Marshall-gulden voor woningen en Zuiderzee-werken De toestand in Indonesië DONDERDAG H JULI 1949 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA I De Nederlandse regering krijgt de beschikking over een belangrijk deel der guldens, welke de Neder landse Bank in ontvangst heeft ge nomen als betaling van de door de Verenigde Staten geschonken goe deren. In plaats van de besteding van de Marshall-guldens voor aflossing van de bij de Nederlandse Bank onder gebrachte nationale schuld te ge bruiken, waardoor de positie van ons geldwezen aanmerkelijk zou zijn verbeterd, zullen ze worden gebruikt voor financiering van kapitaalsob- jechten, welk- in de begroting-1949 waren opgenomen. De speciale E.C.A.-missie voor Nederland en de Nederlandse rege ring hebben bekendgemaakt, dat f 240 millioen van de speciale Mars hall-rekening bij de Nederlandse Bank, waarop de tegenwaarde in guldens van de ontvangen goederen wordt geboekt, is vrijgegeven voor de financiering van vier belangrijke wederopbouwprojecten. Met de re gering der Ver. Staten is overeen gekomen, dat 95 van de als te genwaarde ontvangen gelden mag worden gebruikt voor de financie ring van de productieve bedrijvig heid of voor de bevordering resp. dB handhaving van het binnenlandse financiële evenwicht. Het grootste deel van de f 240 millioen, n.l. f 181,8 millioen, zal ge bruikt worden voor de bouw van ar beiders woningen in de verwoeste gebieden van Limburg, Walcheren en de Betuwe, alsmede o.a. te Rot terdam. Arnhem en Nijmegen. Voor de droogleggingswerkzaamheden van de Zuiderzee, met name ter fi nanciering van de werkzaamheden voor het in cultuur brengen van de Noordoostpolder, is f 30,3 millioen bestemd. Voorts zal f 17,5 millioen worden besteed voor de ontwikke ling van de landbouw en wel hoofd zakelijk voor de verbetering en drooglegging van reeds in gebruik zijnde landerijen, waardoor naar verwachting de productie kan wor den verhoogd. Ten slotte zal f 10,4 millioen worden besteed voor de wederopbouw van Walcheren. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Electrificatie Leiden-Woerden- Gouda De palen staan er al Nadat enkele maanden geleden het stationsterrein te Boskoop tot opslag ruimte en werkplaats was ingeruimd ten behoeve van de electrificatie van de spoorlijn LeidenWoerden en Alphen ad. RijnGouda, begint er thans schot in de werkzaamheden te komen. Dat het werk zo vlot .verloopt is mede te danken aan het nieuwe sy steem, dat de spoorwegen bij de elec trificatie van spoorlijnen toepast. Kon men door toepassing van be tonnen portaalconstructie bij de elec trificatie van de Brabantse lijnen, in plaats van de tot dan toe gebruike lijke stalen portalen reeds een be langrijke besparing op staal en dus op deviezen bereiken, door invoe ring van de nieuwe werkwijze wor den thans verdere, belangrijke be sparingen op andere grondstoffen en op personeel mogelijk gemaakt, ter wijl bovendien het tempo der- elec- trificatie-werkzaamheden hierdoor aanzienlijk kan worden opgevoerd. De Ned. Spoorwegen maken n.l. bij deze werkzaamheden thans ge bruik van fabriekmatig aangemaakte betonnen funderingsblokken, die in het baanlichaam naast het spoor worden ingegraven en waarin de verticale masten van een bovenlei dingsportaal komen te rusten. Bij belangrijke werkzaamheden kunnen deze funderingsblokken ter plaatse langs de baan worden gestort. Bij iminder omvangrijke worden ze op een centraalpunt fabriekmatig ge maakt en naar de plaats van bestem ming vervoerd. In de vooraf gegraven gaten wordt een houten