216 Aquarium- en Terrarium-tentoon stelling in de Orangerie geopend Prof.wijk bouwde zelf een clubhuis KAMGAREN COSTUUMS HULP CASSIERE PONTSCHOOL 1.89 1.96 1.24 1.98 4.24 VRIJDAG 1 JULI 1949 OE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA S ïlatuMVAienden" eafioAeeAt duizenden. u-lMen. Een hoekje van de hal, waar een bloementuin met vijvertje is inge richt, aan weerszijden waarvan een gezelschaps-aquarium staat. OMGEVEN door de weldoende rust en stilte van de Hortus Botanicus, staat een klein, vriendelijk gebouwtje, dat uit 1716 dateert en ge woonlijk een al even serene rust inademt, 's Winters worden er een stel kuipbomen, die de vrieskoude niet kunnen weerstaan, naar binnen gedra gen voor hun winterslaap en in het voorjaar gaan zij weer naar buiten. Verder gebeurt er niets in deze Orangerie. Maar wie thans komt kij ken, zal zien, dat dit gebouwtje inwendig een hele metamorphose heeft ondergaan, ook al rumoert het er n og niet, want vissen maken nu een maal geen lawaai. Maar het rustige interieur van wit-gekalkte muren is veranderd in een donkere grot, een kleurige bloementuin en een lan ge gang met vele groenig-glazen ruiten. Grootse opzet, die goed geslaagd is Reeds eerder schreven wij over de plannen van de Leidse Aquarium en Terrariumvereniging „De Natuur vriend.", die een groots opgezette, in Nederland jua opstelling nog met vertoonde, expositie wilde inrichten. Hard is er gewerkt; alleen insiders kunnen wefcn wat er allemaal komt kijken om én tentoonstelling als de ze in te riihen. Maar ook de leek kan zien, <ht~ er veel moest gebeu ren. En het is gebeurd. De heer Anton de Groot, v>orzitter van het Tentoon stellingsbesuur, is er wekenlang voor in tour geweest, om alles tot in de puntjes te verzorgen. Het moet gezegd wollen, dat hij met z'n me dewerkers »er van z'n werk heeft. Het is een mooi geheel geworden, waarin ook mensen „die niets om vissen geve" met veel genoegen zullen rondwandelen. Inderdaadrondwandelen ,want de oppervlakte van deze tentoonstel ling is behorlijk groot. In de hal is een vijvetje gemetseld, waarin een grappig fonteintje een fraaie aardewerker, vis van Marcel Keezer besproeit. Rndom is er een weelde van zomerblemen geplant en stem mig groen feheerst de achtergrond. Aan weerszden daarvan tronen 2 gezelschaps-quaria met een bonte vejscheidenhid aan vissen. Eveneens /an rode baksteen zijn naast de ingng twee muurtjes ge metseld, warop enkele terraria een mooi plaatsje vinden, om hun leven de inhoud vn kleine reptielen te tonen. De rechterleugel van de orange rie is omgetverd tot een donkere grot, die sleots verlicht .wordt door het zachte ze-groene licht, dat uit de vele aquaia straalt. Hier bewon dert men troische vissen in de meest denkbae verscheidenheid, van levendbarendtandkarpers tot de te re en schuchtre rasbora's toe. Naast deze familie-quaria zijn er ook di verse bakken met zeer bijzondere specialiteiten,die ook voor bezoe kers zonder eskundige kennis een boeiend schoivspel vormen. De linkervlugel tenslotte werd in beslag genomn door verschillende stréek-aquaria waarvan wij noemen Afrika, Amaane-zijtak, Amazone- hoofdrivier, Sinatra's laagland en... temidden van l deze exotische soor ten een doodgwone Hollandse boe rensloot, die h', in deze illustere om geving bijzon®- goed doet. Men be hoeft het dus iet beslist ver te zoe ken, om iets nois te vinden! In de ze afdeling exgseert de Leidse cera miek kunstena- Marcel B. Keezer enige van zijnnooiste werkstukken waaronder een paar kunstzinnige VAN ONZE AVERTEERDERS. SLAGERf GEOPEND. Vele mooie bloemstukken van vrienden, cliënn en zakenrelaties