f/,9 VADER-DAG Oranje besluit het voetbalseizoen met 4-1 zege op Finland Gewijzigde Ned. ploeg speelde goede wedstrijd 7 urn Van Roessel debuteerde met twee doelpunten VRIJDAG 17 JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 HET EERSTE DOELPUNT Van Roessel (op de knieën) heeft met een kopbal hei eerst doelpunt ge maakt. De Finse doelverdediger Sarnola heeft vergeefs naar de bal gegrepen. Achter de Finse doelman op de rug gezien Faas Wilkes. A.N.P. Telefoto Ch HELSINKI, Donderdagavond. (Van een speciale A.N.P.-verslaggever). In de rust toen het Nederlandsch elftal met I0 voor stond en hert ver toonde spel duidelijk liet zien, dat de Oranjemannen deze ontmoeting moesten winnen, keken de leden van het kleine groepje Nederlandse sup porters elkaar een tikje sip aan. En daar was reden voor. Zou het weer een benauwde en in cijfers uitgedrukt kleine overwinning worden? Zouden wij nu niet eens met stevige cijfers kunnen zegevieren, zodat de voetbalwereld zou kunnen constateren: daar zit nog steeds kracht in de Oranjeploeg, het Nederlandse voetbal mag er zijn? C L" J J makkelijk aan kan. Everse was zeker van OChljndel nnanjniet 2jjn mindere en doelman Saris heeft geen fout in doel gemaakt. Zijn 'debuut was niet gemakkelijk, een moeilijk veld, een zware glibberige bal en een modderig doel Maar hij heeft zich uitstekend geweerd en de goal, welke hij door moest laten, was zeker niet zijn schuld. Bij de Finnen was aanvoerder Asi- kainen de beste, tezamen met de linksbuiten Lehtovirta, de eerste was in de tweede helft de held van de Finse verdediging, een der weinigen van het team, die in technisch op- in de Oranjeploeg De tweede helft bracht de beslis sing. De betere techniek van onze ver tegenwoordigers kwam na de rust, op het zware terrein, dat overigens uitstekend bespeelbaar was, volledig tot uitdrukking. Het werd een grote veldmeerderheid voor Oranje, die zijn bekroning vond in drie doelpun ten, van uitstekend gehalte. Waarbij wij slechts een bezwaar zouden wil len opperen, n.l. dat het 71 of 81 had kunnen worden, indien de voor hoede maar iets rustiger en zuiver der had geschoten. In het kopwerk ontliepen de spelers van beide ploe gen elkaar niet veel, maar wat het „grondwerk" betreft, het onder con trole krijgen van de bal en het snel afgeven, dat was een onderdeel, dat onze landgenoten veel beter beheers ten. Een tweede oorzaak van deze grote overwinning moet worden gezocht in het verrassend grote uithoudingsver mogen van de Oranjehemden Welk een verschil met Kopenhagen. Daar een volkomen gebrek aan lichaams- beheersing bij de meeste spelers van de voorhoede, thans een zich aan passen aan de terreinomstandighe den, welke werkelijk niet gemakke lijk waren, maar welk probleem door allen keurig werd opgelost. En ten slotte noemen wij nog een derde fac tor, welke een groot gewicht in de schaal heeft gelegd. Na een aarzelend begin paste van Roessel, de debute rende midvoor, zich goed aan. Hij ontwikkelde zich als een doortasten de veldspeler, die bovendien over een onverwacht schot beschikt dat enige malen raak was ook, terwijl de Finse doelverdediger Sarnola na afloop verklaarde, dat hij voor de schoten van onze midvoor het meest beducht was geweest. En verder wist Schaap zich, dank zij zijn voortreffelijke techniek, behoorlijk aan te passen. Van der Tuyn speelde bovendien een klasse beter dan in Kopenhagen en Wilkes was weer de grote man in de voorhoede, alheeft hij zelf geen doelpunten gemaakt. Maar kansen heeft hij dan genoeg gehad. Men kon aan zijn af en toe tikje zelfzuchtige spel zien, dat hij er erg op gebrand was ook een doel punt te scoren maar juist daardoor lukte het wellicht niet. De vleugelspelers onzer voorhoe de