NIEUWS UIT D E RIJNSTREEK woensdag 8 juni 1949 DE LEIDSE COURANT pagina 3 LEIDSE UNIVERSITEIT. Geslaagd voor het doctoraal exa men Nederlands recht: Mevr. J. E. Glastra van LoonBoon te 's-Gra- venhage; mej. E. M. Sanders te 's- Gravenhage; mej. J. B. Hbogenstraa- ten te 's-Gravenhage; mej. A. M. de Jong te Wassënaar en mej. C. M. Zandee te Leiden; candidaats-examen Wis- en Na tuurkunde (D.): de heer Kwee Sv/an Liat te Oegstgeest; candidaatsexamen Wis- en Natuur kunde (K.): de heren H. J. Verha gen te Haarlem en B. C. van Dongen te Voorschoten. Zondag 12 Juni a.s. zal het zestig jaar geleden zijn, dat aan deze Uni versiteit promoveerde tot doctor in de Rechtswetenschap de heer Mr. A. Philips, oud-gezant te Washington, wonende te 's-Gravenhage. Woensdag 15 Juni zal het vijf tig jaar geleden zijn dat aan deze Universiteit promoveerde tot doctor n de Godgeleerdheid de heer G. Vis ser, em. Predikant te Nijmegen en wonende aldaar. Aan de leden van de Nederl. Kath. Vrouwenbeweging, afd. Gildegroep Leiden. Door verschillende leden werd ons gevraagd, eens een excursie te hou den naar het zo beroemde planeta rium in Den Haag. Daarom nodigen wij alle leden en belangstellenden uit cm a.s. Maan dag 13 Juni de sterrenhemel te gaan bezichtigen. Vertrek per blauwe tram 2 uur vanaf station of 2.05 van af Korevaarstraat; aank. Den Haag 2.45 uur. De excursie begint 3.45 en eindigt 4.45 .uur. We hebben dus vóór de excursie nog even de tijd, om te winkelen of een kopje thee te gebruiken. Bij voldoende deelname zal het bodegraven COMMISSARIAAL BEZOEK AAN BODEGRAVEN Het was al enige weken in Bode graven merkbaar, dat er hoog bezoeic zou komen. Het min of meer ver waarloosde gemeentehuis was op Pinksterzaterdag klaar gekomen d.w.z. een fris verfje had een geheel nieuw aanzien gegeven. Voorts had men een nieuwe balustrade aange bracht, nieuwe deuren en waren de grote vensterramen door kleine ruit jes vervangen. Het resultaat is dan ook verrassend. De intocht en het welkom van de Commissaris der Koningin heeft men reeds aangetroffen in ons nummer van gisteren. Daarom zullen we het verdere verloop van het programma, mededelen. Nadat de Commissaris de kaasfabriek „Oud Holland" had be zichtigd, en in Nieuwerbrug een zanghulde der sAioolkinderen had aangehoord, zong de Bodegravense jeugd de hoge gast eén welkom toe voor het verfraaide raadhuis Hierna had officiële ontvangst plaats in de Raadzaal. Om kwart voor twee en later wer den de oudste bedrijven der gemeen te bezocht, nl. N.V. Hero de Groot en N.V. Turkenburgs Zaadhandel. Ook de buurtschap de Meije werd niet vergeten. Op een conferentie spe ciaal voor de pers belegd, werden bij monde van de heer Karssen, vice- voorzitter van de markscommissie diverse gegevens verstrekt over deze dag. De heer Jongeneel voorz. van de vereniging van kaashandelaren, ging dieper in op het product kaas en de kaashandel, terwijl dr Schiere, direc teur van het kaas-controlestation, enkele cijfers verschafte over de zui- velproductie in dit gewest. Tijdens de lunch werd door velen nog het woord gevoerd om telkens andere aspecten rond de kaas te belichten. Ook werd de uitslag bekend gemaakt van de wedstrijd, die aan deze dag verbonden was. De eerste prijs werd toegewezen aan de heer W, Agterof. Voorts waren er nog prijzen voor uitzonderlijke kwaliteit, verstkomen- de boer en zwaarste partij kaas. Het was op het marktterrein, waar bijna 300 wagens geparkeerd ston- den, maar ook in het dorpscentrum een enorme drukte. Muziek en vlag gen verhoogden de stemming. Voor het eerst was ook een goederen markt toegelaten en ook deze was druk bezocht. Voortaan zal iedere 2e Dinsdag der maand deze markt ge houden