S)e Cöid6e(Boii4cmt Sigrid Undset overleden DRIE WEKEN PARIJS Terugkeer naar Djokja waarschijnlijk op 20 Juni Wisjinski maakt propaganda- capriolen ffiectat Sandaal 25 jaox püeöie* ZATERDAG 11 JUNI 1949 40ste JAARGANG No. 11716 Directe ar: C. M. VAN HAMERSVELD. Hoofdredacteur: TH. WILMER. KATHOLIEK DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN WAARIN OPGENOMEN „DE BURCHT" Bur. Papengracht 32, Telef. 20015, Adm. en Advert. 20826, Abono 20935 - Abonnementsprijs f0.32 p. w., i 1.40 p. mnd., f4.15 p. kwart. Franco p. p. f 4.90 - Advert.: 15 ct. p. m.m. Telefoontjes f 1.50 IJET WORDT een hoogst vervelend geval, die conferentie der Grote Vier te Parijs. Was het nu maar een derde-rangs aangelegenheid, wij zouden de heren rustig en ongestoord door onze nieuwsgierigheid laten praten en er geen letter over schrijven. Maar dat is het helaas niet. Een minister Acheson breekt niet voor niets drie weken uit zijn werk om van Wash ington naar Parijs te komen en daar te debatteren met Wisjinski. De re geling van het Duitse en Oostenrijk se vraagstuk is een aangelegenheid, welke reeds veel te lang op afdoening wacht, tot schade van de gehele Europese economie. Willen wij on ze welvaart weer stevig op poten zet ten, dan moeten de gekke toestan den, die er op het ogenblik in Duits land bestaan, worden opgeruimd. Maar daartoe hebben wij de mede werking van de Russen nodig, die nu eenmaal Oost-Duitsland bezet hebben, en hier begint de ellende. Wij hebben bij de aanvang van de Par ij se conferentie, nu bijna drie weken geleden, onszelf afgevraagd, wat er voor goeds uit kon voortko men. Op het ogenblik is er nog hele maal niets uit voortgekomen en men begint zich er reeds vertrouwd mee te maken, als er zelfs niet een beperkt accoord, een bescheiden modus Vi vendi uit voortkomt. „Als we dan niet met elkaar tot overeenstemming kunnen komen, dan zouden we misschinen toch naast elkaar kunnen leven", sprak Bevin en dat is inderdaad wel het minste wat men van onze volkenfamilie mag verwachten. In de practijk betekent dat in dit. geval, dat de blokkade van Berlijn moet blijven opgeheven en dat er dienaangaande een rege ling wordt getroffen; en voorts,dat er een zeker handelsverkeer moge lijk wordt tussen West- en Oost- Duitsland. Dat is het beperkte accoord, waar op men z'n hoop nog neeft gesteld. Hoewel zich daarbij heel wat kwes ties voordoen, welke niet gemakke lijk op te lossen zijn o.a. de be faamde kwestie van de wisselkoers tussen de West- en de Oost-mark achten de deskundigen een oplossing toch technisch zeer wel mogelijk. En ook politiek gesproken is zulk een oplossing mogelijk, omdat men van beide kanten een beëindiging van de hopeloos vastgelopen situatie wenst. Moskou mag nog zo graag wanorde wTlen stichten in de economische or dening van West-Europa, als het er zelf last van krijgt, bindt het wel in. Vandaar dat men verwacht, dat Wisjinski ten slotte niet zonder enig resuüaat naar huis zal willlen gaan. F EN AANWIJZING, dat de Russen toch niet alles willen laten mis lukken. is de wending, welke Wis jinski Donderdagavond heeft geno men tegenover het voorstel van Acheson. De Amerikaan had voorge steld, om de vier militaire comman danten te Berlijn, die tot nu toe niet tot overeenstemming zijn kunnen geraken inzake de regeling van de opheffing der blokade, op te dra gen vóór Maandag a.s. tot een rege ling te komen en daarvan rapport uit te brengen. Mochten zij niet tot de een of andere regeling komen, dan zouden de Grote V-ier de knoop zelf doorhakken. Natuurlijk was de Rus daar op te gen. Het had geen nut, zo zeide hij, nu de Russische commandant te ge lasten weer te gaan praten met de drie Westelijke bevelhebbers, want het was niet de schuld van de Rus sen, dat de besprekingen in het hon derd waren gelopen. Maar