STADSNIEUWS Een greep uit de buitengewone aanbiedingen van onze Beddenafdeling zaterdag 2 juli 1949 de leidse courant eerste blad - pagina 3 AFSCHEID PROF. J. P. BIJL. Gistermorgen nam prof. J. P. Bijl in de kring van het personeel af scheid als directeur van het Insti tuut voor Praeventieve geneeskunde hier ter stede. Uit de hartelijke woorden, de scheidende directeur toegesproken door prof. dr. J. D. Verlinde namens de wetenschappe lijke staf. door de heer G. J. H. van Tuijl namens het technische en ad ministratieve personeel en door prof. dr. J. van der Hoeve namens het bestuur van het Instituut, bleek duidelijk, hoezeer prof. Bijl door be stuur en personeel als directeur en leidinggevende figuur is gewaar deerd. In het bijzonder werd de na druk gelegd op zijn onvergangelijke verdienste, het instituut te hebben opgebouwd en ontwikkeld en de grondslagen t hebben gelegd voor de verdere ontwikkeling tot het doel, waarnaar prof. Bijl geduren de zijn 13-jarige directeurs-functie onvermoeid heeft gestreefd: het in stituut te maken tot een centrum voor hygiëne en praeventieve ge neeskunde. Namens het personeel werd prof. Bijl een boekenkast en namens het bestuur zijn door de kunstschilder Sierk Schroder vervaardigd portret aangeboden. In zijn dankwoord schetste prof. Bijl o.a. zijn opvatting omtrent de wijze, waarop hij heeft gemeend zijn directoraat te moeten uitoefe nen, terwijl hij de prettige samen werking, zowel met het bestuur als met het personeel, memoreerde. Tenslotte richtte hij zich tot zijn op volger. prof. Remmelts, die hij, wij zende op de belangrijke taak die hem te wachten staat, met zijn be noeming gelukwenste. De nieuwbenoemde directeur, prof. dr. J. Remmelts, werd namens het bestuur door prof. van der Hoe ve en namens het personeel door prof. A. de Waart welkom geheten. Prof.Remmelts dankte het be stuur voor hei in hem gestelde ver trouwen en wendde zich vervolgens tot zijn voorganger, wien hij zijn hartelijke dank betuigde voor de wijze, waarop hij hem voor zijn nieuwe taak heeft voorbereid. Hij gaf de verzekering in de eerste plaats te zullen behouden wat on der zijn voorganger is opgebouwd en daarna zal zien, wat er uitge breid moet en kan worden. LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde: de heren M. Th. M. Cottaar te Voorburg; W. S. van Manen te Den Haag; J. H. W. Pel te Utrecht; P. A. Schreuder te Voor- bux-g en H. H. Stroo te Leiden; voor het artsexamen le gedeelte: de da mes G. W. D Bloem te Breda; A. Elshout te Gorinchem; G. D. J. Zou- tewelle te Rheden en de heren J. Th- Groenewegen te Leiden en Tio Tiong Hoo te Leiden; voor het arts examen 2e gedeelte: de dames A. T. Hoogslag te Rotterdam en G. M. Warmelink te Velsen en de heren B. J. Bakker te Den Haag; A. Can- krien te Rotterdam; A. R. M. Hue- ber te Sassenheim en A. A. Jesse te Rotterdam; voor het doctoraal exa men Nederlands recht: de dames A- Boer te Den Haag en J. J. Wolter-' beek te Overveen en de heren J. A. Ottevanger te Leiden; J. A. van Driesum Jr. te Den Haag en P. C. v. d. Lelie te Leiden; voor het can- didaatsexamen Nederlands-Indisch recht: de dames D. S- L. Witten- berns te Utrecht en J. van Delden te Den Haag en de heren Oei Tjien Tek 'te Leiden; en R. Doorenbos te Rotterdam; voor het propaedeutisch examen Godgeleerdheid: mej. E. Ro- zemond te Leiden en de heer C. J. Pak te Leiden; voor het Kerkelijk voorbereidend examen: de heer J. Hoftijzer te Leiden. EIND-EXAMEN STED. GYMNASIUM Van de derde groep