SCHIJNWERPER OP DE VOETBAL NIC. BOYS gaat straks het fï v/ Wat de TT te zien zal geven ASSEN 9 JULI a derde lustrum vieren De reuzen van de weg draaien rond ZATERDAG 1 JULI 1949 DE LEIUSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 2 „O, U komt dus toch ook nog bij ons! Wij hadden al gedacht dat ze daar in Leiden ons wel zouden vergeten. We horen niet meer tot de L.V.B. en Nieuw veen is zo'n beetje een uithoek, zodat we eigenlijk al geen „schijnwerper" op Nic. Boys meer verwacht hadden:" Zo onge veer werden we ontvangen overigens zeer vriendelijk en hartelijk.— bij de heer L. van Vliet, voorzitter van de R.K. Voetbalvereniging „Nic. Boys" te Nieuwveen. We hebben toen maar weer eens uiteenge zet dat de wending die ons wekelijks schot neemt, ook voor ons telkens een complete verrassing is! Bovendien kunnen we m'aar één club tege lijk nemen. Deze week wilde het lot dat onze bal in de richting Nieuwveen terecht kwam. Dat deze manier van keus maken heus de slechtste niet is, werd ook deze keer weer bewezen, want we vielen figuurlijk gesproken dan met onze neus in de boter! Wat was er aan de hand? Over twee we ken viert '„Nic. Boys" het derde lustrumfeest en met dit vijftien jarig bestaan in het verschiet, kon de voorzitter ons enkele zeer behar- tenswaardige dingen vertellen, die hieronder zullen volgen. Langzaam maar zeker omhoog. Nic. Boys werd in 1934 opgericht. Reeds direct gaven 30 leden zich op en na vier jaar werd de eerste klas D.H.V.B., afd. Leiden, bereikt. In die afdeling hebben de Boys het goed gedaan en velen zullen zich nog de spannende kampioenswed strijden met Docos en Meerburg herinneren. Met de fusie tijdens de oorlog werd de vereniging in de le klas L.V.B. geplaatst, waaruit zij in 1946 weer vertrok, toen Nic. Boys in de Goudse Voetbalbond werd in gedeeld. „Vindt U het prettiger om m de G.V.B. te spelen?" was onze vraag, niet wetend dat we zo'n heftig ant woord zouden krijgen. „Ik moet zeggen dat we prettig samenwerken in de Goudse afdeling, maar toch zouden we veel liever weer naar de L.V.B. terugkeren, voornamelijk om dat dit ons een belangrijk bedrag aan reiskosten zou besparen. De clubs, die wij thans moeten bezoe ken. liggen over het algemeen veel verder weg dan de verenigingen waartegen wij in de L.V.B. speel den. U moet weten dat wij per jaar alleen al aan busreizen zeven hon derd gulden moeten betalen. En dat wil wat zeggen voor een betrekke lijk kleine vereniging. Van alles hebben we al geprobeerd, maar het wil niet lukken: we moeten in de G.V.B. blijven. Als er nu eens een mogelijkheid werd' gevonden om ons toch weer naar-de L.V.B- te laten terugkeren, wat zou dat een prachtig feestgeschenk voor de Nic. Boys zijn!" Ter verduidelijk mg moge nog die nen dat deze wens alleen maar ge baseerd is op het goedkoper reizen, want de omgang met andere GVB- verenigingen is goed. Nic. Boys ein digde de laatste keer op de vierde plaats van de le klasse, wat dus een behoorlijk resultaat genoemd mag worden. We schreven reeds dat de afge lopen 15 jaar een langzame maar zekere gang omhoog te zien gegeven hadden. Daar is natuurlijk één be merking bij, n.l. de oorlogsjaren. Ook de Boys kregen het zwaar te verduren, toen de bezetters hun veld als manege inrichtten en een hele wal opwierpen. Doch reeds vóór de bevrijding sloegen de leden de handen ineen en thans ligt er m Nieuwveen weer een mooi terrein, met een goede afrastering, een mooie beplanting en een comforta bele kleedtent, compleet met stro- mend water en do«ches. DE HEER L. VAN VLIET Voorzitter van „Nic. Boys". groot is. Er zijn slechts 140 gezin nen, zodat het aantal leden slechts 73 bedraagt, verdeeld