SCHIJNWERPER 'OP DE VOETBAL R. K. A.V.V. was te goed voor de vierde klasse bakker wPJN Akkertjes Eerste etappe voor Belg De Meersman Wedstrijden trainingsfonds voor zwemmend Nederland ZATERDAG 7 MEI 1949 DE LEIDSE COURANT TWEEDE BLAD PAGINA 4 DE HEER W. G. VAN DER MEER Voorzitter van de „R.K. A.V.V." CTEL U VOOR: een breed stuk land, waarop jongens aan het stoeien zijn en twee van hun makkers naar de uiterste rand van een aan grenzend breed meer dringen. In dat meer zwemt een ander stel jongens, waarvan de meesten terugkeren, omdat ze de overkant niet halen. Twee echter hebben de overkant gehaald en trachten nu aan wal te komen. Daar staan nog steeds de twee makkers van de stoeiende jongens. Tus sen deze vier wordt het een vechtpartij. De twee willen op het land blijven en de andere twee willen er op komen. Lang en hevig, maar sportief, wordt er gevochten. Een van de jongens op de kant valt in het meer. Een van de zwemmende jongens is bijna tegen de kant op geklommen. Maar op het laatste ogenblik krijgt hij een forse duw van z'n laatste tegenstander op het land. Hij valt terug in het meer. En aan de kant staat hijgend en triomphantelijk de overwinnaar! Dat land'u hebt het natuurlijk reeds begrepen is de 3e klasse K.N.V.B. Het meer is de vierde klas se, En de overwinnaar is R.K. A.V.V. Hijgend?" „Ja", zegt de voor zitter van de R.K. Leidschendamse voetbalvereniging A.V.V., de heer W. G. v. d. Meer, aan wie wij een bezoek brachten. „De laatste weken zijn slopend geweest, vooral de laat ste wedstrijden tegen Lugdunum. Bij de op één na laatste wedstrijd lag er een zekere matheid over onze jon gens. Lugdunum buitte dit gevolg van de hoge temperatuur goed uit en won. Maar met grote inspanning hebben we de beslissingswedstrijd toch van hen gewonnen". „Triomphantelijk?" „Ja", zegt de voorzitter weer. „Het is natuurlijk een grote voldoening voor ons, het derde klasserschap behouden te heb ben. We hadden trouwens niet an ders verwacht, want A.V.V. is beslist een derde klasser." Veel pech gehad „Maar hoe komt het dan", wierpen we op, „dat jullie degradatiewed strijden moesten spelen?" „We hebben veel pech gehad", luidde het antwoord. De eerste vijf wed strijden speelden we zonder onze keeper Hörters. Bovendien liet onze spil zich na de eerste wedstrijd ope reren, zodat we mef een gehavend elftal kwamen. De laatste wedstrij den speelde de spil weer mee en toen wonnen we weer. Van de laatste plaats klommen we één trapje om hoog, maar door de versterkte degra datie, werden we toch het haasje". „Wat zijn uw verwachtingen voor de volgende competitie?" „Ik ge loof beslist, dat we dan een beter fi guur zullen slaan. A.V.V. bestaat nu 27 jaar en is steeds regelmatig om hoog gegaan, niet alleen met het aantal leden, maar ook in prestatie. Na de fusie kwamen we uit de D. H. V. B. in de 4e klasse en promoveer den twee jaar geleden". De heer v. d. Meer vertelde ver der, hoe ook de accomodatie was meegegroeid. Twee jaar geleden be trad A.V.V. een nieuw terrein, met twee speelvelden, en kreeg een prach tige kieedtent. Een en ander bracht met zich mee, dat de financiën er niet zo erg rooskleurig voorstaan. Maar het is een gezonde schuld en over 3 a 4 jaren hoopt het bestuur alles weer afbetaald te hebben. „We staan niet stil", vervolgde onze gastheer. „De supportersver eniging „Quo Vadis" heeft een tri bun efonds gesticht. Er zit al schot in en optimisten beweren zelfs, dat de tribune over twee jaar klaar zal zijn! We