Idee had een goed idee £2nze fzüamrubriek WMnpie w M mm VRIJDAG 15 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 BURGEMEESTERS BEZOEKEN DELFT Een gezelschap van ongeveer der tig Nederlandse en Belgische burge meesters heeft gisteren een bezoek gebracht aan de Prinsestad. Zij wer den gistermiddag op het raadhuis verwelkomd door het voltallig col lege van B. en W. Na de officiële begroeting begaf het gezelschap zich naar het museum „Het Prinsenhof", waar men de oude kunst- en antiek beurs in ogenschouw nam. Mr. Wij- sen beek, directeur van het museum, hield een korte causerie over de his torische betekenis van het Prinsen hof. Nadat men in de raadskelder de koffiemaaltijd had gebruikt, be gaf men zich naar de nieuwe kerk voor een bezoek aan het praalgraf van Willem van Oranje. Om ongeveer 5 uur vertrok het ge zelschap naar Noordwijk. GEEN BELANGSTELLING OP DE BEURS De belangstelling op de effecten- markt was gisteren zo gering, dat slechts sporadisch noteringen tot stand kwamen. Het gehele verloop was ongeanimeerd en de meeste hoeken bleven verwaarloosd. Het is opmerkelijk, dat nu de devaluatie gedachte weer op de achtergrond is gedrongen, de beurs teruggevallen is in haar oude toestand van apathie, waarbij de omzet uitermate gering is Evenals op de vorige dagen wisten de koersen zich echter vrijwel te handhaven. De opening was meren deels prijshoudend, maar het gebrek aan affaire veroorzaakte, naarmate de markt vorderde, een iets zwakke re tendens. Op de beleggingsmarkt deden zich geen veranderingen van betekenis voor. Aetherklanken ZATERDAG HILVERSUM I (301 m) 7.00 Nieuws, 7.15 Ocht. gymn., 7.30 Portugese Rhapsodie, 8.00 Nieuws, 8.15 Pluk de dag, 9.00 Voor de vrouw 9.05 Ochtendconc. lOiOO Klein, klein kleutertje. 10.15 Muziek houdt fit! 11.00 De Zonnebloem, 11.45 Nog niet vergetenmaar iets versleten, 12.03 Pianoduo, 12.30 Land en tuin- bouwnieuws, 13.00 Strijdkr., 14.10 Metropole Orkest, 14.50 Boeken nieuws. 15.00 Naar hetwonderland der muziek, 15.30 Septet Johnny Om- bach, 16.00 Sobrietas en de Militair, 16.10 „De Maestrechter Staar", 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans, 17.00 De Wigwam, 18.00 Hooray for Love, 18.05 Actualiteiten 8.15 Jour nalistiek weekoverzicht, 18.30 Strijd krachten, 19.00 Nieuws, 19.25 Guus Jansen, piano, 20.00 Nieuws, 20.05 Walsen J. Brahms, 20.20 Lichtbaken 20.45 Symphonie-orkest, 21.00 Zomer sproeten, 21.45 Kruisklankpuzzle, 22.00 Promenade Orkest, 22.30 Wij luiden de Zondag in! 23.00 Nieuws, 23.20 Residentie-orkest. HILVERSUM n (415 m) 7.00 Nieuws, 8.00 Nieuws, 8.15 Ed dy Duchin, piano, 8.35 Orgelspel door Cor Steyn, 9.00 Boston Prome nade Orkest. 10.00 Tijdelijk uitge schakeld, 10.20 Radiofeuilleton, 10.35 In de continubedrijven, 11.35 Viool en piano, 12.00 Accordeonorkest, 12.30 Land- en tuinbouwnieuws, 12.33 Vin- centino, 13.00 Nieuws, 13.50 Het Milt Herth Trio, 14.00 Als een bonte vo gelvlucht, 14.20 Marinierskapél der Koninklijke Marine, 14.50 Onze oude liedjes en boerendansen, 15.15 Om- roepkamerorkest 16.15 Amateurs zet ten hun beste beentje voor, 17.00 De Top-Hiïs van 1949, 17.30 Om en nabij de twintig, 18.00 Nieuws, 18.15 Tour de France, 18.30 Populaire liedjes en melodietjes, 19.00 Artistieke staal kaart, 19.30 Bouwen, restaureren, 19.45 Passepartout, 20.00 Nieuws. 