bekisting aangebraccht. Daarin wordt de sta len mast gesteld met behulp van schoren, die haar verticaal moet hou den en dan wordt het beton ter plaat se aangemaakt. Door deze betonfabriek die op het ogenblik op het emplacement te La ge Zwaluwe staat en waarvan een klein model zich te Boskoop bevindt, zijn verschillende belangrijke voor delen bereikt, die ongetwijfeld ook ten goede komen aan de electrifica tie van de spoorlijnen waarbij in het bijzonder de Rijn- en Gouwestreek gebaat zijn. Vanaf Leiden tot voorbij Alphen a. d. Rijn zijn de benodigde palen reeds geplaatst en zal men eerlang met het aanbrengen van de boven- geleidingen kunnen beginnen. De electrificatie is in 1951 in het voor uitzicht gesteld. „St. Eloy" Na de jaarverslagen van de heer A. de Korte bracht de heer C. v. Holstein het financieel rapport der afdeling uit, dat sloot met een batig saldo. In de vacature, wegens bedanken van de heer C. v. Tol, werd bij acclamatie gekozen de heer D. C. v. d. Weijden. De heer H. Maas, voorzitter werd met alg. st. herkozen, de heer C. v. Holsteijn, penningmeester bij acclamatie. Laatstgenoemde bracht verslag uit van de bondsvergadering. In de kas controle-commissie werden benoemd de heren M. v. Gils en B. v. Tol Na woorden van dank te hebben gesproken aan het adres van de aftr. heer C. v. Tol, sloot de voorz. het za- Geen nieuwe projecten. Voor al deze werken waren reeds gelden uitgetrokken op de' begro ting voor 1949, zodat geen nieuwe projecten aan de begroting worden toegevoegd. De Nederlandse autori teiten hebben verklaard, dat het vrijgeven vau de f 240 millioen geen inflatoir effect op de economie van het land zal hebben, omdat alle uit gaven toch reeds waren voorzien. Zij hebben, aldus gaat het door de E.C.A.-missie verstrekte communi qué verder, ook gezegd, dat de gel den door aanwending voor het in evenwicht brengen van het budget de Nederlandse regering in staat zullen een binnenlandse financiële stabiliteit te handhaven. Volgens de plannen, waarover de twee regerin gen overeenstemming hebben be reikt, zullen de betreffende bedra gen de omvang van de leningen, die de Staat anders noodzakelijkerwijs had moeten aangaan, verminderen. HO OFDPIJNt Mijnharde Hoofdpijnpoeders. Doos 45 ct. Mijnhardt Hoofdpijntabletten Koker 75 ct OFFICIëLE BONNENLIJST. VOOR HET TIJDVAK VAN 17 JULI t.m. 30 JULI 1949. Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopen van: VOEDINGSMIDDELENKAARTEN ft05. 221 vlees (a, 100 gram vlees b, d) 222 vlees (a, b) 300 gram vlees 223 vlees (d) 100 gram vlees 226 alg. (a, b) 200 gram kaas of 250 gr. korstl. kaas 227 alg. (a, b) 125 gram koffie 232 alg. (b) 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas 234 alg. (d) 100 gram kaas of 125 gr. korstl. kaas (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan .waarop de be treffende bonnen voorkomen). BONKAARTEN ZA, ZB. ZC. ZD, ZE, MD, MF, MH 908. (Bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 15 Juli a.s. worden ge bruikt. De bonnen 205, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 215, 216, 217, 218 en 219 algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen kunnen vernietigd worden. kelijke gedeelte van deze drukbe zochte jaarvergadering en ging men over tot een gezellig samenzijn. Hiertoe verleenden medewerking o.a. de band van de Kajotters o.l.v. de heer G. van Deuren, die tevens als telephaat optrad, in welke hoe danigheid hij aller bewondering af dwong. Ook van de schetsjes e.a. hebben de vele aanwezigen volop kunnen genieten, alsmede van de tap-dansen