De preek aan huis Wimpie Drie „kopstukken" spreken over het geval-Vermeulen Amerikaanse successen ZATERDAG 2 JULI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 3 EEN NIEUW IDEE VAN EEN FRANSE PASTOOR Het dagblad van de Vaticaan stad, de „Osservatore Romano" pu bliceerde dezer dagen een artikel van J. Robert pr. een Frans man dat de redactie, ofschoon het op de eerste plaats voor de geestelijkheid is geschreven, blijk baar de moeite waard vond in bre der kring te verspreiden. In Frank rijk, dat voor een groot deel tot een missie-land is afgezakt, zoekt en zoekt men naar moderne mid delen om de gezonde christelijke leer opnieuw ingang te doen vin den. Het door Rev. J. Robert ge bezigde middel zou, in een of an dere aan de Nederlandse gesteltenis aangepaste vorm, wellicht voor de Kath. Actie in ons bisdom perspec tieven kunnen openen. |_ÏET IS EEN FEIT aldus de Franse pastoor mijn paro chianen komen maar zelden in het avond-lof. Ook als ik een predikant uitnodig, kan ik van de gemiddeld 500 personen, die de Zondagsmis bij wonen, er op slechts 50 staat maken voor de avond-oefening en deze zijn per slot van rekening degenen, die het minst zulk een preek nodig hebben. Met een predikant „van naam" zal dat aantal misschien met 1/3 ver meerderd worden. Waarom dit ge brek aan belangstelling voor de avond-preek? Een gevolg van het koortsachtig rhythme van 't moderne leven? Of wegens de afstand naar de kerk? Of een verzwakking van de geloofsijver? Toen de zaken zo ston den, dacht ik, dat de beste oplossing zou zijn, dat ik naar mijn parochia nen ging. Dat plan voerde ik uit. Van 35 Februari tot 30 Maart organiseerde ik 21 familie-biieenkomsten, die bij elkaar door 615 toehoorders bezocht werden, voor het grootste deel vol wassenen. In kleine kring. De samenkomsten waren overgela ten aan het initiatief van ieder der gelovigen, die het gezin uitkozen, dat het naaste-bij woonde of het ruim ste gehuisvest was, als ten minste, deze families zelf zich niet reeds ter beschikking stelden. Soms in een café-zaaltje, als het ruimste verblijf in de omtrek. Ook de keuze van de uitgenodigden was overgelaten aan de parochianen, waarbij echter altijd voor ogen moest worden gehouden, de wenselijkheid, dat ook de niet- practiserende Katholieken aan de bij eenkomsten deelnamen wanneer een uitnodiging daartoe bij hen in goede aarde zou vallen Vele families be schouwden het als een voorrecht zul ke bijeenkomsten te kunnen huis vesten. De samenkomst begon te half 9 's avonds en eindigde te 10 uur. De gewone manier van aan elkaar voor stellen, vrijheid om te roken, als de dames er geen bezwaar tegen had- dednaan het einde, na een kort gebed voor alle aanwezige families, scheidde men met tegenzin, juist op het ogenblik, dat men zich zo gezel lig bij elkaar begon te gevoelen. Het onderwerp van de „preek". Het onderwerp en de soort van „preek"? Een bespreking over het Evangelie, maar in het bizonder over de Bergrede. Het eerste gedeelte werd geopend met lichtbeelden over Pa lestina, met het doel, te laten zien, dat ook Jezus net als wij op deze aarde leefde. De aardrijkskundige toelichting wisselde af met de be schrijving van de meest naar voren springende evangelische gebeurtenis sen en werd ontleend aan knappe en frisse boeken als „Het Leven van Je zus in het land en volk van Israël" van Willam. Het is nódig, al het mo gelijke te doen om in dit eerste deel van de uitleg de belangstelling van de toehoorders te vangen en vooral moet men niet bang zijn ons leven van mensen in de twintigste eeuw te vergelijken met het leven, dat Jezus 2000 jaar geleden leidde. De Bergrede als een zweepslag. Gewoonlijk interesseren de toe hoorders zich bizonder voor deze fo tografieën en beschrijvingen, die hen in de geest overbrengen naar het Heilig Land en hen bij wijze van spreken opnemen in de menigte, die de Heer volgde. Als de „tover-lan- taarn" gedoofd is en het licht weer ingeschakeld is, wek dan allen op, goed op te letten en herhaal, na een hartgrondig inwendig gebed, de woorden, die Christus sprak op