afd. A. van de eindexamen-candidaten van het Gymnasium slaagden: de dames H. Clevei-inga en M. Noordhoek Hegt beiden te Leiden. Van de tweede groep afd. B. slaagden de dames A. M. v. Haaste ren te Leiden, A. de Neef- te Oegst- geest en W. Noordegraaf te Voor schoten en de heren Ph. W. H. Eskes te Den Haag en A. J. C. Hilgersom te Leiden. Van de derde groep afd. B. slaag den de heren J. A. de Boer te Noordwijk Zee, K. Lems Leidschen- dam en G. W. J. Drewes, H. Hoe- len en P. R. Locher allen te Leiden. Van de tweede groep afd. A. slaag den nog de dames E. E. M. v. Eecke en E. R. Meyer beiden te Leiden. Met een candidaat van groep B III wordt het examen voortgezet. gem. aankondiging AFSLUITING OVERWEG PESTHUISLAAN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de overweg aan de Pesthuislaan met ingang van Maandag 4 Juli a.s. voor onbepaalde tijd zal zijn afgeslo ten voor alle verkeer. 90 Leiden, 1 Juli 1949. Burgemeester en Weth. van Leiden. De Burgemeester. F. H. VAN KINSCHOT. De Secretaris, J. BOOL. CHR. HBS LEIDEN Eindexamen B (Math. phys. afd.) geslaagd van groep 4: L. C. v. Nieuwkoop, J. B. den Ouden, C. v. Rijn, D. J. Stöver, S. H.Toebes, P. W. Valkenburg, W. T. W. Vis, C. de Wolff, D. v. Zuylen en M. den Hollander. Afgewezen 1. LEIDSE SIGARENWINKELIERS VERGADERDEN. Vrees voor het ontwaken van slapende vergunningen. In het „Gulden Vlies"' werd een belangrijke vergadering belegd voor sigarenwinkeliers, door de samen werkende bonden, te weten de Chr., Katholieke en Neutrale Vereni gingen. De heer D. Spoor, die als Voorzit ter fungeerde verheugde zich over een vrij grote schare belangstellen den Hij memoreerde o.a. dat de sa menwerking onder de diverse be stuursleden prima was en hoopte dat dit in de toekomst ook gezegd kan worden van de winkeliers, want, zo zei hij, wij komen, nu de tabakken vrij zijn, voor veel, ja heel veel moeilijkheden te staan, en wil je als winkelier gauw uitgeschakeld zijn dan moet je voor de vuist weg gaan verkopen. Wij zijn nog niet vrij om te kopen bij de fabrikanten en zolang dit nog niet kan geschie den, moeten wij met overleg te werk gaan. Het publiek dat denkt te kun nen kiezen de merken die het graag wilt reken, komt bedrogen uit. Virginia blijft schaars, terwijl de voorraden ongeveer met 35 Orient tabakken is uitgebreid. Aan de orde kwam punt 1, de slapende vergunningen zoals van Kruideniers, Hotels en Café's. Deze bedragen over Nederland ongeveer 40.000 tabaksvergunningen, die tij dens de distributie waren bevroren. Een dezer dagen werd officieel be kend gemaakt door het Ministerie van Economische Zaken, dat derge lijke vergunningen, indien zij daar toe een aanvrage indienen bij de Kamer van Koophandel, stuk voor stuk door het Min. van Econ. Zaken zullen worden onderzocht. Wordt hierover gunstig geoordeeld en kun nen de betreffende zaken een vesti gingsvergunning verkrijgen, dan zouden zij na 1 October weer wor den ingeschakeld. Vele stemmen kwamen hiertegen in het geweer en zoals deze kwestie uit de doeken werd gedaan stemde dit niet hoop vol voor de toekomst, er werd zelfs gesuggereerd van een noodtoestand onder de sigarenwinkeliers die er ger zou worden dan voor 1940. Staande de vergadering werd dan ook besloten een request te sturen naar de Min. van Econ. Zaken tegen deze wantoestanden. Daarna werd punt 2, de vacantie- regeling, nog eens uitvoerig bespro ken, rr/et het resultaat dat alle win keliers hun zaken zullen sluiten op Maandag. Dinsdag en Woensdag 11, 12, 13. 