WEET U? STADSNIEUWS Het proces tegen Willy Lages N. A. COMMANDEUR MEUBELEN SCHRIJVERS Textielhandel WONINGRUIL M.T.S.-V.M.T.0. en MULO. B. DE LEDERHAL Jeugdig administratief Steno-typiste ambtenaar DONDERDAG 21 JULI 19-i-; Db LEIDSE COURANT PAGINA 3 DE EERSTE PAAL VAN HET TUNNELPLAN IS GESLAGEN! Eindelijk gaat het er dan toch van komen! Niemand weet er eigenlijk het fijne van; de een zegt dit, de ander vermoedt dat en een derde zegt het weer precies andersom. De plannen voor het bouwen van een nieuw station en een tunnel worden nog steeds door een wazige mist van geheimzinnigheid omgeven. Maar zeker is in ieder geval, dat gistermiddag, in een diep gegraven kuil, achter het gebouwtje van Vreemdelingenverkeer, voor het eerst het zware heiblok met een doffe klap neerkwam op de eerste betonnen hei paal, die het begin zal zijn van de fundering voor het tunnelplan, dat de Stationsweg met de Rijnsburger- weg zal verbinden. Het was weliswaar nog maar een proefpaal en „stuurlui aan de wal" fluisterden, dat de proef mislukt was, omdat de kop van deze vijftien me ter lange betonnen paal afbrokkelde, maar hoe het ook zij, het begin is er! Even later ging ook de tweede paal met een vaartje de grond in. De stoommachine floot, siste en spetter de, bevelen klonken links en rechts en iedere doffe dreun van het heiblok bracht de paal weer dieper de dras sige bodem in. De tunnel komt! BIJEENKOMST VAN DE K.A.V. Dinsdagavond vergaderde de afd. K.A.V. van de Katholieke Vrouwen beweging in Leiden. Toen de voor zitster, mevr. van Oyen, opende was de zaal van het St. Antonius Club huis geheel gevuld. Enkele huishou delijke kwesties werden besproken, waarbij o.a. een oproep gedaan werd om zich aan te melden als leidster voor de kindervacantie „Vreugd voor de Jeugd." Hierna was het Woord aan de geest, adv., pater dr. Calesanctius, die de notulen over het Bisdom voorlas en behandelde, waarna de „Gibaba's" met enkele vlotte num mers voor het voetlicht kwamen Na de pauze, met koffie en koek, werd de goed gespeelde klucht „Je moet haar op je tanden hebben" op gevoerd, waarna de Gibaba's nog eenmaal zich lieten horen en de voorzitster met een dankwoord sloot. PIPE-BAND SPEELT TE LEIDEN De Pipe-band van de Cameronians, die thans een trip door Nederland maakt, zal op Zaterdag 23 Juli a.s. hier ter stede een uitvoering geven. Van 19.00 tot 20.00 uur zal de band mars- en dansmuziek spelen in de Breestraat tegenover restaurant „in den Vergulden Turk". De band, die Zondag j.l. op het terrein van socië teit „De Kaag" concerteerde wordt gevormd door 13 doedelzakspelers en 6 drummers gekleed in de Schotse uniform. Personalia. Mej. Ann. Pasman slaagde voor het examen bewegings leer en ballet, aan de Mij. van Toon kunst te Rotterdam. JUBILEA BIJ NIEUWENHUIZEN. Woensdag, 27 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heren L. G. Menijn en Fr. Schouten bij de N.V.^ Fabriek van Verduurzaamde Levens-' middelen, voorheen L. E. Nieuwen- huizen, alhier, als blikslagers in dienst traden. M. U. L. O.