in 2 senioren-, junioren- en twee aspiranten elftallen. Van die leden komen er echter nog ongeveer 20 uit Zeven hoven, waar geen voetbalvereniging bestaat. „Gelukkig hebben we een goede junioren-leider, zodat we in de win- contact-avonden kunnen geven. Dit alles moet nog uitgroeien, maar ik heb goede hoop dat de jeugd on ze vereniging verder zal uitbou wen." Dat is tenminste een optimis tisch geluid! .En nu: dc feestgave! Betreffende de financiën hoorden we dat 'het tamelijkmaar laat de voorzitter het zelf zeggen. „Het is zoals bij de meeste verenigineen. Het gaat, maar het kon beter. Nog geen derde deel van onze uitgaven kunnen door de contributies gedekt worden. De rest moeten we hebben van donaties, verlotingen, een bazar en het jaarlijkse grote Pinkster- sportfeest." Op 17 -Juli is het feest. Des mor gens is er een H. Mis. 's Middags worden de wedstrijden Nic. Boys Meerburg en V.V.U. (Uithoorn) Alphen gespeeld en 's avonds is er feest voor de leden. Maar daarmede is het feest niet af. Want bij een goed feest behoort een feestgave. En daar moet de parochie voor zorgen! De voorzitter heeft het ohs eieenlijk al in de mond gegeven, toen hij vertelde dat het aantal donateurs van 200 tot 75 was teruggelopen. Nu is het geld tegenwoordig natuurlijk duurder dan enkele iaren geleden, nvaar toch moet Katholiek Nieuw- voor dit dorp de jeugdbeweging en deze dient krachtig gesteund te worden. Daarom dus moet het aan tal donateurs weer met sprongen omhoog. Bovendien wil het steeds actieve bestuur, waarvan de oud-secretaris A. J. van Dam, thans voorzitter van de feestcommissie, een grote pluim op z'n hoed gestoken kreeg door de voorzitter, het terrein laten verbre den, om het op K.N.V.B. maten te brengen. Dit kost geld en daarvoor zal met een openbare inzameling een beroep op de katholieken van Nieuwveen worden gedaan. Beste Nieuwveenders, laat dit be roep niet tevergeefs klinken. Beseft welk een groot goed een katholieke voetbalvereniging in een dorp is. De jeugd vindt daarin een geestelijke en lichamelijke ontwikkeling, die voor hun verdere leven Van groot belang is. De parochianen, op wie voor goede doeleinden nooit voor niets een beroep wordt gedaan, heb ben de plicht dit mooie jeugdwerk in stand te houden en uit te breiden. Als er dus straks aan de deur ge beld wordt voor een bijdrage, zucht dan niet te diep en denk niet te veel aan de rekeningen, die nog be taald moeten worden, maar geeft spontaan wat U kunt missen. De jeugd van Nieuwveen zal U er dankbaar voor zijn; Uw eigen voet balvereniging weest daar trots op! zal er door groeien en de hele parochieband zal er des te ste viger door worden. Als katholiek Nieuwveen ook Zevenhoven mag een steentje bij dragen deze oproep verstaat, zal er op 17 Juli groot feest zijn. En omdat wij er van overtuigd zijn, dat dit feest een mijlpaal zal zijn voor deze voetbalclub, klinkt onze geluk wens van harte gemeend: Nic. Boys, ad nvultos annos nog vele jaren! De Belg Lambrecht wint de sprint 1AMBRECHT van de Belgische A- ploeg he eft de tweede etappe Reims- Brussel gewonnen door Marinelli lid yan de ploeg van de lie de France. Tijdens de eerste etappe verwekte de karavaan van de ronde, evenals de vorige jaren, in elke stad, elk dorp, elk gehucht de grootste geest drift. België bleef hierbij niet ten achter, want zodra de grens gepas seerd was, trok de stoet tussen dichte drommen toeschouwers door, en thousiast tot in het uitbundige, maar ook helaas weinig gedisciplineerd, althans in sommige streken. HIJ WACHTTE ZIJN TIJD AF Groot was de verwondering van de Belgen, die zich bij het grenssta tions Heer (149 km) langs de weg hadden