Schulte won Tweede Ronde Nederland van BW verslaat VSV en leidt opnieuw Het Bondselftal won van Huddersfield HE MAANDAG 16 MEI 1949 BE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 1 SCHULTE werd winnaar van de Ronde van Nederland. Wij zien hem hier zijn ere-rondje rijden in het Olympisch Stadion nadat de voorzitter van de N.W.U., jhr. v. d. Bergh van Heemstede hem de lau werkrans had omgehangen. EVENALS VORIG JAAR heeft Gerrit van Beek, na een bewonde renswaardige solo-rit over ruim honderd kilometer, de zege behaald in de laatste Ronde van Nederland.Hij had zijn koers prachtig uitge kiend, en zijn inspanning nauwkeurig berekend. Pas in Haarlem ont vluchtte hij het.peleton en na een race in zo hoog -tempo, dat ze af en toe wel een geprolongeerde sprint leek soms tegen de 50 kilometer aan had hij na de passage van Bussum ruim vijf minuten voorsprong op de achter hem aan jagende Franken en zeven en een haive minuut op de hoofdgroep waarbij zich de leiders in het klassement bevonden. Pellenaers won 9e, Van Beek 10 étappe Er was toen nog 22 kilometer te te rijden, en naar menselijke bereke ning stond zijn zege vast. Intussen was achter hem een furieuze strijd ontbrand, met voortdurende demar rages en jachten achter de uitlopers aan. zodat het tempo met een sprong omhoog ging. In dit laatste gedeelte van de rit kreeg van Beek r.og een fikse tik van de man met de hamer, hij zat met een „ram", zoals dat in het rennerjargon heet, maar zijn voorsprong gaf hem tijd zich er over heen te werken. Hij kreeg zijn „tweede adem", hervond 't goede rhythme en kon juichend, met omhoog geheven handen, het stadion binnenrijden waar deftig a vijfender tigduizend toeschouwers hem met donderend applaus ontvingen. Franken heeft ook lange tijd ge ïsoleerd gereden; zonder dat hij er in slaagde de door hem uit ijlende van Beek te achterhalen Hijzelf werd in de buurt van Amstelveen ingelopen door Savelberg en de Belg Accou, die uit het peleton waren los gekomen, en reed in hun gezelschap door naar Amsterdam, waar hij zich in de sprint van een verdiende tweede plaats wist te verzekeren. En Schulte? De man van de oran jetrui had weinig belang bij wat van Beek en Franken voor hem uithaal-' den. Hij had evenmin bezwaar tegen de ontsnapping van Savelberg en Ac cou, die hem evenmin konden bedrei gen. Maar zijn naaste concurrenten Keteleer en Schellingerhoudt hield hij terdege in de gaten. Hij lag voort durend voor in het peloton om elke uitlooppoging van die kant te fnui ken. Na Bussum verdubbelde hij zijn waakzaamheid. Toen wilde hij zelfs niet gedogen, dat Kerckhoven, die zeker vijf of zes maal achter elkaar demarreerde, er tussen uit ging. Telkens weer trok de blonde reus het peloton op de uit lopers. Ook de Vries-, de Hoog en Pel- lenaars, die er om de beurt in slaag den het peloton te lossen, werden prompt achtervolgd en achterhaald. Toch reed Schulte in deze laatste fase niet louter defensief; hij trok'zelf ook ten aanval en spurtte drie of vier keer weg Maar ook hij kon geen be slissende voorsprong krijgen, daar zorgde. Keteleer of een andere Belg wel voor. Wat de organisatie van de ronde betreft, er zat eigenlijk slechts één lelijk zwart plekje op: het falen van de regeling bij de fameuze tijdrit. Voor het overige viel er zoveel