NIEUWS UIT E RIJNSTREEK Gemeenteraad NIEUWS UIT Rijnsaterwoude )E OMGEVING DONDERDAG 2 JUNI 1949 DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 3 ALPHEN AAN DEN RIJN Kath. Adviesbureau voor Op- voedings-, Onderwijs- en Beroeps- vraagstukken te Gouda De vraag stukken op opvoedings-, onder wijs- en beroepskeuze-gebied zijn legio. Een deskundig advies in deze aange legenheden te geven is geen een voudige taak. Daarom hebben de sa menwerkende standorganisaties, zo als de K.A.B., de Middenstandsbond, de Kath. Jeugdorganisaties, de Kath. Land- en Tuinbouwbond, de Kath. Vrouwenbeweging en de Katholieke Actie in het leven geroepen het Kath. Adviesbureau voor opvoe dings-, onderwijs- en beroepsvraag stukken, waarvan het centraal bu reau gevestigd is: Anth. Duyckstraat 91. Den Haag, Regionale bureaux zijn gevestigd te Alkmaar, Goes, Gouda, Haarlem, Hoorn, Leiden en Zaandam. D^ zittingsuren voor wat Gouda betreft zijn des Zaterdags van 7—8.30 uur in het K.A.B.-gebouw, Westhaven 46. De administrateur is de heer A. v. d. Hulst, le H. van Al- phenstr. 6 Voor Leiden kan men zich vervoegen bij de heer J. Oostdam, Witte Singel 85, tel 22851. Op deze bureaux krijgt men ant woord op vragen, welke verband houden met meergemelde ^vraag- stukken en van uiterst groot "belang zijn voor de toekomst der kinderen. Door de gemelde samenwerking is het mogelijk oen tarief te bepalen naar draagkracht. J. G. Aan alles komt een eind. Zo ook aan het seizoen 1948/1949 van de J. G. Op de laatste vergade ring werd onder de mantel van de J. G. opgericht een mandolineclub, waarvan technisch leider is de heer Polak. In voorbereiding is tevens de oprichting van een handbal of korf bal-club. Opgaven hiertoe kunnen worden gericht aan mej. J. van En gelen, Raadhuisstraat 216. Voorts werden plannen beraamd voor fiets tochten in Juni en Juli. Ook de J. G. trekt deze zomer naar buiten! Wisseling brug-chefs. De heer A. Froolik zal met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd in Juni als chef-brugwachter de dienst van Prov. Staten gaan verlaten. Deze datum is thans, naar wij ver nemen, vastgesteld op 27 Juni. Dan zal op de gebruikelijke, officiële wij ze van de chef der Alphense brug afscheid worden genomen. Met in gang van die datum volgt hem als zodanig op de heer J. A. Dekker, die reeds een respectabele diensttijd als brugwachter op de Alphense brug achter de rug heeft. „Alphia". Voorafgegaan door een uitstekend geslaagde receptie ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan der v.v. „Alphia" werd gis-» terenavond een eveneens geslaagde feestavond gehouden."TSr waren vele bloemen. „Wilskracht". De uitslag van de onderlinge wedstrijden luidt als volgt: Jongens: 1. P. de Hollander 24 pnt.; 2. J. Ponsioen 21 3/f pnt.; 3. H- Penders 21 y pnt. Adsp. jongens: 1. W. Hoogeboom 23K pnt.; 2. M. v. d. Burg 23 pnt.; 3. A. van Engelen 22 y. pnt. Heren: 1. J. Krumpelman 31K pnt.: 2. C. Rademaker 30y pnt.; 3. B. Hoogeduin 30 y pnt. Geboren: Cornelia Hendrina, d. v. A. Leupen en H. Groeneveld An na d. v. W. W. van der Kwaak en G. van Reeuwijk. Harm z. v. J. Ruar- dij en H. Wortman, Anton z. v. C. van 't Wout en Cl. C. Bouthoorn, Clasina Joanna Maria, dr van J. G. Ponsioen en C. M. L. van Teeffelen. Maria Josephina Maria d. v. W. J. J. Scheerder en M. H. A. Sondaal. Overleden: Huibert Vergeer 22 jr ongehuwd; Cornelia 'Bijl 63 jr echt genote van J. J. Beckers, Gerrit Buist 67 jr gehuwd met C. P. Boos. ALKEMADE Geboren. Hendrikus Johannes z. v. G. Neelen en H. Groenewegen; Johanna Petronella d. v. C. W. v. Veen en E. M. Koek, Maria Theodora d. v. C. W. v. Veen en E. M. Koek Johannes Jacobus Maria z. v. W. L. Klink en J M. van Amsterdam, Alida Engelina d. v. J. Hogenboom en G. J. van Tol, Anna Johanna Pe tronella d. v. P. A. Bosman- en J. H. Turk. Gerardus Johannes Maria