geposteerd, toen zij inplaats van een van hun landgenoten een Italiaan, in casu Ausenda, het eerst zagen verschijnen. En verder waren het tot aan Wavre (241 km), dus over een afstand van bijna 100 km geen Belgen doch Fransen die de toon aangaven, met name Brule, Ca put en Marinelli. De verklaring moet gezocht worden in het feit, dat de Belgen een afwachtende houding de beste tactiek achtten. Ditmaal gaf de uitslag hun gelijk want Lambrecht kon in laatste instantie profiteren HET CIRCUIT VAN ASSEN 3" 1 j l 'lv^ i —SSSB h l li JtONO^SO Ot JL van de vermoeidheid der koplopers en als eerste over de finish gaan, waarmee hü tevens de gele trui ver wierf. Gistermorgen waren 118 renners te Reims gestart: alleen de Span jaard Capo en de Luxemburger Kemp waren uitgeschakeld sinds het vertrek uit Parijs. Tot aan Mezières-Charleville (90 km) zag men de Belgen en ook de Italianen vrijwel voortdurend aan het hoofd van het peloton, met de kennelijke bedoeling om iedere uit looppoging prompt te fnuiken. Op dit eerste stuk van het parcours maakte men slechts twee schuchtere offensieven mee, de eerste door Ausenda en Rossello, de tweede door De Mulder. Cerami, Pasquini en Ricci. Beide mislukten, en bij de controle van Mazières passeerde het peloton ongerept in compacte gele deren. Na de passage van Mezières, in de eerste heuvels van de Ardennen, werden de zaken pas serieus aange pakt. Wederom waren het De Mul der en Ausenda, die er tussen uit trokken, en dit te gemakkelijker om dat het peloton niet reageerde. Op de top van de helling van de Mazu- re$ hadden zij 1 minuut voorsprong, te Revin (113 km) 2 min. 20 en te Fumay (122 km) 3 min. 35. Dank zij een gesloten overweg konden zij nog wat verder uitlopen, omdat de bo men net neergingen toen het hoofd peloton. aangevoerd door Coppi, ar riveerde. De Mulder begon echter tekenen van vermoeidheid te geven en hij viel terug nog voordat Givet (145 km) bereikt was. Ausenda zet te alleen door en passeerde Heer (149 km) met 6 min. voorsprong op het peloton. Intussen werd de hoofd groep op dit tamelijk zware gedeel te van het parcours lang uiteengere ten. Aan kop gingen Impanis, Jo- maux, Cerami, Bartali, Idee, Caput en Brule, maar alleen de beide laatst- Een beetje tam. „En hoe is de geest in de vereni ging?" „Een beetje tam. U vond die vierde plaats van ons een be hoorlijk resultaat, maar het kan veel beter. De afgelopen competitie was erg wisselvallig; we hebben eigenlijk geen serieuse kans op het kampioenschap gehad. Dat komt doodeenvoudig omdat de jongens in het veld komen met zoiets van ..We winnen het toch niet". En dan win nen ze natuurlijk ook niet! Zij zijn niet overtuigd van hun eigen kracht. Overigens wil ik niet zeg gen, dat de geest niet goed is, maar het kon beter. Ook in de vereniging zelf constateert men dit wel eens. Het zijn allemaal goede jongens, maar er hapert wel eens wat aan. Ze moesten eens beter begrijpen hoeveel moeite het bestuur altijd heeft om alles draaiend te houden!" Dit alles heeft natuurlijk een oor zaak en uit ons gesprek menen we die te moeten zoeken in het feit, dat „Nic. Boys" in de parochie van Nieuwveen eigenlijk niet meer is dan een clubje apart. De vereniging is geen stuk bezit van de parochie, zoals het eigenlijk moet zijn. temeer daar er geen Verkennersbeweging is. „Onze geestelij' adviseur, kape laan van Adrichenv, heeft het Zon dag nog duidelijk op de preekstoel gezegd." verklaarde de voorzitter. „Nic. Boys" is de jeugdbeweging van onze parochie, zei hij. De ouders dienen meer achter hun kinderen te staan, die willen voetballen. De be langstelling is echter niet zo groot, of het moet beslist een wedstrijd