te prijzen dat men die ene misgreep met de mantel der liefde dient te bedek ken. Sinds verleden jaar is er ont zaglijk veel geleerd, en wanneer de onderneming het volgend jaar nog eens op touw gezet wordt, zullen ook de andere kleine tekortkomingen en gebreken vermeden kunnen worden. Een speciaal woord van lof verdienen de kranige en virtuoos rijdende mo toragenten, die de karavaan door heel Nederland begeleidden en zonder aanstotelijk machtsvertoon voor een bijkans perfecte verkeersregeling zorgden. In populair opzicht is deze tweede ronde een groot succes gewor den. We hebben zelden zulke enorme mensenmassa's op de been gezien, zelfs niet in de Tour de France, als op het traject RotterdamVlhardin- gen, en gistermiddag op de lafige weg •tussen Hilversum en Bussum. Ook de opkomst in de andgre steden en dor pen versterkt ons in de mening, dat er in ons land wel degelijk plaats is voor een jaarlijkse wielerronde. Met die wetenschap kunnen de organisato ren eerlang aan 't werk gaan' voor de volgende ronde. Hoe van Beek won De laatste étappe van de Ronde van Nederland den HaagAmster dam over 144 km. is door van Beek gewonnen in 3 uur, 48 min., 28 sec. De Tweede Ronde van Nederland had als overwinnaar Schulte, die in een groot peloton als zesde binnen kwam in de tijd van 3 uur, 52 min., 56 sec. Gistermiddag om tien minuten voor twee startten 47 renners voor de laatste étappe van de Ronde var Nederland, ScheveningenAmstei' dam (144 km.). Aanvankelijk had het er alles van weg, dat de renners van deze laatste étappe een Promenade de Santé wil den maken. Men reed braaf bij el kaar in een compleet peloton de rijksweg naar Wassenaar op in een gangetje, dat niet boven de 35 km. uitkwam, zodat de honderdduizen den toeschouwers, die tussen Den Haag en Haarlem op sommige pun ten drie en vier rijen dik stonden, alle mogelijke gelegenheid kregen hun favorieten te observeren. Voor het eerst sinds het vertrek uit Am sterdam bleven vroege uitlooppogin gen achterwege. Bourlon en Dorgebray probeerden een paar korte spurtjes om op tem peratuur te komen. Twee of drie Ber gen kwamen eens aan de kop een kijkje nemen, waar Schulte zoi-gde, dat hij de leiding had om eventueel direct achter Keteleer aan te kunnen jachten, maar er gebeurde niets. Men bleef genoegelijk in het zonnetje fietsen, liet zich opstuwen door de milde wind uit het zuiden en keek naar Beau Resten van de tulpenvel den aan weerzijden van de weg. Pas t bij Heemstede, na 45 km. kwam er leven in de brouwerij. Van Beek zet te een aanval in, wat later dan ver leden jaar, toen hij al bij den Deyl was uitgelopen met een Luxemburger aan zijn wiel en kreeg een aanzienlij ke voorsprong. Tussen Aalsmeer en Uithoorn had van Beek 1 min. 50 sec. voorsprong op het grote peloton, dat even ge jaagd had toen de Vries en Peters aantalten maakten van Beek te vol gen. Na enkele kilometers waren ze ingelopen maar van Beek was toen al uit het gezicht verdwenen. Enkele kilometers verderop sportte Bernard Franken weg en aangezien niemand een achtervolging inzette kon hij in korte tijd zeker 1500 meter uitlo pen. Bij Maarssen was de posite: aan de kop van Beek, op 4 minuten Fran ken. ruim 2 minuten achter Fran ken het grote peloton. In Utrecht was de gehele bevolking uitgelopen, tenminste, die