zullen er het beste van hopen". Het nut van „Quo Vadis" En zo kwamen we vanzelf bij de supportersvereniging terecht. „Vindt u ..Quo Vadis" nuttig?", was onze vraag. „Zeer zeker", klonk het besliste antwoord. „We hebben daar door steeds een grote schare van trouwe bezoekers en A.V.V. moet een beetje lawaai aan de kant heb ben. Dat werkt stimulerend op het spel. Bovendien regelen zij zelf hun busdiensten en maken propaganda om jaarabonnementen te nemen. Hierdoor wordt ons bestuur veel werk uit de hand genomen. De ver- INTERNATIONAAJL PROGRAMMA 1949—1950. Naar wij vernemen is het inter nationaal programma van het Ne derlands elftal voor het seizoen 19491950 als volgt samengesteld: Thuis: Denemarken en België; Uit: Zwitserland', Zweden en Bel gië. DUITSLAND EN DE FIFA. Naar het A.N.P. verneemt heeft het bestuur van de internationale voetbal federatie (FIFA) besloten, dat Duitse voetbalclubs in de toe komst tegen andere verenigingen on der zekere voorwaarden wedstrijden zullen mogen spelen. Duitse clubs zullen daarvoor de toestemming moeten hebben van de bezettingsautoriteiten, terwijl clubs, die als tegenstanders willen funge ren, deze ontmoetingen niet mogen spelen zonder dat zij daarvoor per missie van de betreffende nationale voetbabond hebben ontvangen. Men mag aannemen, dat verenigingen uit Zwitserland, Oostenrijk, Zweden, Spanje en Portugal gebruik zullen maken van deze mogelijkheid tot spelen tegen Dupitse clubs. Verder heeft het bestuur van de FIFA besloten, dat in junior wedstrij den waarin spelers opgesteld worden tot de leeftijd van 18 jaar, ook Duit se voetabllers mogen uitkomen, die lid zijn van 'n andere vereniging, al blijft het een ontmoeting van club tegen club. De besluiten van het bestuur van de FIFA zfjn geldig tot aan het vol gend -congres, dat in 1950 in Brazi lië wordt gehouden. standhouding tussen ons bestuur en dat van „Quo Vadis" is uitstekend en wij danken de goodwill van Leid- sohendam voor een groot deel aan deze supportersvereniging". Wat die goodwill betreft, vernamen we nog, dat Leidschendam, in meerderheid katholiek, voor 90 meeleeft met A.V.V. Treffend manifesteerde zich niseerde. Dit muisje heeft nog een voorzitter er aan toe, „en daarom ben ik voorzichtig. Maar het zijn er ook wel eens 3.000! Die training toch! „We hebben een zeer goede trainer en aparte trainingsuren voor senio ren en junioren. De opkomst van de eersten, vooral in de winter, kon echter veel beter zijn. Natuurlijk heeft het eerste de laatste weken, ook wat dit betreft, uitstekend z'n best gedaan, maar over het algemeen is de opkomst niet bijster groot". „Zien de spelers dan de noodzaak niet in?", interrumpeerden we. „Toch v/el, want döor die training is A.V.V. derde klasser geworden. Onze tr iner heeft vooral de nadruk gelegd op het tempo en dat heeft, ons een voor sprong gegeven. Vanaf nu zal meer aandacht besteed worden aan de techniek, want, hoewel A.V.V. soms een verrassend goed technisch spel kan geven, daaraan kan nog veel verbeterd worden. Niet dat de jon gens ruw spelen, wel wat fors, maar ze voetballen nog te veel met hun benen en te weinig met hun hersens. Dit gaan we veranderen". Van de overige elftallen, nog 3 se nioren- en 6 junioren, hoorden we, dat de junioren B. kampioen gewor den waren. Het tweede heeft lang een goede kans gemaakt, maar door de invallers voor het eerste heeft het reserve-elftal geleden en kon de hoogste plaats niet bereikt worden. „Het tweede heeft dit offer