zijn tegen een of andere buur^- rivaal, zoals overigens zeer vriendschappelijk Altior. Het blijkt ook wel uit het feit dat we lechts 75 donateurs hebben, terwijl we er wel eens 200 gehad hebben! Maar is er een feestavond, dan is de zaal te klein en moet het pro gramma een keer herhaald worden." Rara, hoe kan dat? Nu moet er wel rekening mee ge houden worden dat de parochie niet Als op Zaterdagmorgen speciale Eysink en o.a. 9 Juli a.s in De Haar de Huybregts, de Wit, van oranjekleurige vlag naar Zutphen en Frans Visbach beneden gaat, dan zal de op een extra versnelde ma- 19e T.T.-race op het cir cuit van Drenthe een feit zijn. Met een razende snel heid zal dan een veld van chine. Daarbij komen nog van Rijssel en Lagerwey op een Sparta, de DKW- rijders Oude A venhuis, Juli vermoedelijk hersteld zal zijn van zijn val. In dien dit niet het geval is, dan neemt Lyons zijn plaats in. Overigens komen De gebroeders Veer heb ben de organisatiecom missie nog even in het onzekere gelaten wat be treft het merk van hun meer dan 90 rijders op de Langwerden en Breeman eerste bocht afstuiven en met Dupont en Huysen op zij garanderen een top- een JLO, van Exel en van punt vtn snelheid, van Tilburg op hun eigen Tilex en Rietveld op een DMF. De Spanjaarden, die hel vorige jaar veel in Assen hebben geleerd, zijn verder heel wat van plan. In die 125-cc is er op het laatste ogenblik nog een Frans- strijd en van een motor race, die enig zal zijn in Europa Want dit keer is er aan de „Dutch T.T.", zoals bekend, het wereld kampioenschap verbonden, d.w.z. zij vormt een belang rijk onderdeel van de zes „Classic Events" ingesteld door de F.I.M, Dit is wel de voornaamste reden, waarom het aantal in schrijvingen voor Assen zo buitengewoon groot is en waarom 's wereld meest bekende motorrijders naar dat kleine plaatsje in Drenthe komen, een plaatsje dat in die komen de dagen de allures van een wereldstad aanneemt en zich daarnaar gedraagt, man gekomen, Gaston 125 cc klasse (de Gaury op een Morini en Wereldstad van formaat TT-organisatie heeft keer de 250 cc van het pro gramma geschrapt, omdat te weinig strijd verwacht wordt) komen dc Italia nen met hun Mondial, hun Moto Morini, hun Moto Verghera en het zijn Nello Pagini, Gianni Leoni, Cle- mencich, Massetti, Magi, Muatussu, Ubiali en Ber- tini met de Spanjaarden Lobet en Mila op hur Montesa, die daarin het met de Oostenrijker Wijn- gartmann op Puch (een fa- brieksmachine, zoals ook de Italianen meestal hun fa- brieksmachine berijden) moeten opnemen tegen het Eysink-team met Dick Re- tegen die buitenlandse mo torindustrie dan zal het Nederlandse team zich me ten. Niet minder dan 47 re ders schreven in voor de 350-cc, een aantal, dat de sportcommissie van de K.N.M.V. wel enigszins te hoog acht, zodat daarin bij de verplichte trainingsron den wel slachtoffers zullen vallen. Blijft een rijder namelijk beneden de maat. dan wordt hij voor verder rijden uitgeschakeld. In die klasse verschijnen het Nor ton-team met Bell, Daniell en Lockett aan de start, naast de Velocette-fa- brieksrijders als Kennern de vier, speciaal voor de motor, maar de verwach- Velocettefabriek gebouw- ting bestaat, dat zij Assen de, Velocette's naar Assen, zullen verrassen met een want ook Bob Foster en fabrieksmachine, zodat Witworth zijn in het team vermoedelijk de speciale opgenomen. Dan is er de Puch in de 125-cc eveneens inschrijving van de AJS door Hollandse coureurs (met Graham en Frend), zal worden bereden, het merk, dat op wraak De „zware klasse", die zint na de nederlaag in En- der 500-cc, telt momenteel geland. Een enorme strijd nog 39 inschrijvingen en valt hierin dus te