van de heer K. Schilt. De nieuwe g.a. kap. F. C. Verheul sprak over de toekomst van de KAB waartoe spr. het noodzakelijk achtte een Credo-Pugno club op te richten. Personalia Te Doetinchem slaag den voor. costumière de dames C. Graafland, M. A. Mulder, T. A. van Vliet te Alphen a. d. Rijn. E. C. v. Bruggen te Zwammerdam, R. L. v. d. Laan te Nieuwkoop, M. v. Vliet en C. v. Vliet te Ter Aaar. Voor coupeuze zijn geslaagd de da mes M. H. Hoogendoorn, A. Vermaak A. C. de Vries te Alphen a. d. Rijn A. v. Vliet, J. de Pater te Ter Aar, N. Rijnsburger te Woubrugge. Zanguitvoering in de muziektent Op Vrijdag 22 Juli, des avonds te 8 uur zullen de zangver. „Lof zij de Heer" en de Ned. Prot. Bond o.l.v. de heer F. H. Th. Jasperse een open bare zanguitvoering geven in de mu ziektent, achter het i*aadhuis. Eindexamens Chr Lyceum Voor het eindexamen Chr HBS A zijn de navolgende candidaten geslaagd: Gré Booy te Alphen a. d. Rijn, G. Schel- lingérhout, Benthuizen, Bea v. d. Mast en C. Bulk te Boskoop, L. v. Griethuijzen te Hazerswoude, Ria v. d. Bijl en Gre Corts te Koudekerk a, d. Rijn, J. Codee te Waddinxveen. Geboren Andx;eas Joannes Jo seph Maria z. v. S. W. Bahlmann en A. Th. M. v. Engelen, Anthonie z. v. J. Bijl en D. Schuurman, Teunis z. v. T. v. d. Akker en A. Griffioen. Overleden Cornelia van Wilgen 84 jr ecchtgenote van P. H. Kwant. Gretha Müller, 50 jr echtgenote van C. Altona. ALKEMADE Kaasdag. Op een .ten Raad- huize gehouden vergadering is een commissie opgericht voor het hou den van een jaarlijkse kaasdag voor Alkema^e en naaste omgeving. In deze commissie hebben zitting de heren J. Th. Juffermans te Rijpwe- tering, voorzitter, A. P. v. d. Poel en W. C. v. d. Geest te Oud Ade, H. P. v. d. Poel en P. Verwey te Rijpwetering en J. Los Hzn. te Nieuwe Wetering, terwijl als secre taris aan deze commissie is toege voegd de heer W. A. van Harteveld, gemeente-secretaris. De burgemees ter van Alkemade zal als ere-voor- zitter in deze commissie zitting ne men. Het gestelde doel is ieder jaar een kaasdag in deze gemeente te houden, teneinde het product op steeds hoger peil te brengen. Deze kaasdag moet zijn een leerzame dag, waarbij onder de kaasmakende vee houders een bancf wordt gelegd van vriendschap en wederzijdse waar dering. Het ligt in de bedoeling de ze eerste gemeentelijke kaasdag te houden op 27 October e.k. Hij zal voor de toekomst een permanent karakter dragen. Voor de beste in zendingen zullen enige prijzen be schikbaar worden gesteld. Ook de gemeente Alkemade heeft bereids een prijs toegezegd. BIOSCOPEN De films van de komende week zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd; Trianon: „Red River", 18 jaar. Rex: „Sneewwitje", alle leeftijden. Lido: „Het onstuimige blondje", 18 jaar. Luxor: „Dertig seconden boven Tokio", 14 jaar. Casino: „Quartet'', 18 jaar. KOUDEKERK EEN STRALEND ORANJEFEEST. Spanningsvolle Windhonden-race. Onder buitengewoon gunstige weersomstandigheden vierde Koude kerk zijn traditioneel Oranjefeest. Hoewel de animo van de bevolking over het algemeen flauw was te noemen het aantal volksspelen was tot een minimum beperkt en desondanks de aanmelding daar voor niet groot toch mag het feest geslaagd genoemd worden. De ochtend werd besteed aan het ringsteken, zowel op de fiets als te paard, terwijl het middagprogram ma begon met een zwemwedstrijd over 120 M. in de Rijn. Het gunstige weer was wel oorzaak dat 8 dames en 11 heren zich voor deze wed strijd opgaven. Het succes van het feest is wel geweest de windhondenrennen, ge