z. v. A. A. v. d. Ing en A. W. v. d. Fits Maria d. v. G. de Kwaasteniet en A. Horsman. Getrouwd: W. Th. Hulsebosch en C. J. yan der Poel. LEIMUIDEN WATERFESTIJN VAN DE UNIE VAN WATERSPORTTOURISME. Zaterdag 4, Zondag 5 en Maandag 6 Juni zal de Unie van Watersport- tourisme op de Brasemermeer haar 20-jarig bestaan herdenken. De krin gen Den Hbag, Leiden, Rotterdam, Haarlem, Amsterdam en 't Gooi zul len dit feest met een reünie in het paviljoen „De Brasem" herdenken. Het programma vermeldt o.a. Zater dagavond 8 uur concert door de mu- ziekver „Door Gunst Verkregen" uit Nieuwe Wetering op het terrein na bij het paviljoen „De Brasem". Meer dan 200 plezier-motorboten zullen aanwezig zijn en deze zullen Zon dag een convooitocht naar de Kaag maken. Dit convooi zal een lengte hebben van 3 a 4 kilometer. Aan de Kaag gekomen zullen zij een zg. „fre gat" in hun midden nemen, en op deze tweemaster bevinden zich Prins Willem van Oranje en de Geuzen, welke in dit convooi naar Oude We tering zullen meegaan. Om half vijf' 's middags zal dan het gezelschap worden verwelkomd. Het convooi zal begeleid worden door 7 politie- boten. welke door radio in onder ling contact zuilen zijn. Des avonds te 7 uur is er een gezamenlijke schip- persrnaaltijd. waaraan door meer dan 600 personen deelgenomen zal worden, met na afloop gezellige dans muziek. Natuurlijk is het paviljoen „De Brasem" op zoveel gasten niet berekend. Maar de eigen Unie-tent, ter grootte van 400 M.2, zal daarom op het terrein geplaatst, worden, ter- wijl daarnaast nog een tent van 200 M.2 zal worden opgestelfL Hierdoor zullen vele gasten een plaats kunnen vinden, terwijl er nog voldoende ruimte voor belangstellenden over zal zijn. Maandag. 2e Pinksterdag, worden er spelen georganiseerd op het Braas- semermeer o.a. dobbervissen. Ook zijn er spelen op het terrein nabij het paviljoen. Aan de inwoners van Oude-Wetering is verzocht om vanaf Zaterdag tot en met Maandag de vlag uit te steken, ten teken van welkom. Personalia. De heer C. Th. van Wieringen is benoemd tot tweede ambtenaar ter secretarie van de ge meente Ooster- en Westerblokker. Voordien was hij plaatsvervangend Bureauhouder voor de Voerselcom- missaris van Zuid-Holland. NIEUWKOOP UITVAART DIRK VAN BEEK. Hedenmorgen werd onder zeer grote deelneming de uitvaartmis op gedragen voor de zielrust van de in Indonesië gesneuvelde Dirk van Beek. In de kerk was een katafalk opge steld, gedekt met de vaderlandse Vlag, waaromheen een detachement van 8 soldaten stond geschaard, on der bevel van overste Holthoon uit Amersfoort en sergeant Wegbrands. De plechtige -Zielerust-mis werd opgedragen door pastoor Vloothuis, geassisteerd door p. Lucius O.Cap., assistent in de parochie, als-diaken en pater Zij er veld, Norbetijn, als sub-diaken. Onder de H. Mis werden de militaire eerbewijzen gebracht. Na het Evangelie bad de pastoor een ge bed voor de overleden soldaat voor. Het zangkoor voerde Gregoriaan se gezangen uit. Na de H. Mis speelde het orgel het „Wilhelmus". De plechtigheid werd bijgewoond door de burgemeester van Nieuw koop en door ds. Bloemendaal. Rem. pred. en door een groep van de Kath. Jongerenbeweging. Voor de Ouden van Dagen. Voor het uitstapje van de ouden van da gen is een bedrag van 1100 ingeza meld. Of men al of niet meegaat moet worden opgegeven vóór 6 Juni a s. Nadere inlichtingen zijn even tueel te verkrijgen bij de secretares se mej. De Graaf in de Kerkstraat. OUDE-WETERING Grote H. Geestpolder. De i-eke- ning dienst 1948 werd vastgesteld; inkomsten f 17.439.31, uitgaven 18.207.78, nadelig slot ƒ768.47. De begroting 1949 werd vastgesteld slui tende in inkomsten en uitgaven met 11.921.71. In de rekening-commissie werden benoemd de heren F» Hulse- bos, W. Timmers en J. Keyzer en tot pl.verv. leden de heren J. A. Mol- kenboer, J. v. Ommering en H. J. Visser. Door een van de ingelanden werd er de aandacht op gevestigd, dat veel te zware vrachten de achterdijk pas seren en zodoende deze weg erg ha venen. Aan mej. C. H. Grolle, onderwijze res aan o.l.