TEXTIEL STADSNIEUWS jZeiefaantjeó puntenvrij Nog één week J.v.Moorsel&Zn ZATERDAG 23 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 F 58.000.- ontvreemd bij Stichting '40-'45 In de nacht van Donderdag op Vrijdag is ingebroken in het dis trictsbureau Zuid Holland-Noord van de Stichting '40-'45, Rijnsbur- gerweg 177, waarbij een bedrag van f 58.000,werd ontvreemd. Nader vernemen wij nog dat dit districtsbureau regelmatig bedragen ontvangt van het hoofdbureau, ter verdeling onderde verschillende plaatselijke bureaux, die op hun beurt het geld verdelen onder de oorlogsslachtoffers, die daarvoor in aanmerking komen. Het blijkt nu dat dit bedrag in een gewone kast was opgeborgen, zodat men niet veel moeite heeft gehad de buit te be machtigen. Het wil ons voorkomen dat hier met het geld, dat het Ne derlandse volk bijeen heeft ge bracht, ter ondersteuning van oor logsslachtoffers. wel wat al te ge makkelijk wordt omgesprongen. Dergelijke grote bedragen dienen toch zeker in een kluis bewaard te worden! Hoewel het onderzoek nog in volle gang is en de recherche ons, hangen de dit onderzoek, nog niets kon me dedelen, zou het feit dat het geld in een gewone kast was opgeborgen er op kunnen wijzen, dat de dader met de situatie ter plaatse op de hoogte Prof. J. van Bemmelen, hoogleraar in de criminologie aan de Leidse Universiteit, vertoeft tot midden September in Suriname alwaar hij cursussen aan de rechtsschool geeft alsmede cursussen voor geneeshe ren, studenten in de medicijnen en onderwijzers. MET DE K. R. V. OP REIS. Driedaagse tocht door Limburg en België. Wanneer de zomer ten einde is en men hoort zijn kennissen spreken over de ondervonden vacantiegenoe- gens, van 'n reisje naar mooi Lim burg, van 'n trip per touringcar door de mooiste streken van België, dan zullen velen zich moeten afvragen: waarom zij en ik niet? Dat waarom is nu nog te voorko men. Nu staan we midden in de zo lang verwachte zoiper, nu kan men vacantieplannen maken, men kan alleen gaan. men kan kennissen op zoeken om samen te reizen, samen de genoegens van een vacantie te genie ten. men kan het ook doen met de Katholieke Reisvereniging, die een zomerprogramma heeft met „voor elck wat wils". De afdeling Leiden der Katholieke Reisvereniging heeft in de laatste jaren reeds vele vacantietoch^en en trips georganiseerd en met succes. Een groot gedeelte van Nederland en België is reeds doorkruist en steeds nieuwe tochten staan op het rijkvoorziene programma. Voor één daarvan vragen we thans de speciale aandacht van onze lezers: het is de 3-daagse tocht naar Lim burg, Nieuw Nederland (bij Sittard), Valkenburg. Maastricht eneen schitterende autotocht door het mooi ste gedeelte van de Belgische Ar dennen met als eindpunt Beauring nabij de Franse grens. Een tocht om niet te vergeten. Wie zou daarbij niet van de partij willen zijn? Drie dagen van 1518 Augustus kunt u hiervoor toch wel reserveren? U zult er geen spijt van hebben. Alleen dit: als u mee wilt gaan. dan dient u zich ten spoedigste aan te melden (Boekhandel „De Sleutel stad". Breestraat 123), want met het oog op de vacantiedrukte is het noodzakelijk zo vroeg mogelijk ho tels te bespreken. BACH-PROGRAMMA IN PIETERSKERK. Evenals vorige jaren zal ook nu weer op Donderdag 28 Juli, Bach's sterfdatum, een kort programma van enkele zijner orgelwerken in de Pie terskerk worden uitgevoerd. Doordat Leo Mens dan uitstedig.is zal op diens verzoek Piet Uiterlinden dit programma ten gehore brengen. De toegang is vrij. Na afloop be staat gelegenheid tot vrijwillige bij drage voor het orgelfonds. KATH. M.U.L.O.