indruk kreeg men. Door de gehele Vechtstreek overtrof fen de belangstelling en de geest drift alle verwachtingen. Met hand geklap en gejuich werd de voorbij- stormende van Beek begroet. Be paald fantastisch was de aanblik van het parcours tussen Hilversum en Bussum waar de weg óver een af stand van zeker 6 km. een zee van mensen was, waarin pas een nauwe doortochtgeul kwam, wanneer de ka ravaan naderde. Weinig minder dan fantastisch was ook de verrichting van van Beek, die wel verre van te verslappen zijn voorsprong steeds opvoerde. Op de Loodijk voor de Am- stelveense brug (122 km.) lag hij niet minder dan 5 min. 20 sec. voor op de zwoegende Franken en 7 min. 30 sec. op het hoofdpeloton, waarin de cracks wel paraat bleven, maar zich weinig of niets aantrokken van de beide vluchtelingen, die te laag geklas seerd waren om gevaarlijk te wor den. Behoudens een accident leek de zege van van Beek, die ook verle den jaar als winnaar van de laatste étappe het stadion was binnengeko men, verzekerd. De uitslag van de laatste étappe luidt. 1. van Beck (Ned.) 3 uur 48 min. 28 sec.; 2. Frankep (Ned.); 3. Accou (België); 4. Savelberg (Ned.) 3.51.48; 5. Peters (Ned.); 6. SchulteNed.); 7. v. d. Zande (Ned.); 8. Vooren (Ned.); 9. De Korver (Ned.). 10. Bak ker (Ned.); 11. Leenen (Belg.); 12. Lakeman (Ned.); 13. v. d. Dungen (Ned.); 14. Bogaerts (Belg.); 15. ex aequo Braspenninx, van der Kamp, van As, Jansen, van Gelderen, Smits 3.52.56; 22. Tailleu (Fr.) 3 uur 54 min. 48 sec. De eindstand van de Ronde van Ne- derland luidt: 1. Schulte 51.38.09; 2 Keteleer 51.41.04; 3. Schellingerhoudt 51.44.40; 4. H. de Hoog 51.47.42; 5. Meersman 51.48.52; 6. Collans; 7. van Stayen; 8. Vooren; 9. van Est; 10. van Leenen; 11. Voorting; 12. Grysol- le; 13. G. Loos; 14. Pellenaars; 15. v. d. Dungen; 16. H. Smits; 17. Peters; 18. Franken; 19. de Korver; 20. Boo gaerts; 21. Braspenninx; 22. van Kerkhoven; 23. Lakeman; 24. van Beek; 25. Rondelez; 26. v. d. Zande; 27. Janssen; 28. Savelberg; 29. Accou; 30. Evers; 31. van As; 32. Bakker; 33. de Vries; 34. van Gclderen; 35. Joo- sen; 36. Verveer; 37. Hopstaken; 38. Taiilieu; 39. Dorgebray; 40. Liebregts; 41 Verschueren; 42. Grift; 43. Buuron; 44. v. d. Kamp; 45. Bourlon. Ploegenklassement: 1. Belg. A 155.49.01; 2. Ned. C 156.00.28; 3. Nat. A 156.04.12; 4. Ned B 15608. 13; 5. Belg. B 156.18.19; 6. Ned. D 156.41.37; 7. Ned. E 158.56.37; 8. Ncd.-Belg. 160.55.39. De uitslag van het ploe genklassement is onder voorbehoud wegens protest van de Nederlandse B-ploeg. De 9e étappe Omtrent de 9e étappe. Zaterdag verreden, kunnen we nog het vol gende mededelen; In de eerste halve étappe (Tilburg Bergen op Zoom 108 km.) werd v. Gelderen (Ned.) winnaar in 3 uur 4 min. 46 sec., gevolgd door Bras penninx (Ned.) en Kerckhove (Belg.). Om half vier werd te Bergen op Zoom gestart voor de tweede halve étappe, Bergen op Zoomden Haag 126 kilometer. En alweer volgens het bekende ronde-recept ontsnapten twee renners vrijwel onmiddellijk na het vertrek. Ditmaal waren het Bourlon en Bernard Franken, die tussen dichte hagen toeschouwers door in ijltempo naar voren flitsten en bij Wouw (8 km.) al zeven a acht honderd meter uitgelopen waren op het peloton. Franken gaf het tempo aan, en dat kon de Fransman moei lijk