waren inderdaad zeer actief. Van der Tuin zette herhaalde malen goed voor, zijn passes waren zuiver ge plaatst en talrijk waren de kansen, welke het binnentrio daardoor kreeg. Het werk van Clavan was iets min der productief, toch hij blies zijn partij aan de andere z\jde lustig mee. De mïddenlinie van het Neder lands elftal was hét beste deel van de ploeg. Terlouw, als altijd een rots in de branding, maar ditmaal niet feilloos, omdat hij als een der „zwaargewichten" van het elftal het te kwaad had met het vettige ter rein, waardoor herstel bij passeren minder vlot ging. De Vroet en van Schijndel waren de stuwers van de voorhoede en waven ook in de defen sie steeds te vinden. De binnenspelers van ons elftal behoefden niet te bal te komen halen. Van een vierkant was geen sprake, aangezien de veld meerderheid der onzen en de niet al te sterke Finse verdediging een an dere opbouw van het spel mogelijk maakten. In de achterhoede speelde Schijvenaar te nonchalant, hetgeen bij de EDO'er gauw gebeurt als hij weet dat hij zijn tegenstanders ge zicht zich met onze spelers kon me ten. Lehtovirta was voor de rust ge vaarlijk, een snel 'e handige buiten speler, die enkele malen het gevaar lijke wapen van de switch toepaste en niet zondei succes, waarbij hij bo vendien over een goed en zuiver schot bleek te beschikken. De meeste schoten, welke Saris kreeg te ver werken, kwamen van hem. Een zeer sterke indruk maakten de Finse voetballers niet en het meest heeft ons verwonderd de uit spraak van vele Finnen, als zou het Nederlands elftal tenminste zo sterk moeten worden geacht als het En gelse B-team, dat enige tijd geleden met 40 van de blauw witten won. *0»OA0 cCenk ao4c vucte* komt Aem, tee/ M M Lof voor het Oranjeteam Van Schijndel en Asikainen ontvingen ereprijs Na afloop van de wedstrijd zijn wij het eerst bij de Finnen op be zoek geweest. Een Finse collega, die de Engelse taal machtig was, trad als tolk op, toen wij aanvoerder Asikai nen vroegen wat hij van de uitslag dacht. „Die Nederlandse voorhoede heeft na de rust voortreffelijk gespeeld", was zijn antwoord. „Ik vond het spel van de Nederlanders beter dan dat van het Engelse elftal. Onze tegen standers van vandaag hielden de bal goed laag. De Engelsen speelden veel meer door de lucht. En de verdedi ging van het Nederlands elftal vond ik beter dan die van Engeland." Wij keken hem een beetje ongelo vig aan, maar Asikainen bleef op zijn standpunt staan, ook toen enkele an dere Finnen, die zeer snel waren aan gekleed, omdat enkele hunner nog de trein naar de provincie moesten ha len, er bij kwamen staan en de me ning van hun aanvoerder volledig onderschreven. „Het spel van de Ne derlanders in de tweede helft was een openbaring voor ons", zo besloot Asikainen het interview. De opinie van de Finse officials sloot hierbij geheel aan. En toen wij vroegen, wie de beste speler bij het Nederlandse elftal was geweest, klonk uit hun monden tegelijk: van Schijndel. En bij de Finnen Asikai nen, maar dat zei de aanvoerder niet zelf. Want die was van mening, dat zijn doelverdediger de wedstrijd van zijn leven had gespeeld, hetgeen wij ons levendig konden indenken. „Geheid buitenspel", aldus Karei Lotsy, toen wij de Nederlandse kleed- Want dat dit niet het geval is, we-kamér binnentraden en hem vroegen, ten zij, die de ontmoeting tussen de' Engelsen en de Nederlanders in het olympisch stadion hebben gezien. Er valt slechts één conclusie te trekken: in Finland speelden de Engelsen „va- cantievoetbal", in Amsterdam het beste wat zij in hun mars hadden met de onverzettelijke wil om te winnen. Vandaag keren de spelers van het Nederlands elftal vergezeld van de officials per vliegtuig naar Nederland terug