De Engelsen gaven opnieuw voetballes Zij waren veel sterker dan het Ned. Bondsteam Noorwegen- Engeland 1-4 TLetjaait ut Jndië DONDERDAG 19 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT r\E WEDSTRIJD, die het Nederlan ds Bondselftal gisteravond in het Olympisch Stadion tegen Engeland speelde, heeft opnieuw overdui delijk het meesterschap der Britten bewezen. Het werd weliswaar geen 82 nederlaag gelijk in Huddersfiel d, maar deze 40 ligt bijna even zwaar. Vooral het feit, dat de Neder landse voorhoede er niet in slaagde ook maar één doelpunt te maken, spr eekt boekdelen. 4—0 Nederlaag in Olympisch Stadion Men zou geneigd zijn te denken, dat het Oranje-elftal in de wed strijd tegen Frankrijk boven zijn krachten zou hebben gepeeld, maar dat is toch geenszins waar. Het enige verschil tussen beide wedstrijden is, dat de Nederlanders in de wedstrijd te Rotterdam de Fransen him wil op legden en dat nu de Engelsen dit op hun beurt aan de Bondsploeg deden. Voorop gesteld, dat het gekozen Bondselftal was verzwakt doordat Schijvenaar wegens een enkelbles sure niet kon medespelen, dat was toch niet dadelijk de oorzaak van de dikke nederlaag, welke de onzen te slikken kregen. Deze was voorname lijk te wijten aan het falen der voor hoede, speciaal van Lenstra en Wil kes. Behoudens het eerste kwartier heeft onze voorhoede maar heel wei nig gepresteerd en het feit, dat Len stra, de man volgens velen in de voorhoede, twee niet te missen kan sen glorieus om zeep bracht door bij na recht op de keeper te schieten wel licht veel bijgedragen tot het falen van de gehele voorhoede, waarvan in het grootste gedeelte van de wed strijd geen aanvalskracht uitging. De aanvallen, die op het Engelse doel werden ondernomen liepen na genoeg altijd vast op de verbluffend goede Britse verdediging en Lenstra vooral had tegen de spil Leuty geen schijn van kans. We kunnen zeggen, dat in de persoonlijke duels tussen deze twee spelers en vooral bij het koppen, de Engelsman verreweg de sterkste was. De gehele Engelse ploeg trouwens speelde een geraffineerd fijn speL Hun positiespel was prachtig en ging als van een leien dakje, de baltech niek dwong de bewondering der toe schouwers af, het plaatsen was tot in de puntjes verzorgd, kortom de En gelsen demonstreerden een partij voetbal, waaraan de onzen niet kon den tippen. Na het eerste kwartier toen het spel vrij gelijk opging en onze voorhoede ook de Engelse ver dediging wel eens in het nauw bracht, hadden de Engelsen een ab solute veldmeerderheid en 't was al leen aan het stug verdedigend spel van onze achterhoede te danken, dat zij die meerderheid niet in doelpun ten konden omzetten, zodat de blan ke stand bij rust reeds een enigszins geflatteerd beeld van de strijd gaf. In de tweede helft werd het Engel se overwicht nog duidelijker en dat was voornamelijk een gevolg van de formidabele snelheid van de buiten spelers Parson en Langton, die een partijtje voetbal weg gaven om van te smullen. Trouwens ook het bin- nentrio Rowley, Bentley en Gibson was een voortdurend gevaar voor onze verdediging en toen de moeheid zich bij velen der onzen deed gevoe len, werd het overiyicht der Engel sen steeds groter. Die meerderheid is onmiddellijk in cijfers aan te geven. De cornerstand voor de rust was 81 in het voor deel der Engelsen, in de