na een seintje uit Berlijn draaide Wisjinski opeens om en gaf hij toe. Het was de eerste maal, dat de Rus „ja" zei. En als er eenmaal één „ja" over de dam is, dan volgen er misschien meer. In elk geval blijkt er uit, dat de Russen wel degelijk belang hebben bij de opheffing van de blokkade en dat zij bij alle mogelijke stroef heid en vasthoudendheid toch te vinden zijn voor een concessie. In deze gedachtengang doorredenerend lijkt het dus niet zoo onwaarschijn lijk, dat er van Parijs toch nog „iets" goeds verwacht mag worden, hoe ge ring het dan ook zijn mag. Maar aan de andere kant begrijpen wij nog steeds niet, hoe de moeilijkheden moeten worden opgelost. Want men kan nu wel vier commandanten tot onderhandelen dwingen, maar als ieder op zijn eigen standpunt blijft staan, is er niet veel kans, dat dit wat uithaalt. En als de Grote Vier er zelf aan te pas moeten komen. Zij hebben nog pas getoond, dat zij het vraagstuk van Berlijn niet kun nen oplossen, zelfs niet na drie dagen van geheime zittingen. Wat kunnen we anders doen dan onze ziel in lijdzaamheid bezitten? Verklaring van dr. v. Royen F)R. VAN ROYEN heeft tegenover het Republikeinse blad Merdeka verklaard, dat er geen sprake is van een „kritiek stadium" in de on derhandelingen. Maar dat de terugkeer van de Republikeinse regering naar Djokja waarvan de bespoediging ook voor Nederland van belang is om geen voet te geven aan mogelijk wantrouwen pas kan geschieden na evacuatie der burgers en als er een formule is gevonden voor het bevel tot het staken van het vuren. Hij hoopte, dat deze vorm nog deze week gevonden zal worden. De volgende week zal nodig zijn voor het terugtrekken der Nederlandse troepen. De terugkeer der Republikein se regering zou dan op 20 Juni kunnen geschieden. RONDE TAFEL OP 15 JULI Ten aanzien van de datum van de Ronde Tafel Conferentie verklaarde de voorzitter van de Nederlandse de legatie te hopen, dat daarvoor na de terugkeer van de Republikeinse re gering en nadat de overeenkomst zou zijn goedgekeurd door het Republi keinse parlement, de „richtdatum" vijftien Juli zou kunnen zijn. Op de vraag of ook de Nederland se Antillen en Suriname van de par tij zouden zijn op de Ronde Tafel conferentie en of dit niet zou kun nen betekenen, dat de Nederlandse Regering voornemens is de Neder lands-Indonesische Unie te vormen, alvorens over te gaan tot overdracht van de souvereiniteit, verklaarde dr. van Royen deze kwestie niet als zo danig te beschouwen. Eventuele deelneming van Surinarrte en de Ne derlandse Antillen is evenals deel name van de minderheidsgroepen normaal. Naar de mening van dr. van Royen is dit niet een punt waar van reeds kan worden vastgesteld dat deze gebieden zullen deelnemen met stemrecht. Dr. van Royen voegde hieraan toe, dat genoemde gebieden zouden kun nen deelnemen als adviseurs, waar- .nemers of als subcommissie in de Nederlandse delegatie of, wat betreft de minderheidsgroepen, als onder deel van de Republikeinse delegatie of van de delegatie van de B.F.O. De vraag beantwoordend wat on voorwaardelijke overdracht van sou vereiniteit betekent, zeide dr. van Royen, dat in de overdracht en de daaraan verbonden overeenkomst geen andere voorwaarden zouden worden ingelast, dan die welke in de overeenkomst van de Renville zijn opgenomen. Voorts meende dr. van Royen, dat, wanneer in het rapport van de com missie van de Uno sprake is van een „goede gang van zaken" bij de on derhandelingen, de Veiligheidsraad geen zitting zal bijeenroepen, tenzij slechts om eventuele rapporten te behandelen. Op de vraag of de Verenigde Sta ten van Indonesië lid van de Ver enigde Naties zouden kunnen wor den antwoordde hij, dat indien van Algemene verkiezingen in Duitsland DE EERSTE NA 16 JAAR. De minister-president van de elf West-Duitse