ver- daaronder is ook die wachten tussen AJS, Ve- natuurlijk van het Nor- locette en Norton. Daar ton-team, weer met Bell, Daniell en Lockett. Ken neth Hills enFrith zijn hier in de Velocette-gewelde- naars en wanneer men dan nog bedenkt, dat het „ka non", de Guzzi, door Bob Foster en de Triumph door Witworth zal worden bere den, dan valt het niet te betwijfelen, dat de Italia nen op Zaterdag 9 Juli een zware strijd wacht. Italianen verschijnen met i - v- j i i een Guzzi en een Gilera, komt nog bij, dat ook Ita- lië voor deze klasse heeft merken van fabrieken die ingeschreven, voor het een geweldige race doen eerst, en Lorenzetti op i verwachten, temeer daar Guzzi met een speciale fa- zij bereden worden door brieksmachine zal in die Enrico Lorenzetti, Bar- 350-cc een gevecht moeten tacchini, Bandirola en Ar- leveren met zijn landge noot Ambrosini, die een Benelli berijdt, een 290- cc'er. De Guzzi maakt hier in dus zijn debuut en de verwachtingen hierom trent zijn in de motorwe reld zeer hoog gespannen. De Australiër Mac Phre- son op AJS, met verlof in Europa en zijn vrienden Jensen en Celeman, res pectievelijk met Velocette en Norton, maken, dat dit jaar de 350-cc de best be- ticiani. Ook de Moto Mo rini heeft een rijder, Urn- berto Masetti, naar Assen afgevaardigd, zodat Enge land straks alle beroemde Italiaanse rijders tegenover zich zal krijgen. Nederland komt met Lou van Rijswijk en zijn krachtige Velocet te, met Hoek, Piet Knij- nenburg en Pellikaan op hun razendsnelle BWS's en Jac Schot op diens pri- nooy en Heineman op een Bills en Frith, die tegen 9 wordt. zette internationale klasse ma uitgebalanceerde Nor ton. genoemden zetten door en reden zich volkomen los. Elkaar regelma tig aflossend verkleinden ze de af stand, die hen van Ausenda scheid de. De Italiaan werd op 15 km van Namen' (196 km) door de twee Fransen achterhaald. Evenwel had den ook Jomaux, Marinelli en Ce rami zich uit het peloton los gewerkt en zij zetten er een geweldige vaart in. Op de top van dc helling naar de citadel van Namen lagen Jomaux en Marinelli nog maar 20 sec. achter het leidende trio Ausenda-Caput- Brule. Cerami was afgezakt tot 2 min. 22 sec. en het peloton had 3 min. 08 sec. achterstand. De fusie kwam tot stand even voorbij namen, en prompt daarna tijdens een nieuwe zware klim, moest Ausenda lossen. De onfortuinlijke Italiaan betaalde nu de prijs voor zijn geïsoleerde uitlooppoging. De helling had eveneens het terugval len ten gevolge van ettelijke renners in de hoofdgroep en Dussault, Im panis, Camellini en Rolland raakten wat achter. Er vormde zich nu een groep met Teisseire, Qoasmat, Ro- bic, Chapatte, Callens, Cogan, Lam brecht, van Dijck, Kint, Bartali, Cop pi, Magni, Ramoulux en R'emy, ach ter het leidend kwartet Jomaux, Brule, Caput en Marinelli. Deze vier hadden te Thorembais (225 km) 2 minuten voorsprong. Toen viel Brule terug, te Wavre, 15 km verder kon Caput het tempo niet volhouden en wat later zakte ook Jomaux af. Ma rinelli, nog zeer fris, reed onver moeid door. Maar hij bleef niet lang alleen want achter hem was de ach tervolging ingezet en kwamen Teis seire, Ockers, Lambrecht en Ricci snel opzetten. Op 20 km van de finish- werd Marinelli door Ockers en Lam brecht ingelopen. Ockers, die door dorst gekweld werd, stapte 7 km voor het Heijsel stadion af om te drinken, wat hem twee kostbare mi nuten zou kosten. De beide anderen kwamen samen aan op de piste waar Lambrecht in de sprint Marinelli klopte. NEDERLANDERS HADDEN PECH.... De Nederlandse ploeg heeft wel zeer onfortuinlijk gereden. De etap pe was zeer zwaar, als gevolg van de overstelpende hitte, maar daar kwam voor