worden, zodat Bodegraven met zijn auto-markt, kaas- en goede renmarkt niet de minste plaats on der de marktplaatsen is gaan inne men. In Zwammerdam Het was reeds 4 uur toen de Com missaris der Koningin, mr L. Kesper, aan de grens der gemeente werd be groet door burgemeester Hoogeboom. In tegenwoordigheid van de beide wethouders, de heren M. v. d. Poil en Linschoten, werd de kath. meis jesschool bezichtigd. Daarna was de beurt aan de vetfabriek van 't Hoff en als slotbedrijf volgde, na de zang- hulde van een deel der Zwammer- damse schooljeugd, de officiële ont vangst ten gemeentehuize, waar mr Kesper werd toegesproken door de burgemeester. De Commmissaris dankte en onderhield zich heel ge moedelijk met notabelen en aanwe zigen. Nadat gelegenheid was gegeven tot audiëntie, was tevens het slot gekomen van de officiële plechtighe den. BOSKOOP Pioenententoonstelling. De Pro- paganda-Commissie „Boskoopse Vei- ing". organiseert op Zaterdag 11 Tuni a.s. een Pioenen-shaw in het ebouw van de veiling. Ditmaal wor den de pioenen niet als „veilgoed" d. z. in knop. aangevoerd, maar in •--«Me bloei, zodat wij de fraaie kleu- GEM. AANKONDIGING VISAKTEN. De Burgemeester van Leiden brengt ter kennis van belanghebbenden dat visakten en bewijzen tot het vissen met één hengel, voor het dienstjaar 19491950, ter gemeentesecretarie verkrijgbaar zijn op de hieronder aangegeven dagen, tussen 9 en 12 en 14 en 16 uur. Aanvraagformulieren voor visakten zijn te verkrijgen bij de portier. Belanghebbenden moeten persoons bewijs of stamkaart mede nemen en met gepast geld betalen. De bewijzen tot het vissen met één hengel worden uitgereikt in de hal van het stadhuis, de visakten worden uitgereikt aan de afdeling bevolking ^e. a. Uitreiking voor hen wier geslachts naam begint met de letter: F, G, H op Donderdag 9 Juni I, J, K op Vrijdag 10 Juni; L op Zaterdag 11 Juni (alleen tus sen 9 en 12 uur); M, N, O op Maandag 13 Juni; P. Q. R op Dinsdag 14 Juni; S. op Woensdag 15 Juni; T. U. V op Donderdag 16 Juni: W, X. IJ en Z op Vrijdag 17 Juni. Leiden, 8. Juni 1949. 2897 De Burgemeester voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT. bestuur trachten, een wagen te re serveren. De kosten zijn tram 65 ct, plus 80 ct. excursie. Dames geeft u zo spoedig mogelijk cp bij één der onderstaande adres sen: mevr. J. Bergersv. Bruggen, Doezastraat 23, Leiden; mevr. E. BarendseBik, J. v. Houtkade 39; mevr. A. TolenaarRoebroek, Plan-t soen 63; mevr. T. v. UldenIJssel- muiden, Zeemanlaan 13; mevr. M. NiemerDaniëls, Plantsoen 43; mej. A. Wijtenburg, de Laat de Kanter straat 3. ren, van het zuiverste wit, tot het mooiste donkerrood, zullen kunnen bewonderen. Behalve de oude be proefde variëteiten zullen ook nieu we soorten worden aangevoerd. De jury van de Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde zal het in gezonden materiaal beoordelen. Een speciale attractie voor het pu bliek is v/el, dat het 's avinds om 10 uur in de gelegenheid wordt gesteld, als echte veilingkoper, de bloemen tc kopen, door in de banken de knop pen -te bedienen om de grote wijzer van de veilingklok stil te zetten en het lichtje achter het nummer te doen ontgloeien. Na betaling aan de cassa kan men de bloemen, gereed voor- vervoer, afhalen. Met genoegen kan geconstateerd worden, dat ondanks de moeilijke tij den in de tuinbouw, de activiteit ge lukkig niet vermindert. En deze ac tiviteit brengt in Boskoop altijd wat schoons. Enkele weken geleden de Bloem- en Plantenkeuring. welke een waar bloemenfeest genoemd kon worden en nu weer een bijzondere pioenen-tentoonstellig. hoogmade De Voorofse molen. Het dage lijks bestuur van de vereniging „De Hollandse Molen" heeft