waar zij hedenmiddag op Schip hol werden verwacht. wat hij van dat Finse doelpunt had gezien. „Ik ben best tevreden met de resultaten van deze tour", ging hij verder. „Twee overwinningen in het buitenland mogen er zijn". Het lid van de keuzecommissie Verlegh vond van Schijndel ook een der beste spelers en geen wonder, dat onze rechtshalf de ereprijs der Finnen had gekregen voor de beste persoonlijke prestatie in het bezoe kende elftal. Het is namelijk een traditie bij de I Finnen, dat na afloop van een wed strijd onmiddellijk bekend wordt ge maakt, wie de uitblinker in het ene en wie de beste van het andere elftal is geweest. Bij de Finnen was dat natuurlijk aanvoerder Asikainen ge weest, zeer toevallig ook de rechts half. Maar Verlegh noemde meteen ook de debuterende midvoor van Roessel, die hij een van de besten van de ploeg had gevonden. Met twee doelpunten en goed veldspel mocht het eerste optreden van van Roessel er zijn, zo luidde zijn oordeel. Aanvoerder Arie de Vroet had ple zier in de ontmoeting gehad. In Ko penhagen met dat nare veld en die springerige bal, wilde het maar niet lukken, maar hier, op dit moeilijke, maar uitstekend bespeelbare veld, waar de bal laag werd gehouden, sloot het spel tussen de linies veel beteiHet was een zeer prettige wed strijd, aldus onze captain, en hij zwaaide veel lof toe aan de Finse masseur Vilpo Ikonen, de kleine ge zette man, die als Kees Broekman in Finland is, onze schaatsenrijder al tijd onder zijn stevige handen krijgt en nu onze voetballers onschatbare diensten heeft bewezen met zijn uit nemend vakmanschap. LAWNTENNIS. DE NATIONALE STUDENTEN KAMPIOENSCHAPPEN. Er komt thans schot in het pro gramma der nationale studentenkam pioenschappen te Noordwijk. Het weer valt niet bijster mee, het is guur en koud, maar droog en dus kan er gespeeld worden... Alleen de umpi res klagen steen en been dat het zo koud is.midden Juni 1949. Intussen, hier en daar zijn reeds de halve finales bereikt, 'n enkele was gisteravond reeds gespeeld. In het herenenkelspel werden gis teren drie „geplaatste" spelers uitge schakeld, nl. Lubbers, A. Lim en Van Swaay. Karamoy versloeg de eerste in drie sets, Koers nam Lim voor zijn rekening en Akkersdijk schakelde Van Swaay uit. In het dames enkelspel komen mej. I. Eggersman (Amsterdam) en mej. W. van Geldorp (Leiden) in de fina le tegen elkaar. Mej. v. Geldorp komt met mej. M. Schraagen (Leiden) eveneens in de finale damesdubbel uit. De uitslagen zijn: Herenenkelspel, 2e rondz: J. Fon teinR. Verkerk 64, 64; 3e ron de: J. P- A. LinckH. Christern 61, 61, H. LimP. van Doorn 86. 62, J. A. KaramoyM.Lubbers 26, 6—1. 6—3; W. KeulsJ. Roorda 6—2 1—6 6—7; J. Koers—A. Lim 1—6 6—3 62; mr. W. v. SwaayJ. Fontein 6—2 8—6; W. Akkersdijk—O. R- Schip 8—6 6—2. Kwart-finale: W. Akkersdijk sl. mr. W. van Swaay 62 62. Damesenkelspel, kwartfinale: mej. 1/ Eggersmanmej. Y Ray makers 61 64, mej. R. P. Bylsmamej. A. M. de Jong 36 62 60. mej. W. van Geldorpmej. M. C. Huese 75 46 62, mej. C. Wynnemej. J. Saarberg 46 63 61. Damesdubbelspel: kwartfinale J. SaarbergE. Wynne sl. S. Timmer manF. Lhoëst 75 63, M. Schraa genW. van Geldorp sl. R. P. Bijls- maE. Coster 62 64; halve fina le: M. SchraagenW. v. Geldorp sl- M. C. HueseY. Raymakers 8—10 7—5 6—4. Herendubbelspel, 2e ronde: J. Vo gelenzangMeilink sl. A. Budding Th. Meselbeek 64 119; J. P. A. LinckE. W. Meyer sl. P. Hofland A. O. Schilp 63 97; H. Struwe J. W. J. van Doorn sl. J. Fontein D. F. Hazelhof 6—2 6—0; W. Akkers dijkv. Swaay sl. A. LimH. Lim 6—4 64; S. P. KeyserH.J. Keyser sl, J. Koers én H. Christern 6'4 64, J. A. KaramoyF. R. Bonte sl. N. J. RoordaL. Zandvliet 46 62 62. Kwart-finale: J. P. A. Linck—F. W. Meyer sl. Struwev. Doorn 