■I" ij Gemeenteraad van Leidschendam Gemeenteraad van Nieuwkoop ONZE WEE K-P VexjaaKt in Indonesië ZATERDAG 2 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 In de gisteravond gehouden ge meenteraad kwam als- eerste punt aan de orde hel verzoek van B. en W. van Voorburg om ten behoeve van het ziekenhuis St. Antoniushove, evenals reeds eerder, ook nu weer bij te dra gen in een geldlening groot f14.000. Het ziekenhuis gaat nog steeds zwaar gebukt onder de financiële moeilijk heden welke beschouwd moeten worden als nasleep van de oorlogs- en na- oorlogse jaren. De verliezen in de jaren 19421947 beliepen 168.000.—. De financiële moeilijk heden zijn mede toe te schrijven aan het feit dat de door het prijzenbureau toegelaten verhoging der verpleeg- prijzen nog steeds beneden de kost prijs ligt. De eerste geldlening groot 82.480.waaraan Leidschendam deelnam in evenredigheid aan het aantal ligdagen van de patiënten uit deze gemeente, is echter niet toerei kend om het ziekenhuis uit de im passe te helpen. Van de tweede geld lening zal Leidschendam naar rato van de 278 patiënten met 7055 ligda gen /3043.10 moeten bijdragen. De raad ging hiermede accoord onder conditie dat het te lenen bedrag ver laagd zal worden tot 1200.98 indien de onderhandelingen om vrijstelling van de vereveningsheffing over 1948 succes hebben. Bijdragen onkosten Kath. Scholen Door de besturen van de kath. la gere- en de kath U.L.O.-school was een verzoek ingekomen om gemeen telijke medewerking voor aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen ter invoering van het vak handenarbeid en voor aanschaffing van andere be nodigdheden o.a. gordijnen en op- bergkasten. Ook stond een radio toestel voor de lagere school op het verlanglijstje. De raad ging accoord met het advies van B. en W. om de gevraagde medewerking toe te zeg gen, maar het radiotoestel was toch wel al te veel gevraagd. B. en W hebben eens nagegaan hoe een derge lijk verzoek in den Haag is afgedaan en zijn tot de conclusie gekomen, dat Ged. St. geen radiotoestellen toe staan. Bij het debat werd nog naar voren gebracht, dat voor een lagere school een radiotoestel overbodig ge acht kan worden. Dus geen radio. Het zwembad. Het gemeentelijk zwembad, dat ge ëxploiteerd wordt door de „Stichting Zwembad" heeft over 1948 een na delig saldo van ƒ2074.03. Volgens de overeenkomst zijn de nadelige saldi voor rekening van de gemeente dientengevolge stelden B. en W. voor de 2074.03 aan de Stichting te ver goeden. De rekeningen werden nog wel ernstig onder de loupe genomen, waarbij de heer Kerkhoff een ver schil constateerde van 46.Wet houder de Koning merkte op, dat alle bescheiden door een ambtenaar van de gemeente zijn geverifieerd, zodat wel aangenomen mag worden, dat bedoeld bedrag toch wel in orde zal zijn. De raad nam hiermede ge noegen en liet de 46.verder maar zwemmen. Sanering Damstraat. Nu de gronden nodig voor de aan leg van de verbindingsweg tussen Damlaan en Sluiskant in eigendom zijn verkregen willen B. en W. zo süoedig mogelijk de weg aanleggen Voor de uitvoering van dit werk moet door Ged. Staten bouw-volume beschikbaar gesteld worden. Ten ein de dit bouw-volume te kunnen aan vragen en de daartoe nodige aanbe steding te kunnen doen, stelden zij voor tot aanleg van de weg te be sluiten en voor de uitvoering een crediet beschikbaar te stellen van 51.500.De raad was van de nood zakelijkheid van de sanering over tuigd en ging derhalve met het voor stel van B. en W. unaniem accoord. Saneringsplan Achterweg. In verband met het saneringsplan Achterweg is het nodig, dat tot af braak wordt