onze landgenoten nog een verwonderlijk groot aantal lekke bandjes bij. Nauwelijks was de een geholpen en weer opgestapt, of een ander moest aan de kant gaan staan en een nieuwe tut: omleggen. En indien er een prijs beschikbaar was gesteld voor de grootste pechvogel, dan zou die ongetwijfeld aan de Hoog ten deel zijn gevallen, want hij heeft zeker tien keer een van zijn banden zich zien begeven. Het is een wonder, dat hij er de moed niet bij verloor. Maar hij zette door, alhoewel zijn achterstand hoe lan ger hoe groter werd, ook al omdat de jeep van zijn ploegleider een paar keer panne kreeg waardoor hij lang op hulp moest wachten. Hij ariveer- de ten slotte lang na de sluiting van de controle, maar zou toch de vruchten van zijn volharding pluk ken omdat de wedstrydcommisaris- sen, na het relaas van alle narigheid hebben aangehoord, en vastge steld te hebben, dat het buiten zijn schuld uitblijven van hulp eigenlijk de doorslag had gegeven, beslisten, dat hij in de koers mag blijven. (Ook de Luxemburger Ernzer mocht van daag weer starten). Intussên staat tegenover deze cle- mentie-maatregel ook een straf: de Hoog had zich onderweg geravitail leerd op een moment, dat dit verbo den was. En dit kost hem 500 francs plus 30 seconden, die bij zijn totaal- tijd worden opgeteld. Hij had er slechter kunnen afkomen. De Korver, Sijen en Lambrichs hadden ook hun deel in de deveine. Men zag hen meestal samen, trouwe broeders in het ongeluk, en zij kwa men met grote achterstand binnen. De Ruiter en Pauwels konden zich lange tijd in het hoofdpeloton hand haven voordat ze terrein verloren, om tenslotte een minuut of twaalf achter de winnaar te ariveren, geen slechte prestatie. Maar daarvoor had den ze alle twee veel van hun krach ten moeten vergen. Of het misschien ook te veel is geweest zal de naaste toekomst zeer waarschijnlijk uitwij zen. De uitslag van de tweede etappe ReimsBrussel, 273 km, luidt: 1. Lambrecht (B. a) 8.37.58; 2. Marinel li (lie de France) z. t.; 3. Teisseire (Fr. a) 8.39.14; 4. Kint (B. a) 8.39.17: 5. Ricci (It. a) z. t.; 6. Ockerx (B. a) 8.39.31; 7. Jomaux (B. a) 8.40.40; 8. Tassin (W. N. Fr.) 8.40.43; 9. Kubler (Zw.) 8.41.15; 10. Bartali (It. a) 8.41.15; 11. Coppi (It. a) z. t. Verder werd de rangschikking der Nederlanders: 64. Pauwels, 69. de Ruiter beiden 8.51.12; 94. Lambrichs 9.01.34; 95 Sijen, 96. de Korver, bei den in 9.03.17. Na de sluiting der controle kwa men binnen: Neri in 9.31.40, Bu^on- net z. t.; Ernzner 9.41.16 en de Hoog 9 50.35. Opgegeven hebben Gomez en Dor- gebray. Het algemeen klassement na de tweede etappe luidt: 1. Lambrecht 13.51.22; 2. Marinelli 13.52.39; 3. Jo maux 13.54.34; 4. Teisseire 13.55.02; 5. Dussault 13.55.02; 6. Ricci 13.55.05; 7. Tassin 13.55.07; 8. Ockers 13.55 19; 9. Robic 13.56.26; 10. Molineris 13.56.27; 11. Kubler 13.57.03; 12. Bar tali z. t.; 13. Coppi z. t.; 59. de Rui ter 14.05.47; -81. PauweLs 14.13.23; 90. Sijen 14.16.42; 104. de Korver 14.25.28; 110. Lambrichs 14.34.18. De Hoog staat in het alg. klasse ment op ae 114e en laatste plaats met een totaaltij d van 15.23.59. Het ploegenklassement ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1. België a 41.41.15; 2. lie de France 41.48.21; 3. West Noord-Frankrijk rijk a 41.50.44; 6. Z. O. Frankrijk 41.48.56; 4. Italië a 41.49.11: 5. Frank- 41.51.41; 7. België b 41.52.25; 8. Cen trum Z.W Frankrijk 41.59.53; 9. Ita lië b 42.04.00; 10. Zwitserland 42.21.36; 11. Nederland (de Ruiter, Pauwels, Sijen) 42.35.52; 12. Luxemburg 42.53.33; 13. Spanje 43.08.08. De sport in dienst der Missie Wordt de Missie-tentoonstelling te Leiden gehouden van 8 tot 16 Octo ber a.s., de actie