bijhouden, maar hij deed zijn best. Achter hen hadden nog twee man het peloton vaarwel gezegd, en 25 kilometer van de start was de positie: aan de kop Franken en Bour lon; op 1 minuut Hopstaken en van As; op meer dan 3 minuten een groot peloton. Bij Princenhage kwam de aanslui ting tussen de eerste twee koppels tot stand, en bij Breda had dit viertal, met de vinnige Franken aan de kop en de zwoegende Bourlon aan de staart, V/z minuut voorsprong op het peloton, dat in compacte formatie reed. Bij Terheyden had zich, met 2Yz mi nuut achterstand op de koplopers een tweede groep van zes man ge vormd, bestaande uit Smits, Dorge bray, Vooren, Braspenninx, Pelle naars cn Tailleu. Op 600 meter volg de de hoofdgroep, daarna een groep je van vijf of zes achterblijvers. Op de Moerdijkbrug was in de rangschik king geen verandering gekomen, maar de tweede groep was aanmer kelijk ingelopen op de vier leiders. Bij Dordrecht smolten beide groe pen samen tot een peloton van tien man. Tot Rotterdam was het een wir war van auto's en motorfietsen, die zich vermengden niet de volgwagens van de ronde. Het verkeer was hier chaotisch en de motorpolitic bleek niet bij machte de plezierrijders, die met de karavaan mee op trokken, uit te ziften. Ongelukken konden niet uitblijven, cn we zagen een particu liere wagen, die de stoel inhalen en voorbij wilde rijden 'n hele haag toe schouwers neermaaien. In Feyenoord was het kaf van het koren geschei den, en hernam de koers zijn gewo ne verloop door Rotterdam. Schiedam en Vlaardingen. over straten waar de kijkers bij honderdduizenden aaneen stonden geschaard. Aan de kop reden toen nog steeds tien man, het peloton volgde op V/z minuut. Iets voorbij Vlaardingen kon Hopstaken het tempo van de kop groep niet meer bijhouden. Hij ver loor contact en had in een ommezien honderden meters achterstand. In de buurt van Poeldijk (111 km.) sprong Pellenaers weg en zette er zo'n gang in, dat niemand aan zijn wiel kon blijven. Full speed stormde hij door Loosduinen, zijn voorsprong steeds vergrotend. Achter hem en voor hem denderden zwermen plezierrijders, die tijdelijk aan de kant waren gaan staan, maar zich later weer bij de ronde-karavaan voegden. Waarom deze mensen niet uit de koers ver wijderd werden is ons een raadsel, maar ze bleven er in, arriveerden voor de renners te Scheveningen en hielpen daar de wanorde op de bou levard, waar Jan en alleman bij de finish stond, ofschoon ze er hoege naamd niets te maken hadden, nog wat vergroten. Als eerste ging Pel lenaers over de streep, met bijna twee minuten voorsprong op zijn acht maats, die broederlijk samen waren gebleven. Daarna kwamen, met grotere en kleinere tussenpozen, de renners individueel of in groepjes binnen. Drie clubs met 8 punten P\E SPANNING in de Kampioenscompetitie blijft onverminderd voort ik duren, maar zo groot als de spanning is bij de steeds wisselende kan sen. zo slecht is het spelgehalte en er kan moeilijk van kampioensvoetbal in 'deze strijd om de hegemonie van Nederland gesproken worden. We vragen ons inderdaad af, of we van het „goed" niet teveel krijgen... B.V.V.V.S.V. Bij een fraaie voor zet op het doel van B.V.V. weet doelverdediger Saris het leder weg te werken. Bij geen der gisteren gespeelde wedstrijden was eigenlijk kampioens