Goede uitvoering van de Kath. Rijnlandse Turnkring Uitstekend geslaagde Voor-Kaag Ondanks fris £eie£aontjeó Hulp i.d. Huishouding BAKKERSBEDIENDE EEN NET MEISJE FLINKE WERKSTER medewerkend Compagnon VROUWELIJKE KRACHT Voormannen en bijmannen J. KUKLER ZONEN Loenstaten Verzamelloonstaten MAANDAG 9 MEI 1949 T- DE LEIDSE COURANT EERSTE BLAD PAGINA 4 HET KWIK IN DE BAROMETER STEEG r\E UITVOERING van de katholieke Rijnlandse Turnkring, gisteren- U avond in de Stadsgehoorzaal gehóuden, was een barometer, die aan wees op welk peil momenteel de prestaties van de aangesloten verenigin gen staan. Het mag direct gezegd worden dat het kwik belangrijk ho ger stond dan verleden jaar, toen een dergelijke uitvoering voor de eerste maal gegeven werd. Weliswaar werden ook nu foutjes gemaakt, maar de algehele indruk was ontegenzeggelijk dat de prestaties om hoog gegaan zijn. Dit is een verblij dend teken en in dit licht bezien kunnen de geconstateerde tekortko mingen slechts stimulerend werken. Verschillende ver beteringen Het zou te ver voeren alle num mers 21 in getal afzonderlijk uitvoerig te gaan bespreken, al zou den verschillende prestaties dit ver dienen. Eerst echter enkele glgeme- ne opmerkingen. In vergelijking met het vorig jaar v/as een nieuwe vondst de opmars met begeleiding van d.e St. Paulus- cn St. Franciscusband een verbe tering, al leek het of het plafond omlaag zou vallen bij het oorverdo vende geroffel van trommels en ge schetter van trompetten. Een grote verbetering was ook de aankleding van het podium. Het vo rig jaar was dit geheel kaal; deze keer was er een stemmig decor van paarse gordijnen, waardoor de ruim te weliswaar iets kleiner werd, maar waartegen de lichte costumes beter uitkwamen. Hinderlijk bleven de losse planken en schotten op de po dium-vloer. Dit accentueerde wel bij- TAFELTENNIS. W. HEEMSKERK KAMPIOEN VAN NEDERLAND, OVERGANGS KLASSE. Het grootste tournooi, ooit in Ne derland georganiseerd, is voor de spe lers uit Leiden en omgeving" wel een prachtig succes geworden. Niet min der dan 1300 inschrijvingen in alle klassen zijn op keurige wijze afge werkt en tussen 9 uur en 11.30 uur ('s avonds) werden voor ongeveer 1500 toeschouwers de diverse finales verspeeld. Na vier ronden spelen hadden de twee Treffersspelers N. en W., Heemskerk zich bij de laatste zes tien spelers i.. de hoofdklas weten te plaatsen. N. Heemskerk kon het tegen de kampioen van Nederland '48 Piet Kreuger uit Amsterdam niet houden en verloor in 3 games. Z'n broer deed het beter tegen Posno en plaatste zich bij de laatste acht spelers en bond de strijd inmiddels aan tegen de natio nale kampioen Kreuger. In een sensationele partij, die meer dan een half uur duurde, wist W. Heemskerk door een enorme verdedi ging een 1916 voorsprong te ver krijgen op Kreuger in de vijfde en beslissende game. Muisstil werd het in de grote Houtrusthallen, toen Kreuger na gelijk 21 met 2321 de partij in z'n voordeel wist te beslissen. W. Heemskerk bleek echter toen nog voldoende reserven te hebben om in Overgangsklas op schitterende wijze zich door de diverse ronden heen te werken en onder daverend applaus van de toeschouwers in de finale Vrees (Amsterdam) te verslaan. A'ls beloning kreeg hij een prachtige