staten hebben gisteren besloten, dat de verkiezingen voor het eerste parlement van de „Bonds republiek Duitsland" op 14 Augus tus zullen worden gehouden. Het zijn de eerste algemene verkiezingen in Duitsland sinds 16 jaar. DE EERSTE NA-OORLOGSE PHI LIPS „PORTABLE". Voor het eerst na de bevrijding is op de Ne derlandse markt weer een draagbaar radiotoesel, een z.g. „portable" ver schenen. De vraag naar dit toestel was zo groot, dat Philips is overge gaan tot productie van een dergelijk ontvangtoestel, dat zulke grote dien sten kan bewijzen op reis, in de va- cantie en met allerlei uitstapjes. Een reizigster controleert onderweg haar horloge met het radio tijdsein. de zijde van de Sovjet-Unie geen moeilijkheden in de weg worden ge legd Indonesië zeker lid van de V. N. zou kunnen worden. Dr. van Royen zei verder, dat het vraagstuk van de keuze van de statasvorm of de staatkundige orga nisatie van enig gebiedsdeel geza menlijk zou moeten worden behan deld onder internationale controle. ENGELSE SPOORWEGSTAKING DREIGT ZICH UIT TE BREIDEN. De Britse premier Attlee heeft zich gisteravond van de Labour-conferen- tie te Blackpool naar Londen bege ven ter bijwoning van een spoedver gadering van het kabinet over de ernstigste na-oorlogse industriële cri sis in Engeland. Volgens de laatste berichten heb ben de Londense machinisten en sto kers van de spoorwegen besloten zich aan te sluiten bij de staking van hun collega's, die alleen voor Zon dagen geldt. Op alle belangrijke trajecten van Londen naar het Noorden en Westen wordt het komende weekeinde het spoorwegverkeer met stillegging be dreigd. Het district Londen van de natio nale bond van spoorwegpersoneel heeft de 50.000 spoorwegarbeiders van Londen voor Maandag opgeroe pen tot een massavergadering. Op deze vergadering zal worden voorge steld tot staking over te gaan, omdat de onderhandelingen over een alge mene loonverhoging zijn afgebroken. De directie van de spoorwegen heeft verklaard niet te willen onderhan delen, zolang de vakbond niet meer pogingen in het werk stelt om de Zondagsstakingen te doen eindigen. Maar het Westen hapt niet toe 1Ï7ISJINSKI heeft gisteren op de Parijse conferentie weer eens voor een verrassing gezorgd door voor te stellen, dat de Grote Vier binnen drie maanden een vredesverdrag voor Duitsland zouden opstellen, en dat de bezettingstroepen binnen een jaar zouden worden teruggetrokken. Volgens de Russische pers-agent Pavlof, voelden de Westerse landen niet veel voor dit voorstel. ACHESON WIL GEEN MENUET DANSEN. De zitting duurde vier uur. Daarna hielden de Westelijke woordvoerders persconferenties. Zij zeiden, dat Acheson de Russen er van had be schuldigd de conferentie te rekken. „We zijn hier niet om een diploma tiek menuet te dansen", aldus de Amerikaanse minister. De Westelijke ministers deden een tegenvoorstel, dat hun plaatsvervan gers direct zouden beginnen een vre desverdrag op te stellen; maar de kwestie bleef onbeslist. Toch is er een voorstel van Wisjin ski aangenomen, dat er Zaterdag geen bijeenkomst zou zijn. Men ziet elkaar nu weer op Zondag. WOENSDAG VERDAGING? Te Londen verluidt, dat de drie Westelijke mogendheden het besluit hebben genomen de viermogendhe- denconferentie te Parijs Woensdag a.s. te beëindigen, tenzij nog enige hoop bestaat op beperkte overeen stemming met de Sowjets. Zij zouden het vaststellen van een datum voor een volgende confere ïtie niet verwer pen, op voorwaarde dat de blokkade van Berlijn niet opnieuw door de Sowjets wordt ingesteld. Bevin heeft voorlopig plannen ge maakt om Donderdag naar Luxem burg te vertrekken ter bijwoning van de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Westerse Unie op Vrijdag. Deze bijeenkomst zal alleen worden uitgesteld, wanneer het noodzakelijk wordt