gevaragd een provinciaal subsidie toe te kennen van 600 in de kosten van herstel van de windmolen van de Voorofse polder. Genoemde molen maakt deel uit van het zg. molenlandschap tussen Leiden en Woubrugge. De molen is zeer fraai in het landschap in de nabijheid van de Does gelegen e* het behoud er van is alleszins aan te bevelen. Ged. Staten stellen voor evenals het Rijk subsidie te verlenen. nieuwkoop Interlandvoptbal op Nieuwkoop's grondgebied. Nadat de Nieuy/koop- se voetbalclub met de Paasdagen een bezoek heeft gebracht aan het Bel gische plaatsje Stokkel bij Brussel, waren thans tijdens de. Pinksterda gen de Belgische sportvrienden te gast bij onze mensen. Omstreeks het middaguur 1ste Pinksterdag, arri veerde de groep in Nieuwkoop en om drie uur maakte het gezelschap een rondvaart over de plassen, waar na men in groepjes de dorpstoren be klom, teneinde te kunnen genieten van het schone gezicht over het plas- sengebied. Des avonds kwamen alle leden van de voetbalclub en de Bel gische gasten bijeen in de zaal de Ko ker. en brachten de avond door met zang en dans. Op de tweede Pinksterdag startte het gezelschap met een touringcar voor een tocht naar Volendam. Des middags om drie uur traden de elf tallen van Stokkel en Nieuwkoop in het strijdperk voor de wedstrijd. Het eerste elftal van Nieuwkoop won met 42 van Stokkel. terwijl het tweede verloor van de Belgen met 20. In de avond kwamen alle sport mensen nog eens bijeen in het dorp, waarbij de muziekver. enkele vrolijke deuntjes ten gehore bracht. Om streeks elf uur in de avond stapten de Stokkelse voetballers met hun „ge volg'' in de bus om de reis naar hun vaderland te beginnen nieuwveen Geslaagde Nic. Boys Sportfeesten. Het bestuur van Se R.K.S.V. Nic. Boys kan zich weer voldaan voelen over de organisatie van de jaarlijk se Pinkstersportfeesten, welke wijd in de omtrek bekend zijn om de ge zellige stemming welke daar heerst. Verschillende voetbalwedstrijden wa ren georganiseerd en Zaterdagmid dag werden de feesten geopend met de aspiranten wedstrijd: Nic. Boys Altior, welke door Altior met 54 werd gewonnen en in het bezit van een medaille werd gesteld. Nic. Boys 2 moest na een spannende wed strijd een 21 nederlaag van de N.S.V.-mannen incasseren welke be slag legden op een lauwerkrans. De Jongerenbeweging speelde voor de c/JEDREIGDE JUFFERTJES Er zijn onderhandelingen gaande, om, terwille van het toerisme, een fietspad aan te leggen door de Juf fertjes-wetering bij het dorp Hoog made een mededeling, die onrust en verbazingbarend is. Het fietspad zou worden gemaakt dóór de Juf fertjes-wetering, waaruit meteen blijkt, hoe merkwaardig die Juffer tjes-wetering is. (Haar wonderlijke naam kreeg zij naar de adellijke bewoonsters van het kasteel Poel geest te Koudekerk). Bedoelde we tering, die de scheiding is tussen de Vliet- en Voorofse Polder, is een dubbel-vaart met in het midden een kilometer-lange strook z.g. „vliet- land", land, dat buiten bedijking en bemaling ligt. Zover wij het Rijn landse polderland kennen, in deze vorm een waterstaatkundig curio sum. Over dit Juffertjes-land wil de Prov. Waterstaat een fietspad aan leggen, ter verbinding van het dorp Hoogmade met het fietspad-in-aan- leg van Leiderdorp over de Ruige Kade naar Woubrugge, een fietspad, waarmede evenmin enig zakelijk be lang is bezorgd, doch dat uitsluitend dient ter bevordering van het toe risme. We zijn sterk voor bevordering van het toerisme,' als daarmede de Ggen worden geopend voor de wel dadige rust en schoonheid van de Rijnlandse polders, maar wij vragen ons af, of bewondering voor dit na tuurschoon moet worden gewekt, door eerst zonder enige omzichtig heid