SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL M. M. 0. heeft haar hoop gevestigd op de toekomst AKKERTJE Geminiani won in de sprint van Goasmat Het 40-jarig jubileum der Harddraverij-veren. „Nooit Gedacht" te Stompwijk ZATERDAG 23 )ULI 1949 OE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 ERGENS ONDER HOOGMADE ligt de Vlietpolder. Ergens in de Vlietpolder ligt een voetbalveld. En ergens op dat voetbalveld staat een kleedtent. Dit alles is vrij normaal en er zou dan ook geen bijzon dere vermelding van gemaakt worden, ware het niet dat nog niet zo lang geleden, op een goede ochtend, de Hoogmadese voorbijgangers plot seling ontdekten dat de kleedtent verdwenen was! Nader onderzoek wees uit, dat door de hevige storm het hele bouwwerk was opgepakt en in een sloot gekwakt, ,Maar ze staat er weer", zei de voorzitter van de R.K. Voetbalvereniging M.M.O., de heer A. C. J. Vreeburg, aan wie wij dezer dagen een bezoek brachten. Dit voorval is vermeldenswaardig omdat wij er een treffende gelijkenis met de vereniging M.M.O. in zagen. Want eigenlijk is het hele M.M.O. door de storm opgepakt en in de sloot gekwakt. En als het waar is, dat iedere vergelijking in zekere zin mank gaat, dan doet deze het slechts in zoverre, dat nog niet ronduit ge zegd kan worden: ,Maar ze staat er weer". Dat het echter weer eens ooit zover zal komen, is een feit dat vast staat voor iedereen, die M.M.O. en Hoogmade kent! Alleen nog junioren. „Voor de oorlog", hoorden we ver tellen, „had Hoogmade reeds een ka tholieke voetbalvereniging. Maar oor logsomstandigheden maakten aan haar leven een einde. Toen echter de oorlog voorbij was, wilden de over gebleven leden wel weer graag een balletje trappen en zo werd er een nieuwe vereniging opgericht". „En ging dat allemaal zo gemakke lijk?", was onze vraag. .Gemak kelijk is nu niet bepaald het juiste woord", klonk het laconieke ant woord. Hoogmade, hoewel practisch geheel katholiek, is maar een klein dorp, zodat de toeloop van leden nooit groot kan zijn. Enfin, ik behoef u eigenlijk niet veel te vertellen, want de naam zelf zegt al genoeg. Weet U wat „M.M.O." betekent?" We moesten erkennen zij het met schaamte die wetenschap niet te bezitten en vernamen toen dat de Hoogmadese voetbalvereniging heel toepasselijk ten doop was gehouden onder de naam „Met Moeite Opge richt". „What is a name?" heeft Shakespeare zich in „Hamlet" afge vraagd. In dit geval echter is het heel wat. De naam vertelt precies hoe het er aan toe gegaan is. En wie M.M.O. in haar huidige gedaante ziet, zal beamen dat de naam voortreffe lijk gekozen is! Met moeite werd M.M.O. dus opge richt en, alle aanvankelijke enthou siasme ten spijt, zijn de moeilijkheden gebleven. Begonnen werd in de 2e klasse van de L.V.B., maar na twee competities werd het senioren-elftal opgeheven, zodat het laatste jaar al leen maar met junioren gespeeld werd. „Die junioren doen het overigens heel goed", merkte onze gastheer op. „Zij hebben in de laatste competitie een goed figuur geslagen en beschik ken wat heej gelukkig is over een uitstekende juniorenleider. Die man doet al het mogelijke voor de jongens en zorgt voor hen als een va der! Bij elke wedstrijd is1 hij tegen woordig en de jongens hangen ge woon aan hem." Gelukkige vereniging, die zoiets kan zeggen! Geen donateurs. „Hoe staat M.M.O. er finantieel voor?" „Erg dunnetjes. We kun nen de boel draaiend houden, maar daar is alles mee gezegd. Wel