25, 26 en 27 Juli, vervolgens 8, 9. 10, 22, 23 en 24 Augustus. Punt 3, de kwestie van de vrije Dinsdagmiddag, waar de winkeliers ook recht op hebben, zal ingaan de eerste Dinsdagmiddag 30 Augustus na de vacantie. Namens de gezamenlijke bonden, A. Walter, secr. WINNAARS V-N.-OPSTEL WEDSTRIJD. Twee van de tien winnaars van de door de V.N. georganiseerde inter nationale opstelwedstrijd, aldus maakt het Voorlichtingsbureau, van de V.N. bekend, Benelux-burgers, namelijk H. van Vloten te Graven- hage en Jean Cayron te Brussel. Gevraagd was een opstel van tweeduizend woorden over de ma nier, waarop de universele verkla ring van mensenrechten in practijk zou moeten worden gebracht. De winnaars zullen een reis naar Lake Success aangeboden krijgen, waar zij dertig dagen zullen mogen verblijven om kennis te nemen van het werk van het secretariaat der V.N., tijdens welk verblijf hun een toelage van tien dollar per dag zal worden verstrekt. De heer van Vloten studeert rech ten aan de Leidse universiteit en is hoofdbestuurslid van de vereniging voor internationale rechtsorde. JUBILEUM BIJ DE N.Z.H.V.M. Gelijk wij reeds berichtten, vier de de heer A. van Zijp gisteren zijn 45 jarig jubileum bij de N.Z.H.V.M. Des middags om half vijf werd hij daartoe door de directie te zijnen •huize g>ehuldigd. De hoofdinspecteur D. v. d. Vijver, die vergezeld was van de chef van dienst en diens as sistent, de heren Janssen en Thomas schetste de levensloop van de jubi lerende wagen voerder en bood hem de gebruikelijke enveloppe aan. En kele trouwe abonné's van de stads tram waren eveneens aanwezig en boden een cadeau aan. Voorts ont ving de heer van Zijp vele schrifte lijke gelukwensen. DE OPLEIDING TOT STRAAT MAKER Heeft het nog zin een vak te le ren dat dreigt uit te sterven? Zo zal menigeen denken, die in dé veron derstelling is, dat het gesloten weg dek de klinkerstraatweg op de duur geheel zal verdringen, toch berust deze verondei'stelling op een on deugdelijke kennis van zaken. Want enerzijds verheugt de asphaltweg zich in sommige jaai-getijden niet erg in de belangstelling van auto mobilisten wegens het grote slipge vaar en anderzijds eist het gesloten wegdek een daarvoor geschikte grondslag en deze is lang niet overal aanwezig, in het bijzonder in Leiden niet. Er zullen dus altijd straatma kers moeten zijn. Wel wordt er te genwoordig meer vakkennis van hen geëist. De tijd dat de straatmaker het vak van zijn vader leerde en de weg plaveide met kleine en grote veld- keien is voorbij. Het materiaal dat tegenwoordig voor de bestrating ge bruikt wordt maakt het nodig, dat de straatmakers een degelijke oplei ding ontvangen hebben, alvorens zij als zodanig kunnen worden erkend. Op twee wijzen wordt getracht dit doel te bereiken. Ten eerste door het geven van theoretische opleiding aan straatmakers, die het vak reeds practisch beoefenen en ten tweede door het leerlingen-stelsel. Jonge lieden, die de lagere school met vrucht hebben doorlopen en niet ouder zijn dan 17 jaar kunnen als leerling straatmaker bij de Gemeen tedienst geplaatst worden en ont vangen door een samenwerking van de Gemeente met het Nijverheids onderwijs een grondige vakopleiding In een driejarige cursus aan een am bachtsschool ontvangen zij een theo retische opleiding, waarbij voorna melijk in de vakken tekenen, meet kunde, materialenkennis e.d. onder richt wordt gegeven. Eén dag per week is voor dit onderricht bestemd, terwijl de overige vijf dagen van de week practisch het