voetbal te zien. BVV versloeg VSV met 30, Heerenveen behaalde een zelfde resultaat op NOAD en de strijd AGOVVSVV bleef puntloos gelijk. BVV 6 3 2 1 8 10— 6 AGOVV 7 3 2 2 8 10— 6 VSV 8 4 0 4 8 14—12 SVV 6 2 2 1 7 11—10 Heerenveen 7 3 1 3 7 1715 NOAD 6 0 2 4 2 2—15 Nog steeds is in de promotie-com petities 2e klasse van district III en V, de enige, die nog niet waren uit gespeeld, geen beslissing gevallen. Gisteren wonnen NEC en Labor resp. van Be Quick en Gelria. In district III luidt de stand: NEC 6 5 0 1 10 12— 3 Labor 6 3 2 1 8 15— 6 NEO 7 1 4 2 6 11—14 Be Quick 7 2 2 3 6 9—12 Gelria 6 0 2 4 2 5 17 District V is nu uitgespeeld; maar Achilles en Zwartemeer zijn door de 21 zege van laatst genoemde met een gelijk aantal punten geëindigd en een beslissingswedstrijd zal dus moeten uitmaken of Achilles eerste klasser blijft of dat Zwartemeer eer ste klasser wordt. De stand luidt: Achilles 6 2*3 1 7 11—6 Zwartemeer 6 3 1 2 7 1110 LSC 6 2 2 2 6 11—10 Emmen 6 1 2 3 4 613 Kampioenschap van Nederland: AGOVV—SVV 0—0; BVV—VSV 3— 0; NOADHeerenveen 03. Promotie 2e klasse: District III: NECBe Quick 43; LaborGelria 3—2. District V: LSCEmmen 40; Zwartemeer^-Achilles 21. NOAD—HEERENVEEN 0—3. De Tilburgers hebben hun huid zo duur mogelijk verkocht èn de Noor delingen vooral in de eerste helft ste vig partij gegeven. Maar ook nu weer is het duidelijk gebleken, dat de No- ad-aanval met haar twee vooruitge schoven spelers te zwak is om in deze landscompetitie succes te boeken. Het duurde 40 min., voordat het eerste doelpunt werd gescoord. Het was uit een ogenschijnlijke ongevaarlijke aanval der bezoekers over de rech ter vleugel waarbij Jonkman een goe de pas gaf aan Brandsma, die de zich vrij gespeelde Lenstra in staat stelde met een voor den Turck onhoudbaar hoog schot de score te openen (01). Toen in de tweede helft invaller Broers een bijna onmisbare kans on benut liet wist Heerenveen in de vol gende minuut bij een uitval van Len stra, die handig naar Hofman speel de, de voorsprong te vergroten (02). Door dit verrassend succes binnen 2 min. had Heerenveen haar vorm te pakken gekregen en hoe NOAD ook werkte zelfs een wijziging in de op stelling waarbij Wagenmakers in de voorhoede ging spelen kon hierin geen verandering brengen. De 20 voorsprong is dan ook geen minuut in gevaar geweest, daar over alle linies de bezoekers een superioriteit aan den dag legde. De genaide-slag werd NOAD eigenlijk in de laatstp minu ten toegebracht, toen Jonkman door v. d. Sanden werd gevloerd en eerst genoemde de strafschop onhoudbaar inschoot (03). A.G.O.V.V.S.V.V. Doelverdedi ger van Opschoor van S.V.V. heeft het nu en dan hard te verduren ge had, zoals uit deze foto blijkt. B.* .V.V.S.V. 3—0. Er zijn maar weinig wedstrijden op „Heidelust" gespeeld waarin zó slecht voetbal te zien werd gegeven als in de ontmoeting tussen de Velsenaren en BVV. Qua spel is deze wedstrijd een gro te teleurstelling geworden voor de vele duizenden al was er bij tijden wel spanning. Het was maar ma tig spel. dat daar in Vught vertoond werd en in ieder geval geen kam pioensvoetbal. Reeds in het eerste ge deelte van deze matte strijd kregen de Bosschenaren een paar kansen, die niet gemist hadden mogen worden, doch zowel Donhuyzen als v. d. Dun gen schoten over. Hoewel