-school, wordt met ingang van 1 Aug. a.s. eervol ontslag ver leend in verband met haar benoeming tot onderwijzeres te Haarlem. De voorz. stelt dan- aan de orde de benoeming van een gemeentewerk man. Deze zal in dienst komen van de gemeenten Leinniiden en Rijnsa terwoude. B. en W. van Leimuiden hebben de benoeming in eerste in stantie overgelaten aan de Raad dei- gemeente Rijnsaterwoude. De heer J. Jansen te Rijnsaterwoude wordt met alg. st. benoemd. De benoeming zal op arbeidscontract plaats hebben, ter wijl het loon ongeveer f 38 per week zal bedragen. B. en W. zullen echter trachten hem in een hogere klasse ge plaatst te krijgen. Gaat het in B. en W. „fabel achtig" toe? Bij de rondvraag verzoekt de heer N. Disseldorp het woord. Hij zegt dat in de vorige vergadering de voorz. heeft medegedeeld, dat de plannen voor de woningbouw in een verge vorderd stadium waren. De heei Dis seldorp heeft echter in de couranten gelezen, dat er te Rijnsaterwoude geen bouwplannén aanwezig waren. Door deze publicatie is zijn vertrou wen in het beleid van B. en W. op het gebied der woningbouw érnstig geschokt. Nieuwe woningen is een be lang v"an dé eerste orde zowel op so ciaal als op zedelijk gebied. De pro vincie Zuid-Holland zal binnenkort nog ruim 850 woningen verdelen, hij geeft B. en W. in overweging alles te doen om van deze verdeling enige woningen toegewezen te krijgen. In de tweede plaats vindt hij dat B. en W. met de Woonruimtecommis sie niet de juiste weg volgen. Als het niet nodig is, vragen B. en W. advies van deze commissie. Hij vindt dit een verhangen van de bordjes. In deze tijd moet het bovendien voorkomen worden, dat een woning meer dan 4 weken leeg staat. In de derde plaats wenst de- beer Disseldorp enkele toelichting over de toewijzing van een huis, dat in eigendom aan de wethouder behoort. Hij vindt dat het er in het college van B. en W. fabelachtig naar toe gaat. B. en W. hebben alles in het werk gesteld. De voorzitter is aan de ene kant verheugd ove de vragen van de heer. Disseldorp. Wat er gebeurt om böuw; volume toegewezen te krijgen, blijft meestal achter de schermen. B. en W. hebben alles in het werk gesteld om bouwvolume toegewezen te krijgen, tot heden echter zonder resultaat. Bij RIJNSATERWOUDE GEMEENTERAADSVERKIEZING. Uitgebracht werden op lijst 1 (K.V. P.): N. Disseldorp 114, W. Com peer 3, S. J. Visser 6, R. J. Broekhui zen 36, T. G. Opdam 0, P. J. v. d. Hoorn 1, totaal 160. Op lijst 2 (H. en A.R.): A. van der Knijff 156, P. Jansen 27, G. Bergs- hoef 21, P. Roodenburg 10, L. Don ker 3. M. Jansen 2, W. Timmers 4, J. A. de Bruijn 1, T. van Luiing 1, Adr. Bik 1, J. van Zwieten 3, E. G. Ro- senboom 0. De samenstelling van de nieuwe Raad is ongewijzigd. In de Raad heb ben zitting de heren Disseldorp, Com peer, Visser, Van der Knijff, Jansen- Bergshoeff en Roodenbnrg. ZWAMMERDAM Bezoek Commissaris der Koningin. Voor het bezoek van de Commis saris der Koningin op 7 Juni is het volgende programma ojfgesteld: 15.30 uur: Aankomst, aan de grens der gemeente (Overtocht). 15.35 uur: Huldebetoon door de leerlingen van het St. Jozef Pensio naat. R.K. Ulo-school; R.K. Meisjes- schooi' R.K. Jongensschool. 16.uur: Bezoek aan de Neder landse Margarine en Spijsvetfa- brieken. 15.20 uur: Zacghulde op het plein voor bet Raadhuis door de leerlin gen der O.L. school: Chr. Nat. Sclflool en Ned. Hen*. School. 