63 63. Gemengd dubbelspel, 2e ronde: J. W. v. d. WalleJ. P. A. Lin^k sl. G. WynneA. Budding 6—1 6—0, M. HueseF. Dijkstra sl. Y. Raymakers P. Hofland 75 63, M. Lampe— F. R. Bonte sl. L. CletonA. Djelan- tik 63 64, H. CosterH. Struwe sl. J. SaurbergT. v. Strien 64 64. I. EggersmanO. A. Schilp sl. A. M. de Jong—A. Lim 6—3 6—1, M. Solle- wynGelpke—J. W- Falkenburg sl. S. TimmermanJ. Roorda 46 62 6—1; F. M. SchraagenW. Akkers dijk sl. M. de JongP. F. Geerkens 6—0 6—2. Kwart-finale I. Eggersman—O. A. Schilp sl. M. Sollewijn GelpkeJ. W, Falkenburg 6—2 6—3; M. Lampe—F. R. Bonte sl. E. CosterH. Struwe 6 3—6—2; J. v. d. Walle—J. P. A. Linck sl. M. HueseDijkstra 75 63. OM DE DAVIS CUP Zuid-Slavië in de halve finale Op de zesde dag is de wedstrijd Zuid-Slavië tegen Zweden te. Zagreb beslist. De achterstand van 12 werd door Johansson op 22 gebracht door een moeilijke overwinning op Pallada 4—6 6—4 6—2 4—6 6—3. De laatste partij moest dus de beslissing brengen: Mitic tegen Bergelin. Bij 63 12 kwam de regen weer en zo kon op de vijfde (inplaats van op de normale derde) dag de wedstrijd nog niet ten einde komen. Bij de voortzetting, gisteren, wist Mitic de tweede set met 108, de derde met 64 te winnen, zodat Zuid-Slavië zich in de laatste vier plaatse en in de halve eindstrijd, na Wimbledon, dus het tweede weekeinde van Juü te spelen, thuis Italië zal ontvangen De andere halve eindstrijd gaat te Budapest ook na Wimbledon, tussen Hongarije en Frankrijk. Ook van Schijndel droeg een steentje bij HELSINKI, Donderdagavond (Van een speciale A.N.P.- verslaggever) De gehele nacht en dag heeft het in Helsinki gestortregend. In de nacht van Woensdag op Donderdag was het begonnen en Donderdag morgen volgde de ene bui op de an dere en het water kwam met zulke stortvloeden naar beneden, dat men zioh in de tropen zou kunnen wanen. Een uur voor de wedstrijd gingen de stortbuien over in een druilregen met andere woorden: het was de laatste 24 uur geen moment droog geweest. Het gevolg was, dat het veld in het olympisch stadion door weekt werd. Men dient voorts te bedenken, dat de bovenlaag van het terrein los is, maar een decimeter diep. Daaronder is de grond keihard en van rotsachtige gesteldheid. Het water kon zijn weg niet vin den en vanzelfsprekend werd het veld, dat ér aardig schoon uitzag, maar vol met onkruid bleek te zijn, moeilijk bespeelbaar, vooral voor de spelers, die zwaar van lichamas- bouw waren. De regen had heel wat toeschouwers sohuw gemaakt. Geen wonder, dat vlak voor de wedstrijd, misschien slechts 5.000 toeschouwers in het reusachtige stadion aanwezig waren, hetgeen een povere indruk maakte. Met de Finnen was afgesproken, dat de doelverdediger gedurende de gehele wedstrijd zoi} mogen worden vervangen en verder twee spelers mits zij gewond waren en beslist niet verder zouden kunnen spelen, tot aan de rust. Om even over zeven kwamen de beide elftallen het veld op, de Fin nen in blauwe shirts, die genummerd waren, blijkbaar geen bezwaar, zo als in Nederland, voor amateuristi sche spelers. De Oranjehemden had den de zwarte broek van Kopenha gen verwisseld met een witte. Na het spelen van de beide volks liederen, het Nederlandse werd door een kleine kolonie meegezongen, werd getost. Aanvoerder Asikainen was de gelukkige en koos wind en regen mee. De elftallen waren, toen van Roessel aftrapte, als volgt opge steld: Last van zenuwen? Mijnha r dt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Finland: Doel: Sarnola. Achter: Martin en Myntti. Midden: Asikainen, Pylkkoenen en Ventjaervi. Voor; Lilja, Rytkoenen, Ruenanen, Vaihela en Lehtovirta. Nederland: Doel: Saris. Achter: Everse en Schijvenaar. Midden: van Schijndel, Terlouw en de Vroet. Voor: van der Tuyn. Schaap, van Roessel, Wilkes en Clavan. Reeds onmiddellijk bleek hoe zwaar dit veld te bespelen was. Men had de grootste moeite om zich op dit glibberige vettige terrein staan de te houden. Het was aanvankelijk een verkennen aan weerszijden, waarbij na vier minuten van der Tuyn een hoekschop kon nemen welke keurig door stopperspil Pylk koenen werd weggekopt. Trouwens, de Finnen bleken meesters in het kopwerk te zijn, een groot voordeel onder deze moeilijke omstandighe den. Een tweede hoekschop voor Nederland werd door vail der Tuijn achter geplaatst. Bij een aanval van Finland maak te Schijvenaar precies buiten het strafschopgebied hands, doch links buiten Lehtovirta schoot het leder over de lat. De aanvallen der Finnen waren aardig van opzet, maar iets te doorzichtig, zodat onze verdediging niet voor grote moeilijkheden kwam te staan. De Finse voorhoede had het in de eerste tien minuten niet verder gebracht dan tot een hoek schop. Deze werd door Terlouw het veld ingekopt. Het bleek weldra, dat de linksbuiten van Finland de beste speler van de voorhoede was. Hij was snel, bleek over een goed schot te beschikken en een keer loste hij een kogel, welke door keeper Saris keurig werd gehouden. De eerste goede aanval van de Nederlandse voorhoede kwam pas na twaalf minuten, toen door fraai spel langs de grond de bal ten slotte bij van der Tuijn belandde, die hoog voorzette. Van Roessel stond in vrije positie maar deze eerste kans van de debuterende midvoor werd hoog over doel geschoten. Er volgde een kleine veldmeerderheid van Oranje, maar het schieten óp dit zware veld leverde zulke grote problemen op, dat de meeste schoten van onze aan val naast of over doel gingen. Een derde hoekschop van Nederland, na ruim 20 minuten spelen en een vier de, onmiddellijk daarop volgend, oogstte ook geen succes. Nu zaten de Finnen niet bepaald stil en de blauwhemden wisten zich enige kan sen te scheppen, met het resultaat, dat Saris nog al wat schoten te ver werken kreeg, geen harde schoten misschien, maar toch niet gemakke lijk te stoppen en weg te werken wegens de glibberigheid van de bal en de modder in het doeL Twee geannuleerde doel punten Geen wonder, dat het peil niet tot grote hoogte steeg en zo verliep het eerste half uur. Wel wist Finland een doelpunt te fabriceren, maar te recht werd dit door scheidsrechter Nordboe afgekeurd en aan de andere FINLANDNEDERLAND 14 Het derde Nederlandse doelpunt. Van Roessel (in het midden scoort het derde Nederlandse doelpunt Ge heel links van der Tuyn, links van h em de scheidsrechter, van Roessel, Minti en de doel man Sarnola (op de knieën) A.N.P. Telefoto Ch. kant moest ook een goal van van Roessel wegens een ongeoorloofde duw bij het inkoppen, worden ge annuleerd. Na 34 minuten wist Wilkes na een soloren door de Finse verdediging te komen, maar zijn schot werd op het laatste ogenblik nog door een Fins been tot hoekschop verwerkt. Trou wens, de Oranje voorhoede kreeg verscheidene corners te nemen, maar slechts eenmaal in de nog resteren de tijd voor de rust van een kans gebruik gemaakt. Van Roessel geeft Oranje de leiding (0—1). Uit een hoge voorzet van rechts kopte van Roessel onhoudbaar voor de Finse doelverdediger de bal in het net (01). Met een 10 voorsprong voor Ne derland werd aan de tweede helft begonnen. Direct na de hervatting wist Faas Wilkes het leder keurig voor doel te krijgen waar van Roessel, op drie meter van de doellijn staande, maar voor het intrappen had. Hij was zo rerrast door deze kans, dat hij de bal half raakte en het schot ging naast. De Oranjehemden begonnen met een offensief, dat tien minuten duurde. Met snel open spel werd de Finse verdediging zwaar op de proef