tweede helft 61 en daarenb.oven vier ge noteerde doelpunten. Eigenlijk had den het er vijf moeten zijn, want binnen 10 minuten na de rust was de bal al eerder de Hollandse doellijn gepasseerd duidelijk waarneem- Van Stoffelen trapt de bal weer te rug het veld in. V.l.n.r. Van Stoffe len, Everse en De Munck. baar behalve zeer waarschijnlijk voor de scheidsrechter die op 40 a 50 meter van het doel stond, maar toch zeker wel voor de grensrechter, die evenwel niet vlagde. De Engelsen reageerden er niet eens op, zij wis ten, dat him tijd wel zou komen en hij kwam. Overduidelijk toonden de Engelse grootmeesters hun voetbal- kunnen en overduidelijk ook bleek het tekort bij de Nederlandse spelers, het tekort aan snelheid, aan bal techniek, aan.... plaatsen, vooral, want dat was erbarmelijk, slecht. Zo werd deze wedstrijd weer een voetballesje, waaruit als enig licht puntje naar voren zal zijn gekomen, dat men er zijn voordeel mee zal doen. DE WEDSTIJD. Nederland wint de toss en de En gelsen zetten onmiddellijk een aanval op, waaruit Langton naast schiet. De onzen blijven het antwoord niet schuldig. Ze spelen keurig samen en in een tempo, dat de Engelsen ver rast. Lenstra krijgt een kans en pro beert het met een ver schot dat helaas eveneens naast gaat. Nogmaals komen de Nederlandse roodbaadjes terug, Lenstra is helemaal naar rechts ge zwenkt, echter niet ver genoeg, want de pass kan hij niet bereiken. Het spel golft snel op en neer, en aan vankelijk lijkt het, dat het gevaar voor ons vooral van de buitenspelers zal komen. De kleine maar stevige en watervlugge Parsons flitst als een pijl uit de boog langs Stoffelen en van Bun, wanneer hij de bal uit uit een vrije schop tegen Wilkes heeft ge kregen. Hij zet prachtig voor, de toe stormende Langton kopt in maar de Munck redt. Een lelijke mistrap van Everse resulteert in enkele moeilijke situaties voor ons doel, totdat van Bun de bal op het laatste nippertje wegtrapt. Als een Engelse stoot is op gevangen zien we een vinnig Neder lands tegenoffensief over de linker vleugel; de bal wordt hoog voor doel geplaatst en de boven de boomlange Leuty uit springende Lentra kopt prachtig in, doch vindt Ditchburn op zijn post. In het eerste kwartier is ons team misschien een tikje in de meerder heid. De Engelsen zijn nog niet op temperatuur, ze schijnen het wat kalmpjes aan te doen, en hun pas ses missen nogal eens de man voor wie ze bestemd zijn. In de rode voor. hoede loop het als gesmeerd. Lenstra dribbelt uiterst handig op de linker vleugel langs Cockburn en Westwood, zet dan voor en Timmermans kan een schot lossen, dat keeper Ditchburn nogal wat last bezorgd. Even later is de Harder aan het goochelen, hij legt de geduchte Harrison in de luren, geeft dan een listig hakje naar bin nen dat de Engelsen maar ook zijn eigen maats verrast, zodat hij de bal terug krijgt en al vallend slechts on zuiver kan schieten. Na dit Nederlandse kwartiertje erandert het beeld van de strijd. Er komt samenhang in de Engelse ploeg, de heren zijn ingespeeld en beginnen er ernst van te maken. Leuty, die nu zien laat dat er nog beter stopperspil gespeeld kan wor den dan Terlouw het op zijn goede dagen doet, is de grote man in de achterhoede. Maar Jones en West wood hebben ook kijk op ons e^gn- valsspel gekregen, terwijl de kant- halfs Harrison