ter bereiking van het doel wordt nu reeds ingezet en wie wij ook vroegen, zij wilden allen gaarne medewerken om het succes straks te verzekeren. Ook de sport laat zich niet onbe tuigd. Alle voetbal-verenigingen welke werden aangezocht om wed strijden te spelen ten bate van de Missie, gaven per kerende post het antwoord: graag. En waar er maar 'n R.K. Harmonie of Fanfare is. daar hebben ook de spelende en blazende leden beloofd de wedstrijden met muziek op te luisteren. Wanneer ge dus hoort, dat er een wedstrijd is ten bate van de missie, toont dan uw belangstelling. En als ge donateur van sport- of muziek vereniging zijt en ge hebt daardoor vrije toegang, koopt dan tóch een kaartje. De ICN.V.B. gaf verlof tot het spe len van de wedstrijden ten bate van de Missie Op Zondag 3 Juli zullen te 2.30 uur de wedstrijden plaats hebben te: Sassenheim: TeylingenD.O.S.R. Voorschoten: V.V.L.V.Meerburg. Alphen a. d. Rijn: Alphense Boys S.J.C. Wassenaarf Blauw ZwartDocos. Voorhout: ForeholteWarmunda. Rijpwetering: RijpweteringWete- ringse Boys. Katholieken, toont uw belangstel ling en medeleven door in groten getale deze wedstrijden ten bate der Missie te bezoeken. Waar kan ik my BONNEREN Hier volgt de volledige lijst van agenten in de dorpen waar „De Leid- se Courant' verschijnt. Even een seintje aan een dezer adressen en u ontvangt de volgende dag ons blad. Wie dus de Tweede Laura-rit op de voet wil volgen en nog geen abon- né van ons blad is, weet nu waar hij terecht kan. Lezers van ons blad, wijst uw hen- nissen, die nog geen abonné zijn, op deze lijst en op de mogelijkheid zich te abonneren op „De Leidse Cou rant". Maakt propaganda voor xxvr katholiek gewestelijk dagblad! Ter Aar: Jac. Zevenhoven, Ring- sloot. Aarlanderveen: G. Stigter, Noord einde. Alphen a. d. Rijn: P. Schipper. Rozenstraat 26. Bodegraven: B. van Dijk, 'Nieuw- straat 25. Boskoop, P. Verbey, Zijde 274. Haagse Schouw: W. Verhoeven, Anna Paulownastraat 38a, Leiden. Hazerswoude Dorp: P. Brugman. Hazerswoude Groenendijk: J. Borst, Hoge Rijndijk. Hoogmade: A. C. Colijn. De Kaag-Abbenes: Jac. Hoogka mer, dr. Heyelaan 38. Katwijk a .d. Rijn: G. v. d. Nou- weland. Kerkstraat. Katwijk a. Zee: C. v. d. Boon, Donker Curtiusstraat 28. De Kwaak (Oegstgeest): M. Th. Wijsman, Abspoelweg 15. De Kwakel: J. C. Vork, Drecht- dijk. Langeraar: J. v. d. Pijl, A85. Leiderdorp: Mej. M. Vlasveld, Ho ge Rijndijk 311. Leidschendam: H. v. d. Plas, Mau velaan 22. Leimuiden: P. Lemmers, Dorps straat. Lisse (Dorp): M. Sprengers, le Poellaan 40. Lisse (Engelenbrug) H. v. d. Aart, Nic. Damesstraat 17. Nieuwkoop: J. v. d. Loo, A44. Nieuwveen: F. H. v. d. Berg, Dorpsstraat 265. Nieuwe Wetering: R. de Jeu, Nieuwe Veenweg 8. Noorden: Mej. Pieterse, B94, Noordwijk: G. Wassenaar, Pické- straat 1. Noordwijkerhout: Jac. Kroon, Ha venstraat. Oegstgeest: G. Koppers, Celebes- straat 60. Oegstgeest: H. Duivenvoorde, Dorpsstraat 60. Oud-Ade: Th. J. v. d. Wereld, Zwarteweg 3. Oude-Wetering: H .Vesseur, Over zijde 16B. Roelof arends veen: R. Paauw, Boekhandel, Noordeinde. Rijnsburg: F. Bosman, Vliet ZZ 30. Sassenheim: H. A. Langelaan, Beatrixstraat 11. Stompwijk: J. Groettenweg, Dr. van Noortstraat 140. Valkenburg: M. v. Stijn, Hoofd straat 8. Voorhout: A. Moogervorst, Teylin- gerlaan 21. Voorschoten: J. G. Luynenburg, Hyacinthstraat 11. Warmond: Jac. Sikking, Dorps straat 39. Wassenaar: J. Brouv^r, School straat 22. Zoeterwmeer: G. v. d. Broek, Dorpsstraat. Zoeterwoude Dorp: Jac. Zandber gen. Noordbuurtseweg. Zoeterwoude Vliet: C. v .d. Eist, Vlietweg. Zoeterwoude Weipoort: Joh. van Steijn, Weipoortsweg.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 6