20.15 Omroeporkest, 22.00 Stradiva-Sextet 22.15 Mensen die we wel eens ont moeten. 22.40 Marcel Thielemans, 23.00 Nieuws. DE TOUR DE FRANCE Hij sleepte 100.000 francs premie in de wacht Evenals Woensdag is ook gisteren de strijd pas ontbrand op vijftig ki lometer van de finish. Tot aan Mont- pellier (237 km had de wedstrijd het karakter van een promenade de Santé want geen enkele deelnemer voelde er iets voor zich extra in te span nen. Een meedogenloze zon blaker de de wegen, vooral in de totaal boomloze vallei van de Orb. En de verschroeiende hitte fnuikte alle of fensieve driften in de kiem. Met 289 kilometers voor de boeg werd om half acht te Toulouse gestart door 69 renners van wie Desbats (Centr. Zuid-West Frankrijk) een paar uur later wegens maagpijn moest opge ven. De overigen bleven gezellig bij elkaar en peddelden voort met een matig gangetje. Af en toe stoven er een paar naar voren om een premie te verdienen bij de doortocht van de stadjes en dorpen die de karavaan dit jaar voor de eerste maal zagen passeren. Ausenda won er een van 20.000 francs vóór Robic en te Puylaurens wist Rik van Steenbei'gen een pre mie van 50.000 francs weg te kapen voor Corrieri, die het in de sprint moest afleggen tegen de snelle Belg. Een gesloten overweg bij Saint Pons (123 km gaf aan Chepatte Deprez, Geus, Camellini, Martin, Keteleer en de Santi gelegenheid de rest van het peloton achter zich te laten. Bij nader inzien vonden zij het echter veel te warm om door te zetten en ze lieten zich dan ook zonder tegen stand inlopen. Zo werd Montpellier bereikt zon der dat er eigenlijk iets gebeurd was Maar bij het verlaten van de stad kwam er leven in de brouwerij. Na een spurt voor een premie ging Emi- le Idee in enen door met Ausenda aan zijn wiel. De grote heren in het peloton reageerden niet, behalve Lambrecht, die samen met Leveque de achtervolging inzette. Ook Teis- seire Muller en nummer zes van het algemeen klassement de Belg Du- pont waagden even later een kans, met het gevolg, dat een kopgroepje van zeven man ontstond, dat over 15 kilometer ruim een minuut uitliep. Elkaar prachtigaan de kop aflos send wisten de vluchtelingen hun voorsprong geleidelijk te vergroten. Te Lunel-Viel (257 km) bedroeg die 1 min. 50 sec en in steeds sneller vaart ging het in de richting van Ni- mes. Jammer genoeg kreeg Leveque een lek bandje, waardoor hij terug viel in het peloton, terwijl wat later Muller eveneens wegens banden- pech moest lossen. De vijf anderen arriveerden met ruim 4 minuten voorsprong op de hoofdgroep op de Boulevard Jean Jaures te Nimes, waar Idee, die het meeste werk had verzet, de vruchten mocht plukken van zijn inspanning: hij won de sprint voor Lambrecht, Dupont, Ausenda en Teisseire. Aangezien er voor de eerst aankomende van deze etappe een speciale premie van 100.000 francs was uitgeloofd, heeft hij een goede dag gehad. Ook de Belg Dupont heeft reden tot tevredenheid. Men had hem Woensdag in de algemene rang schikking abusievelijk achter Ockers