-EXAMENS Geslaagd zijn: E. J. J. Westerhout, M. van Luijk, J. van 't Zelfde en L. Veerman, allen Leiden; P. Verboom, Voorschoten; G. P. Brouwer, Sassen- heim; L. Pijl en J. G. Wolfslag, bei den Leiden; D. Zandstra, Leiderdorp, Ch. G. Chaudron en E. D. Kiel, bei den Leiden; J. R. Hoekstra, Noord- wijk aan Zee; M. Visscher, en A. B. Boot, beiden Bodegraven; K. van Duyn, en M. M. Leget, beiden Lei den. KATH. MULO-EXAMENS Geslaagd zijn: T. Wisée, B. Zand vliet, P. Bernsen. A. Brugman, W. Catlender, L. de Elzen, F. de Haas^ C. de Heiden, J. Kluivers. P. de Lan-~ ge, A. Lenting, W. Begemann, C. Ber gers, A. Boonman, J. van Diemen, G. van Dorp, M. Goddijn, M van Haas-* teren, M. F. v. d.,Pleij. A. Koks. G. v. d. Kroft. T. van Leeuwen, S. Pie- terse, C. Stoop, M. Verdegaal. K.J.M.V. afd. Leiden. Als het warm weer is zoekt een ieder graag afkoeling. De K.J.M.V. organiseert daarom op Zondagmiddag 14 Aug. een boottocht naar de Kaag- en Braasse- mermeren, met aan boord een gezel lig strijkje, attracties en verrassin gen, met slot een dansje na, voor slechts 1.50. Nog 20 plaatsen zijn vrij. Alle leden met hun verloofden of meisjes worden verwacht; niet- leden zijn vanzelfsprekend van har te welkom. Opgave bij G. Brussel, Haarlemmerstraat 258 en bij H. Vrou- wenvelder, Haarlemmerweg 69. Het Bestuur. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ferdinand Johannes Maar ter; z. v. J. v. d. Bogaard en C. I. v. J. Zweth. Adeline Margaretha Ma ria d. v J. Co wan en M. G. Meijer, Myrna Marijke d. v. W. Bekooij en E. H." C. M. v. Hooidonk, Ada Martha Beverly d- v. E. I. Veerman en C. A. Haasnoot, Johannes z. v. D. Sentei en H. v. Woerkens, Pieter Jan z. v. J. Souverijn en J. Barnhoorn, Petrus Jacobus z. v. J. A. T. Kroone en LI Glandorf. Cornelia Johanna Maria d. v. S. J. J. Klein en J. C. den Dub belden, Maria Monica Louise d. v. W. F. Meijerst en M. Bogaart, Jan netje d. v. H. v. d. Heyden en P. Koet Getrouwd: P. J. Roman jm en J. H. Hompes jd, J. B. v. Seters gesch en H. J. Bertram jd, A. Verlind en S. Segaar jd, A. H. Irnmink jm en J. J. Boeff jd, J. M. Hoekstra jm en W. K. A. Klaij jd, J. H. v. Evert jm en J. J. Florisson jd, W. Wyrwas jm en H. C. M. Straver jd, M. H. v. d. Zee gesch en E. H. L. Menger jd, G. A. E. Blok jm en C. J. v. d. Bosch jd W. Clements jm en B. P. v. d. Heij den jd. IJSHOCKEY WERELDKAMPIOENSCHAPPEN 1950 IN LONDEN. Het tournooi om het wereldkam- pioenschap ijshockey 1950 zal in Maart op de baan van de Wembley- pool te Londen worden gehouden. ATHLETIEK NEDERLAND—ITALIë (dames). De Italiaanse ploeg voor de landen- wedstrijd tegen Nederland, Zondag 24 Juli a.s. in het Feyenoord-stadion te Rotterdam bestaat uit de volgende dames: 100 meter: Tagliaferri en Cantu. 200 meter: Cantu en Bora. 80 meter horden: Frnace en Rossi. Verspringen: Pierucci en Taglia ferri. Hoogspringen: Palnesino en Jan non i. Speerwerpen: Cannasio en Cressi Bozano. Discuswerpen: Cordiale en Celcasi Gabrice. Kogelstoten: Piccinini en Grossi. De estafette-ploeg voor de 4x 100 meter is nog niet definitief samen gesteld. Blijkens een mededeling van een woordvoerder van het bestuur van de Britse Athletiekbond gaat de lan- denwedstrijd tegen Tsjecho-Slowa- kije op 10 en 11 September a.s. te Praag niet door. Aan de Sokol-organisatie was een telegram gezonden van de volgende inhoud: Tot ons leedwezen zal En geland onder de huidige omstandig heden dit jaar in Praag niet kunnen uitkomen. De woordvoerder weigerde iets aan deze verklaring