natuurschoon te vernietigen. Dat is reeds geschied met de Ruige Kade, die hopeloos van zijn waarlijk idyllische aantrekkelijkheid is be roofd. Dat dreigt thans weer met de Juffertjes-wetering, waarvan het vliet-land de groeiplaats is van de inlandse orchidee, het Handekens- kruid, dat er in overvloed bloeit, bij honderden, een overvloed, die zeld zaam is. Ter verontschuldiging voor dat vandalisme wordt de D.U.W. naar tweede maal tegen de Nic. Boys-ve teranen om de grote wisselbeker, welke door de 11 uitslag in het be zit van de veteranen bleef. Vooral ender de; veteranen werden nog zeer goede krachten ontdekt. De Tweede Pinksterdag werd be gonnen met de Junioren wedstrijd: Nic PoysV.D.O. waarbij de groen- -w door *een 31 overwinning bes- g wisten te leggen op de me daille. De clou van de dag was echter de wisselbekerwedstrijd: Nic. Boys Alem, welke een traditie is gewor den en waarnaar zowel door spelers als door hél publiek altijd met grote spanning wordt uitgezien. Met en thousiasme aan beide zijden ontwik keld zich een spannende strijd en voor zover de Nic. Boys-voorhoede tot de gevaarlijke zone weet door te breken stuit zij op een hechte Alem- verdediging. Voor de rust weet de Alem-voorhoede een doelpunt te maken, na de rust volgt de gelijk maker. Alem is tevreden, dat het door een gelijk spel nog eenmaal de beker mag meenemen naar Brabant, v/aar de «groenzwarten hem nog dit jaar zullen halen, want zelfs een nederlaag kan de kans niet meer wijzigen. Aan debesturen en spelers werd een broodmaaltijd aangeboden, ge durende welke met toepasselijke woorden de beker aan Alems aan voerder werd uitgereikt. Tot slot werd nog de bekerwed strijd: Hoofddorpse BoysWet. Boys gespeeld waarbij de mannen van kapelaan Barendse, de oud Nic. Boys g. adv., na een spannende en sportieve wedstrijd met 21 het on derspit moesten delven. De gehele verdere avond was het in het dorp en op het terrein een zeer gezellige drukte en vooral de jeugd heeft van een mooi féést met mooi weer kun nen genieten. RIJP WETERING De Mop-molen. Het bestuur van de Veender- en Lijkerpolder buiten de bedijking vraagt een provinciaal subsidie toe te kennen in de kosten van herstel van de Mopmolen van die polder. Genoemde polder werd tot voor enige jaren bemalen dor een die selgemaal en de genoemde molen. Dit gemaal werd later vervangen door een eiectrische bemaling van grote re capaciteit, waarna de molen bui ten gebruik raakte. De Mopmolen is een kapitale, acht kante, met riet gedekte schepradmo len, die buitengewoon fraai gelegen is aan de Hanepoel in het Zuidhol landse plassengebied in de onmid dellijke nabijheid van de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder. In ongeregelde tijden zal de molen in staat zijn om de polder, zij het niet op geheel bevredigende wijze, te be malen en in ieder geval voor inunda tie tengevolge van neerslag te be hoeden. Het komt Ged. Staten voor, dat de ze molen niet aan verval mag wor den prijsgegeven. Uit met het pol derbestuur, ter zake gevoerde be sprekingen is gebleken, dat dit be stuur wil bevorderen, dat de polder 37 pet. van de kosten van herstel, welke in totaal geraamd worden op 3.300, voor zijn rekening neemt. Verwacht mag worden, dat de Minis ter van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en de gemeente Alke made in deze kosten bijdragen zullen verlenen v^n resp. 33 pet. en 15 pet. De provincie wil eveneens 15 pet. ge ven. TER AAR Reis ouden van dagen. Onder voorz. van dr. A. Quartel vergaderde het comité Ouden van dagen. Uit het jaarverslag va nde penn. bleek, dat er een batig saldo was. In de plaats van kapelaan Tweehuijsen kwam ka pelaan A. Saers. Besloten werd dit voren