16.30 uur: Ontvangst in het Raad huis. 17.uur: Audiëntie. Daarna be geeft 'Je Commissaris zich naar de woning van df- burgemeester, van waar de terugreis wordt aanvaard. HILLEGOM „Hillinen" naar Zwitserland. De Hillinen-spelers zijn een week naar Augst (Zwitserland) geweest. Behal ve dat zij vele bezienswaardigheden in dat mooie land bezochten is er door hen met succes gevoetbald In de wed strijd AugstHillinen wonnen zij met 40. Ook tegen Sissach wonnen onze Hillegommers met 4—0. Eerlijk en oneerlijk. Door 'n 10- jarige jongen werd nabij de Meer- dorpstraat een bankbiljet van f 25 ge vonden. In de omgeving was een da me, die de vinder meedeelde, dat zij het geld had verloren; de jongen gaf het haar en werd bedankt. Kort voor dat dit zich afspeelde deed een andere dame bij de politie aangifte van een yerloren biljet van f 25.Waar schijnlijk was de eerste niet eerlijk. De politie steb een onderzoek in. KATWIJK GRATIS MAKREEL ETEN. Dinsdag is een school makreel aan het strand te Katwijk aangespoeld. Deskundign gaven als hun mening te kennen, dat de school jacht heeft ge maakt op een klein visje de z.g. zee bliek dat in deze tijd* van het jaar veel in zee voorkomt. Vooral de laat ste dagen verblijft de zeebliek in de tweede verdeling zal Rijnsaterwou de zeer waarschijnlijk niets krijgen, dat is hem uit verschillende bespre- kelingen. die hij in de Haag heeft ge had wel gebleken. Zijn hoop blijft evenwel gevestigd op het jaar 1950, ofschoon hij ook hiervan npg lang niet zeker is. Het bericht, dat er te Rijn saterwoude geen bouwplannen zijn is onjuist. i3. en W. zullen echter alles in het werk stellen om zo spoedig mo gelijk een toewijzing van bouwvolu me te verkrijgen. De heer Disseldorp moet er aan denken dat dj meeste gemeenten in Zuid-Holland in 1948 geen bouwvo lume hebben gekregen. Naar aanleiding van de tweede vraag deelt de voorz. mede, dat de woonruimte-commissie alleen maar van advies heeft te dienen in het ge val, dat er sprake is van de vordering van een woning. In een.moeilijk ge val omtrent de toewijzing van een woning, vragen B. en W. hoewel on verplicht toch wel eens advies aan de Comn?issie. In het door de heer Dis seldorp bedoelde geval, hebben B. en W. van het advies een dankbaar ge bruik gemaakt. Op de derde vraag deelt de voorz. mede, dat het huis, door de heer Dis seldorp bedoeld, inderaad eigendom is van een der wethouders. Het be trof hier echter een zeer moeilijk ge val. De tegenwoordige bewoner heeft een betrekking in Den Haag, zijn echtgenote krijgt daar echter geen Vestigingsvergunning. Thans is een oplossing gevonden, omdat de heer van Lingen bereid is de heer van der Endt met zijn echtgenote bij zich te doen inwonen. Deze inwoning heeft de goedkeu ring van B. en W. en ook de goed keuring van Weth. van der Knijff als eigenaar van een huis. Het is nu een maal aan een wethouder niet verbo den om eigenaar van een huis te zijn. Met deze samenwoning zegt wet houder van der Knijff is een econo misch belang gediend want hierdoor is de heer S. Weststeijn, landbouwer, in het bezit gebleven van zijn arbei der. De heer Compeer zou gaarne zien, dat er bij de woningen van de voor malige pastorie eenige schuurtjes kwamen. De bewoners hebben be hoefte aan bergruimte Hij doet het voorstel om tot het bouwen van schuurtjes te besluiten. De heer Dis-, seldorp ondersteunt dit voorstel. De voorz. zegt dat B. en W. ook van de noodzaak doordrongen zijn en bin nenkort met voorstellen zullen ko men. De heer Jansen vraagt enige aandacht aan het begraven op de al gemene begraafplaats. Naar zijn me ning is de laatste maal niet diep ge noeg begraven. ZOETERWOUDE Afscheid. Hoge ouderdom en, ge breken van de oude dag hebben de heer Jac. van Leeuwen bewogen zich terug te trekken uit het openbare leven. In zijn krachtigste levensjaren begonnen als propagandist van „De Jonge darde" was de heer van Leeu wen achtereenvolgens secretaris en voorzitter van de R.K. Kiesvereniging totdat hij gekozen werd tot lid van de gemeenteraad. Meer dan een kwart eeuw was hij lid en secretaris penningmeester van het R.K. Armbe stuur en later