vak door bekwa me straatmakers aan hen wordt ge leerd. Zij genieten een van hun leeftijd afhankelijk loon en betalen een minimaal bedrag voor hun theo retische opleiding. Het straatmakei'svak staat in groot aanzien. In de gemeente Leiden zijn de straatmakers ingedeeld in de loongroep van werklieden met bij zondere bekwaamheid (groep V), ter wijl het in vele gemeenten mogelijk is, door een premie- of tariefstelsel tot 30% boven het maximum loon uit te komen. In September a.s. begint een nieu we cursus aan een der daarvoor aarifewezen ambachtsscholen. In verband hiermede kunnen gegadig den bij de Dienst van Gemeentewei-- ken alhier schriftelijk solliciteren voor een plaats als leerling-straat- maker. Men zie de advertentie el ders in dit nummer. n... HUIBERS Haarlemmerstraat 123, Lelden roor Gebaorteaankondigingen WAT ER BIJ DE LEIDSE GROENTENVEILING DOOR DRAAIDE. De beschikbaar gestelde dollars voor een week export van tuin- bouwai*tikelen naar Duitsland, wa ren net voldoende voor één dag ex port. 1.1. Woensdag was het een geluk kige dag voor onze tuinders van Leiden en omgeving, aangezien door het uit de markt nemen van een be langrijke hoeveelheid groenten voor Duitsland, de prijzen wederom lo nend waren geworden. Door de uitputting van dit contin gent, kon op Vrijdag door de ex porteur niet meer gekocht worden, waardoor de opbrengst van veel ar tikelen zeer gering werd, en de na volgende producten als onverkocht aan de veiling achter bleven: Bloemkool 13.577 stuks; Andijvie 2.084 kg; Spitskool 4.120 kg; Bos- peen 1.653 bos; Sla 31.035 stuks. K.L.-DAGKALENDER. Correspondentie: Secretariaat Ver. Katholiek Leiden. Jan Lievensstraat 2 :iden, tel. 22761. Dinsdag 5 Juli 19.30 uur Hotel „Rijnland" (Steenstraat) belangrijke ledenvergadering. Ned. R.K. Bond Sigarenwinkeliers afd. Leiden en omstreken, de heer F. C. de Hosson spreekt over: „Wat verlangt men van U?" De Bataven. De Bataven, die a.s. Zondag deel zullen nemen aan het défilé ter ere van het 25-jarig priesterfeest van de zeereerw. heer pastoor v .d. Lucht, te Den Haag. worden verzocht om 11 uur aanwezig te zijn bij de Gijzeaarsbank. De tocht zal zoveel mogelijk per fiets opder- nomen worden. Denk er vooral om ook je spikes mee te nemen. Rectificatie Dezer dagen ver meldden wij de namen der geslaag de kraamverzorgsters. Zij werden opgeleid in het Kraamcentrum aan de Herengracht, dat uitgaat van het Wit-Gele Kruis en liet Gi'oene kruis. Het is derhalve geen R.K. Kraam centrum. Tussen brug-balans bekneld. Gisterenmorgen is de 60-jarige brug wachter P. van W. bekneld geraakt tussen de balans van de Kraaier- straatbrug en een z.g.n. Hamei-stel ling. De E.H.D. heeft het slachtoffer met inwendige kneuzingen en een bekkenfractuur overgebracht naar het Acad. Ziekenhuis. bioscopen Lido. Is de oorlog in vele lan den een dankbaar onderwerp geweest tot verfilming, ook de na-oorlogse tijd leverde daarvoor veel stof op. In het programma van deze week zien we een beeld daarvan in de Italiaanse film „Tragische Jacht". De ver schrikkingen van de oorlog hebben ook in Italië vreselijke gevolgen ge had. De bevolking was arm en zocht veelal haar heil in de zwarthan del of roverijen. Het nijvere deel evenwel wilde door hard werken zijn brood weer gaan verdienen. Men richtte coöperaties op, waarbij men voor de exploitatie van de grond en de benodigde machines en zaden steun ontving van de staat. Dat geld was ook nodig om de landheren de pacht te betalen. Deze ontzagen zich evenwel