en Cockburn hoe lan ger hoe moeilijker te passeren blij ken. De aanval van de gasten komt echter nog niet goed los, weliswaar komen er uitstekende voorzetten van de vleugelspelers, maar het binnen- trio is niet doortastend en schotvaar dig genoeg. Interessant zijn de duels tussen Langton en de virtuoos van Schijndel. Er is niet veel te kiezen tussen de twee, Langton moet enkele malen het onderspit delven maar van Schijndel kan zich lang niet dezelfde vrijheden permitteren als een paar v/eken geleden tegen de Fransen, In de twintigste minuut ontsnappen we op het nippertje aan een doel punt. Na een fout van van Overbeek komt de bal in laatste instantie bij Parsons, die zich geen moment be denkt en in knalt waarbij de Munck totaal verrast wordt: buiten zijn be reik treft de kogel de paal. En steeds groter wordt de Engelse druk zonder dat het, dank zij het fanatiek verde digen van onze achterhoede, tot sco ren komt. Wij zetten ook wel aan vallen op, maar er zit niet meer de variatie en het element van verras sing in van het begin, met name Wil kes heeft geen geluk met zijn rushes. Het zijn nu de Engelsén, die ons hun tempo opleggen en zo fel op de bal 'zitten, dat ook de kleinste aarzeling onze jongens noodlottig wordt. We zien Rowley van ver op doel schieten na een dribbel van Westwood, maar de Munck pareert kalm. Even latei- trekt Harrison alleen ten aanval, hij legt drie, vier Nederlanders in de luren, passeert naar Langton en een hoge voorzet volgt. Rowley kan er, gelukkig voor ons, niet bij. Onveran derd komt tenslotte de rust. Onmiddellijk na de hervatting zijn de Engelsen alweer in de aanval. Hun spel heeft nu een vinnig en Zelfs fel karakter, de profs spelen a> hun troe ven uit, er is geen twijfel aan, ze wil len winnen, en liefst met sprekende cijfers. Door stug volhouden krijgt de'Har der niet zonder geluk, de bal voor doel waar Lenstra klaar staat, doch tot geweldige teleurstelling van de mensenmassa's in het stadion van dichtbij juist in de hoek schiet waar Ditchburn zich opgesteld had. Het is een van de heel weinige kansen, die ons in deze helft zullen worden ge boden. Wilkes slaagt er even later eindelijk in Cockburn van zich af te schudden, maar hij schiet van veel te ver,van zeker veertig meter, en Ditchburn vangt de hoge bal. In de 9e minuut lost Abe Lenstra een hard schot, maar ook nu plaatst hij niet scherp en Ditchburn werkt weg. Daarna komt onze voorhoede er bij na niet meer aan te pas. De Engelsen zijn op volle toeren, de ploeg sluit als een bus, de centers zijn op de centimeter af nauwkeurig en de aan. valslijn wordt hoe langer hoe gevaar lijker. Stoffelen kan eenmaal van achter de doellijn het leer wegtrappen en nog geen minuut daarna is Bent ley door alles heen. De Munck plukt de bal van zijn voet en ziet dan een harde kopbal van Rowley juist naast gaan. Profiterend van hun physieke en technische meerderheid voeren de profs het tempo steeds op, en Parsons in de 15e minuut na zijn zo veelste solorush een zuivere voorzet geeft, schiet de naar binnen gekomen Langton in het net: 10. Na 20 min. loopt Rowley door alles heen en scoort onhoudbaar (20). En nog geen minuut later spelen hij en Parsons met listige combinaties onze verdediging totaal uiteen. Het is de kleine rechtsbuiten, die voor de finishing touch zorgt (30). Daarmee