-EXAMENS. Geslaagd zijn: A. Gravendaal, C. v. d. Berg, E. Elferink, T. Hubers, P. v. d. Lans, M. Ottenheim, E. Win ters, A. Beemster, W. v. d. Westen, J. Strijk, P. Rijsdam, C. Kloeg, J. Reizevoort, G. Postma. W. Verbeij, M. Vlasveld, M. v. d. Voorn, E. Win kelmolen, J. Zandvliet, H. Steffin, S. Strijk, W. v d. Veer, C. Visser, J. v. d. Zwet, W. v. Sonderen. Afgewezen 3. M.U.L.O.-EXAMENS. Geslaagd zijn: J. Veldhuyzen, W. M. Hoornstra, Bodegraven; E. van Leeuwen, Sassenheim; C. L. Leynse, Voorhout; H. Simt, Lisse; N. Ver hoef, Sassenheim; G. Bens, Voor hout; K. Jansze, Voorhout; J. Kuiper Sassenheim; L. G. Kooren, Benne- broek; A. Korbee, Hillegom; J. de Kwaasteniet, Hillegom; L. K. van der Lee, Bennebroek: A. C. Lange- zaal, J. Boom, Leiden; A. J. van Westering, Noordwijk; W. Lagemaat Katwijk aan Zee; J. H. M. Frentrop, Leiden. Naar HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Leiden ▼oor Geboorteaankondigingen Van het le leerjaar naar het 2e leerjaar bevorderd: S. van Egmond, J. Fladderak, J. v. d. Geest, K. Hoo- geboom, K. de Jong, B. v. d. Poel, Chr. van Stijn, S. Waasdorp, J. Webbers. De heer A. C. L. Gilein alhier behaalde gisteren te 's Gravenhage de hoofdacte. Nadat gistermiddag, zoals wij reeds meldden, 180 Leidse militairen, die na 9 Juli uit Indonesië terugkeerden, op het stadhuis door het gemeentebe stuur ontvangen waren en toegespro ken werden door loco-burgemeester St. Menken, waarna een herinnerings oorkonde werd uitgereikt, vond gis teravond in de Schouwburg een feest avond plaats, aangeboden door de Plaatselijke Demobilisatieraad. Namens dit comité werden de ge- demobiliseerden verwelkomd door ir. J. J. G. van Hoek, die o.a. herin nerde aan hun tijd in Indonesië door gebracht en die gekenmerkt werd door een geest van goede kameraad? schap. Spr. hoopte dat deze geest ook in het vaderland levendig zou worden gehouden. Onder leiding van de conferencier Alex de Haas werd een gevarieerd- programma afgewerkt, wavrbij voor- al het optreden van Scholten en van 't Zelfde en het xyophoon-duo Diana en Daranti zeer werd gewaardeerd. Autotocht ouden van dagen. Dinsdagmiddag 2 uur vertrekken de oudjes van de buurtvereniging „Haagweg" vanaf het Genestetplein voor een autotocht van Leiden via Voorburg en Rijswijk, door het West- land naar Rotterdam Maastunnel. Daarna in café-restaurant Haven- zidht zal geluncht worden. Daarna bij goed weer een rondvaart door do Rottferdamse havens en bij slecht weer bezoek aan de dierentuin. Ver volgens van Rotterdam naar den Haag en Scheveningen alwaar ver versingen zullen worden aangebo den. Dan gaat de tocht weer naar Leiden, alwaar men precies half 8 aanwezig moet zijn op het Genestet plein. Daar zal de Accordeonver. D.V.V, klaar staan om onder leiding van de heer C. Boellaard een con cert te geven. Zondagsdienst der huisartsen. A.s. Zondag 24 Juli zal de dienst wor den waargenomen door de doktoren: Hartman, van Leeuwen, Simons en Stoffers. Dienst der Apotheken. De avond nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden, v/ordt van Zater dag 13 uur nam. en Zaterdag 8 uur voorm. waargenomen: de apotheek Kok. Rapenburg 9, tel. 24807; de Apo theek .Tot Hulp der Menschheid", Hooigracht 48, Tel. 21060. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apotheek, Wilhelminapark 9, tele foon 26274. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria, d. van J. Marbus èn C. Kwaadgras. Gehuwd: J. F. A. Modderman jm en H. Ribbius jd. Overleden: M. E. van Strien zn 8 weken; M. J. H. Mernard, wednr. 66 jaar. Weggebruikers, Denkt altijd om het spelend kind, Wanneer 't zich op uw weg bevindt. Bioscopen Lido. De zomer is in 't land en het weer lokt niet altijd tot bios coopbezoek, maar wie desondanks enige uren aangenaam wil bezigge houden worden, zal goed doen een bezoek aan het Lido-theater te bren gen. Daar wordt de film „Het spel gaat beginnen" vertoond, een Itali aanse film met wat nonsens als on dergrond, maar met een keurig ver zorgd opera-programme met o.m. fragmenten uit de Barbier van Se- villa, Norma e.a. Een vrij simpel verhaal ligt aan deze film ten grondslag. Een fan tastisch aangelegd jongmens weet door trucs en valse brieven enige beroemde Italiaanse operasterren naar Londen te krijgen, waar zij zullen optreden ten bate van de her bouw van een kerk voor de Italiaan se kolonie in Londen. Dat gaat met heel veel moeilijkheden gepaard, doch het lukt en.... het concert slaagt uitstekend. De organisator had echter drievoudig succes: hij bracht geld bijeen voor de kerk, hij kreeg een baantje en tenslotte won hij de geliefde van zijn hart. Wat wil men meer! Luxor vertoont deze week een film in technicolor, „The Jolson Story", waarin de carrière van de bekende Amerikaanse zanger Al Jolson verbeeld wordt. Deze carriè re begint op een Joods koortje in de synagoge en bereikt haar hoogte punt in de studio's van Hollywood en de grootste theaters van Broad way. Wij weten niet in hoeverre dit filmverhaal op werkelijke gegevens berust en welk gedeelte voor reke ning komt van de fantasie van de scenarioschrijver. Eén ding is echter zeker; de liefhebbers van een show film kunnen hier hun hart ophalen. Zij zullen genieten van de bonte rij revuescènes, waarin de meest be kende Jolson songs stuk voor stuk worden opgediend. Voor 14 jaar en ouder. Trianon. „Zaken gaan vóór het meisje" mag in zijn algemeenheid een goede zegswijze zijn, het kan voorkomen, dat de zaken tègelijk mèt het meisje op de proppen ko men, ja zelfs, dat de zaken één zijn met het meisje. Dat is in deze film het geval. Een reclame-man wordt aan het lijntje gehouden door een meisje, met wie hij vroeger verloofd is geweest, maar dat hem nu het aankijken niet meer waard is, men selijkerwijs gesproken dan. Van za kelijk standpunt bekeken, ligt de kwestie anders. Zij heeft hem een reclame-order van twee millioen in het vooruitzicht gesteld. Om haar handtekening onder het contract te krijgen, gaat hij nu al 14 dagen lang elke avond met haar uit. Om geen verkeerde gedachte te wekken, heeft LAATSTE BERICHTEN EYSKENS KABINETSFORMATEUR. In een communiqué van het kabi net van de Belgische prins-regent wordt medegedeeld dat de prins-re gent minister Eyskens heeft ver zocht als kabinetsformateur op te treden. Eyskens heeft om een kort uitstel verzocht. WIELRENNEN. DE STENEN VAN AOSTA. DREIGEMENTEN VOOR PARIJS. De directie van de Pare des Prin ces baan te Parijs heeft brieven ont vangen, waarin dreigementen wor den geuit ten aanzien van de Itali aanse deelnemers aan de Tour de France, die Zondag te Parijs ein digt. In deze brieven wordt o.m. ge zegd, dat men er wel voor zal zor gen. dat geen Italiaan de finish te Parijs zal bereiken. Kennelijk zijn deze brieven het gevolg van de in cidenten, welke te Aosta hebben plaats gevonden en waarbij alle niet-Italiaanse renners en volgers door het Italiaanse publiek werden uitgescholden en