getuigen thans og van de feestelij ke opening, diegistermiddag om 2 uur plaats voncin het pand Haar lemmerstraat 2t, waarin de heer J. A. Kruijer delagerij van de heer A. H. Visser ieeft overgenomen. Onder de aanwigen bevond zich ook de directeuivan het Openbaar Slachthuis, dr. B Reitsma. Het interieur onderging enige verandering doe een nieuwe ver lichting en de afschaffing van en kele nieuwe maiineriën, zodat de winkelstand op e Haarlemmerstr. thans weer ee:goed geoutileerde Rund-. Kalfs en "arkensslagerij rij ker geworden is. vissen, in wonderlijk mooie kleuren combinaties. Met eenvoudige bloe men is hiermede een prachtig effect bereikt. Het geheel geeft de indruk van een zeer deskundige indeling en rang schikking. Menige aquarium-liefheb- bgr zal er uren vol genot kunnen doorbrengen. Anderen zullen zien, dat er ook in de hobby van een aqua rium heel wat zit, zeker meer dan de befaamde kom met 1 goudvissen, die in grootmoeders boudoirtje de belangstelling van haar kleinkinde ren en van de poes! genoot. De opening Tegen vijf uur verzamelde zich in het Botanisch Laboratorium een aan tal genodigden, voor de officiële opening, welke door burgemeester jhr. mr F. H. van Kinschot in de col legezaal zou worden verricht. Prof. dr T. H. v. d. Honert, hoog leraar-directeur van het Botanisch Laboratorium en de Hortus Botani cus der Rijksuniversiteit, sprak een welkomstwoord en dankte het Col lege van Curatoren voor de welwil lendheid, waarmede het de Orange rie voor dit doel afstond. Speciaal de moeilijkheden, in verband met hei inrichten van het zee-aquarium waarvan de vissen tijdens de ope ning eerst arriveerden schetste prof. Honert, daarbij het bestuur fe liciterend met het prachtige resul taat. Burgemeester van Kinschot noem de zich niet zozeer een expert als wel een liefhebber van aquaria. Hij had nl. met z'n zilveren huwelijks feest van het bestuur van „De Na tuurvriend" een aquarium cadeau gekregen, waarmede zijn belang stelling hiervoor was opgewekt. De burgemeester gaf vervolgens col lege over het ontstaan en het in richten van aquaria en roemde, naast het bestuur, vooral ook prof. v. d. Honert, die een zeer groot aan deel in de voorbereidingen heeft ge had. Ditzelfde vernamen we uit de mond van de heer A. de Groot, die geen woorden genoeg kon vinden om prof. v. d. Honert te danken. Spr. spoorde vooral ook de hoof den der scholen aan om met hun leerlingen een bezoek aan deze ex positie te brengen. Tenslotte spraken nog dr. J. N. Lode wij ks, voorzitter van de Ned. Bond „Aquaterra", die het nut van deze liefhebberij belichtte, en de heer W. Zwart, voorzitter van de Leidse afdeling, die het tentoonstel- lingsbestuur dankte voor zijn harde zwoegen. Het resultaat van dit zwoegen be schreven wij reeds en werd na deze officiële opening door de vele aan wezigen in ogenschouw genomen. De tentoonstelling loopt van 1 tot en met 17 Juli en heeft als ingang de poort op het Academieplein. BESTUUR VAN „VOMO" SAMENGESTELD Op de huishoudelijke vergadering van de V.O.M.O. (voor onze mili tairen overzee) afd. Leiden, is het bestuur samengesteld als volgt; J. L f. d. Meyden, Lindestr. 19, voor zitter; mevr. I. Hoogeveen de Vries, Koninginnelaan 58, secretaresse; mej Z. Groeneveld, Haarlemmerweg 633, penningmeesteresse; J. Deroge, de Genestetstr. 93, 2e voorzitter; mevr. C. Sieval, Marnixstr >27a, 2e secre taresse; mevr. Planjer, Kapteijnstr 19, 2e penningmeesteresse; M. L. Spruit, Leuvenstr. 21; mevr. D. H. Teljeur, Kapteynstr. 14; E. Bey, Waardgracht 17. Voor het lidmaatschap kan men zich opgeven bij de secretaresse er. al de genoemde adressen. 