Wimpie Schroeder en Drobny in de finale _H.ni H._ I DONDERDAG 30 JUNI 1949 DE LEÏDSE COURANT PAGINA 3 De Wimbledonkampioenschappen MORGEN zullen Ted Schroeder, d e 28^4arige Californiër, die dit jaar te Wimbledon debuteerde, en d e Tsjech Jaroslav Drobny elkaar ont moeten in de finale van het heren enkelspel. Ze hebben tot dusver slechts één keer tegen elkaar gespe eld, en wel op harde banen in Ame rika toen Schroeder in drie sets won. Bij de dames vier Amerikanen in halve finales Gisteren had Schroeder in de hal ve eindstrijden, die door 17.000 toe schouwers werden bijgewoond, twee uur nodig om zich met veel moeite in vijf sets van Sturgess te ontdoen. Drobny van zijn kant rekende in iets meer dan een uur met de blonde Australiër John Bromwich af, die in de drie sets slechts 6 games kon winnen. Schroeder en Sturgess, die onge veer van gelijk postuur zijn en el kaar in speelsterkte ook niet veel ontlopen, zorgden voor een zeer spannende partij. Het werd een strijd met wisselende kansen waar in de Zuidafrikaan gaver en ook zuiverder speelde. Maar hij miste de aggressiviteit en de vechtlust van zijn dynamische tegenstander. Sturgess won "de eerste set en Schroeder de tweede. De derde gaf een bittere strijd te zien waarbij ieder zijn service won tot 4-4. Schroeder kwam bij 5-4 op 2 punten van de zege in deze set, maar hij verloor de game en Sturgess liep uit tot 6-5. De twaalfde game had een verbazingwekkend verloop, want de Amerikaan, die met love-forty had achter gestaan, redde niet minder dan 8 setpunten voordat hij het hoofd moest buigen. Er werd verwoed gevochten om de eerste game van de vierde set. De Amerikaan haalde op van 15-40 en nam de game tenslotte met een vlek keloze drop shot. Sturgess liet de set toen lopen en het werd 6-1. De beslissende set bracht niet de spanning waarop gerekend werd. De games gingen met de services tot 2-2. Toen brak Schroeder door de services van Sturgess heen en won betrekkelijk gemakkelijk vier games achter elkaar, waarmee hij zich in eindstrijd plaatste. De partij DrobnyBromwich was, vergeleken bij de andere halve fi nale, een tamme geschiedenis.^. De Tsjech liep door snel en hard spel uit tot 5-0 voordat Bromwich een game kon winnen. Zijn opleving was van korte duur en Drobny nam de eerste set in 13 minuten. In de tweede wonnen beiden hun services tot 3-3. Maar de zevende game was voor Drobny met love, dank zij enkele prachtig geplaatste drives. Hij bracht ook de volgende twee games op zijn naam en daarmee de set. In de derde set werd het in een ommezien 3-0 voor de in ijltem po spelende Drobny, hij liep verder uit tot 5-1, miste een smash, die hem de zevende game had kunnen geven, zodat het 5-2 werd, maar nam de ser vice van Bromwich in de achtste ga me, en daarmee had hij zich voor de finale gekwalificeerd. In de halve finales van het dames enkelspel is het al Amerika wat de klok slaat. Louisse Brough, de titel- houdster, speelt tegen Pat Todd en Margaret Dupont Osborne komt uit tegen Helen Rihbany. moeite in 6 min. 59 sec. van de Rea ding Rowing Club. De Amerikanen Kelly en Trinsey behoefden zich vrij wel niet in te spannen om resp. Hat- ton (GB)'en Fullick (GB) te klop pen in hun heats voor de diamonds sculls. Kelly maakte een tijd van 8 min. 55 sec. en Trinsey van 8 min. 53 sec. Voor de Diamond Sculls is naar men weet ook de Willem III skiffeur Neumeier, houder van de Holland beker, ingeschreven. Hij heeft voor de eerste ronde vrijgeloot en komt heden in de kwartfinale uit tegen Habbit, een Brit omtrent wiens ca paciteiten