be ker. Klinkenberg van Sleutels nam ook deze keer een grote plaats in bij de prijzenwinnaars. Na zeven ronden doorgeslagen te zijn, wist ook hij de finale te bereiken in de 1ste klas. Met een 1713 voorsprong op Maas in de beslissende game, moest hij ech ter (zij het met werkelijk enige kant- - ballen) toch de beker nog afstaan aan Maas en zich met de tweede prijs tevreden stellen.' De zeer jeugdige Smit uit Wasse naar wilde niet onder doen voor zijn Leidss colleg; 's en legde eveneens op schitterende wijze beslag op het kampioenschap van Nederland. Twee de klas. Mej. A. den Burger van A L. T. C. (Leiden) nam een keurige 2de prijs voor haar rekening in de derde klas dames. zonder scherp het vaak te harde neerkomen van de heren, bij rek- en brugnummers. De dames hadden ook deze keer weer het leeuwenaandeel; het aantal heren leek ons zelfs geringer dan het vorig jaar. Opvallend was voorts het grotere aantal rhythmische oefe ningen van de dames. Iets nieuws brachten de Rapiditas-dames uit Oegstgeest, met hun Zamba-i^um- mer. Wij betwijfelen of deze nieuwe vondst gelukkig is. Met alle respect voor de wijze van uitvoering, menen we dat men hiermede afdwaalt van de sport; het wordt dansen. En dat is niet de bedoeling! De demonstrerende verenigingen hadden niet over gebrek aan belang stelling te klagen. De zaal was be hoorlijk gevuld, grotendeels met een zeer jeugdig publiek, met alle luid ruchtige gevolgen van diep. De nummers Na de opmars en opening brachten de Wilskracht-dames (Alphen) een vlotte, alhoewel niet geheel feilloze vrije oefening. De E.S.T.O.-heren uit Bodegraven deden dit nog beter en verwierven een klaterend applaus, waarmede er al direct stemming in de zaal was- De hoepeloefening van de Klimop dames (Lisse) voldeed niet helemaal. Er viel nogal eens een hoepel en het rhyfchme liets iets te wensen over. Gracieus was de koordoefening van de Leidse Victorie-dames, waarvoor de zaal een ovatie over had. Het brug-nummer voor alle dames was een melange van goed en minder goed, al waren er enkele staaltjes van veel fantasie te bewonderen. De bal oefening van de G.I.O.S.-dames (Noordwijkerhout) werd bijna onbe rispelijk uitgevoerd. Maar laat er nu precies op de laatste tel een bal val len! De G.D.S.-dames uit Boskoop lieten een goede knotsoefening zien en het Leidse „Sportief" kwam met een rhythmische oefening, zonder zwakke plekken. Na de pauze kwamen alle deelne mende heren aan het hoogrek. Mooie staaltjes van lichaamsbeheersing wa ren er te bewonderen. Op het te harde neerkomen wezen we reeds. De vrije oefening van de V.E.P.- dames uit Woerden werd met een vrolijke wals vlot afgewerkt, even als de baloefening van G.D.S., al vonden wij die van G.I.O.S. iets fleu riger. Het nummer hoogbrug voor alle heren was kortweg goed, al zouden sommige heren een hoger cijfer voor fantasie dan voor elegance gekregen hebben! Behoudens enkele kleine foutjes kwam het gecombineerde staaf en hoepelnummer van de Wils kracht-dames goed voor het voet licht. Kortweg goed was de vrije oefening van de Sportief-dames (Lei den) en de rhythmische knotsoefe ning van het Leidse Groen-Wit mocht voortreffelijk genoemd worden. Een vlotte rhythmische oefening van de G.I.O.S.