3avaózt, VLASVELD GAAT RUIMEN Vacantietijd... Fototijd Windstille inzet van de Kaagweek 1949 NU ALLES ZONDER PUNTEN! LEITEX Passagiersdienst LEIDEN AMSTERDAM f 5000.- VLASVELD LEIDEN Wat Klumpers doet is raak! KLUMPERS Firma B. DE KL ER VRIJDAG 15 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD - PAGINA 3 STADSNIEUWS LINKERVOET AFGEREDEN. Op rijdende tram gesprongen. Gistermiddag heeft zich op de Breestraat, ter hoogte van „In den Vergulden Turk", een ernstig onge luk afgespeeld. De 21-jarige mej. C. M. K. uit Noordwijk, waarschijnlijk komende uit de Mandemakerssteeg, wilde op de rijdende blauwe tram springen. Zij stapte echter mis, hield zich aan de handgreep vast en werd een eind meegesleurd, waarbij haaf linkervoet onder de wielen raakte en werd afgereden. De E.H.D. ver voerde haar naar het St. Elisabeth- ziekenhuis. Naar omstandigheden was haar toestand hedenmorgen re delijk wel. Knaapje aangereden. Gistermid dag om zes uur wilde de vier-jarige T. v. E., op de hoek van de Lage Morsweg en de Tesselschadestraat, de weg oversteken en werd daarbij door een uit de richting Oegstgeest komende personenauto ge,grepen. De kleine kreeg diepe vleeswonden aan hoofd en been en een lichte hersen schudding, Na door de E.H.D. ver bonden te zijn, werd hij voor verder onderzoek naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. OVERGANGSEXAMENS KATH. H. B. S. Bevorderd van A4 naar A5: Guus van Beek, Chris Berk, Kees van der Drift, Anton Gerits, Frans Halleen, Ton Meiman, Jan Moers, Herman de Ruyter, Wim Smidt, Cor Uylenbroek, Paul Verbruggen, Kees Verhoeff, Piet Zijerveld, Gilbert v. d. Berch van Heemstede, Jan van Dam, Eddy Deprez, Kees Duyvestein, An ton van Dijk, Klaus Godé, Leo de Gruyter, Cor d'Haans, Ton Kanters. Karei Kraayvanger, Dolf Kusters, Marius Post-Uiterweer, Ton Timans, Jan Zwanenburg. Herexamen 4; afgewezen 9. Bevorderd van B4 naar B5: Kees Bakker, André Dalhuizen, Ton Grimbergen, Piet Van der Ham, Jan Knegtel, Rein Ruigrok, Jan Sin- nema, Johan van Sonderen, Aad Vis, Herman Vreeburg, Piet Waayer, Piet van Zijp, Karei Allard, Wim van Dam, Jos van Dongen, Paul Hamm, Jan van Kan, Jan van der Kraan, Ru- die Lagerwey, Piet van Paassen, Piet van Remundt, Nico Verwey, Kees Zwetsloot. Herexamen 7; afgewezen 12. Bevorderd van 3e en naar 4e klas: Herman van Berneveld, Ton Bar- ten, Hans Bouter, Paul van Dam, Theo Dijkgraaf, Hens Hendrix, Ge rard Hertogh, Eduard Hollaar, Ber nard Hols. Nico van Kesteren, Nico van der Kleij, Wim Knappers, Jaap de Miranda, Bert Rijsbergen, Theo Sipman, Maarten Verhoeven, Reen IJsselmuiden, Tto Zaat, Hein van Beukering, Ben Beijer. Gerard Braun Jan Banning, J. Bonnet, Clemens Com missaris, Hans de Frankrijker, Hans van Heugten, George van Hevelin gen, Piet Hooymans, Kees van Paas sen, Jan Roeleveld, Hans Schlatmann, Hans van der Stok, Henk Vendrig, Wim van Vliet, Anton van Weerelt, Karei Wiessing, Cor Baars Jan Cas- tenmiller, Xavier Cranssen, Leo van der Drift, Cor Gabriëls, André Grib- nau, Wim Koene, Fons Kunkeler, Jan Smit, Ton Verburg, Kees Wage naar, Freddie van Weers. Herxamen 13; afgewezen 15. Bevorderd van 2e naar 3e klas: Riël van Beek, Jan Behr, Jan