de Berg. Men wake ervoor, ze niet te verfraaien of te verzachten. Zeg de woorden, zoals ze door Hem werden gezegd in al hun oorspronkelijke kracht. Zij zullen zijn een vuist op de borst, een zweepslag over alle ver borgen egoïsme; zij suizen en treffen als een geslepen zwaard. Spreek over de actuele gebeurte nissen. Schroom u er niet voor hun te zeggen, dat wij allen wij en zij nog wel heel ver verwijderd zijn van dat ideaal; dat het Christen dom niet alleen bestaat in geen vlees eten op Vrijdag; dat de wereld veel gelukkiger zou zijn, als het ware char ter van vrede en geluk volledig werd toegepast. De resultaten. Kan deze belangstelling voor het Evangelie, die meer dan een uur het gehoor meesleept, beschouwd worden als een kostbaar resultaat? Ongetwij feld ja!, in zoverre het gedurende een zeker tijdsverloop zyn sporen na laat in verstand en hart. Echter ook: neen! omdat een vluchtige indruk niet n staat is een geheel leven te ver en. Maar laten wij niet ver ge!; at God zich van één woord, «oms van één oogwenk bedient om een ziel te treffen. En hoe plotseling ook, toch zou deze acte van geloof niet ontspruiten, als niet eerst het zaad was uitgestrooid. Men moet goed be'grijpen: van deze bijeenkomsten, die een uitgezochte gelegenheid zijn om het parochie leven te verstevigen, behoeft men geen onverwachte en wonderbare bekeringen te verwachten. De wegen van de Voorzienigheid zijn gewoon lijk langer en het apostolaat vóór onderstelt het gebed en het offer, verbonden met een meer algemene actie, waarvan de bovengenoemde bijeenkomsten een minder beslissen de factor zijn. Hoe het ook zij, al wer ken deze bijeenkomsten bezwaarlijk ihdividuele bekeringen uit, toch dra gen zjj ertoe bij in de parochie een nieuwe geestelijke atmosfeer te scheppen, welke op z'n tijd niet zal nalaten vrucht te dragen. Moed dus! Laten wij de gewone paden van de apologetica verlaten en laten wij aan de mensen van thans zeggen, wat Jezus zei tot zijn volk van Israël. Laten we doordringen, buiten de kring der gelovigen, in de troosteloze velden, in de beruchtste buurten, op zoek naar de meest ver laten zielen. Daar, waar het meeste leed doorstaan wordt, zullen wij het best beluisterd worden. 1111» INTERRESSANTE VONDST IN ZUID-LIMBURG Bij opgravingen in St. Odilienberg zijn interessante oudheden te voorschijn gekomen, 'n reliekengraf dat werd blootgelegd. Op het jubileum-congres van het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft minister-president Drees tij dens een felicitatie-rede gesproken over het conflict in de vak-centra les, ontstaan door de toespraak van de heer Vermeulen te Genève. Minister Drees: Hij had zich voorgesteld te getui gen van de onderlinge sympathie der drie grote vakcentrales (hilari teit), maar zoals bekend is er .plot seling een principiële tegenstelling ontvlamd, die dit enigszins moeilijk maakt Het zou echter grote schade voor het land betekenen wanneer deze tegenstelling zich zou toespit sen. De minister-president uitte de hoop dat met behoud van ieders principiële opvatting toch samen werking tussen de drie vakcentrales mogelijk zal blijken. „Het is voor Nederland van niet te onderschatten waarde geweest, dat men ten aanzien van de practijk der vakbeweging, voor wat betreft de aan te nemen houding tegenover de werkgevers, in grote sociale vraagstukken en m'enigmaal ook in economische problemen naar elkaar is toegegroeid. De samenwerking is vooral in oorlogstijd nauwer ge worden en na de bevrijding heeft dat de Nederlandse arbeider en heel het Nederlandse volk ten zegen ge strekt. Daarom zou ik de hoop wil len uitspreken dat, zonder de reële beginselverschillen te verdoezelen, de drie vakcentralen, die zo goed samen constructieve arbeid hebben verricht, met elkaar op normale wij ze zullen kunnen blijven samenwer ken". (Uit de vergadering klonk luide instemming met deze wens). „Dat zal van nog groter belang worden naarmate de taak van de vakbeweging zich uitbreidt en zij bij voorbeeld op economisch terrein ruime medezeggenschap zal verkrij gen, waarbij zoveel