STADSNIEUWS De toestand in Indonesië Wimpie DINSDAG 19 JULI 1949 DE LEID SE COURANT PAGINA 3 BILJARTEN STEDENWEDSTRIJD LEIDEN—TILBURG. Zondag zijn in Tilburg de wedstrij den gespeeld tussen de kampioenen van Tilburg en Leiden. Deze trip heeft echter het gewenste succes voor de Leidenaars niet gebracht. Van de 11 gespeelde kampioenschappen, wist alleen E. Bakker een overwinning te behalen, terwijl J. Wassink zijn partij remise speelde, voor de L.B.S.-ers een pover resultaat. Ook de uitdagings wedstrijden bracht voor Tilburg de volle buit. A.s. Zondag wordt de return in Leiden gespeeld in het clublocaal de Morschpoort. Er is dus de kans nog voor Leiden, de nederlaag in Tilburg te wreken, doch dan dient er beter gespeeld te worden. De officiële uitslag was als volgt: In de drie uitdagingspartijen scoorde Tilburg 700 car.; Leiden 406 car. Til burg noteerde een totaal aantal car. van 2030. Leiden 1322." POSTDUIVEN P.V. „Roelofarendsveen". Wed vlucht oude duiven van Orleans (Fr.), afstand 508 km., gelost 6,25 uur; eerste duif 1.3.45 uur behaalde een snelheid van 1270 meter per m;- nuut. Cees Vesseur 1, 2; Co Riet broek 3, 4, 5; Alb. de Jong 6, 7. Jonge duiven vanaf Eindhoven, 102 lcm. Prijswinnende duif vloog een snelheid van 1073,68 m per min. In concours 60 duiven. Piet v. Rui ten 1, W. v. d. Zwet 2, 5, Joh. War merdam 3, Cees Verseur 4, 12, Jan Amsterdam 6. 9, 10, 11, Ben Rode- wijk 7, Co Rietbroek 8. „De Luchtklievers" (Lisse). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Eindhoven. Gelost om 10.45 uur met N.W. wind. In concours waren 216 vo gels; de eerste vogel werd gecon stateerd om 12 uur 31 min. en 15 sec. De uitslag was als volgt: P. v. d. Zwet 1; G. Paardekooper 2, 5. 10: H. v. Diest 3, 8; A. de Wit 4; Gebr. van 't Hort 6; J. Beelen 7; Jac. van Es 9. TYPEN- STENOGRAFIE Opl. voor erk. diploma's in 2 of 3 mnd. Kon. Erk. PITMANSCHOOL PLANTSOEN 65 TELEF. 26558 Sport in 't kort De 31-jarige lange afstand zwemster Willy Croes van Rijsselj stond gistermorgen aan het strand te Kaap Griz Nez gereed voor haar po ging het Kanaal over te zwemmen. De zee was echter te ruw, zodat haar trainer adviseerde niet te starten. Jan Derksen schijnt na zijn sprintkampioenschap niet erg geluk kig te zijn. Zondag verloor hij van Arie van Vliet en gisteren werd hij op de Herne Hill-baan te Londen door Harris geslagen in een wedstrijd over 3 ritten van 750 yards. Het nationaal schaaktournooi, dat gisteren zou beginnen, met deel neming o.a. van vier leden van het nationale tiental, n.l. Euwe, Prins, Scheltinga en Muhring, is voor onbe paalde tijd uitgesteld, wegens de vermoeiende tournee door Oost Euro pa, dat het tiental pas achter de rug heeft. Voetballers in het Saargebied hebben zich duidelijk uitgesproken voor aansluiting bij de Duitse Voet- bal bond en niet bij de Franse. In Boedapest is Zondag overle den de heer J. A. H. G. Broese van Groenou, handelssecretaris van het Ned. Gezantschap aldaar. Hij was een bekend internationaal hockeyscheids- rechter en een even bekend journa list, die vele artikelen in „Hockey- sport" geschreven heeft. Op het congres van de Interna tionale Schaakfederatie, dat morgen te Parijs begint, treedt onze landgenoot mr. A. Rueb af als president, na deze 11 functie v-ijf en twintig' jaar vervuld te hebben. Aetherklanken WOENSDAG. HILVERSUM I, 301 meter. 7.00 Nieuws. 7.15 Ocht. Gymn. 7.30 Gr.pl. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Te Deum Lauda- mus. 3.45 Roger Machado, piano. 9.00 Bij onze jonge zieken. 9.30 Gr.pl. 9.50 Concertgebouworkest. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Dichterliebe. 11.30 Kwar tet van Beethoven. 