-dames besloot het lijvige programma, dat in een zeer vlot tem po werd afgewerkt. Het waren veelal de oude getrou wen, die ter 'opening van het zeil- seizoen hadden ingeschreven voor de voorj aars wedstrijden van De Kaag en zij zullen er zeker geen spijt van hebben gehad, want 'het weer hoe welwel wat fris na de vele mooie dagen, die we reeds in dit voorjaar gehad hebben was uitstekend en bovenal: er was wind, wat de zei lers op de Kaag vooral bij mooi weer dikwijls niet hebben. En daarom is de Kaaginzet uitstekend te noemen. De zeilers hebben het voorproefje weer gehad van al hetgeen er in de komende zomermaanden nog te wachten staat op zeilgebied en dat is heel veel. Zaterdagmiddag waren nog lang niet alle ingeschreven zeilers present voor de ouverture van het Kaag- en zeilseizoen, maar de wel aanwezigen bonden welgemoed de strijd met el kaar aan. Het was vrij koud op deze eerste middag en men kon goed mer ken, dat de IJsheiligen nog niet door getrokken waren. Bovendien stond er een stevige bries. Met een gemiddel de kracht van 10 m per seconde joeg een koude Noordenwind over de plassen, hetgeen het verblijf voor de toeschouwers allerminst aangenaam maakte, doch de zeilers kon men het niet aanzien, dat zij er last van had den. Het bleek intussen ook wel, dat lang nog niet allen ingezeild waren. Er waren er die voor het eerst dit jaar de helmstok weer hanteerden en het was hun en hun tuigage soms wel aan te zien. Anderen evenwel hadden profijt getrokken van het mooie voorjaarsweer in Februari en Maart en zij waren klaar. Dat zagen we o.m. in de Draken- klasse, waar Gerrit van. Wijk al da delijk een prachtstart maakte en door geen enkele deelnemer ook maar enigszins werd bedreigd in de drie ronden lange race. Want, dit maal werd de Noord-Zuid-Baan ge zeild, d.w.z. vóór het Zweiland ging men over bakboord het kruisrak naar het Stoombotengat in en in dat ge deelte moest ^ien zijn stuurmans- weer kunst uitbuiten. En v. Wijk deed dat uitstekend hoewel hij thans een oude Duitse, draak zeilde. Pfeiffer en Tims stred'en lange tijd om de tweede plaats, doch tenslotte moest eerstge noemde het onderspit delven. De deelname in de Regenboogklas se was deze eerste middag heel ge ring. Slechts de helft der ingeschre venen verschenen aan de start. Frans Theunissen was daarvan de beste en hij sloeg v. d. Bas met een straat lengte. Overigens, in de verschillende klassen tal van oude bekenden. De gebr. Kraan in de Sharpies, C. Nau- ta bij de Valken (met een zeer goede tweede, plaats voor J. M. Snijders), Jac. Stap en W. Metelerkamp. Cap- penberg als eerste twee in de Olym- piajollenklasse .A, J. P. van Dijk in de 16 M2 Eenheidsklasse, W. M. van Saveren in de Pampussen en B. P. Hageman aid steeds eerste in de 12 Voetsjollenklasse A. De uitslagen waren: 12 M2 klasse: 1 Mustang, st. Sj. Kraan, 2 Spitsmuis, st.vr. mej. W. Boschma. Valkenklasse I: 1 Narwal st. C. Nauta, 2 Barry III, st. J. M. Snijders 3 Piet Jan, st. ir H. F. Zuiderbaan. Idem II: 1 Wótergeus, st. T. Gou- driaan, 2 Quo Vadis, st. H. Hoogen- boom. Drakenklasse: 1 Puzzle, st. G. v. Wijk, 2 Sterna, st. J. C. Tims, 3. Co- ninckskint, st. G. A. Pfeiffer. Olympiajollenklasse A: 1 All Wea ther, st. Jac Stap, 2 Wilem Gozijwijn II st. M. Metelerkamp Cappenberg Idem B: 1 st. Englebert, 2 To mahawk, st. F. Brinks, 3 Sloebertje, st. J. Eschauzier. 