45 JAAR BIJ DE N.ZH.V.M. Vandaag herdenkt de heer A. van Zyp, wonende in de Mauritsstraat, zijn 45-jarig jubileum bij de N.Z.H. V.M. De jubilaris, die thans wagen voerder is, heeft de evolutie van het tramwezen in verschillende stadia van nabij meegemaakt. Zo is hij een van de enkele nog in leven zijnde koetsiers van de paardentram, die al bijna veertig jaar uit het stadsver keer is verdwenen. K.G.V. VICTORIE Met ingang van heden hebben we een ander leslokaal, n.l. de gymzaal van de school in de Medusastraat, ingang Javastraat. Alle leden komen dus Vrijdag naar deze zaal. Maan dagavond is daar van half 7 tot half 8 les voor de Maandagavond-leden, van half 8half 9 voor de eerste rythmische groep van de Woensdag avond en van half 9 tot half 10 voor de 2e rhythmische groep. Woensdag middag op de gewone tijden ook voor de kleuters. Laten alle leden nu eens op tijd komen, want wie te laat is, blijft voor de deur staan. Vergeet ook niet het bondsgeld mee te brengen. Het bestuur. DE „ROMANA CUP" Morgen zal de „Romana Cup" voor de eerste maal uitgereikt wor den. De Cup is bestemd voor de beste visser, die de „Vroolycke Arke" herbergt. Om dit vast te stellen, zul len de vaders van de Ark elkaar in een vroolycke viswedstrijd bekam pen. De kamp zal plaats hebben Za terdagmiddag 2 Juli, in het Oegst- geester kanaal. De Cup is een fraaie beker van meer dan 30 cm hoogte. In sierlijk schrift prijken op de Cup de woorden „In de Vroolycke Arke" Met fraaie golvingen, waarin zich 't wafcr weerspiegelt, rijst zij uit haar voetstuk op. Deze Cup is beschik baar gesteld door rector F. Berne- feld en is bedoeld als wisselbekar. Leiden de visstad heeft hiermede haar eigen vistrofee. de „Romana Cup"! S.L.F.Haagwegkw. De schaak wedstrijd tussen S.L.F. en Haagweg- kwartier had volgend resultaat: De WildeHarland 01, Annokkee— Brouwer 01, ten CateKriek 01, MazurelDietz 01SamsonJ. Koren 10, v. Oor.' ijers 10, KatwijkStikkelorui -0, Bonsel- De Man 01, Goslin,_ —Koren Sr. 10, JansenA. Koren 10, v. d. HoevenJ. Tol 01. Totaal 56. Een dam wedstrijd tussen S.L.F. en Haagwegkwartier had de volgen de uitslag; BeijPronk 02, Oli vierNagtegeller 02, Neijs-Heems- kerk 02, MuizertD. Crama 02, v. SlootenOffermans 20. To taal 28. Personalia. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propaedeutisch examen voor natuurkundig ingenieur de heren S H. Wijnnobel en F. van Eek, voor het prop. examen voor electrotcch- nisch ingenieur de heren M. H. T. J. Bergsma en R. L. Bosch, allen al hier woonachtig. Mej. Joke Wesseling slaagde te Haarlem voor het examen Welpen leidster, uitgaande van de Ned Kath. Verkennersbeweging. UIT DE OMGEVING STOMP WIJK DE HARDDRAVERIJ BESTAAT 40 JAAR Een groot concours-hippique De al om in den lande bekende Harddraverij-vereniging „Nooit Ge dacht" te Stompwijk viert dit jaar haar veertig jarig bestaan. In ver band hiermede is in de eerste ver gadering in dit seizoen besloten de kortebaan draverij een feestelijk aanzien te geven, de paardensport waardig en het programma uit te breiden met een groot concours hip- pique. De volgorde van het program ma is als volgt samengesteld: Op 3 Aug. a.s. de grote Jubileum Kortebaandraverij, waarvoor als le prijs een bedrag van f 1200 beschik baar is gesteld. Het bestuur verwacht een record aantal deelnemers uit alle delen van het land. Op 4 Aug. a.s. v.m. optocht met de schoolkinde ren, waarna kinderspelen en tracta- tie op het feestterrein. In de namid dag om 2 uur neemt dan het con cours hippique een aanvang. Dit on derdeel zal omvatten: 1. Tuigpaar- den nieuwelingen-klasse, 2 idem openklasse, 3. tuigpaarden twee spannen, 