organiseerd door de Zuid-Hollandse Windhonden Renvereniging te Den Haag. Een grote massa toeschou wers volgde met spanning de diver se nummers. Een vrolijk avondfeest met de on volprezen medewerking van Kunst na Arbeid voltooide het geheel, tot het publiek inplaats van met vuurwerk door een gouden regen bui van het veld werd verjaagd om het feest thuis of elders voort te zetten. De eerste prijswinnaars van de diverse volksspelen waren: 1. Ringsteken op de fiets (dames) I. M. Wolderveen: idem heren: W. v d. Dool; Ringsteken paard onder de man: 1. G. Reyneveld; hardlopen heren: 1. L. Dorrepaal; zwemmen dames: 1. Lenie de Lange; idem heren: 1. Theo den Hollander; Pot- tenspel dames: mevr. Voorma; idem heren: G. J. Corts. Personalia. Henk T. G. Verheul behaalde de diploma's Vliegtuig- bouwkundig-tekenaar en Vliegtuig- bouwkundige. UIT DE OMGEVING HILLEGOM Ingebroken. Door het forceren van een deur hebben inbrekers ge tracht in 'n perceel aan de Haarlem merstraat in het kantoor in te bre ken. Vermoedelijk is men gestoord; er wordt althans niets vermist. Kath .Thuisfront. Ten bate der kas werd in Flora een uitvoering ge geven door de R.K. Toneelver. „Ha- no" uit HaarlemNoord. Opgevoerd werd „Vlammende Wieken". De zaal was uitverkocht, zodat de financiën werden verstevigd. LEIDSCHENDAM Gezinszorg en -hulp. Door de Kath. Actie is in samenwerking met de K.A.V., Sint Elizabeth, het Wit- Gele Kruis, de Standsorganisaties en de Armbesturen besloten tot het tot stand brengen van een Stichting ten einde de katholieke gezinszorg en gezinshulp te organiseren. Het ligt in de bedoeling, meisjes, die daartoe een cursus gevolgd hebben, tegen sa laris te werk te stellen in gezinnen, waar de moeder wegens ziekte haar taak niet kan verrichten. Inlichtingen voor aanmelding kun nen gezinshulpen verkrijgen bij de dames Schrader, Damlaan 50, de Groot, Delftsekade 39, Tielemans, Damlaan 58, de Korte, Leidsekade 5. Aanvragen voor hulp kunnen eerst in October a.s. behandeld worden. Ongetwijfeld zal dit initiatief van de Katholieke Actie met voldoening begroet worden. NOORD WIJK Gemeenteraad. Hedenavond te 8 uur is voor de raad der gemeente Noord wijk een spoedeisende verga dering belegd ter behandeling van 2 punten en wel: 1. Wijziging van de vorm der medewerking voor de uit breiding van de R.K. Meisjesschool met 5 lokalen. 2. Verhoging van het crediet voor de verandering der toi letten in het raadhuis. OEGSTGEEST Geboren: Louis Gerardus Jozeft z. v. J. L. v. Eisen en M. C. J. Leen- heers, Franciscus Adrianus Wilhel mus z. v. H. A. Hoogervorst en P. P. v. d. Burg, Anna Maria Wilhelmina d. v. A. F. de Rooij en H. Helwegen. Andreas Cornelis z. v. J. Hakker en W. M. van Egmond, Lijsbertus z. v. H. Westra en C. Star, Gerardus Jo hannes z. v. G. J. Visser en A. G. Carel, Petrus Theodorus Corneli3 Maria z. P. G. v. d. Maat en M. J. A. Nouwens, Jozef Petrus Paulus z. v. Th. J. Witteman en P. M. v. d. Lans, Jan Maarten z. v. M. Ravens- bergen en G. v. Duijn Henny z. v. H. Zandberg en C. den Haan, Maria Ber- nadette d. v. J. J. Bonnet en A. J. Duivenvoorden, Niesje d. v. C. Star en J. P. Vianen, Linda Hermine d. v. J. Hensbergen en G. M. Aalbertsberg Helena Margriet d. v. G. Hamming en S. Hoeksma, Stientje Geertruida Elisabeth d. v. G. Biesbroek en F. Kok, Willem Ferdinand z. v. A. J. Klein en M. W. Vroom, Robert z. v. H. Vermond en L. W. M. Vijlbrief, IJsbrand z. v. B Cool en H. Stek, Johanna d. v. B. Cool en H. Stek, Willem z. v. G. C. van Delft en N. Egmond, Francois z. v. L. J. A. Lu- deker en R. H. G. Haagsma, Nicolaas Adrianus z. v. P. J. Huibers en G. Dekker. Ondertrouwd: M. C. Joli r. 22 j. en S. Leget. 