niet om de gelden, die uit gekeerd werden te roven of te doen roven, waarop do arme boeren een voudig van hun landerijen werden gezet, terwijl de oogst en de veesta pel werden in beslaggenomen om de „schuld" te betalen. Zulk een historie wordt in deze film tot in bijzonderheden verteld. Een jong paar, Michele en zijn jon ge vrouw Giovanna rijden op een vrachtauto mee naar hun woonplaats. Op deze vrachtauto bevindt zich ook de boekhouder van de coöperatie, die vier millioen lire bij zich heeft. Een overval volgt, er vallen doden, de jonge bruid wordt meegevoerd.... De hele streek trekt er dan op uit om de bandietenbende onschade lijk te maken en natuurlijk gelukt het, zodat alles weer in het reine komt en de bandieten het onderspit delven. Een film voor volwassenen, Trianon. De „Mannen in de ach terhoede" zijn de mensen, die in de oorlog de meest ondankbare kar weitjes moeten opknappen, maar even evenonmisbaar zijn als soldaten. De hoofdpersoon in deze film is Rice, een jonge kerel, die niet slechts vechten moet tegen anderen en on bekende wapenen, maar het meest tegen zichzelf Hij heeft een minder waardigheidscomplex, dat hij moeilijk overwinnen kan en dat hii tracht te overmeesteren door overmatig ge bruik van drank. Susan, zijn verloof de, tracht hem te genezen en houdt hem voor, dat niét de anderen mees ter over hem zijn, maar dat hij moet tonen, de meerdere te zijn. Juist wan neer hij totaal overstuur is, bereikt hem het bericht, dat er twee gevaar lijke, door de vijand uitgeworpen „boobie-traps" zijn gevonden, die door een deskundige gedemonteerd moeten worden. Zijn vriend zal de eerste voor zijn rekening nemen. Hij wordt gedood. Zelf zal hij de tweede demonteren. Hij slaagt erin, het tot een goed einde te brengen en wint hierdoor ziin zelfvertrouwen terug. Wanneer men weet, dat Powell en Prenburger de regisseurs zijn, be- gi'ijpt men ook, met een bijzondere film te doen te hebben. Het onder werp was typisch genoeg om op de hun eigen wijze uitgewerkt te wor den. Verschillende gedeelten, zoals b.v. het ongevaarlijk maken van de bom, zijn meesterlijk gemaakt Het overgaan van de ene scène in de an dere, is, een kleine uitzondering daargelaten, vloeiend en spannend te gelijk. Zij bereikten in de overgan gen, door de toepassing van een en kel geluid in een stille omgeving, dikwijls een sensatie, die in z.g. „thrilles-films" soms zo gezocht aan doet. Hier is het écht en volkomen passend. Voor 18-jarigen. Luxor draait deze week de Ita liaanse film „Vier stappen in de wol ken", die in Nederland terecht het praedicaat „film van de maand" ont ving. De grote verdiensten van dit werk schuilen in de wijze, waarop men een greep uit het dagelijkse le ven tot een boeiende film heeft we ten te maken zonder zich te laten verleiden tot effectbejag en valse franjes; humor en tragiek zó harmo nisch heeft doen samengaan, dat ze in 't kader van 't verhaal voor de volle honderd procent aanvaardbaar zijn; en tenslotte de grote zorg, waarmede de verschillende, sterk uiteenlopen de mensentypen gekarakteriseerd worden Het begin van de film het ont waken van de handelsreigizer Paolo, die door de beslommeringen van zijn gezin en de humeurigheid van zijn vrouw zodanig bij de aanvang van zijn dagtaak gehinderd wordt, dat hij maar net de trein kan halen is reeds direct goed getroffen. In de trein begint het avontuur, wanneer Paolo toevallig een jongedame ont moet, in wier moeilijkheden hij later betrokken wordt. Het meisje, dat enige tijd