als zodanig ook lid van het Burgerlijk Armbestuur. Zeer vele jaren was de heer v. Leeuwen successievelijk secretaris, penning meester en voorzitter van de IJsclub. Vooral op politiek terrein en op het gebied van de armenzorg was de heer van Leeuwen een krachtig fi guur. Morgenavond zal deze nestor in het charitatieve leven afscheid ne men van zijn laatste werk: de door hem opgerichte St. Barbaravereni- ging, waarvan het voorzitterschap ge durende 14 jaren de stuwkracht van deze vereniging was. Het bestuur verzocht de leden zo veel mogelijk morgenavond te ver gadering te bezoeken en bij dit af-« scheid aanwezig te zijn. De aanvang is acht uur, zodat de werkzaamhe den geen beletsel kunnen zijn. Oud Gelderswoudse Polder. De rekening over 1948: ontvangsten 1400.60, uitgaven 1329.47, batig saldo ƒ71.13. De begroting in uitgaaf en ontvangst ƒ1519.26. De omslag ƒ18.per h.a. (v.j. ƒ16. In de vacature, ontstaan door het overlijden van ae heer C. J. van Leeuv/en, werd tot vertegenwoordi ger gekozen de heer G. P. v. Leeu- ,wen. massa's vlak aan de kust. De school makreel is daarbij in kalm water te recht gekomen waaruit zij zich niet meer .os kon maken. De makreel is aangespeeld en de Katwijkse bevol king heeft gratis vis gegeten. Aanbesteding. Voor het bou wen van een monsterafdeling aan bet veilinggebouw Van K. en O. wa ren 6 inschrijvingen ingekomen. Laagste' inschrijving: Jac. Haasnoot Kz. 6625.—. KATWIJK AAN DEN RIJN Te veel animo. Voor de 130 montage-woningen aan de Wasse naarse weg, welke over enkele maan den gereed zouden zijn, hebben zich 1320 .-gegadigden gemeld. Begrijpe lijk, dat de nodige schiftingen moe ten plaats hebben eer het getal 130 bereikt is. Geen benijdenswaardige baan voor de Woningruimtecommis- sie. Doordraaiende groenten. Het is met sommigeproducten de laatste tijd weer misère én men kan nogal eens getuige zijn van de vernieti ging yan bepaalde hoeveelheden groenten, waarvoor tegen de mini mumprijs geen koper zijn en die dan doordraaien. Er is een kwan tum, dat nog voor veevoeder weg kan, maar b.v. radijs en prei zijn geen begeerlijk eten voor vee en moeten dan vernietigd worden. En- aangezien de consumenten van dat doordraaien bij hun groentenvoor- ziening'weinig bemerken, is men nog al eens geneigd de vraag te stellen: hoe dat toch eigenlijk zit met die groente? Jubilarissen. Gisteren vierden G. v- Duyn, gemeente-voerman, en H. Jonker, werkzaam bij de reini gingsdienst hun 25-jarig jubileum vrij deze diensten. Van officiële zijde werd hun de gebruikelijke be langstelling betoond. KATWIJK AAN ZEE Koelhuis. Het eerste particu liere koelhuis werd gisteren door de heer M. Parlevliet in gebruik geno men. B. en W. en de gemeentesecre taris waren bij deze ingebruikstel ling tegenwoordig. Ook de Rederij ver. „Vuurbaak", de K.M.C. en de Directeur van Gemeentewerken toonden hun belangstelling. Mevr. ParlevlietBakker verrichtte de of ficiële openingsplechtigheid. O.m. voerde de burgemeester het woord. LISSE Geboren: Gerardus Cornelis z. van J. Q. van der Slot en C. Augus- tmus; Theodoras Petrus z. van Th. W. Dofferhoff en M. J. van der Aart; Catharina Juliana Johanna Maria d. van C. Verwer en A. M. van Diemen. Getrouwd: W. Algera en' N. de Jong te Gorinchem;T. A. van Kla veren en C. H. de Bres. Overleden: Gerardus Hendriaus van den Burg 2 j.; Pieter Goudkade 22 j.; Maria Emmerentia Johanna van Dijk 5 j. NOORD WIJKERHOUT EEN COMITÉ VAN SAMEN WERKING GEVORMD Initiatief van V. V. V. Op uitnodiging van het dagelijks bestuur van de V. V. V. kwamen in de loop van de vorige week een aan tal personen uit de gemeente bijeen om te beraadslagen over het door de V.V.V. geopperde idee om een co mité te vormen, waarin alle krach ten zouden kunnen worden samen gebundeld ten einde tot zo groot en zo efefetief mogelijke activiteit in het belang van Noordwijkerhout