gezet, welke fout inmiddels is her steld, terwijl hij nu bovendien Kub- ler, die in het peloton was gebleven, heeft ingehaald. Hij staat na deze rit vierde in het algemeen klassement, na Magni, Fachleitner en Marinelli. Uitslag: 1. Idee (lie de France) in 8 uur 29 min. 04 sec., 2 Lambrecht (België) op een halve lengte, 3 Dupont (België B), 4 Ausenda (It. B) 5 Teisseire (Frankrijk) 6 Muller (IIe de France) 8.30.48, 7 Diederich (Luxemburg) 8.33.20, 8 Kubler (Zwits), 9 Van Steenbergen (België), 10 Ockers (België), 11 Dos Reis (Centr. Zuid- West), 12 Brule (lie de France) 13 Het grote peloton met alle favorie ten, behalve Brambilla en Marinelii Desbats heeft tijdens de étappe opge geven. MEER DAN DRIE MILLIOEN PELGRIMS ZULLEN TIJDENS H. JAAR ROME BEZOEKEN. Italië reorganiseert en bouwt op om stroom van buitenlanders te ontvangen. Het is thans reeds bekend, dat er in de loop van het komende H. Jaar een half millioen pelgrims in groeps verband naar Rome zullen komen, terwijl er zich (eveneens reeds thans) ruim 300.000 alleen-reizenden hebben opgegeven. Het Commissariaat voor het Tou risme, dat nauw samenwerkt met het Interministerieel Comité voor het H. Jaar, (dat op zijn beurt weer ver bonden is met het Centraal Comité) heeft op grond van gegevens, welke deels bij het Vaticaan, deels bij de Italiaanse consulaten en gezantschap pen in het buitenland zijn binnenge komen, als zijn verwachting bekend gemaakt, dat er zich minstens een 2J800.000 tot 3.000.000 pelgrims in 1950 naar de Eeuwige Stad zullen begeven. Men mag echter aannemen, dat dit getal nog aanzienlijk groter zal worden. Het genoemde Commissariaat voor het Tourisme werd door de Italiaan se regering reeds in 1947 geïnstal leerd en heeft ruim twee jaar intens gewerkt aan reorganisatie en zelfs (hier en daar) volledige heropbouw van al die organisaties, die voor het touristenverkeer onmisbaar zijn, zo als spoorwegen, zeevaart-maatschap pijen, luchtvaart-maatschappijen, tal vgn organisaties voor het automo biel-verkeer etc. etc. Later (October 1948) werd bij regerings-decreet het Interministeriële Comité voor het H. Jaar in het leven geroepen, dat op grond van door het Commissariaat uitgebrachte adviezen, sedert dien aan de nodige decreten en wetsvoor stellen heeft gewerkt. In Mei van het vorige jaar instal leerde de H. Vader persoonlijk het „Centraal Comité voor het H. Jaar", dat dus alleen en uitsluitend een or gaan van de H. Stoel zelve is. Doch onmiddellijk daarna werden de be sprekingen geopend langs diploma tieke weg met de Italiaanse regering ten einde tot een verbindings-organi- satie te komen, hetgeen ten slotte ge leid heeft tot 't ontstaan van boven genoemd Interministerieel Comité. Dit Interministerieel Comité stelde enkele technische commissies sa men, zoals bijv. voor de regering van het logies (Ospitalita), van de grote religieuze massa-vieringen (Manifes- tazioni), van het vervoer en ver keer (Trasporti) en van de financiële kwesties, v/elke uiteraard voort vloeien uit deviezenovereenkomsten. koersbepalingen etc. (Finanze). Het Interministeriële Comité belegde te vens een internationaal spoorwegcon gres, dat dezer dagen te