20 j.; H. C. F rr.'ans, 38 j. en E. Deme, 38 jaar. Getrouwd: J. H. C. Hilgers en H. E. M. van Kimmenaede; F. Swagers LAATSTE BERICHTEN Officieel Weekoverzicht Het officieel weekoverzicht meldt weinig verandering in het algerr/een aspect met achteruitgaande veilig heid in enkele gebieden op Suma tra. Ten Oosten van Tawangmanngu in Midden-Java werd een wapen bewaarplaats opgespoord, waarbij o.m. 15 zware mitrailleurs in beslag genomen werden. De aanvankelijke achteruitgang van de militaire toe stand in Oost-Java na 7 Mei is thans tot staan gekomen en lang zaam kan een verbetering geconsta teerd worden. Bij vele kleine bot singen met benden werden aanzien lijke verliezen aan deze benden toe gebracht en circa 100 vuurwapens in beslag genomen. De rij stopkoop in de residentie Surabaja en de Oosthoek verloopt bevredigend. Op Madura blijft de toestand gunstig en kan de veiligheid gehandhaafd worden, hoewel op het gehele eiland geen Nederlandse troepen aanwezig zijn en de openbare orde geheel overgelaten wordt aan de Negara- politie. In West-Java blijft in Ban tam de economische toestand gun stig. In het Sukabumische en het Zuid-Buitenzorgse is de toestand weinig bevredigend door het optre den van terreurbenden. In de Ne gara Sumatra Timur gaat de vei ligheidstoestand achteruit door de activiteit van geïnfiltreerde benden, die. voornamelijk gericht is tegen civiele objecten en personen. In Ta- panuli stijgt de aanvoer van rubber voor de export, terwijl aan de West kust het toenemen van de produc tie der Umbilin-steenkoolmijnen een lichtpunt vormt. Deze produ ceerden in Maart nog slechts 15 ton, doch in Juni 150 ton daags. PRINSES WILHELMINA SCHENKT 200.000 AAN HET NEDERLANDSE VROUWENCOMITé. H.KH. Prinses Wilhelmina heeft aan het bestuur van de tentoonstel ling „De Nederlandse Vrouw 1898 1949" doen mededelen, dat zij heeft besloten een som van 200.000 ten goede te laten komen aan de arbeid van het Nederlandse Vrouwencomi té, het contactorgaan der algemeen landelijke Vrouwenorganisaties. Dit bedrag is een deel van de gehele ac tie groot 290.000, zijnde het ge schenk van alle Nederlandse vrou wen in binnen- en buitenland aan Prinses Wilhelmina ter gelegenheid van haar gouden regeringsjubileum. Het Nederlandse Vrouwencomité beraadt zich thans over de wijze waarop dit bedrag het beste aan zijn doel zal kunnen beantwoorden en zal hiervoor waarschijnlijk een afzonder lijke stichting in het leven roepen. Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de bonnen voor werk kleding H 16 en L 16 tot nader order geldig zijn voor het kopen van werkkleding. Op de bonnen H 16 kan men kopen: een overall of een werk pak van drill, keper of satijn, een lange stofjas, een lange witte jas,_ een laboratoriumjas of een mouw- schort. Op de bonnen L 16 kan men kopen: een werkbroek of werkjasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engels leer Manchester of pilow. een korte witte jas, een koksbuis of een korte stofjas. De bonnen H 13 tot en met H 15 en L 13 tot en met L 15 blijven voor lopig geldig. Tengevolge van de langdurige droogte van de laatste weken is de muizenplaag in de Betuwe sterk toe genomen. In de polder Beusichem is hët polderbestuur voornemens een gedeelte van de. polder onder water te zetten om daardoor de muizen te verjagen. VOOR DE RECHTER. Een vroegere S.A.