overgegaan van het pand Venestraat 36. Deze woning maakt deel uit van het dubbel woon huis 34 en 36. Indien nu tot afbraak van het pand Venestraat 36 wordt overgegaan dar moeten voor het pand Venestraat 34 extra voorzienin gen getroffen worden. De kosten van onteigening Venestraat 36 en bedoel de voorzieningen zullen naar aan genomen wordt, hoger zijn dan de aankoopkosten van 34 en 36 te za- men. Daarom stellen B. en W. voor de beide percelen groot 56 c.A. kopen voor 4000.Ook dit plan ondervond geen bestrijding, zodat B en W. ook omtrent deze sanering hun gang kunnen gaan. Riolering Park Leeuwenbergh. De vervuiling van de sloot in Park Leeuwenbergh is abnormaal, omdat de rioleringen van de huizen daar vrijelijk in uitlopen. Klachten daar omtrent zijn legio en aan de onhygië nische toestand moet een einde ko men. Dat kan alleen geschieden in dien in de sloot een riolering wordt aangelegd. De kosten worden geraamd op ƒ7000.voor riolering zonder demping van de sloot en 20.000. indien de sloot gedempt wordt. De raad gaf de voorkeur aan het plan dat ƒ7000.kost, want dan blijft met de sloot ook het landelijk schoon behouden. Daar de commissie van bijstand van de zelfde gedachte is, werd overeenkomstig dit voorstel be sloten. Verhuur locaal Openbare School. In de vorige vergadering was lang en breed gesproken over verhuur van 2 lokalen aan de Kath. veren, tot bevordering van Land- en Tuinbouw- onderwijs in het bisdom Haarlem Toen werd voorgesteld die lokalen te verhuren voor 700.per jaar, maar de raad vond dat wel wat wei nig. Nu kwam de zaak weer aan de orde met dat verschil, dat B. en W. thans voorstelden, aan de hand van een uitvoerige becijfering, de huur prijs vast te stellen op ƒ829.60 per jaar en per lokaal. Dus een belang rijk verschil, waarmede de raad gaar ne accoord ging. De heer Dietz van de K.V.P. merkte nog even op, dat het buitenkerkelijk Huygens-lyceum te Voorburg, dat het vorige jaar het gymnastieklokaal van de school heeft gehuurd, daarvoor in verhouding een veel te laag bedrag heeft betaald. De voorzitter was het daarmede vol komen eens, doch dat was nu een maal gebeurd en daaraan is niets meer te veranderen. Als het Huygens- lvceum weer wil inhuren, dan zal het thans meer moeten betalen. Vermeldenswaard is nog dat Gedep Staten bericht hebben gezonden, dat zij hun decisie op het besluit van de raad tot opheffing van de open bare school nog twee maanden heb ben uitgesteld, waardoor het bestaan van deze school, welke nog slechts 16 leerlingen telt, nog weer enige tijd onnodig wordt bestendigd. Auto-tocht ouden van dagen. Het comité voor ouden van dagen heeft in 6 autobussen (250 personen) een gezellige tocht gemaakt. Eerst naar Schiphol. Vandaar via Muider- slot naar Oud-Valkenveen waar de bejaarden rijkelijk onthaald werden. Terug over Hilversum. Soestprb<*rg, Utrecht naar Voorburg waar St. Ce cilia gereed stond om de ouden van dagen een feestelijke terugkomst te bezorgen. Niet alleen de ouden van dagen maar ook burgemeester Banning had de gehele tocht meegemaakt Het was blijkbaar een vrolijke tocht geweest, want de burgemeester verklaarde zeer voldaan te zijn. Hij was niet uit geweest met oude mensen, maar met echte „jongelui", aldus spr. Voor het raadhuis werd de stoet te ongeveer 21 uur ontbonden. Het T.B.C.