4. tandemrijden, 5 land- bouwtuigpaarden en als slot een groot springconcours. ZOETERWOUDE (H. R.) Oranjefeest. Nog ter gelegen heid van de verjaardag van onze Koningin organiseert het Oranje-co mité voor de Hoge Rijndijk enige feestelijkheden, bestaande uit een kinderfeest en enige volksspelen op Woensdag 6 en Donderdag 7 Ju li a.s- Woensdagavond wordt er be gonnen met sprietlopen voor perso nen boven de 14 jaren om geldprij zen. Donderdag 7 Juli beginnen de kinderfeesten om 9 uur, verzamelen op het terrein van de Aero-gasbe- ton, daarna in optocht met versierde rijwielen autopeds, zowel groeps gewijze als individueel langs de Ho ge Rijndijk tot aan grenshoek en vandaar naar het feestterrein „Park Rhijnvreugd". Na een toespraak van de voorzitter en kinderzang volgt de tractatie der kinderen. Des namiddags te 2.30 uur pop- penkastvertoning op het feestter rein (bij slecht weer in het gymnas tieklokaal). Om 4 uur beginnen de volkspelen voor oudere, bestaande uit ringsteken voor dames en heren afzonderlijk, kruiwagen-race voor paren en tot slot de levende stoelen dans. Opgave voor deelname kan geschieden bij de bestuursleden. w „Sociëteit 't Profje", gezien vanaf de speelweide. Een bewijs voor „Wat eenheid vermag" timmeren aan de Ambachtsschool, en de heer S. Abelman, ging het al lengs beter, totdat plotseling de wijk bemerkte, dat het gebouwtje er inderdaad zou komen. Daarmede laaide het enthousiasme op en kwa men van alle kanten arbeidskrach ten opdagen, maar het bestuur wil de er niet meer aannemen dan de eerste 25. De dames organiseerden een Oranje-bazar en zorgden met de baten hiervan voor het interieur. En nu is alles klaar. Een mooi be wijs voor wat eenheid in een buurt vermag. Dank zij de spontane medewer king van de 25 bouwers, bespaarde de Prof. wijk maar liefst vierdui zend gulden op de bouwkosten van dit clubhuisje, dat een vergader ruimte van 8x5 meter, een keu kentje met buffet, toiletten en een garderobe bevat. Een fris verfje, vrolijke gordijnen, een aardig ste nen schouwtje en licht gelakte meu belen scheppen een gezellige sfeer in het zaaltje, waarin de leden van de Prof. wijk hun „soos" zullen hebben. Zaterdagmiddag om vijf uur zal burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot de officiële opening ven- richten. Eveneens zullen op die mid dag twee nieuwe kostbare speel- werktuigen door de kinderen (dit jaar zijn er 800 ingeschrevenen!) in gebruik worden genomen, 's Avonds wordt een huldigings-bij eenkomst gehouden, waarop de bouwers en de twee bouwmeesters eens flink in de bloemetjes gezet zullen worden. Wat zullen dc bewoners van ,,Dc Professoren-wijk" gedacht hebben, toen op 5 Maart 1.1. de eerste spade in de grond ging voor de bouw van een eigen clubhuis? Wellicht zullen velen hun schouders eens opgehaald hebben, toen moeizaam de eerste kluit werd uitgestoken. Wat moest er immers van terecht komen? Een clubhuis bouwen met vrijwillige ar beidskrachten in de vrije avonduren en. op Zaterdagmiddagen, zou wel op een fiasco uitlopen. Inmiddels verraste de buurtvereniging „Mare- lita" heel de stad met een eigen ge bouwd clubhuis. Daarmede steeg in de Prof. wijk de animo. En thans staat er aan het einde van De Sit- terlaan een keurig gebouwtje, waar aan het bestuur de vrolijke naam van „Sociëteit 't Profje" heeft ge geven. Reeds toen in 1947 de speelweide in gebruik genomen werd, voelde men behoefte aan een eigen ge bouwtje. De kinderen moesten voor elk slokje water en voor elk „klein of groter oponthoud" naar huis. Bo vendien is er in heel de wijk geen vergaderruimte, zodat er beslist iets komen moest. Het ijverige