echter graag gebracht, om het eerste zo sterk mogelijk te houden", voegde de voor zitter er aan toe". Want als het eer ste' gedregadeerd was, zou dat, be halve een finantiële strop minder belangstelling concurrentie van clubs uit Voorburg ook een mo rele klap geweest zijn. Gelukkig is het gevaar thans geweken en kunnen we de toekomst weer rooskleurig inzien". Van die toekomst verwachtte onze gastheer nog heel veel. Het bestuur dat in goede verstandhouding pret tig met de leden samenwerkt heeft een propaganda-commissie in het le ven geroepen, die o.a. het onlangs met veel succes gehouden Paastour- nooi tegen een Belgische club orga- De Ronde van Nederland begonnen. De monsterrit door Nederland voor wielrenners over een afstand van ca. 2000 km., is gistermorgen be gonnen. Nadat de burgemeester van Amsterdam, mr. A. d'Ailly, het start schot had gelost, stoven de wielren ners weg voor de eerste etappe, die over een afstand van 193 km. via de Afsluitdijk naar Leeuwarden leidde. VOETBAL BONDSTEAM—ENGELAND B. Naar wij vernemen zal de wed strijd tussen het Bondselftal en het B-team van Engeland, welke Woens dag 18 Mei te Amsterdam wordt ge speeld, door de Franse scheidsrech ter de la Salie worden geleid. JUNIORTOURNOOI IN OOSTENRIJK. Het volgend internationaal jeugd- tournooi, dat dit jaar in Nederland werd georganiseerd en waarin Frank rijk winnaar is geworden, zal door de Oostenrijkse voetbalbond wor den georganiseerd. Het bestuur van dat, toen op Laakkwartier de beslis singswedstrijd tegen Lugdunum was gewonnen en een schare van ruim 400 mensen de autobus met zingende overwinnaars bij de Damlaan op wachtte, om het eerste elftal feeste lijk in te halen. En als dit nog niet genoeg zegt, moge het gemiddelde aantal bezoekers van^thuiswedstrij den tussen 1000 en 1500 deze belangstelling nog onderstrepen. „Ik wil niet opscheppen", voegde de staartje, want met Pinksteren gaat het eerste elftal een tegen-bezoek in België brengen. Deze propaganda-commissie ver zorgde voorts in de afgelopen winter enkele cabaret-avonden, vóór en dóór eigen leden. Dit tekent de goede geest en het enthousiasme van A.V.V. Een enthousiasme, dat, mogen we de voorzitter geloven, nog steeds groeit en in de toekomst nog vele goede vruchten kan afwerpen! 'sAFachts Pijnen die U wakker houden, ontnemen U de beste remedie de Slaap i Zorg voor een goede nachtrust, neem n ..AKKERTJE" als U wakkerl'gt van de pijn ..AKKERTJES" zijn Ideale pijnstillers bij kiespijn, tandpijn, spier-, zenuw- en aangezichtspljnen Let op he» AKKER-merk en weiger namaak I helpen direct! DE RONDE VAN NEDERLAND Nederland B leidt in het ploeg klassement Tijdens de traverse van Alkmaar, een traject met veel bochten, zetten de vier koplopers er plotseling een fel gangetje in en voordat het pelo ton goed en wel begreep wat er gaan de was, bedroeg hun voorsprong meer dan 500 meter. De leiders konden dit tempo echter «iyet handhaven en op de lange eentonige weg langs het Noord-Hollands kanaal begon het pe loton een tegenaanval. Op de brug bij de Kooi was de voorsprong geslon ken tot 150 meter. Van Beek was toen al teruggevallen en nog slechts Schellingerhout, Voor en Acou la gen nog aan de kop. Een kilometer verder vond de aansluiting plaats. Profiterend van het sterke briesje in de rug probeerden twee Nederlan ders en twee Belgen in enen door te gaan maar achter hen bleef het pe loton waakzaam, zodat ook deze po ging mislukte. In de Wieringermeer tussen Hypo- litushoef en