van den Bosch, Fons Cuylits, Jacq. Hen driks, Ton Hessing, Rudie Hols, Louk van Houdt, Rudie Knegtel, Gerard Lafeber, Remy Mouthaan, Jan Tacx, Gerard van Tienen, Jan van der Zalm. Emile Berest, Frans Berger, Herman Broekhoven, Jac. de Graaf, Rob Hendriks, Piet Hoogeveen, Theo Jansen, Peter van der Koogh, Joop Langeveld, Theo van der Meer, Ge rard van der Ploeg, Jonn Spijker man, Evert Beers, Bernard van den Bosch, Ben Franses, Piet Hakkaart, Wim Nolens, Frans van Oudenho ven, Johan van der Peet, Theo van der Poel, Frans Pont, Jan Westen, Piet Zwetsloot. Herexamen 14, afge wezen 26. Bevorderd van de le naar 2e klas: Piet van Bastelaar, Jan de Boer, Jan de Bruyn, Martien van Deursen, Jan van Dijck, Adri van Es, Felix Guljé, Leo den Hollander, Leo de Kleer- maecker, Jan van Lent, Niek van oer Maat, Tonny Mol, Antoon van der Oudenrijn, Adri Retèl, Jan CJ1- jee, Alfred Vink, Gerard Welp, Rob Beers, Gerard van den Berg, Ton Boersema, Peter van Dam, Wim Die ben, Kees Eikhuizen, Gerard van Haasteren, Aad Hakkeling, Jan van der Klaauw, Lamb, van der Made, Eddy Muris, Tonny Pley, Wim Stok man, Koos Voorham, Aad de Vrind, Marcel de Zwart, Jan Bik, Jacq. Ca- minada, Alphons Dernison, Jan Doo- ve, Gé Elshof, Joop Faase, Bertus de Groot, Theo van Hage, Jan van der Klaauw, Kees Laken, Jac. van Leeu wen, Jan van Leeuwen, Rudie van der Maaten, Kees Neefjes, Kees van Oudenhoven, Jacq. Roeleveld, Kees Schrama, Ton Tetteroo, Gé in 't Veen, Gerard Willms. Herxamen 9, afgewezen 34. Voor het eind-examen der Leid- se Kweekschool voor V. O. (Hoofd akte) slaagden de volgende candi dates C. Keyzer te Den Burg (Texel) J. van der Reyden te Leiden, N. van Rooy te Leiden; W. A. Manthe te Voorburg; W. F. Blom Maghielse te Alkmaar, G. F. Hommes te Zuid-broek T. Groen te Langezwaag, L. F. Beunk te Voorburg, A. M. de Vos te Leiden, G. L. van der Linde te Veenhuizen, K. M. Menko te Enschede, T. Laman te Leiden, M. Smits te Voorschoten, J. P. Volkmaers te Bloemendaal, M. M. Groeneveld te Schoonhoven, J. Ch. Dil te Leiden, J. Borgmeyer te Renesse, H. M. Mahns te Delft, P. H. Nieuwendijk te Leiden. Het A-diploma werd behaald door E. Roosen te Bilthoven, F. Vlietstra te Voorburg, T. Wijier te Noordwijk en B. Wagemans te Leiden. Een candidaat werd afgewezen; twee kregen her-examen na zes maanden. GEM. AANKONDIGING Verlaging doorvaarthoogte Alkemadc brug over de Mare en Trekvaart- brug over de Haarlemmer trekvaart. Burgemeester en Wethouders van Leiden geven hierbij kennis van hun voornemen om de doorvaarthoogte van de Alkamadebrug en van d« Trekvaartbrug voor de toekomst te beperken tot 1.40 m. boven Rijnlands peil. 377 Eventuele bezwaren daartegen kunnen uitsluitend schriftelijk tot uiterlijk 1 September 1949 bij hun College worden ingediend. Leiden, 14 Juli 1949. De Burgemeester S. MENKEN Weth. Loco-Burgemeester. De Secretaris: R. STRENG. Loco-secretaris. UITBREIDINGSPLAN. De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 20 Juli 1949 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage zal liggen op de afdeling Openbare Werken der gemeentesecretarie (ka mer no. Ill): a) een ontwerp-plan tot herziening van het uitbreidingsplan