be schikken de leden over een aardige reiskas; de jongens hebben dus nog een reisje in petto. Maar de vereni gingskas laat meestal de bodem zien. Ik vertelde zojuist dat onze kleed tent omgewaaid is. Ze is weer over eind gezet voor het luttele bedrag van zeven en een halve gulden! Het moest natuurlijk veel meer kosten, maar we hadden het niet." Dit alles laat zich uiteraard heel goed begrijpen. Junioren kunnen eenmaal niet veel contributie betalen en donateurs heeft M.M.O. niet. Dan weten insiders wel hoe het er mee gesteld is! „Maar ondanks alles", vervolgde de voorzitter,, is de geest onder de jongens buitengewoon goed. Ik zou haast zeggen dat we het niet beter konden wensen. En dat is ook belang rijk! Dit uit zich o.a. in de toeloop van nieuwe leden, zodat we nu over een stelletje aspiranten beschikken, waaruit we heel misschien een as piranten-elftal kunnen-formeren voor de a.s. competitie. In ieder geval heb ben we de jeugd en dus de toekomst. Het is wel aardig om te zien hoe ons kleine clubje toch nog belang stelling trekt. Normaal komt er nooit publiek op junioren-wedstrijden, maar omdat wij geen senioren hebben, komt men bij ons wel naar de wed strijden kijken. Natuurlijk moet men zich daar geen grote voorstellingen van maken, maar tóch hebben we pu bliek. Zon achter de wolken. Ondanks alles echter bleek de voor zitter hoopvol gestemd. „We zijn nog een jonge vereniging, dus* de huidige moeilijkheden moeten we maar als kinderziekten beschouwen. Eens zullen we die wel weer te boven .ko men". „Of dat gauw zal zijn? Onlangs zijn er stemmen opgegaan om weer met senioren te gaan spelen, maar op een gehouden ledenvergadering bleek de animo hiervoor toch niet zó groot te zijn dat we dit inderdaad weer kunnen gaan doen. Het lijkt me daarom beter dat we maar even rustig afwachten, dan komt alles wel weer in orde. We hebben nu goede junioren en als die over enkele ja ren waf ouder zijn, gaan ze vanzelf over naar de senioren. Dan krijgen we een prachtig elftal van „eigen kweek". Men zal dus de eerste tijd nog niet al te veel van M.M.O. ho ren. Maar de kern is er en langzaam zal die wel uitgroeien tot een ver- c=^ neem een eniging, waar Hoogmade weer trots op kan zijn". Op deze uitspraak houden we het dan voorlopig maar. De kleedtent is omgewaaid en staat weer overeind. Ook M.M.O. zelf heeft te lijden ge had van de storm. De vereniging is nog niet herrezen. Maar de funda menten zijn gelegd en gezien de uitspraken van de voorzitter goed gelegd. Dan komt de rest van het bouwwerk vanzelf weer! Hoogmade wacht rustig af. En eens zal in de Vlietpolder weer gevoet bald worden ook door senioren! dat het een lieve lust is. Laat dit de Hoogmadese voetballiefhebbers, die thans naar een junioren wedstrijd gaan kijken, tot troost strekken! De heer A. C. J. VREEBURG, Voorzitter van „M.M.O.". VOETBAL ADSPIRANTEN-SPORTDAG VAN DOOOS De RJKW „Docos" organiseert morgen voor haar 70 adspiranten een grote sportdag welke om half negen aanvangt met een H. Mis in de St. Leonarduskerk. Na afloop hiervan ontbijt in de cantine op het terrein. De ochtend wordt verder gevuld met een boottocht, welke lot half een zal duren. 