zal afhangen van een goede verstandhouding. De voorzitter van het C.N.V. De voorzitter van het C.N.V. heeft deze ministeriële toespraak beant woord, waarbij hij eveneens de hoop uitsprak, dat datgene wat op het ogenblik de drie vakcentralen verdeeld houdt, niet zal worden tot een blijvende twist. Samenwerking, met erkenning van onderscheid in levensovertuiging, is mogelijk. Wie spreekt namens allen, moet m'et dat onderscheid rekening houden. Ik ■heb de hoop, dat wanneer deze overtuiging die dus gebaseerd is op de erkenning van onderscheid wordt gehandhaafd, dat dan ook datgene, waarover de minister-pre sident heeft gesproken, niet zal wor den tot een blijvende twist. De voorzitter van de K.A.B.: De heer A. C. de Bruijn heeft in de middagbijeenkomst het thans ge rezen conflict slechts terloops be sproken. „Het hoeft niet te bevreem den," zei hij, „dat anderen ons bei der taal niet voldoende verstaan en daardoor het wezen, de bedoelingen en de handelingen van de christe lijke vakbeweging schijnbaar niet begrijpen. Er zijn personen, die er geen begrip van hebben, dat bij het regelen van verhoudingen tus sen mensen, zedelijke beginselen een belangrijke rol dienen te spelen. Er zijn mensen, die menen, dat eco nomie met moraal niets te maken heeft en die menen, dat met wat men vaaglijk „humanisme" noemt in een mensenwereld kan worden volstaan. Dat humanisme moet dan de plaats van Christus' leer in nemen. Het is voor het Nederlandse volk van nauwelijks te overschatten be tekenis, dat on Teveer 450.000 leden van het C.N.V. en de K.A.B. die taal wèl verstaan. Kennisneming van dit cijfer kan ook van betekenis zijn voor hen, die beslissende waar de hechten aan getallen bij het be palen van de representatie". De Wimbledonkampioenschappen Bij schitterend weer en voor stampvolle tribunes is gistermiddag de finale heren-enkelspel SchroederDrobny gespeeld. Koningin Mary, de hertoging van Kent, prinses Margaret en de hertog van Edinburgh wa ren hierbij tegenwoordig. Voor de eerste maal in de geschiedenis der kampioenschappen leidde een Amerikaan de eindstrijd, en wel Harold le Bair, voorzitter van de scheids rechterscommissie van de Ameri kaanse tennisbond. Schroeder versloeg Drobny in vijf sets Bij het begin van de match maak te noch de Amerikaan noch de Tsjech een nerveuze indruk en Dronbny won zijn eerste service game nadat het deuce was geweest met een ace. Schroeder liet slechts één punt op de zijne vallen, maar hy had daarna moeite met de dave rende services van de Tsjech en verloor op love. Schroeder haalde in tot 22, na een schitterende vol ley dwars over de baan, en toen moest Drobny, na een 400 voor sprong, alle zeilen bijzetten om zijn service te winnen, want de Amer- kaan had geëgaliseerd. Schroeder maakte in de volgende game vele fouten en dank zij volleys die het net troffen en drives die de Ameri kaan uitsloeg kon Drobny een 42 voorsprong nemen. Toen Drobny de bal in het net sloeg raakte de um pire de kluts kwijt. Hij gaf de game en de set aan Drobny, maar herstel de zyn fout snel toen er een koor van protesten uit het publiek opging. Drobny won echter de negende set op zijn service en daarmee de set: 6—3. Het was een heel andere Schroe der, die de tweede set op love won in amper 13 minuten. Door prach tig plaatsen wist hij Drobny telkens tot fouten te dwingen. Schroeder won met 60. Drobny begon de derde set vol strijdlust, maar Schroeder nam de eerste game met een tikje geluk toen de bal de band raakte en juist over het net ging In snel tempo won Drobny de volgende game, maar Schroeder was bliksemsnel en zo wel in zijn volleys als in zijn lobs zeer accuraat. Deze set won Schroe der met 63. In de vierde set was de uitslag lang onzeker. Drobny won zijn ser vice met grote moeite, maar Schroe der antwoordde met een love game. Het keerpunt kwam in de derde ga me toen Schroeder na 30 love te hebben gestaan, fouten begon te maken. Drobny haalde op en won de ga me. Schroeder verloor het eerste punt op zijn service in de vierde ga me door een gemakkelijke afmaak- bal te