16 M2 Eenheidsklasse: 1 Symon de Danser II, st. J. P. v. Dijk, 2 Vam- phyr, st, J. v. Dam, 3 Caprice, st. J. de Brabander. Pampusklasse z. bijz.: 1. Brasemer- meer, st. W. M. v. Staveren, 2 Eider, st. B. Ouwerkerk. 12 Voetsjollen A: 1 Mistral, st. B. P. Hageman, 2 Orzi, st.vr. mej. J. Herfst. Iedm B: 1 Dinky, st. K. Cleton, 2. Kopop, st. J. v. Eek Jr. De wedstrijden van Zondag wer den eveneens door goed, hoewel fris weer begunstigd. Uit het wedstrijd verloop konden we constateren, dat de eerste wedstrijd op Zaterdag reeds een goede graadmeter was geweest voor de onderlinge krachtsverhoudin gen wan,t op enkele uitzonderingen na werden de eerstaankomenden van Zaterdag ook winnaars van twee der drie best gezeilde wedstrijden. Het totaal resultaat immers was: 12 M2 klasse: 1. Sj. Kraan, 2 mej W. Boschma, 3 W. Guldemond. Valkenklasse I: 1 C. M. H. Nauta 2 ir H. F. Zuiderbaan, 3 Th. van Hei ver t, 4 Jan Bier, 5 H. Snoeck. Iem II: 1- T. Goudriaan, 2 G. Jon-, geneel, 3 W. Engelhard, 4 B de Groot Regenboogklasse: 1 F. Theunissen 2 L. v. d. Steur, 3 C. J. v. d. Bas. Drakenklasse: 1 G. van Wijk, 2 L. P. Vollebregt, 3 J. C. Tims, 4. W. Klomp Jr. Olympiajollenklasse A: 1 mej. A. N. v. Gooi, 2 Jac. F. Stap, 3 L. Ger- hards. Idem B: 1 J. Brasser, 2. G. Engle bert, 3. F. Brinks, 4. J. Eschauzier, 16 M2 Eenheidsklasse: 1 J. P. van Dijk, 2 J. van Dam, 3 J. de Brabander 4 A. van Hemert. Pampusklasse z. bijz.: 1 L. Volker, *2 W. M. van Staveren, 3 B. Ouwer kerk, 4 J. H. C. Sieverts, 5 H. G. Re geer. 12Voetsjollenklasse A: 1 B. P. Ha geman, 2 mej. J. Herfst, 3 J. J. Door schoot. Idem B: 1 J van Eek Jr, 2 M. A. Nederburgh, 3 K. Cleton, 4 H. F. Ha geman. ROEIEN WEDSTRIJDEN WESTELIJKE ROEIBOND. Gisteren te Leiden gehouden. Onder begunstiging van goed weer werden Zondag op het Galgewater te Leiden de wedstrijden van de Westelijke Roeibond gehouden de Bond van Burgerverenigingen. D, v/edstrden waren georganiseerd door de Leidse Roeivereniging „Die Ley- the", die voor een vlotte organisatie had zorg gedragen. De resultaten waren als volgt: Overnaadse Vier heren: 1. Spaarne ".29 2. 2. Die Leythe. Skiff dames (stijl): 1. Spaarne, 2 De Laak. 3 Die Leythe. Gladde Vier heren: 1 Die Leythe 7.14 4, 2e De Laak. Skiff dames (stijl): 1. Spaarne, 2 De Laake 3. Die Leythe. Skiff heren: 1 Spaarne 4 min., 2. DDS 4.5.0, 3 Die Leythe. Dames snel'oeien gladde skiff: 1. Saparne 3.48.5. 2 Die Leythe, DDS gediskwa'ificeerd. Achten heren: DDS 6.37,4, 2 Spaar ne. taflengte. WEDSTRIJDEN VAN DIE LEYTHE In het Galgewater te Leiden wer den door die Leythe roeiwedstrijden georganiseerd, waarvan de resulta ten luiden: Skiff (heren): 1. Het Spaarne, Haarlem 4 min., 2. D.D.S., Delft 4 min. 5 sec., 3. Die Leythe, Leiden. Achten(heren): 1. D.D.S., Delft 6 min. 37 2/5 sec., 2. Het Spaarne, óp taf lengte. Gladde vier (heren): 1. Die Ley the, Leiden 7 min. 14 2/4 sec., 2. De Laak, Den Haag. Gladde vier (dames) snelroeien: l. Het Spaarne, Haarlem 3 min. 48 y2 sec. 2. D.D.S., Delft 3 mm. 50 sec., 3. Die Leythe, Leiden 4 min. (D.D.S. gediskwalificeerd). Skiff (dames) stijlroeien; 1. Het Spaarne, Haarlem, 2. De Laak, den Haag, 3. Die