-onderzoek. De wet houder van sociale zaken verzoekt ons mede te delen, dat het onderzoek door de „Fotu" a.s. Woensdagavond gesloten wordt. Zij, die alsnog voor een onderzoek in aanmerking willen komen kunnen daarvan alsnog profi teren op Maandag, Dinsdag en Woensdag a.s. tussen 912 en 14 15.30 uur en ook Woensdagavond tussen 79.30 uur. Zij kunnen dan zonder oproepingskaart geholpen worden, mits zij hun stamkaart me debrengen. KATWIJK AAN DEN RIJN Correctie. Een der jubilerenden in pension St. Jozef is niet, zoals gisteren vermeld, Zr. Felississima, doch Zr. Ignatio. De brug. Zoals bekend werd op 15 Juni door zeer bijzondere om standigheden de Rijnbrug onklaar gemaakt en waren aanvankelijk het rijverkeer en de doorvaart ge stremd. Het rijverkeer was na een dag weer normaal en gisteren is het de fa. Zitman te Leiden gelukt de brug weer zodanig in orde te bren gen, dat gisteravond te 8 uur de vaart weer open was. Extra bouwvolume. Het ge meentebestuur heeft van Ged. Sta ten het verheugende bericht ontvan gen dat voor Katwijk een extra bouwvolume is toegezegd voor 61 woningen. Dat zullen er zijn 59 voor het Vuurtorenplan en 2 voor de Jan Tooropstraat. NOORD WIJK Schietvereniging. De wisselprij- zen werden deze week gewonnen door: J. v. Egmond 98 punten le klasse; J. Landman 96 punten 2e klasse; Joh. Passchier 94 punten 3e klasse. Vrijdag a.s. jaarvergadering en prijsuitreiking. Geboren: Martinus A. J. z. van C. Plugv. Dijk; Elisabeth A. M. d. van P. J. DuivenvoordenDuiven voorde: Nicolaas P. z. van P. v. d. BergHermans; Hendrica Th. C. d. van H. Th. Caspersde Haas; Hen- drikus J- A. z. van G. J. Salman— Duivenvoorden; Alida J. d. van N. J. GroenJansen; Anton N. z. van A. N. MerkelbachKnegtmans; Wil- helmina H. P. d. van A. Leuven— J. v. d. BergSteen voorden; Jaco- v. d. Meer; Johannes A. M. z. van bus P. J. z. van P. C. v. d. Laar Meijer. Overleden: Neeltje v. Duin 76 j., wed. van A. v. d. Zwan; Nicolaas v. Bohemen 78 j. HYPOTHEKEN "n voor andere zaken °P ^et gebied yan on- /o IB roerende goederen 3ouw-en Makelaarsbedrij iiud v.d. Drift UflD Oude Vest 29 - Leiden Telef. 20513 Medegedeeld werd, dat, het oude raadhuis in eigendom is overgegaan aan de ver. „Hendrik de Keijser". Van het extra bouwvolume voor Zuid-Holland is ook door onze ge meente een deel aangevraagd; men hoopt dat er dan ook iets van zal komen. Tenslote deelt de voorzitter mede dat met Leiden een zekere overeenstemming is bereikt omtrent de afvoer van stadsvuil; met Was- is het echter nog niet klaar. Uitbreiding van het raadhuis Het voorstel inzake verbouwing van het gemeentehuis wordt aange nomen, alsook de vernieuwing van de meubels. De verbouwing betreft het uit steen optrekken van de be staande serre en enige interne wijzi gingen waardoor een betere en mooiere trouw- en raadzaal zal ont staan, terwijl ook vertrekken zul len worden ingericht voor de ge meente-ontvanger en voor de tech nische dienst. De heer E. v. Dam stelde als eis, dat hét werk publiek zal worden uitbesteed. De heer Augustinus zegt dat men in 1932 zeer verheugd was met dit gemeentehuis, omdat het zo voordelig werd aange schaft. Maar nu met al de restaura ties komt het toch nog op plm. f 42.000. De voorz. meent echter dat ook in Nieuwkoop het gemeentehuis aan alle eis endient te voldoen waarna de heer Zekveld opmerkt dat bij dit bedrag ook inbegrepen is het meubilair. In het kader van de restauratie vraagt de heer A. v. Dam voor de bovenbewoner van het ge meentehuis een w.c. De heer Zek veld hoopt tenslotte dat met het werk zeer spoedig zal worden begonnen. De technische dienst Hierna volgt de bespreking van het voorstel betreffende de tech nische dienst. In samenwerking met de gemeente Zevenhoven zou het sa laris van de opzichter worden be paald op f 3800. In verband met het feit, dat Zevenhoven afvalt wordt voorgesteld het salaris vast te stellen op f 3300, waarvan f 900 ten laste van het