der gemeen te dd. 6 November 1933, zoals dit nader is gewijzigd, in dier voege, dat het gedeelte, dat betrekking heeft op gronden, voornamelijk begrensd door de spoorbaan LeidenUtrecht, Franchimontlaan, Van de Sande Bakhuyzenlaan. Lorentzkade. Burg- gravenlaan (met inbegrip van gron den ten Noord-Westen daarvan), Roomburgerlaan, Zuid-Westelijk ge deelte van de Rijndijkstraat (met inbegrip van een gedeelte van de bestaande bebouwing ter plaatse), Dozystraat en Kanaalweg, wordt in getrokken; b) een ontwerp van en partieel-uit- breidingsplan met betrekking tot de sub a bedoelde gronden, met bijbe horende bebouwingsvoorschriften. Leiden, 16 Juli 1949. 373 De Burgemeester voornoemd, S. MENKEN. Weth. Loco-Burgemeester. Wij hebben een Camera voor elke beurs fln ÜÜOLFSLflCi zilveren jubileum bij v. en d. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat de heer J. H. Rijsbergen als verko per-etaleur in betrekking kwam bij de N.V. Vroom en Dreesmann hier ter stede. Na drie jaar reeds volgde zijn aanstelling tot chef-verkoper van de beddenafdeling en behangerij. In 1940 werd hem tijdens de oorlog het algemeen leiderschap en toezicht van de bedrijfsbescherming toever trouwd, in 1945 kreeg hij naast zijn functie van inkoper een belangrijk aandeel in de centrale inkoop te Am sterdam, waarna hij tenslotte het vo rig jaar werd belast met de a ge hele leiding van de nieuwe afdeling woninginrichting. Met recht kan dus gezegd worden, dat de heer Rijsber gen de gehele ontwikkeling van het bedrijf van klein-grootmagazijn tot speciaalzaak heeft medegemaakt, waarbij hem de leiding van niet een der minste afdelingen werd toever trouwd. Bij directie en bedrijfslei ding staat hij ook in aanzien om zijn degelijk werk, terwijl zijn beschei denheid even groot is gebleven. Vanwege het feit, dat vandaag de opruiming begon, werd dit jubileum gisteren na afloop van de dagtaak in de kring van bedrijfsleiding, collega's en afdelingschefs, alsmede van per soneel der afdeling natuurlijk in de eigen meubelafdeling herdacht. Daarbij werd allereerst het woord gevoerd door de heer G. M. Gribnau, bedrijfsleider der N.V., die er op wees, dat de zaak weinigen onder het personeel heeft met een zo groot aantal dienstjaren. In Amerika zou men de heer Rijsbergen een self made man noemen, doch het gaat hier bescheidener toe en de kranten zullen Het niet met grote koppen vermelden, doch het werk van de ju bilaris is er niet minder om, want wat hij bereikt heeft in die jaren, heeft hij voornamelijk aan zichzelf te danken, aan eigen werkkracht en Hie. I heer Gribnau schetste vervol gens in welgekozen woorden de loop baan van de heer Rijsbergen, wees op de goede geest van samenwerking met het personeel zowel als met de bedrijfsleiding en drukte de spijt uit van de heer Kerckhoff Jr., die door andere bezigheden verhinderd was hier zelf het woord te voeren, doch niettemin op de jubileumdag zelf van zijn belangstelling zou doen blij ken. Spr. eindigde tenslotte met het aan bieden van de gelukwensen van het gehele personeel zowel als van zich' zelf, waarbij hij hem speciaal dank bracht voor de wijze, waarop de jubi laris spr. in zijn