toe te voegen. Men was van plan geweest een ploeg van zestig mannelijke en vrouwelij - ke athleten af te vaardigen, het groot ste Britse contingent, dat nooit aan 'n landenwedstrijd heeft deelgennomen. GYMNASTIEK „RAPIDITAS" HIELD ONDERLINGE WEDSTRIJDEN. Gisteren hield de dames-gymnas tiekvereniging „Rapiditas" haar on derlinge wedstrijden, die bestonden uit een driekamp, n.l. brug,,ringen en paardspringen. Door de meisjes van 12 tot 16 jaar werd er in één groep gewerkt, ter wijl de dames in twee groepen werk ten, n.l. 2e en 3e graad. De Burgemeester had voor deze wedstrijden een medaille beschikbaar gesteld. Hiervoor is hard gestreden, want de beide beste dames eindig den met een, gelijk aantal punten, waarna door beide de brugoefening nog eens moest worden overgedaan, waarna aan Vera Heydra de le prijs werd toegekend. De uitslag luidde als volgt: Meis jes van 12 tot 16 jaar: le pr. Tiny Strijk 23pnt.; 2e pr. Toos Elshof 22 pnt.; 3e pr. Gemma v. d. Poel 21% pnt. Dames 2e graad: No. 1 Vera Hey dra 22% pnt.; 2. Agaath v. Grieken 22% pnt.; 3. Loes Stijgers 22 pnt. Dames 3e graad: No. 1 Anke Drie sen 24 pnt.; 2. Grade Hofman 22% pnt.; 3. Jet de Groot 22 pnt. ZEILEN HARLINGEN—TERSCHELLING ZEERACE Ondanks het ruwe weer van Dins dag, waardoor de start van de deel nemende schepen aan de zeerace Harlingen-.Terschelling vice versa, van 's morgens 6 uur tot 's middags 3 uur moest worden uitgesteld, heeft de wedstrijd een prachtig verloop gehad. Eén schip moest wegens lek- ,kage terugkeren. Wel was de zee woelig, Tfooral in het Schuitegat bij Terschelling, maar toch niet zo, dat ce deelnemers een te groot risico moesten nemen. Gistermorgen werd precies op tijd, 8.30 uur, te Terschel ling gestart en met zeer gunstige wind en kalme zee werd de tocht aangevangen en volbracht. Uit de aard der zaak (het grootste gedeelte van de afstand TerschellingHarlin gen ging vlak voor de wind) bleef het veld goed bijeen. De gemaakte tijden wijzen dit dan ook wel uit. Mulder (Groningen) won in de vrije klasse in 7 uur 11 min, Tinge (Amsterdam) werd eerste in de grote R.O.R.C.-klasse met bijzeilen in 4 uur 26 min., dr. Engel (Hoorn) won in de grote R.O.R.C.-klasse zon der bijzeilen in 4 uur 43 min. en mevr. A. Leeuw (Harlingen) in 4 uur 22 min. POSTDUIVEN „De Blauwband" (Sassenheim). Wedvlucht met jonge duiven vanaf St. Kath. Wavre (B.). Afstand 128 km. In concours 134 duiven, gelost te 1.15, aankomst eerste 3.43.37, snelheid 864 meter per minuut, laatste 4.30.42., 656 uer minuut. Uitslag: H. J. Krom 1, 9, 21, 26; J. A. Meeuwissen 2, 3, 14, 22, 24; G. P. v. d. Krogt 4, 23; C. Algera 5, 19, 30; C. Drost 6, 13; W. Buurman 7; J. Moolenaar 8, 15, 18; J. A. Ippel 10, 34. „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Eindhoven. Afstand 104.32 km. In concours 249 vogels. Eerste geconstateerd om 12.2210, snel heid 1073,58 m. per min.; laatste 12.48.8, snelheid 845.22 m. per min. Uitslag J. P. v. d. Ansem 1, 15, 16, 39; H. School 2, 46; K. I. Waasdorp 3, 8; W. Alblas 4, 13, 23; A. van Rooijen 5, 6, 11. 19. 