bestuur, met aan het hoofd voorzitter P. D. Beversluis, ging aan het rekenen, maar ieder plan viel te duur uit. Ook een z.g. Steen- en spijkeractie leverde niet voldoende op, om de bouw te finan cieren. Ten einde raad werd bij de gemeente aangeklopt. Het resultaat was een renteloos voorschot van 2500,Maar het was nog te wei nig; het meest eenvoudige plan moest nog altijd rond f 8000,kos ten. Goede raad was duur! Toch wérd de oplossing gevonden. Op een gebouwtje kan men niet besparen door het dak weg te laten of slechts twee muren op te trek ken, in plaats van vier. Maar wel kan bespaard worden op arbeids krachten, mits men die zelf leveren kan. En dat kon dc Prof. wijk. Wel iswaar aanvankelijk een beetje schuchter, maar onder energieke leiding van de heren P. Grin, leraar B. Meuwsen en M. Onstwedder. Ondertrouwd: H. Boom jm. 29 j. en L. de Mooij jd. 26 j.; A. Kluivers jm. 27 j. en M. van Loef jd. 23 J. H. de Koekkoek jm. 36 j. en J. S. de Koning gesch. 32 j.; J. van Leeu wen jm. 27 j. en M. J. Mark jd. 23 I. J. Neuteboom jm. 26 j. en J. van der Beek jd. 22 j.; C. Schouten jm. 28 j. en G. van der Zwart jd. 25 j A. L. Vister jm. 24 j. en W. Flipoo jd. 22 j.: N. Vooijs gesch. 30 j. en P Larei jd. 23 j.; J. H. Teeuwen jm. 26 j. en J. C .M. Dekker j d. 30 j.; W. Clements jm 26 j. en B. P. van der Heijden jd. 25 j.; J. H. van Evert jm. 23 j. en J. J. Florisson jd. 18 A. H. Immink jm. 22 j. en J. J. Boeff jd. 24 j.; A. G. Voordouw jm. 26 j. en G. Boom jd. 22 j.; J. C. E. Dijk huizen jm. 25 j. en J. R. Beusekamp jd. 22 j.; P. H. van Veen jm. 23 j. en E. Bloemzaad jd. 19 j.: A. H. van Zuijlen jm. 31 j. en C. H. Martinot jd. 26 j. Gehuwd: H. E. Nottrop jm. en P. C. Kanbier jd. Overleden: G. S. Nagtegaal m. 79 j.; G. van der Klis echtg. van H. J. van der Steen, 48 j.P. Gijsman wednr. 77 j.; J. Blok huisvr. van P. Siera, 60 j. LAATSTE BERICHTEN ONTWERP WET OP DE BEDRIJFS ORGANISATIE. In parlementaire kringen verneemt het A. N. P., dat de kans uiterst ge ring is, dat het ontwerp wet op de bedrijfsorganisatie nog behandeld zal worden vóór het zomerrecés, dat op 22 Juli ingaat. BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem Anthonie Thor- nee z. van A. Faber en B. P. Eggink; Charlotte Maria d. van H. J. Jaspers en, E. E. Klein: Cornelia Elisabeth d. van W. A. F. Marijt en M. P. Koo reman; Johannes Gerardus Maria z. van J. G. Verhaar en W. J. Wessels; Hendrik Hermanus Willem z. van H. H. W. van der Ster en B. E. Stik- kelorum: Jeannette Elizabeth Maria d. van J. L. Nieuwenstein en E. de Greeff; Marga Henriëtte d. van S. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Juli. Vee. Aanvoer Fokstieren 8, Slachtdieren 15, Kalf- en Melkkoeien 84 450850, handel mat. Varekoeien e.a. 9 350550, handel tam., 350 vette koein, 1 Pink, 6 Vette kalveren. 182 Nuchtere kalveren, 250 Vette schapen, 95 Wei- deschapen 60 —80, 111 Vette lam meren 3445, 444 Lammeren 22— 32, 19 Zeugen, 195 Mestvarkens 50 65, 462 Biggen 3550. 31 Bokken en geiten f 1540, handel matig. Kaas. Prijs per 100 kg.: Zwa re 182, Goudse kaes f 170174, id. 2e srt. 165169 Leidse kaas 160 165. Aanvoer: 30 partijen. Handel matig. DELFT, 30 Juni. Vee. Aange voerd 2 paarden, 295 runderen, 126 nuchtere kalvei-en, 101 varkens, 619 biggen, 31 schapen, 52 lammeren en 18 geiten. Hiervan waren bestemd voor de leveringsmarkt 287 runderen, 116 nuchtere kalveren en 2 schapen. De prijzen voor de biggen waren van 30 tot 50 an voor de lopers tot 90. Stille handel. R'VEEN, 30 Juni. Groentcnveiling. Aardbeien 17--24, id. framboos 27 39 p. y2 pond. Bospeen 78, Breek- peen 79, Bloemkool 629, Krop sla 1.502.10, Tomaten 