de bezoe kers trachtten het spel te verplaatsen slaagden zij daar voorlopig niet in en dat er in deze periode geen doelpun ten zijn gevallen, een periode waar in zelfs Remmers schoten loste op Snyders heiligdom en linksback v. d. Sluis a la Anoul tot in het straf schopgebied opdrong om aan Vos een niet te missen kans te geven om te scoren, is wel het duidelijkste bewijs van de onmacht van de roodzwarte voorhoede. In de tweede helft ging het aan vankelijk beter en reeds na 4 min. spelen scoorde Donhuyzen bijna op de doellijn staande een overigens wei nig fraai doelpunt. Toen ontketenden de Veilsenaren een offensief, waarin eerst de enorm werkende Strickers en later invaller de Graaf bijna de ge lijkmaker hadden gescoord, doch doelman Saris was niet te passeren bracht in de moeilijkste situaties red ding op een wijze; die bewondering afdwong Toen kwam BVV weer aan bod en zag men achtereenvolgens Vos en Schrover de mooiste kansen missen. Reeds verlieten vele toeschou wers het terrein, toen Vos even voor het einde een kans kreeg en doelman Snyders het nakijken gaf. Dit gaf hem eindelijk het nodige zelfvertrouwen en nog binnen de minuut schoot hij via de onderkant van de paal in het net. BVV trok zich terug en met de Velsenaren in de aanval kondigde scheidsrechter Laar het einde aan van een wedstrijd die BVV wel 2 kostbare punten opleverde, maar wei nig voldoening had geschonken. A.G.O.V.V—S.V.V. 0—0 Deze kampioenswedstrijd moge ten aanzien van sensatie en spanning aan de toeschouwers het volle pond hebben gegeven, kwalitatief stond de ontmoeting op een zeer laag peil. Wie niet beter wist, zou hebben kun nen aannemen, dat hier een degra- datiecandidaat, verkerend in grote benauwenis, moest trachten punten te vergaren tegen een ploeg, die geen enkel belang meer had bij de uitslag. Die desradatiecandidaat zou dan zijn AGOVV, dat waarlijk alle mo gelijke middelen in het werk stelde, om van de Schiedammers te winnen. De Apeldoorners werkten hard, kwa men zelden tot voetbal van behoor lijk gehalte, maar vergoedden door vinnigheid, wat hun spel aan doel matigheid miste. Hun voornaamste wapen was de lange pass, waarvan vooral Jonker, de in de verdediging bergen werk verzettende stopperspil en Gabriël, die in het middenveld talrijke malen kon profiteren van tussen de SVV-linies vallende gapin gen, gebruik maakten. Het zou ondoenlijk zijn, de vele doelworstelingen de vele gemiste kansen te vermelden. Na een kwar tier kwam SVV door beter technisch spel in de meerderheid, maar de NOAD—HEERENVEEN. Wij zien hier doelverdgdiger Veenstra van Heerenveen een aanval op zijn doel afslaan. Hoog opspringend slaat hij de bal weg. SVV'ers trachtten telkens al maar de bal in goede schietpositie te bren gen, totdat een AGOVV'er ingreep. Werd er al eens geschoten, dan was dat hopeloos naast of over het doel. Enkele solorennen van Köneman leverden ook al geen resultaat op. De vervanging van Loois door de jonge kleine Klouwenberg, ccn ta lentvolle speler, bleek een verbete ring, maar de stand bleef blank. [ET NEDERLANDSE bondselftal, dat Zaterdagavond op Spangen te Rotterdam met Terlouw, Timmermans, Clavan en voor de rust te vens met Van Bun tegen de Engelse profclub Huddersfield Town uit dc eerste divisie in het veld kwam, heeft weinig