36, 37, 38; A. Bak ker 7, 21; Fr. Hendriks 9, 14, 17, 20, 25, 29, 40; Th. v. Geylswijk 10, 12, 35, 47, 48. BIOSCOPEN De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Trianon: „Zaken gaan voor het meisje", 18 jaar Rex: afgekeurd. Casino: ..Bambi", alle leeftijden. Lido: „Het spel gaat beginnen", alle leeftijden. Luxor: „The Jolson Story" 14 jaar VERJAART IN INDONESIË WIM RUIGROK H. Geestweg 2 Noordwijk viert op 22 Juli zijn 3e Ind. ver jaardag te Tjapu (Java) ALPHEN AAN DEN RIJN Schoolreis. De leerlingen van de 3 hoogste klassen van de beide R.K. lagere scholen brachten Dins dag, onder toezicht van leden van het parochieel schoolkindercomité en enkele leden van het onderwij zend personeel, in een viertal auto bussen een uitstapje naar Rotterdam en Blijdrop en de havens. Deze dag zal bij de kinderen lang in blijde herinnering blijven. Het welslagen ervan is een grote voldoening voor de leiding en de milde gevers. O, die Alphense brug! Een Rot terdams gezelschap, dat met een bus op weg was naar Schiphol, Bergen en Schoorl is hedenmorgen op de Alphense brug gestrand. Het dek van deze brug is sedert de laatste reparatiewerkzaamheden hoger ko men te liggen dan normaal. De autobus scheurde hierdoor de ben zinetank, welke onder aan de bus bevestigd was. De benzine stroomde weg en de touristen moesten op een reserve wagen wachten. Toen deze arriveerde, dienden er balken te worden neergelegd, om te voorko men, dat ook de benzinetank van nieuwe bus het slachtoffer zou worden. HILLEGOM Personalia. Voor het examen medische analyse slaagde mej. A. M. M. Velthuys alhier. HOOGMADE Zuster Tiburtio uit Groenenstein heeft haar gouden kloosterfeest ge vierd en tevens het feit herdacht, dat zij vijftig jaar in huize „Groenen stein" te Den Haag werkzaam is. Na de plechtige H. Mis in de kapel werd zij in de feestzaal gehuldigd. Dr Ber ger overhandigde haar de zilveren medaille van de Orde van Oranje Nassau. Namens de internuntius werd geschenk een „Pauselijke Zegen", die keurig was ingelijst, gegeven. President Dhont, voerde het woord uit naam van het college Regenten en bood zuster Tiburtio een fraai? ruststoel aan, Tenslotte sprak nog rector Lansbergen. Dc jongens en meisjes lieten zich evenmin onbetuigd en onder aan bieding van een prachtige bloemen mand spraken zij de hoop uit, dat „de Zuster van de lekkere keuken" nog lang in Groenenstein zou blijven. ZOETERWOUDE Sport voor Overzee. SJZ heeft 4 nederlaagwedstrijden uitgeschreven, die gespeeld worden tegen St. Ber- nardus, Foreholte, Altior en Rijpwe- tering. Wie van deze vier elftallen SJZ de grootste nederlaag bezorgt, komt in 't bezit van een beker, welke is beschikbaar gesteld door SJZ. De eerste van deze vier wedstrijden wordt gespeeld tussen SJZ ISt. Bernardus I en wel op Zondag a.s., aanvang 's middags 2 uur. Aangezien de opbrengst van deze eerste wedstrijd geheel ten goede komt aan Kath. Thuisfront van de beide parochies', verwachten wij gro te belangstelling. Thuisfront doet wel vaak een beroep op uw middadigheid, maar als u deze week de pakketten- verzending van dichtbij had kunnen meemaken, ongetwijfelt zou u deze gelegenheid waarnemen om het Thuisfrontwerk finantieel te steunen. SASSENHEIM Personalia. Voor het examen handelskennis l.o. is geslaagd de heer Th. J. G. Duindam. VOORSCHOTEN Oplichting. Op verzoek van de Rijkspolitie te Sassenheim werden door de Rijkspolitie alhier op de openbare weg twee personen aange houden. die zich