Leythe, Leiden. Overn. vier (heren): 1. Het Spaar ne, Haarlem 7 min. 29 1/5 sec., 2. Die Leythe, Leiden. Overn. vier (dames) stijlroeien: 1. D.D.S., Delft, 2. Het Spaarne, Haar lem, 3. De Laak, den Haag. ZWEMMEN FRAAIE TIJD VAN DAMES- ESTAFETTEPLOEG In het kader van het waterpolo- tournooi, dat „de Robben" te Hilver sum organiseerde, heeft een Robben- ploeg, bestaande uit Geertje Wiele- ma, Nel van Vliet en Hannie Ter- Meulen getracht het oude wereld record van 3 min. 42.4 sec, dat op naam stond van het team Iet Koster van Feggelen, Nel van Vliet en Ham nie Termeulen, gemaakt op 28 April 1947, te Arnhem, te verbeteren. Hierin is men niet geslaagd. Oor spronkelijk zou Marie Louise Vaes- sen in de ploeg worden opgenomen, doch hiertegen waren bezwaren ge rezen, aangezien Marie Louise Vaes- sen geen lid van de „Roben" is. En indien een nationale ploeg een re cordpoging doet dient een dergelijk team te worden samengesteld door de sportcommissie KNZB, hetgeen niet het geval was. Toch heeft het drietal Geertje Wielema, Nel van Vliet en Hannie Termeulen een bijzonder fraaie tijd gemaakt, want men bleef slechts 0.2 seconde boven het wereldrecord. Aangezien sedert 1 Januari de lijst van de wereldrecords, waarin de schoolslag-afstand voorkomt door de Fina werd afgesloten met de bedoe ling, -dat er nieuwe wereldrecords zouden worden gemaakt, zowel op de schoolslag als op de vlinderslag is de kans groot, dat de KNZB de tijd van 3 min 42.6 sec als nieuwe wereldre cord afdeling schoolslag bij de Fina zal indienen. De sportcommissie van de KNZB zal zich daar t.z.t. over uitspreken. WIELRENNEN RONDE VAN ST. BAVO Te Noordwijkerhout werd gisteren de ronde van St. Bavo verreden, een clubontmoeting tussen de Spartaan (Den Haag) en Swift (Leiden). Vooraf werd in het prachtige park Sport in 't kort In Brunssum werd een voetbal wedstrijd gespeeld tussen vertegen woordigende elftallen van Limburg en Twente. Limburg won met 20. De interlandwedstrijd Roeme niëPolen, in Boekarest gespeeld, eindigde in een 21 overwinning voor de gastheren. In Boedapest speelden Honga rije tegen Oostenrijk. Deze inter land-ontmoeting werd met 61 door Hongarije gewonnen. De wedstrijd FrankrijkEnge land, welke op 22 Mei te Parijs ge speeld wordt, zal geleid worden door de bekende internationale scheids rechter Karei van der Meer. Een besluit van de K.N.V.B. vermeldt dat het gesloten seizoen loopt van half Juni tot half Augus tus. In die tijd mogen er geen voet balwedstrijden gespeeld worden. De bekende wielrenner Schweit zer uit Maastricht viel tijdens een wedstrijd in Leuven en brak z'n dij been. De Engelse luchtmacht in Duits land. voetbalde in Hamburg tegen de Nederlandse Luchtstrijdkrachten en wonnen met 20. De Amsterdamse Zwemclub A. D. Z. nam deel aan wedstrijden in Parijs ene behaalde mooie successen. Op de 100 meter borstcrawl werd Willy Langerveld eerste in 1 min. 11.2 sec. De 100 meter rugslag was voor Greetje Gaillard, die er 1 min. der St. Bavostichting een wedstrijd 16,5 sec. over deed. De 3 x 33 meter gereden voor ingezetenen van Noord wijkerhout. Deze werd gewonnen door H. Nulkes in een eindsprint, die een renner waardig is. Daarna volgden W. Braun, J. Puit, P. Dui venvoorden. Bij de renners waren het A. v. d. Voort, Jac. de