missen. De Tsjech liep uit tot 31, doch Schroeder had succes met verscheidene prachtig geplaatste sla gen en maakte de stand gelijk: 33. Drobny won ten slotte met 64 en de stand was 22. Onder grote spanning traden de beide tegenstanders aan voor de be slissende set. Alles was nog moge lijk en zowel de Tsjech als de Ame rikaan speelden met zelfvertrouwen. Aanvankelijk gingen de games weer met de services tot 22. Het werd voor de eerste maal deuce op Drob- ny's service in de vijfde game. Hij bleef accuraat slaan, nam de game en leidde met 3—2. Door schitterend volleren in de hoeken maakte Schroeder gelyk: 33. En toen volg de de doorbraak. Drobney serveerde een double fault en plaatste vervol gens een volley in het net. Hij haal de op tot 3030 maar werd toen twee keer geslagen, eerst met een zuivere volley op zijn forehand en daarna met een harde drive op zyn backhand. Schroeder won ook zijn volgende service: 53. En leek de partij in de volgende game te zul len beslissen, toen de taai volhou dende Tsjech zich herstelde en er 54 van maakte. In de tiende game zag men de Amerikaan op zijn best, want met gemillimeterde volleys en knalharde passingshots won hij zijn service op love, wat hem de game, de set, de partij en de begeerde titel van Wimbledon opleverde- Bijna 17.000 toeschouwers, die zich met zakdoeken en papieren hoeden tegen de zengende zonne stralen beschermden, woonden deze finale bij. De strijd duurde een uur en veertig miniuten. In de halvt. finale van het dames dubbelspel versloegen de Ameri ka nse houdsters van deze titel, Louise Brough en Margaret Dupont Osborne de Engelse dames Joy Gannon en Betty Hilton met 6—2, 6—2. In het heren dubbelspel, halve fi nale sloegen Gonzales en Parker (VS) Patty (V S) én Sturgess (Z. A.) 6—3 6—1 3—6 5—7 7—5. DE HENLEY REGATTA Neumeier verliest In de halve finale van de Diamond Sculls verloor de Willem III skif- feur Neumeier met drie lengen van de Amerikaan Kelly De winnaar no teerde een tijd van 8 minuten 12 seconden. Kort na de start, begon de Neder lander iets uit te lopen. Bij Remen- ham Barrier (600 yards lag hij iets voor. Er werd geroeid in een tempo van 30, maar Kelly kwam steeds be ter op dreef en nam de leiding. Hij bereikte Fawley, halverwege het parcours, in 3 min 51 sec. 1 seconde boven het record en had toen Vi lente voorsprong. Bij het ba ken van de mijl waren het 2 lengten geworden. Neumeier begon te spurten by Remenham Club (1 mijl) en liep iets in. De Amerikaan bleef het repliek echter niet schuldig en zette op zijn beurt een spurt in. De afstand tussen de twee werd nu weer groter en in prachtige stijl met indrukwekkend krachtsvertoon, ging Kelly met 3 lengten voorsprong het eerst door de finish. Ned. paardrijdster in België verongelukt Tijdens de damesderby te Boits- fort heeft zich een ongeluk met do delijke afloop voorgedaan. Mej. L. Wagenaar uit Den Haag, die „Etoi- le du Nord'" bereed, kwam ten val door het springen van een stijgbeu- gelriem. Ze stond te vlug op en kreeg toen een trap van een paard, dat achter haar aankwam. Mej. Wagenaar werd onmiddellijk naar de geneeskundige post van het raceterrein gebracht, waar zij is over leden. WIELRENNEN Swift Combinatie A en B klas, rijden Zondag een trainingsrit over 85 km. Voor de C-klas is de afstand 35 km. Vertrek 9 uur. Jac de Groot neemt deel aan de nationale baankampioenschappen welke Zaterdag en Zondag te Am sterdam gehouden worden. Hij komt uit in het nummer 50 km persoonlijk DUIVENSPORT Leidse Concourscommissie. Wed vlucht met oude duiven vanaf Cha- teauroux op Zaterdag 25 Juni, af stand 630 K.M. le duif te 16.38.50 (984 M. per minuut); laatste duif 18.38.32 (827.72 M. per minuut). De einduitslag werd: W. v. d. Arend 1, 49, 52, 55; H. Moenen 2, 9; P. Gijs man 3. 12, 74, 94, 109; W. Abrahams 4, 93, 98; R. Pet 5, 39; W. de Roir/ijn 6, 75; M. Noordervliet 7, 14; J. van Seggelen 8, 40, 68; P. Vogelenzang 10, 73. De directeur van de nationale re serve luit.