door oplichting in het bezit hadden gesteld van een bakfiets. De bakfiets bleek reeds ver kocht te zijn, doch kon worden opge spoord en aan de rechtmatige eige naar teruggegeven. De beide ver dachten werden door de politie, te Sassenheim overgenomen. Buurtfeest Leidseweg Noord. De Buurtvereniging ..Leidseweg Noord" organiseert a.s. Zaterdag haar jaarlijkse zomer-buurtfeest. Naast verschillende spelen en wedstrijden voor kinderen zullen er ook wed strijden voor volwassenen zijn. Hier bij wordt de hoofdschotel gevormd door wedstrijden in touwtrekken tussen ploegen van 4 personen van de Leidseweg Noord tegen ploegen uit het dorp. In de middag-zitting van gisteren passeerden achtereenvolgens de Sil- bertannemoorden in Beverwijk en Velsen-Noord, de Beemster en West woud de revue. Juist als de eerste dag stonden om beurten de Kriminal- Sekretaer op en verstrekten bijzon derheden. Lages voerde op gezette tijden zacht uitgesproken uitvoerige verweren, waarbij niemand hem ooit interrumpeerde, tot hij tenslotte met een vermoeide uitdrukking op zijn gezicht zijn laatste zin fluisterend be ëindigde en weer ging zitten. DERDE DAG. Vóór de president begon met de ondervraging van de 66-jarige prof. j dr. David Cohen, ex-voorzitter van de Joodse Raad, als inleiding tot de behandeling der Jodendeportaties, i maakte hij de volgende algemene op- j merking: „Er zal nu*in deze zaal wel eens- over Joden worden gesproken. Dat geschiedt uitsluitend, omdat het de kortste wijze van uitdrukken is en ik stel er prijs op daaraan toe te voe gen, dat wij daarmede onze Joodse Nederlandse landgenoten bedoelen." Prof. Cohen weidde op verzoek van het Hof allereerst uit over voor het merendeel nu overbekende maatrege len van de jodendeportaties. Hij zeide daarbij onder meer, dat de vergas sing van de ongelukkigen in Ausch witz „volstrekt geheim gehouden werd. speciaal tegenover de Joodse Raad." Op de vraag, wie de lijsten samenstelde van de Joodse landge noten, die gedeporteerd moesten wor den, antwoordde de getuige, dat dit OEGSTGEEST GOEDE VANGST VAN DE POLITIE In de nacht van 14 op 15 Januari 1949, is een inbraak gepleegd in de meubelfabriek van de gebroeders Breuring aan de Rijnsburgerweg al hier. Een grote hoeveelheid meubei- bekledingsstof, loperstof, zeil en een nieuwe carrier, welke goederen een waarde vertegenwoordigden van en kele duizenden guldens werd ont vreemd. Aanvankelijk leverde het recherchewerk geen gunstig resultaat op. De politie bleef echter waakzaam en door uitstekend recherchewerk van de Rijkspolitie te Oegstgeest, kwam men er achter, dat in een win kel te Leiden hoezen voor vishen gels werden verkocht waarvan de stof veel overeenkomst vertoonde met de uit de fabriek ontvreemde stoffen. Het hierna ingestelde onder zoek leidde tot opsporing en aanhou ding van de daders die volledig be kenden. Het waren een zekere M uit Leiden, die reeds in het Huis van Be waring te Den Haag was ingesloten in verband met een ander delict en zijn oom een zekere B., die hem tot dit misdrijf had aangezet en de op brengst van de goederen met M had gedeeld. Uit het verder onderzoek bleek, dat M ook had ingebroken in de meubelwerkplaats van de heer Lubach alhier, alwaar een electro motor met zaagmachine waren ont