te geraken. Behalve vertegenwoordi gers van de standsorganisaties, to neel en onderwijs waren ook aan wezig wethouder J. v. d. Voet, en de heer J. Pijnenburg, gemeente-secre taris, namens het gemeentebestuur, pastoor v. d. Waarden, kap. de Graaff en de heer Visser namens ds. Spaling, Het idee om een comité te vormen vond algemene bijval, er bestonden natuurlijk ook bedenkingen tegen. Vooral voorzag men practisdhe moei lijkheden in de toekomst. Het resultaat is echter dat men deze week wederom is bijeengeko men en het volgende comité i& ge- vormd: Wethouder v. d. Voet, P. S. van Leeuwen, P. v. d. Sleet, D. J. Westrik, H. Th. Janssen, M. v. d. Togt, G. W. Laros, C. Geerlings, W. P. Mens, J. C. Balk, B. van Ooster hout, A. Meijer, C. Braun, J. A. M. Pijnenburg, D. Algera, G. J. v. d. Rotten, P. J. Arends, P L. J. Prins en K. A. van Praag. Tot voorzitter werd gekozen de heer van Praag, secr.-penn. werd <le heer A. Meijer. Het dagelijks bestuur van V.V.V. nam het initiatief tot de vorming van dit comité, omdat in de practijk w^s gebleken, dat goede plannen niet tot uitvoering kwamen, omdat er teveel groepen bij mpesten wor den ingeschakeld. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN De uitslag van de verkiezingen voor de gemeenteraad is als volgt: Stemdistrict 1 (Raadhuis). Lijst 1: 786 stemmen; lijst 2: 9; lijst 3: 165 Stemdistrict*2 (Havenstraat). Lijst 1: 662; lijst 2: 25; lijst 3: 105. Stemdistrict 3. (Kerkstraat). Lijst 1: 541. lijst 2: 4 en lijst 3: 56 stemmen. Stemdistrict 4. (Zilk). Lijst 1: 59. lijst 2: 675. lijst 3: 68.- Totaal lijst 1: (K.V.P. Dorp): 2048; lijst 2: (K.V.P. Zilk): 713 en lijst 3: (A.R. en C.H.): 394. Aan lijst 1 zullen worden toege kend: 8 zetels; lijst 2: 3 zetels en lijst 3: 2 zetels. Gekozen zijn van lijst 1. K.V.P. dorp: J. v. d. Voet, H. Th. Janssen, G. J. v. d. Rotten, N. H. Hogervorst, J. R. Zonneveld, P. A. Duivenvoorde, C. Geerlings en C. de Groot. Van lijst 2. K.V.P. Zilk: J. J. A. Dut, C. J. Ruigrok en F. W. v. .d. Ploeg. Van lijst. A.R. en C. H.: C. Wasse naar en P. v. d. Sleet. In de verhouding' van zetel-aantal is geen wijziging gekomen; deze blijft 11—2. „Hai-pe Davids". Irf verband met de op het muziekconcours te Oudewater behaalde successen heeft de muziekvereniging ,De Harpe Da vids" haar directeur gehuldigd. De voorzitter van de vereniging, de heer B. Laros, bood de heer v. d. Hoeff een fraaie schaal van Delfts blauw aan met zilveren hengsel.*Mevrouw ,v. d. Hoeff werden vervolgens bloe men aangeboden en haar dodhter krer g een zilveren lepel. Nog ver schil.! ende personen namen in de loop van de huldigingsavond het woord. O.m. sprak de heer M. v. d. Togt, namens de muziekvereniging St. Jeanne d'Arc". De vereniging kreeg 3 marsen aangeboden en toe zegging van financiële hulp. DE ZILK Auto-tocht ouden van dagen. Met 14 auto's hebben de ouden van dagen gistermiddag getoerd. De tocht ging over Zandvoort naar Bloemen daal, waar thee werd gedronken. Hierna ging men naar Schiphol. OEGSTGEEST Jubileum Oranje-vereniging. De Oranje-vereniging van Oegstgeest herdacht gisteren het feit. dat zij 40 jaar geleden werd opgericht. In de raadszaal werd des namiddags een receptie gehouden en het voltallige bestuur recipiëerde daar temidden •van een schat van bloemen. Als eer sten kwamen twee kleuters van de Gevers-Deutz-bewaarschool hun ge lukwensen aanbieden, waarna bur gemeester Baumann enige waarde rende woorden tot het bestuur der O.V. richtte, en namens het gemeen tebestuur een met zilver beslagen voorzittershamer met inscriptie aan- booci. Als voorzitter van het huldi gingscomité bood de heer Valk na mens d"e burgerij het pntwerp aan van een nieuw vaandel, daarbij mee delend. dat de collecte 600— had opgebracht, waarvan het vaandel zal worden bekostigd. De voorzitter van „Werkmans Wilskracht" overhan