is de strijd beslist. Wel zijn er nog enkele opflikkeringen in onze voorhoede, wel zwoegt men om althans de eer te redden, maar de massieve en forse Engelse verdedi ging is niet te passeren. In de 39e minuut valt het vierde en laatste doelpunt, nadat Rowley een kogel heeft gelost, die door de Munck wordt weggestompt en daarijc over de lat wordt geschoten. Een blik- semoffensief brengt drie of vier En gelsen voor ons doel, de toelopende Parsons kopt tegen de lat, maar Row ley staat klaar en schiet van dichtbij bal enorm hard in de touwen (40). Nog hebben de Engelsen er niet genoeg van, een minuut later kogelt Parsons in het zijnet, en in weerwil van het vertwijfeld verdedi gen van de onzen, waarbij van Schijn del herhaaldelijk uitblinkt, blijven tot het einde toe verre in de meer derheid. IN DE NEDERLANDSE KLEEDKAMER. Rustig, maar geenszins terneerge slagen was de stemming in de Ne derlandse kleedkamer. De spelers waren moe van het hoge tempo van deze strijd, hetwelk veel van hun uithoudingsvermogen had gevergd. En de officials waren in gepeins ver zonken, denkende aan het prachtige spel, dat de Engelsen ons hadden voorgezet en zich realiserende, maar nu in de practijk, wat er aan het Nederlandse voetbal ontbreekt. Herberts, de voorzitter van de keuzecommissie laat zich ontvallen, dat er toch een hoop te leren Viel van deze grootmeesters in het spel en de matigen in de Nederlandse ploeg waren duidelijk te ontwaren. Aanvoerder Terlouiv voegt Stoffe len toe, dat over uitvluchten niet ge praat behoort «te worden. Die Engel sen waren stukken beter en daarmee uit. Jan Thomee, de geneeskundige verzorger en oud-internationaal, raakt niet uitgepraat over de drie tempi verschil tussen de Engelsen en de Nederlanders. ..Gesmuld heb ik van dit spel", ver telt hoofdconsul Boel jon en Otto de Vries van de T. C. was ook van me ning, dat het een goede wedstrijd is geweest en dat het volkomen eerlijk is om te erkennen, dat de Engelse profs een klasse en misschien wel meer, beter zijn dan de Nederlandse amateurs. IN DE ENGELSE KLEEDKAMER. Er heerste een rustige tevreden sfeer in de Engelse kleedkamer na afloop van de match en terwijl de spelers gezamenlijk onder de hete douches stonden liet een der Engelse leiders, de heer Shental, zich verlei den een verslaggever van het A. N. P. te woord te staan. Echter niet dan n-et de nodige geheimzinnigheid, want in tegenstelling tot de Neder landse opvattingen, zijn de Engelsen van mening, dat in het bijzijn van de spelers zo min mogelijk gepraat moet worden over hun prestaties of die der tegenstanders. De heer Shen tal fluisterde ons toe, dat naar zijn mening de Engelse ploeg haar vorm, die ze zo verrassend in Zweden had verloren, in deze wedstrijd had te ruggevonden, dat de spelers stukken sneller waren dan in Zweden, maar hij weigerde uitblinkers te noemen met de opmerking, dat het team in zijn geheel goed had gespeeld. Hij achtte bij de Nederlandse ploeg de Harder, Lenstra en Wilkes de besten. Toen daarna de spelers terugkeerden in de kleedkamer was 2ijn mond meteen gesloten. De Engelse spelers zelf merkten in onderlinge discussies op, dat de Nederlandse amateurs gespeeld had den met het idee, dat ze niets te verliezen hadden. Zij vonden onze spelers wat langzaam ter been en niet geheel fit. Wat hen verwonderde, was