12.00 Lunchklan- ken. 12.30 Land- en tuinbouwnieuws. 12.33 Christelijke Motet- en Orato rium Vereniging. 13.00 Nieuws. 13.15 Sans Souci. 13.40 Omroeporkest. 15.10 Koperkwartet. J5.30 Pianorecital. 16.00 Voor onze jeugd. 17.30 Concert gebouwkwintet. 18.00 Onze Neder landse koren en korpsen. 18.30 Strijdkr.. 19.00 Nieuws. 19.15 NCRV- kwartet. 19.45 Gramofoonmuziek. 19.55 Een goed woordi voor een goe de zaak. 20.00' Nieuws. 20.15 Radio Philharmonisch Orkest. 21.00 Reis impressies cn ontmoetingen uit verre landen. 21.20 Radio Philharmonisch Orkest. 21.50 Met band en plaat voor u paraat. 22.15 NCRV-koor. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.00 Nieuws. 23.15 Avondconcert, HILVERSUM II. 415 meter. 7.00 Nieuws. 7.18 Karakterstukje. 8.00 Nieuws. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 New York Philharmonisch Orkest. 10.00 Moeder en kind. 10.05 Morgen wijding, ds. D. Richards te Bussum. 10.20 Onze keuken. 10.35 Als de stof zuiger zwijgt. 11.00 Gr.pl. 12.00 Roe meens Orkest. 12.30 Land- en tuin bouwnieuws. 12.38 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.50 Les Soeurs Etienne. 14.00 Gesproken portretten. 14.15 Om- roep-kamerorkest. 15.00 De Regen boog. 15.30 Gramofoonmuziek. 15.50' Waar zwerven wij? 16.00 Het orkest van de week. 16.15 Voor de kleuters. 16.55 Zo de ouden zongen, piepen de jongen. 17.15 Accordeola. 17.45 Het modernisme in de Islam. 18.00 Nieuws. 18.20 Metropole Orkest. 19.00 Kent dorst geen seizoen?19.15 Het nieuws uit Indonesië. 19.30 „Amster dam ontvangt". 20.00 Nieuws. 20.2C Promenade-Orkest .21.10 In een spie gel een raadselachtig beeld. 22.00 Pianoduo. 22.25 Orgelspel. 22.45 Van boek tot boek. 23.00 Nieuws. 23.15 Alexanders Feast, oratorium van Georg. Fr. Handel. 23.50 Guila Bustabo, viool. KOOR VAN FRANSE ZANGERTJES ZAL OPTREDEN IN DE ST. PETRUS-KERK „Les petits chanteurs de la Cöte d'Azur", „de kleine zangers van de Riviéra' het beroemde Franse jongenskoor, dat de halve wereld bereisde, zal op Dinsdag 30 Augustus optreden in de St. Petrus-kerk, Ka- me'rliïigh Onneslaan en gewijde lie deren zingen. Er zal geen entree worden geheven. Op het bezoek van dit koor aan Leiden komen wij na- dei terug. EXAMEN MULO: Geslaagd zijn: W. C. van Hees, P. J. Bouwman, beiden Leiden, F. de Vos I Leiderdorp; N. van Vliet, Koudekerk j aan den Rijn; A. L. Serlie, Leiden; P. W. Taal, Voorschoten; G. J. Dijk stra, Leiden; N. Tegelaar, Oegstgeest Ch. G. Segaar, Leiden; I. W. J. Bins, Voorschoten; N. C. Peerenboom, Lei derdorp; G. J. Storm, Leiden en A. E. M. Huysman, Voorschoten. KATH. MULO-EXAMENS. Geslaagd zijn: M. Griffioen, C. Haastrecht, B. Heetveld, J. Lager- berg, F. Mangelsdorf. W. Niekerk, L. Biegstraten, J. v. Dijk, P. de Haas, A. v. d. Meer, J. Meykamp, E. Theelen, P. Tijssen, A. Brugmans, M. Brussel, A. Haasnoot, L. v. Kampen, C. v. d. Klugt, M. v. d. Kruk, C. Efjs, M. Hoogervorst, K. de Prie, H. Witjes, P. L'Ami, A. v. Deuren. PERSONALIA Geslaagd voor boekhouden: P. Bink, M. Bink-Greive, G Otte, J. Schoo en J. van Zaal. Geslaagd voor Ned. handelscor respondentie: Jos. van Betten, I. v. d. Bosch, A. Catin, J. Harteveld, W. de Hen, M. Jansen, E. Kaak, R. Mon- tanus, C. Roosendaal, G. Staats, S. Vermeulen, A. Wesseling. Allen leerlingen van de zusters tn Liefde, Pelikaanstraat 1, Leiden. A.S.C. Op de gehouden jaarver gadering is het bestuur als volgt sa mengesteld: S. J. Koopmans, voorz., P. H. van Nlerop, seer., J. M. Abra hams, penn., C. Hulst, H. van Wei zen, G. J. Prevo, L. van Duuren, C. Boorp en G. K. Boender, commissa rissen. In ons verslag van gisteren over het jubileum van de R.K. Jongens school in