gelegenheid gehad zich te ontplooien door het afbrekende, ruwe spel van de Britse profs. Hud dersfield Town, dat zich dit seizoen slechts op het nippertje voor de gradatie naar de tweede divisie wist te behoeden kon zich klaarblijke lijk niet ontworstelen aan het systeem waarin talloze dikwijls nauwe lijks zichtbare, maar des te geraffineerder beroepstrucjes een grote rol spelen en waarin deze ploeg, die alleen voor de rust enkele fraaie staal tjes van het Britse voetbal ten toon spreidde veel te veel haar heil zocht. voordeel voor zich hebben horen fluiten. Van Bun en Everse waren voldoende, maar niet groots. Ver meer al evenzeer, doch zijn collega in de middenlinie Stoffelen bleef iets onder de maat. In de voorhoede toonde Van der Gijp zich een vlug en handig rechtsbuiten, die het zeer moeilijk had tegen de zwaarspelende Stewart. Maar al evenmin als Bies*- brouck, die overigens nuttig werk deed, toonde hij zich een speler van internationale klasse. Midvoor Appel zette af en toe goed door, maar schoot in techniek verre te kort. De Ado-linkervleugel Timmermans Clavan bracht het er het beste af en goochelde telkens opnieuw tot groot enthousiasme van het publiek de bal langs diverse Engels tegenstan ders. Na de rust werd van Bun ver vangen door Van der Gaag van Coal die weliswaar trapvast was, maar de bal veel te ondoordacht opruifndc. Te ruw spel der Engelsen Soms ook geneerden de Britten er zich niet voor openlijk hard na te trappen of Nederlandse spelers opzet telijk tegen de vlakte te lopen lang nadat de bal gespeeld was. Scheids rechter Bronkhorst zag zich dienten gevolge genoodzaakt de touwtjes zeer strak in handen te houden en hij floot bijna bij ieder duel, dat zich op het veld afspeelde, waarbij het bondselftal het leeuwenaandeel van de vrije schoppen kreeg te nemen. Uit een daarvan, die na de rust recht voor het iJoel op de rand van het strafschopgebied werd toegekend, scoorde rechtsbuiten Van der Gijp zeer fraai het winnende doelpun'. Tevoren was een doelpunt waarbij Appel naar rechts was afgezwaaid, met een fraaie omhaal de bal van de doellijn voorzette, die door een zich vooroverbuigende Clavan netjes in 't doel werd gekopt, afgekeurd wegens buitenspel van Appel toen deze de bal ontving. Voor de rust was het spel het fraaist. De Britten trachtten goed sa menspelend onze verdediging te doorsnijden, maar brachten het nim mer tot een behoorlijk schot, zodat Landman weinig of niets te doen kreeg. De partijen hielden elkaar toen in evenwicht en het eerste Ne derlandse doelpunt kwam dan ook vrij onverwacht. Van Bun plaatste de bal van de middenlijn af ver naar voren, waar rechtsbinnen Bies brouck van RCH zijn voet er onder zette, toen de bal opstuitte en deze over de hoofden van Battye en de uitlopende Mills in het Engelse doel deponeerde (1-0). De enige, die daar na in de Nederlandse voorhoede een schot probeerde, was Timmermans, die echter achter elkaar over, naast en nog eens naast schoot. Vijf minu ten voor de rust scoorde rechtsbin nen Glazzard met een bijzonder fraaie kopbal uit een hoekschop de gelijkmaker (1-1). De beste man in de Nederlandse ploeg was ongetwijfeld Terlouw, die ieder duel van de meer ruw dan fraai spelende Britse midvoor Rod gers won. Rodgers zocht tenslotte zijn heil in het