niet veel bekend is. Indien onze landgenoot wint, ontmoet hij Vrijdag in de halve finale waarschijn lijk de Amerikaan Kelly. VOETBAL NIEUWE COMPETITIE- INDELING? In de kringen van de Zuidelijke eerste klassers is in de laatste weken druk vergaderd met betrekking tot een gewijzigde competitie-indeling. De Zuidelijkewclubs' voelen niet veel voor de huidige toestand, waarbij de 60 eerste klassers in zes districten van 10 clubs zijn ondergebracht. Men prefereert in deze kringen uitbrei ding van de districten. Met grote meerderheid van stemmen heeft de vergadering van de Zuidelijke le klassers (Z.E.K.) een voorstel aan vaard, waarbij er naar wordt ge streefd om de 60 le klassers in vier districten, elk van 15 clubs' onder te brengen. WANDELEN. DE VIERDAAGSE AFSTANDS MARSEN. Het aantal deelnemende landen aan de Vierdaagse afstandsmarsen te Nij megen, van 26 tot en met 29 Juli, is met één 'vermeerderd: er zullen ook Italianen komen. Bij de Vierdaagse zullen dus mee lopen: Belgen (militairen cn bur gers); Italianen en Nederlanders. Het ligt in het voornemen tijdens de Vierdaagse een Beneluxavond te organiseren, waaraan Belgische, Luxemburgse en Nederlandse artis te- onder de wandelaars zullen me dewerken. WIELRENNEN. DE NED. PLOEG IN DE RONDE VAN FRANKRIJK. De leider van de Nederlandse ploeg voor de Ronde van Frankrijk, R. de Grood, heeft van de renner de Hoog telegrafisch bericht ontvangen dat hij heden zou starten. Er komt dus geen verandering in het Neder landse team. POSTDUIVEN De Vriendschap (Leidschendam). Wedvlucht van Dourdan (435 km.) en Chateauroux (620 km.). De uitsla gen waren Dourdan: J. Nieuwenbroek 1, Scheffers 2, van Geijlswijk 3, 6. 7. 10, van Heiningen 4, Verhage 5, 13, 14, Davids 8, 12, v. d. Ve^p 9, 11. Vanuit Chateauroux: van Geijls wijk 1, 15, J. Nieuwenbroek 2, 8, Her waarden 3,-17, Verhage 4, 7, Linnartz 5, 16. Davids 6. 11. 13. 14. L. Mooy- man 9, Veril 10, van Heiningen 12 De Blauwband (Sassenheim). Wedvlucht met oude duiven vanaf St. Denis (Fr.) 360 km. In concours 57 duiven. Gelost te 8 uur. Aankomst eerste 2.16.9, snelheid 1058 m. per min.; laatste 2.43.51, snelheid 984. Uitslag: H. van Niekerk 1, 7, P. C. Baartman 2, 3, 9, L. J. Drost 4. 11, 14, H. J Krom 5. 12, A. p. Eist 6, B. Roodenburg 8. 10, C. Algera 13. De Reisduif (Hazerswoude). Wedvlucht met oude duiven vanaf Menis (Frankrijk), afstand 386 72 km. Eerste geconstateerd om 2 uur 16 min., 5 Sec., snelheid 1028,3 meter per minuut Laatste prijswinnende duif om 2.25.26. Uitslag: 1 en 4 P J. Fase, 2 P. van Klaveren 3 W. G. de Jongh. NIEUWS UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN tegemoet fietsen en trachtten ze snel Gemeentelijke aanbestedingen. n_beslissing te doen nemen, Voor het uitvoeren van de riole- AUTOMOBILISME CONCOURS VAN KOETSWERKEN Voor het eerst na de oorlog houdt de K.N.A.C. op Zaterdagmiddag a.s. haar traditioneel geworden concours van koetswerken te Scheveningen. Daar zullen op het gemeentelijke parkeerterrein aan de strandboule- vard nabij het Kurhaus 67 automo bielen en kamperauto's verdeeld over 44 merken en in verschillende prijsklasse ondergebracht worden. DUITSE CLUBS TOEGELATEN TOT F.I.A. Twee Duitse automobiel clubs, de A.V.D. .en de A.D.A.C. zijn wederom toegelaten tot de Internationale auto mobiel Federatie. ROEIEN. DE HENLEY ROYAL REGATTA. Bij helder en zonnig weer zijn gis teren de eerste heats in totaal vijf tig, een record van de Henley Re gatta geroeid. Platboomde schuitjes en boten van allerlei model en afme ting lagen in trossen aan de bakens