ22.10, 2.70, ƒ1.40, ƒ1.60. Jupiter-prijs, afstand 2100 M. 2e afdeling: 1. Little Anton D (H. C. ten Hagen) tijd 3.22, km-tijd 1.37.1. 2. Lancaster (N. v. Leeuwen) tijd 3.26.1, km.-tijd 1.38.2. Toto winnend: 6.40, plaats: ƒ2.40, ƒ3.60, ƒ2.80. Gekop peld: ƒ21.10. Jacqucline-prijs. Afstand 2480 M. voor paarden, welke ƒ500 doch nog geen ƒ20000 hebben gewonnen: 1. Luck Heny (J. M. v. d. Berg) tijd 3.44.3, km-tijd 1.29. 2. Margretha Hanover (J. Wagenaar) 3.44.5, km- tijd 1.29.8. 3. Louise de la Maire B (Th. Ponsen) tijd 3.45.8, km-tijd 1.29.6. Toto winnend: 5.40. Plaats: ƒ1.80, ƒ2.60, ƒ1.80. Jumelle-prijs. Afstand:. 2100 M. In ternationaal voor paarden, welke 7.000 of meer hebben gewonnen. 1. Louis Axkit W. H. Geersen) tijd 2.57.2, km-tijd 1.25.2. 2. Guy Hanover (W. Leeuwenkamp)) tijd 2.59.9 km tijd 1.24. 3. Intrepid (J. v. Leeu wen Jr.) tijd 3.00.8 km. tijd 1.25.3. Toto winnend: 1.40. Plaats: 1.30, ƒ2.20. Gekoppeld: ƒ3.90. Joliette-prijs. Afstand: 2100 M. voor paarden welke 1800 doch nog geen 70000 hebben gewonnen. 1. Lady Zora (J. Wagenaar) tijd 3.05.2 km tijd 1.27.4. 2. Maarten Spencer (W. H. Geersen) tijd 3.06 km tijd 1.28.6. 3. Joe Axkit (F. A. Bosveld) tijd 3.06.4 km tijd lè26.3. Toto win nend: 5.40, plaats: ƒ1.40, ƒ1.20, 2.70. Gekoppeld 4.60. Jocasto-prijs. Afstand 1600 M. Ren voor Nederlandse paarden van 3 jaar en ouder. 1. Constance (H. J. v. d. Kraats) tijd 1.47.2. 2. Metro- pole Palace II. 3. Ramena (F. Del- brassinne). Toto winnend: ƒ3, plaats: 1.30, ƒ1.20. Gekoppeld ƒ3.10. Jasmin Isabay-prijs. Afstand: 2400 M. Ren voor paarden van 3 jaar en ouder. Voor amateurrijders. 1. Ma- jesto (A. E. Selens) tijd 2.42.2. ,2. Young Phalaris (T. Timmer). 3. Mar- tine (D. Wagenaar). Toto winnend: ƒ1.30. Gekoppeld: 2.90. Totale om zet: ƒ41.465. CONCOURS HIPPIQUE TE LONDEN De „Country Life and Riding Cup" wedstrijd, welke Zaterdag in het White City stadion te Londen werd gehouden, werd door de Ierse ruiter captain Tubridy op Bruree gewon nen met 0 fouten. Prins Bernhard had met Veronique 20 fouten.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6