geduwd. Toegegeven, dat er werkverschaffing nodig is, kan toch de vraag gesteld worden, of er voor de D.U.W. geen andere objecten te vinden als zulke overbodige en in een tijd als deze zeer luxueuse pro jecten als de aanleg van fietspaden, welke slechts ten dienste staan van het toerisme. De aanleg van het fietspad over de Ruige Kade kost duizenden en duizenden zure belas tinggelden, welke b.v. veel beter be steed konden worden aan het voor bereidend grondwerk voor de hoogst noodzakelijke wegenaanleg Rotter damYpenburgBurgerveen een weg, waar het gehele land om zit te springen, als 't geen gillen is. Of. om een provinciaal werk te noemen: de verbetering van de miserabele ver binding tussen Leiden en de zee plaatsen. Maar de Prov. Waterstaat heeft haar eigen plannen en eigen hob bies, die andere zijn, dan de grote projecten van het Rijk. De zakelijke motivering voor het hervormen van de Juffertjes-wetering is, dat daar door een viaduct wordt uitgespaard. Spaarzaamheid bij officiële lichamen is een eigenschap, welke te prijzen valt. Maar het is in dit geval een spaarzaamheid in de toekomst. Het plan ligt er namelijk om ten gerieve van het ontzaglijk drukke verkeer tussen Leiden en een achterland, dat nog geen 10.000 inwoners telt nu en dan passeert er eens een auto of autobus een rondweg te maken om Hoogmade heen met een nieuwe brug over de Does. Daartoe werd reeds in 1936 een huis afgebroken en grond aangekocht, terwijl nu vast staat, dat in de eerste 10, 12 jaar van de aanleg van die rondweg niets kan komen, en misschien nooit iets komen zal. Ter voorbereiding van die nog in de lucht hangende weg, moet de Juffertjes-wetering worden ge dempt en volgeplempt en met een .fietspad worden gesierd. Zakelijke drijfveren daartoe zijn er niet. Inte gendeel, de enkele belanghebbende veehouders hebben practische be zwaren aangevoerd. Daarom lijkt het ons verstandiger, zowel uit finan ciële als toeristische "overwegingen, dat van het voornemen tot aanleg van een toeristen-fietspad door de Juffertjes-wetering wordt afgezien. De toeristen zullen er dankbaar voor zijn. jaar op Dinsdag 19 Juli een tocht naar Apeldoorn te organiseren, met een eventuele rondrit door het natio naal park „De Hoge Veluwe". De heer P. Langhout stelt die dag 6 auto bussen beschikbaar, terwijl zo nodig ook enige particuliere auto's zullen rijden. De collecte zal worden gehou den in de week van 27 Juni—2 Juli. ter aar Geboren: Hendricus M. M. z. v. L. Slof en A. G. Bader. Johanna E. H. M. d. van J. Wassenburg en J. E. Hoogervorst. Ondertrouwd: P. v. Leeuwen 63 j. en H. Verploegh 67 j. J. v. Vliet 26 j. en A. v. Eijk 33 j. Gehuwd: J. L. H. Dobbe 26 j. en S. S. Bosland 25 j. zoeterwoude „Wij draaien door". 'n Eivolle zaal hadden de Kajotters op de Twee de Pinksterdag foen zij 'n vrolijke avond verzorgde onder bovenstaan de titel, 'n Bont programma van mu ziek, zang, toneel en optreden van athlefen, zo gevarieerd en zo vlot ge bracht, dat het publiek ivan de ene verbazing in de ander rolde. We we ten niet wat we het meest moeten roemen; de conférences van Piet On derwater waren prima, en het sprook je van de wolf en de zeven geitjes waarbij het overgebleven geitje ten tonele werd gevoerd was 'n vondst. De Oetje-Boys zongen mooie liedjes. De pianosolo's van Wimpie Opdam waren kostelijke intermezzo's, even eens het pianospel van de dames Pieterse. Het optreden van de drie athleten was 'n groot succes, de dansparen gaven fijn beschaafde dan sen, de schetsen werden uitstekend gespeeld, kortom, alle medewerken den, ook de niet genoemden, hebben hun uiterste best gedaan. En, mocht er al 'ns 'n foutje zijn gemaakt, dit werd volledig vergoed door het