dat het Nederlands elftal, ter wijl het met 40 achterstond, toch nog zo hard gewerkt had voor een tegengoal. - De Nederlandse achterhoede r de derde maal gepasseerd, Eyerse, probeerde nog te redden, doch tevergeefs, V.l.n.r. Everse, de Munok, en Van Bun. Intussen stond de Engelse trainer Jesse Carver, eertijds trainer van het Nederlandse elftal enigszins mis noegd naar ons te kijken. Hij deelde ons mede, dat geen der Engelse spe lers gerechtigd was een opinie aan de pers ten beste te geven, aange zien dit hun verboden was door de Engelse bond. Bovendien merkte hij op, dat strikt gesproken geen enkele vertegenwoordiger van de pers het recht had in de kleedkamer te verschijnen, waarop hij een der Engelse spelers, die wat luid gespro ken had, bij zich riep en hem een schrobbering gaf voor zijn „loslip pigheid", waarop de speler in kwes tie, zwakjes protesterend, dat het nu eenmaal zijn opinie was afdroop. De stemming daalde daarop onder nul, waarop ook wij maar verdwe nen. De Franse scheidsrechter de la Salie gaf als zijn mening te kennen, dat de match in buitengewoon vriend schappelijke geest en op volkomen correcte wijze door beide partijen ge speeld was. Hij vond het een mooie wedstrijd, al had hij te veel op de bal moeten letten om zich een nauw keurig beeld van Ihet spelverloop, van de krachtsverhouding en van de spelers individueel te kunnen vor men. De Engelse rechtsbuiten Lang ton had de meeste inclruk op hem gemaakt. Het Engelse beroepsvoetbal heeft gisteravond weer iets van zijn ver loren prestige teruggewonnen door een dubbele zege op continentale te genstanders. Terwijl het Nederlands Bondselftal met 40 de meerderheid van het Engelse team moest erkennen, sloeg in Oslo gelijktijdig een ander Engels elftal de Noorse ploeg met 41, Deze ploeg, die, zij het met een vijftal andere spelers, verleden week door Zweden met 31 werd geslagen, speelde tegen de Noren in veel betere vorm en drong van stonde af aan de tegenstanders op eigen helft te rug. Gladheid van het kleine veld en van de bal maakte het scoren van doelpunten uiterst moeilijk, doch niettemin was de stand na 5 minuten reeds 10 voor Engeland door een doelpunt van Muilen. Het tweede Engelse doelpunt werd kort voor de rust gescoord door Finney Van de twee andere Engelse doelpunten scoorde de Noorse rechtsback Spyde voold er een in eigen doel, het laat ste was van Morris. Het Engelse elftal vormde een ho mogeen geheel, hoewel de verdedi ging af en toe een steek liet vallen. Beide ploegen speelden een uiterst accuraat kort spel, maar het verschil in de afwerking van de aanvallen gaf de doorslag. Er waren 40.000 toeschouwers, on der wie koning Haakon en kroon prins Olaf. BRANDES. De trip van Feyenoord naar Tur kije heeft voor Brandes onaangena me gevolgen gehad. Hij had voor zijn vertrek bij het ministerie van Ma rine, waar hij werkzaam is?, verlof aangevraagd „buiten bezwaar van 's lands schatkist". Hoewel hem dit niet wer,d toegestaan, heeft Brandes de trip toch meegemaakt, met het gevolg, dat hij gistermorgen op het ministerie te horen kreeg, dat hij op staande voet was ontslagen. Foreholte. Op het Warmunda- tournooi spelen Zaterdag 2.30 uur Foreholte b)Teijlingen (b). Zondag thuis komen voor de ne derlaag-wedstrijden R.K.A.V.V. uit Leidschendam; 12 uur: Foreholte 3 RKAVV 4. 