ook met stenen werd gegooid. De directie van de baan te Parijs verklaarde, dat men deze dreigementen niet ernstig moet opvatten, maar niettemin zijn alle voorzorgsmaatregelen genomen. Vijf extra-treinen worden dit weekeinde te Parijs verwacht vol met Italiaanse supporters, die de finish van de tour renners willen bijwonen of de fina le der Europese zóne om de Davis beker, tussen Frankrijk en Italië in het stadion Roland Garros. hij zijn vrouw wijsgemaakt, dat het meisje een mijnheer is. Maar me vrouw krijgt argwaan. En argwaan brengt sommigen tot rare besluiten. Zij huurt iemand om haar het hof te maken om haar echtgenoot een portie jalousie te ontlokken. Hij vat alles als een grap op, totdat het ernst blijkt te gaan worden en alles in het werk gesteld moet worden om de verhoudingen meer in normale banen te leiden. „Zaken gaan vóór het meisje" is een genoegelijke film, vlot en aardig gespeeld. Het is bedoeld als blijspel en als zodanig moet men het ook beschouwen, zelfs al zou een te ber de gebrachte scheiding dramatische situaties doen verwachten. Voor 18 jaar. Casino heeft „Bambi" weer in Lei den teruggebracht, de bekende Walt Disney-tekenfilm, welke de geschie denis verhaalt van een herten-jong. Velen hebben deze, werkelijk mees terlijke schepping van Walt Disney reeds gezie*-, maar in tegenstelling met zovele andere filmverhalen, is deze geschiedenis wel geschikt om er nog eens naar te gaan kijken. Men merkt dan telkens weer nieuwe fijne trekjes op, waarvan deze film vol is. Voor alle leeftijden. Het programma van Rex is deze week door de K. F. C. afgekeurd, wegens het voorprogramma. TIEN GEBODEN VOOR DE AUTOMOBILIST Geef bij het links afslaan het rechtuit-gaande verkeer altijd voorrang, zelfs als het een fiet ser is. Verleen de tram steeds voorrang en beleefdheidshalve ziekenauto's. Wees uiterst voorzichtig bij het openen van portieren aan de zij de van de rijweg; denk aan de dode hoek gevormd door de openstaande delen van de car rosserie. Geef geen extra gas om het gele licht nog net te „halen". Passeer verkeersheuvels met groene zuil slechts links, wan neer rechts daartoe werkelijk geen ruimte is. Houd rekening met de feilbaar heid van uw medemens, speciaal van oude mensen en kinderen. (Statistisch is vastgesteld, dat de handelingen van deze cate gorie onberekenbaar zijn). Rijd in de stad met stadslichten: rijdt men met groot licht dim dan voor elke tegenligger; ook op de buitenwegen. Zorg bij het parkeren niet een ander „vast te zetten". Rijd rechts vóór; keer slechts in een straat bij uiterste noodzaak. Een „heer" in het verkeer, drinkt geen borrel meer. SCHEEPSBERICHTEN ALPHACCA 22 Juli van Buenos Aires: AMSTELLAND 22 Juli van Buenos Aires: DELFLAND 23 Juli te Rio de Janenro; MADOERA 23 Juli te Penang; MELISKERK 23 Juli te Walvisbaai verwacht: STUYVESANT 22 Juli van Madeira; TOSARI 23 Juil te Port Said; ZUIDERKRUIS pass. 22 Juli Vigo; AMSTELDIJK 22 Juli te Hongkong; DRENTE 22 Juli van Batavia; MAT ARAM 27 Juli 's nachts te Rotterdam verwacht; NIEUW AMSTERDAM 22 Juli (16 uur) van New York; UTRECHT pass. 22 Juli 14.45 uui' Suez; WATERMAN, pass. 22 Juli 13.30 uur Suez. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 22 Juli. Groente. Bospeen S 1216, waspeen 611.20, bloemkool Ia 28—35. idem I 20—25, idem II 813, aardappelen bonken 7.30 7.60, idem groten 7.8.60, idem Drielingen f 5.106.10, idem kriel 3.60—5.00, tuinbonen f 47, sla 1.505.10, rabarber 7.40—8.20, snijbonen f 4246. uien f 4.107.90, kroten 5.907.10, andijvie 6.50— 8.90, peterselie 2.107.10, selderie 3.50—7.30, sjalotten 2.90—3.40, bosuien 3.20—4.40, omkommers 10—13. ROELOFARENDSVEEN, 22 Juli. Groente. Aardbeien 2138 cent per half pond, kropsla 1.504.80, uien 67, bloemkool 629. pesen 6, tomaten 1637 per 100, snijbonen 4.90—6.90, idem stek 1.30—2.50, dubb. stambonen 4.905.60, prih- cessebonen 5.206.70, tuinbonen 4042 cent, doperwten 1.602.80 per 10 kg.. Augurken: grof 6.90 7.20, bommen 3.003.30, stek 1.50 1.60 per 25 kg. Bloemen. Liatrix 518 cent. Dahlia 716 cent, Aglaia 412 cent, Alstroemeria 79 cent, Gladiolen 10 36 cent, Colxilleiss 516 cent, As ters 1114 cent, Spirea 1015 cent, Anjers 611 cent, Rozen 1738 cent, Scabiosa 1522 cent. TER AAR, 22 Juli. Groente. Snij bonen 5.406.30, afwijkend 2.30 4.60, stek 2.503.30, stokprinces- seh 5.206.stamprincesssen 5 —5.80, stek 3.303.50, stamsnijbo- nen 3.70, doppers 2.202.70, kap- doppers 22.70, tuinbonen 4048 cent alles per 10 kg., waspeen 67 cent, andijvie 611 cent, postelein 1014 cent per g„ komkommers 7 12 cent. stek 6 cent per stuk. bloem kool I 3150 cent, idem II 1328 cent, III 615 cent, stek 12 cent, per stuk, tomaten A 3547 cent, B 36—45 cent, C 21—37 cent. CC 16—24 cent, bonken 2040 cent, kriel 715 cent per kg., bospeen 711 cent. sel derie 28 cent per bos, bosuien f 1.40 4.30, per 100 bos, rabarber 69 ct., Savoye kool 11 cent, zilveruien 25 34 cent, kroten 6 cent, rode kool 6 —10 cent, uien 29 cent. alles per kg sla 3.507.30 per 100 stuks, aard appelen 530550 per 100 kg., Augur ken: fijn basterd 42 cent, basterd 31 cent, grof 31 cent, grof afwijkend 20 cent, knorrels 11 cent, bommen 13 15 cent per kg., aardbeien afwijkend 50 cent per slof. Druiven 6471 cent, kersen 20 cent, zwarte bessen 2554 cent, rode bessen 11 cent, witte bes sen 13 cent. kruisbessen 1213 cent, frambozen 29 cent per pond, dahlia's 35 cent per bos. PERSONEEL 2 Nette R. K. Werkster b. z. a. voor in het begin van de week. Br. agent van dit blad A. Hogervorst Voorhout no. 611. 2 Flinke jongen gevraagd die al een paar jaar in tuinderij werkzaam is ge weest. H. Wessel. Tuinder. Vliet 34, Zoeterwoude. 4570 2 Huishoudster gevraagd in gezin van 3 personen, genegen de hele huishou ding op zich te nemen. H. C. Juffermans, Nassaulaan 2. Oegstgeest. 4573 2 Timmermansjongen ge vraagd, leeftijd pl.m. 18 jaar. in bezit diploma Am bachtsschool bij M. J. Lan- geveld, Oude Vest 137, te Leiden. 4532 2 Net R. K. Meisje, mid denstand, oud 17 jaar, zoekt een haar passende betrekking, als hulp in de huishouding, om gezamen lijk het huishoudelijk werk te verrichten. Br. onder no. 4583 bureau van dit blad. 2 Gevraagd een aanko mend boerenknechtje.' J. W. van Leeuwen. Spoor- laan 25, Voorhout. 4574 2 Leerling monteur b. z. a.. weinig loon. Br. onder no. 350 aan R. Paauw, te Roel&ferendsveen. 597 2 Net R. K. Meisje. 18 j. b. z. a. om op de Zatèr- dagen in winkel behulp zaam te zijn, onverschil lig welke branche. Br.onder no. 4568 bur. van dit blad. AANBOD 2 Te koop: Tafelbiljart met 3 ballen en 2 queuen. Te bevragen Jacoba van Beierenweg 55. Voorhout. 2 Modern glazen peper en zoutstelletje 19 cent, Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 30 Juli I. V. A.. Haarlemmer sraat 48, Nova, Noordeinde 43. Leiden. 4575 2 Wij ruimen op: boe kenkasten, bureaux, fau teuils. geijsers, baden, ta fels. dressoirs, spiegels, stoelen, stofzuigers, ledikan ten, divans, schrijfmachi nes. linnenkasten, kapok matrassen. radio's enz. In koop. verkoop meubilair. Nieuwe Rijn 60. Let op nummer. Tel. 22150. 