de Caeciliastraat, staat ver meld dat aan de heer Vreeburg en mej. v. d. Horst geschenken werden aangeboden namens de oudgrs. Dit moet echter zijn: namens enkele oud-leerlingen. BURGERLIJKE STAND Geboren; Anna Jacoba d. v. F. v. Polanen en C. F. de Vos, Agatha Wil- helmina d. v. S. v. d. Klauw en A. A. Weijers, Theodorus z. v. A. T. Boting en M. H. Overdijk, Marijke d. v. J. P. Karstens en C. v. Es, Gerda Alida d. v. L. A. Peters en W. F. Gerhard Nellie, d. v. D. W. Polderman en M. G. de Hooglander, Willem z. v. A. v. Veen en S. J. Noordijk, Wiggert Adriaan z. v. H. J. Vierbergen en C. v. Egmond, Juliana Maria Catharina d. v. I. Nahalke en E. Deme, Catha rina Susanna d. v. W. B. de Vink en C. S. Zandvliet. Getrouwd: J. A. M. Hartmans jm en H. C. M. Oomens jd. Overleden P. A. Gordijn man 69 jr UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Mulo-examens Van de R.K. Mulo-school zijn geslaagd voor het Mulo-examen Riek Witjes, Bert van Deuren te Alphen aan de Rijn, Nel l'Ami en Karei de Prie te Leimuiden, Gre Höogei-vorst te Ter Aar en Cees Eijs te Nieuwkoop. Schoolzwemwedstrijden Bij de Zaterdag 'in het zwembad gehouden wedstrijden behaalde in de 3x50 m en 5x50 m estafette voor jongens van 1416 jaar de R.-K.-school de eerste prijzen. Clubkampioenschappen AZC. Voor de Zaterdagmiddag in het Al- phense Zwembad gehouden Club- kampioenschappen van de AZC be stond van de zijde der leden vrijwel geen belangstelling. Ger. Breukel won de wisselbeker na spannende strijd met Jan v 't Riet. De tot slot van het waterfestijn gespeelde polo wedstrijd tussen AZC en Donk uit Gouda eindigde in een 32 overwin ning voor de Alphense polospelers. NIEUWVEEN GEMEENTERAAD. Na uitvoerige bespreking werd z.h. st. besloten een autobrandspuit aan te kopen, zodat, indien de hogere goedkeuring op dit besluit niet ont- houden wordt, Nieuw veen waar schijnlijk over een half jaar in het bezit zal zijn van een moderne auto- brandspuit, die aan de momenteel te stellen eisen ruimschoots zal voldoen. De capaciteit der pomp bedraagt van 2500 tot 3000 Liter water per minuut bij een opvoerhoogte van ruim 60 meter. De spuit zal geheel gebouwd worden onder Rijkstoezicht. De kos ten bedragen afgerond ƒ9000. Vervolgens werd z. h. st. het voor stel van B. en W. goedgekeurd, hou dende aanleg van een installatie voor oproeping van het brandweerperso neel. Ook deze aanleg zal in een drin gende behoefte voorzien en kan, te meer nu binnenkort over een degelij ke brandspuit '\vordt beschikt, niet worden gemist. In de woningen van het brandweerpersoneel wordt een schel geplaatst die, uit één centraal punt via de ondergrondse telefoon kabels, in werking kan worden ge steld. De aanleg wordt uitgevoerd door het Staatsbedrijf van P.T. en T. Alvorens echter tot plaatsing van deze schellen wordt overgegaan, zal het personeel worden gereorganiseerd hetgeen geschieden zal door de Rijksinspecteur van het Brandweer wezen in deze Provincie, die tevens een cursus voor brandweerlieden in deze gemeente zal komen houden. Nic. Boys viert derde lustrum. Zaterdagavond werd het derde lus trum van Nic. Boys geopend met een edstrijd gespeeld tussen het NKJB- elftal en Nic. Boys 2. Deze ontmoe ting bracht negentig minuten span ning, want nadat de groenzwarten een 20 voorsprong behaalden, wis ten de withemden tot tien minuten voor het einde hun achterstand in een 42 voorsprong om te zetten. De boys beschikten echter over meer techniek en uithoudingsvermogen, zodat zij er toch nog in slaagden een gelijk spel te behalen 44. Zondagmorgen werd de dag be gonnen met een H. Mis en algemene H. Communie met intentie voor een bloeiend