gemeerd, en samen met de muziek uit ontelbare radiotoestellen en gra- mophoons zorgden ze voor de leven dige en vrolijke atmosfeer, die typisch is voor de Royal Regatta een spor tief en mondain festijn van de eer ste orde. Snelle tijden en spannende eind spurts kenmerkten de wedstrijden in de heats. De Lady Margaret Boat club uit Combridge boekte grote suc cessen bij de achten. De eerste acht won met drie lengten in record tijd 6 min. 47 sec.) van Eton, houder-, in de Ladies Plate, en de tweede acht verbeterde eveneens een record door met een lengte in 6 min. 57 sec. Quin- tin te kloppen in een heat voor de Thames cup. De vieren van de Lady Margaret Boat club waren eveneens succesvol in hun voorwedstrijden. De eerste sloeg Merton college, Ox ford in 7 min. 44 sec voor de Visitors cup. en de tweede vier klopte Bed ford in 7 min. 51 sec. voor de Wy- fold cup. De verrassing van de dag was de nederlaag van de acht van de Tabor Academy (VS) in een heat voor de Thames cup, die Tabor drie maal ge wonnen heeft, De Amerikanen wer den geslagen door de tweede ploeg van Jesus college in 7 minuten. De houder van de Thames cup, Princeton University (VS) wonnen zonder ringswerkzaamheden en bestrating aan de Hooftstraat naast het Nutsge- bouw voor het ontworpen parkeerter rein was de combinatieH. van Bun schoten en J. Koopman uit Noordwijk met 6857.de laagste inschrijver. De fa. Langeveld alhier, die nog juist iets lager was, had de inschrijving te laat ter tafel gebracht. Voor het uit voeren van de werkzaamheden nodig voor het verbeteren van een gedeelte van de Ziende en Kromme Ziende weg alsmede het verbeteren van de Lindehovenstraat werd als laagste in schrijving genoteerd de fa. Gortemul- ler te Diemen met ƒ42.000. Waterpolo. Het tweede zevental van de AZC wist het ondanks een 2—0 voorsprong tegen VZC II niet tot een overwinning te brengen en moest tenslotte met een 33 gelijk spel ge noegen nemen. De Alphense doelpun ten werden gescoord door Vreken (2) en H. Bijl. De Alphense adspiran- ten verloren van de dito's uit Bode graven met 01, terwijl het derde zevental van Alphen tenslotte won van een onvolledig Bodegraven 3 met 3—1. BODEGRAVEN Verkeersexamen. Gistermiddag werd voor de eerste maal dit examen in Bodegraven afgenomen. Circa 200 leerlingen der diverse scholen namen er aan deel. Het percentage geslaag den bedroeg pl.m. 45 pet Het meren deel was dus nog te licht bevonden om zonder meer op de weg te worden toegelaten. Nu moeten we dadelijk opmerken, dat het parcours niet ge makkelijk was. De moeilijkheden wa ren opgestapeld en werden nog ver groot door opzettelijke „dwarskij kers", d.w.z. mensen, die de jongelui route begon op de Nieuwe Markt en ging via Oranjestraat en Torenlaan naar de Vijver. Via de Kerkstraat naar de Herv. kerk, waar het eindpunt was. De einduitslag werd berekend door de fouten van het schriftelijk en prac- tisch examen bijeen te tellen. Fout loos was er niemand. Een schrale troost is misschien, dat vele volwassenen onherroepelijk op dit traject niet feilloos aan het eind zouden zijn gekomen. BOSKOOP GEMEENTERAAD Bij de aanbieding van de rekenin gen der gemeentebedrijven consta teert de -heer Boekraad met vreug de, dat het nadelig saldo van het gasbedrijf niet zo hoog is als werd geraamd en hoopt dat B en W daar in aanleiding zullen vinden de gas- prijzen te verlagen. Bij het voorstel tot wijziging der gemeentebegroting 1949 verklaart de heer Noest zich te gen de post herstraten van het trot toir van de Zijde aangezien de raad weer niet in is gekend. De