Rome werd gehouden en waar de Italiaanse re gering de door haar voorgenomen spoorweg-reducties voor de pel grims van het H. Jaar heeft laten bespreken. Thans is bekend gemaakt, dat deze reducties als volgt zijn vast gesteld (uiteraard alleen op Italiaans grondgebied). A. Voor alleen-reizenden en voor gezelschappen van niet meer dan 50 personen: 40 pet. reductie. B. Voor gezelschappen van meer dan 50 doch minder dan 750 perso nen: een reductie van 50 pet. C. Voor gezelschappen van meer dan 751 personen: een reductie van 60_pct. (Hierbij zij opgemerkt, dat deze reducties gelden zowel voor biljet ten rechtstreeks naar Rome, als voor zogenaamde rondreis-biljetten. Voor deze laatste is echter voorgeschre ven, dat Rome moet worden bezocht). Momenteel zijn de daarvoor com petente organisaties doende met (in overleg met de Italiaanse Automo biel Club en de regering) het bere kenen én vaststellen van reducties op de vervoer-kosten voor die gezel schappen, welke de reis door Italië in (Italiaanse) autobussen en pullmans wensen te maken. Voorts zal de Ita liaanse Vereniging voor Vreemde lingenverkeer (ENIT) eerdaags een reclameplaat laten uitkomen, be stemd voor het buitenland en gewijd aan het komende Jubileum. De Ver eniging bereidt tevens de uitgave voor van een beknopt reis-itinera- rium, ten nutte van hen, die per auto naar Italië zullen komen, waar- in de meest bekende routes en be zienswaardigheden van het land zul len te vinden zijn, alsmed® opgave van hotels, prijzen, restaurant, ga rages etc. 1. Magni (It. B) 84.30.23, 2 Fachleit ner (Z.O. Fr) 84.32.33, 3 Marinelli (lie de France) 84.33.04, 4 Dupont (België B) 84.37.34 5 Kubler (Zwits) 84.40.37 6. Ockers (België A) 84.41.52 7 Cogan (W.N. Fr) 84.42.25, 8 Bar- tali (It. A) 84.42.57, 9 Coppi (It. A) 84.44.39, 10 Robic (W.N. Fr) 84.45.46. 11 Tacca (He de France) 84.47.48 12 Lambrecht (België A) 84.52.20. Het ploegklassement na de 13e eappe ziet er aldus uit: 1. Italië A 254.22.43, 2 lie de France 254.22.56, 3 West-Noord Frankrijk 254.24,25, 4 België A 254.36.31. 5 Frankrijk A 255.02.25, 6 Zuid-Oost Frankrijk 255.03.13, 7 Luxemburg 255.14.58, 8 Italië B 255.21.22. 9 Bel gië B 255.36.08, 10 Zwitserland 256.33.25, 11 Centrum Zuid-West Frankrijk 256.49.23. NEDERLAND WINT OMNIUM VAN BELGIë. Enige duizenden toeschouwers in het Olympisch Stadion te Amsterdam zagen een Nederlandse wielerploeg een Belgisch team in een omnium wedstrijd verslaan. De Nederlandse ploeg was samengesteld 'uit van Vliet, Peters, Lakeman en Blanke- nauw en bleek veel te sterk te zijn voor de Belgen: Somers, Deboevere, Verschuuren en Cools. Onze landge noten wonnen alle onderdelen van de omnium met groot verschil en dus ook de totaal wedstrijd. Ook de stayerswedstrijd tussen Nederland en België over twee ritten van 40 km. ieder werd met ruim verschil door onze landgenoten ge wonnen. In de eerste manche ging Pronk na 16 ronden in één rush van WIELRENNEN „SWIFT". Zondag rijden de A- en B-klassers een trainingsrit over 50 K.M. Voor de •C-klas is de afstand 25 K.M. Vertrek 9.30 uur. Door de sportcommissie der N.W.U. zijn een twaalftal amateurs aangewe zen voor een laatste selectie