enthousiasme en de volle overgave, waarmede alles werd gespeeld, 'n Op getogen publiek bracht de spelers aan het slot waarbij aan de dames-me dewerksters bloemen werden aange boden 'n ware ovatie. Kajotters proficiat! Dit succes is jullie na we ken hard werken van harte gegund. UIT DE OMGEVING KATWIJK Gemeenteraad. Donderdag a.s. des avonds te half 8 Raadsvergade ring. Belangrijkste punten zijn: Voor stel tot het vaststellen ener'Verorde ning op de heffing en invordering van precariorechten. Voorstel tot het kopen van een perceel grond van A. Wassenaar, Commandeurslaan 36. Voorstel tot het van de Provincie Z. Holland in eigendom, beheer en on derhoud nemen van de Noordwijker- weg. Voorstel tot het vaststellen van een Verordening tot wijziging van die op de gasprijs in de gemeente Katwijk. Voorstel tot het verlenen van subsidie ten behoeve van de Am bachtsschool; Voorstel tot het ver huren van grond aan de Betonbouw Gebr. Schipholt te Enschede. katwijk aan den rijn De klokken. Onder grote be langstelling zijn gisteren de drie klokken in de toren der parochie kerk gehesen. Alles liep vlot en zonder enige stoornis. Zondag a.s. zullen ze dus hun bronzen stemmen kunnen latei?. horen. sassenheim Parsonalia. Voor het examen onderwijzer L.O. slaagde aan de Bis schoppelijke Kweekschool te Bever wijk. de heer T. Elferink. Bekroond. Het muziekkorps „Crescendo" behaalde op het con cours Monnikendam een 2e prijs in de Ere-afdeling. TERUGKERENDE MILITAIREN. Met het troepentransportschip „Wa terman", dat vermoedlijk op 19 Juni a.s. te Rotterdam, arriveert, keren naar huis terug: Sold. J. Helversteyn, Heemskerk straat 64; sergeant J. H. Berg, Mun- nikenstraat 59, sold. J. Brongeest. Lombokstraat 73B; sold. P. Laman, Middelstegracht 65; sergeant I. P. J. Nieuwveen. Heerenstraat 104; sold. Fr. Ouwerkerk. Pioenstraat 31; sek. J. A. Rip, P. Huibertshof 12; sergeant A. C. Coulander, Utrechtse Jaagpad 120; S. M. A. J. C. Koreman, Nieuw- steeg 25; sergeant J. P. v. Leeuwen, Terhaarkade IA; sold. I G. Ie Maitre, •Koddesteeg 34; korp. N. Ouwerkerk, Joebertstraat 12; matr. I F. Crama. Tasmanstraat 96; korp: VSD M. F, Heetveld, Middelstegracht 61A vuurl. mont. I M. L. Rijnhout, Heren straat 115; tel. I OVW H. C. v. Plate- rink, Marnixtsraat 23 en serg. Th. G. J. Hunck, Gerrit Doustraat 2a, cerg. F. Langebroek, Maredijk 7, al len te Leiden. Voorts sold. L. J. v. d. Meulen, Rijnsburgerweg 11; korp. A. W. v. d. Jagt, Rhijngeesterstr. 58; le luit. J. W. Arnoldi, Duinzichtstra 9; allen te Oegstgeest; sold. I H. G. v. Berkel, Westvlietweg 127; serg. J. C. Oost- wouder, Veurse achterweg 125.sold. I J. C. Remmerswaal, Leidsekade 17, allen te Leidsendam; bott. II Ph. de Kok, Hoofdstraat 1G4B te Leider dorp; sold. D. H. Braudhof. Laan v. Oud-Clingendaal 3; sold. W. P. v. Spronsen, Hogerbeetsstraat 12; serg. A. H. Rietveld, Ammanslaan 11; sold. H. Knijnenbur, Havenplein 8; le luit. J. Korbee, Hoogeweg 2CA; hofm. I F. P. J. Vorsters,, Beukenharstlaan 3 en korp. analyst A. E. Heuschen, Jonckerlaan 29, allen te Wassenaar; sold. I J. M. Polle, Nieuwstraat 40; korp. C. A. Been, le Poellaan, beiden te Lisse; matr. I B. Wijtvliet, Talma- straat 15 en matr. II ZM. P. Maagde- lijn, Weerensteinstraat 65, beiden te Hillegom; serg. maj. J. de Vries, Ro- zenlaan 27 te Boskoop; serg. N. W. Wamsteeker, Leedeweg 6 te Pijn- acker,- serg. I. E. Bergsma. Molenstr. 124 te Zoetermeer; serg. I A. v. d. Niet, Piet Heinstraat 16; serg. I A. M. Borman, Egbert de Grootstr. 