-kol. Le Fèvje de Montig- ny, verklaarde tegenover het A.N.P., dat tot op heden zich ongeveer 7.000 personen voor de nationale reserve hebben gemeld. In dit aantal zag hij geen reden tot optimisme. Men kan er alleen uit leren, dat er enige te kening begint te komen zonder dat nog algemeen de noodzaak wordt in gezien van deelneming aan een van de vrijwilligers-organisaties. Hij had grote waardering voor de ambitie en ijver waarmede de vrij willigers oefenden en voor het werk dat door hun instructeurs werd ver zet. Een radio-rede van de secretaris van oorlog. Gisteravond hield de staatssecreta ris van oorlog, mr. Fokkema Andreae een ï-adio-rede, waarin hij namens de regering de aandacht van het Neder landse .volk vroeg voor de deelne ming aan een der vry willigers-orga- nisaties, welke ter vei-steviging van 's lands veiligheid door de overheid in het leven zijn geroepen. Er zijn er heden ten dage, die de vraag stellen: „Wil de regering eigen lijk wel, dat de vrijwilligers-organi saties er komen? Weet zij wel, waar zij naar toe wil?" Zolang dergelijke vragen kunnen opkomen is geen spontane toeloop van vrijwilligers te verwachten. De ze vragen moeten uit de doeken. De regering was en is er van over tuigd, dat voor de gezonde verster king van de verdediging van de in wendige en uitwendige veiligheid van Nedgrland de vorming van krachtige verbanden van vrijwilli gers nuttig en noodzakelijk is. Het is de regering bij het schep pen van deze vrijwillige organen ter versterking van het wettig gezag niet alleen te doen geweest om het vormen van een tijdelijke nood—or ganisatie. Het is haar veeleer gegaan om het inslaan van een nieuwe richting en het doen ontstaan van nieuwe vormen van verdediging in een vrije natie, welke er wezenlijk toe zullen kunnen bijdrage om bij heel Nederland het besef te wekken, dat verdediging van eigen leven en goed offers vraagt van allen, die deze offers kunnen brengen, en dat voor dit doel het offer, gebracht in vrijwil ligheid, van zeer principiële bete kenis is. In een ingezonden stuk in „Pa- rooi" schrijft mevrouw M. Reerink uit Amsterdam „een moeder, v zoon niet meer in ons midden is", waarom, als door de vader „met leedwezen" de dodenlijst wordt voorgelezen van onze jongens in In donesië, niet een minuut stilte in acht wordt genomen en een gewijde muziek wordt gespeeld? De aanmerking van deze moeder komt ons zeer juist voor. LUCHTFOTO'S VAN EEN LEEUWENKOOI Een jeugdige fotograaf van een Gronings fotopersbureau heeft gis teravond tijdens een in Groningen voor een uitverkocht huis gegeven voorstelling van een circus een staaltje amateur-acrobatiek ten bes te gegeven, waarby de talloze toe schouwers hun adem inhielden. Voorzien van zijn foto-apparaat met Iblitzlicüt installatie klom hij langs de touwladder tot in de nok van het gebouw, pal boven de open leeuwenkooi. Uiterlijk kalm en rustig, nam hij voorzichtig plaats op de loshangen de trapeze en balancerend op de licht zwaaiende stang, met een zy- ner armen om het touw en zijn be nen bungelend naar beneden bracht hij zijn fototoestel in gereed heid. Terwijl de dresseur recht onder hem de leeuwen hun nummer liet verto nen, flitste telkens zijn blitzlicht op en nam hij een aantal luchtfoto's, die uniek mogen worden genoemd. Na afloop van het nummer keerde de acrobaat-fotograaf onder donde rend applaus van het publiek Jangs dezelfde weg naar de begane grond terug. Rumoer in Haagse bioscopen Tijdens de vertoning van „Het geval Gouzenko" De première van de film „The Iron Curtain", (Het geval Gouzenko) in het Metropole-theater te 's-Graven- hage heeft aanleiding gegeven tot on geregeldheden. De filmvoorstelling van 19 uur werd herhaaldelijk onderbroken door uitroepen van mannen en vrouwen in de zaal als: „oorlogsophitsers, leu genaars, fascisten". Politie in burger dreef deze de monstranten met medewerking van het publiek uit de zaal, waarbij steeds gebruik moest worden ge maakt van de gummiknuppel. Er ontstond grote verwarring toen enkele personen met ammoniak gin gen gooien. De film moest worden afgebroken. De schuldigen werden verwijderd. Zeven van hen werden gearresteerd. De scherpe