principieel organisatieleven. Om half (wee was Meerburg de gast van Nic. Boys. Met vier inval lers moesten de groenzwarten san treden tegen een technisch betere te genstander die in de afge'open com petitie voor de derde maa' afdel'ngs- kampioen is geworden. Maar al wa ren de aanvallen van de gasten snel ler en gevaarlijker, ook de Boys de den goed moe Zowel Nic. Bcvs als Meerburg hebben pech als deklat en staander een doelpunt voorkomen, maar Th. Zandbergen weet een fout van de BoysspiJ af te straffen en zijn afgemeten voorzet naar W. Steen bergen .wordt onhoudbaar voor kee per Bader ingeschoten '01). Het duurt niet lang en dan kan de links back niet verhinderen, dat de snelle rechtsbuiten vrij voor het doei komt en zijn zuiver gericht schot in de uiterst linkse hoek is voor de keeper te machtig (02). Het ziet er even naar uit, dat de achterhoede der Boys er uit zijn, want .vijf minuten later is het linksbuiten P. Zandbergen die een goede voorzet van rechts keihard inschiet. (03) Langzaam aan her stellen de boys zich er. Kc van Vliet probeert het van verre afstand met een hard s$hot, wat Perks niet ver ast. Tn de tweede helft wordt ook et Meerburg doel met open aanvallen bedreigd wsar Bank van Mil en Perks echter hun mannetje staan. Toch ziet het er naar uit. da' de oer.zwarten eer z'-iler redden. Aan de andere kant is keeper Bader die met de vereniging jubileert, door een vijftienjarig lidmaatschap, en de wedstrijd van zijn leven speelt, niet meer te passeren. In de voorhoede is het tenslotte Cor de Groot die zijn uitstekend debuut met een pracht doelpunt beloond zag 31. De eer gered en dé sportieve wedstrijd on- dér uitstekende leiding van scheids rechter Nolte waarbij de sterkste ge wonnen heeft, was het aanzien volko men waard. Meerburg was een pret tige tegenstander aan wien Nic. Boys uitvroegere jaren nog aangename herinnerigen bewaard heeft. Daarna kwamen Uithoorn en Al phen tussen de lijnen. Resp. 4e en 3e klas K.N.V.B. Uithoorn kon volledig aantreden, maar Alphen had vier invallers, waaraan nog maar niet kan worden toegeschreven, dat dit de oorzaak was dat zij het onder spit hebben moeten delven met 02. Aan het tempo was het te zien, dat er klasseverschil bestond tussen de beide teams, maar Alphen, dat qua techniek wel beter was, moest toch vechten. In café Veenboer werden de be kers uitgereikt aan de Uithoorn- en Meerburgaanvoerder. Voor bestuur, leden en genodigden werd Zondagavond in intieme kring het vijftienjarig bestaan op gezellige wijze gevierd. In zijn openingswoord bracht de voorzitter van het feest comité dank aan de oprichters die nu als ere-voorzitter en ereleden in hun midden waren. Kapelaan van Adrichem vond de inhoud van het clubblad bijzonder goed en was bij zonder verheugd, dat de wedstrijd tegen Meerburg zo'n buitengewoon sportief karakter heeft gehad. Mu ziek. dans en gezelschapsspelen onder leiding van het duo van VeenDen Helder vulden de avond. ZEVENHOVEN Autotocht ouden van dagen. Een dezer dagen werd de ouden van da gen uit .deze gemeente een autotocht aangeboden. Het was stralend zomer weer, toen 's morgens te hajf negen de stoet van „De Viersprong" ver trok. Gids was de he^: H. de Groot, die met zijn auto voorop reed. Even als vorig jaar was de belangstelling bij het vertrek groot; zelfs hadden velen gevolg gegeven aan de uitno diging om te vlaggen. De ouden van dagen maakten de tocht in een auto bus en 7 luxe auto's. De reis ging over Woerden, Harmeien en Utrecht naar de pyramide van Austerlitz. Daar werd gepauzeerd en koffie ge dronken. De vermakelijkheden wer den in ogenschouw genomen en een aantal bejaarden had groot