in de stad gewerkt heeft, keert terug naar haar ouders, maar haar omstandigheden geven aanlei ding de thuiskomst te vrezen. Paolo laat zich, gedreven door medelijden, overhalen, om zich voor bruidegom uit te geven, in de hoop hierdoor te voorkomen, dat het meisje wordt ver stoten. Natuurlijk ontstaan hieruit aller lei verwikkelingen, die uiteindelijk echter voeren tot een indrukwekkend slot, waarin de christelijke edelmoe digheid de boventoon voert. Wederom een goede Italiaanse film, die wij van harte kunnen aanbe velen. Voor personen boven 18 jaar, Casino heeft een kleurenfilm op z'n pi-ogramma, die ons terug voert naar de dagen van de „Pioniers", die zich vestigden in de jachtvelden der In dianen. Het waren ruwe klanten, die slechts respect hadden voor een paar sterke vuisten en voor wie een men senleven niet zo heel veel uitmaakte. Deze film toont het harde leven van deze pioniers, hun strijd met de In dianen, maar ook de menselijke zijde van hun samenleving en de idylli sche pracht der ongerepte natuur. Er wordt menig gezellig robbertje ge vochten en er valt wel eens een schot. maar toch is dat Wild-West-gedoe niet het hoofdmotief van de film. Het voornaamste is de levenswijs van de ze kolonisten en bovenal is de kleu- ren-fotografie van de grootse natuur bijzonder fraai. In het voorprogramma is ook de film ,,12^2 Jaar" opgenomen, een door Polygoon samengestelde i-epor- tage van de meest kenmerkende mo menten uit de tijd, welke koningin Juliana en haar gemaal, prins Bern- hard, thans achter de rug hebben. Zij hebben een veel bewogen tijd meegemaakt en de film herinnert daar aan in velerlei korte flitsen: Deze reportage wordt in de middag uren als dooi'lopende voorstelling gegeven. Het avondprogramma is toe laatbaar voor 14-jarigen, de Filmac voor alle leeftijden. Rex. Tijdens een soirée in een ambassade te Parijs, wordt door een der gasten een inbi'aak gepleegd De buit bestaat uit een boek met aan tekeningen, die van zeer groot poli tiek belang zijn. Natuurlijk moet dit boek in handen van anderen gespeeld worden en daartoe neemt de misda diger de trein naar Triëst. In de „slaapwagen naar Triëst", zoals de film in dit theater heet, gebeuren dan eigenaardige dingen. De dader voelt zich niet veilig, vooral niet als hij bemerkt, dat in zijn coupé ook iemand van de Parijse politie heeft plaatsgenomen. Langs allerlei slinkse wegen tracht hij het bewuste boek verborgen te houden. Ondertussen gebeuren er in de slaapwagen nog meer rare dingen, die uiteindelijk tot gevolg hebben datmaar neen. laten wij niet alles vertellen. Want zij die van een goede, spannende film houden, met een goed opgevoerde climax, moeten deze van dik opge legde sensatie gespeende rolprent gaan zien. Jean Kent speelt er een su blieme hoofdrol in, hierbij voortref felijk geassisteerd door Albert Lie ven, die de intrige weet te ontwar ren. Voor 18 jaar. Personalia. De heer G. v. d. Weele slaagde aan de Technische Hogeschool te Delft voor het prop. examen voor werktuigkundig inge nieur. Zondagsdienst huisartsen. A.s. Zondag 3 Juli zal de dienst worden waargenomen door de doktoren: De Bruyne, De Jager, Kortmann en Mey- boom. Dienst der apotheken. De avond-, nacht- dh Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zater dag 2 Juli 13 uur tot Zaterdag 9 Juli 8 uur waargenomen door: de apotheek Herding Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502, de apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Te Oegstgees. door. de