geacht de con ferentie der Grote Vier te verlengen. De Berlijnse spoorwegstaking POSTERS GEVEN HET OP. De stakende Berlijnse spoorman- nen, die postten bij het gebouw van de Reichsbahn in de Amerikaanse sector, hebben hun actie gisteren plotseling opgegeven. De Westberlijn- se politie gaf de stakers eerst bevel de straat aan de voorzijde van het ge bouw te ontruimen en vervolgens gaf zij opdracht het aantal posters tot vijftien te verminderen. Inmiddels waren de Sowjet-officie ren begonnen documenten uit het ge bouw te verwijderen. Een detache ment Sowjet-Duitse politie wist in de loop van de middag door het ver minderde aantal posters heen te bre ken. Een barricade, die de posters van stenen, ijzer en ander materiaal had den opgeworpen om Russische auto s tegen te houden werd door hen na een half uur weer verwijderd op be vel van de West-Berlijnse politie. _Het treinverkeer in de Sow jet- zóne heeft er ook onder te lijden, om dat het voor een deel van dit gebouw uit wordt geleid. Radio-Berlijn (com munistisch) verklaarde, dat er geen treinen de stad meer konden binnen komen, omdat de stakers installaties in het gebouw hadden vernield. Sinds 26 Mei zijn er geen treinen meer in West-Berlijn uit de Westelijke zónes aangekomen. De luchtbrug heeft in de afgelopen 24 uur in 772 vluchten 7.078 ton goederen naar Berlijn ver voerd. DE ONTMANTELINGEN IN DUITSLAND. De ontmanteling in vier Duitse fabrieken, die drie dagen geleden had moeten beginnen, zal tot mor gen, na het aflopen van een Brits „ultimatum" aan de Duitsers uitge steld worden, zo heeft een officiële Britse woordvoerder medegedeeld. De regionale commissaris voor Noord-RijnlandWestfalen, Bishop, gaf de fabrieksraden de tijd tot middernacht, om hun oppositie tegen de ontmantelingsorder op te geven of zich gesteld te zien tegenover volledige sluiting van de betrokken bedrijven. Een voortgezette oppositie tegen de ontmanteling zou tot ern stige gevolgen leiden. Het feit, dat aan verdere te ontmantelen fabrie ken nog niet is aangezegd, wanneer de ontmanteling zal plaats hebben, wilde niet zeggen, dat ontmanteling nagelaten zóu worden. Sigrid Undset overleden Sigrid Undset, de bekende Noorse schrijfster en Nobelprijswinnares is gisteren te Oslo na een kort ziekbed op 67-jarige leeftijd overleden. Sigrid Undset, die in 1925 tot het Kathlicisme overging, was vooral be kend om haar middeleeuwse boeken, in het bijzonder de serie van „Kristen Lavransdatter' (Kristen Lavrans dochter). Zij werd te Kalndborg in Denemar ken uit Noorse ouders geboren. In 1907 publiceerde zij haar eerste suc cesvolle roman „Fru Marta Oulie", die vier jaar later door „Jenny" werd gevolgd. Zij verwief in 1928 de Nobelprijs voer literatuur. Toen haar vaderland in 1940 door de Duitsers werd overvallen richtte zij een oproep tot het Noorse volk. De voigende maand wist zij na een gevaarlijke reis Stockholm te berei ken en vernam daar, dat haar zoon in de strijd tegen de Duitsers was ge sneuveld. In Augustus kwam zij via Moskou Wladwiostok en Japan in de Verenig de Staten aan. De Duitsers hadden in Noorwegen al haar boeken op de ver boden lijst gezet. In 19i2 huwde zij Anders Svar- stadt, welk huwelijk in 1925 werd ontbonden. OUD-ALBAANSE PREMIER TER DOOD VEROORDEELD. Radio Tirana meldt, dat oud-pre mier Kotsji gisteren door het hoog gerechtshof ter dood veroordeeld is wegens samenwerking met maar schalk Tito om Albanië onder diens heerschappij te brengen. Djodja Kostji was tot hij het vorig jaar ontslagen werd secretaris-gene raal van de communistische partij. Pandi Kristoe, de vroegere presi dent van de staatscommissie en lei der van het politiebureau in Albanië werd tot 20 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Beiden werden vorig jaar in Octo ber uit de partij gezet als „de voor naamste werktuigen van Tito in Al banië". Dinsdag 14 Juni a.s. zal de Zeet- eerw. Heer H. L. J. M. Sondaal, Rec tor van „Huize Duinzicht" te Oegst- geest, zijn 25-jarig Priesterfeest vie ren. Behalve in „Huize Duinzicht", waar de vele tientallen inwoners van zeer jong tot zeer oud, het feest van hun Rector met grote blijdschap zullen vieren, zullen velen daarbuiten ook gaarne van hun dankbaarheid willen getuigen. Dankbaarheid om dit zo vruchtbare Prijsterleven. Rector Sondaal, zoals de mensen in en buiten het Dekenaat Leiden hem kennen, werd in 1935 aan „Duin zicht" verbonden. Van stonde af aan bleek deze benoeming een gelukkige om de grote werkkracht en het blij moedig karakter. Deze blijmoedigheid bleef ook behouden in een vrij lang durige periode van ernstige ziekte, die hij onder meer te boven kwam door zijn yzeren wil. In de oorlogsjaren heeft hij grote groepen Nederlanders aan zich ver plicht, door her en der in ons Bisdom cursussen en lessen te geven. Illegale groepen konden in uren vol gevaar op hem rekenen. Nederlanders van velerlei religie heeft hij gelegenheid geboden hun visie op ons land en op ons volk te geven en dan gaf hij, zon der omwegen, de principieel katho lieke opvatting ten beste. Toen de bevrijding eindelijk in zicht kwam en men zich herinnerde wat Rector Sondaal o.m. had gedaan voor het toen zo belangrijke deel der voedselvoorziening, werd hij aange zocht zitting te nemen in het Kern comité van Nederl. Volksherstel. Te vens werd hij belast met het Voorzit terschap van de Bissch. Hulpactie in het Dekenaat Leiden. In dat roes jaar 1945 is onder zijn leiding veel ge organiseerd en uitgevoerd, waarvan het de moeite zou zijn er hier een ko lom aan te besteden. Wij mogen vol staan met te herinneren aan de grote voedsel- en goederen-transporten en de vele kindertransporten, eerst naar en van ons Dekenaat, later precies andersom toen elders hulp nodig was. Bij dit alles hebben de vele mede werksters en medewerkers deze Rec tor leren kennen als de recht op het doel afgaande leider, die in zich had de eigenschappen van de groot-ma joor en van de dadenprediker van de „Klare Waarheid", Als een der grote verdiensten van Rector Sondaal mag gereleveerd wor den het feit van het met minimale j middelen opzetten en in stand houden van het katholiek dagblad „De Burcht". Het gewest Leiden, door omstandigheden verstoken van een katholiek dagblad, heeft hij gegeven wat gegeven kón worden; tevens werd daardoor een groot deel der be volking behouden voor het eigen ge westelijk katholiek dagblad. Als we nog enkele werkzaamheden van Rector Sondaal mogen noemen, dan herinneren wij aan zijn functie van Bissch. Inspecteur voor het on derwijs, in welke functie hij de jeugd en hun opvoeders dient. Vaardig als hij is met de pen, is hij al een reeks van jaren verbonden aan het Bisdommelijk blad „Sint Bavo" en aan het Dekenaal parochieblad „Sursum Corda". Zijn artikelen, goed van stijl en „puur pittig", worden gaarne gelezen. Van zijn priesterlijke ondervinding deelt hij anderen mee, om in hen de sensus catholicus aan te kweken, te behouden, te vervolma ken. Zijn woord is altijd waard ge lezen te worden. Zijn woord, wie denkt dan nietTaan de predikaties van Rector Sondaal. De gewijde welsprekendheid hanteert hij dan ook als een gave Gods. Menig lezer van dit blad zal zich een preek herinneren waarin een „andere Pau- lus" tot ons sprak, wijzend op chris tenplicht, op naastenliefde, op trouw aan Kerk en Vaderland. In de Katholieke Actie, de Katho lieke Filmactie, de Katholieke Ge zinszorg, commissies van sociale aard etc. speelt hij de hem toebedachte rol gaarne mee. Voor figurant is hij nu eenmaal niet in de wieg gelegd. Hij speelt zijn rol met beslistheid. In deze trant dient hij de Kerk en de katho