Oosterland waagde La- keman het in zijn eentje. Hij wist zich los te rukken uit de grote groep en snelde met een vijftig km. vaart over de tertiaire slingerwegen langs de bloeiende koolzaadvelden door de dorpjes en gehuchten, waar de gehe le bevolking aan de deur stond. Om even over drie reed hij als eerste de Afsluitdijk op maar zijn voorsprong bedroeg toen nog niet veel meer dan honderd meter en het nutteloze van zijn poging inziend liet ook hij zich even later inlopen. Bij Kornwerderzand gingen twee groepen van elk ongeveer vijftien man aan kop. Zij waren van elkaar gescheiden door een honderdtal me ters. Daarachter kwam het grote pe loton met verscheidene renners op ongeveer tweehonderd meter. In de kopploeg zaten o.m. Schulte, Vooren, Lakeman, De Korver, Savelsberg en Van Beek. monotoon verloop gehad, al bleef het tempo voortdurend zeer bevre digend. Ongeveer in dezelfde volg orde passerden de eerste rijders om 16.09 uur Bolsward. Bij het passeren van Bolsward met nog 50 km. voor de boeg liepen 9 renners weg. Het waren Schulte, Harm Smits, Piet de Vries, Schellin gerhout, Kételaar, De Meerman, Bo- gaerts, Cor Bakker en Van Stagen. Piet de Vries viel vrij spoedig terug. De anderen stormden voort met een voorsprong nabij Sneek van meer dan 400 meter op het langgerekte pe- leton, dat aangevoerd werd door Middelkamp. De kopgroep handhaaf de zich ook tussen Joure en ter Hor- ne, waar het parcours over een bin nenweg vol met kronkelingen voer de. 16 km. voor Leeuwarden was de positie nog vrijwel dezelfde. De strijd over de eerste etappe van de Ronde van Nederland viel, globaal genomen, in drie stukken uiteen. Het eerste werd gekenmerkt door de vlucht van Arie Vooren, Van Beek, Schellingerhoudt en Accou, die Tot dusver had de course een vrij tot een halve kilometer voorsprong namen, doch bij de Kooy werden achterhaald. De tweede fase van de Kooy via de Afsluitdijk naar de be- voorradingspost van Bolsward bracht weinig opwinding. De derde en laat ste fase gaf een geslaagd offensief te zien van Schulte, Harm Smits, Schel lingerhoudt, Keteleer, Meersman, Bo- gaerts, Cor Bakker en Van Stayen. Nadat de schitterend rijdende Bak ker door bandenpeoh in de buurt van Irhsum had moeten uitvallen wist Theo Middelkamp zich dank zij een fantastische inspanning bij deze in hoog tempo rijdende kopploeg te voegen, maar hij had hierbij teveel van zijn krachten gebruikt om zich ten volle in de eindsprint te doen gelden. De Belg Maurice Meersman klopte met gering verschil onze land genoot Harm Smits van de B-ploeg. De derde plaats was voor Schellin gerhoudt, de vierde voor Keteleer en de vijfde voor Middelkamp. De tijd van de eerste acht aankomende 4 uur 49 min. 50 sec. wijst voldoende uit, dat er voor de ruim 200 km voor deze etappe voortdurend in straf tempo gedraaid is. Van de 80 ingeschreven renners liet er één, de Fransman Bovquet, verstek gaan. Vier hadden zich bij de sluiting van de controle nog niet gemeld en zijn van verdere deelneming uitgeschakeld: de Zwit sers, Hans Weber en Zehnder, de Nederlander Buizen van de Belgisch Nederlandse ploeg en de Belg Car rier van dezelfde ploeg. Npar wij vernemen zullen waar schijnlijk nog twee andere deelne mers de wedstrijd niet kunnen voort zetten, de Zwitser Maag, die een ver keerde een kortere weg is in geslagen in het wijde Friese land en de Italiaan Pividori, die van een auto gebruik zou hebben gemaakt. Hier over is een officiële mededeling te wachten. Het officiële