plezier in het rijden in de auto-scooters. De tocht werd voortgezet over Wouden berg, Renswoude naar Barneveld. In een bos, tussen Renswoude en Barne veld werd wederom gepauzeerd. In de prachtige omgeving werden ver versingen gebruikt en de nodige broodjes verorberd. Vervolgens ging het over Amersfoort, Soest, Hilver sum naar Kortenhoef, waar een warme maaltijd wachtte. De burge meester, die ook tot de aanwezigen behoorde, nam daar met een kort woord afscheid, omdat ambtsbezighe den hem elders wachtten. Na de uitstekende maaltijd werd te-half acht uur de terugreis hervat. De reis ging over Uithoorn naar Ze venhoven, waar te kwart voor negen uur onder grote belangstelling van de dorpsgenoten de stoet arriveerde. Op de Viersprong werden woorden van dank gesproken door de heren de Haan Sr. en Jr. En daarmede was deze voor de bejaarden zo onverge telijke dag weer geëindigd. UIT DE OMGEVING NOORD WIJK Jubileum Morgen zal het 25 jaar geleden zijn dat de bekende houtin dustrie „Northgo" werd opgericht. Onder moeilijke omstandigheden en met zeer bescheiden middelen is dit bedrijf opgezet, doch door de ener gieke kracht van de heren Alkemade uitgegroeid tot een der grootste be drijven van standaardbetimmeringen waar gemiddeld een 50 man perso neel een bestaan vindt. OEGSTGEEST Aanbesteding Voor de woning bouwvereniging „Buitenlust" alhier heeft architect A. v. d. Heyden te Leiden het bouwen van 10 eenge zinswoningen en 6 duplexwoningen aanbesteed. Deze woningen zijn ge projecteerd aan de Rijnzichtweg. De natie van Egmond, Van Iterson en laagste inschrijvers waren: Combi- De Haan, Rijnsburg A f 149.863, B f 145.040, C f 5.770. Totaal waren 38 biljetten ingele verd. Twee niet hierboven genoemde inschrijvers trokken zich terug we gens abuis in de opgave. STOMP WIJK Trip naar Oirscbot Stompwijkse Boys heeft haar trip naar Oirschot gemaakt en wel voor de eerste maal nadat met „Oirschot Vooruit" con tact was opgenomen. Met bijna 100 man werd de reis in Vios-bussen aanvaard onder goede weersomstan digheden. De stemming was al direct uitstekend. Menig lied, van oud Hol lands +ot de nieuwste zamba weer klonk. Na in Breda koffie te hebben ge dronken werd om 12.30 uur Oirschot bereikt en werd het gezelschap aan een koffietafel genodigd in „de Beurs" alwaar „Oirschot Vooruit" als gastheer fungeerde en de voor zitter van O.V. allen hartelijk wel kom heette. Om half twee trad het 2e elftal in de strijd tegen O.V. 2. Dit was een tamme wedstrijd. De spe lers voelden er blijkbaar weinig voor bij het mokkige weer zich te veel in te spannen. Tot 5 min voor het. einde stond St. B. nog met 3-0 achter. De resterende tijd was echter te kort om nog een geiijlc spel te bevechten. Eindstand 3-2 voor O.V. Aanvoerder Luiten bood namens de vereniging de aanvoerder van O.V. I voor de aan vang bloemen aan. De wedstrijd be gon al direct met een snelle aanval var O.V. De bal gaat echter achter. De volgende aanval is voor St.B., waarbij de bal tegen de staander ketst. Van beide zijde worden mooie aanvallen opgezet. Het le doelpunt is voor O.V. eigenlijk nog onver wachts, wanneer een der backs half mist en een OV voorwaarts geluk kigerwijze de bal nog net weet te „haken" en de bal over de handen van de keeper in het net verdwijnt, waardoor de stand na 27 minuten 10 voor OV is. Na de rust trekt St. B. direct goed van leer en het eerste halfuur' waren er voldoende kansen om de zege te behalen. Maar geluk speelt bij voet bal ook een rol en was deze dag niet met St.B. Overwegend is St.B. in de aanval, maar het resultaat is voor lopig nog, tegen paal, staander, vlak over of in keepers handen. In deze