4582 2 Luva loten verkrijg baar tot Woensdag 27 Juli bij Bocxe. Café Lan ger aar. 591 2 Tandem Transportrij- wiel. Te koop tandem in prima staat 125.een transportrijwiel 30, te vens roeiboten en tandems te huur. Te bevragen Haar lemmervaart 7. Oegstgeest. 2 Te koop: Wegens over compleet 1 houten W. C., in prima staat, tevens een partijtje brandhout van afbraak bij P. Otto. schil dersbedrijf, Langer aar. 2 Auto's zonder chauf feur. Gew. zomertarief v.a, 10 p. d. 12 ct. per km. 5 of 7 pers., open en gesloten, n. banden. Vertrouwd en verzekerd materiaal. Be- spr. vroegtijdig a. d. Ga rage D. Visser, Haagweg 52 2 Dames- Herenrijwiel. Damesrijwiel met torpedo naaf. chroomvelgen z. g. a. n. 95.Herenrijwiel met trommelremmen, lamp, enz. 85.damesrijwiel 47.50 en 75.—. wandel wagentje 35.Wrin gers nieuw 27.50. Lange- zaal, Stille Rijn 7. Tele foon 26545. 4577 2 Rijwielen. Damesrijwie- len 75 en 110. dames- sportrijwiel f 40, 55 en 75. herenrijwiel f 25, 40 en 65, transoortrijwiel. drager prima. P. Mulder. Vliet N.Z. 71-72. Rijnsburs Tel. 2588. 612 2 Carriers. Brood- of kruidenitrscarrier met be- schuitbak 150.—. Carrier onderstellen, jongensrij- wiel 1014 iaar. P. Mul der. Vliet N.Z.. 71-72. te Rijnsburg. Tel. 2588. 612 2 „Het Ringenhuis". Spe cialiteit in trouw- en ver lovingsringen. Vanouds bekend adres voor al Uw reparatiëin aan goud. zil ver en uurwerken. Inkoop goud. Vergulden en ver zilveren. Morsstraat no. 9. Tel. 24920. 2 Rijwielen. Enige 2de hands dames- of herenrij wielen, goed onderhouden, voorzien van 3 versnellings naaf of org. torpedo. Met garantie. P. Erades. Dief- steeg 15, b. d. Breestraat. 2 Te koop pl.m. 1000 Py- retrum Robinson. Ook ge negen te ruilen voor bloem bollen. J. P. Hogenboom Straathof, Roelofarends- veen. 597 is het feit, dat wij na duizenden geholpen te hebben, nog steeds de beste en goedkoopste blijven verkopen, en U nog keuze hebt, als was het de éérste dag der opruiming. de kansen dan is het weer voorbij LEIDEN DEN HAAG - HAARLEM Electr. wasmachine aangeboden in goede staat. Br. onder letter Hb. aan R. Paauw, Roelofarends- veen. 598 TE HUUR 2 Zit-slaapkamer te huur met pension, omgeving Acad. Ziekenhuis. Br. on der no. 4581 bur. van dit blad. GEVRAAGD 2 Jongeman zoekt net burger kosthuis, geen pen sion. Br. onder no. 1196 aan Rijnland Adv. Bur. te Leiden. 608 2 Naaimachines te koop gevraagd, defect is geen bezwaar. Wij betalen goe de prijzen. Reparaties aan alle merken naaimachines vlug. goedkoop en met garantie. P. J. v. Steyn, Haven 46. tel. 24809. 3259 OWERSEN Verloren Vrijdagmid dag. 10 min. vóór 5. tussen de overweg en de stand plaats der stadsbussen, een zwart zeildoek tasje, in houdende: lorgnet, gou den herenhorloge met sta len ketting, huissleutel en distributieboekje met en kele papieren. Tegen be loning terug te bezorgen: Boisotkade 9. 602 2 Auto's te huur, 31 Juli geen rijverbod. Geniet van de natuur, open en geslo ten 5 en 7 pers. v.a. 10 per dag, incl. verzekering olie n. banden enz. Gara ge D. Visser, Haagweg 52. Altijd goed!! Esso-station. Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt 10 ct. VERZAMELLOONSTATEN 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V. De LeMe Ceereet - Papengracht 32-34 'n Bruiloft zonder Paré Bruidsuikers is geen bruiloft. Maar ook daarnó., elk jaar opnieuw, ver tolkt de luxe PONDSDOOS echte Paré Bruidsuikers een boodschap van trouw eft liefde.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3