klassement van de eerste etappe van de ronde van Ne derland, AmsterdamLeeuwarden, (206 km) luidt: 1. De Meersman (België-A) 4 uur 49 min. 50 sec.; 2. Harm Smits (Ned, B.); 3. Schellingerhoudt (Ned. C.); 4. Ketelaer (Ned; B.); 5. Theo Mid delkamp (Ned. A.); 6. Bongaerts (België B.); 7. Van Stayen (België B.)8. Gerrit Schulte (Ned. A.) al len 4 uur 49 min. 50 sec.; 9. Lake man (Ned. B.) 4.50.0.3; 10. B. Fran ken (Ned. D.); 11. John J3raspenninx (Ned. D.); 12. Henk de Hoog (Ned. E.); 13. Van Est (Ned. D.); 14. Wim de Ruiter (Ned. E.); 15. Callens (Bel gië A.) allen 4.50.03; 16. Leenen (België B.) 4.51.56; 17. Gerry Loos (Ned. B.); 18. Van der Zande (Ned. D.); 19. Vermeieren (B.) (Ned.-Belg. ploeg); 20. Gerrit Voorting (Ned. A.) allen 4.51.56; 21. Hendriks (België B. 4.51.56; 22. Rondelez (België A.) 4.54.52. Na de eerste etappe luidt het ploe- genklassement: 1. Ned. B-ploeg 14 uur 29 min. 43 sec.; 2. Ned. D-ploeg 14 uur 30 min. 9 sec.; 3. en 4. ex aequo Ned. A-ploeg en Belgische B- ploeg 14 uur 31 min. 36 sec.; 5. Bel gië A 14.35.27; 6. Nederland E. 14.36.34; 7. Nederlandse C-ploeg 14.40.16; 8. Belg.-Ned. ploeg 14.43.0; 9. Franse ploeg 15.13.42; 10. Zwit sers-Italiaanse ploeg 15.14.21. de FIFA heeft het bestuur van de K.N.V.B. dank gébracht voor de uit stekende organisatie van het tour- nooi in ons land. OOSTENRIJK ZONDER SUPPORTERS NAAR BOEDAPEST. De Hongaarse regering heeft tot dusver geweigerd visa te verstrek ken aan aan ieder, die het Oosten rijkse voetbalteam wrenst te verge zellen, naar de wedstrijd tegen Hon garije, welke Zondag 8 Mei te Boe dapest wordt gespeeld. Visa werden alleen verstrekt aan spelers en een official, maar aan alle fotografen en sportjournalisten werden visa gewei gerd, ook aan hen, die communisti sche kranten vertegenwoordigen. ENGELSE BEKERCOMPETITIE IN 1949—50 WEER NORMAAL Het regeringsverbod voor het door deweekse voetbal, by wijze van noodmaatregel uitgevaardigd om ab- s^nteïme van de arbeiders in de pe riode van industrieel herstel te voor komen, zal voor het komend seizoen worden opgeheven. Dit houdt in, dat de bekercompetitie 1949/50 op nor male wijze zal verlopen. Verlengin gen zullen niet meer nodig zijn, wan neer de stand na het verstrijken van de reglementaire termijn gelijk is. De meeste wedstrijden zullen -dan waarschijnlijk in het midden van de week worden overgespeeld. Is dit laatste het geval, dan zullen de club besturen overleg moeten plegen met de regionale transportcommissie wat betreft het aanvangsuur. U.V.S. in—O.N.A. n. A.s. Zon dag speelt UVS III om 12 uur aan de Wassenaarsweg haar derde promotie wedstrijd. Als tegenstander fungeert ONA II. Momenteel heeft UVS III met 4 pnt. uit twee wedstrijden in deze promotiecompetitie de leiding. Het elftal is als volgt samengesteld: Doel: P. Hagenaar; achter: L. Voster- man en G. Burgy; midden: H. Key- zer, P. Hansen en P. Sassen; vóór: J. Waasdorp, J. Brussen, Jac. Waasdorp, B. de Boo en P. Mazurel. G.D.S. De tweede bekerwed strijd speelt GDS op eigen terrein he denmiddag om 4 uur tegen het sterke Moercapelle. Aanvang 4 uur. Vooraf wordt gespeeld GDS c ONA d. Aanvang 2.45 uur. Voorts wordt nog gespeeld Sportlust a GDS a. Aanvang 2.45 ftur. Vertrek per trein 10 minuten vóór 2 uur. Voor Zondag de bekerwedstrijd G DS 2Moordrecht 3. Aanvang 2 uur en de competitiewedstrijd GDS 4 ONA 7 op het terrein van ONA. Ver trek per rijwiel 1 uur. De afd. Gymn. neemt Zondag deel aan de grote demonstatie in de Stadsgehoorzaal