Gfoot, G. Bontekoe, J. v. d. Fits en P. Kooiman die de toon aangaven. Nadat A. v. d. Voort een 6-tal ronden alleen weg was ge weest was het Jac. de Groot, dié, na dat hij door een lekke band een ach terstand van 500 m had weggewerkt, direct doorging om de vluchtelingen te achterhalen. Bij de premiesprints was het voor al P. Kooiman die uitblonk door 6 premies te winnen tegen J. Bontekoe twee en Jac. de Groot een. De uitslag werd tenslote: 1. P. Kooiman (Den Haag), 2. Jac. de Groot (Leiden), 3. G. Bontekoe (Den Haag), 4. J. Mittelbreiner (Den Haag) 5. A. v. d. Voort (Den Haag), 7. P. v. Rijn (Den Haag), 8 R. Riethoven (Leiden), 9. W. Rijsbergen (Leiden), 10. J. v. d. Fits (Leiden). B-klas: 1. J. Westerhout (Den Haag), 2. P. Molenveld (Den Haga), 3. J. Post (Leiden), 4. B. Kruit (Lei den), 5. A. Berkel (Den Haag), 6. A. ten Kate (Den Haag). Den Haag won deze wedstrijd met 70 punten, Leiden 2 met 30 punten. PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGHT. De uitslagen van de gisteren gehou den draverijen en rennen te Duin- digt luiden: Determination-prijs, welke nog geen 400.hebben gewonnen: 1. Monsieur Axkit. W. H. Geersen, 3.09.5 km. tijd 1.41,9; 2. Kink Axkit, R. van Wieringen, 3.10,7 km. tijd 1.40.4; 3. Kapitein Axkit, F. de Mol, 3.11.4 km. tijd 1.39.7. Totalisator: winnend: 1.60, plaats 1.10.1.20. Dalilarprijs: afstand 2000 M. voor amateurrijders voor paarden, welke 500.doch nog geen 5000 hebben gewonnen: 1. Luckey Fanfare, L. J. van Harlingen, tijd 2.58,6 km., tijd 1.27,5. 2. Larusus, P. J. Ruiter. 2.00.1 km. tijd 1.29,2; 3. Lucky Axville, C. Disse'koen, 3.07 km. tijd 1.33.5. Tota lisator: winnend: 1.60 plaats; 1.10, 1.20. 3.80. Diamant Bleu-prijs, afstand 1900 me ter voor mer.iën, welke nog geen 400 hebben gewonnen: 1. Moquette de la Maire B., Th. Ponsen, 3.03.2, km., tijd 1.38.5; 2. Marianne V, J. Roodenburg Jr., 3.03.6 km. tijd 1.38.7 3. Marie Dynamic, N. J. Bloemsaat 3.04.3 km. tijd 1.39.1. Totalisator: win nend: 3.10, plaats: 1.80, 2.70. Dinamic-prijs, afstand 2040 m„ voor paarden welke 400.—, doch nog geen 600.hebben gewonnen: 1. Mon- dragon, T. J. de Graaf, 3.09.1 km. tijd 1.32,7; 2. Mientje Deter, R. W. Laar man. /3.09.5 km. tijd 1.33,9; 3. Lietse Mltzi, W. Leeuwenkamp, 3.14.2 km. wisselslag estafette werd tenslotte ook door A.D.Z. gewonnen. tijd 1.35.2. Totalisator: winnend: 3. plaats 2.8.20. Don Mc Elwyn-prijs, afstand 2060 m. Internationaal voor paard, we ke 4.500 of meer hebben gewonnen: 1. Intrepid, S. J. van Leeuwen, 2.55.7 km. tijd 1.35.4; 2. Louis Axkit, W. H. Geersen, 2.56,5 km. tijd 1.26.6; 3. Happy Saint, W. Leeuwenkamp, 2.57.4 km. tijd 1.27.—; Totalisator: winnend: 2.60. plaats; 1.30, 1.30. Toughstone-prijs, afstand 1800 m., -en voor Nederlandse paarden van 3 jaar en ouder: 1. Flying Peter, stal Lissart, J. v. d. Loo. 2.02.6; 2. Mar vellous, H. Pije; 3. Clipper. J. C. Pex. Totalisator: winnend: 120.80, plaats: 6.20, 3.20, 6.20. Gentleman-prijs afstand 2200 m. handicap: voor paarden van 4 jaar en ouder voor amateurrijders: 1. Grand Prix, T. Timmer, 2.33; 2. Miss Winki, G. C. Dekkers; 3. Ramena, J. M. A. Dekkers. Tota'isator: winnend: 2;90, stal met Ramena, plaats 2.90, 3.10. GOLF. NEDERLANDSE GOLFPLOEG TT GEN BELGIë. De