voor uit zending naar de wereldkampioen schappen te Kopenhagen. Onder hen bevindt zich onze stadgenoot Jac. de Groot. AUTOMOBILISME DE INTERNATIONALE ALPENRIT. De eerste etappe van de interna tionale Alpenrit Marseille-Montecar- lo, 608 km. over de Mont Ventoux, de pas van la Cayolle, de Valberg- pas, de Col de Braus en de Col du Castillon, is zeer zwaar geweest. Van deelnemers zijn er 63 binnen de voorgeschreven tijd gearriveerd, en van hen bleven slechts 32 zonder strafpunten. Niet minder dan 29 staakten onderweg de strijd. De Alpenrit omvat 5 etappes. Van daag gaat het van Monte Carlo naar Cortona. OLYMPISCHE SPELEN DE WINTERSPELEN IN 1952. In verband met de grote belang stelling, welke voor de Olympische Winterspelen 1952 te Oslo zowel van deelnemers, toeschouwers als jour nalisten wordt verwacht, heeft het bureau voor vreemdelingenverkeer in de Noorse hoofdstad 't organisatieco mité der spelen voorgesteld, met het oog op de te geringe hotelaccomoda- tie, de deelnemende landen te ver zoeken per schip naar Oslo te komen en de schepen als drijvend hotel te laten dienst doen. Het zou de landen ploegen hierdoor tevens gemakkelijk gemaakt worden extra voedsel, dat in Noorwegen niet verkrijgbaar is, mee te brengen. Aan boord van hun „hotels" zou den de verschillende landen nationa le tentoonstellingen kunnen arran geren. VOETBAL SERIEWEDSTRIJDEN L.D.W.S. UVS komt Zaterdag om 7 uur in de demi-finale van de LDWS-serie- wedstrijden tegen DHC in de volgen de opstelling: Doel: Breijer. Achter: v. Duyl, den Daas. Midden: Regeer, Erades, Koolhaas. Voor v. Beek, d. Leer, Heemskerk, Laurier, Mazu- rel. LAWNTENNIS DROBNY EN CERNIK NAAR PRAAG TERUGGEROEPEN. De Tsjechische Sokol-organisatie heeft de lawntennisspelers Drobny en Cernik, die op het ogenblik in Zwit serland verblijven, waar zij deelne men aan de internationale kampioen schappen teGstaad, naar Tsjechoslo- wakije teruggeroepen. Het Sokol-bureau heeft dit besluit genomen, nadat protesten waren bin nen gekomen tegen het deelnemen van Tsjechen aan een tournooi waar in ook Duitsers en een Spanjaard uit komen. Dit protest had betrekking op het meespelen van de Duitsers Goepfert en Beuthner en de Span jaard Massip. Drobny en Cernik heb ben verklaard aan de oproep te zul len gehoor geven, Zij hebben zich uit het tournooi teruggetrokken en Maandag vertrekken zij naar Praag. De finale, waarvoor Drobny favoriet was, zullen beiden nu vanaf de tri bune kunnen meeïnaken. ATHLÈTIEK KAMPIOEN HINK-STAP- SPRINGEN KOMT ZONDAG NAAR LEIDEN. Zo juist hebben wij de definitieve bevestiging ontvangen dat de kam pioen van Nederland, Henk van Eg- mond, a.s. Zondag in Leiden op de smtelbaan aan de wedstrijden zal. deelnemen. Zaterdag komt hij uit in Londen op de Engelse kampioen- I schappen en dan zal hij 's avonds per wedstrijden, welke „De Bataven" or ganiseren, te kunnen uitkomen. Hij zal dan o.a. de strijd aan moeten bin den tegen twee andere finalisten van Nederlandse kampioenschappen, n.l. zijn clubgenoot Pallessen en Broeken, van Kunst en Kracht uit Tilburg. Daar naast komt echter nu ook uit de Leidse kampioen Wim van Dorp. Of zij Van Egmond echter kun