voorzitter antwoordt dat dit inderdaad het ge val is, als gevolg van een misver stand, en doordat het een spoedge val betrof doordat de provincie het weggedeelte van de Zijde ging her- straten. De heer Boekraad is tegen de verbreding van het straatdek in de Parklaan en tegen de bijdrage aan de N.V. Citosa in de kosten van 2 wachthuisjes voor de autobuspassa giers nl. bij de provinciale hefbrug over de Gouwe en aan het einde van de Zijde. Bij de rondvraag verzoekt de heer Noest of B en W een comi té in het leven willen roepen tot verteld door HUIBERT VET. OP HET SPOOR VAN KID DIENAMIET! In het verlengde van Wim- pie's bevende vinger bevond zich de Kid. die grijnzend van zenuwach tigheid een lang slagers mes voor zich uit hield. Toen Wimpie en Kobus zich -bewogen, scharrelde hij voorzichtig wat ach teruit. maar gaf op geen enkele manier te kennen, dat hij het spel als verlo ren beschouwde. „Geef je pver!" som meerde Wimpie met een stem. waar in een lichte beving duidelijk door klonk. De Kid trok enkele malen krampachtig met zijn gezicht maar gaf geen antwoord. Het werd een moeilijk geval. Achter de Kid be vond zich niets dan een gapende diep te. Voor hem waren zijn twee achter volgers, weliswaar ongewapend,, maar op zo'n smalle tak waarlijk niet te veronachtzamen. „Skriem!" zei Kid in duidelijk Amerikaans. Daarna nog eens, maar nu in het Hollands: „Verdwijn! Ik heb geen tijd meer. Ik heb nog meer te doen! Meek it sneppie! en hierop begon hij zioh langzaam maar zeker in de richting van zijn twee belagers te bewegen. Centimeter voor centime ter schoof hij naar voren. Steeds met de dreigende punt van het slagers mes naar voren, totdat hij de dikke stam bereikt had. Hier aangekomen wierp hij eerst een onderzoekende blik naar beneden en liet zich tflfen langzaam langs de stam naar de grond zakken. Om de boom had zich een hele menigte kleine en grote dieren uit Blij-Dorp geschaard, die zwijgend de bewegingen van de mis dadiger gadesloegen. Niemand maak te aanstaite om de Kid tegen te hou den, maar Wimpie nam aan dat daar het slagersmes de oorzaak van was Dat had hij zeer juist gezien. Ein delijk stond de Kid op de grond. Beh.oedzaam achteruit lopend "begaf hij zich in de richting van het hek, dat nog open stond. Toen hij dit be reikt had draaide hij zich om en was enkele ogenblikken later door de donkerte buiten de diergaarde opge slokt. ,,Zo, det hebben we gehad!" constateerde Kobus met een zucht van verlichting. „Wil je wel gelo ven, dat ik alleen al bij de aanblik van dat mes, de griezels over mijn rug voelde lopen? Ik ben blij dat die snuiter verdwenen is. Ik hoop hem nooit meer te ontmoeten. Sjonge! Zo maar met een mes te dreigenHoe licht komen daar ongelukken van? Ik herinner me nog goed hoe eens..." Wimpie luisterde niet naar het ver haal van Kobus. Hij zon op een mid del om de Kid zo-snel en afdoende mogelijk onschadelijk te maken.... het verzorgen van uitstapjes voor ouden van dagen. Tevens vestigt hij de aandacht op de vuile sloten, op dat deze zullen worden uitgebaggerd De heer Boekraad verzoekt maat regelen te willen treffen tot het te gengaan van baldadig vuurwerk ont steken door de opgeschoten jeugd tijdens festiviteiten. De heer Noest tenslotte dringt nog aan om pogingen in het werk te stellen het woning- contigent uitgebreid te krijgen Kermis toneelavond. Met de dolle klucht in 3 bedrijven „De stier van Californië" opende de R.K. Toneelvereniging „St. WillibroMus" de vermakelijkheden van de Bos- koopse kermiswebk. Ondanks de zomerse temperatuur was de zaal