8; korp. J. P. Plaatser en serg. C. Plaatser, Piet Heinstraat 45; sold. J. v. d. Niet, Piet Heinstraat 16; allen te Noord- wijk a. Zee; sold. W. Batenburg, Hes- senstraat 13 te Katwijk a. Zee; serg. J.Haring, Julianastraat 2a: S. M. G. Burggraaf, Aarkade 39; korp. M. A. Verhagen, Bildedijkstraat 13' en chauff. Ill P. v. Varik. Steekterweg 71, allen te Alphen ad. Rijn,- serg. I A. W. v. d. Jagt, Langeraar A33 Ter Aar; sold. F. A. Bezemer, Barwouts- waarder 65 te Woerden; sold. L. G. Kraan, Schoolstr 130, te Voorschoten; korp. C. G. Kromhout, Smidstraat 16 te Rijnsbung; str. I P. Blom, Wou- brugseweg 80 te Woubruge; tel. I K. Lieverse, Koudekerk a. d. Rijn 111. voorhout Voetbal Ten bate van de Bond van Ned. Mil.. Oorlogsslachtoffers zal a.s. Zondag op het Foreholte-ter- rein een voetbalwisselbeker-tournooi worden gehouden. Hieraan zullen 4 elftallen uit de omgeving deelne men en wel als vdlgt: 12 uur VVSB 1Foreholte 1 1.15 uur S^TC 1Tey- lingen 1, 2.30 uur verliezersronde en 3.45 uur Winnaarsronde om de be ker. De beker is vorig jaar gewonnen door VVSB. voorschoten Ongeval. Een dame uit Den Haag was gistermiddag met haar kind in de speeltuin van De Knip Toen zij voor haar kind de draaimo len draaide, kwam zij daarbij zo on gelukkig te vallen dat zij haar rech- teronderbeen brak. Twist. -- Toen de 56-jarige J. G. uit Leidschendam zich op het erf van C. A. van W. alhier bevond, ontstond tussen beiden over een kwestie van reeds jaren geleden. Het liep zo hoog dat het niet bij woorden bleef en v. W. op een gege ven moment een riek pakte en hier mede zijn bezoeker een harde klap op het hoofd gaf. De laatste werd hierdoor vrij ernstig gewond. Dr. Perquin uit Leidsendam moest de wonde hechten. De dader v/erd on middellijk door de politie ingesloten. Na verhoor en opmaken van proces verbaal is hi.i inmiddels weer vrijge laten. Hij zal er nog wel meer van horen. De toestand van het slacht offer is redelijk. warmond Woonschepen-bezoeking. Met nadruk wordt er op gewezen, dat in gevolge de onlangs vastgestelde pro vinciale verordening het ligplaats nemen met woonschepen in de wate ren van deze gemeente, langer dan tien dagen niet geoorloofd is zonder vergunning van de provincie. Aan deze bepaling zal strikt de hand wor den gehouden, zodat eventuele over treders bekeurd zullen worden. Fanfare. De Warmondse Fanfa re behaalde te Monnikendam een 2e prijs in de ere-afdeling met 329 p. Geboren: Johannes Cornelis Ja- cabus Maria z. van Q. Beugelsdijk en W. van Egmond. Robert Johan Theodorus z. van M. J. Kals en W. M. J. Wanders. Clazina Hermina Maria d. van N. Schavemaker en H. Th. Versluijs. Gehuwd: P. van Ruiten 25 j. en M. C. van Schie 27 j. M. J. ten Napel 27 j. en E. J. Zekveld 23 j. Berichten reeds geplaatst in een onze vorige oplage). leiden DE RODE KRUIS-COLLECTE. De organisatoren van de Rode Kruis-collecte troffen het Zaterdag helemaal niet met het weer. Het was zo bar slecht, flat er zo nu en an slechts een „duikboot" buiten- wam, vertelde men ons. Niettemin mag men over de op brengst niet klagen. De straatcollec te van Zaterdag bracht 4214,74 op, de huiscollecte, welke vorige week plaats vond leverde 3546,67 op, te zamen dus een opbrengst van 7761,41. RESTAURATIE OUD PERCEEL. In 1946 hebben de Provinciale Staten van Zuid-Holland aan de vereniging „Oud-Leiden" te Leiden in de kosten van herstel van het haar toebehorende perceel Kloksteeg 2 aldaar, tot een maximum van 8.800 een subsidie van 10 procent dezer kosten verleend. Nu de kosten 3.350 hoger blijken te zijn, stellen Ged. Staten voor het provinciale subsidie naar evenredigheid met 335,te verhogen. buitenland ISRAËLISCHE MANSCHAPPEN BEZETTEN NEUTRAAL GROND-è GEBIED DER V. N. In de streek van de „Berg van de Boze Raad" ten Zuiden v&n Jeruza lem zijn Isrealische troepen binnen gedrongen en hebben daar Arabische collegegebouwen /bezet, naast het