nen bedreigen? Zijn sprongen van 14.30 meter zijn de laatste jaren nog door niemand benaderd. Het is ech ter een zeer riskant nummer, waarbij verrassingen nooit zijn uitgesloten. Overigens moet ook in de perfecte Leidse springbak rekening gehouden worden met mogelijke verrassende prestaties van Van Egmond zelf. Zal hij nu de vijftien meter-grens weten te passeren? Een zeer uitgebreid programma zal a.s. Zondag in de Leidse Hout afge werkt worden. Wij twijfelen er ech ter niet aan, of de Hink-Stap-Sprong zal het belangrijkst van alles wor den. DE WEDSTRIJD FINLAND— TS.-SLOWAKIJE. Zoals reeds gemeld is heeft Fin land de tweedaagse wedstrijd tegen Ts.-Slowakije met. 104 tegen 97 pun ten gewonnen. Zatopek won de 10.000 meter in 29 min. 58.4 sec., een uitne mende tijd, beter dan zijn Olympisch record, waarbij hij Heino ver achter zich liet. Op de 5000 meter, die hij eveneens won, maakte Koskela het hem echter zeer lastig. De nationale roei- kampioenschappen De nationale roeikampioenschap- pen zullen dit jaar op Zondagmid dag 24 Juli op de Bosbaan te Am sterdam worden gehouden met voor wedstrijden in de double scull en skif op Zaterdagavond 23 Juli. De inschrijvingen luiden: Vier met stuurman: Nereus, Laga, Amstel en Njord. Dames dubbel vier: Hunze, de Vliet en Willem 3. Twee zonder stuurman: Laga en Willem 3. Dames skif: de Maas, D.D.S., Am- stel en Willem 3. Skif: Nautilus, Corn. Tromp, Maas, Amstel, Willem 3 I en Wil lem 3 II. Dames vier met stuurman: De Hoop, Nautilus, 't Spaarne en Die Leythe. Twee met stuurman: 't Spaarne, Triton en Die Leythe. Dames dubbel twee: Willem 3. Vier zonder stuurman: Laga, Ne reus, Njord en Willem! 3. Dames acht: Nereus, de Hoop en de Vliet. Dubbel twee: Triton, Nautilus, 't Spaarne, Willem 3 en combinatie Willem 3 met Poseidon. Acht: D.D.S., Laga en Njord. De loting wordt Dinsdag a.s. ge houden. WATERPOLO. Alle correspondentie, betreffende deze rubriek, gelieven men te zenden aan W. J. v .d. Voort, Rustoordstraat 3, Nieuw-Vennep. Oplossers-wedstrijd. Met genoegen kunnen wij onze damspelende lezers mededelen, dat met de rubriek van 29 Juli a.s. een wedstrijd zal worden uitgeschreven in het oplossen van problemen. Deze wedstrijd zal gehouden worden als een z.g. „Ladder wedstrijd". Elke maand zal er een prijs van 2.50 be schikbaar worden gesteld. Men zie voor verdere mededelingen de ru briek van 29 Juli. Onze Probleem-wedstrijd. Met de hieronder gepubliceerde vraagstukken zijn, indien er binnen 14 dagen geen opmerkingen zijn bin- rengekomeu de prijswinnaars be kend geworden en wel de heren P, v. o .Kwartel en J. A. J. Wortman. Beide heren willen wij alvast van harte gelukwensen met hun behaal .;e successen. Ook orengen wij onze wel gemeende dank aan alle problemis ten, al wisten zij het niet tot een be kroning te brengen, voor hun spor tieve belangstelling, welke zij voor deze wedstrijd getoond hebben. De' damredacteur. Probleem No. 72. Auteur: J. A. J. Wortman, Hazers- woude. Ingezonden voor onze pro bleemwedstrijd onder motto: „De Landman". Dit vraagstuk behaalde 23 punten en is bekroond met de 3e prijs. (23 punten, 3e prijs). de vierde plaats^naar^ de kop en