Oegstgees- ter Apotheek, Wilhelminapark 8, tel. 26274. J{wrfe BINNENLAND. De handel in moerasbevers of nutria's heeft sinds 1947 in ons land een grote vlucht genomen. In Zuid- Holland en de Noordelijke provin ciën verrezen vele fokkerijen. Er wordt naar gestreefd tot een fusie te komen van verschillende verenigin gen. Als deze fusie haar beslag krijgt zullen pl.m. 800 fokkers in or ganisatorisch verband hun zaken kunnen behartigen. Op de Spaarndammerdijk zal een standbeeldje worden opgericht voor de legendarische jongen, die vol gens een even legendarisch verhaal enige eeuwen geleden in de dijk een gaatje ontdekt zou hebben, waardoor water iA Rijnland seipelde en door de gehele nacht zijn duim voor het gaatje te houden, het land voor een grote ramp zou hebben behoed. Het standbeeld is bedoeld als 'n attractie voor Amerikanen in f wier land deze legende zeer populair is. De commissaris der Koningin zal op 4 Juli een bezoek brengen aan Pijnacker en Nootdorp. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 1 Juli. Aardappelen bonken f 8.8.40, idem groten f 810.40, idem Drielingen f 3.-40—7.20, idem Kriel f 2.80—4.40, Tuinbonen f 15—18.—, Sla f 1.50—5.90, Bospeen f815.Boskroten f2 3.80. Rabarber f 411.10, Aardbeien f 0.53—0.95, Selderie f 6.40—0.80, Was peen f812.—, Doperwten f29—59., Komkommers f 15.9016.Kroten f9.40—13.20, Bloemkool I f 12—19.— idem II f 9—17.—, idem III f 6.—13.— Princessebonen f 1.30, Peulen f40. VEUR, 1 Juli. Groenten, De prijzen waren voor tomaten 5163, komkommers I 12—15, II 914, III 6—10, Bloemkool I 12—25. II 9—13, II 67. Sla 1.504.70. Tuinbonen 1013, Spinazie 1218, Andijvie 5 10, Stambonen 1,101.20, Snijbonen 901.10, Peen 713, Perziken 718, Postelein 1018. TER AAR, 1 Juli. Groenten. Stek 5085, Stamprinsen 1.101.30, Stamsnijbonen 70. alles per kg.. Peu len 1.205.80, DopDers 2.403.20, Kasdoppers 2.30—3.2Ö, Witte capu- cijners 3 70—4.10. Blauwe Schokkers 4.50—5,20, Tuinbonen 852.20, alles per 10 kg., Bloemkool 1526, idem II 613, idem stek 15 per stuk, To maten 2937, idem kriel 613 p. p., Andijvie 5. Waspeen 6, Waspeen stek 1 per kg., Komkommers 1018, idem stek 5—6 p. st„ Sla 1.50—3.50 per 100 st„ Boskroten 23. Bospeen 610 p. bos. Aardappelen 710, idem kriel 3—4, Kroten 712, Rabarber 39, Spitskool 7, Postelein 9, Zuring 1, al les per kg„ Bosuien 3.103.60 per 100 kg., Selderie 23 per bos, Augurken grof 7, aardbeien 2940. idem kl. 921, Frambozen aardb. 41 per doos, Aardb. 11.75 per slof. Rode bessen 2527, Zwarte 37 per kg. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juli. Bloemen. Alstroemeria 0.090.18, Esther Read 0.040.12, Anjers 0.06 0.15, Campanula 0.100.13, Colvillie 0.09—0.36', Scabiosa 0.06—0.23, Gladio len 0.38—0.75, Liatris 0.30—0.39. An- glaia 0.10—0.12, Lelies 0.60—1.80, Ere- mues 0.401.30. Groenten. Aardbeien 0.17 0.25, idem framboos 0.230.38 per Yi pond, Bospeen 6.8.Kropsla i.502.80, Breekpeen 6.8.Bos kroten 2.6.Bloemkool 626. Tomaten 56.69.per 100, Peulen I 3.90—6 40, idem II 2.20—2.80, Dop erwten 2.903.40, Capucijners 2.60 3.30, Kassnijbonen 9.13.idem stek 5.6.50, Dubb. Stambonen 14.50 16.per 10 kg., Augurken grof 14.40, idem bom 8.idem stek 2.90 per 25 kg. 3-Delig 1-Persoons KAPOKMATRAS met Kussen, Solide tijk 77.50 3-Delig 2-Persoons MATRASSTEL, Prima Javakapok vulling, QC Gebloemde tijk 2-PERS. BEDSTEL, Prima tijk. Wol vlokvulling met Kapok CI Kussens UI." SLAAPKAMER AMEUBLEMENT, 2-Persoons, Eiken QQ geschilderd Grote 2-Persoons ZUIVER WOLLEN DEKEN, Fantasie dessins 19.75 Grote partij HALFWOLLEN DEKENS. Groot koopje 1325 HAARLEMMERSTRAAT 172 - 174 - 179 ZIET SPECIALE ETALAGE AANBOD 2 Perz. kleden, een Oos terse kleurenpracht als ze door ons zijn gereinigd. Reparatie van alle soorten tapijten, stoppage, motwe- ï-end maken. Vrijbl. alle inlichtingen. Atelier „Ma rokko". Buitenruststr. 