-man verklaar de voor een Duits hof van beroep voor zuiveringszaken: „Ik wil dood vallen als de tegen mij gerichte ge tuigenverklaringen waar zijn". Een seconde later zonk de beschuldigde dood ter aarde. en A. P. van Egmond; A. J. J. van der Poel en Th. M. van Noort. Overleden: W'olter Jacob Jansen, echtgen. van F. Rijkmans, 67 jaar; C. J. Bruystens, echtgen. van Wil lem Vink. 88 j.; Anna Hartgerink, wed. van J. C. Kort, 85 j.; Berend Hoff, wdnr van Antje Roberts, 85 j. P. M. van Duyvenbode, echtgen. v. A. Rijsdam, eerder wed. van D. van der Luijt, 75 j.; Anna Maria Stap horst, 69 jaar. VOORSCHOTEN Aanrijding. Waarschijnlijk door onvoorzichtig de weg oversteken werd op de Léidseweg het 4-jarig dochtertje van de heer G. aangere den door een personenauto, die in de richting van het dorp reed. Zij liep schaafwonden op aan hoofd, arm en handen. De politie stelt een onderzoek in, doch het staat reeds bijna vast, dat de bestuurder van de auto geen schuld treft. Geboren: Franciscus z. van G. Jongbloed en T. van der Meij; Sonja Veronica d. van A. Minke en B. H. Nasveld: Simon Marinus z. van B. J. van der Vlugt en T. Bergsma. Gehuwd: Nicolaas van der Heijden 26 j. en Elisabeth Maria van Eg- ipond 24 j.; Rolinus Gijsbertus Ge rardus Riegen 27 j. en Catharina Ma-1 ria Wilhelmina Kloosterman 23 j. I De Juni-aflevering van het Gre- goriusblad bevat de mededeling, dat door het hoofdbestuur der St. Gre- goriusvereniging besloten is per 1 Januari 1950 te doen verschijnen een eigen populair maandblad voor Kerkzangers. Het nu reeds 70 jaar verschijnende Sint Gregoriusblad zal het officieel orgaan van de Ver eniging blijven, doch worden uitge bouwd tot een vakblad voör orga nisten en directeuren. Het nieuwe tijdschrift beoogt in een voor „leken in de muziek" bevattelijke taal een bijdrage te leveren tot de liturgische muzikale en aesthetische vorming van de kerkzanger. Met de oprich ting van dit blad is belast de Zeer- eerwaarde Zeergeleerde Heer Th. Straathof, Seminarie Hageveld te Heemstede. VAN CAUWELAERT ZOU VOLKS RAADPLEGING HEBBEN VOORGESTELD. „Le Soir" maakt melding van een gerucht, als zou de informateur, van Cauwelaert, toen hij gisteren de vertegenwoordigers der socialisti sche partij ontving, ter oplossing van de koningskwestie, het houden van een volksraadpleging in België hebben voorgesteld. In katholieke kringen acht men dit inderdaad waarschijnlijk en de socialistische „Peuple" schrijft, dat bij een volksraadpleging geen be paald percentage zou worden voor geschreven, zij zou slechts dienen als aanwijzing voor het parlement en voor de koning. BOMAANSLAG IN BUURT VAN NEHROE. Tijdens een rede van Nehroe, mi nister-president van India, te Cal cutta is een bom geworpen naar een politiepost op het terrein van de bij eenkomst. Twee politiebeambten wer den gewond. De Crusol kazerne te Bordeaux, hoofdkwartier van het Franse Zuid- Westelijke legercommando, is Woensdagavond door brand volko men verwoest. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. SCHEEPSBERICHTEN BLIJDENDIJK pass. 13 Juli Bishop, BREDA pass. 13 Juli Vlissingen; CELEBES pass. 13 Juli Gibraltar; GAROET, 13 Juli te Macassar; GROOTE1JEER, 13 Juli van Bela- wan; WATERMAN pass. 13 Juli 23 uur Dover; - HEEMSKERK, 14 Juli van Aden te Karachi; KOTA INTEN 13 Juli 63 mijl Nrd West Lissabon ORANJE, 13 Juli van Suez. STADSNIEUWS C. H. VAN DER DRIFT f In de ouderdom van 83 jaar is na een langdurig ziekbed overleden de heer C. H. van der Drift, bekend timmerman en aannemer. Bekwaam en consciëntieus werker, eenvoudig en degelijk mens, genoot hij de hoog achting en-sympathie van allen, die met hem in contact