be-1 vliegtuig naar Nederland terugke ren, om Zondag op de interregionale hield die tot het einde. verteld door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIET! 57. De inspecteur begon ge- gemeen te grinneken. „Haha!" lachte hij. „Wat een bijdehand ventje. En wat knap om dat alle maal te bedenken! Heb je dat helemaal alleen uit gedacht? Haha!" „Dus U bent de Kid!" ontplofte Wimpie, „dan zal ik U direct laten ar resteren! Ik zal de briga- j dier roepen!" I De Kid was niet in het minst van zijn stuk gebracht. „Na tuurlijk ben ik de Kid,"'zei hij, vol leedvermaak. „Ik ben de beroemde Kid Dienamiet. Dezelfde Kid, die zich nog nooit door een smeris heeft la ten pakken. Maar nu iets anders. Hoe wil je dat bewijzen? Er zijn geen getuigen en als de brigadier terug komt zeg ik eenvoudig dat ik een inspecteur van de geheime dienst ben Nu we alleen zijn kan ik wel open kaart spelen, maar als er getuigen MAXX G 4/é fëi *1 §üf PP m, en antwoordde: „Dat was ik. Je bent er bij. Ik ben'getuige geweest van jouw bekentenis. Pak alvast maar een koffertje, met een tandenbor stel en een kam en een pyama, want je gaat in het gevang, en daar kan je zulke dingen best gebruiken." Het gezicht van de Kid klaarde weer op. Binnen enkele ogenblikken had hij zijn oude zekerheid weer te rug gevonden. „Een uil!" zei hij schamper. „Bah! Een doodgewone zijn, ben ik weer de inspecteur. Haha! uil! haha! Oh boy!' Oh boy, dat is fain! haha!" Hij barste in lachen uit. Nu viel de uil met zijn diepe stem midden in het gesprek. „Er is wél een getuige!" baste hij. Meteen brak het lachen van de Kid doormidden. Wild zag hij om zich heen. „Wie is dat?" vroeg hy onzeker. De uil wapperde mét een vleugel De uil zette al zijn veren op van kwaadheid. „Weet je wat Van Dale van mij zegt?" vroeg hij hees van woede. „Dat moest je maar eens le zen. Dat zou je goed doen!" Juist toen de Kid wilde antwoor den, ging echter de deur open en trad de brigadier weer binnen,* ver gezeld van Kobus van Galen... L.Z.C.de Gouwe 12. in de ze wedstrijd verschenen onze stad genoten met Brak op de plaats van Lut. maar zij speelden zeer zenuw achtig, waardoor vele kansen door slecht plaatsen en schieten verloren gingen en een onverwachte neder laag het re.sultaat was. Reeds dade lijk na het begin een corner, die ech ter slecht genomen even vlug kon worden weggewerkt. Veel wordt er nu door beide partijen gezwommen en als dan L.Z.C. achterhoede een klein foutje maakt is de stand 01. Geheel LZC trekt steeds ten aanval en juist geloven wij hierin de grote fout te zien, want'een opeenhoping van spelers geeft weinige kansen en waarom dan zelf schieten en niet op Brak te spelen? Nog groter werd de teleurstelling als direct in de tweede de Gouwe uitzwemt en ineens inschiet (02). Tocht geeft LZC zich niet gewon nen, maar zoals hiervoor gezegd er komen te weinig goede kansen. Wel weet Butselaar goed opzwemmend achterstand te verkleinen (12), maar hoe LZ ook aanvalt, de Gou we verdedigd zo gelukkig, dat doel punten uitblijven en LZC zijn eerste nederlaag te slikken kreeg. LZC II won met 20 van RZC III. TAFELTENNIS „B.A.T." Dezer dagen de BAT-dames hun eerste