's Middags om twee uur komen alle deelnemers weer op het Docos- veld, voor het afwerken van een pro gramma, bestaande uit 60 meter hardlopen, doelschieten, baldribbelen touwtrekken en 500 meter hardlo pen. Het bestuur en de adspiranten- commissie hebben hiervoor verschil lende mooie prijzen beschikbaar ge steld. Er wordt gespeeld in twee se ries, nl. jongens van 11 en 12 jaar en van 13 en 14 jaar. De ouders van de deelnemende adspiranten worden dringend ver zocht deze middag vrij te houden en eens belangstelling te komen tonen voor „Docos" en voor het werk van de jeugdleiders, die helaas te weinig in aantai, veel voor deze adspiranten over hebben. Ook leden, donateurs en verdere supporters zijn natuurlijk van harte welkom, om 2 uur op het Docos-terrein aan de Haagweg. HANDBAL De Bataven. De dames, die a.s. Zondag deel zullen nemen aan de handbal wedstrijd tegen Blauw zwart in Wassenaar worden ver zocht om 1.15 uur op het Stations plein aanwezig te zijn voor de tram van 1.20 uur. De opstelling is als volgt: keep- ster: A. Gieske; achter: v.l.n.r. J. v. Dorp, E. Heemskerk, midden: M. Brunt, A. Vuurpijl, J. Witkamp; voor: M. v. d. Drift, G. Veldhoven, P. Veldhoven, L. Brusche, Tr. Schoo. Ouders, Waarschuwt toch uw kinderen, dat ze 't verkeer niet mogen hinderen. DE TOUR DE FRANCE Nog 57 renners waren in de koers toen gistermorgen te Lausanne het vertreksein gegeven werd voor de 19e etappe. Het was prachtig weer, maar er stond een fris briesje. Niemand had enige lust om zich uit te sloven en gedurende bijna vijftig kilometer steeg het tempo zelden boven de 25 km per uur, met het gevolg, dat er al spoedig grote vertraging ontstond op het tijdsche ma. Desondanks moest de „Zwarte Adelaar" Marcel Kint, die al enige dagen ongesteld was, al in het begin van de etappe opgeven. Voor in het peloton begon men zich geleidelijk aan wat te roeren en tijdens de sprint voor een premie op de helling van Neufchatel (80 km) kregen Kirchen, de Mulder, Geminiani en Coppi een kleine voorsprong. Nadat de Mulder de strijd gewonnen had lieten vier van deze renners zich weer door het peloton absorberen. Geminiani zette evenwel door, waar- c-p Coppi, Marinelli en Robic vaart versnelden en het grootste deel van het peloton meetrokken. De Italia nen controleerden de rit en bleven zeer waakzaam, wat Goasmat echter niet belette uit de hoofdgroep te ontsnappen, op de eerste hellingen van de Vue des Alpes, en zich bij Geminiani te voegen. Halverwege de col hadden zij 300 meter voor sprong en even later kwam Mahe ook bij hen. Toen gingen dus drie man aan kop. De Breton kon echter het tempo niet volhouden en zakte weer af, terwijl de twee anderen, om beurten leidend, steeds verder uitliepen. Op het hoogste punt, waar Geminiani zijn maat voor de berg- premie sloeg, hadden zij Mahe 1 min. 10 sec. achter zich gelaten. Geminiani en Goasmat wisten in de 19e étappe een kleine voorsprong te nemen, welke tenslotte steeds groter werd. Te Nommay, op 179 km van Lausanne bedroeg het ver schil bijna een kwartier. Toen moes ten er nog 100 km gereden worden. Langzaam maar zeker liep het pele- ton, waarin men zich niet druk maak te om de beide vluchtelingen, een gedeelte van de achterstand in, maar ingehaald werden zij niet meer. In teressant was alleen de achtervol ging, welke Schotte, van Steenber gen en Keteleer ingezet hadden. Deze Belgen waren enkele malen door lekke banden achter geraakt, maar na veel moeite en inspanning gelukte het hun na Mulhouse op 235 km, de staart van het peleton weer te pakken te krijgen. Niet ver van Colmar af demarreerde Diederich, de Luxemburger en kwam met voor sprong voor de grote groep op de wielerbaan binnen, waar Geminiani intussen reeds