kwamen. Zeer vele jaren is hij geweest ac tief lid van de St. Dominicus-confe- rentie der St Vincentiusver. en collec tant in de „Hartebrug"-kerk. De heer v. d. Drift was ook voorzit ter van de Broederschap der Leidse Processie naar Kevelaer. De confreres van genoemde con ferentie worden uitgenodigd mor genavond te half acht in het gebouw Hoogl. Kerkgracht bij het rozen kransgebed voor de zielerust van de overledene. ZILVEREN JUBILEUM BIJ „HET KLAVERBLAD". Vandaag herdacht de heer M. J. Faes, magazijnbediende bij de kof fie en theehandel „Het Klaverblad" alhier, zijn zilveren jubileum in dienst van deze firma. Daartoe werd hij hedenmorgen om 10 uur op het privé-kantoor ontvangen en harte lijk toegesproken door de patroon, de heer J. Ph. Hermans, die er op wees dat een zilveren jubileum bij „Het Klaverblad" reeds zo'n beetje een gewoonte begint te worden. In vier jaar tijds werden vijf dergelijke jubilea gevierd. Hartelijke woorden werden tot deze jubilaris gericht, onder aanbieding van een enveloppe met inhoud. Namens het personeel sprak ver volgens de oudste werknemer, de heer J. Uljé, die namens de colle ga's eveneens een enveloppe aan bood en bloemen voor mevr. Faes. Nadat de heer Faes had dankgezegd voor deze hartelijke huldiging en de aangeboden geschenken, werd het «feest verder in huiselijke kring voortgezet. R. K. JONGENSSCHOOL AAN DE CAECILIASTRAAT JUBILEERT. A.s. Maandag zal het vijf-en-twinitg jaar geleden zijn, dat de R. K. Jon gensschool, Caeciliastraat 1115, werd geopend. Dit jubileum zal op die dag feestelijk herdacht worden en wel met een H. Mis. des morgens om half negen in de Hartebrugkerk en om kwart over tien een feestelij ke bijeenkomst voor de leerlingen in het St. Antonius Clubhuis, waar een programma van zang en schetsjes zal worden opgevoerd, 's Middags om half drie wqrdt een sportfeest ge houden. SCHOOLZWEMSPORT. Zo langzamerhand heeft de school- zwemsport voor Leiden een grote betekenis gekregen, niet alleen voof de sport als zodanig maar nog meer voor het feit dat talrijke jeugdige enthousiasten zich nu hebben gevrij- waard voor de verschrikkelijke ver drinkingsdood, waar nog zovelen het slachtoffer van worden. Rest ons een wóórd van dank aan WEERSVERWACHTING (Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond. Opgemaakt te tien uur): OVERWEGEND DROOG WEER Vannacht op verschillende plaatsen tijdelijk mist. Morgen overdag wisselende bewolking. Overwegend droog weer. Zwak ke tot matige wind tussen West en Zuid. Weinig verandering van temperatuur. VAN ONZE ADVERTEERDERS. HEROPENING VAKKLEDING WINKEL. Zes jaar lang is het winkelpand Haarlemmerstraat 3 gesloten ge weest; het gebrek aan textiel maakte het voor de firma W. F. Kors niet noodzakelijk dat er twee winkels geopend bleven. Dies werd het be drijf alleen in het pand Haarlemmer straat 241 voortgezet. Thans echter is de aanvoer van textiel, als bedrijfs- en vakkleding, weer wat ruimer en dit was voor deze firma aanleiding ook het tweede pand weer in gebruik te nemen. Al vorens het echter zover kon ko men, moest er flink wat veranderd worden. De aannemer J. M. Groene- wegen spande zich hiervoor in en thans is het resultaat zichtbaar. Het een moderne winkel geworden, met nieuwe laden, kasten en vakken, een nieuwe toonbank fraaie etalage, practische verlichting, moderne glas in loodramen en fris schilderwerk, kortom het oude interieur is onher kenbaar gemoderniseerd en akn de huidige eisen aangepast. Hedenmiddag toen reeds vele ■bloemstukken de ruime winkel sier de, werd met een