1.30 uur: Foreholte 2— RKAVV3; 3 uur: Foreholte 1RKA VV 2. De Voorhouters, die vorige Zon dagen nog goed uit de strijd kwa men kunnen nu toch wel eens „van leer" moeten trekken tegen Leid schendam. Dodge en WVS behaal den slechts ieder 2 punten uit 3 wed strijden. Wat zal RKAVV doen?! Nederlaagwedstrijden „Voorburg". De voetbalvereniging „Voorburg" heeft nederlaagwedstrijden uitge schreven. Hieraan zullen deelnemen: Te Werve I. Rijswijk, Wilhelmus I, Voorburg, RKAVV I, Leidschendam, Rijswijk I, Rijswijk, DSO I, Zoeter- meer, Ado-combinatie den Haag, De wedstrijden zullen gespeeld worden op het terrein aan de Prinses Mariannelaan te Voorburg. WIELRENNEN DE RONDE VAN BELGIë. De eerste etappe van Brussel naar Blankenberghe (234 km.) van de ronde van Belgia werd door van Kerckhove gewonnen. De uitslag van de eerste etappe luidt: 1. van Kerckhove 6 uur 7 min, 54 sec.; 2. Kint 6.08.37; 3. van Steen bergen; 4. Ramon; 5. M. Hendrickx, allen 6.08.45. SPORTDAG IN LISSER SPORTPARK. Grote koppelwedstrijden. Zoals reeds eerder gemeld, zal op 19 Juni in het gemeentelijk Sport park te Lisse een grote sportdag wor den gehouden. Het organiserend co mité vraagt hiervoor in het bijzonder de aandacht van de wielrenners. Een van de mees., attractieve nummers op deze middag belooft tc worden de koppelwedstrijd over 10 baanronden (4 km). Gereden mag slechts worden op „gewone fietsen.'' Racefietsen gewone fietsen met raceonderdelen zijn verboden. Beide koppelgenoten zijn verplicht in gelijkgekleurd shirt op de baan te verschijnen. Deelname staat open voor iedereen in de bollenstreek. Door de grote aan melding, welke te verwachten is, ziet het comité zich genoodzaakt vooraf op Zaterdagavond 11 Juni een selec tie-wedstrijd te houden. Op 19 Juni zullen n.l. slechts 2x6 koppels (2 demi-finales) in de baan verschijnen, an er 6 tenslotte in de finale uitkomen. Dit in verband met de beperkte tijd, die ter beschikking staat van wege het uitgebreide programma, daar ook de andere sporten hun tijd opeisen. LAWNTENNIS INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK. Tijdens de eerste dag van de wed strijden om de internationale kam pioenschappen van Frankrijk werden door de Nederlanders de volgende resultaten behaald: Heren enkelspel 1ste ronde. Fa- vieres (Fr.) versl. Borren (Ned.) met 6—1, 4—6, 6—3, 6—2. Dames enkelspel 1ste ronde: mej. N. Hermsen (Ned.) sl. mej. Kornfeld (Israël) met 68, 75, 75. Van de buitenlanders versloeg Fan nin (Zuid-Afrika) Dupont (Zwits.) met 62, 62, 6—2 in de eerste ron de van het heren enkelspel. TAFELTENNIS Veni Vidi Vici (Leidschendam). De 2e promotiewedstrijd van VVV 2 (heren) tegen PVSB 2 eindigde in een 64overwinning voor VVV. De club was met 3 teams te gast bij Tem po te Wassenaar voor het verspelen van vrendis'chappelijke wedstrijden. Het werden voor VVV 2 overwinnin gen en 1 nederlaag. De totale uitslag was 17—13 voor VVV. Zaterdag a.s. speelt VVV 3 (heren) de 3e promo tiewedstrijd tegen DHC 2. BILJARTEN. „Excelsior" (Lisse). De wedstrij den in het „Excelsior tournooi" heb ben een vlot verloop en reeds het grootste gedeelte van het program is thans afgewerkt. In alle 5 afdelingen zijn er een of meer bezoekende ver enigingen, welke er in geslaagd zijn om Excelsior een nederlaag toe te brengen. In de afdeling 1 staat de Carambo le 1 uit Leiden met