periode komt echter OV op gelukkige wijze aan haar 2e doelpunt door ver keerd uitlopen van de keeper. Een minuut later maakt St. B. het eerste doelpunt door de recht buiten, 2-1. Dan zien we een keihard schot van de midvoor van St. Boys, net tegen de paai. De OV linksbuiten blijkt meer geluk te hebben met schieten want in de 28e minuut lost hij een scherp schot in de uiterste hoek. Stand 3-1. Wat St.B. ook doet aan deze stand kan zij niets meer veran deren, ondanks het zwoegen wat de spelers doen, op dit harde en droge veld, waardoor de bal zeer levendig en dikwijls bij een schermutseling niet meer te zien was door de opstui vende stofwolken. In café „de Beurs" werd die stof weer weggespoeld tij dens een gezellig samenzijn, waarbij ook een dansje gemaakt werd. Door LAATSTE BERICHTEN NOODTOESTAND AFGEKONDIGD IN GUATEMALA. President Arevalo van Guatemala heeft vandaag de* noodtoestand afge kondigd. Gisteravond is in de hoofd stad hevig geschoten. Door machinegeweesvuur zijn de opperbevelhebber van de strijdkrach ten. kolonel ÏYancisco Arana, en een hoge politiefunctionaris gedood, zo is door ooggetuigen meegedeeld. Hierna braken onder de manschap pen van het leger gevechten uit. De P.T.T.-diensten zijn gestaakt in de hoofdstad. Het paleis van de pre sident dat streng wordt bewaakt, is door vliegtuigen met rrfachinegewe- ren beschoten. President Arevalo beeft bij decreet de grondwet voor een periode van 30 dagen buiten werking gesteld. MEDEDELING OVER EEN RUSSISCH CONCENTRATIEKAMP. Het met Britse licentie^yerschijnen- de Berlijnse blad „Sozialdemökrat" dat de verklaringen van een vroegere gevangene van het concentratiekamp Sachsenhausen in de Russische zo ne van Duitsland aanhaalt, schrijft dat tussen October 1946 en het voor» jaar van 1949 12.000 personen in het kamp zijn gestorven. De ex-gevangene deelde aan het blad mede, dat vele gevangenen zelf- moord hadden gepleegd door middel j van de onder stroom staande draad- versperring rondom het kamp. In het kamp verblijven Duitsers, die „poli tiek ongewenst" zijn. Van de 27.000 mensen, onder wie ook vrouwen en kinderen, die in ge noemde periode in het kamp waren opgesloten, waren er slechts 1.463 vrijgelaten, aldus de zegsman, daar aan toevoegend, dat er tweemaal per week transporten naar de Sowjeti Unie vertrokken. VRIJLATING PRIJZEN VAN DIVERSE GOEDEREN. In de Staatscourant van heden is een beschikking van de minister van Economische Zaken gepubliceerd, waarbij de prijzen van een aantal uit metaal vervaardigde producten met ingang van 20 Juli 1949 worden vrijgelaten. Onder meer omvat deze vrijlating de volgende goederen: ap pendages uit non-ferro metaal: vaten en fusten: centrale verwarmingsin stallaties en radiatoren; constructie werk; gereedschappen voor hand werklieden, lanbouwgereedschappen, behangers- en meubelmakersfourni- turen, ijzer- en ^taalgietwerk, voor zover niet bestaande uit gietwerk voor verwarmings- en kookapparaten gegoten buizen en gietwerk voor elec- trotechnisch installatiemateriaal, giet werk van non-ferro metalen, hijs- en hefwerktuigen, metalen huishoudelij ke artikelen, met uitzondering van verwarmings- en kookapparaten en ve|:inkte huishoudelijke artikelen, klinknagels, kogellagers, matrassen en ledikanten, gas- en watermeters, transportrijwielen, uit metaal ver vaardigde sanitaire artikelen, rollend spoorwegmaterieel, stalen ramen en stalen deuren, gelegeerd staal, stamp werk uit plaatmateriaal vervaardigd met een dikte van minder dan 3 m.m. WEERSVERWACHTING (Geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond). OVERWEGEND DROOG Overwegend droog weer met over het algemeen wat