ontginningsbedrijf komt. De heer Zekveld vraagt waarom nu dat salaris op f 3300; dit is toch niet zo daverend voor een technisch ambte naar zijn inziens is f 3800 wel nood zakelijk. De heer E. van Dam meent dat G.S. het toch wel zal aansturen op f 3800 met welke mening het de voorzitter het nog niet eens is. De heer van Dam stelt voor het salaris te bepalen op f 3800 met als eis dat Pieterse zich dan geheel stelt in dienst van de gemeente, dus het op zichterschap aan de Polder zal laten varen. De heer A van Dam vindt het echter geen bezwaar al heeft de op zichter een nevenfunctie aan de Polder, want als de gemeenschap pelijke technische dienst was geko men met Zevenhoven, dan kwam dat toch op hetzelfde neer. De heer E. v. Dam vraagt nog, of het ontgin ningsbedrijf met dit voorstel nu met f 300 meer wordt belast. De voorz. antwoordt ontkennend, want dat was reeds bijna f 900. Een voorstel omtrent het vernieu wen van de brughoofden en brug in de gemeentevaart werd door om standigheden van practische aard, aangehouden tot de volgende zitting. Toegezegd werd om spoedig opnieuw een vergadering te beleggen. De bevoegdheid inzake het verhu ren van de nieuw-gebouwde wonin gen werd overgedragen aan B en W. Zonder enige discussie wordt voorts besloten om tot wederopzeg ging aan de „Bond tegen het schen den door het vloeken van Gods Hei lige Naam" een subsidie te verle nen van 25.per jaar Bij de rondvraag vestigt de heer Augustinus de aandacht op de af scheiding tussen de erven van de heer Hilshorst en van Vuuren. Zwanenzang. De heer Zekveeld, die meent dat hij nog op enkele punten vooral de aandacht moet vestigen, vóór dat hij de Raad gaat verlaten, merkt op, dat de verbouwing van het gemeentep huis vooral ook een verfraaiing zal te weeg brengen, maar gaarne ook zag hij dat dan de tuin om het ge bouw eens flink onder handen zal worden genomen. De wegberi was men bezig met graszoden af te deken; spr. vraagt daar mee doro te gaan. De zoden, die gr nu liggen, ver drogen of worden door de jeugd in de sloot gewerkt. Wat het verdro gen betreft merkt de voorzitter op dat een regenbui een welkome en voordelige oplossing zou zijn. Ver der vraagt de heer Zekveld om ook aandacht te besteden aan verdere be planting in het dorp, banken op het Meye-pad, het uitbreidingsplan, ka potte trottoirtegels, de riolering e.d. Gaarne zag hij dat het straatvuil zo nu en dan eens wordt opgeruimd. Het zou spr. ook aangenaam zijn wanneer het oude raadhuis geheel in de oude trant werd hersteld. Dit alles zijn schone plannen van het demissonaire lid; aan de nieuwe raad om door te werken. Maar de heren Augustinus, Verhaar en v. Tienhoven zien dat alles niet zo mooi, want de jeugd zorgt wel voor een grondige vernieling. Na uitwisseling van enige persoonlijke ervaringen op dat gebied meent de heer Klein, dat het toch mogelijk moet zijn de jeugd op te voeden. De heer Verhaar vindt het rijtje van de heer Zekveld wel leuk, maar het speet hem dat spr. toch weer één ding vergat: nl. de aanleg van electriciteit in de Acht tienkavels. Zo zoetjes-aan is het een traditie van de heer Verhaar om te klagen over de „stromloze Achttien kavels", maar hij denkt natuurlijk „de aanhouder wint!" Een vraag van de heer C. v .Dam omtrent het zwembad wordt door de heer Zekveld beantwoord; hij deelt mede, dat de gedragingen van de ba ders voldoende worden gadegesla gen zelfs door de politie, ook al in verband met mogelijke verniel zucht. Spr. verzekert, dat het er beslist ordelijk aan toe gaat in het zwembad. Rondvaart op de plassen. Als gevolg van een vraag van de heer E. v. Dam omtrent het