goed bezet. Het stuk zelf viel enigs zins tegen. Er zat te weinig vaart in, hetgeen nog. meer tot uiting kwam door het te trage spel. In zijn slotwoord vestigde de g.a. de aan dacht op de moraal van het stuk, waarbij hij het publiek opwekte zich toch nooit zo sloom te gedragen als de „professor", maar zich als flinke mensen door het leven te slaan. Een gezellig samenzijn was het slot van deze kermisuitvoering. NIEUWKOOP Gemeenteraad. De raadsverga dering, die plaats zou hebben op Donderdag 30 Juni, is uitgesteld en wordt nu gehouden op Vrijdag 1 Juli a.s. om half tien s morgens. Personalia. De heer W. J. van Doorn te Noorden is benoemd tot hoofd der R.K. school te Aarlander- veen. Plezierreis ouden van dagen. Om half tien gistex-morgen vertrokken drie autobussen vol met ouden van dagen voor een plezierreisje in de omgeving van Apeldoorn. Er was ruime belangstelling van groot en klein. Alen wilden graag de glunde rende gezichten zien van de ouden van dagen die nu eens echt met z'n allen uitgingen. De bussen kwamen om "ongeveer half een in Apeldoorn aan en wer den aldaar verwelkomd door de Nieuwkoopse burgemeester, die naar Apeldoorn was voorgegaan. Het is te begrijpen, dat die belangstelling zeer op prijs werd gesteld. In een hotel in Apeldoorn werden de be jaarden onthaald op koffie en daar na op een bord heerlijke soep. Ver schillende vermakelijkheden zoals een speeltuin, lachspiegels e.d. wa ren bij het restaurant aanwezig. Nu, de mensen hebben zich geducht ver maakt, vooral met die lachspiegels. Tussen alle bedrijven door werd er weer thee en limonade geschonken terwijl ook aan het inwendige van de mens werd gedacht. Om vijf uur vertrok dé karavaan weei uit Apeldoorn en zonder pech keerden devbussen met de oudsten uit onze gemeente om half negen weer op hun basis terug. Wie nu dacht, dat het feest was af gelopen ,had het mis. Bij het café de Koker had dfe muziek zich opgesteld en leidde met pittige marsen het ge hele gezelschap de zaal binnen. Daar 'werden de ouden van dagen nog weer eens getraóteerd op koffie met gebak. In de zaal heerste en vrolijke stem ming en sommige oudjes waren nog zó fit, dat ze nog gauw even een dansje maakten. Hier 'sprak de voorzitster tevens een dankwoord aan allen, die heb ben medegewerkt aan het welslagen van deze dag. De dames van het werkcomité hebben op deze dag een zeer schone taak verricht door gedu rende de dag aan alle oudjes de hel pende hand te bieden. Toen de „boemelaars'' weer in de bussen hadden plaats genomen bracht de muziek ze naar de Kerk straat, alwaar familieleden en ken nissen waren samengekomen te~ verwelkoming. Gesprekken werden opgevangen: „Hoe was het?' „Heer lijk gelachen bij die spiegels dan was je zo groot en dan weer zo dun heerlijk gegeten en gedronken het was precies luilekkerland we kwamen niets te kort, ik hoop eeu volgende keer weer mee te kunnen!" Deze en andere uitroepen van tevre denheid leveren ons Nieuwkopers het bewijs, dat het offertje voor dit doel ook weer goed is besteed. Hulde aan het comité! TER AAR Wilhelmina Vereniging. Het be stuur van deze veren, heeft in een vergadering het programma vast voor de a.s zomerfeesten te houden op Vrijdag en Zaterdag 26 en 27 Augustus. De eerste dag zal weer als gewoonlijk bestemd zijn voor de kinderen. Behalve de te honden ver schillende wedstrijden zullen'alle kinderen in de gelegenheid gesteld worden deel te nemen aan een bal- lonwedstrijd. Hiervoor worden aar dige pxmzcn uitgeloofd. Aan de schoolkinderen zijn gratis potplan ten uitgegeven om deze zo