gesteld, maar het slechte schieten van de voorhoede bleef. Men kon de goede maat niet vinden en zeker niet de juiste hoogte. Ten slotte wist van Roessel zich vrij te spelen. Zijn schot, vlak onder de lat, werd door de doelverdediger prachtig tot cor ner verwerkt. Schaap scoort uit corner (0—2). Deze hoekschop, de eerste na de rust en de zevende in totaal, werd door van der Tuijn uitstekend voor gezet. Een van de achterspelers van Finland kopte het leder het veld m, Schaap kreeg de bal precies voor de voeten en zijn schot ging langs vele benen heen onhoudbaar in het Fan- se doel (02). Het Nederlandse overwicht bleef ook na dit tweede doelpunt, schoten van Wilkes, Schaap en ook van van Schijndel vlogen over de lat en de meerderheid van het Oranje-elftal, dat kennelijk het veld was ingekomen met de bedoeling de doelcijfers zo hoog mogelijk op te voeren, werd zo groot, dat Schijve naar, Terlouvj en Everse tot op de middenlijn kwamen. Toch bracht dit gevaren voor onze achterhoede mee, want bij een uitval van de Finse voorhoede kon Saris slechts redden door ver uit zijn heiligdom te lopen. Voor de tweede maal werd het verre opdringen van onze achter hoede de ploeg bijna noodlottig en de handige linksbuiten Lehtovirta was er onmiddellijk bij om van de gelegenheid te profiteren, maar zijn schot, keurig in de rechterhoek, werd door Saris klemvast gestopt. Intus sen had de Nederlandse voorhoede reeds de negende hoekschop geno men tegen Finland drie. wel een be wijs, dat de veldmeerderheid groot a 25 minuten viel er van een prachtig spelmoment te genieten. Van der Tuijn zette de bal schuin voor doel, juist op het hoofd van van Roessel, die in volle vaart en vallend langs de uitgelopen Finse doelwachter kopte, helaas, enkele centimeters naast. Deze kans werd direct gevolgd door een tweede, maar het schot van van der Tuijn belandde juist in de handen van Sarnola. die wonderen in zijn doel verrichtte. Weer van Roessel en zelfs van Schijndel. (04) Faas Wilkes kreeg ook zijn kan sen, een keer faalde zijn schot, voor open doel, en vlak daarna kopte hij in dezelfde positie precies naast. Er zat echter een doelpunt in de lucht. Toen van Roessel, na ruim een half uur spelen, het leder kreeg toe gespeeld, was hij met een handige beweging de back Martin snel voor bij en van zeker 30 meter afstand loste hij een scherp schot, dat via de binnenkant van de paal doel trof (0—3). Zo ging men het laatste kwartier in, met een veilige voorsprong van de Oranjeploeg en met nog steeds de onzen in de meerderheid. Een vierde doelpunt liet niet lang op zich wach ten. Nadat keeper Sarnola enkele prachtige schoten van het binnentrio keurig had gestopt, trof een kopbal van van Schijndel, die in het Neder lands elftal uitblonk, doel (04). Finnen redden dc eer Drie minuten voor het einde maak ten de Finnen uit een zware doel- worsteling een tegenpunt, door de rechtsbuiten Rytkoenen. Het was een doelpunt, dat de Nederlandse achterhoede min of meer cadeau gaf, maar dat door de Finse toeschou wers hartelijk werd toegejuicht (14). Met een 41 overwinnig voor Nederland kwam ten slotte het einde. Die zwarte vlek moet weg!" Speciale raadgevingen voor bestuurders van handkaren, bak fietsen en bespannen wagens. Geeft voorrang aan het verkeer, dat van rechts komt en verder aan het snelverkeer (trams inbegrepen) uit alle richtingen. Speciale raadgevingen voor bestuurders van motorrijruigen en motorrijwielen. Verblindt uw tegenligger niet. Snijdt uw tegenligger de weg niet af. Beheerst uw snelheid. Gebruikt voor en tijdens het rij den geen alcohol. Maakt geen misbruik van uw voor- rangsrecht Houdt uw wagen in uitstekende conditie.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5