voormalig regerings-gebouw, waar thans de verzoeningscommissie der V.N .zetelt. De staf der bemiddelingscommis sie is „verstoord" over deze actie, al dus een functionaris dezer staf. Men heeft de Isreali's verzocht zich terug te trekken en naar verluidt is cie Veiligheisdsraad in kennis gesteld van ae ontwikkeling. binnenland HET ZIEKENHUIS EN DE MILITAIRE DIENSTPLICHT. Zuster en broer L. uit 's-Graven hage, respectievelijk 24 en 22 jaar oud, kregen op 1ste Pinksterdag in hun woning hevige ruzie. Op een gegeven ogenblik stortte de vrouw een pan kokende melk over haar broeder tengevolge waarvan T. L. met ernstige brandwonden in het ziekenhuis Zuidwal moest worden opgenomen. Daar bleek, dat hi.i reeds geruime tijd door de militaire politie gezocht werd wegens het zich onttrekken aan de militaire dienst plicht. ZOON BESTAL ZIJN OUDERS. Door de Haagse politie is de 14- jarige jongen A. C. L. uit 's-Graven hage aangehouden, die gedurende de afgelopen maanden zijn ouders voor een bedrag van f 800.a .f 900, bestal. Voor dit geld kc^ht hij' een motorrijwiel, terwijl hij een tweede motorfiets in bestelling had. De va der, die reeds tevoren moeilijkheden met zijn zoon had ondervonden, heeft ten einde raad de hulp van de politie ingeroepen. ROULETTESPELERS VER OORDEELD. De gebr. L. uit Amsterdam, die reeds vele malen terecht hebben ge staan onder beschuldiging gelegen heid te hebben gegeven tot het spe len van hazardspel, maar steeds wa ren vrijgesproken, zijn vanmorgen door deAmsterdamse rechtbank veroordeeld. De 43-jarige L. hoorde 1 jaar gevangenisstraf tegen zich uitspreken. Zijn 36-jarige broer Martin 4 maanden. Tegen beiden werd voorts bevel tot onmiddellijke gevangenneming uitgevaardigd. In het vonnis was tenslotte neergelegd, dat de spclattributen moeten worden vernietigd. TOT LEVENSLANG VEROOR DEELD. Het Amsterdams bijzonder ge rechtshof veroordeelde vanmorgen de 50-jarige J. F. S. uit Bremen tot levenslange gevangenisstraf. Veroordeelde was van Augustus 1941 tot Januari 1943 als Scbutzhaft- lagerführer in het doorgangskamp Amersfoort op brute wijze tegèn de gevangenen opgetreden en is voorts in de periode Decerr/ber '44Januari 1945 als lid van de Gestapo vijfmaal als commandant van een vuurpelo ton opgetreden, dat als represaille Nederlanders fusilleerde. Veertien dagen geleden had de advocaat-fiscaal, mr.J. C. Louet Feisser, de doodstraf tegen S. geëist. LAATSTE BERICHTEN ROOFOVERVAL OP TRAM CONDUCTEUR TE AMSTERDAM. In de afgelopen nacht omstreeks kwart over twaalf is een dertigjarige conducteur van de Amsterdamse tram op de Ringdijk nabij de Kruislaan overvallen, neergeslagen en beroofd. De daders, vermoedelijk twee man nen, veronderstelden waarschijnlijk, dat de conducteur juist van dienst kwam en met de dag-opbrengst op weg naar huis was. Dit was evenwel niet het geval De man had verlof, omdat zijn vrouw juist bevallen was. Hij had dan ook niet meer dan een paar gulden en een horloge bij zich, waarvan hij is beroofd. De aanran ders hebben hem zwaar mishandeld, zodat het noodzakelijk was hem in het O.L.V. Gasthuis te doen opne men. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 7 Juni. Vee. Aan gevoerd: 3056 dieren,- w.o. 255 paar den, 34 veulens, 665 gebruiksvee, 80 vette koeien en ossen, 85 graskalveren 773 nuchtere kalveren, 63 schapen, 373 biggen, 57 bokken en geiten, 51 varkens, 620 zuiglammeren. Prijzen per stuk: kalf koeien 800770650; melkkoeien 880770650: vare koeien 520430360; vaarzen f 650 525400, pinken 540450360, graskalveren 340240120. biggen 554540. werkpaarden 875 675500. hitten 675550—440; Slachtpaarden per kg. f 1.401.201.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3