met twee lengten de sprint van Marie Goasmat had ge wonnen. Zonder Geminiani en Goasmat zou deze etappe de rustigste van alle tot dusver gereden etappes zijn gewor den. De Italianen Pezzi en Milano kwa men na 9 uur 58 minuten 40 sec. binnen, na sluiting van de controle, maar zij werden niet uit de koers gezet. Marcelak van West-Noord- Frankrijk deed er tien uur 22 minu ten elf seconden over en werd uit geschakeld. Verder heeft Marcel Kint, die he vige last van steenpuisten had, de strijd gestaakt, na 25 km reeds. Na de stenen in Aosta, tomaten in Frankrijk Dat de „incidenten" van Aosta niet zonder gevolgen zouden blijven, had iedereen wel op zijn vingers kunnen natellen. Reeds zijn er stemmen op gegaan en die stemmen zijn afkom stig van gezaghebbende personen, om in den vervolge de Tour alleen maar in Frankrijk te houden en geen etappes meer buiten de gren zen te laten eindigen. Bij woorden is het evenwel niet gebleven. Bij het passeren van de Zwitsers-Franse grens, in de buurt van Belfort, ston den opgewonden Franse supporters langs de wegen en lieten het helaas niet bij woorden. Er werd met to maten gegooid en met„stenen, repressailles voor datgene, wat rnet de buitenlanders op Italiaans grond gebied was gebeurd. Want de toma ten en de stenen kwamen uitsluitend bij de Italianen terecht, bij de Ita liaanse renners en de journalisten. Corrieri, Brignole, de Santi en ook Coppi werden geraakt en zoals de drager van de gele trui tegenover ons verklaarde, waren twee stenen op zijn lichaam terecht gekomen. De Elzassers bleken meer sportieve mensen te zijn, want tijdens de ere- ronde, welke Coppi op de baan te Colmar maakte, werd hij enthousiast toegejuicht. Men mag hopen, dat de herrieschoppers van Heifort geen volgelingen hebben elders in Frank rijk, want anders krijgen wij mis schien het dreigement van de Italia nen de te Tour de France te verla ten. En vóór Zondag, voor de aan komst op het Pare des Princes te Parijs, zou dat beslist te betreuren zijn. En intussen hebben de Franse renners en de Franse journalisten hun verontschuldigingen aangebo den, wat Franse heethoofden elders hadden gedaan. En die excuses werden wel aan vaard door de Italianen. Met Coppi als favoriet werd heden gestart van Colmar naar Nancy, over 137 km, met de Col dur Bonhomme van bijna 1000 meter als lastige kwant, die nog heel wat renners moeilijkheden zal bezorgen, want deze voorlaatste etappe is een rit.tegen het hor loge. Zondag gaat het dan van Nancy raar Parijs, een afstand van maar eventjes 340. km. De uitslag van de 19e etappe luidt: 1. Geminiani (Frankrijk A) in 8 uur 59 min. 57 sec., 2. Goasmat (West- Noord) op 1 lengte, 3. Diederich (Luxemburg) 9.06.04, 4. Ausenda (Italië B) z. t., 5. Hendrickx (Bel gië B) 9.06.26, 6. Robic (West-Noord) 9.07.09, 7. Sciardis (Italië A) z. t., 8. Ockers (België A) z. t., 10. Lam- brecht (België A) z. t. Vervolgens het .grote peleton waar voor dezelfde tijd genoteerd werd als voor Robic. Na de 19de etappe ziet het alge meen klassement er als volgt uit: 1. Coppi (Italië) 135 uur 13 min. 44 sec., 2. Bartali (Italië) 135.16.47, 3. Marinelli (lie de France) 135.26.24, 4. Ockers (België) 135.32.27, 5. Robic (West-Noord) 135.33.44, 6. Dupont (België B) 135.38.02, 7. Magni (Ita lië B) 135.41.46, 8. Apo Lazarides (Frankrijk) 145.44.54, 9. Goldschmidt (Luxemburg) 135.50.38, 10. Cogan (West-Noord) 136.02.32. Na de Val des Alpes is de eind stand in het bergklassement