wedstrijd en wel tegen de Sleutelsdames. Vrij wel de gehele wedstrijd waren de BAT-dames in de meerderheid, maar de Sleutels-dames wisten op het laatste moment, een gelijk spel uit het vuur te slepen. P. Weydenveld won al haar partijen, terwijl J. De- vilé voor twee overwinningen zorg de. Eindstand 55. BAT I speelde tegen een sterk Sleutels-team, Er werd na een span nende strijd met 73 verloren. Het gebrek aan routine gaf hier de door slag. K. v. d. Wiel, P. Brohm en J. Meerbeek wonnen ieder een wed strijd. BAT I herstelde zich echter uitstekend door Oegstgeest I met een 100 nederlaag naar huis te sturen. Hedenavond spelen 3 heren-teams in Oegstgeest n.l. BAT II, BAT III en BAT IV. Het tweede en derde team spelen 8 uur, terwijl het vierde team om 9.30 uur speelt. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk. De postduivenvereniging „Steeds Snel ler' 'hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Lyon, afstand 725 K.M. In concours waren 66 vogels, welke te 6 uur met Noordenwind werden gelost. De eerste duif werd gecon stateerd te 20 uur 19 min. 30 sec. De uitslag is als volgt: J. Rakhorst 1, 2, 6', 14, L. Steenvoorden 3, 4, C. v. d. Berg 5, 8, 12, W. Hobenoot 7, Hoek de Vries 9, 16, A. Deijselbloem 10, 15, J. v. d. Niet Wzn. 11, A. Cramer 12, P. Bosman 17. Zwart: 8/10, 15, 18, 24. 36, 37, 41. Wit: 20, 28, 29, 32/34, 38, 46, 48. Aanvangsstand nu niet direct zo aantrekkelijk, doch afwikkeling ver- dientelijk met een slotstand, die niet geheel nieuw is, doch wel met een nieuw tintje omgordeld. Probleem No. 73. Auteur: P. v .d. Kwartel, Leiden. Ingezonden voor onze pr.wedstrijd onder motto „Zwart-Wit I". Dit vraagstuk is bekroond met de 4e prijs. (22 >4 punt, 4e prijs). Zwart: 10, 12/14, 17, 19/22, 24, 45. Wit: 25, 28, 31, 33, 37, 39, 42/44, 48, 49. Aanvangsstand behoorlijk, en de laatste zetten zijn aannemelijk. Af wikkeling vrij ingewikkeld met een klein variantrijk eindspelletje. Voor beide geldt: wit speelt en wint. Oplossingen en eventuele op merkingen kunnen worden ingezon den tot 29 Juli aan bovenstaand adres. Oplossingen pr. no. 66 en 67. No. 66 (le prijs pr.) wit 2520, 47x 38 (x 47 a b). 38—33 (x 25 b) 33x15, (x 20) 15x24, 39—34 (5—10( 24—20 (14—19) 20—14 (10—15) 14x23 gew. Over dit vraagstuk zijn geen op merkingen binnengekomen, zodat de ze bekroning blijft gehandhaafd. No. 67 (2e prijs pr.) Wit: 3631, 48—42, 39—33 33x2 (35x44( 2x3 3x38. a) 50x22 volgt 2x18 en 49x40. b) 23x32 volgt 2x3 (35x44) 3x21. Ook over dit vraagstuk zijn geen opmerkingen binnengekomen, zodat ook deze bekroning blijft gehand haafd. Oplossingen ontvangen van: A. C. v. "\hiet, Vinkeveen;, P. v. d. Kwar tel, Leiden; G. Beuk, Alphen aan den Rijn; A .H. Turk, Noordwijk; Th. de Zwart, Sassenheim; H. v. d. Kamp, Lisse. Correspondentie. A. C. v. V. te V. Hartelijk dank voor uw prettig schrijven. U krijgt wel vroegtijdig bericht. G. B. te A. Pr. in dank ontvan gen. Th. de Z. te S. Probleem in dank ontvangen, zal ze nazien. J. A. J. W. te H. Gaarne zie ik uw medewerking tegemoet. Ouders, Waarschuwt toch uw kinderen, dat ze 't verkeer niet mogen hinderen.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6