een winst van 76 carb. nog steeds aan de spits, ter wijl VIOS 2 in de 2de afdeling een goede kans maakt, alhoewel een ver schil van slechts 17 carb. nog wel te overtreffen is. Flora (Hillegom heeft in de derde afdeling met 50 carb. voorsprong nog steeds de leiding, en in afdeling IV is de voorsprong van LUTO 4 Lisse moeilijk te benaderen, daar dit vier tal een winst heeft geboekt van 71 carb. In de laatste afdeling heeft P. Gijzenbrug 3 aan Excelsior 5 een ne derlaag toegebracht van 37 carb. en is de Valk 2 uit Leiden met haar winst van 35 carb. overtroffen. DAMMEN. Kampioenschap Bollenstreek. De spanning in de 1ste klasse om het Damkampioenschap van Lisse is bij de 5de ronde aanmerkelijk toegeno men door de onverwachte nederlaag van. een der favorieten J. v. d. Loo tegen Z. de Jong; laatstgenoemde speelde een zeer goede partij. De uit slagen waren: 1ste klasse: Z. de Jong J. v. d. Loo 20; P. HavenaarF. Verkuil 1—1; Th. Boode—J. v. d. Mey 0—2; J. v. d. Kroft—J. v. Horick 2—0; j. Hal—F. Lubbe 0—2. L. v. Haaster L. v. Reep 0—2. W. Krom—Th. Sey- sener 11. 2de klasse: J. Klinkenberg—C. Mo lenaar 20; C. Otto—N. Assendelft 02; C. VernooyA. Langelaan 02. TWEEDE BLAD PAGINA 1 DUIVENSPORT. „Het Oosten" (Leiden). Wed vlucht met oude duiven vanaf Vil voorde plm. 137 km. Gelost om 12.30 uur met N.-W. wind, werd de eerste duif geconstateerd om 2.55.53 uur, de laatste winnende om 3.27.56 uur. Uit slag 1. J. Faas; 2. W. Alting, 3. W. v. d. Kamp, 5. H. J. Kettenis, 7. J. Boekkooi, 8-9 H. E. Cristiaanse, 10. W. Jonk. Leidse Concourscommiss/e.Wed. vlucht met oude duiven op Zondag Mei, vanaf Weert. Aantal vogels 1517, gelost te 7.45 met N.W. wind. Eerst aankomende te 9.42.50 (1113.13 M. per minuut, laatste te 9.58.03 (975.65 M. per minuut). De uitslagen van de eerste tien zyn: 1. J. van Dort; 2. R P de Graaf; 3. en 9. H. Moenen; 4. P. v. d. Leek; 5. H. v. d. Luit; 6. C. Hoogeveen; 7. N. Waasdorp; 8. J. Neuteboom; 10. P. de Klerk. „De Gevleugelde Vrienden" (Was senaar). Wedvlucht met oude dui ven vanuit Vilvoorden (België) op 15 Mei j.l. De vogels werden gelost om 8.05 uur met Noord-Westen wind. eD eerste duif bereikte het hok om 10 uur 27 min. 35 sec. De laatste prijs winnende duif om 10 uur 44 min. 53 sec. De uitslag was als volgt: J. H. Graeneveld 1.3; J. F. v. d. Lely 2; W. C. v. Eek 4; L. Visser 5; A. Bruigom 6; W. J. v. Noort 7; K Scheffer 8, 9; H. Nijp 10. „De Vriendschap" (Leidschendam). Wedvlucht vanuit Vilvoorde. Uit slag. A. Degenaars 1; Chr. Davids 2, L. Mooyman 4; J. Verhagen 8; Ve- rel 9. De vlucht vanuit Maastricht bracht de volgende uitslag: L. Mooyman 1; J. van Geylswijk 2; Chr. Davids 3; P. v d. Veen 4; J. van Herwaarde 5. J. Nieuwenbroek 6; J. Scheffers 10. A. W. VAN DAM. Groeneweg 36, Boskoop. viert op 20 Mei zijn 2e Indische ver jaardag, Militair Hospitaal Tjimahi (Java). NICO BAX, Tyloosstraat 3, Sassenheim, soldaat-kok, viert op 20 Mei 21e verjaardag, zijn le in Indië in Tjipa- nas (Java). JAC. SCHRADER, Schenkelweg 32, Zoeterwoude, viert zijn 2e Indische verjaardag op 20 Mei te Batu Radja (Palembang). KONINKLIJK BEZOEK AAN ROT TERDAM Tijdens het bezoek van H.M. de Koningin aan Rotterdam werd Haar voor het stadhuis een zanghulde gebracht. H.M. en Prins Bcrnhard luisterden op het balkon

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5