taak terzijde stond voorzover het zijn afdeling betrof. Hierna werden door de heren Ver meulen en Hazebroek namens het personeel onder hartelijke woorden van gelukwens verschillende ge schenken aangeboden, waar-op de ju bilaris hartelijk dankzegde voor de bewijzen van sympathie en de aan geboden geschenken. De baan der teamwedstrijden moest worden ingekort Een loodgrijze hemel welfde zich vanmorgen over de Kagerplassen, toen de zeilers zich opmaakten voor het jaarlijks zeilfestijn, waarbij de honderden zeilers en zeilsters uit alle oorden des lands zich opmaakten om voor de zoveelste maal eikaars krachten te meten. 't Was nog stil op de plassen, be trekkelijk stil althans, want zeer velen waren al vroeg present voor de teamwedsrtij den in de verschil lende klassen en voor de onderlinge wedstrijden, die deze gehele dag zouden vullen. Op de starttoren en daaronder op het secretariaat werden de laatste voorbereidingen getroffen om het verloop van de Kaagweek zo vlot mogelijk te doen zijn. Voorzitter Lunne van der Steur en zijn mannetjes waren daarbij na tuurlijk druk in de weer, niet in het minst met „handjes geven" bij het weerzien op dit grootste aller zeil- feesten in Nederland en hernieuwde kennismaking eindigde als steeds met een „Pleizierige Kaagweek". Hoe ver dat pleizier zich zal uit strekken, dienen we natuurlijk af te wachten. De inzet althans was niet erg hoopvol, want nadat er aanvan kelijk uit de mistige luchten maar 'n licht windzuchtje kwam, flauwde hij langzamerhand danig of, zodat er van „zeilen" eigenlijk niet gespro ken kon worden. Niettemin alle deelnemers in de teamwedstrijden startten volgens het programma, want het systeem van afwachten kent men hier niet bij zulk een overladen programma. Evenwel, de zeilers waren weder om opnieuw aan het geluk overgele verd, moesten hier en daar 'n zucht- jë wind opvangen en wie „de wind mee had" kon zich gelukkig ach ten ..'n paar plaatsen te kunnen op schuiven. Meermalen gebeurde het evenwel, dat na een kwartier alle scheepjes weer als 'n kluit op el kaar lagen. Maar wat de uitslag in de diverse wedstrijden moest wor den viel met geen mogelijkheid te zeggen. In de Sharpieklasse lagen de gebrs. Kraan al dadelijk aan de kop en na terugkeer van de Dieperpoel liepen zij stukken uit op de overige concur renten. Toen zij nauwelijks het Stoombotengat door waren hadden zij van plaats verwisseld, terwijl mei. Boschma als uitstekende derde hun op de hielen zat. Ook in de andere teamwedstrijden volgde de ene wisseling op de ande re. In de Valkenklasse b.v. lag de Sneek-zeiler Mulder aanvankelijk vrij veel achter. Op weg naar de Dieperpoel kreeg hij, laag liggend, wind in z'n zeil en hij liep zes anderen met 'n vaarde voorbij, doch bij de boei was hij al weer door v. Helvert gepasseerd. Zo ging het in de ene, zo ging het de andere klasse, maar de drijf- partijen duurde zo lang, dat het wedstrijdcomité al spoedig besloot de wedstrijdbaan in te korten, zodat ..er gens op de plas" een finish werd ge maakt, het geen tot gevolg had, dat de uitslagen van de eerste wedstrijd eerst laat binnenkwamen. Van de Sharpieklasse vernamen we intussen, dat Sjoerd Kraan