digde het manuscript van een spe ciaal voor deze gelegenheid door haar directeur gecomponeerde mars. Verder voerden nog verscheidene afgevaardigden van corporaties en verenigingen het woord. Onder de aanwezigen zagen we pastoor Looy- aard, rector Sondaal, verscheidene predikanten, besturen en hoofden van scholen, en vele particulieren. Na de receptie werd een diner ge bruikt, waarna de heer M. Doffer hoff, die reeds bijna 30 jaar als bode voor de O.V. werkt, door het be stuur werd gehuldigd. Hem werd als blijk van waardering een lamp aangeboden, terwijl zijn echtgenote in de bloemetjes werd gezet. Des avonds concerteerde „Werk mans Wilskracht" onder vrij grote belangstelling bij het Witte Huis, waarbij natuurlijk de nieuwe mars niet werd vergeten, en de toehoor ders enige malen op de uitvoering er van werden vergast. VOORSCHOTEN Jongeren-K.V.P. Op een bij eenkomst der Jongeren-K.V.P. werd door de heer N. Lamboo, voorz. der K.A.B. alhier een candidaat voor de gemeenteraad, een causerie gehou den met als onderwerp: „Het belang der a.s. gemeenteraadsverkiezingen". Van bestuurszijde werd mededeling gedaan, dat men de gezamenlijke jeugdbewegingen in deze gemeente zal bewerken voor een verzoek aan de gemeenteraad tot het ontvangen van subsidie. Verder werd besloten medewerking te verlenen aan de lan delijke actie van de Jongeren-Orga nisatie om in de maand Augustus een 500-tal Duitse Katholieke jongeren voor een week naar Nederland te no digen. Tenslotte werd in de plaats van de heer N. van Os tbt bestuurs lid gekozen de heer G. Meester. Politie. De heer L. J. den Hou- ter, tot heden wachtmeester le klas der Rijkspolitie in het korps te Voor schoten, is met ingang van heden overgegaan naar de gemeentepolitie te Leiden. Hij is daar ook voorheen reeds werkzaam geweest en 1 kwam als gemeenteveldwachter in Novem ber 1941 naar Voorschoten. Het was de wens van de heer den Houter weder in gemeentedienst terug te ke ren, hetgeen hem thans gelukt. Kind door motorfiets gegrepen. Gisteravond oiri half zeven stak het zesjarig meisje M. Bakels, wonende Rijndijk 262, tegenover haar huis de rijweg over, zonder daarbij op het verkeer te letten. Een motorrijder, die uit de richting De Vink naderde, remde op het laatste moment zeer krachtig, zodat hij over de kop sloeg en een lichte hersenschudding, bene vens een bloedende hoofdwonde op liep. Hij kon echter niet voorkomen, dat het meisje door de motor gegre pen werd. In ernstige toestand, met een gebroken been en een schedelba- sisfractuur, werd zij binnengedragen. Een toevallig passerende arts ver leende eerste hulp, waarna dokter M. v. d. Stoel arriveerde en het kind naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden liet overbrengen. Hedenmorgen was haar toestand nog steeds zorgwek kend. Rijwieldiefstal. Gisteren werd bij de politie alhier aangifte gedaan door iemand uit Den Haag, dat tij dens een verblijf aan de Veurseweg alhier, zijn fiets gestolen werd. Geboren: Cornelis Christiaan, zn. van G. Teske en M. P. den Elzen; Jacobus, zn. van W. P. Oudshoorn en G. Vermeulen; Johannes Henricus Maria, zn. van A. C. Paridon en H. C. Hoek; Marianne, d. van A. H. Goedman en J. Broekman; André Jan, zn. van A. Grootendorst en A. M. J. Koelewijn; Yvonne, d. van T. Rijns burger en M. Tissing; Hubertina Ag nes Maria, d. van J. C. Rijkelijkhui- zen en W. C. M. Bertels; Astrid The- resie Maria Frederica, d. van J. J. Schrama en E. M. Krabbe; Jan Dirk, zn. van D. G. de Jong en D. J. van de Scheur. Overleden: A. P. v. Haasteren 67 j. Gehuwd: L. H. P. Peeters en F. L. M. Wohrmann; V. Vierbergen en M. van Dijk;J. Keet en A. Alers. Ondertrouwd: B. Mechelse 22 j. en L. Bakelaar 21 j.; J. Moman 24 j. en J. H. Berkhuizen 22 j.; C. A. Karre- mafis 27 j. en A. E. Zoetemelk; L. Dijkman 29 j. en K. v.,d. Nagel 20 j.; A. P. van Bemmelen 21 j. en A. W. van Bemmelen 25 j.; A. J. J: van Al ten 27 j. en A. H. Waasdorp 23 j.: G. H. Oostergo 24 j. en F. Verhaar 23 j J. P. Th. Zonneveld 22 j. en J. A. P. van der Meer 21 j.; vJ. J. Schellinger hout 29 j. en D. Kruit 21 j. WASSENAAR Wassenaarse elftal leed eerste ne derlaag:. Toen gisteravond op het voetbalterrein aan het Kerkehout het Wassenaars elftal samengesteld uit Blauw Zwart en Wassenaar tegen een Haags K.N.V.B.