als volgt: 1. Coppi 73 pnt., 2. Robic en Bartali 62 pnt., 4. Apo Lazarides 47 pnt., 5. Lucien Lazarides 29 pnt., 6. Ockers 23 pnt., 7. Taca 17 pnt., 8. Geminiani 15 pnt., 9. Cogan 13 pnt., 10. Kubler 12 pnt., 11. Brule en Ma rinelli 11 pnt. Het landenklassement zag er te Colmar als volgt uit: 1. Italië 406.51.39, 2. West-Noord 408.29.29, 3. Frankrijk 408.30.02, 4. Luxemburg 408.39.28, 5. Ile de France 408.48.01, 6. België A, 7. België B, 8. Zuid- Oost Frankrijk, 9. Centraal Zuid- West Frankrijk. BLOEIENDE „DISSIDENTE" WIELERSPORT IN NOORD-LEMBURG De moeilijkheden, die in de Neder landse wielersport zijn gerezen inza ke de prijzen toekenning aan ama teurs en nieuwelingen, hebben het ontstaan van een „dissidente" wieler sport in Limburg, bevorderd. Begon nen met ronde's op gewone fietsen, heeft zich een corps renners ontwik keld, dat thans up to date is uitge rust en wekelijks wedstrijden rijdt. Er heeft zich een bond gevormd met de enigszins Belgisch aandoende naam „Wielerbelang Noord-Limburg" waarbij een honderdtal renners is aangesloten. Dit „Wielerbelang" or ganiseert iedere Zondag wedstrijden en zelfs kampioenschappen: de wea- strijdagenda is tot in September be zet. Aangelokt door de vele prijzen en premies verdienen verschillende renners op een middag een royaal weekgeld en zelfs zijn er enkelen, die hun bestaan louter hierin zoeken Als bijzonderheid valt te vermel den, dat eigenaars van fietsenzaken in Limburg verklaren, dat zij de gro te vraag naar rennersfiets-onderde- len met geen mogelijkheid kunnen bijhouden. Swift-Combinatie. Zondag is er voor A- en B*k)as een trainingsrit over 70 km. De C-klas rijdt 35 km. Vertrek 9.30 uur. J. v. d. Fits en Joop Riethoven komen Zondag uit in een 100 km. kop- pelcourse te Enschedé. R. Riethoven neemt deel aan de Ronde van Soest, een wedstrijd over 100 k.m voor professionals. H. de Vos en J. Vermeulen rijden hier 40 km. voor nieuwelingen. ZWEMMEN FOEROEHASJI EVÉNAART WERELDRECORD. In het Meiji bassin te Tokio zijn de finales van de Japanse kampioen schappen gezwommen in tegenwoor digheid van 15000 toeschouwers. Konosjin Foeroehasji won de 1500 m'eter vrije slag in 18 min. 58.8, waarmee hij het wereldrecord even aarde datv zijn landgenoot Tomikat- soe Amano elf,jaar geleden in het zelfde bassin had gevestigd. Van Foeroehasji's tijd zal erkenning ge vraagd worden aan de F.I.N.A., waarvan Japan sinds enkele weken weer lid is. Naar verluidt zouden Foeroehasji en nog 4 andere Japan se zwemmers uitkomen in de aan staande open kampioenschappen van Amerika te Los Angeles. DINGEN VAN DE DAG Wij vragen uw aandacht voor Jubilea's van verenigingen zijn altijd een dankbaar onderwerp om tot nieuwe feestvieringen te komen, om, dankbaar voor het bereikte in het verleden, te trachten tot nieuwe opbloei te komen, nieuwe leden te win nen kortom de vereniging omhoog te brengen. De Stompwijkse Harddra verijvereniging „Nooit Gedacht" maakt hierop gedeeltelijk wel een heel bijzondere uitzondering. Deze vereniging dé vereniging in het landelijke Stompwijk, want andere verenigingen van die aard hebben geen bestaansrecht bestaat binnenkort veertig jaar. Doch hoe won derlijk het moge klinken, zij bezit geen leden, bestaat slechts uit een dagelijks bestuur van 5 leden met 9 commissieleden, waarbij de burge meesters ambtshalve ere-voorzitter is. En desondanks is „Nooit Gedacht" te Stompwijk een bloeiende vereni ging, welke jaarlijks hét grote uit- gaansfeest voor de Stompwijkers or ganiseert, niet alleen voor de paar densportliefhebbers, maar ook voor degenen, die van volksfeesten hou den en voor de kinderen, die hun kin derfeest niet gaarne zouden missen. Zonder andere bron van inkomsten dan die, welke voortvloeien uit de feestviering zelve, heeft „Nooit Ge dacht" dit gedurende 40 jaar gedaan. 