8a, Tel. 23708. 4341 2 Pijnlijke voeten? Volle dige pedicurebehandeling 71.25. Bij u thuis ƒ1.50. Bij abonnement (10 x) resp. f10 en 12.50. J. M. Heijn Jr. (med. gediplo meerd pedicure). Haag- weg 216. Telef. 20554. 2 Geslepen likeurglas 59 ct„ modern model op voet, Boheems slijpsel. 30- delig glasservies in deze uitvoering 15.95. I.V.A. Haarlemmerstr. 48t Nova, Noordeinde 43, Leiden. 2 Attentie. Wij repareren uw gebroken porselein Sak sische groepen antieke borden, beelden enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Schoonmaken van schilderstukken en re- paxatielijsten. Inkoop goud zilver Bremmer, Haar- l.mmerstraat 99 Goegerritstraat 1, no. 22791. 2 Goede damesfiets te koop, n. b. 40, zinken tei len bovenmaat 70 cm f 7.50 60 cm 5.25. 55 cm f 3.75, 50 cm. 3.50, zaaibakken 3.50, werkemmers f 2.85, put- en schepemmers f 2.50 afwasbakken 2.25, stof- blikken 50 ct. Stationsweg 140, Lisse. 4340 2 Dames. De Chemico- wave is altijd safe. Laat uw haar nu bij ons verzor gen en u zal verrukt zijn over de Chemico, maar be spreekt vooral vroegtijdig. Verknoei qw haar niet door het zelf te doen. Nic. Plantfeber, Apothekersdijk 8. Telef. 26218. 4348 2 Kinderwagenreparaties Uw oude kinderwagen weer nieuw. Kappen over trekken, bekleden, alles le kwaliteit leerdoek. Spui ten in elke gewenste kleur, nikkelen, verschromen. Ons werk is vakwerk. Sinds 1844. Langezaal, Stille Rijn 7. Tel. 26545. 2 1 doos „Burg" meubel- was 19 ct. le kwaliteit wrijf was, speciaal geprepa reerd tegen houtworm. Met inlevering van deze advertentie. Geldig tot 9 Juli. I.V.A., Haarlemmer straat 48, Nova, Noordein de 43. Leiden. 4326 2 4000 Tomatenplanten te koop bij J. L. Bakker, Noordeinde 238 A, Roelof- arendsveen. 4312 2 Jonge hennen; broed 1949, kerngezond en inge ënt. prijzen billijk; t/m 10 kippen is vrij van eier- inlevering! Broederij Groe- v. d. Valk Boumanweg 26a neveld, Rijks Erk. 15386, Tel. 25590. Zondags geslo ten. 4311 2 ..Het Ringenhuis". Spe cialiteit in trouw- en ver lovingsringen. Vanouds bekend adres voor al Uw ï-eparatiën aan goud, zil ver en uurwerken. Inkoop goud. Vergulden en ver zilveren. Morsstraat no. 9. Tel. 24920. 2 Motorrijwiel aangebo den, Villiers 98 c.c. in pri ma staat, prijs f 190. Nieu we Rijn 96. 4344 2 Chrysantenstek van Louis Germ f 25.per 1000; Rajonanten en bui- tenbloeiers 20.p. 1000. H. A. Verhaar, Lange- raar 17. 76 Adverteert in dit blad DIVERSEN 2 Openlijk dank aan God op voorspraak van H. Ma ria. Josef en Antonius voor genezing van een ziekte. 4331 V. V. te Z. 2 Th. J. van der Heijden, rechtskundige en gemeen te deurwaarder, Hoge Rijn dijk 105105a, Leiden, tel. 23405. Behandeling van rechts- en pachtzaken, in casso's. ontruimingsgeschil len, opmaken van contrac ten enz. 2 Verloren: een gouden kruisje, vermoedelijk in Aarlandcrveen. Tegen be loning terug te bezorgen bij Mei. E. M. v. d. Berg, Noordeinde 55, Aarlander- veen. 78 2 Verloren een goud hals kettinkje met lichlbl. steen (gedachtenis). Gaande van Jac v. Beierenweg naar Herenstraat. Tegen belo ning terug te bezox-gen Herenstraat 27, Voorhout. Abonneert U op „Sursum Corda"

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3