Nederlandse Golfploeg die Zon dag 22 Mei a.s. op de terreinen van de Haagse Golfclub tegen het Belgi sche golfteam zal uitkomen, is samen gesteld uit de volgende spelers: Jhr. A. Calkoen van Limmen, G. van Ree- de, J. Dudok van Heel, H. Timmer, A-. Groskamp, mr. H. Swane en J. W. Cramerus. De wedstrijd begint om 10 uur des morgens en duurt de gehele dag voort. DAMMEN. DAMKAMPIOENSCHAP VAN DE BOLLENSTREEK. De uitslagen van de 4de ronde om het damkampioenschap van de Bol lenstreek, welke te Sassenheim heb ben plaats gehad waren: lste klasse: J. v. d. LooW. Per soon 20; L. v. d. ReepH. Beliën 11; W. KromW. Leeuwenberg 2 (k N. N.—J. Hal 0—2; F Lubbe— P. Beliën 11; Th. BodeJ. v. d. Kroft 02; F. A. VerkuilA. Uiten - boogaard 11; P. HavenaarJ. v. d. Loo 02; G. BalkenendeZ. J. de Jong 20. 2de Klasse: C. VernoooyC. Otte 20; N. AssendelftA. v. Horick 2 0; C. MolenaarA. Langelaan 0 2; A. v. HorickJ. v. Berkel 11; Chr. NorthornG. Haarbrink 02; A. de HeerE. Louten 20; J. Wil helmusJ. Couveé^D2. Enige partijen werden afgebroken. Na deze 4de ronde hebben de lei ding: lste klasse groep A: H. A. Be liën; groep B. J. v. d. Kroft; groep C: J. v. d. Loo. 2de klasse groep A: N. Assendelft; groep B: J. Couvee. TE HUUR g Zomerhuisje aan De Kaag te huur. 2 grote en 2 kleine slaapplaatsen. Br. onder no, 3705 bureau van dit b'ad of Telefoon 25791—25799. AANBOD g Te koop een Franse piano 125.A. 265 te Nieuwkoop, Tel. 76. 1961 PERSONEEL g Dienstbode. Gevraagd nette zelfstandige dienst bode, intern, prettige werk kring 5060.per maand. Steenstraat 2. 3707 Galvaniseren: wastei- len, ketels, emmers enz.; ook vertinnen. Voorts tuin banken harm. gaas. prik keldraad, bascules, gewich ten eiken kuipen, zeisen enz. Informeer vooraf bij A. J. Hart wijk. voordeligst landbouwadres. Nieuwe Beestenmarkt 79. tegen over marktkantoor, telef. 26627—24013. g Nette werkster gevr. voor Donderdag en Vrij dagmorgen J. C. Oud. Oude Heerengracht 17. 3709 g Biedt zich aan per 15 Mei voor 4 dagen per week R. K. Meisje, oud 15 jaar, omgeving Leimuiden. Br. onder letter T aan de agent van de L. Crt. P. Lemmers Leimuiden. 1960 g Zeilboot, vergr. B. M. te koop, in prima staat, geheel zeilklaar. Tevens aanhangmotor Jonson 3 J4 p.k. N. Oudshoorn. Haar lemmerstraat 160165b, Tel. 25791—25799. 3703 g Nette Jongen gevraagd om in het bloemistenvak te worden opge'eid. In lichtingen bij A. van Drift, Oösterweg. Leimuiden. g Knap nu de boel eens op. Glansverf in vele mooie keuren. Per kg. 2.60. per half kg. 1.35. Het Email- lehuis. Haarlemmerstraat 160165b. 3702 g Er biedt zich aan een R. K. Boerenknechtje, omtrek Hoogmade. bij G. de Dubbelden. Hoogmade, Boskade 14. 1953 TELEFOONTJES worden dagelijks geplaatst ter grootte van hoogstens 3C woorden (een woord maximum 12 letters). De prijs bedraagt 1 1.50, u'tsluitend tegen confiuitg betaling. g Raamhorren, kant en klaar, passen in elk raam 1.92. 2.07. 2.26. He den voorradig horrengaas per met^r. Het Emaillehuis Haarlemmerstraat no 160- 165b. 3704 GEVRAAGD g Rustiechtpaar zoekt 2 kamers en een keuken voor direct tegen pl.m. 80. per maand. Adres: Post box 114. Leiden. 3706 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte van on2e dochtér LENY die bij het H. Doopsel de namen ontving HELENA MARIA Leiden. 