goed mo gelijk op te kweken, deze moeten dan op 26 Aug. worden ingezonden ter keuring. Voor de mooiste plan ten zijn prijzen beschikbaar gesteld. Dit is een geheel nieuw experiment van de W. V. Ook de kindertracta- ie zulen niet ontbreken. De tweede feestdag zal worden begonnen met een motorbehendigheidswedstrijd op het feestterrein. Volkspelen voor dames en heren staan weer op het feestprogramma. Er komt ook een feestterrein. UIT DE OMGEVING KATWIJK De xxieuwe strandverordefling Teneinde tegemoet te treden aan de vele verzoeken die gesteld worden om als bemiddelaar op te tx'eden tus sen zich gedupeerd voelenden en 't gemeentebestuur, zal het bestuur van de K.M.C. a.s. Vrijdagavond in Casa Cax-a zetelen om grieven en klachten in ontvangst te nemen. Aanbesteding. Aanbesteed is de electrische installatie en bliksem beveiliging ten behoeve van de Am bachtsschool. Laagste inschrijving C. J. de Jong Zn, Katwijk a.d. Rijn, 11.148,93. LEIDSCHENDAM Feest. De jaarlijkse „Wilhel- mina-feesten" zullen gehouden wor den op Dinsdag 12, Woensdag 13 en Donderdag 14 Juli a.s. Het feest be gint in de avond van 11 Juli met de prijsuitreiking aan de deelnemers van de etalagewedstrijden. Om de feestelijkheden te vèrhogen zal ex- een Luna-park komen. Kinderfees ten en volksspelen zullen de alge-, mene deelneming ten goede komen. Op dc laatste feestdag zal een grote optocht door het dorp trekken wel ke een beeld zal geven van Leid schendam voorheen en thans. Ver der wordt in het raadihuis een ten toonstelling gehouden van alles wat hier wordt voortgebracht, zoals landbouw- en veeteeltproducten. Maar ook de hier gevestigde in dustrieën zullen op deze tentoon stelling laten zien, hoe Leidschen dam ook op ander terrein is voor uit gegaan. Tot besluit van de fees ten wordt een vuurwerkprogramnra afgestoken. LISSE Bouwrijp maken van gronden. De Commissie van Beheer der Ge reformeerde Kerk (art. 31 K.O.) heeft met het Bestuur van de Wo ningbouwvereniging „Volksbelang" onderhandelingen geopend over de aankoop van een perceeltje bouw terrein, gelegen aan de Prinsesse- straat hoek Irenedtraat, voor de stichting van een semi-permanent kerkgebouw. Het is de bedoeling om öe vrij eentonige bebouwing aaar ter plaatse door een aan be hoorlijke architectonische eisen be antwoord kerkgebouwtje te onder breken en aldus een beter geheel te verkrijgen. Bij de verdere afwikke ling deed zich nog een moeilijkheid voor n.l. het verzoek van genoemde commissie om de bijdrage ingevolge de exploitatie-verordening bouwter reinen eerst dan te betalen zodra een permanent kerkgebouw zal worden gesticht. Ofschoon burg. en weth. de moeilijkheden volkomen begrijpen menen zij, dat aan dit verzoek geen gevolg kan worden gegeven, daar het nog jaren zou kunnen duren, eer het verschuldigde voldaan zou worden. In verband hiermede stel len Bux-g. en Weth. voor dat deze bijdrage voldaan kan worden in 10 jaarlijkse termijnen onder voor waarde van een renteloze hypotheek cp de grond en het kerkgebouw. Wethouderspensioenen Burg. en Weth. stellen de raad voor om in de verox'dening, regelende de pension nering van de wethouders der ge meente Lisse en van hun weduwen een wijziging aan te brengen ten aanzien van het pensioenvex-haal en dit te brengen van 10% op 7 1/2 evenals destijds het geval is ge weest met de salarismaatregelen van de ambtenaren der gemeente. Verkoop grond Dc grensschei ding tusen de pex-celen Hereweg 209 (eigenaar gemeente Lisse) en Here weg 211 (eigenaresse mevr Lange- veld-de Wolf) wordt gevormd door een bouwvallig