minder bewolking dan vandaag. Zwak ke tot matige wind tussen Noord west en Zuidwest. Iets minder koel. een hevige wolkbreuk gepaard met donderslagen werd hieraan een ein de gemaakt, omdat op vele plaatsen het hemelwater door het dal: drong Van Oirschot ging de reis naar Den Bosch, waar gegeten werd. Om 9 uur werd de terugreis aanvaard. Stompw. Boys wacht nu vol span ning op de komst van O.V. Gie tij dens het uitreiken van de prijzen beschikbaar gesteld door de heer J. Granneman, beloofde op 14 Aug. a.s. naar Stompwijk te komen. Voorzit ter Luiten antwoordde hierop, dat dan getracht zal worden de hartelij ke ontvangst van Oirschot in Stomp wijk nog te verbeteren. Deze eerste trip mag als geslaagd beschouwd worden. Een volgende maal. wanneer rekening kan worden gehouden met de ervaring op deze tocht opgedaan, zal een dergelijke trip zeker nog beter slagen. En voor de revanche wachten we nu maar weer tot 14 Aug. a.s. communique over bezoek dr van royen aan djokja Te Batavia is van officiële Neder landse zijde het volgende communi qué uitgegeven: ,,Het enige dagen geleden aange kondigde bezoek van de voorzitter van de Nederlandse delegatie aan Djokja, heeft thans plaats gehad. De reis heeft geheel aan het doel beantwoord. De leden van de Ne derlandse delegatie hebben gelegen heid gekregen kennis te maken of de kennismaking te hernieuwen met president Sukarno en een 'aantal re publikeinse leiders, onder wie ook mr Sjafruddin Prawiranegara, de leider van de "voormalige noodregering: en de kortelings te Djokja teruggekeer de leden dier regering: mr Susanto Tirtoprodjo en Kasimo. Het Nederlandse gezelschap heeft kennis genomen van het feit, dat hel inter-Indonesisch overleg tussen de Republiek en de BFO in eerste aan leg zal plaats hebben te Djogja van 20 tot 23 Juli en vervolgens na de Puasatijd 29 Juli te Batavia zal wor den hervat. Men merkte op, dat dit definitief een verschuiven van de aanvangs- dr.tqm van de Ronde Tafel-conferen tie, welke immers zou worden ge opend 1 Augustus aanstaande. Des ondanks hopen beide delegaties dat het bestaande tijdschema, dat uit gaat van de duur van twee maanden I voor de conferentie en vervolgens een termijn van zes weken voor ra tificatie vah hetgeen te Den Haag zal worden overeengekomen, zal kunnen worden gehandhaafd, tenein de te geraken tot de voorgenomen souvereiniteits overdracht vóór het einde van he; jaar luchtvaArt-show op ypenburg Vrijdagmiddag a.s. zal de minister van Verkeer en Waterstaat "mr D. G. W. Spitzen, het lint doorknippen van de eerste internationale luchtvaart show (de I.L.S.Y.) die in ons land sinds de oorlog wordt gehouden op Ypenburg. Behalve een tentoonstel ling op de grond, waarheen vele landen belangrijke inzendinen heb ben gestuurd, zal er dagelijks in de lucht gedemonstreerd worden. Er is een dag voor zweefvliegers, een voor modelbouwers, ballonvaar- ders, motorvllegers enz. Voor de Ber nelux rondvlucht, die op Zaterdag 23 Juli op Ypenburg start zijn nu in totaal 40 sportvliegtuigen uit binnen- en buitenland ingeschreven. Dit aan tal zal waarschijnlijk nog belang rijk groter worden. Het sluitstuk van de ILSY-week wordt de derde internationale esca drille-wedstrijd om de Ypenburg- coupe. die de beide vorige jaren dooi de Rijksluchtvaartschool werd ge wonnen. melkkoeien door bliksem gedood. Tijdens onweer werden in een weiland behorende tot het buiten goed „Singraven" tc Denekamp, 13 melkkoeien door de bliksem getrof fen en gedood. In het weiland graasden in totaal 16 koeien en kalveren. De koeien waren het eigendom van de land bouwer B. L. Lorna, die toen hij zich' 's avonds naar de weide begaf om