lucht van de ammoniak werd door middel van rondgespoten parfum verdreven. Na afloop van de film applaudisseerde het in de zaal aanwezige publiek. Ook een andere Haagse bioscoop, het Asta-theater, draaide gisteren de film „The Iron Curtain". In de eer ste avondvoorstelling deden zich daar eveneens ongeregeldheden voor. Vier personen, twee mannen en twee vrouwen, die door geschreeuw de orde verstoorden, werden gear resteerd. Tijdens de tweede voorstelling maakte de politie in Metropole nog een arrestant, in Asta twee, van wie een een eierschaal gevuld met car- bolem naar het doek gooide, waardoor dit werd beschadigd. Op een in Asta gearresteerde vrouw werden drie kleine flesjes met zoutzuur gevonden. In Metropole nam de politie 700 pamfletten in beslag, waarin tegen de vertoning van de film werd ge protesteerd en het publiek werd ver zocht de beide theaters te boycotten. Een deel dezer pamfletten was af komstig van de vereniging Neder- land-USSR, een ander deel was niet ondertekend. PRINS BERNHARD REIKT VAANTJES UIT. Een stimulans voor geest en sporti viteit in de troep", noemde Prins Bernhard gistermorgen de vaantjes, die in het vervolg zullen worden uit gereikt aan de beste peletons van de onderscheiden eenheden van ons le ger. De Prins zeide bij de overhan diging in de vaantjes, die bij mili taire plechtigheden steeds zullen worden meegevoerd, een middel te zien om de prestaties van de troep op te voeren, De beoordeling van de prestaties geschiedt volgens schema, dat is opgesteld door de staf van Z. K.H. die zoals bekend, in zijn hoe danigheid van inspecteur-generaal van de koninklijke landmacht, zijn hoofdkwartier heeft op de Zwalu wenberg bij Hilversum. De vaantjes dragen de emblemen der verschillende onderdelen van de koninklijke landmacht. Voor de in fanterie zijn ze rood, voor de overige onderdelen zijn de vaantjes in blauw uitgevoerd. verteld door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIETl 46. Door de geopende deur van 't kantoor schreed een statige figuur naar buiten, gekleed in een lange jas met pandjes, een gestreepte broek en een hoge hoed. ,,Eh humgoeden avond beste vriend!, zei de in het zwart geklede persoon, toen hij Wimpie genaderd was. Hij maakte een deftige buiging naar alle kanten. „Grutjes!", verbaasde zich w.mpit „Het is Kobus! Wie had dat ooit kunnen denken! Wat heb je daar aangetrokken?" De aap draaide rond en verklaarde, met nog steeds ver draaide stem: „Eh humtja dit is mijn dagelijks costuumehjuist. Voor 's Zondags en voor plechtige gelegenheden heb ik nog iets defti- gers... juist... ahem!" Toen barstte hij los in een schier onbedaardelijk gelach en Wimpie lachte, mee. Na een poosje bedaarde de vrolijkheid. Nu vertelde Kobus dat dit het costuum was, dat de di recteur altijd droeg bij officiële ge legenheden. Het kwam nu goed te pas, omdat het Wimpie zou helpen als hij bij de politie kwam met zulk een deftig heer als Kobus nu was. Wimpie moest toegeven, dat het een goed idee was van Kobus, maar (hoe wel hij dit niet waagde uit te spre ken) betwijfelde hij, of daar iemand mee voor de mal te houden zou zijn. v.e ó-- - voor. ter wijl hij moeite deed om zo deftig moge.ijk te spreken. Toen wandelde hij zeker van zichzelf Diergaarde Blij-Dorp uit, in de richting van de stad. Met gemengde gevoelens ging Wimpie hem achterna. Hij probeerde intussen een list te verzinnen om de Kid te vangen. Daar de Kid echter in geen velden of wegen te zien was, gaf hij dit gepeins spoedig op en wijdde zijn aandacht aan andere za ken. „Ik heb honger!" ontdekte hij opeens, „ik wil wat eten!" Kobus van Galen wees op het restaurant op de hoek van de Statenlaan en de weg die naar Blij-Dorp voert. „Hier is een restaurant!" lichtte hy Wimpie in. We zouden hier wat verse slablaad jes kunne bestellen. En misschien hebben ze wel viskoppen!" Wimpie schrok zichtbaar. „Nee, ik vind wel wat anders!" verzekerde hij de aap haastig, „ik zie daar een ha- ringkarretje staan!" 'Kobus knikte een beetje teleurgesteld.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 7