vreemd. De zaagmachine was in be drijf gesteld bij de heler B voor noemd. Verder bekende de beide ver dachten nog en tiental inbraken te Leiden te hebben gepleegd, welke feiten door de Leidse recherche zul len worden behandeld. Beide ver dachten zullen voor de O.v.J. wor den geleid. Tegen een vijftal perso nen dat de ontvreemde goederen had gekocht, wordt eveneens proces-ver baal opgemaakt. in ieder geval door Duitsers ge schiedde, nl. de Zentralstelle en wel aan de hand van de gegevens uit het bevolkingsregister. De lijsten werden wel tevoren toegestuurd aan de Jood se Raad. die dan sommige namen er af mocht schrappen. De Joodse Raad had uitsluitend te doen met de Zen- tralstellen en Sicherheitspolizei. Volgens getuige was de invoering van het premiestelsel voor het aan brengen van Joden van Lages uitge gaan. De advocaat-fiscaal zei echter, dat het stelsel van Himmler zelf afkomstig was. Getuige, die met As- scher, vele besprekingen met Lages, Aus der Fuenten, burgemeester Vou- tè, en Dahmen von Buchholz van het bureau Joodse Zaken had ge voerd, vertelde hoe jonge Joden, die in het voor-oorlogse Joodse kamp in Wieringen verblijf hielden om zo spoedig mogelijk naar Palestina te gaan op bevel van Lages naar Am sterdam moesten komen. De Joodse Raad zorgde ervoor, dat zij allen wer den ondergebracht. In Juli 1941 ver zocht Lages via een ondergeschikte aan de getuigen hem de lijsten met namen en adressen te geven, omdat hij (Lages) „het voornemen koester de de jongens terug te brengen naar hun eigen kamp in Wieringen." Prof. Cohen riep het bestuur van het kamp bijeen, men geloofde La ges en verstrekte hem de lijsten. Enige tijd later werden alle jongens, maar ook de zonen van hun Amster damse gastheren, 300 in getal, gear resteerd, overgebracht naar een kamp in Schoorl en daarna doorgezonden naar Mauthausen. Zij zijn daar zon der uitzondering omgekomen en wel binnen zeer korte tijd. De berichten daarover sijpelden door naar Am sterdam door toedoen van niet-Jood- se chauffeurs, die heen en weer naar Duitsland reden. Lages zeide, zich verwerend, dat deze zaak een uitvloeisel was van een „springstof-aanslag" in de Schubertstraat. Uit Den Haag kreeg hij de opdracht als repressaille een aantal Joodse jongens te laten arres- tren. Meer had hij niet gedaan. Hij moest ze naar een lager brengen. Dat zij van daaruit naar Mauthausen wa ren gezonden, was zijn werk niet ge weest. Lages maakte tenslotte de opmer king, dat prof. Cohen in de war was, want dat hij van het begin af aan over deportatie naar kamp Schoorl had gesproken en niet over kamp Wieringen. Hij praatte hierover, als of naar zijn indruk het geen verschil maakte of de jongens nu naar hun eigen kamp in Wieringen, dan wel naar het kamp Schoorl worden ge bracht. Prof. Cohen bleef er bij, dat La ges „de Joodse Raad hier opzettelijk en op sluwe wijze een rad voor de ogen had gedraaid." Prof. Cohen be schreef tenslotte Lages als een on barmhartig mens, die met de te de porteren Joden geen enkel mededo gen had: „Wie de deportaties heeft gezien, b.v. bij het Muiderpoortsta- tion, waar hij de ongelukkige Joden uren liet wachten, hen dan door de controleposten liet persen om daar de sleutels af te geven voor hun hui zen, om hen via Westerbork