eerste werd, mej. Bochma tweede en H. Kraan derde, zodat de Braassemer- meer in de eerste race reeds twee goede plaatsen bezette. LAATSTE BERICHTEN DJOKJA AANVAARDT v. ROYEN—RUM ACCOORD. Het Republikeinse kabinet heeft gisteravond te Djokja het van Roy en Rum accoord aanvaard. Het heeft echter nog geen beslissing genomen over de uitvaardiging van het bevel staakt het vuren. BEGRAFENIS SLACHTOFFERS „FRANEKER". De stoffelijke resten van 21 der slachtoffers van de ramp met de „Fra neker" zijn heden op de begr plaats van de Engelse kerk in Bom- may ter aarde besteld. Tevoren werd in de rouwkamer van het ziekenhuis een algemene lijkdienst gehouden. Onder de begraven resten zijn die van de Amerikaanse journalist H. R. Knickerbocker. De lijkdienst voor de Nederlandse slachtoffers zal, naar men verwachtte hedenavond plaats vinden. Er zijn speciale journaalfilms over de ramp gemaakt door de filmdienst van de regering van India, die dit weekeinde in India in roulatie wor den gebracht en later naar het bui tenland gezonden zullen worden. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes Gerardus, zn. van C. H. van Klaveren en M. C Teegelaar; Jacobus Pieter, zn. van J. Nijenhuis en J. M. Schouten; Ja cobus Adriaan. zn. van A. J. Kreu- ger en E. M. Verleun; Johanna Ja- coba. dr. van A. J. Kreuger en E. M. Verleun; Johanna Maria Corne lia. dr. van R. J. Hoogenboom en A. J. de Wit; Gijsbertus zn. van.H. van Kooten en G. van der Plas; Gerda Elisabeth Johanna, dr. van J. C. Kievit en T. Steenvoorden; Wilhelmina Catharina, dr. van E. de Koning en J. J. Meijers; Margje Pe- tronella, dr. van P. Servaas en M. van der Ster. Overleden: D. L. van Hoorn, man 64 J. Mesdag, huisvr. van C. de Boer 68 j.; C. O. Nekeman zn. 1 dag. Ondertrouwd: G. J. Devilee jm. 36 jr. en C. C. Lut jd. 23 j.; C. J. van Hoorn jm. 28 j. en J. G. Keijzer jd. 25 jr.; H. Morren jm. 24 j. en L. i Sloos jd. 18 j.; J. M. Tervooren, j wednr. en M. E. Noordermeer jd.; G. Wessel jm. 28 j. en M. M. Kolder- I man jd. 24 jr.; T.C. Hoogendoorn j gesch. 41 j. en M. Bastinck jd. 33 j.; J. B. van der Post jm. 33 j. en T. M. van Noord jd. 28 j.; L. D. B. van den j Eprg jm. 21 j. en D. P. Swaak jd. 22 jaar. Getrouwd: J. Nauta jm. en H. M. j T. Barge jd. De christen-democratische „Koel- nische Rundschau" publiceert van daag een interview, dat dr. Wohl- dram Arokay de vorige week in Den Haag heeft gehad met minister-pre sident dr. W. Drees. Tijdens dit in terview heeft de minister-preident zich uitgesproken voor een volledig herstel van de handelsbetrekkingen tussen Nederland en Duitsland. Op de vraag, of het niet beter was ge weest, dat de Benelux-landen aan de conferentie van vier te Parijs had den deelgenomen, antwoordde de heer Drees, dat de zienswijze van de Benelux het best verdedigd kon wor den door bemiddeling van de Weste lijke bezettingsmogendheden. Ten aanzien van het transito-verkeer uit het Oosten naar West-Europa via Duitsland en Nederland, stelde de minister voor, om gemeenschappelij ke besprekingen te houden van Bel gië, Nederland en Duitsland. De premier merkte tijdens het on derhoud nog op, dat de herinnerin gen aan de oorlog in Nederland