officieel tintje het pand geopend. leerkrachten en personeel van de Overdekte die het nu ook Donder dagmorgen mogelijk maakten, dat di verse adspirantzwemmers het diplo ma A of B, behaalden. De geslaagden waren: Leidse Hout school (meisjes) Thea v. d. Luit (A), Jannie Beumer (B); idem jongens: Arie Brouwer (A), Dik Heemskerk (B). School Aalmarkt (meisjes): Willy Nijboer (A), Janny Brouwer (A). Barbaraschool Levendaal (meis jes): Greetje de Boer, Cok Koeken bier, Adrie van Duuren, allen (A), Rietje Tiele (B), Rietje Otgaar (B), Trudi Vester (B). Willy v. d. Raadt (B). Teresiaschool Oude Vest (meisjes) Cobi Mink (B), Corri Heykoop (B). Mariaschool Haarl.straat: Rietje v. d. Heel, Ingrid Ruis, Toos van Dorp, alien (A.) School Kernstraat (jongens) Piet van Dam, Peter v. d. Voort, Piet Noest, allen A. School Os- en'Paardenlaan (jon gens): Piet van Dam en Gerard Post allen B. Maresingelschool (meisjes). Cobi v. d. Holst en Suusje Tuinhof de Moed allen B. Kees v. d. Berg (A). School Noordeinde 40 (Meisjes) Emmy Blonk, Tilly Splinter, Mieke de Bruin, Willy Marck, allen B. Idem jongens: Ben Vis en Wim Voor kamp, allen B. School Noordeinde I (meisjes) Loekje van Liebenstein (A), Ocje van Heukelom (B). Idem jongens (geen). School 3 Octoberstraat jongens: Rudi van Egmond, Jan Rozier en Kees van Duivenboden, allen B. Piet van Meygaarden (A). School Rapenburg 43 (jongens): Herman Ramakers (A), Koos v, d. Voorn, Hans Bonnet, Piet van Vliet en Henk Scholte, allen B. Idem meisejs: Bep Klinkenberg en Ineke Mechelse beiden A, Willy van Oostrom, Willy Olman, Rida Roman. Annie v. Oss en Saar Brandt, allen B. School Hooglandse Kerkgracht (meisjes): Ineke van Mourik en Magda Hordijk, beiden A. Marian de Bruyne, Inge Vogel, Elly van Win- - gerden, Henny Korenhoff, Janny Stouten en Liesje van Dam, allen B. Idem jongens. Piet Teekens en Wil liam den Heeten, beiden A. Pelikaanstraat B.L.O. (R.K.) jon gens: Peter Devilee en Pim v. d. Meyden, beiden B. School Langebrug (jongens): Gijs v .d. Maas (B), Hans Kluts (A), Wim Brittijn (A). Leonardusschool (jongens): Her man Bourgonje (A), Josef Boom (B), Adrie Zwaan (B). Caeciliastraatschool (R.K.) (jon gens): Nico de Vriend (A), Hans Die ben (B), Pim Edelaar (B). BURGERLIJKE STAND Geboren: Dirk Jan z. v. D. J. Borst en H. Molenaar, Wilhelmus z. v. W. v. d. Krogt en E. E. v. Grumb- kow, Elise d. v. A. Ravensbergen en M. M. Hasselo, Jan Hendrik z. v. J. H. v. d. Berg en M. Selier Albertus Stetan z. v. H. de Graaf en M. Pur- gar, Cornelis Otto z. v. C. Nejeman en Minnee, Yntje Anna Pieternella d. v. J. P. Rozenbrand en A. H. M. Kingma, Johannes Gerard z. v. J. de Bruin en E. G. Kiela, Jannie Susan na d. v. J. Rietkerken en J. Verver Bernardus z. v. B. v. Steen en H. Bouwmeester Wilhelmina d. v. E. v. Voskuilen en P. A. v. d. Zwet Hen- ricus Arnoldus z. v. A. G. v. Swie- ten en C. J. v. Boheemen. Getrouwd: A. L. Vister jm en W. Flippo jd, A. O. Poppe jm en G. Mi- zée jd H. v. d. Kwaak jm en C. Buis jd, J. H. de Koekkoek jm en J. S. de Koning gesch. J. v. Leeuwen jm en M. J. Mark jd, I. J. Neutèboom jm en J. v. d. Beek jd, A. D. v. Buren Schele gesch en D. L. A. Mecklen burg jd, C. Schouten jm en G. v. d. Zwart jd. N. Vooijs gesch en P. La res jd, H. J. T. Zonneveld jm en'M. C. Ouwerkerk jd, H. Boom jm en L. de Mooij jd, A. Kluivers jm en M. v. Loef jd. Overleden: G. J. Verheggen, wed. van D. Donker 73 j.; H. Sjardijn, huisvr. van W. H. van Heusden 81 j. Overleden: J. de Vrind zn 2 jr; E. C. H. M. Kleine vr. 49 jr

Leidse Courant | 1949 | | pagina 2