'n Stukje historie We hebben deze week de voorzit ter, de heer C. Waayer, opgezocht, om van hem een en ander te vernemen omtrent de oprichtingsgeschiedenis der vereniging, waarvan wij de ge organiseerde harddraverijen reeds ge durende dertig jaar bijwoonden en „versloegen". Toen in de jaren 19081909 plan nen in Stompwijk werden geopperd om te komen tot de oprichting van een harddraverij vereniging, werd met Warmond, waar reeds een derge lijke vereniging bestond, overleg ge pleegd en op 7 September 1909 werd jn het café „Het Blessepaard" de op richtingsvergadering gehouden on der leiding van de heren B. den El zen, P. Kouwenhoven en A. Steene- veld. Een bestuur van dertien perso nen werd gekozen en hieraan werden korte tijd laten zeven commissaris sen tegevoegd. Zo kon de vereniging starten. En zij deed zulks onmiddel lijk, want reeds op 30 September van dat jaar werden twee courses gehou den: des morgens voor paarden on der de man, waarbij winnaar werd J. van Santen en des middags een korte- baancourse, waarvan winnaar werd Dirk de Vlieger met een prijs van 75.—. Dat was het bescheiden begin, maar het groeide uit tot iets groots, hetgeen men zal beamen wanneer men hoort, dat de winnaar van de jubileumdra verij van dit jaar een prijs van 1200 in ontvangst zal mogen nemen. De heer B. den Elzen, die talrijke Stompwijkers zich nog zullen herin neren, werd de eerste voorzitter en hij bleef het 25 jaar lang, zodat hij ook het zilveren bestaansfeest mocht medevieren in 1934, doch in het na jaar van het jubileumjaar overleed hij om te worden opgevolgd door de heer C. Waayer, die op 22 Jan. 1935 officieel werd benoemd, na van 1913 af in het bestuur en van 1920 af als De heer C. WAAYER, sinds 1935 voorzitter van „Nooit Gedacht", opvolger van B. den Elzen. secretaris daarin zitting te hebben gehad. Van de oprichters zijn nog drie per sonen in leven, n.l. de heren Abr. v. d. Akker, Q. Onderwater en P. Kou wenhoven. Tezamen met de heer Dirk de Vlieger zullen zij bij de feesten van dit jaar gehuldigd worden. Telken jare hield „Nooit Gedacht" haar jaarlijkse draverijfeest, waar aan meestal op 'n tweede dag de kin derfeesten waren gekoppeld. Met wis selend succes wat het aantal deel nemers betreft, doch dit was telken jare bevredigend. Zo kreeg „Nooit Gedacht" een goede naam in de hard draverswereld en wist zich op te wer ken tot de spits der kortebaandrave- rijen in Nederland. Niet alleen uit Stompwijk, maar tot uit verre omtrek komen de paardensportliefhebbers telken jare met honderden de korte- baandraverijen in Stompwijk bezoe ken en het anders zo stille dorp is dan één en al leven en beweging, waar verkeersagenten hun werk moe ten doen Vooral de laatste ja ren is een grote opbloei waar te ne men, hetgeen daaraan te danken is, dat thans reisvergoeding voor deel nemende paarden kan worden toege kend. Bovendien zij'n er de laatste jaren verschillende jongere krachten in het bestuur gekomen, hetgeen nieuw leven bracht, waarop onder leiding van de huidige voorzitter, die zich vol ambitie aan zijn taak geeft, nog lang