naar het Oosten te laten voeren en hen zo de dood in joeg, die kan niet anders concluderen, dan dat de man, die van zoiets de leiding heeft en die de jammer en de wanhoop van die men sen koel kon aanzien zonder dat zijn hart daarbij brak, niet anders zijn kan dan een wreed en onbarm hartig mens." De zitting duurt voort. WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te 10 uur). Verdere stijging van temperatuur Gedurende de nacht: veel bewol king maar overwegend droog weer en minder lage tempera turen dan de afgelopen nacht. Moygen overdag: geleidelijk af nemende bewolking, droog weer. Verdere stijging van tempera tuur, vooral in het binnenland. Meest zwakke wind. LAATSTE BERICHTEN DE LONDENSE HAVENSTAKING. Op een bijeenkomst van havenar beiders op de West-India haven in Oost-Londen is bij stemming beslo ten onmiddellijk het werk te her vatten. Vele havenarbeiders hebben hierna echter tegen ditbesluit ge protesteerd, aanvoerend, dat de bij eenkomst niet representatief was en dat de uitspraak van een massa-ver gadering van alle havenarbeiders, die morgen zal worden gehouden, moest worde afgewacht. MARKTBERICHTEN GOUDA, 21 Juli. Kaas Aanvoer 284 partijen, le 1.68—1.75, 2e 1.63 1.67. extra 1.761.85 extra zware 1.97. Handel matig. TER AAR, 20 Juli. Groenten. Snijbonen 3.906.50, afwijkend 2.80 3.30. Stek 1.302.50, Stokprinsen 4.605.10, Stamprinsen 45.50, Stam- snijbonen 1.703.30, Peulen 0.90, Doppers 1.903.60, Witte Capucijners 2.50, Blauwschokkers 2.702.80, Tuin bonen 0,400.68, alles per 10 kg. Waspeen 0.060.10, Andijvie 0.08 0.15 per kg Bospeen 0.070.12 per bos. Sla 1.503.10 per 100 stuks. Aardappelen 3.407.30 per 100 kg. Komkommers 0.070.11, Stek 0.03 per stuk. Kroten 0.06, Rode kool 0.06 0.09, Spitskool 0.09 per kg. Bos uien 1.505,10 per 100 bos Bloemkool I 0.25—0.34, II 0.19—0.24, III 0.06— 0.17 per stuk, Tomaten A 0.350.39, B. 0.25—0.33. C. 0.30—0.37, CC. 0.16 0.23. Bonken 0.26. Kriel 0.13, ge scheurd 0.16, Rabarber 0.080.11, Uien 0.11—0.12. Postelein 0.14—0.15, Zuring 0.02, Gekookte kroten 0.10. al les per kg. Boskroten 0.01, Selderie 0.02, Bosprei 0.06 per bos. Zilveruien 3.50 per 100 bos. Augurken basterd 0.29, grof 0.30—0.41. Knorrel 0.11, bommen 0.110.13, Aardbeien 1.55 1.35 per pond. Aardbeien 0.270.44 per doosje, Zwarte bessen 0.450.50, Frambozen 0.28, alles per pond. Gladiolen 0.20, Latyrus 0.09, Bloe men 0.03. ROELOFAKENDSVEEN, 20 Juli. Groente. Aardbeien 1638 cent, To maten 28—36, kropsla 1.503.30, andijvie 5.405.60, bloemkool 6 —21, breekpeen f 6—7 per 100, snij bonen 4.806.70, idem stek 2.60 3.90. dubb. stambonen 4.405.70, princessebonen 5.106.60, tuinbo nen 4059 cent. doperwten 2.40 3.10 per 10 kg., Augurken: grof 8.20 12.40. bommen 3.stek 3.— per 25 kg. Bloemen. Aglaia 3—6 cent, Gla diolen 1030 cent, anjers 48 cent, Scabiosa 4—18 cent. Iiatrix 718 cent. Dahlia 210 cent, Alstroemeria 912 cent. Weggebruikers, Denkt altijd om het spelend kind, Wanneer 't zich op uw weg bevindt. Wij zijn U zeer erkentelijk voor de deelnemingD die U deed blijken tijdens de ziekte en na het heengaan van onze lieve Vader en Behuwdvader de Heer LEENDERT BAARS Uit naam van allen A. BAARS. Leiderdorp. 21 Juli '49. v. d. Doesstraat 61. 4552 DANKBETUIGING Mede namens de school kinderen betuigt het Pa- roch.