te Leiden, met 2 groepen dames en enkele_ individue le turners en sturnsters. Vertrek per extra-bus 3.30 uur. Docos. Voor hedenmiddag is wederom de wedstrijd Sleutels-Do- cos 1 vastgesteld. Aanvang 4.15 uur. Voor Zondag zijn'er diverse vriend schappelijke wedstrijden. Allereerst de wedstrijd Meerburg 2Docos- comb. Vertrek per fiets 11.15 uur vanaf de Plantage. Thuis spelen Docos-combinatie asp. tegen VNL 1 en VNL 2. Aanvang 2.30 uur en 1.15 uur. Om 12 uur ontvangen de A-junio ren de dito's van DOSR, terwijl de B's op bezoek gaan bij DOSR b. Ver-' trek per fiets 10.45 uur vanaf de Zijl poort. DOSR. DOSR 1 speelt Zondag haar 2e degradatiewedstrijd tegen SOA, heteen geen onbekende voor haar betekent, en waarvan men dus weet, dat men haar kracht niet be hoeft te onderschatten. Aanvang te 2 uur en vertfek te half een. DOSR II speelt thuis om 2 uur te gen UVS IV. Om 10.45 uur vertrekt DOSR a naar Docos a. Aanvang te 12 uur. DOSR b is om 12 uur de gast heer van Docos b. In 1923 richtte mr. J. A. C. Bierenbroodspot de N.V. de Sportfondsen op met een kapitaal van f 20Nu bedraagt het 5 millioen gulden. En thans heeft hij een nieuw plan van* stapel laten lopen met de oprichting van een wedstrijd- en trainingfonds, dat zo de voortekenen niet bedrie gen in de toekomst zeer veel vruchten zal kunnen afwerpen voor de zwemsport in het algeméén en voor dekking van de hoge kosten, die zwemtournooien in binnen- en buitenland en uitzending van zwemmers en zwemsters naar de Olympische Spelen met zich brengen in 't bijzonder. ter beschikking gesteld van de in richtingen. /oor een ieder, die reeds in het bezit is van een papieren zwemdiploma, zoals dat tot dusverre is uitgereikt (en ook in de toekomst steeds zal worden uitgereikt), bestaat tenslotte de gelegenheid zich daar naast teven, in het bezit te stellen van het tegeldiploma. Prachtig initiatief Het plan is gerijpt nadat het per soneel van de Sportfondsen en Sport- fondsènbaden f 5000.had ingeza meld voor een jubileumcadeau, dat aan het bestuur zou worden aange boden ter gelegenheid van het feit. dat 25 jaar geleden de Sportfondsen werden opgericht. Een deel van dit geld vormt thans het basiskapitaal van de nieuwe stichting „Mr. Bieren- broodspot's wedstrijd- en training fonds," die hecht gegrondvest is op de samenwerking tussen de overdekte zweminrichtingen en de Koninklijke Nederlandse Zwembond. Zwemmen is een „arme" tak van sport. Voortdu rend ziet de K.N.Z.B. zich genood zaakt buitenlandse uitnodigingen af te slaan wegens gebrek aan finan ciële middelen en voortdurend wordt de intensieve training door hetzelfde euvel ernstig belemmerd. Indien de nieuwe stichting er in zou slagen deze tekorten aan te zuiveren, dan zou daarbij niet alleen de zwemsport, doch ook het elementaire zwemmen onder de bevolking zeer gebaat zijn. Het bestuur van de stichting, dat samengesteld is uit de heren Jan de Vries, voorzitter KNZB, A. W. Sabel Tzn, bestuurslid KNZB en NOC, dr. J. Miedema, chef bureau lichamelijke opvoeding en sport van het minsterie van O., K. en W., H. E. W. de Vries, directeur der N.V> de Verenigde Sportfondsenbaden en mr. J. A. C. Bierenbroodspot, waarbij de direc teur van het sportfondsenbad Oost te Amsterdam, de heer B. P. E. D. van Es, als secretaris het leeuwendeel van de organisatie op zich heeft genomen, heeft zich gistermiddag in 'n perscon- ferent,-e optimistisch uitgelaten over de toekomstige mogelijkheden. 