8 Mei 1949. H. Stol M. L. StolLörsch Buys Ballot-straat 74. Leiden. 3708 t Heden overleed, ge heel onverwacht, voorzien van het H. Oliesel onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ANNA GRIFFIOEN weduwe van PAULUS C. LANGEZAAL in de ouderdom van 74 jaar. Uit aller naam, J. P. Langezaal Leiden. 7 Mei 1949. Seringenstraat 17a. Algemene kennisgeving De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden pp Dinsdag 10 Mei a.s. in de parochiekerk van de H. Petrus te 8 uur, waarna de Begrafenis te 10 uur vanuit de kerk op het R. K. kerkhof. 1054 TERSTOND GEVRAAGD: voor dag en nacht, hoog loon R. K. in gezin zon der kinderen.M. A. van der Ham, -Rijndijk no. 38, Voorschoten bij de Vink. Groot is onze droefheid u te moeten berichten, dat onze liefdevolle en zorgzame Moeder en Oma, Zuster, Behuwd zuster en Tante heden, 9 Mei, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden in de leeftijd van 62 jaar is overleden CHRISTINA CORNELIA VAN DER KROFT Weduwe van WILHELMUS JOHANNES BEMELMAN. Namens kinderen en kleinkinderen J. J. H. Bemelman. Leiden, 9 Mei J949. Morsweg 132a. De H.H. Uitvaartdien sten zullen gehouden v/orden op Donderdag 12 Mei in de Parochie kerk van de H. Leonar- dus (Haagweg) te 6.45, 7.30 uur de stille H.H. Missen en te 9 uur de plechtige gezongen H. Mis van Requiem, waar na de begrafenis van uit de kerk te 10.15 uur op het R.K. kerkhof. Rozenkransbidden: Maandag- en Dinsdag avond in de rouwkapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis te 8 uur en Woensdag 7.30 uur in de kerk. 1963 Daar wij door de enorme belangstelling niet in staat zijn ieder persoonlijk te danken voor het medele ven en de deelneming, be toond tijdens de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde Man. Vader. Behuwd-, Groot- en Pleeg vader, Broeder. Behuwd- bröeder en Oom betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Uit aller naam, C. M. Verstraaten van der Kaai. 2 JONGENS kunnen geplaatst worden. Bloemenhandel. 1941 MART. v. d. BERG Borneostraat 1. Oegstgeeet. GEVRAAGD EEN INTERN, wegens dienstplicht. CHR. M. v. d. MEER, Zuidbuurtseweg 70. 1962 Zoeterwoude. OEGSTGEEST (Oude Dorp) Abonnementen en advertentiën wor den aangenomen door H. DUIVENVOORDE DORPSSTRAAT 60 VOOR DIRECT GEVRAAGD: voor dag en nacht, zelfstandig kunnende werken en koken, loon f. 70.per maand, en een Toor 3 dagen per week (Woensdag, Vrijdag en Zaterdag) ARNOLD H. BERGERS - Haarlemmerstraat 216 - Leiden Voor iemand in bezit van f5000 a f6000 is een plaats open als Bij voorkeur iemand die enigszins technisch of anderszins de administratieve leiding kan nemen. Gegarandeerd maan delijks inkomen f450,— met daarenboven aandeel in de winst. Voor serieuse candidaten inzage van boeken en lopende orders, Brieven liefst zo spoedig mogelijk onder no. 1956 bureau van dit blad. GEVRAAGD voor de afdeling ADMINISTRATIE een Opleiding minstens MULO-diploma of H.B.S. Aanmelden: Van Cranenburgh Heringa'* Sajetfabriek, Vliet 15, Leiden. In Schoonmaakbedrijf kunnen geplaatst worden. VAN DER WERFFSTRAAT 34 (NIEUW MODEL) 5 ct. per stuk op mooi wit carton gedrukt. 10 cent 12 ct. per stuk Verkrijgbaar: N.V.De Leidsche Courant I PAPENGRACHT 32-34

Leidse Courant | 1949 | | pagina 4