lieke gemeenschap. Moge het deze werker gegeven zijn onder Gods zegen, in goede gezond heid, nog veel tot stand te brengen! Voor belangstellenden particu lieren en vertegenwoordigers van or ganisaties is er gelegenheid Rector Sondaal hun gelukwensen aan te bie den op de feestdag, Dinsdag 14 Juni, van 12 tot 13.30 in Huize „Duinzicht" te Oegstgeest. NED. VERLIEZEN IN INDONESIË De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn ge rapporteerd: Koninklijke Landmacht: Gesneuveld 4 Mei. Sold. Ie kl. A. Klooster, afkom stig uit Nieuw Beerta A. 60 (Gr.) Gesneuveld 8 Mei: Mar. 2e kl. S. S. A. Damhuis, afkomstig uit Weesperkarspel. Gesneuveld 22 Mei: Sold- W. A. Buiting, afkomstig uit Didam. Kapt. E. Roering, afkomstig uit Surrey. Engel. Sold. R. Talstra, afkomstig uit Tietj erksteradeel. Korp. L. H. J. Tuenter, afkom stig uit Versseveld (gem. Wisch). Serg. majoor F- H IJspaard, af komstig uit Amsterdam-C. Gesneuveld 23 Mei: Sold. H. J. M. van der Avort, afkomstig uit Rotterdam. Sold. L. M. Mieris, afkomstig uit Utrecht. Gesneuveld 24 Mei: Sold. A. W. Kooken, afkomstig uit Budel. Gesneuveld 25 Mei: Sold- Ie kl. P. Stok, afkomstig uit Barendrecht. Gesneuveld 26 Mei: Sold. G. van Aarderen, afkom stig uit Sneek. Gesneuveld 27 Mei: Sold. Ie kl. J. E. van Petten, afkomstig uit Amsterdam-C. Gesneuveld 28 Mei: Sold. T. C. van Beek, afkom stig uit Nieuwkoop .Z.H.) Sold. T. Golverdingen, afkom stig uit Hardixveld. Gesneuveld 29 Mei: Sold. G. J. J. Couwenbergh. af komstig uit Heerlen. Korp. A. L. Sjouken. afkom stig uit 's-Gravenhage. Een koWieltje... Het schoonste in Gods schepping is de mens en in de mens is het schoon ste: waarheid en eenvoud. PRIESTERJUBILEA. Ook vieren 14 Juni nog hun zil veren priesterfeest de ZeerEerw. heren: H. Bakker, Pastoor te Hout- rakpolder, H. J. Bangert, Pastoor te Westwoud. A. R. M. van Beynen, Pastoor te Vijfhuizen, A. H. P. Cleo- phas, Pastoor te Wateringen, G. W. van Diest, Pastoor te Brielc, G. J. W. van Dijk, Pastoor te Cocksdorp, W. C. van Gastele. Pastoor te Mui den, H. W. Haselaar, Pastoor te Maassluis, J. H D. Hofstede, Pastoor te Oude Tonge, J. A. van Kleef, Pastoor te Hoek van Holland, B. W. Kloes, Pastoor te Schermer, B. D. Koopen, Rector te Ouderkerk a. d. Amstel (Ther. Rustoord). Th. N. M. v. d. Lugt, Pastoor te 's-Gravenhage (Onbevl. Hart v. Maria), G. B. N. Luken, te Bergen N.H. (St. Anto- niuspensionaat), P. J. Maas, Rector te Rotterdam (St. Ant. Gcst.), G. J. Morsch, Pastoor te Nieuwerkerk, P. L. J. M. Schretlen, Past. te Nieuw- veen, C. G. van Trigt, Officiaal en Kanunnik Haarlem, Maerten van Heemskerkstraat 2, H. J. A. M. van der Ven. Pastoor te Overzande. A. M. A. Vollaerts, Pastoor te Velsen- Noord, F. S. Wolff, Past. te Tholen. H.H. WIJDINGEN BISDOM HAARLEM Z. H. Exc. de Bisschop van Haar lem heeft; heden in de Katehdrale Baseliek „St. Bavo", te Haarlem de volgende H.H. Wijdingen toegediend; Het H. Priesterschap aan: P. A. M. Al. J. W. Bergen, J. Blom, W. Th. Friebel, A. H. Coeyenbier, M. A. Hekker, A. J. Hubers, C. Chr. de Jong, G. P. Keukens, Th. P. G. Kloosterman, N. P. Landsman, P. C. M. Mussert, C. Nieuwenhuizen, A. G. W. Nijs, P. N. J. Obdam, P. H. v. Roozendaal, C. A. M. Steins Bis schop, W. H Suyker, A. J. M. Wie- mers, P Wijte, M. J. v. d. Zwaan. Het II. Subdiaconaat aan: W. J. Appelman, A. M. Coebergh v. d. Braak, G. J. v. Dijk, A. v. Duin, H. A. J. Dürr, J. v. d. Haak, H. van 't Hart, J. F. M. Herrewijn, P. A. M. Hoogenbosch, F. J. de Jong, M. J. de Jong, W. de Klerk, F. A. M. Kolb, W. F. v. d. Kooij, J. S. v. d. Laan, R. A. Renckens, N. Reus, W. J. de Rijk, J. G. J. v. Schie, C. J. Schut, J. G. v. Veen, J. A. I. Wesesling, J. Th. v. d. Zalm. Allen Theologanten van het Groot-Seminarie te War mond.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 1