ontgin ningsbedrijf stelt de voorzitter voor om eens een boottocht te gaan ma ken met de gehele raad en dan alles in en om de plassen eens in ogen schouw te nemen. Dit voorstel vindt bijval en zo zal Nieuwkoop's raad binnenkort een tocht gaan maken, waarbij ook de ambtenaren van de secretarie werden uitgenodigd. De heer Klein had nog een vraag omtrent de nieuwe huisnummers. De voorzitter verzekerde dat nu voor lopig geen wijzigingen meer plaats vinden. Een ieder kan dus gerust z'n nieuwe nummer laten drukken op visitekaartjes, brieven, factures, etc. LEIDERDORP Onderscheiding. De medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is toegekend aan de heer W. Kranenburg. LISSE Personalia. Mej. N. Smink slaag de te 's-Gravenhage voor het exa men steno Engels. NOORDWIJKERHOUT PersonaliaVoor het diploma ge meente-administratie slaagde de heer N. Kors, ambtenaar ter secreta rie, alhier. WARMOND GEMEENTERAAD. In de j.l. vergadering van de War- mondse gemeenteraad spraken de voorz., weth. de Greef en de heer Heitlager hartelijke woorden van welkom en felicitatie tot wethouder J. Dekker bij diens herstel. Aan de orde kwam het verzoek schrift van de Kath. Jeugdbeweging om een subsidie uit de gemeentekas. De Raad besloot op dit verzoek schrift afwijzend te beschikken. „Groot-Leerust". In behandeling kwam dan een verzoekschrift van de Ned. Reisver- eniging, huurster van de aan de ge meente in eigendom toebehorende buitenplaats „Groot-Leerust", om de gemeentelijke bijdrage in de door deze vereniging gemaakte verbou- wingskosten van „Groot-Leerrust" te verhogen. Gezien de waardestijging van „Groot-Leerrust" tengevolge van de tot stand gekomen verbouwing, hadden B. en W. voorgesteld de ge meentelijke bijdragen met 1500. verhogen. Nadat enige hierom trent door de heer van Vliet gestelde .vragen waren beantwoord, werd met alg. st. conform het voorstel besloten. De stichting „De Mens en zijn Ar beid" te Leiden zag zich een sub sidie toegekend van ƒ50.voor de door haar te houden tentoonstelling te Leiden. Hieraan werd als voor waarde verbonden, dat aan de schoolkinderen, desgewenst, op bil lijke condities de gelegenheid gege ven moet worden de tentoonstelling te bezoeken. Voor het gemeente-personeel wer den verordeningen vastgesteld tpt toekennirtg van een tijdelijke duurte- toeslag en tot toekenning van VA pet. gratificatie. Nog even kwam ter spra ke de invoering van een straatbelas ting. waarop Ged. Staten steeds weer aandringen. Het bleek, dat geen der leden sympathiek tegen deze invoe ring stond. Slechts in het allernood zakelijkste geval zal de Raad tot het heffen van straatbelasting overgaan. In dit verband werd ook nog de sug gestie gedaan om de tarieven voor het waterverbruik aan een herziening te onderwerpen. T.z.t. zal hier nader op teruggekomen worden, waarbij het dan in de bedoeling ligt om de als een onbillijkheid gevoerde maatstaf der huurwaarde te vervangen door een meer reëele grondslag. Het vol gende punt handelde eveneens over de waterleiding.. Besloten werd n.l. om aan het gemeentelijk waterbe drijf van Hillegom alsnog uit te ke ren voor waterverlies over 1948 een bedrag, overeenkomende met de kos ten voor l]/i pet. m3. water van het totaal aantal in 1948 gebruikte kubie ke meters water. Bij de rondvraag sprak wethouder de Greef zijn vreugde uit over de bloei van het onlangs geopende zwembad. Hij deed daarom een be roep op het bestuur van het bad om in de toekomst dezelfde voortvarend heid te betonen als tot dusver ge schiedde, waardoor een blijvende bloei gegarandeerd zal zijn. Wethou der Dekker beaamt deze woorden