muurtje en is zeer onregelmatig. De fa. Langeveld is voox-nemens een nieuwe garage te bouwen en zou met het oog daarop gaarne iets meer grond verkrijgen. In verband hiermede stellen B. en W. voor om aan mevr. Langeveld de Wolf een stukje grond te verko pen van 5.44 M2 echter onder voor waarde, dat op kosten van de koop ster op de nieuwe perceelsscheiding een muur wordt gebouwd. SASSENHEIM ZIEKENTRIDUUM. In de kapel van „Huize St. Ber- nardus" vindt het jaarlijksqj zieken- triduum plaats. De kapel was ont daan van al haar banken en in ruil stonden er 28 bedden met helder witte lakens en vele rust- en arm stoelen. Het altaar was smaakvol versierd met uitsluitend witte bloe men. Ook langs de wanden waren bloemversieringen aangebracht. Welwillende autobezitters reden af en aan om de zieke of invalide medemens hier in de kapel te bren gen. Niet alleen uit Sassenheim, maar ook uit Oegstgeest, Lisse, Wassenaar en Noordwijkerhout kwamen de zieken, sommigen zelfs voor drie dagen, anderen werden 's middags na het plechtig Lof weer naar huis gebracht. Dinsdagmorgen om' 9 uur werd het triduüm met het zingen van Veni Creator en een plechtige H. Mis geopend. Om 12 uur volgde bij iedere zieke de hand oplegging. Deze wordt door 8 pries ters verricht. Nadat het verdere ge deelte van de dag het Allerheiligste werd uitgesteld volgde om 2.30 een plechtig Lof en afzonderlijke zie kenzegen met het Allerheiligste. Hedenmiddag zal dit triduum met een Te Deum worden besloten. Personalia. Voor het toelatings examen Gymnasium is geslaagd Piet Vei-kleij; voor de H.B.S.: Ge rard Hubers en Theo Witteman. VOORSCHOTEN Autotocht ouden van dagen. Voor het verzorgen der intekenlijs ten en tevens om als geleidster het tochtje deel te nemen, verzoekt het comité de medewerking van een achttal meisjes, welke zich daartoe kunnen opgeven bij de heer P. Kaaijk, Voorstraat 25 vóór of op Za terdag 2 Jxxli a.s. De ouden van da gen, welke het tochtje wensen mede te maken, worden verzocht zich op te geven bij de secr.-penn., de heer P. Kaaijk, Voorstraat 25 en wel op Woensdag 6 en Donderdag 7 Juli a.s. Voor de Rijndijk en omgeving kan opgave geschiededn bij het comitélid, de heer W. Meijer, Rijndijk 172. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo seph". Op Zaterdag 2 Juli a.s. van 1416 uur in ontvangst nemen van opgeplakte vacantiebonnen. WASSENAAR Interessante 3Iiddcnstandsavond. Gisteravond heeft de heer Jan Bak ker, directeur van het Dioc. Bureau voor de Middenstand de derde cn laatste spreekbeux't vervuld in de cursus „De Zakenman in verleden, heden en toekomst", die werd geor ganiseerd door de afdeling Wassenaar van de R.K. Middenstandsbond en waarvoor de belangstelling verhexi- gend groot is geweest. LAATSTE BERICHTEN UITVAARTDIENST GENERA AL-MAJOOR DE RUYTER VAN STEVENINCK. In de Dekenale kerk van 's-Gra- venhage, de St. Jacobskerk, werd hedepmorgen een H. Mis van Re quiem opgedragen voor generaal- majoor A. C. de Ruyter van Steve- ninck, die Zaterdag j.l. in de leef tijd van 53 jaar is overleden. De H. Mis werd opgedragen door de deken van 's-Gravenhage de hoogeex-w. heer W Pompe, geassis teerd door parochiegeestelijken. De lijkkist stond voor het stemmig ver sierde priesterkoor opgesteld, om ringd door een erewacht van solda ten. Rondom lagen kransen van de koningin, prins Bernhard, de voor malige brigade cn van het garde regiment „Prinses Irene". MIJNENGEVAAR. Vijf zeemijnen, die losgeraakt zijn uit een mijnenveld ter hoogte van de Engelse Oostkust, zijn in weer wil van alle opsporingen