kan worden voortgebouwd. Vermelden we nog, dat de heer Waayer na zijn verkiezing tot voor zitter werd opgevolgd door de heer G. Olsthoorn, die bij de bevrijding als oorlogsslachtoffer viel, waarna de heer C. J. v. d. Bosch zijn plaats innam als secretaris. Een veelbelovende feestviering In verband met het veertigjarig ju bileum heeft het bestuur van Nooit Gedacht" gemeend zich dit jaar voor namelijk tot de paardensport te moe ten bepalen, met uitzondering dan van het gebruikelijke kinderfeest. Het programma luidt dan als volgt: Woensdag 3 Augustus: grote Jubi leumdraverij met een totaal van ƒ2000 aan prijzen en een hoofdprijs van 1200. Donderdag 4 Augustus: Voormid dags kinderspelen met tractaties, Namiddags groot concours hippique met vijf nummers tuigpaarden en gróót springconcours. Voor de jubileumdraver' zijn niet minder dan 37 paarden ir chreven. Tot de loting kunnen nog ingeschre ven paarden worden teruggetrokken, doch men vermoedt, dat er wel 30 paarden zullen overblijven, hetgeen ruim voldoende is om voor een aan trekkelijk programma te zorgen. De BIJ GELEGENHEID van het zilveren jubileum werd bovenstaande foto genomen: Zittend van links naar rechts de heren: J. Fleuren, C. Waaijer, B. den Elzen, burgemeester W. J. Keyzer, M. Belt, C. de Haas en J. C. v. d. Bosch. Staande de heren: Jac. v. d. Zijden, G. Olsthoorn, H. Belt, A. Waayer, C. Olsthoorn, Adr. Olsthoorn, Q. Onderwater, C. J. v. d. Bosch, J. van Nierop en S. v. d. Zalm. (Niet op de foto staat de ijverige penningmeester gedurende meer dan 25 jaar: de heer L. C. Stijnman). beste kortebaandravers zijn natuur lijk van de partij, zodat een bezoek aan Stompwijk de moeite zal lonen. Het concours hippique zal uit 6 rubrieken bestaan, n.l. I. Concours voor eenspannen tuigpaarden, nieuwelingenklasse, al leen voor paarden, die in dit nummer nog nimmer, een prijs hebben gewon- II. Concours landbouwtuigpaar- den, toebehorende aan landbouwers, wonende binnen een omtrek van 30 K.M. van Stompwijk. III. Concours voor eenspannen tuigpaarden, open klasse. IV. Behendigheids springconcours voor amateurs, le gedeelte. V. Concours voor tweespannen tuigpaarden, open klasse en 2e ge deelte springconcours. VI. Concours voor tandems, lang- spannen, gereden voor tweewielig rij tuig. De inschrijving voor rubriek II sluit uiterlijk 31 Juli uitsluitend bij C. J. v. d. Bosch, Meerlaan 5, Stomp wijk. Tel. K 1761, No. 691. Voorafgaande aan het programma op Woensdag 3 Augustus zal een hul diging plaats vinden van de 3 nog in leven zijnde oprichters en Dirk de Vlieger. Vergezeld van burgemeester Banning, van wie de vereniging, evenals vroeger van burgemeester Keyzer, steeds de grootste medewer king heeft ondervonden, zullen de heren aan de grens van de gemeente, bij de Gebrs. Wijsman, worden ont vangen. Per rijtuigen trekt de stoet dan, met de harmonie „Juliana" voor op, in optocht naar het feestterrein, waar de voorzitter, de heer C. Waayer, na een openingswoord van de burgemeester, een huldigingstoe spraak zal houden. Daarna zal de grote draverij een aanvang nemen. Het beloven voor Stompwijk dus een paar heuglijke dagen te worden, zodat niet ten onrechte verwacht mag worden, dat het bezoek aan Stomp wijk zeer groot zal zijn. Het feestprogramma zal tevens be vatten de regelen, welke gelden voor de wet op de totalisator, zodat men goed zal doen zulk een feestgids aan te schaffen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8