18 Sportfondsenbaden, twee Amster damse overdekte zweminrichtingen en de Ozebi te Utrecht zijn door de directies 1 avond per jaar gratis aan de stichting ter beschikking gesteld voor het houden van zwemwedstrij den. Aangezien het personeel van de ze inrichtingen zich spontaan bereid heeft verklaard gratis zijn medewer king te verlenen op die avond, zullen de recettes, die door het publiek wor den opgebracht, geheel ten deel val len aan de stichting. Circulaires wor den thans aan alle zwembaden in ons land verzonden met het verzoek dit voorbeeld te volgen. Een tweede bron van inkomsten zal naar men hoopt worden gevormd door de uifgifte van het diploma van geoefend zwemmer in de vorm van een door de Heystee's Tegelhandel vervaardigde tegel. Jaarlijks behalen duizenden, vooral jeugdige, Neder landers het officiële zwemdiploma van de KNZB. Slaagt men thans voor dit examen, dan kan men tegen f 2.50 een speciale tegel kopen van de bond, waarop dank zij een speciaal procé dé zijn gebrand de naam van de ge slaagde, alsmede de datum van het examen en het bad, waarin het diplo ma is behaald. Tussen in- en ver koopsprijs ligt een marge van f 1.—, waarvan de stichting 50 procent ont vangt. De andere 50 procent worden TAFELTENNIS. MORGEN NEDERLANDSE KAMPIOENSCHAPPEN. De Nederlandse kampioenschappen tafeltennis, die dit jaar door de af deling Den Haag van N.T.T.B. wor den georganiseerd, zullen plaats vin den op Zondag 8 Mei a.s. in de Hout- rust Hallen te Den Haag. Het aantal inschrijvingen behaalde dit jaar een record door de duizend te passeren. Niet minder dan 1300 in schrijvingen kwamen binnen. (In 1948 werd de 700 nog niet behaald!). De dameskampioen Margo van Wijk en de nationale kampioen 1948 Piet Kreuger behoren tot de deelnemers van dit grootse tournooi. Zonder enige overdrijving mag gezegd wor den, dat de Haagse Afdeling de or ganisatie op zich heeft genomen van het grootste tournooi, dat ooit in Ne derland is gehouden. Behalve enkelspel zullen eveneens dubbel en gemengd dubbel worden gespeeld. De wedstrijden zullen wor den verspeeld op zestig a zeventig tafels. Het tournooi vangt aan om 10 uur precies en zal de gehele dag du ren. De finales zullen plaats vinden des avonds om 8 uur. Voor alle sportliefhebbers een prachtige gelegenheid om eens nader kennis te maken met deze in opkomst zijnde sport. „De Sleutels". In verband met de Nederlandse Kampioenschappen op Zondag a.s. zal de training voor de junioren geen doorgang vinden. Al hoewel de Sleutels-junioren op enke le uitzonderingen na geen van allen hebben ingeschreven raden wij hun toch aan zo enigszins mogelijk in de Houtrust Hallen te gaan kijken, daar juist het zien van goede wed strijden een zéér goede training is. Het promotie programma van Sleu tels 2 heren 2e klasse geeft de vol gende bijzonderheden. Vandaag heeft de eerste wedstrijd plaats voor Sleu tels 2 in het promotie-programma. Sleutels 2 moet samen met DETAS 1 en 3, DVS 2 en DSB 2 een halve com petitie spelen om drie plaatsen in de eerste klasse. Alle wedstrijden vin den plaats in de Mijdrechtstraat te Den Haag. Het programma luidt als volgt: Zaterdag 7 Mei Sleutels 2 DETAS 3; Zaterdag 14 Mei Sleutels 2—DVS 2; Zaterdag 21 M,ei DSB 2— Sleutels 2; Zaterdag 28 Mei DETAS 1Sleutels 2. Alle wedstrijden van gen aan om vijf uur. Van ale Sleu telsleden verwachten wij een zeer enthousiaste belangstelling. BRIDGE Bedrijven-competitie. De uit slag luidt Sportc'ub Lichtfabr.On derwijzers 89295.

Leidse Courant | 1949 | | pagina 8