van zijn collega en zegt, dat de tot dusver opgedane ervaring getoond heeft, dat ten deze in een waarlijk bestaande behoefte voorzien heeft. De heer van Vliet werpt daarna de vraag op of het niet wenselijk is om de woningstichting „Warmunda" om te zetten in een gemeentelijk woning bedrijf, vooral ook omdat vele be langrijke werkzaamheden voor de stichting tengevolge van de huidige financierings- en bouwbepalingen toch reeds ter gemeente-secretarie geschieden. Het resultaat van de hieromtrent ontstane bespreking was, dat B. en W. deze zaak in studie zullen nemen om t.z.t. een daartoe strekkend voorstel te doen. De heer van Vliet vroeg vervolgens nog of reeds medegedeeld kon wor den wanneer het sportveld van het „Overbos" in gebruik genomen kon worden. De voorzitter deelde mede, dat dit zal afhangen van de groei van het gras, dat hierop gezaaid is. Hier op ontspon zich nog een levendig ge sprek omtrent de vraag of het al dan niet wenselijk was om op het ge zaaide gras schapen te laten grazen. De heer Vergeer wees in dit verband op de financiële consequenties, wel ke verbonden zijn aan het laten maaien van het gras. Deze gehele kwestie zal nog eens nader door B. en W. met de gemeente-architect be zien worden. Dit vormde het slot van een in een vlot tempo afgewerkte Horizontaal: 1. gebeurtenis, toe val, 5. muzikaal toneelspel, 9. strijd perk, 10. tegenstelling van vet, 11. R.K. wees-gegroet-gebed, 12. jon gensnaam, 13. voorvoegsel, 14 vo gel, 16. gevlochten koord, 18. schrijf- kosten, 20. deel van een huis, 23. kweken, 26. treffen, 27. wandver siering, 29. bewoner van Ierland, 30. ik (Lat.), 31. brandnetel, 32. uitrus- ter van schepen, 33. omgang van een toren, 34. roofvogel. Verticaal: 1. 2de naamval van gaan, 2. door erfenis verkrijgen, 3. huisdieren, 4. tegenstelling van vroeger, 5 dorp in N.Brab., 6. echt genoot, 7- interest, 8. dierentuin, 14. lengtemaat, 15. drukte, 17. familie lid, 19. bitter vocht, 20. kleine druif zonder pit, 21. bloem, 22. ijzeren spoorrichel meerv.), 23. aarde, grond, 24. nauwer maken, 25. tegenstelling van zuid, 28. gebod, 30. gem. in Gelderl. Oplossingen worden tot en met Woensdag 6 Juli a-s. op ons bureau verwacht. Op de enveloppe vermelden „Puzzle". Onder de goede inzenders zullen worden verloot: een stel zil veren manchetknopen, een verzil verde kandelaar en een portemon- OPLOSSING VORIGE WEEK. Horizontaal: 3. dra, 7. groen, 9. li ter, 10. Tegelen, 11 stoet, 13. adder, 15. sol, 16. vel, 18. ert, 20 .Aaron, 23. gezond, 24. tevens, 25- tegel, 27. kar, 29. ren, 30. kin, 32. moker, 34. da gen, 35. gemalin, 36. degen. 37. ko per, 38. ets. Verticaal: 1. trots, 2. ketel, 4. roe mer, 5. linde, 6- belet, 8. net, 9. Lea, 12. oorzaak, 14. droevig, 16. vader, 17. loten, 19. ega, 20. ant, 21. Nel, 22. esp, 26. gelaat, 27. koker, 28. re gen, 30- kanon, 31. nevel, 33. ren, 34. dik. De opgave was niet moeilijk, zo dat het aantal inzendingen weer groot was. Het lot besliste als volgt: le prijs, een verzilverde sigaret tenkoker: J. de Geus, Papelaan 26, Voorschoten. 2e prijs, een verzilverde asbak: J. L. W. de Wagenaar, Molenpad 195, Rijnsaterwoude. 