4050 p. 100. Kassnijbonen 9.5012, id. stek 57, Prinsessebonen 11.5012.50, Peulen 1.205.60, Doperwten 2.803.20, Capucijners 3.103.60, Tuinbonen 1.401.60 per 10 kg. Advertentiën t Heden is tot onze diepe droefheid overleden, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze geliefde Stiefmoeder, Grootmoe der en Overgrootmoe der. Mevrouw 33 ELISABETH CORNELIA VAN BOHEMEN— HEEMSKERK. Wed. van LEONARDUS VAN BOHEMEN. in de ouderdom van 68 jaren. V oorsch o ten: C. A. v Bohemen J. M. v. Bohemen v. d. Voort Delft: A. C. v. Bohemen M. v. Bohemen Bovenlander Leidse-hendam: J. N. v. Bohemen J. J v. Bohemen Dobbe G. Th. v. Bohemen L. v. Bohemen ICleijwegt J. C. v. Bohemen J. v. Bohemen Jurgers Ede: N. J. v. Bohemen, Maj. Aalmoezenier kleinkinderen en achterkleinkinderen. Leidschendam, 1 Juli 1949 De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben Maan dag 4 Juli in de kerk van de H.H. Apost. Pe trus en Paulus te Leid schendam om 10.45 uur waarna begrafenis op het Agatha-kerkhof te Leidschendam. Rozenkransbidden Za terdag 2 Juli om 8 uur Kon. Julianaweg 100, Leidschendam. Dat zij ruste in vrede. t Heden overleed tot onze diepe droefheid voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze geliefde Zuster en Tante Mevrouw 34 ELISABETH CORNELIA VAN BOHEMEN— HEEMSKERK Wed. van LEONARDUS VAN BOHEMEN. in de ouderdom van 68 jaren. G. Heemskerk en kinderen. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurige ziek te. onze beste, trouwe, zorgzame Man. Vader, Behuwd- en Grootva der. de heer 22 JOHAN WILLEM STOFFERS, in de leeftijd van 71 ja- Leidën: H. S. A. M. Stoffers de Graaff J. H. Stoffers J. W. Stoffers Jr. Hilversum: A. P. Dekker Stoffers J. A. Dekker en Kleinkinderen. Leiden, 30 Juni 1949 Burggravenlaan 9. Geen bezoek Geen bloemen De begrafenis is be paald op Maandag 4 Juli a.s. te 2 uur op de begraafplaats aan de Groenesteeg te Leiden. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze hooggeachte Oud-Direc teur en Oprichter, de heer 49 J. W. STOFFERS. Directie en Commis sarissen N.V. Intern. Handel-Mij., „Imenexco" Leiden, 30 Juni 1949. FLINKE BAKKERSBEDIENDE J W. Kaptein, Windlust- weg 15, Wassenaar. AANBESTEDING Namens het Bestuur van de wbv. „Buitenlust" te Oegstgeest zal op Dinsdag 19 Juli 1949 te 11 uur in Hotel ,,Het Witte Huis" te Oegjstgeest, overeenkom stig het Aanbestedingsre glement W B., worden aanbesteed: 3 Het bouwen van 10 eengezins- en 6 du- plexwoningen, met bij behorende werken, op een terrein aan de Rijnzichtweg te Oegst- geest. Bestek en tekeningen f 15— (p. p. 15,25). Res titutie ƒ10,—. De Architect: A. VAN DER HEIJDEN Garenmarkt 9, Leiden. EXTRA BERICHT! BEDEN ONTVANGEN GROTE COLLECTIE OOK VOOR CORPULENTE HEREN. In KAMGAREN en TWEED SPORTPANTALONS hebben wjj een prachtige sortering. SPORTCOLBERTS, REGENJASSEN en DEMI Onze WERKKLEDING is ijzersterk en de keuze is groot Yoor bakkers, schilders en andere vakken. KLÜMPERS Kledingmagazijn ïeYerflo™t5raat 234 TE LEF. 20206 Wij behoeven slechts te wijsen op de RESULTATEN: TRIANON THEATER Breestraat. geslaagden cursusj. '47'48 ASSOCIATIE, VER. LEER., MIDDENST.-DIPL. A.S.B. TYPEN - STENO TALEN - BOEKHOUDEN M idd anstandsopleiding Dagcl. Inschr. TELEFOON 21219, ALLEEN STEENSCHUUR 3 ZATERDAG AANBIEDING Wollen Herensokken bruin en grijs 2 punten Fijne Dameskousen 1 punt 1.82 Interlock Dameshemdjes Wit en Rose 3 punten Interl. Jongcnsbroekjes Diverse maten vanaf 3 punten Interl. Herenbroekjes of hemdjes 3 punten Damcsscli 6 punten Dames stofjes Zijde Imprimé 4 punt GANGETJE 4 - LEIDEN ADVERTEERT IN DE LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3