opzij maaien van Ter- louws benen, wanneer onze spil zich voor kopballen hoog opspringend in de lucht bevond. Keer op keer be strafte de scheidsrechter de Brit dan met een vrije trap en zelden zal de stevige Terlouw zo vaak in eigen RCH eerste klasser DFC degradeert Na afloop van de promotiewed strijd HVVDFC, welke Zondag 1 Mei jl te Den Haag werd gespeeld en eindigde in een 2-2 gelijk spel, diende DFC een protest in tegen het niet toekennen van een strafschop wegens hands van een der HVV- backs. Te Den Haag zou Zaterdag dit protest door een commissie bestaan de uit de heren de Grood, Katoen, Van Wijk en Seegelaar worden be handeld. Aangezien echter het pro test pas 13 minuten na afloop van de wedstrijd bij scheidsrechter Schipper werd ingediend en het le- miet van 5 minuten, hetgeen door het reglement wordt voorgeschre ven dus ruim was overschreden, be sloot de genoemde commissie het protest niet ontvankelijk te verkla ren. Door dit besluit kan RCH zich thans eerste klasser noemen, ter wijl DFC het volgend seizoen in de tweede klasse moet uitkomen. Het Bondselftal tegen Engeland B Voor de wedstrijd tegen het En gelse B-clftal, welke Woensdagavond 18 Mei te 7 uur in 'het Olympisch sta dion te Amsterdam zal worden ge speeld, is het Nederlands Bondselftal als volgt samengesteld: De Munck (Sitt. Boys) Van Bun Schijvenaar (M.V.V.) (E.D.O. Van Schijndcl Tcrlouw Stoffelen (S.V.V.) (D.C.V.) (Ajax) Wilkes Lenstra Timmermans (Xerxes) (Hecrenv.) (A.D.O.) Overbeek De Harder (B.V.V.) (V.U.C.) Reserven zullen later worden aan gewezen. Over de samenstelling van dit elf tal behoeven we wat verdediging en middenlinie betreft niets tc /.eggen. Wat de voorhoede aangaat: de Keu ze-Commissie zal Lenstra nu als mid voor proberen. We menen, dat dit zo slecht niet gezien is, aangezjen hij met Wilkes en Timmermans als goal- getters naast zich, heel nuttig werk kan doen. En dan: de Harder krijgt zijn kans weer als linksbuiten. Dat hij zijn kans goed verdedigd De enige zwakke plek in de ploeg is nog de rechtsbuiten Overbeek, die Zatci dag avond evenwel niet slecht gespeeld heeft. FINLAND—ENGELAND B. De faam van het Engelse voetbal, welke Vrijdag j.l. door de 31 ne derlaag van het A-team te Stock holm een flinke deuk had gekregen, heeft Zondag weer iets van zijn glo rie herwonnen door dc pracht igo 40 overwinning, welke het B-elftal te Helsinki op dc Finnen behaalde. Gedurende dc gehele wedstrijd wa ren de Britten sterk in dc meerder heid en het is slechts aan het prach tige doelverdcdigen van de 33-jarige Sarnola te danken, dat de Finse ne derlaag tot 40 beperkt bleef. Het zag er tot kort voor de rust. naar uit. dat de eerste helft met blan ke stand zou eindigen, maar 2 minu ten voor halftime gaf do Britse links buiten Muilen zijn ploeg met een diagonaal schot de leiding. Na de hervatting werd de Engelse druk op het doel van Sarnola .steeds groter cn spoedig was de stand 02 door Morris na een prachtige combi natie tussen Muilen en Mannion. Het tempo van de Engelsen bleef, ondanks het feit dat Helsinki zijn warmste dag sedert jaren beleefde, zeer hoog. Te hoog voor de ongeroutineerde Finse verdedigers, die niet konden voorkomen, dat midvoor Wilshaw (Wolverhampton Wanderers) nog tweemaal scoorde (04).

Leidse Courant | 1949 | | pagina 5