3e prijs, een vulpotlood: Chr. Ro- zier, Reitzstraat 1, Leiden. De prijzen zullen worden toege zonden. de gemeenteraad. De agenda ver- 1 meldt o.a.: subsidie aan de Koningin Wilhelmina Vereniging; aankoop door gemeente van grond in de omge ving van Raadhuis de Paauw; het adres van de Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur afdeling Wassenaar; het in bruikleen aanvaarden van de strook grond, waarop de oorlogsbe graafplaats „Het Lage Duin" is aan gelegd; het afkondigen van een sproeiverbod van tuinen tussen 7 en 19 uur; het verstrekken van grond en bouwvoorschot ten behoeve van de bouw van 40 arbeiderswoningen in Kerkehout; subsidie aan de Floralia- vereniginge die haar activiteit weer heeft hervat: inrichting van een bad en zwemgelegenheid aan het Wasse- naarse Slag. Op enkele van deze voor stellen komen wij nog nader terug. Wassenaars feest in Augustus. Naar het bestuur der Koningin Wil helmina Vereniging meedeelt, zal het traditionele Wassenaarse feest op de gebruikelijke wijze gevierd worden op 30 en 31 Augustus. Personalia. Aan de Technische VERZEKERINGSZAKEN VERTROUWENSZAKEN! Assurantiekantoor SLECTENHORST NIEUWE RIJN 46, LEIDEN, IEL. 2S60L Geboren: Maria Johanna Cornelia, d. van P. G- v. d. Holst en J. P. Lan- geveld; Jan z. van J. Haasbeek en M. A. Stok; Antonius Hendrikus Pe trus, z. van A. v. d. Berg; Lodewijke, d. van L. Wesselo en N. Herngreen. Overleden: Gerrit v. d- Heide, 54 j. e. v. C. M. Abbenes; Anna Maria An- tonia Resink, 67 j. e. v. E. Stuiven- wold; Saartje Krisman 19 j., ongeh: Ondertrouwd: W. J. Nieuwenhuy- sen en C. M, A. Notebaart uit Den Haag. Getrouwd: J. W. de Korver en A. E, Versteeg. VOORHOUT Geboren: Pieters, z. van A. Verbree en G. C. Ciggaar; Josephus B. M., z. van J. M. v. d. Gaag en M. Stenhoff; Wilhelmina J. M., d. van J. M. Biele- Hogeschool te Delft is geslaagd, voor I veld en M. C. Brouwer; Erick O. N., het prop. examen voor werktuig- z. van H. Albers en N. Paardeooper; kundig ingenieur de heer W. Veld- Alida M. A., d. van J. Angevare en huis. 'J. M. v. Dijk. WASSENAAR Voor de ouden van dagen. Het Comité voor de Ouden van Dagen treft weer voorbereidingen voor het jaarlijkse uitgaansdagje, dat op Woensdag 13 Juli zal plaats vinden. De reis gaat ditmaal 's morgens eerst naar Lisse, waar een kopje koffie wordt gedronken. Daarna wordt via de fraaie omgeving van Bloemendaal gereden naar Overveen, waar in „Kraantje Lek" het twaalfuurtje wordt gebruikt en waar enige tijd gezellig zal worden doorgebracht. De terugreis gaat via Zandvoort, Noord- wijk en Katwijk langs vliegveld Val kenburg „Huize Nieuw Rijksdorp", waar men omstreeks zes uur hoopt te arriveren. John "Kelly en de ac cordeonvereniging D.V.S. zullen hier medewerken aan een vrolijk slot van de autotocht. Een 75-tal autobe zitters heeft zich reeds aangemeld. Er zijn nog pl.m. 15 auto's nodig, die kunnen worden aangemeld bij de heer H. Beck, v. Z. v. Nijeveltstraat 110, tel. 2060, na 7 uur tel 3201. Gel delijke bijdragen gaarne per giro op no. 14.493 t.n.v. A. v. d. Lee, Wasse naar of per postwissel aan het Comité voor Ouden van Dagen, van Zuylen van Nijeveltstraat 17, alhier. Gemeenteraad. Woensdagavond GERARD VAN GIJLSWIJK, Nieuwe Duinstraat 44, Noordwijkerhout, koropraal, viert zijn 2e Ind. verjaar dag te Padang op 3 Juli. JAN v .d. KLAUW, Stationsweg 124, Lisse, viert 3 Juli zijn 3e Ind. verjaardag op Sumatra. H. LUBBE, Wijtenbachweg 20, Oegstgeest. viert op 3 Juli zijn 3e Ind. verjaar dag te Kerta-Pati bij Palembang. JAN OLYHOEK, Dr. v. Noortstraat 100, Stompwijk viert op 4 Juli zijn 4e Ind. verjaar dag te Semarang. a.s. om kwart over zeven vergadert Magelang. W. J. KOEK, Roelofarendsveen, viert 3 Juli zijn 2e Ind. verjaardag te M. VAN DER WEYDEN. Poelgeeststraat 22a, Leiden. viert op 4 Juli zijn 4e tropische verjaardag te Padang. (Foto's van in Indonesië verblijven de militairen kunnen bij de redactie worden ingestuurd tot uiterlijk een week voor de verjaardag. Foto's, welke later worden ingezonden wor den niet opgenomen).

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8