niet terug gevonden, zo meldt de Bx-itse admi raliteit. Gevaarlijke zones bestaan nog steeds aan de Franse Westkust, de Belgische, Nederlandse, Duitse en Deense kusten, het Kattegat, alsook in sommige delen van de Baltische Zee. de Zwarte Zee cn de Middel landse Zee: die gebieden worden thans door schepen van de kustlan den van mijnen gezuiverd. BELGISCHE TROEPEN ZULLEN BONN ONTRUIMEN. Naar van de zijde van het Belgi sche ministerie van landsverdedi ging wordt medegedeeld, zullen de Belgische bezettingstroepen zich uit Bonn terugtrekken. Zoals bekend is in Bonn, dat is aangewezen al^ ze tel van de West-Duitse regering, het hoofdkwartier gvan generaal Pe- ron, commandant van dc Belgische bezetting in West-Duitsland, geves tigd. MARKTBERICHTEN GOUDA, 30 Juni. Kaas. Aan voer 242 partijen; le soort 1,68 1,73, 2e soort 1,621.67, extra zw. kwal. 1,751,84, extra kwaliteit 1,98, incl. opzet. Handel matig. TER AAR 29 Juni Groenten Kassnijbonen 0.751Stek 0.50 0.65, Stamprinsen 1.051.20, Stam- snijbonen 0.650.75 per kg. Peulen 1.506.40, Doppers 2.703.50, Kas- doppers 3.403.60, Blauwschokkers 5.605.90, Witte Capucijners 5.60 Tuinbonen 1.652.per *10 kg. Bloemkool I 1021, idem II 69 idem stek 15 ct. p. bos. Sla 1.70 713, stek 15 ct. p. bos, Sla 1.70 3.30, p. 100 stuks, Waspecn 7—12 stek 1 ct, Andijvie 58 ct p. kg, To maten 3239. Kriek 914 p. pnd. Aardappelen U10, kriel 37 ct p. kg, "Boskroten 28 p. bos. Bonen kruid 0.70 p. 100 bos, Spitskool 7 ct, REbax"ber 711, afwijkend 2 ct Kom kommers 1419. stek 7 ct p._ stuk Selderie let p. bos. Spinazie 0.90 0.93, afwijxend 0.410.50 p. kist. Bosuien 4.205.p. 100 bos. Posle- lijn 1112 ct, Krot enlO12 ct p. kg, Aardbeien 2040 ct, klein 13—19 ct, Framboos-aardbeien 31 p doosje Aardbeien 0.901.20 per slof, Zwar te bessen 47 ct p. pond, Anjers 11 ct bloemen 26 ct p. bos. R'VEEN, 29 Juni. Bloemenveiling. Alstrumeria 8- -18 ct., Anjers 415. ct., Esther Read 211 ct., Liatris 17 23 ct., Scabiosa 417 ct., Colvill'.e 615 ct., Dhalia 526 ct„ Vidlieren 512 ct., Rozen 1420 ct. Groentenveiling. Aardbeien 1727 c„ id. frambozen 2441 c. p. hadf pond. Kropsla 1.502.70, Bos- peen 79, Waspeen 78, Bloemkool 626, Rabarber 712 per 100, Kas snijbonen 8.5010.50, id. stek 4.50 7, Peulen I 3.20—5.80, id. II 2—2.60 Doperwten 2.903.50, Capucijners 3.203.60, Tuinbonen 1.70—1.80 per 10 kg., Augurken grof 14.2015.19, id. bom 9, id .stek 3.30 per 25 kg ZOETERMEER Personalia. Voor het 2e gedeel te», van het diploma gemeente-finan- ciën is geslaagd D. v. d. Mark, com mies ter gemeente-secretarie. Mevrouw Castelein. Langcbrug 6A. vraagt tegen 1 Augustus oen goed katholiek Meisje, voor dag cn nacht, om haar behulpzaam tc zijn bij de verzorging van haar gezin. Voor een meisje, niet beneden dc 20 j.. dat vlot en zelf standig kan werken, wordt een prettige en behoorlijk betaalde be trekking aangeboden. Zij wordt als huisge note in het gezin opge nomen en heeft Zon dags vrij. Aanmelden heden Langcbrug 6A. Op Vrijdag tussen 7 en 9 en Zaterdag 25 u„ Hoogl Kerkgracht 48. 2 Laat nu uw schoorsteen vegen om tegen najaar te leurstelling te voorkomen door erkend schoorsteen- vegersbedrijf G. Brands, Maredijk 73. Tel. 24332. *2 Te koop, een prima van Delft kinderwagen, com mode, box en kinderstoel. Ook afzonderlijk te koop. Na 7 uur. Emmalaan 10, 2 x bellen, Oeegstgecst. *2* Waarschuwing. Geen geld of goederen af te ge ven aan mijn vrouw J. Langezaalvan Egmond, daar door mij niets woi-dt. vergoed. B. Langezaal, 3 Octoberstraat 45. 4310

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3