thans voldoende op de achtergrond waren geraakt, om te kunnen trachten op nieuw met Duitsland samen te wer ken. Naar hij zeide, dient deze po ging te worden ondernomen in het belang van Europa, voordat Duits- land in West-Europa wordt ingescha- keld. CONFLICT ZIEKENFONDSEN HUISARTSEN AFGEWEND. Naar aanleiding van het communi qué, gisteren door de ziekenfondsen uitgegeven, werd ons van de zijde van de landelijke huisartsenvereni ging, onderdeel van de Kon. Mij. tot Bevordering van de Geneeskunst te Amsterdam, medegedeeld, dat het dreigende conflict tussen ziekenfond sen enerzijds en de huisartsen ander zijds thans wel definitief van de baan is. Er is overeengekomen, dat een sociaal-economische commissie een voor beide partijen bindende overeen komst zal opstellen. Tot het ogenblik zijn onderhandelingen hervat om te komen tot een volledig accoord. dat zal gelden tot bovengenoemde com missie haar definitieve overeenkomst heeft geformuleerd. Op 23 Juli a.s. een ledenvergadering van de landelijke huisartsenvereniging de voorlopige overeenstemming worden besproken. Van het bestuur van de huisartsenvereniging sprak men als zijn overtuiging uit. dat weldra een volledig accoord zal worden bereikt. De definitieve overeenkomst van de sociaal-economische commissie zal van terugwerkende kracht zijn. MATROOS DOOR TREIN OVERREDEN. Een machinist van een voorbijrij dende trein zag vannacht op de hoofdspoorbaan RotterdamDord recht bij de onbewaakte overweg aan de Hendrik Velthoenweg het zielloze lichaam van een man, onder een stilstaande goederentrein liggen. De machinist bracht zijn trein tot stilstand en waarschuwde de politie, Nadat foto's van de situatie waren gemaakt is vanmorgen om half acht het treinverkeer weer vrij gegeven. Het slachtoffer bleek te zijn de 27- jarige matroos A. J. Noordeman uit de Nieuwenhoornstraat te Rotter dam. DOODVONNIS UITGESPROKEN. Het Bijzonder Hof te Arnhem be vestigde hedenmorgen de door de procureur-fiscaal geëiste doodstraf tegen de 28-jarige SD-agent Antonie Toussoul, afkomstig uit Breda. T. heeft in het laatste halfjaar van de oorlog een zeer groot aantal arres- staties verricht op de veluwe en in Utrecht en maakte zich aan tal van mishandelingen schuldig. BOERDERIJ AFGEBRAND. Door de waakzaamheid van een hond werd een gezin van 12 personen onder wie vijf kinderen, opmerkzaam gemaakt op een hevige brand, die in de afgelopen nacht in de boerderij van deze familie Jansen te Drumpt bij Tiel woedde. De familie kon zich op het laatste ogenblik in veiligheid stellen. De gehele inboedel, alsmede de uitzet van een der dochters, die spoedig zou gaan trouwen, ging verloren. Een tweetal schuren kon worden gered. SCHEEPSBERICHTEN Aletta, 13 Juli van Batavia te Ba- likpapan. JOHAN VAN OLDEN- BARNEVELT, 14 Juli te Port Said. KOTA INTEN, 14 Juli 6 uur Fini- sterre. SLAMAT, pass. 14 Juli 12 uur Malta. WATERMAN, pass. 14 Juli 15 uur Ouessant. WAIWERANG, 14 Juli van Aden. WILLEM RUYS. pass. 15 Juli Sabang. ZUIDERKRUIS, 15 Juli nam. te Suez verwacht. MARKTBERICHTEN LEIDEN 15 Juli. Vee. Aanvoer: 12 fokstieren, 27 slachtdieren, 72 kalf- en melkkoeien 450800, han del tam., 53 varekoeien e.a. 350 550, handel vlug, 300 vette koeien, 6 pinken, 1 vet kalf, 119 nuchtere kalveren, 450 vette schapen, 494 lammeren 3543, handel matig, 20 zeugen, 322 mestvarkens f 5090, 592 biggen f 3648, handel matiig, 10 paarden, 6 veulens, handel matig, 31 bokken en geiten 2055. Kaas. Aanvoer: 83 partijen Goudse kaas: zware f 178, le soort 168174, idem 2e soort 163 167, handel matig; 11 partijen Lcid- se kaas: le soort 160168, per 100 kg. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze lieve Man. Vader, Behuwdvader Grootvader en Oom de Heer WILLEM HOOGZAAD betuigen wij U onze har telijke dank. 375 Wed. M. HoogzaadZijp Zoeterwoude. Juli 1949. Hoge Rijndijk 203. Blauwe gefigureerde Damescamisoles (katoen) ƒ2.30 Bijpassende Directoires 1.90 Interlock Camisoles met mouwtje 2.95 Halflinnen Theedoeken 1.50 Amerikaanse Oogjesluiers 0.99 Jongens Poloshirts 3.48 Zwarte Herensokken 0.95 Baby Truitjes 1.50 Baby Jurkjes en Pakjes Ongebleekte Breikatoen 100 gr. 0.63 h. A. BRAAKMAN Noordeinde 46 2.25 Adverteert in dit blad ma/v - moderne g go WC bedrijfsadministratie HET DIPLOMA DER TOEKOMST DEGEL'JKE EXAMENOPLEIDING DOOR IN DE PRAKTIJK WERKZAME „SPECIALISTEN'/ uuvoepm poosp op aanvraag UITSLUITEND BREESTRAAT 89, TEL. 23757 Vertrek alleen van de Haven om 9 uur op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Aankomst Amster dam 12.30 u. Vertr. A'dam 16.40 uur. Aank. Leiden 20 u. LEIDEN-SCH1PHOL Vertrek eiken dag om 10.30 uur. Op werkdagen vanaf de Turfmarkt op Zondag vanaf de Haven (Zijlpoort) met doorverbinding naar Amsterdam. Terug in Leiden 19 uur. Vraag inlichtingen bij de Reisbureaux en Haven 38. Telefoon 20077 en 21102. Rederij NEUTEBOOM EEN JAAR GRATIS LEVEN tot oen bedrag van of iets anders naar keuze voor si. 60 c. Koopt nog heden HOLLAND HUIS LOTEN goedgekeurd M. v. J., 9 Mrt. 1949 No. 2509 Verder prijzen t.w.v. 11500; f500; f420; f420; f395; f395 enz., totaal f12.000 aan prijzen. WACHT NIET LANGER, koopt nog HEDEN loten fl. 0.60 bijAmsterd.-, Incasso- en Twentsche BankBrokaar, Breestraat 67; Heestermans, SteenBtraat 24;Nievaart, Mor88tr.; Toekomst, Haarl.str. 114; Verburg, Herenstr. 2; Zirkzee, Nw. Rijn 63te Katwijk a. ZeeBeelen. Vooretr, 23; te Hillegom: Heesterbeek, Hooldstr. 106te Lisse Intres, Kanaalstr. 25; Holland Huis, Kalverstr. 186, A'dam; postgiro 13273 of postwissel. V HAAST Uil TREKKING 27 JULI A.S. MAANDAGMIDDAG 2 UUR begint onze verkoop ZONDER PUNTEN en 10% EXTRA KORTING. Op alle afdelingen zowel MANUFACTUREN, BEDDEN als TAPIJTEN Buitengewone aanbiedingenlll Ziet de etalages Ziet de etalages Douzastraat 20 Telef. 21300 Lage Rijndijk 28-40 Telef. 22293 VOOR DE PUNTLOZE UITVERKOOP HEBBEN WIJ EEN GROTF COLLECTIE pantalons, plus foursbroeken, demi's, dames heren- en jongensregenjasscn, jongenspak jes met korte broek, jongensblouses, op- knooppakjes, kinderjasjes, enz. enz. HAARLEMMERSTRAAT 234 TELEFOON 26455 IN- EN VERKOOP OUDE EN NIEUWE SCHOOLBOEKEN NIEUWE RIJN 45 - TEL. 20885 en 25142 LEIDEN LOONSTATEN (nieuw model) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt 10 ct. Verkrijgbaar: N.V. De LeHheke Courant - Papengracht 32-34

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3