- Schoolkindercomité te Alphen aan den Rijn zijn oprechte dank aan alien, die op enigerlei wijze, tot het welslagen van de Rotterdamse school reis op 19 Juli hebben bijgedragen. 525 AFWEZIG TOT 15 AUG. dierenarts Praktijk wordt waargeno men doon Dr. Stol. Tiboel Siegenbeekstraat 2. tele foon 26367. 506 Zeeuwse Eigenheimers Zeeuwse Muisjes 10 kg. 11.25 """.vuisbezorgd VIASVELD Duczaslrnal 22 Tel. 20719—22825 Bekende contaDtzaak verkoopt voor vastgesteldecontantprijzjn verhoogd niet de daarvoor vast gestelde renten MEUBELEN, BEDDEN,DEKENS op termijnbetaling U krjjgt ons adres toegezonden als U sehrjjit aan het bureau van dit blad onder no. 155 Iedereen moet het weten. Niemand mag het vergeten Voor Trouwauto's .n Taxi's naar DE JONG Zecmanlaan 12a - Tel. 23055 Lichte Kantoorwerkzaamheden Hiervoor gevraagd een jongedame niet jonger dan 16 jaar. van 912 uur en van 25 uur. Dipl. Mulo niet vereist doch wel ge wenst. Br. onder no. 505 bureau van dit blad. dat ook wij ruimen zonder punten met Extra Korting. BOERHAAVELAAN 43. Eigenaar van groot Heren huis (10 kamers) vraagt woningruil met eigenaar van klein herenhuis op goede stand. 521 Br. onder no. 1191 Adv. Bur. „Rijnland", Leiden. *2* Landbouwers. Schelf- netten. grasmachines, prik keldraad, harm. gaas. bas cule, gewichten, maten, tuinslang, sleggers. voer- emmers, veldfornuisjes, melkemmers 15. 20. 23. baggernetten. baggerstok ken. hangputemmers. spoe- lingvaten. haamtuigen. touwwerk, hoofdstel enz. Vraag vooral vooraf prij zen H. J. C. Beerenfinger. N. Beestenmarkt 19. 4557 Ook opleiding voor toel. examens Zeevaart school, Luchtvaart-technischeschool en Machi- nistenschool. 519 Aanmelding vóór 30 Juli bij: OUWEHAND'S SCHOLEN HOGEWAL 2, DEN HAAG TELEFOON 116644 OP FABRIEKSKANTOOR kan geplaatst worden: MAGAZIJNBEDIENDE JONGSTE BEDIENDE TYPISTE (Steno) Brieven met volledige inlichtingen, leeftijd, opleiding en verlangd salaris aan van Zwicbt's boekhandel. Breestraat 126 onder letter F. 532 Is wegens vacantie van 25 t.m. 30 JULI GESLOTEN. Utr. Veer 15 en Rijnstraat 3 - Telef. 24162 Bij de Centrale Boekhouding der Gemeentebedrijven van WASSENAAR. Schoolstraat 27, kan geplaatst worden: Salaris volgens de Jeugdregeling afhankelijk van de leeftijd (16 jaar J' 58.oplopend tot 20 jaar 115.—). 520 Eigenhandig geschreven brieven met volledige inlich tingen betreffende opleiding en ervaring voor 27 Juli a.s. te richten aan bovenstaand adres. Persoonlijk bezoek alleen na oproep. 3? Auto-rijles. Grondige snelle opleiding rijbewijs met nieuw modern mate riaal. Ervaren instructeur. Rijlessen de gghele dag. Ook 's morgens vroeg en 's avonds. Vraagt prijsop gaaf. Marks, Morsstraat 60a. Telef. 26584. 4555 fr Droge Takkenbossen. ware Essen palen en stal- staken, landvarkenshok en brandhout aan meter stukken te koop tegen zeer lage prijs. v. Leeuwen. St. Aagtenstraat 21. bij de veemarkt, tel. 20698. 4558 <2? Reclame. Gedurende de vacantie. Iedere dame roept over onze Chemico- wave; 5 gulden wassen, watergolven inbegrepen, maar bespreekt vooral vroegtijdig om teleurstel ling te voorkomen. Nic. Plantfeber. Apothekersdiik 8. tel. 26218.4559 Iets te verkopen? Dan 'n Telefoontje plaatsen

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3