de koeien te melken, 13 koeien dood aantrof. verteid door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIET! 60. „^iezo!" zei Wimpie op- gelucht" en nu zul len we met de achtervol ging beginnen. Is uw pis tool geladen?" „Tja eh mom pelde de brigadier afwe zig. „Mijn pistooleh juist... maar..." Hij staarde een tijdje zwij gend voor zich uit en ging toen verder: ..Maar jk be denk daar, dat er mis schien nog een rapport gemaakt moet worden voor ae uur-, gemeester. En een doorslag voor zijn secretaris. Ik moet er zeker van zijn, dat mijn scherpzinnigheid onder de aandacht van de juiste personen komt, zie je. Ik moet aan m'n opslag denken Met grote moeite wist Wimpie eindelijk de overijverige brigadier van zijn voornemen af te brengen. Nog steeds weifelend verliet de bri gadier de politie-post. Juist toen Wimpie geloofde, dat hij het pleit nu gewonnen had, bleef de brigadier geschrokken staan. „Nee, jongen!" stootte hij geschrok ken uit. „ik kan beslist niet met jullie mee. Hoe moet dat nou met de politie-post? Die kan ik toch niet zonder enige bewaking achterlaten? Zeg nouzelf!" Dit was een nieuwe moeilijkheid «rVv.nipje. Nogmaals tiacniie nij de brigadier te bewegen met hem mee te gaan. doch het enige dat hij bereikte, was een steeds krachtiger weigering van de ambtenaar. „Maar er nog wel een oplossing!" bedacht de brigadier opeens met dui delijke blijdschap. Hij ging de .poli tie-post weer binnen en kwam even later terug met een zwart-wit ge streepte band van de verkeers-poli- tie. Hij spelde deze om Wimpie's mouw. ..Zo!" mompelde hij voldaan, „nu behoor je ook tot het politie corps. En hier heb je ook nog een briefje voor de commissaris. Vraag hem of hij het wil tekenen, dan is het ehh. hum... ehjuist, dan is het rechtsgeldig, wilde ik zeggen. Nou, succes, hoor. jongens!" Toen sloot zich de deur tussen de brigadier en de wanhopige Wimpie. MARKTBERICHTEN TER AAR. 8 Juli. Groente. Snij bonen 5090 cent. idem stek 35—45 cent, stokprincessen 7590 cent. stam princessen 7595 cent. stamsnijbo- nen 20—75 cent per kg., peulen 0.70 1.50, doppers 0.503.capdop- pers 1.802.20, blauwe schokkers 1.302.40, witte capucijners 2.20. tuinbonen 0.451.00 per 10 kg., bloemkool 25—34 cent, II 17—23 cent III 614 sent, ctek 15 cent. poste lein 1118 cent per kg.. bosuien 4.104.30 per 100 bos. rabarber 5 9 cent per kg., komkommers I, II en III 914 cent. idem stek 67 cent per stuk, sla 1.50—3.60 per 100 st., Tomaten A 31—37 cent. B 31—34 cent, C 2132 cent. CC 16—21 cent. bonken 27 cent, kril 712 cent alles per kg., snijbiet 7 cent, kroten 68 cent, v/aspeen 6—7 cent, bospeen 6 13 cent. rode kool" 78 cent. spits kool 9 cent, andijvie 715 cent per kg., aardappelen 5.00—5.40 per 100 kg., augurken basterd 25 cent. grof 2764 cent. knorren 59 cent. bom- men 1112 cent alles per kg. zwarte bessen 4-3 cent per pond. aardbeien 23 53 cent per doosje, framboosaard beien 4243 cent per doosje, kruis bessen 15 cent per pond, gladiolen 25 cent per bos. ROELOFARENDSVEEN 18 Juli. Groente. Aardbeien 2646 dent per half pond. tomaten 1736, kropsla 1.502.90. bloemkool 639 per 100, snijbonen 5.407.50, idem stek 2.803.90. dubb stambonen f 7.70 8.90. doperwten 2.202.80. tuin bonen 0.590.70 per 10 kg.. Au gurken: grof 6.9018.10, bommen 1.80—2.20, stek 1.90—2.— per 25 kilogram. Bloemen. Dahlia's 5-r-9 cent, Lia- trix 618 cent. Gladiolen 719 cent, Scabiosa 37 cent. Anjers 47 cent. Campanula 38 cent. BODEGRAVEN, 19 Jul Kaas. Aan voer 195 partijen. Prijzen le soort 1.69—1.74, 2e soort 1.64—1.69. zware tot f 1.79 en extra zware tot 1.85 per kg. Handel matig.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3