-elftal in het veld trad, toen leek het er de eerste tien minuten op, dat Wassenaar deze strijd zou gaan winnen. Vele snelle aanval len werden op het Haagse doel on dernomen, maar ze leverden geen re sultaat op, ook al dank zij het uitste kende werk; van de Haagse keeper. De Hagenaars h%rstelde zich langza merhand en waren in het tweede kwartier meer in de aanval. 11 Mi nuten voor de rust was het, toen K. v. Leeuwen de bal keihard onder de doelman doorschoot en daarmee de score opende (10). Het antwoord bleef niet lang uit; via een snelle aanval van de Haagse rechtervleugel verdween de bal onhoudbaar langs keeper Heemskerk in het net (1—1). Toch zou Wassenaar met een kleine voorsprong de rust in gaan: een ver bazende snelle rush van Wils gaf de thuisclub de leiding (2—1). Na de rust ontplooide de Haagse combina tie pas goed haar krachten. Kort na dat uit een strafschop gelijk was ge maakt namen de Hagenaars met 23 de leiding. Weer kwam echter de stand in evenwicht en na een scher mutseling voor het Haagse doel, waaruit Wils profijt trok (3—3). Na dat de Hagenaars opnieuw de leiding hadden genomen, ki'eeg Wassentar een penalty toegewezen. De bal werd door K. v. Leeuwen ingeschoten maar het doelpunt werd geannuleerd, omdat een Haagse speler zich niet achter de bal bevond. Toen K. v. Leeuwen de strafschop overnam slaagde de Haagse keeper er in het gevaar te keren. Daarmee ging een goede kans op gelijk spel verloren. Nog enkele verwoede aanvallen van de Wassenaarse voorhoede- leverden geen resultaat op en 34 bleef de eindstand. MARKTBERICHTEN GOUDA. 2 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 283 partijen le kwaliteit 1,681,73; 2e kwaliteit 1,62 1,67. Extra kwaliteit tot 1,88 incl. opzet. Handel matig. TER AAR, 1 Juni. Groente. Kas- snijbonen 1.75—1.90, idem stek 1* 1.20, peulen 0.801.05, doppers 1*65 alles per kg., bloemkool I 40 —57 cent, idem II 30--39 cent, idem III 2122 cent, idem stek 815 cent per stuk, andijvie I 18—23 cent, idem II 710 cent, prei 37 cent, rabar ber 69 cent per kg., spinazie I 1.101.31, idem II 6268 cent per kist. bospeen 29—40 cent, idem stek 1220 cent per bos, postelein 2632 cent, uien 46 cent per kg., sla I 2.106.70, idem II 2.per 100 stuks, tomaten 4258 cent, idem kriel 38 cent per pond, bosprei 1.001.80, per 100 bos: komkommers 2236 ct.! idem stek 1317 cent per stuk, spits kool 10 cent per kg., selderie 8 cent, nieuwe aardappelen 27—32 cent, sja lotten 410 cent per kg., slavellen 30 cent per kist, breekpeen 51 cent per kg., peterselie 3 cent per bos, zu ring 8 cent. snijbiet 7 cent per kg.. aardbeien 4653 cent( idem klein 25 37 cent per doosje. Bellefleur 52 cent, Goudreinetten 6667 cent per kg., anjers 1 cent per stuk. WOERDEN, 1 Juni. Kaas. Aanvoer 265 partijen. De prijzen waren als volgt: eerste soort 1.671.71, 2de soort 1.621.65, zware 1.74. extra zware 1.81. De handfel was matig. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juni. Groente. Aardbeien 3269 cent' krop sla 27.10, bospeen 4051, bloem kool 1149, peulen 611 per 10 kg., snijbonen 1722,50, idem stek 12.50—13.50 per 10 kg. Bloemen. Uyrethrum 919 cent. Lupine 59 cent. Margrieten 618 cent. Lathyrus 1015 cent, Irissen 12—36' cent, Papaver 1624 cent. Bruidsnnjers 718 cent, Duizenscho- nen 1421 cent. Spitfire 2538 een» Anemonen 9—18 cent, pioenen 3770 eet, violieren 1836 cent.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 3